pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Krono

Krono

Ostatnie 10 wpisów
No cóż, w przeciwieństwie do Ciebie pewnie wiele osób dało się Żakowskiemu zmanipulować. Dlaczego? Ponieważ nie sprawdziło podawanych przez niego informacji, i wybiórczo zapamiętało tylko zestawienie Gliński-profesorek. I dodam coś, co może rzeczywiście zostać uznane za teorię spiskową, ale informacje podawane rano, kiedy mózg jest jeszcze bardzo świeży najlepiej się zapamiętuje ;) Był to więc przekaz dnia.

Podobno w tym miesiącu miały być jakieś informacje nt. nowych odwiertów, ktoś coś słyszał?

Ja ostatnio jestem pod wrażeniem tej piosenki:

www.youtube.com/watch?gl=PL&am...

Pytasz o stockwatch czy inne portale? Może spróbuj się dowiedzieć w dziale helpdesk

Jeżeli prawdą jest to, że Spółka ma zamiar coraz częściej walczyć o odszkodowania w sądzie, to na pewno podziała to na jej korzyść. Wcześniej zdaje się główną rolę odgrywało dochodzenie odszkodowań w trybie przedsądowym. W sądzie jest szansa ugrać większe pieniądze.

grum napisał(a):
Wydaje mi się, że trochę zawęziłeś "oponenta" (konkurencję). Według mnie rynek jest wymagający, specyficzny. Obawiam się zwłaszcza "specyficzności" prowadzonej działalności, która w różnych krajach może być inna, pomimo, że Spółka działa w UE. Nawet rozdrobniona konkurencja nieźle może dokuczyć, zwłaszcza ta, która działa na rynku od "paru lat". Spółka otwiera filie w różnych krajach i staje się nowym graczem na tym rynku stając do konkurencji ze starymi wyjadaczami.

Owszem, rynek jest specyficzny i wymagający, ale właśnie w jego "specyfice" tkwi siła. Dlaczego? Otóż odzyskiwanie odszkodowań to już specjalizacja, nawet wąska powiedziałbym. Towarzystwa Ubezpieczeniowe zupełnie inaczej podchodzą do roszczeń swoich klientów wtedy, kiedy reprezentuje ich taka firma jak EuCO. Specjalista zawsze wymusi większą ugodowość TU. Mniejsze, nienotowane na GPW podmioty też posiadają narzędzia nacisku na Ubezpieczycieli, ale ich pole manewru jest ograniczone. Konkurencji nie zawężałem, tylko odniosłem się do tej bezpośredniej z giełdy. Nie oponuję, że jeżeli dojdzie do sytuacji "siła złego na jednego", to nawet małe firmy z tej branży mogą być kłopotliwe, choć z drugiej strony póki co nie słyszałem, aby prowadziły ze sobą otwartą wojnę. Natomiast rzeczywiście perspektywa zmienia się po wejściu na rynek innego państwa, gdzie działają już podobne firmy, może mniejsze, ale za to z ugruntowaną pozycją i doskonałą znajomością tamtejszych realiów. Co w takiej sytuacji? Cóż, tutaj pojawia się pole do popisu dla analityków EuCO i czerpanie doświadczeń z dotychczasowej działalności spółek zagranicznych. Najbardziej interesuje mnie ta Rumunia, to jest duży rynek w porównaniu do tych, na których EuCO obecnie działa (oprócz Polski rzecz jasna), sporo można tam moim zdaniem ugrać, o ile właśnie poradzą sobie z ichniejszymi odpowiednikami kancelarii odszkodowawczych.

Jordan napisał(a):
Branża faktycznie jest bardzo perspektywiczna, ponieważ firmy ubezpieczeniowe mocno zaniżają wartość odszkodowań,mają możliwość spisywania spraw do 20lat wstecz a jakość dróg w Polsce jest naprawdę kiepska. Jednak konkurencja nie śpi. Poza Votum i setkami mniejszych firm/kancelarii istnieje też DRB, które działa na zasadach MLM. Rozwija się więc błyskawicznie i zabiera wiele spraw EuCo. Bo kogo byście wybrali po wypadku- gościa co chodzi po szpitalach itp czy gościa którego polecił Ci Twój znajomy?

Ile spraw zabiera (jeżeli zabiera) to nie nam oceniać, bo w przypadku EuCO są to tysiące. Natomiast póki co DRB nie przygotowuje chyba prospektów wejścia na giełdę, więc je pominąłem. Ale przyjrzę się z czystej ciekawości.

srebrnyptak napisał(a):
gdybym wiedzial jak wyciagnac z ereadera - ten almanach to podeslal bym mejlem, ale jakis nie gramotny jestem w temacie

A w jakim formacie jest tam zapisany?

Jestem ciekaw waszego zdania na temat tej spółki panowie. Jak to możliwe, że świetne wyniki nie korespondują z ceną, która w tym momencie w zasadzie jest w połowie tez z debiutu? Co do samej firmy to sprawia wrażenie czarnego konia. Z tego, co do tej pory udało mi się dowiedzieć istnieje jeszcze tylko jedna konkurencyjna spółka, również notowana na giełdzie. Reszta konkurencji to przeważnie małe, czasami średnie firmy, ew. kancelarie prawnicze, ale to już mniejszym stopniu (firmy typu EUCO są bardziej wyspecjalizowane w swoim sektorze działalności). Co ciekawe przecież pootwierali filie w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, a teraz ostatnio na Rumunii. Główny oponent działa chyba tylko na terenie naszego kraju, mylę się?

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 11 stycznia 2013 19:29:56
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,438 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,31% +25 062,65 zł 45 062,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d