pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kaczor1

kaczor1

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Spółka Apollo Capital otwiera w USA hub technologiczny dla polskich przedsiębiorstw, które planują ekspansję do Stanów. Celem hubu jest z jednej strony ułatwienie firmom znad Wisły prowadzenia biznesu za granicą, a z drugiej zbudowanie spółce unikalnego portfela inwestycyjnego.

– W Polsce powstaje wiele innowacyjnych firm, jednak niemal wszystkie zatrzymują się na pewnym etapie rozwoju, a te które osiągnęły międzynarodowy sukces, można policzyć na palcach jednej ręki. Firmy amerykańskie działają w znacznie lepszym otoczeniu biznesowym i nie chodzi tylko o dostęp do większych pieniędzy i rynku zbytu. Aby skomercjalizować produkt na dużą skalę, trzeba się na tym świetnie znać. Znaczenie ma więc dostęp do wiedzy i doświadczenia osób, które brały już udział w budowaniu globalnych firm. W Polsce takich osób i potrzebnych do tego pieniędzy po prostu nie ma. A kluczem do sukcesu nie jest sam dobry produkt, lecz umiejętność sprzedaży go na dużą skalę – wyjaśnia Dominik Dymecki, prezes Apollo Capital.

Cytat:

Apollo Capital zamierza inwestować w firmy, które już działają i sprzedają swoje produkty w Polsce, ale planują wejść ze swoim biznesem do USA. Współpraca polegać będzie na otwieraniu w Stanach Zjednoczonych spółek joint-venture, które będą amerykańskimi oddziałami polskich firm.

– Przez dwa lata prowadziłem oddział polskiej firmy w USA i wiem jak trudno odnaleźć się na nowym rynku, zwłaszcza na innym kontynencie. Nasz hub zdejmie z managerów znaczną część obowiązków. Dostarczymy im wyposażone biuro i inne potrzebne usługi tak, aby mogli skupić się na biznesie

mamstartup.pl/apollo-capital-t...

Za dużo mam lat żebyś mnie mógł do czegoś zrazić :-)

A tak na poważnie, to oczywiście masz dużo racji.

Z tym że spółka jest teraz w cenie spółki nic-nie-robiącej, i jesli stanie się coś-robiącą, to wycena na poziomie 7,5 mln okaże się niesłychanie niska. Oczywiście to na razie czysta spekulacja, ale widziałem fajny cytat ostatnio:
"Muszę podziękować drobnym inwestorom i spekulantom z NewConnect, którzy zaufali nam przy okazji pierwszej oferty publicznej, bo bez nich nie dalibyśmy rady"
Paweł Przewięźlikowski – Prezes Zarządu Selvity

NIc dodać nic ująć.

Zauważyłem że nie ma wątku poświęconego Apollo Capital, więc zakładam nowy.

Spółka przejęta przez nowych właścicieli we wrześniu 2018. Niedługo potem podano informacje o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych.
Spółka wyceniana nisko. Ma tylko jedno aktywo, tj. akcje spółki Spark VC S.A. (też NewConnect).
Ewidentnie nowi właściciele mają jakieś plany, być może zmiana profilu działalności. Dowiemy się jak zakończy się przegląd opcji.

Obroty niewielkie, ale rosną. Jak ktoś policzył jest niewielki ff, ok. 400 tys akcji.
Poza tym spółka rozpoczeła prowadzenie konta na Twitterze, co może świadczyć o zainteresowaniu lepszą komunukacją z rynkiem. Zrobili nowe logo, odświerzyli stronę www.

Aktywnej działalności jeszcze nie ma, ale coś się zaczyna dziać. Kurs odbija, w ciągu ostatniego tygodnia bardzo duży wzrost z 0,58 zł na 1,12 zł. przy obrotach kilkanaście tys dziennie.

www.stockwatch.pl/gpw/apollo,n...

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 5 kwietnia 2019 11:18:27
Liczba wpisów: 3
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,397 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d