pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stefanjaracz

stefanjaracz

Ostatnie 10 wpisów
tuiteraz napisał(a):
ktoś wyjaśni co tu się w transakcjach pakietowych stało? sporo akcji www.gpw.pl/transakcje-pakietow...

Nie widac godzin transakcji ale moze bylo np.tak : podmiot A kupuje akcje na IPO rano sprzedaje akcje podmiotowi B w pakietowce ten zwala kurs nastepnie odkupuje i robi pakietowa transakcje odwrotna.
Oczywiscie musza sie godziny zgadzac wiec to luzna hipoteza tylko.

96,96%

Jachty w 100% funduja instytucjonalni. Dla indywidulanych jest 5-10% transzy NOWYCH akcji.

Witam, ja troche w innym temacie. Chcialbym sprzedac obligacje tej spolki za symboliczną opłatą żeby w tym roku zrealizować stratę. Zdaje się, że to juz mozliwe od tego roku z tym że nie osobom prywatnym. Znacie moze /możecie polecić jakie firmy skupujące niewykupione obligacje?
Z góry dzięki

Pierwsza rata wpłacona :)

[quote=Staszka Wokulska]orzelsa.com/pl/orzel-sa-platno...

Czy ktoś już dostał przelew?

Pozdrawiam. [/quote

Mają wypłacić do 10 marca pierwszą transzę znaczy chyba 100zł/obligacja.

Ja tez dostalem dzisiaj wezwanie do uzupelnienia dokumentow. Co ciekawe pismo z Sądu doreczono mi dzisiaj ok 20.30 czyli bardzo nietypowo bo nigdy nic tak pozno nie dostalem . Bardzo bylem jednak zdziwiony, ze samo pismo datowane jest na 23 grudnia. Ciekawe :)
W sumie jednak pokazuje do tempo procedowania. Czyli po dwoch miesiacach defacto mamy koniec pierwszego etapu zbierania kwitow. Pozostal jeszcze drugi etap - być może krótszy.
Ta administracyjna, całkowicie niewydolna machina będzie się teraz tym zajmować 3 kolejne lata i moze w koncu kiedys cos ustala. Najprawdopodobniej ze kasa już wyszła. Obserwując tę sprawę mam wrażenie, że z punku widzenia przestepcy/oszusta to są wręcz wymarzone warunki do działania.

Oczywiscie! Ja zagladam i bede zagladal przez nastepne 7 lat bo zdecydowalem sie finalnie na raty ukladowe :). Jak widze po raporcie spolki jestem w z zdecydowanej mniejszosci...

Jak rozumiem oprocz niewielkiego oprocentowania sa dwie podstawowe zalety konwersji:
1. Mozliwosc sprzedazy obigacji serii C bo wg słów prezesa 'będą one notowane'. Jaka będzie ich cena oczywiscie nikt teraz nie zgadnie.
2. Chore warunki spłaty rat układowych (przy braku konwersji). W zasadzie to warunki skandaliczne i mam dużą pretensję do Sądu, że je zatwierdzono w takim kształcie. Są one skandaliczne nie tylko z punktu widzenia finansowego ale także i z tego powodu, ze linia produkcyjna po kilku latach moze przestac byc faktycznym zabezpieczeniem z uwagi na zmniejszającą się wartość.

Generalnie tak przy czym wersja mojego DM po rozmowie ze spolka jest nastepujaca:

Niniejszym oświadczam, że zobowiązanie z tytułu posiadanych przeze mnie ……….szt. (słownie:…..) obligacji Serii B wyemitowanych przez Orzeł S.A. w upadłości układowej z siedzibą w Poniatowej przy ul. Przemysłowej 50, KRS 0000296327 (dalej „Emitent”) o łącznej wartości nominalnej ……….PLN (słownie:…..), oznaczonych kodem ISIN PLORZL000100, zostało rozliczone pomiędzy mną a Emitentem poza Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych S.A., na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy mną a Emitentem.

Jednocześnie oświadczam, że rozliczenie z Emitentem wyczerpuje wszelkie moje roszczenia związane z ww. obligacjami i wyrażam zgodę na wyksięgowanie ww. obligacji z mojego rachunku papierów wartościowych o numerze ……… na podstawie instrukcji przekazanej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. do Domu Maklerskiego

W trakcie rozmowy z DM o swiadectwie depozytowym i wymaganiach spolki dotyczacym oswiadczenia ( po rozmowie DM z prawnikiem spolki) otrzymalem nastepujaca informacje od DM:

'Zwracamy uwagę na fakt, że oświadczenie jest podpisywane na Pana własne ryzyko, ponieważ jeśli Spółka nie wywiąże się ze swoich zobowiązań wobec Pana, to niestety nie będzie Pan miał podstawy do dochodzenia swoich roszczeń – oświadczenie bowiem wskazuje, że Spółka rozliczyła się z Panem, a zmiana statusu obligacji w KDPW również wskazywać będzie, że na ww. obligacjach nie ma już żadnych zobowiązań.'

Ktos skomentuje?

Czy zgłoszenie wierzytelności do sedziego komisarza musi zawierać w tej fazie świadectwo depozytowe jako załacznik pod rygorem nieważności , czy tez swiadectwo można dołaczyć na późniejszym etapie w toku sprawy a na razie wystarczy oświadczenie o ilości obligacji i ew domu maklerskim?

Powtarzana jest tu informacja o 10 latach splaty rat ukladowych.
Wydaje mi sie, ze jest to 'tylko' 7,5 roku tj 90 miesiecy a ostatnią ratą jest rata osma:

• 8-ma rata płatna w terminie do 90 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia Sądu o zatwierdzeniu układu i zakończeniu postępowania upadłościowego w wysokości 225,00 złotych na każdą obligację serii B podlegającą spłacie w ramach układu.

bartekj napisał(a):
stefanjaracz napisał(a):
to cytat z odpowiedzi Prezesa w 'Pytaniach do Prezesa Zarzadu' mozna sparwdzic na stronach spolki.

Możesz podać dokładnie? Nie znalazłem tej odpowiedzi...

Pytanie z 11.04.2015, pytam ja :)

to cytat z odpowiedzi Prezesa w 'Pytaniach do Prezesa Zarzadu' mozna sparwdzic na stronach spolki.

Nie wiem skad opinia, ze obligacje serii B nie beda zabezpieczone. Jest wg mnie przeciwnie: raty układowe będą lepiej zabezpieczone gdyż wynikają one z obligacji serii B które są wpisane w rejestrze zastawów na pierwszym miejscu dla linii technologicznej.Dodatkowo ich nieuregulowanie w terminie grozi likwidacją Spolki.

Obie serie jak rozumiem beda zabezpieczone jedank seria B nieco lepiej.

ricco1 napisał(a):
mi się udało wysłać maila....

dzieki, za drugim razem poszlo, oczywiscie na adres bez polskich liter Angel

www.bankier.pl/wiadomosc/UBOAT...

Hej,
Nie wiecie moze jaki jest prawidlowy adres mailowy do kontaktow z ta spolka. W powyzszym komunikacie podali zarząd@uboat-line.com ale proba wyslania pod zarzad@uboat-line.com tez bez powodzenia.

Ciągle nie mogę zrozumieć jak można proponować spłatę nowej serii (C) po 3 latach, a starej serii po 8 latach. To jakis nonsens . Chyba ze od początku zakłada się nieskonczenie wiele rolek nowej serii albo też cokolwiek innego co pozwoli nigdy nie spłacić.

Ta propozycja to chyba kpina. Spłata przez prawie 8 lat bez odsetek żadnych z największą ratą za 90! miesiecy( 22,5%) a pierszą (10%) dopiero za 18 miesięcy! Mogłoby byc rownie dobrze np. 80 lat a pierwsza spłata za 70 lat - dlaczego nie?
Wydaje mi się, że spółka zostałą wezwana przez sąd do przedstawienia alternatywy dla rolki i zrobiła wszystko aby na tle tej alternatywy rolka wygladala atrakcyjnie.
Jak dla mnie niepoważne to jest. Jeśli sąd potraktuje to serio będę zaskoczony.

Muszę powiedzieć, że nie rozumiem idei żądania wcześniejszego wykupu - oświećcie mnie. Albo ktoś liczy że spółka jest/będzie w słabej kondycji nie gwarantującej wypłaty - wtedy jednak poprzez żądanie wykupu teraz, tę kondycję tylko pogarsza czyli tym bardziej nie ma szansy na wykup albo jeśli zakłada, że jest OK to wtedy lepiej czekać na wykup z pełnymi odsetkami do września...

Wydaje mi sie, ze wczesniejszy raport jest najczesciej dobra wiadomoscia. Pewnie nie zawsze ale to poszlaka pozytywnego rozwoju sytuacji.
Jeszcze slowo w zakresie kupna obligacji bezposrednio na rynku pierwotnym - jesli chcialbym kupic obligacje za np. 1 mln to chyba bym nie wymeczyl tej kwoty kupujac taniej na Catalyscie, gdzie obroty najczesciej nie przekraczja kilku tys dziennie a suma ofert spzredazy w karnecie jest tez bardzo niska.

Niemniej zastanawiajaca jest ogromna roznica pomiedzy cenami poszczegolnych serii. Moze ktos ma jakas teorie nt temat.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 22 lutego 2021 18:51:30
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,680 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,30% +33 660,31 zł 53 660,31 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło