pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kampus

kampus

Ostatnie 10 wpisów
Debiut już w najbliższy wtorek, 10 maja. Do obrotu trafi 526,451 praw do akcji serii B.

Link

Spółka podpisała dzisiaj umowę znaczącą z Sygnity na 500.000 pln netto. To największa umowa w jej historii świadcząca o przewadze konkurencyjnej na rynku polskim.

Link

Powinno sie to przełożyć na wzrost zainteresowania Spółką.

Faktycznie w tym artykule przychody i zysk netto jest ujęty naprawdę ekscentrycznie. A naprawdę wygląda to tak rok po roku (prognozy):

Przychody
2009 31.154
2010 27.198
2011 30.497
2012 32.579
2013 35.347
2014 37.283

Zysk netto
2009 444
2010 590
2011 1.566
2012 2.105
2013 2.309
2014 2.457

tys. pln

Minox debiut na początku kwietnia

Warszawska firma Minox SA w najbliższych dniach zadebiutuje na New Connect. Spółka zajmuje się dystrybucją i sprzedażą materiałów budowlanych oraz wykończeniowych.

Debiut ten to kolejny przykład zmian zachodzących w strukturze branżowej na tym rynku. Z założenia New Connect miał dawać szanse pozyskania kapitału firmom zajmujących się nowymi technologiami, obecnie coraz częściej obserwujemy debiuty spółek o innym, niż pierwotnie założony, profilu działalności.

Do takich firm należy m. in. Minox SA, który jest jednym z większych w województwie mazowieckim dystrybutorem materiałów budowlanych. Struktura przychodów spółki wskazuje na to, że 70% obrotu spółki generują odbiorcy indywidualni. Obroty spółki z 4 ostatnich lat przekroczyły 120 milionów złotych przy zysku netto ponad 5 milionów złotych. Minox SA jako jedna z nielicznych firm w branży przeszła „suchą nogą” przez dwa lata największego kryzysu na rynku budowlanym (‘08-‘09) notując w tym czasie zysk netto. Zarząd spółki zakłada w latach 2011-2014 sukcesywny wzrost obrotów spółki do 135 milionów złotych i zysku netto do 8,5 miliona złotych.

Minox SA przez 14 lat swojej działalności dostarczał materiały budowlane do realizacji wielu znaczących inwestycji m. in. do budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, remontu Sejmu oraz Zamku Królewskiego w Warszawie. Kapitał pozyskany z emisji akcji ma być przeznaczony na rozwój spółki m. in. na otwarcie, we współpracy z Grupą PSB SA, sieciowego marketu budowlanego „Mrówka”.

Spółka do debiutu przygotowuje się przy współpracy z kancelarią EBC Solicitors. FMC Management pełni rolę doradcy finansowego, wspierając Emitenta w procesie pozyskania finansowania. Po debiucie FMC Management przejmie rolę Autoryzowanego Doradcy.

źródło link

Podaję jeszcze link do prezentacji spółki: www.sii.org.pl/static/img/0032...

Wstępnie spółka miała zadebiutować 15 kwietnia, jednak ta data została przesunięta.


Jesteś bardzo krytyczny, jednak trzeba pamiętać, że rynek wirtualnych doradców jest mocno rozwojowy. A jak go rozwijać nie tworząc nowych rozwiązań? Bugi oczywiście się pojawiają jak w każdych rozwiązaniach informatycznych. Działania Spółki raczej nie nazwałbym ściemą, wejście na NC było raczej krokiem marketingowym niż uporczywym szukaniem kapitału. Wystarczy głębiej zapoznac się ze Spółką.

Wklejam odpowiedź spółki na zadane pytanie w Akcji Inwestor serwisu pb.pl. Pytanie dotyczyło rosyjskojęzycznej wersji chatterbota i podpisywania kolejnych umów. Link

Pytanie:
"Spółka poinforomowała o prowadzonych rozmowach handlowych z potencjalnymi klientami z Rosji i Ukrainy. Kiedy akcjonariusze mogą spodziewać się podpisania pierwszych umów? Czy rosyjskojęzyczny chatterbot funkcjonuje już u któregoś z klientów? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam".

Odpowiedź spółki:
Spółka rozpoczęła działania w zakresie sprzedaży rosyjskojęzycznego Wirtualnego Doradcy w miesiącu lutym 2011. Cykle sprzedaży tego typu rozwiązań są bardzo zróżnicowane. Z doświadczeń na polskim rynku wiemy, że najczęściej procesy sprzedażowe na taki produkt trwają od 3-12 miesięcy. Spóła spodziewa się podpisania pierwszych kontraktów na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2011. Pierwszy Wirtualny Doradca został zrealizowany dla klienta z Polski, działającego na terenie Rosji. Produkt został ukończony i skonfigurowany i czeka na uruchomienie na rosyjskojęzycznych stronach WWW klienta. Spółka prowadzi również rozmowy ze swoimi innymi aktualnymi klientami, którzy prowadzą działalność na terenie Rosji i Ukrainy celem implementacji rosyjskojęzycznej wersji Wirtualnego Doradcy. Pozdrawiam serdecznie, Maciej Stanusch, Prezes Zarządu

Dzisiaj pojawiły się dwie ciekawe informacje. Przede wszystkim spółka poinformowała o uruchomieniu serwisu www.laptoland.pl, link do raportu tutaj
Serwis jest całkowicie nowatorskim rozwiązaniem na świecie, tu cytat
"Zarząd Stanusch Technologies S.A. informuje o uruchomieniu serwisu laptoland.pl wyposażonego w Wirtualnego Doradcę, który nie tylko odpowiada na pytania użytkownika, ale w oparciu o zebrane informacje potrafi doradzić wybór optymalnego produktu ze sklepu internetowego i natychmiast przyjąć zamówienie. Jest to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań na świecie. Nowy produkt w istotny sposób może zmienić korzystanie ze sklepów internetowych poprzez możliwość świadczenia doradztwa w szczególności dla użytkowników, którzy nie posiadają wiedzy technicznej, jednocześnie obniżając koszty tradycyjnej obsługi wsparcia sprzedaży."

Druga informacja, również pozytywna dotyczy wpłynięcia części dofinansowania z UE w programie Innowacyjna Gospodarka, link

Spółka naprawdę pracuje intensywnie.

Pojawił się raport miesięczny spółki, link

Ciekawie zwłaszcza zapowiada się wdrożenie semantycznej wyszukiwarki leków dla spółki UBM Medica. "Firma przekazała do testów spółce UBM Medica prototyp semantycznej wyszukiwarki leków oparty o bazę Pharmindex. Planowane wdrożenie produktu do sprzedaży planowane jest na miesiąc kwiecień 2011."

Do tej pory wszystkie założenia i plany spółki z prospektu emisyjnego realizowane są terminowo i eminent informuje o tym na bieżąco. Tak trzymać.

Kolejne pozytywne informacje ze spółki, prace idą pełną parą.
Rozpoczęto realizacje umowy z Archideko sp. z o.o. LINK.
Spółka opracowała nowy produkt, tzw aiboot - wirtualay doradca dedykowany do sklepów internetowych.
Pierwszy aiboot jest już dostępny na stronie agito.pl, oto LINK

Spółka opublikowała uzupełnienie raportu za IV kwartał 2010 link

Działa już również strona www.selfbot.pl gdzie eminent oferuje juz swój nowy produkt.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 14 kwietnia 2009
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2011 18:45:01
Liczba wpisów: 94
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,367 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d