Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Warren Buffett

Warren Buffett

Ostatnie 10 wpisów
"Tylko skoro dużo ludzi boi się panicznie GNB i jego kredytów frankowych to skąd pewność, że i Leszek się nie wystraszy i jednak obiecanej kasy nie wyłoży"

Widzę, że masz krótką pamięć, albo nie doceniasz gracza wagi ciężkiej jakim jest Leszek. Leszek już kilka razy wpompowywał w GNB kasę, a zna sytuację banku dużo lepiej niż my wszyscy razem wzięci. Można strach odczuwać, w każdym biznesie tak jest, wiem coś o tym bo prowadzę niemały biznes, ale mimo tego, kontrolować go, i podejmować odważne decyzje. Pamiętaj, łatwe decyzje, trudne życie; trudne decyzje, łatwe życie. Gdyby Leszek podejmował łatwe decyzje, nikt by o nim nie słyszał. Biznes to gra, niekończąca się partia szachów, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dlatego nie każdy się do tego nadaje, zaledwie parę procent społeczeństwa. Praca u kogoś na etacie jest fajna, odtrąbisz swoje 8 godzin i masz w dupie, prowadząc swój biznes, wielokrotnie budzisz się w nocy, i mylisz nad taktyką bądź strategią, zwłaszcza, gdy rządzą komuniści czystej krwi tacy jak z pisu. To mega ciężka rzecz, ale gdy daje czasami radość, to masz szansę w tym wytrwać, a nawet zarobić duże pieniądze, i na przykład nie czekać na emeryturę, jak większość, bo stać cię by w każdej chwili przejść na nią...ale nie przechodzisz, bo emerytura jest nudna, dla ludzi bez ambicji.
Tak czy inaczej, tylko przedsiębiorca zrozumie przedsiębiorcę, a w naszym obskuranckim kraju, to już wybitna prawda bynajmniej.

Możliwe, że dziś moment zwrotny na CCC.
Podatek w cenach, i tak de facto niewielki będzie, bo przerzucony na klienta, podobnie jak po wprowadzeniu podatku bankowego, zysk sektora bankowego był jeszcze większy.
Za kilka dni ujawnią szacunkowe bardzo słabe wyniki za Maj (to również jest już w cenach), a Czerwiec ma być dużo cieplejszy, więc ludzie ruszą na zakupy po kolekcję letnią.

artbeco napisał(a):
tu na GPW nikt nie patrzy kto świnia a kto gentelman liczy się tylko zysk.

To prawda, tak było, jest i będzie. To jest giełda.

Joker napisał(a):
konris napisał(a):
https://www.money.pl/gielda/zle-wyniki-bankow-czarneckiego-mialo-byc-lepiej-a-wyszlo-jak-zwykle-6386498430449281a.html

rozczarowanie i nadzieje nadal w grze
Czasami redaktorzy finansowi powinni zająć się pisaniem o czymś co ich nie przerośnie- może plotkach z życia celebrytów.
Jeżeli ktoś oczekiwał w Q1 przełomu to jest zabawny.

Czytałem ten artykuł, i pomyślałem dosłownie to samo. Poziom pudełka, czy jak tam te serwisy się nazywają. :)

Notobane, ciekawy artykuł:

www.money.pl/gospodarka/jerzy-...

Miras...słuszna uwaga, ale mi się już nawet nie chciało pisać o korelacji ilość/procenty.
Tak czy inaczej, nieważne. Znam wielu przedsiębiorców, i żaden z nich nie jest zadowolony z socjalistycznych rządów pisu. A tak szczerze, znam jednego, co biznes prowadzi, i twierdzi, że jest super, ale mały szczegół, jest to były partyjniak z pisu, więc obecnie, nikt go nie ruszy.

PS. też wolałbym nie poruszać w tym wątku polityki, jest to bowiem największe bagno i ferment, i należy trzymać się od niej jak najdalej, ale zarazem świadom jestem, że tutaj jest to bynajmniej nieuniknione. A gdyby na naszej GPW było znacznie mniej polityki, to my wszyscy, zajmujący się rynkiem kapitałowym, bylibyśmy o niebo bardziej zadowoleni, głównie z powodu mniejszego stresu.

Pozdrawiam i każdemu życzę aby co roku płacił te nieszczęsne 19% belki :)

GRAF78...primo, nie wiem zaiste gdzie widzisz tam zachwyt, jest to po prostu opis mojej percepcji kredytów ( z opisu moich znajomych) i lokat w tych bankach (ps. sam kredytu tam nie mam i nie miałem, nigdy tak naprawdę nie miałem żadnego, bo nie lubię się zadłużać).
Secundo, (to w kontekście Twojej uwagi o BFG) nie wpadło Ci do głowy, że można mieć bardzo niskie koszty życia, i nie trzeba mieć milionów na lokacie ( o ile taka jest dobrze oprocentowana) aby z niej żyć ?
Tertio, akceptuję to, że mi współczujesz, jest to bowiem bardzo łagodna emocja, skrajne przeciwieństwo agresji. Gdyby na świecie było więcej współczucia, więcej byłoby pokoju. Pozdrawiam

BearHand...6% to, faktycznie wielka siła sprawcza, przepraszam Cię, ale 1 Kwietnia już było. Fakty pozostają faktami, przestańmy więc udawać, że pis i socjalizm to antynomie. Akronim PiS znaczy nic innego, jak, Populizm i Socjalizm, i proszę to sobie zapamiętać. pozdrawiam. over and out.

GRAF78...z całym szacunkiem, ale opowiadasz kompletne bzdury, bo pewnie naoglądałeś się pisowskiej propagandy w tvpis, czyli, jak to niektórzy słusznie mówią, tv korea północna. Znam sporo poważnych przedsiębiorców, którzy mają w bankach Leszka Czarneckiego ( w getinie i Idea banku) i kredyty i lokaty. I ani jeden z nich nie narzeka, zadowoleni są i z kredytów, ale z zwłaszcza z lokat, który na rynku od wielu lat są bezkonkurencyjne. Sam mam w getinie i idei banku sporo lokat, i jestem bardzo zadowolony, w istocie, to mógłbym nawet żyć z samych tych lokat, gdybym tylko był leniem, ale na szczęście nie jestem. Ale leń nie czyta regulaminów, a później płacze, i właśnie tacy najbardziej narzekają, że ktoś ich oszukał, to niestety bardzo polskie podejście. Zaznaczam, że tylko nieliczni w getinie mają problem z regulowaniem swoich zobowiązań.
Ps. masz rację, to forum ekonomiczne, ale jeśli sądzisz, że sektor bankowy, zwłaszcza, gdy rządzi partia, która szuka wszędzie desperacko pieniędzy na swoje idiotyczne programy, ma ścisłą linię demarkacyjną między polityką a ekonomią, to jesteś w wielkim błędzie, i niestety ja, ani nikt inny, nie możemy Ci w tym pomóc. Ogólnie, proponuje nie udzielać się na tym forum, uważam bowiem, że zdecydowana większość użytkowników tego wątku, jest świadoma, że polityka jest tu kluczowa, i nie da się od niej tak po prostu odizolować, Ty zaś należysz tu do nielicznych, co w tym przypadku bardzo źle o Tobie świadczy. Pozdrawiam

kokospl...ja powiem tylko jedno, pis nie lubi żadnej prywaty, bez względu do kogo by należała, jest to bowiem partia stricte socjalistyczna, oparta na bardzo prymitywnym populizmie. I każdy, kto prowadzi jakiś poważny biznes, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. To tyle w temacie, pozdrawiam.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 17 września 2019 01:30:21
Liczba wpisów: 21
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,662 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d