pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Warren Buffett

Warren Buffett

Ostatnie 10 wpisów
Spółka od szczytu spadła 73 %, chyba już wystarczy. Czas na przebudzenie byczka ? We'll see.

New strategy is coming.

Wykład Chrzanowskiego na SGH. Temat: "czym jest korupcja?"

"Źródłem korupcji jest przekazanie przez państwo monopolu władzy urzędnikowi", "korupcja jest patologią społeczną, czyli takim zachowaniem instytucji (...), które stoi w sprzeczności ze światopoglądem i systemem wartości akceptowanymi w danej społeczności" ...brawo chrzanowski, wcielałeś w życie, będąc jeszcze prezesem KNF, każdą literę tej definicji.

www.money.pl/gospodarka/wiadom...

Dziwię się osobiście, że chrzanowski, ten doskonały praktyk, nie tylko teoretyk korupcji, jeszcze nie siedzi za kratkami. I dziwie się, że jeszcze wykłada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a więc szacownej SGH. Co prawda, już nie uczy o korupcji, ale wykłada inny przedmiot. A władzę SGH głupio się tłumaczą, że przepisy nie pozwalają im go wydalić.

www.money.pl/banki/afera-knf-m...

Teraz to pojechali, oni jednak są bardziej tępi niż przypuszczałem. Znam ludzi, który mają naście lat, i są świadomi, że koszty kredytu w innej walucie muszą podlegać zmianie, bo wszak sama waluta ulega zmianie. Ciężko to nawet komentować. Dlaczego ludzie mają płacić za bandę debili, to intelektualnie tego nie ogarniam.

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1...

Unieważnienie umowy kredytowej implikuje duże koszty dla franksterów. A jak widać idzie to w tym kierunku. A więc chciałeś być frankowiczu cwaniakiem, albo byłeś głupi, to teraz płać.

Dziubak, i wszystko jasne ;) Dziubakowie jeszcze za to zapłacą, i będą żałować, że zadarli z bankiem.
Sami prawicy przyznają, że sprawa będzie się jeszcze toczyć nawet 7 i więcej lat.

prawo.gazetaprawna.pl/artykuly...

kokospl...A skąd masz takie informacje, że linia orzecznicza się utrwaliła ? Ciekawe ;) Ja widzę tylko, że środowisko prawnicze nagania a radykalnej zmiany linii orzeczniczej nie ma. A nawet:

serwisy.gazetaprawna.pl/finans...

''Sąd zauważył ponadto, że kredytobiorca zapoznał się ryzykiem walutowym i ryzykiem zmiany stopy procentowej, skoro podpisał umowę, która o tym informowała. Sędzia zwróciła uwagę, że każdy, niezależnie od wykształcenia, ma - a przynajmniej powinien mieć - świadomość tego, że kursy walut w ciągu 30 lat obowiązywania umowy kredytowej muszą się zmienić. Bank nie ustala kursów dowolnie, wynikają one z aktualnych warunków ekonomicznych i rynkowych. Przy umowie o kredyt frankowy ryzykowały obie strony: bank godził się, że w przypadku niskiego kursu zarobi mniej, powódka ryzykowała zaś, że kurs wzrośnie i będzie musiała płacić więcej. ''

A jest dużo więcej takich kwiatków, wystarczy poszukać, ale lobby prawniczo-dziennikarskie robi wszystko, by takie informacje były jak najmniej widoczne dla tzw.ogółu ludzi, bo dla prawników to kasa, a dziennikarze sami mają kredyty we frankach.

Ale rozumiem jednocześnie, że informacje pobierasz ze stron frankowych, a to tak jak byś chciał się dowiedzieć o szkodliwości narkotyków od dealera. Przecież wiadomo, że na tych stronach najbardziej aktywni są prawnicy, którzy spijają największą śmietankę od naiwnych i cwanych zarazem (cóż za antynomia ! ) frankowiczów, coś wiem o tym, bo mam w dalszej rodzinie prawnika, który pracuje dla takiej kancelarii i niedawno dokładnie mi opisał jak przebiega ten proces. Powiem tylko tyle, że prawnicy nie mają najmniejszych skrupułów czyli wątpliwości natury moralnej, i doją frankowiczów z kasy na maksa. Ale aby tak robić, muszą obiecywać złote góry, a że frankowicze z natury są naiwni, to łatwo w to wchodzą, dlatego procesów jest sporo więcej. Pisałem to już kiedyś, największym beneficjentem są i pozostaną frankowicze, na drugim miejscu będą banki, a najmniej zyskają frankowicze, którzy są sami sobie winni, nawet sędzia to przyznał : "Sędzia zwróciła uwagę, że każdy, niezależnie od wykształcenia, ma - a przynajmniej powinien mieć - świadomość tego, że kursy walut w ciągu 30 lat obowiązywania umowy kredytowej muszą się zmienić. "

Kolejna sprawa, czy będzie jeszcze jedna panika czy nie, nikt tego nie wie. Fakt jest taki, że już były dwie takie paniki (3 październik, i pierwsza połowa grudnia). Banki było tanie. Ale dla Ciebie Pekao za ok 92 zł to wciąż za drogo, czekasz na koniec świata, dlatego to ja zarobiłem na tych panikach a nie Ty. Jeśli będzie trzecia panika, możliwe, że ponownie zarobię, a Ty kierowany kasandrycznymi wizjami swojego umysłu będziesz czekał, bo wciąż będzie dla Ciebie "zbyt drogo". Powiem tyle, jeśli będzie kolejna panika, i wg. Ciebie jeszcze większa, to ty będziesz sparaliżowany lękiem tak bardzo, że nie będziesz miał szans kupić nawet jednaj akcji, bo tak działa psychika. Pamiętajmy, że takie PKO do 11.12 spadało 12 dni z rzędu, i tylko Ci kupili pod koniec trendu spadkowego, co mieli jaja. To tak jak z podejściem do dziewczyny, większość facetów do ładnej dziewczyny nie podejdzie, bo ma jakieś głupie przekonania w głowie, które ich blokują, dlatego śmietanka czyli te najładniejsze, są dla nielicznych. Podobnie na giełdzie, zarabiają nieliczni, bo zamiast na panikach kupować (podchodzić do ładnej dziewczyny, gdy jest okazja), oni spieprzają, a później żałują, tak jak każdy facet, którego ominęła okazja poznania fajnej laski. Też kiedyś taki byłem, ale to bardzo dawno temu, teraz gram twardo, wnioski należy wyciągać, jednak większość facetów stoi w miejscu. Spotykając takich facetów, robię im czasami wykłady, ale to od nich ostatecznie zależy, czy pokażą jaja. Piękne jest to, że nad tym można pracować, ale większość jest leniami i nic z tym nie zrobią, budząc się na starość z ręką w nocniku. Odpowiedzialność za swoje życie to słowo klucz.

Najważniejsze jest to aby wiedzieć, że kasa, laski i inne aspekty w życiu, zależne są przede wszystkim od psychologii. Znam bardzo zamożnych facetów, którzy są na każde zawołanie kobiety, i te kobiety sporadycznie bywają mokre w towarzystwie tych facetów. Znam również niemal biednych facetów i niespecjalnie przystojnych, przy których kobiety są mokre. Różnica ? Tak, Ci drudzy mają pasję i twarde zasady. I do tego musi dążyć każdy facet. Z giełdą jest podobnie. Kobiety jak i giełdę, można traktować jako narzędzia do rozwoju osobowości, i każda kobieta to uszanuje, choć wprost tego nie powie, bo takie one są.

Trzymaj się bracie !

Happy new year 2020 !

Sprzedałem dziś Pekao pod koniec sesji. O kupnie pisałem 6.12.
Zysk 3 % netto, satysfakcjonuje mnie, bo miałem dość spory pakiet, aczkolwiek liczyłem na więcej. Całkiem możliwe, że jeszcze pojadą do góry, bo wykres wygląda fajnie, ale jutro rozliczenie kontraktów, więc nie wiadomo, dlatego dla spokoju sprzedałem. Wolę mieć spokojne święta. Dodatkowo sprawa sprzedaży mbanku wciąż w toku. Jeśli Pekao będzie nabywcą, będzie panika na akcjach, więc wtedy możliwe, że się zastanowię ponownie.

Jestem wdzięczny sobie, że posiadałem dość odwagi, aby wykorzystać panikę na bankach, i w rezultacie dobrze na tym zarobić. Pierwszy raz gdy kupowałem, to był wyrok tsue 3 października. Pisałem o tym.

Kokospl pisał, że banki zanotują po wyroku tsue jeszcze jedno minimum, ja się z nim nie zgadzałem, i okazało się, że jednak odnotowały takie minimum, dokładnie 11.12. Myliłem się, i przyznaję się, ale dobrze wykorzystałem te panikę. Strach był oczywiście, ale strach zawsze jest, trzeba go tylko kontrolować.

Kokospl, kupiłeś akcje banków na tej panice grudniowej, bo twierdziłeś, że będziesz kupował ?

Zasada jest taka, paniki zazwyczaj są po to aby je wykorzystywać. Ja osobiście żałuję, że nie wykorzystałem paniki na Orlenie 6.12. A można było naprawdę dużo zarobić. No nic, giełdy nie zamykają jutro, chociaż obecne rządy neokomuny, nie są dla gpw dobrym prognostykiem.

Główne pozycję pozamykałem, aby mieć spokojne święta.

A więc już życzę każdemu Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2020 love4

Zdrowia i jak najmniej konfliktów, również tutaj, na forum.

Piękna dziś panika na Gpw. Orlen wylał paliwo i zapłonęło.
Sesja przesilenia ?
Na Wig 20 dywergencja byka klasy A.
Na Pekao podwójna bycza dywergencja na 1H.
Kupione, teraz poczekamy.

Fundusz Marshall Wace przestał mocno szortować Alior Bank. Może będzie atak na zamknięcie luki bessy.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2020 15:29:03
Liczba wpisów: 59
[0,02% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,565 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d