Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

elpremiero

elpremiero

Ostatnie 10 wpisów
Tak najlepiej napisz do syndyka, na ich stronie w "postępowaniach" masz dedykowanego maila:
pcz@zfrsa.pl

Natomiast radzę sobie nie robić nadziei, że coś odzyskasz.

Nieśmiało zapytam, bo kwestia podnoszona co jakiś czas. Z czego fundusz PE ma dokapitalizować?

Bardzo istotną sprawę poruszyłeś, która mam wrażenie umknęła większości osób. Jako, że mam "delikatne" doświadczeniem w tym temacie zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Upadłości konsumenckie to są "popierdółki", które można prowadzić na kolanie.

Getback jest prawdopodobnie jest najbardziej złożonym i największym tematem w dziedzinie restrukturyzacji (nie liczę PBG bo tam weszły banki które mają swoje działy). 9 tys. osób i prawie 3 mld PLN wierzytelności ma robić takie maleństwo? Przecież oni by musieli sobie wydłużyć dobę. Dla porównania dam przykład Spółki, około 50 wierzycieli i 40 mln zobowiązań robi jedna osoba codziennie (wiadomo zdarzają się przerwy, ale też siedzenie do późna). Bo zawsze jest jakaś pierdoła do odpisania, przypilnowania. Nie wiem czy w chwili obecnej jest w Polsce kancelaria, która była by wstanie pociągnąć temat, ewentualnie jakieś konsorcjum. Już nie mówiąc o tym, że powinni to robić ludzie kompetentni, którzy cięższe tematy już przerabiali, czyli ograniczamy się właściwie do 5 kancelarii w Polsce.

Aaa jestem bardzo ciekaw kto pisał wstępny plan, bo stawiam, że Abris już go miał gotowy z 2 miesiące temu. Wstępniaka robi się około miesiąc (wiadomo zależy ile osób), prawidłowy 6 miesięcy.

Po krótkim zastanowieniu, wybór małej kancelarii ma sens, jeżeli Abris chce "zatkać" operacyjnie całą restrukturyzacje i mieć swobodę działania by nikt mu nie przeszkadzał. Wtedy do głosu będą dopuszczeni najwięksi, a i tak będzie piorytetyzacja zadań (mali na szarym końcu).

Zabraknie czego :)?
Zainspirowałeś mnie by przyjrzeć się spółkom, które mają finansować budowę, dane finansowe pominę, bo łatwo je znaleźć.

PGE- do 2020 roku zakończą budowę/rozbudowę elektrowni Opole i Turowa. Po 2020 roku mają wybrać "opcję strategiczną". Na tą chwilę prawdopodobna jest budowa "atomówki", jak i farm morskich.
Enea- zakończyli budowę Kozienic, mają 50% w Ostrołęce (3 mld zł wg dzisiejszych wiadomości)
Energa- realizowanie budowy Ostrołęki (3 mld zł)
Tauron- budowa Jaworzna III (6 mld )
Wszystkie inwestycje zostaną zrealizowane do 2020 roku (no Ostrołęka trochę później). Z zapowiedzi Ministra, Ostrołęka ma być ostatnią dużą elektrownią węglową.
Sama "atomówka" ma kosztować około 80 mld zł i ma być podzielona na 3 etapy (rozpoczęcie w 2018, 2024 i 2029 roku, zakończenie inwestycji w 2040 roku.)

Do inwestycji ma być zaproszony Orlen, PGNiG i KGHM, dlatego jakoś o finansowanie jestem spokojny.

W którymś wyliczeniu może pojawić się błąd, ot choroba nie pomaga.

Ja bym tego szukał w "nabycie wartości niematerialnych i prawnych" w wydatkach inwestycyjnych. Na szybko zerknąłem w sprawozdanie Spółki i mają zsumowane dane z wydatkami rzeczowymi.

@007
Doskonale znam sprawę, chciałbym jednak zobaczyć, jak któraś ze spółek Big4 musi zapłacić karę. Jeszcze raz wspomnę, że w audycie pokazuje się trupa, jak on naprawdę może być gruby (oprócz sytuacji z Almą:)), a tak walczy się, aby go jakoś schować. No nic zobaczymy.

Z Getbackiem to w ogóle ciekawa sprawa jak dobrze rozumuje to:
1. Spółka ze stajni LC
2. PE sprzedaje już po 2 latach (jak na PE to bardzo szybko)
3. Wychodzi afera z dyrektorem i PESELami, do tego Getback ma 30% spłat w stosunku do Kruka, który ma 17% (a to podobno lider)
4. Pół roku na giełdzie i już nowa strategia rozwoju
5. Przesunięcie raportu rocznego
6. Wychodzi sprawa z oprocentowaniem obligacji

Jak dla mnie to Spółka "śmierdzi" i rynek to zaczął dyskontować. Nie mówiąc już o wykładniczym wzroście zadłużenia, które wg mnie zaczyna być trochę niebezpieczne. Gdy będzie hossa i spłaty wszystko "cool", gorzej jak wejdzie bessa i wzrost stóp i panika na rynkach.

Masa mógłbyś szczegółowiej opisać co Cie skłania do inwestycji w Dino szczególnie w kontekście obecnej wyceny i zmian w prawie?
Jak również PGE i ich fuzji? Ewentualna fuzja ma dać po prostu wyższą zdolność do budowy pierwszej EJ, a tak ceny regulowane, popyt stabilny, wysokie nakłady inwestycyjne w przyszłości no i najwazniejsze brak dywidendy.

Ja bym tak na tego biegłego nie liczył :). No chyba, że już naprawdę nie będzie miał wyjścia, by coś ukryć, ale wtedy to już gruby trup musi być.

Mógłbyś zmienić układ na tabelaryczny? Ja tu widzę 4 odcienie niebieskiego i nie wiem co jest co :)

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 12 lipca 2018 23:12:39
Liczba wpisów: 9
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,380 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d