Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum" - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Peasant Investment czyli fundamentalny portfel "na chłopski rozum"

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wpisów: 203
Wysłane: 7 lutego 2016 21:48:36
Przyszedł czas również na moją kronikę.

Długo zastanawiałem się czy warto, jest to jednak czasochłonne, do tego całkowicie obnaża popełniane błędy. Z drugiej strony fajnie rejestrować swoje przemyślenia (i po czasie do nich wrócić :)), a fakt że robi się to publicznie wymusza jednak większą rzetelność. Poza tym czuję, że mam dług wdzięczności wobec tego portalu, sporo się tu nauczyłem. W tym miejscu mały ukłon w stronę użytkowników forum, w szczególności anty_teresa, rafsty, Watchdog, ucofb – Wasze komentarze często otwierają horyzonty i są nieocenione szczególnie dla początkujących na tym rynku.

Przy całej beznadziei i zniechęceniu jakie panuje wokół naszej giełdy, być może moja historia będzie dla kogoś inspirująca. Giełdą zainteresowałem się niecałe 2 lata temu. Po mało intensywnym okresie przygotowawczym ruszyłem z prawie całością kapitału na rynek pod koniec maja 2014, uzbrojony jedynie w doświadczenia z portfela demo i mglistą wiedzę ekonomiczną ze studiów. Nie przeczytałem żadnej książki i nie przygotowałem specjalnej strategii, postanowiłem po prostu szukać spółek dużych, mocnych fundamentalnie ze zdołowanym kursem (na zasadzie – skoro spadło/nie rośnie to musi odbić, jeśli wszystko w firmie idzie OK). Delikatnie mówiąc nie było to zbyt mądre (biorąc pod uwagę tamten stan wiedzy) i z perspektywy czasu stwierdzam, że tylko i wyłącznie szczęściu zawdzięczam to, że pierwszych parę miesięcy wyszło na okolice 0%. Miało to jednak swoje dobre strony. Dzięki temu, że „z marszu” wszedłem w rynek, mogłem wypracować sobie naturalną metodę inwestowania, nieobarczoną różnymi doktrynami. Dzisiaj jestem zdecydowanym przeciwnikiem jakiegokolwiek generalizowania (‘nie uśredniaj w dół’, ‘podążaj za trendem’ itp.), każdy powinien wypracować swoją własną strategię. A jedyną uniwersalną zasadę, jaka skutecznie funkcjonuje na giełdzie, można zamknąć w słowach: „Albo robisz to solidnie albo nie rób tego wcale”.

Od maja ’14 mój portfel osiągnał zysk ok. 135%. To trochę przekłamana stopa zwrotu, w międzyczasie kapitał rósł, sporo też dopłacałem (oczywiście w wyniku końcowym minusuję). Gdyby to uwzględniać zysk spada do 75%, co tylko potwierdza, że wszystko, tak jak każdą analizę, da się przedstawić w różnym świetle :).

Po miesiącach prób i błędów, analizy wyników, a także swoich mocnych i słabych stron wypracowałem strategię, modelowo opartą o długi termin i szczegółową AF. Koncentruję się głównie na New Connect, chociaż staram się dobierać spółki które mają już jakąś historię i pozycję na rynku, zwykle o kapitalizacji powyżej 10 mln z ambicjami przejścia na GPW. Kiedy czytam o różnych podejściach to jest mi blisko do private equity. Nie kupię spółki na długi termin, której zarząd mi się nie podoba, nie wezmę czegoś z niejasnymi powiązaniami kapitałowymi. Dość gruntownie sprawdzam też historię i to co zarząd zapowiadał vs rzeczywistość. Mam też raczej wąski zakres zainteresowań jeżeli chodzi o sektory. Preferuję handel, przemysł i IT, czyli te które rozumiem i jestem w stanie coś zaprognozować. W przypadku spółek z NC, całkowicie wykluczam AT. Stosuję tylko w przypadku większych z GPW, ale i tak w mocno okrojonej wersji – wsparcia, opory, linie trendu, analiza wolumenu + parę wybranych formacji liniowych.

Tyle przydługawego wstępu :) Dalej pewnie będzie bardziej skromnie z racji profilu portfela. Postaram się jednak zamieszczać co jakiś czas mały update z komentarzem, nawet w przypadku braku większych zmian. W poście niżej spróbuję też dorzucić parę wykresów z dotychczasowych inwestycji + obecny skład portfela.

ucofb
Wpisów: 1 131
Wysłane: 7 lutego 2016 22:08:32
To czekamy :)
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 7 lutego 2016 22:20:05
Chyba się udało :)

Wartość portfela w czasie + wolumen:

kliknij, aby powiększyć

Zyski i straty per walor:

kliknij, aby powiększyć

Aktualny skład:

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 7 lutego 2016 22:29

pprezes
Wysłane: 7 lutego 2016 23:08:21
Patrząc na portfele piszących na forum to każdy jest zupełnie inny i każdy inwestor pewnie uważa że jego jest najleszy, bedę obserwować.

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 8 lutego 2016 14:11:49
Można wiedzieć jaki procent portfela przeznaczałeś na pojedynczą spółę i jaki zamierzasz przeznaczać?

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 8 lutego 2016 17:18:01
W szczytowym momencie (przełom 14/15) miałem 70% RAINBOWA, ale trwało to dość krótko, generalnie nie przekraczałem 40%. Teraz z racji większej bazy staram się trzymać poziom 30-35%, chociaż nie podchodzę do tego jakoś specjalnie restrykcyjnie.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 10 lutego 2016 00:00:20
Żeby nie było tak sucho odnośnie aktualnie posiadanych walorów, postaram się sukcesywnie przybliżać i uzasadniać swoje wybory. Na początek na warsztat wezmę GEKOPLAST. Jako, że o spółce i jej profilu można poczytać w wielu miejscach (polecam choćby spr kwartalne) skupię się przede wszystkim na swoich wnioskach:

GEKOPLAST – producent płyt komórkowych z polipropylenu. Sztandarowa inwestycja Capital Partners (private equity), mają prawie 80% udziału. Wchodzą na GPW (złożony prospekt) bez emisji. 50% sprzedaży w PL, 50% export (prawie połowa na Niemcy)
PLUSY:
+ wręcz modelowa historia – w 2010 buyout dwóch spółek przez Capital Partners, połączenie i kilkuletnia praca nad rentownością. W ostatnim czasie przejście w fazę dynamicznego zwiększania biznesu, widoczne silne efekty skali (rosnąca krzywa rentowności)
+ mocne fundamenty
+ stabilny i jednocześnie nieco niszowy segment, chyba niekoniecznie atrakcyjny dla dużych graczy
+ przejście na GPW (mówią o dopięciu jeszcze w 1Q’16, ale przyjmuję raczej okolice maja), opublikowanie prospektu z prognozą na 2016, zakładam że pojawi się tam minimum 100 mln SLS i 7,5 mln zysk net (P/E ’16 – 8)
+ ugruntowana pozycja (piąty na rynku europejskim, 8% udziału), przewaga konkurencyjna po stronie kosztów (działalność w PL)
+ realizują zapowiadane cele, prezes rzeczowy, dla mnie wiarygodny
+ rozdrobniona struktura odbiorców, b dobrze zdywersyfikowana segmentowo, w mniejszym stopniu też geograficznie
+ niewielka podatność na zmiany kursu walut i ceny surowców (naturalny hedging, niska wrażliwość cenowa)
+ dobry IR
+ CP skupuje akcje jesienią 2015 mimo i tak dużego pakietu większościowego (argumentowane niską wyceną – brali bodajże po 8,80zł)
+ CP sprzedał ostatnio udziały w Onico, prawdopodobnie sprzeda również Duon, na moje zmniejsza to prawdopodobieństwo krótkoterminowej podaży
+ planowane dalsze rozszerzenie asortymentu (to wyłapane tak „między wierszami” z wywiadów z zarządem)
Ponadto wydaje mi się, że to jest taki profil działalności, który „leży” fundom. Zakładam, że po przejściu na GPW wzrośnie rozpoznawalność spółki (z czym dziś jest problem) i instytucje mogą się nią zainteresować. Przekonują mnie również słowa zarządu jak i CP o bardzo dobrych perspektywach rozwojowych. Na bazie historii (ale także ruchów CP) nie mam podstaw wątpić w ich prognozy.
MINUSY:
- obecność Capital Partners to raczej plus, ale struktura akcjonariatu jest jednak niekorzystna
- płynność, choć nie jest z tym najgorzej jak na NC
- planowana dywidenda – generalnie nie jestem fanem dywidend, szczególnie w małych wzrostowych spółkach. Przyjdzie potrzeba kapitałowa i trzeba będzie się zadłużać/emitować. Tu rozumiem, kwestia akcjonariatu robi swoje
- nie odpisali mi kiedyś na maila :)

Na dziś widzę ok. 40% upside (akt cena 10,25) przy relatywnie niewielkim ryzyku, ale to pewnie może się dynamicznie zmieniać biorąc pod uwagę nadchodzące wydarzenia.
Edytowany: 10 lutego 2016 00:20

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 20 lutego 2016 14:01:09
Trochę przytłoczył mnie sezon raportowy (choć w moim przypadku już prawie się skończył :)). Jako, że nie przeszedłem do opisu kolejnych spółek, krótko o raporcie GEKOPLAST za IVQ.

Z prognozą na 2016 udało się trafić niemal w punkt (101,5 mln sls i 7,5 z net), dla mnie to satysfakcjonujące poziomy. Same wyniki IVQ generalnie zgodnie z przewidywaniami, na poziomie oczyszczonym nawet nieco lepsze niż oczekiwałem. Przy czym mam jedno zastrzeżenie, że te „oczyszczenie” dziwnym trafem dotyczyło tylko zapisu w pozostałych kosztach operacyjnych (związanego ze sprzedażą nieruchomości). Tymczasem w 2015 pojawiło się relatywnie sporo PPO (łącznie 2,2 mln w ’15 vs 1,5 w ’14). Spółka w prezentacji pokazała składowe i krótko opisała, więc trupa z szafy nie ma co się obawiać, ale dla mnie jednak lekko dopaliła wynik.
Tak czy siak nie zmienia to mojego b pozytywnego spojrzenia na spółkę. Nadal liczę, że przejście na GPW wraz z ociepleniem klimatu wokół giełdy może spowodować napływ silniejszego kapitału.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 4 marca 2016 23:11:32
Czas na kolejną spółę. Coś wolno idzie, ale inne obowiązki zatrzymują

BIO PLANET – dystrybucja i konfekcjonowanie produktów ekologicznych

PLUSY:
+ rynek „bio” w Polsce rośnie w tempie 20% rocznie. Perspektywy na dłuższy termin również są korzystne (b niski udział wydatków na żywność ekologiczną względem krajów zachodnich)
+ historycznie praktycznie nieprzerwany b dynamiczny rozwój firmy, ekspansywny model biznesowy
+ prezes może nie sprawia pozorów, ale wie o czym mówi, jest konkretny, spółka realizuje swoje cele
+ lider w dystrybucji bio żywności w Polsce
+ mocno rozdrobniony segment eko = rozdrobnienie wśród odbiorców (tak z głowy – tylko 18% trafia do dużych sieci)
+ rzetelny IR, raportowanie miesięczne
+ program 500+, żywność eko to świetny sposób na wydanie dodatkowych pieniędzy dla rodzin z nieco grubszym portfelem

MINUSY:
- słaby CF operacyjny za 2015 (kiepska rotacja należności)
- znaczne pogorszenie rentowności net po otwarciu nowego zakładu, relatywnie spora amortyzacja, ale również wzrost kosztów np. energii
- b możliwe że k finansowe długu na nowy zakład nie zostały jeszcze aktywowane w 100%
- większość towarów pozyskiwanych jest z rynku zachodniego (a sprzedawana głównie w PL), stąd negatywny wpływ EURPLN
- płynność

Trochę zebrało się tych minusów, co znalazło zresztą odzwierciedlenie w kursie, który zaliczył zjazd z 15 do 10 zł. Ja to widzę tak, że spółka b odważnie się rozwija, co aktualnie odbija jej się czkawką. Czy jest to przejściowy problem czy trwały? Ja bym się skłaniał bardziej do pierwszej tezy, ale czas pokaże. Ryzyko nieco rośnie, choć przy stale rosnących przychodach rośnie również potencjał wzrostu. O „starej” rentowności pewnie aktualnie można zapomnieć, ale nawet niewielka poprawa w tym aspekcie powinna diametralnie zmienić postrzeganie spółki.
W moim portfelu to kandydat do potencjalnie najwyższych stóp zwrotu, nawet sięgających 100% (średnia K 8,2), ale jednocześnie obarczony największym ryzykiem.
Edytowany: 4 marca 2016 23:13

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 4 marca 2016 23:29:23
No i małe podsumowanie miesiąca. Miło, że 2016 idzie jednak do przodu, tym bardziej, że pierwsze dni marca praktycznie dla wszystkich moich walorów były mocno sprzyjające. Drobna zmiana w moim "segmencie AT" (to tak przewrotnie, i tak bazą są fundamenty:) - sprzedałem cały Uniwheels (+8,5%) i kupiłem Vistulę na wsparciu po 2,60. Mam też trochę cashu i widzę mnóstwo fajnych MiŚiów w atrakcyjnych cenach, czekam tylko na odpowiedni moment.

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 4 marca 2016 23:47

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 8 marca 2016 17:31:07
Wczoraj pozbyłem się ostatniego pakietu KANCELARII WEC. Patrząc na arkusz zleceń można załować, ale ta spóła nieco mi uwierała w portfelu. Nie podobają mi się chaotyczne komentarze prezesa do raportów. Polecam List Zarządu do wyników IVQ - w jednym akapicie można przeczytać, że wyniki są zgodne z prognozami, w następnym, że wyniki prognozy przekraczają. To jak to jest? Trochę to wygląda na zasadzie CTRL C CTRL V, na tej bazie ciężko sensownie wnioskować. Kolejną sprawą są dość kosmiczne, jak na spółkę tego rozmiaru, zarobki zarządu (640k za '14 na prezesa z żoną). Łatwo sobie policzyć jak się mają do generowanego zysku. Poza samymi argumentami ekonomicznymi, dla mnie to źle świadczy o ambicjach i priorytetach osób zarządzających.

Mimo to spółka wydaje się mocno niedowartościowana. Dalszy scenariusz wzrostowy (zarówno w kursie jak i w fundamentach) wydaje mi się raczej bardziej niż mniej prawdopodobny, ale nie czułem się z nią zbyt komfortowo. Ostatecznie wyszło +17% w dość krótkim czasie, więc nie ma co narzekać

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 23 marca 2016 22:43:48
Trochę zmian ostatnio. Przede wszystkim sprzedałem prawie całość BIOPLANETU. Serce krwawi, bo to moja ulubiona spółka, ale po przemyśleniu i przeliczeniu, doszedłem do wniosku, że najbliższe kwartały, a ten pierwszy w szczególności, mogą przynieść słabe wyniki. Długoterminowo wciąż w nią mocno wierzę, więc na pewno będę bacznie śledził. Na otarcie łez mogę sobie zapisać +24%

Dokupiłem troszkę GRODNA na bazie wywiadu podczas którego prezes co najmniej trzykrotnie się uśmiechnął (historyczne maksimum) https://www.youtube.com/watch?v=DIc4IOmvjJw . Chwyciłem też ponownie spory pakiet UNIWHEELSA za 133,5 zaraz po info o przyspieszeniu inwestycji.

Wyniki VISTULI pozytywnie ale bez niespodzianek, podobnie jak z VANTAGE, przy czym tutaj b dużym plusem jest perspektywa na 2016. Póki co na VTG niemiłosierna kiszonka, kurs stoi w miejscu praktycznie od półtora roku, zupełnie nie odzwierciedlając fundamentów. Czekam cierpliwie na "grubasa" i "odpał" :)
Edytowany: 23 marca 2016 22:45

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 29 marca 2016 21:42:34
Dziś zaliczyłem pierwszy minus w tym roku w całości sprzedając SARE (-1,5%). Polecam lekturę protokołów z NWZA, wygląda na jakiś konflikt na linii Pruszczyński - Rutkowski. Przegłosowali wynagrodzenie 3k net miesięcznie dla wszystkich siedmiu członków RN (łatwo policzyć roczny koszt), nie ma też chyba pełnej jasności co do ostatecznego składu RN. Niech się panowie żrą, ale już beze mnie na pokładzie. W tym kontekście cieszy sprzedaż po relatywnie dobrej cenie, bo oddałbym też wyraźnie niżej.
Edytowany: 29 marca 2016 21:48

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 30 marca 2016 23:19:01
Sprzedana cała VISTULA po 3,04 (+16,2%). Kapitalizacja jest już bardzo blisko mojej wyceny, technicznie też wygląda na ważny moment.
Mam aktualnie sporo gotówki i kilka średnich spółek na celowniku, czekam na impuls. Coś mi mówi, że w kwietniu czeka nas ochłodzenie klimatu i za chwilę znów pojawią się lepsze ceny. Poza tym zawsze można liczyć na rządzących orłów, którzy dbają o to żeby na rynku nie było zbyt zielono.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 31 marca 2016 23:57:52
Marzec wypadł bardzo pozytywnie, a wynik mógł być znacznie lepszy gdyby nie to co stało się dziś na GEKOPLAŚCIE. Od początku miesiąca kurs ładnie wspinał się do góry, sięgając dziś nawet 10,90 po czym na zamknięciu ktoś zrzucił raptem kilkaset akcji ściągając kurs do poziomu 10,00. Uroki NC :)

kliknij, aby powiększyć

A tak wygląda bieżący skład:

kliknij, aby powiększyć

Portfel mi się nieco skoncentrował, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Mam silne przekonanie, że to są b dobre jakościowo spółki i mają jeszcze potencjał w wycenie.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 8 kwietnia 2016 17:44:57
Wczoraj zadebiutowałem na certyfikacie RCFL3OIL, z testową małą pozycją. Uważam, że ropa długoterminowo zwyczajnie nie może się utrzymywać w takiej cenie. A że dodatkowo Wojetek wyrysował pozytywne kreski to na pewno nie przeszkadza w decyzji :) W ogóle taki certyfikat wygląda na dość wdzięczny instrument, może co prawda bardziej dla techników, ale fundamentalnie też na pewno idzie na tym zarobić.

Na VANTAGE wreszcie coś zaczyna się dziać. GEKOPLAST dobija do historycznego maxa. Całość portfela wygląda b korzystnie, teraz do następnych kwartalnych sporo zależeć będzie od tego co na szerokim.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 2 662
Wysłane: 8 kwietnia 2016 18:33:53
Cytat:
Na VANTAGE wreszcie coś zaczyna się dziać. GEKOPLAST dobija do historycznego maxa. Całość portfela wygląda b korzystnie, teraz do następnych kwartalnych sporo zależeć będzie od tego co na szerokim.

VTG fundamentalnie wydaje się być faworytem (obok ROB) w branży deweloperskiej. Pomóc też powinna stosunkowo niska baza wynikowa. Technicznie układ jednak ciągle mało "wygodny" - po bear trap z wyłamania 2,4 teraz dobijają do 3 zł którego z marszu raczej nie przejdą. Mimo pełnego (pod względem ilości pozycji) portfela spółkę obserwuję - kto wie może niedługo też wskoczy :).

Kreski ;), na ropie póki co działają, zobaczymy co dalej ale generalnie powinni w przyszłym tygodniu pokonać opór na 42 (brent) USD . Oczywiście zagrożeniem jest scenariusz z maja 2015 kiedy po "przebiegunowaniu" weszli w konsolidację a następnie kontynuowali spadki.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 3 maja 2016 15:52:19
Miałem dość intensywnych ostatnich kilka tygodni, chociaż starałem się być w miarę na bieżąco z giełdą. Wynik ostatniego miesiąca jest na liczbach bardzo dobry, przy czym nie jestem z niego do końca zadowolony, z moich walorów dało się wycisnąć znacznie więcej.

kliknij, aby powiększyć

Po raz kolejny sprawdziła się zasada, żeby nie handlować "z doskoku" w sensie wolnych 20 minut w ciągu dnia (szczególnie na urlopie). Przez to ominął mnie ładny zysk na VANTAGE, bo najpierw sprzedałem na korekcie przy 2,75 (+6%), myśląc że znowu idzie cofka do 2,6. Później patrząc na to jak "moja spółka" idzie do góry kupiłem po 3,02 (przebicie oporu), żeby następnie sprzedać po 2,95 (nie przebije, -4%). Tym samym strategia na walorze na którym siedzę już prawie pół roku poszła w kąt, a ja zamiast 15%+ skasowałem jakieś grosze.
Celowo opisuję to tak dokładnie, żeby sobie dać w łeb jak następnym razem będę miał "przeczucie" na urlopie ;)

Poza tym zredukowałem część GEKOPLAST (+29%), konsumując ładny wzrost ostatnich dni. Zamknąłem też RCFL3OIL, (+24%) ale ilość była minimalna.
Z nowości dobrałem spory pakiet ALUMETAL. Liczę na dobry raport wbrew spadającej marży benchmarkowej, ponadto widzę spory potencjał do wzrostu na bazie nowej inwestycji na Węgrzech i sprzyjającego otoczenia rynkowego.
Aktualnie wygląda to tak:

kliknij, aby powiększyć

Gotówki sporo i tu czuję pewien dyskomfort, bo nie bardzo mam nawet cokolwiek na celowniku. Przymierzałem się do FORTE i APATOR, a wcześniej do EUCO, ale wszystko mi "odjechało". Pewnie trzeba będzie zrobić w najbliższym czasie jakiś research.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wysłane: 10 maja 2016 21:59:58
Zachęcony rekomendacjami z innych kronik od jakiegoś czasu przyglądałem się CALESCO. Dziś po raporcie postanowiłem wskoczyć, choć patrząc na przebieg sesji i historię, w kolejnych dniach kurs pewnie się osunie. To nie ma jednak dla mnie większego znaczenia, tu zakładam typowe buy&hold. Tylko 3% portfela, ale przy tej płynności wygląda całkiem grubo :)

W międzyczasie wziąłem też kontrolny pakiet ERGISu (też 3%). Jestem bardzo ciekaw co przyniesie 1Q, jeśli będzie OK, to może być fajny kandydat do wzrostów w 2016.

flesz
Wpisów: 1 448
Wysłane: 11 maja 2016 09:21:12
Na CALESCO jest jakiś tajemniczy sprzedający.
Widać go było od kiedy obserwuje spółkę czyli od lutego 2015. Miał ponad 50 tys szt, kiedyś stał na 1,50, po dobrych raportach przeniósł się wyżej, a w ostatnich 2-3 miesiącach schodził ze swoim zleceniem od 1,80 coraz niżej, czasem ktoś go trochę skubnął. Ostatnie 5k z jego zlecenia stało wczoraj jeszcze po raporcie po 1,45 wiec zdążyłem wyszarpać mu całość :)

Wczoraj znów pojawił się na S jakiś pakiecik ok 17k, po 1,70. Czyżby to ten sam się reaktywował? Jeżeli to on to też pewnie będzie schodził niżej.

Spółka fajnie rozwija się organicznie + pojawi się jeszcze bonus w postaci przychodów z usług przeładunkowych (kupili działkę z dostępem do torów).
Edytowany: 11 maja 2016 09:24

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7