pixelg
Mój portfel inwestycyjny "Masa" - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Mój portfel inwestycyjny "Masa"

Masa
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 798
Wysłane: 15 listopada 2010 01:29:40
Witam wszystkich. Właśnie jestem w trakcie tworzenia portfela inwestycyjnego na rok 2011 i chciałbym się podzielić swoimi ruchami związanymi z jego tworzeniem oraz późniejszymi licząc na Wasze uwagi i sugestie. Celem inwestycyjnym jest osiągnięcie jak największej stopy zwrotu. Spółki wchodzące w skład portfela dobieram po części na podstawie analizy fundamentalnej częściowo analizy technicznej ale w głównej mierze opieram się na obserwacji kursu akcji oraz doniesień na temat spółki którą jestem zainteresowany.
Na początek kupiłem 10-11-2010 akcje BOMI i VISTULI. 12-11-2010 do portfela dołączył STALPROD.
Jeżeli chodzi o Bomi sksiło mnie do zakupu przystopowanie po dość dużym według mojej oceny spadku. Teraz cena stanęła średnio w granicach 10,55zł - 10,70zł i w tym przedziale się waha i tu upatruję dna spadków licząc na odbicie i powrót do zwrostów. Zakupu dokonałem po cenie 10,60zł. Vistula od dłuższego czasu wahała się w przedziale 2,50zł 2,60zł i po ostatnim zdołowaniu kursu postanowiłem włączyć ją w skład portfela przy cenie 2,40zł.
Stalprod mocno spadł po opublikowaniu ostatniego raportu ponadto do spadku przyczyniła się również rekomendacja jednego z biur maklerskich. Uważam jednak iż Stalek jest nadal w bardzo dobrej kondycji ma mocne podłoże fundamentalne a ostatnie spadki uznałem za okazję do włączenia w skład portfela po cenie 365zł.
Na dzień dzisiejszy portfel wygląda następująco:
Nazwa spółki - udział procentowy - zysk/strata procentowa

VISTULA(34,90%) +0,03%
BOMI(38,20%) -0,86%
STALPROD(26,90%) +1,39%

Zysk/Strata=+0,05%

Zysk/Strata z sprzedanych walorów:=+0,00%

WIG vs. Masa
WIG=+0,44%
Masa=+0,05%
Cytat:
Business and business every day :)
Edytowany: 18 listopada 2010 09:43

Kamil
0
Wpisów: 637
Wysłane: 17 listopada 2010 22:57:24
Hej, witamy, to ty czy ktoś ci nicka podkradł? :P www.pb.pl/2/a/2010/11/05/Masa_...

Trochę niefartownie rozpocząłeś budowę portfela, jakaś strategia względem bomi czy czekasz na rozwój sytuacji? Straszny pech, ciężko było coś takiego przewidzieć. Jak możesz to napisz trzy słowa o dotychczasowym doświadczeniu giełdowym i osiągnięciach, fajnie jest wiedzieć kto sie wypowiada;)
Aktualnie: MRB(100%)

Masa
5
Wysłane: 18 listopada 2010 02:03:15
Cześć Kamil. Jeżeli chodzi o "Masę" z artykułu to nim nie jestem. Nie byłem na szczęście nigdy na bakier z prawem no chyba że wziąść by pod uwagę złamanie przepisów drogowych to "udało mi się" złapać parę razy mandat :)
Jeżeli chodzi o budowę portfela...rzeczywiście Bomi stało się niefartownym niewypałem, ale trudno było coś takiego przewidzieć zwłaszcza że nie było żadnych przesłanek co do tak potężnej straty. Na dzień dzisiejszy nadal jestem "szczęśliwym" posiadaczem akcji tej spółki i czekam na rozwój sytuacji. Dopóki członkowie zarządu i główni udziałowcy nie będą "wywalać" akcji będę trzymał i ja i gdy spadki się uspokoją zwiększę swoje zaangażowanie w tą spółkę celem uśrednienia ceny zakupu. Na razie zapowiada się iż Bomi na długo zawita w moim portfelu. Jeżeli chodzi o pozostały jego skład jestem raczej spokojny. Wprawdzie zarówno Stalek jak i Vistula również co nieco spadły ale spadki te są niewielkie.
Jeżeli chodzi o mnie zacząłem inwestowanie trzy lata temu a czysto na giełdzie gram od dwóch lat z małym haczykiem. Naukę rozpocząłem gdy na rynku szalała w najlepsze bessa a mówią że najlepiej jest się uczyć gdy ona panuje bo nie sztuką jest zarobić gdy "wszystko" idzie do góry. Końcówka 2007 roku (okres moich początków czysto giełdowych) przyniosła mi stratę. Nie żałuję tego okresu bo według mnie najlepiej jest się uczyć na prawdziwych pieniądzach a każda strata motywuje do jeszcze większego wysiłku aby poprawić swoje wyniki. Rok 2008 przyniósł mi już zysk co zmotywowało mnie do zwiększenia zaangażowania w pogłębianiu wiedzy jak i zwiększenia kapitału na inwestycje. Od tej pory giełda przynosi mi zyski aczkolwiek nie są one aż tak potężne żebym mógł zrezygnować z pracy.
To tak po krótce o mojej drodze na giełdę.
Pozdrawiam.
Cytat:

szkodnik07
0
Wpisów: 31
Wysłane: 18 listopada 2010 10:17:12
czesc jaki horyzont czasowy przyjoles dla vistuli. Bedziesz czekal na wyniki za czwarty kwartal czy sprzedaz przy jakims wiekszym odbiciu. Bomi tez wziolem spekulacujnie po 8zl.ale zastanawiam sie nad ewakuacja

Masa
5
Wysłane: 18 listopada 2010 13:11:08
Vistuli niestety nie posiadam już w portfelu. Dzisiaj zadziałał stop loss i "wywaliło" mi całość. Mówi się trudno trzeba przełknąć gorycz porażki nie ma co rozpatrzać. Jak na razie mój portfel na 2011 rok kiepsko wypada. Najpierw niefortunny zakup Bomi teraz strata na Vistuli...no cóż...czasami tak bywa. Kupiłem dzisiaj akcje EKO. Według mojej opini spółka ma duży potencjał do wzrostów i wszystko wskazuje na to iż plany jakie sobie obrali zostaną zrealizowane. Przy najbliższej okazji przedstawię dokładnie procentowy skład portfela.
Pozdrawiam.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 22 listopada 2010 00:03:32
Czas zaprezentować portfel po tygodniu inwestycji. Nie wygląda to najlepiej ale na pocieszenie dla siebie jest fakt iż nie jest to portfel na miesiąc czy dwa a na cały przyszły rok więc jeszcze wierzę w jego siłę.
Nazwa spółki-udział procentowy-zysk/strata procentowa

BOMI(28,29%)-42,67%
STALPROD(31,08%)-8,57%
EKO(40,63%)-1,75%

Zysk/Strata=-19,49%

Zysk/Strata z sprzedanych walorów:-1,69%

WIG vs. MASA
WIG=-3,13%
MASA=-1,69%
Cytat:

Abner1984
0
Wpisów: 695
Wysłane: 22 listopada 2010 01:29:31
Rozumiem że jako WIG vs MASA prezentujesz tylko wynik zrealizowanych transakcji nie uwzględniając wirtualnej straty/zysku?

Postanowiłeś jednak trzymać akcje BOMI? Masz jakiś poziom na którym zdecydujesz się pozbyć (jeśli spadnie? bądz wywalić na podbiciu?)
Obserwujes teraz jakies spółki?

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Masa
5
Wysłane: 22 listopada 2010 10:30:17
Dokładnie tak Abner. Porównanie portfela względem WIG-u prezentuję uwzględniając zrealizowany zysk/stratę nie biorąc pod uwagę strony wirtualnej. Jeżeli chodzi o spółki którymi jestem w danej chwili zainteresowany to Aplisens, Tesgaz. Obserwuję również zachowanie kursu na windykacyjnej spółce Best która to poprawiła swój wynik od ostatnio prezentowanych o 29% co świadczyć może iż wreszcie spółka zaczyna wychodzić na prostą i ma się coraz lepiej a to dobrze świadczy na przyszłość.
Jeżeli chodzi o Bomi...no cóż...spółka ta wywołała w moim portfelu nie lada "burdel" obniżając jego wartość i to dość konkretnie. Na razie nie zamierzam się jej pozbywać i czekam na rozwój wypadków. Myślę że nie powinna już spaść poniżej 6zł ale to jest giełda i wszystko jest możliwe. W zależności od zachowania kursu albo ją dokupię i uśrednię w ten sposób cenę akcji zmniejszając stratę bądź w razie dalszych spadków pozbędę się ze sporą stratą. Na razie jestem bliższy temu pierwszemu scenariuszowi bo myślę iż to co miało spaść już spadło a że zarząd chce ratować spółkę wierzę w jej powrót do dobrych czasów.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 26 listopada 2010 18:06:53
BOMI(29,72%)-29,51%
EKO(34,47%)-2,42%

Gotówka(35,81%)

BIEŻĄCA WARTOŚĆ PORTFELA=-11,50%

OD POCZĄTKU INWESTYCJI=-15,87%

Na początku chciałbym powiedzieć o zmianach w prowadzeniu. Od teraz będę podawał bieżącą wartość procentową portfela oraz stan od początku inwestycji uwzględniający zarówno dokonane tranzakcje jak i bieżącą jego wartość. Tak podane wartości są po trochu realne a po trochu wirtualne ale w momencie gdybym na dzień dzisiejszy dokonał sprzedaży walorów podane dane stały by się prawdziwe.
Odnośnie minionego tygodnia przyniósł on sporo zmian. Po pierwsze wywaliło mi Stalprodukt. Zadziałał stop i akcje "poszły do innego właściciela". Wprawdzie przyniosło mi to kolejną stratę aczkolwiek gdy spojrzę na obecny kurs Stalka i rekomendację jaką otrzymali cieszę się iż nie mam już tego papieru.
Nabyłem akcje EKO i również czekam na rozwój wypadków. Jedynym pocieszeniem w tym tygodniu jest dla mnie pomniejszenie straty na Bomi z -42,67% do -29,51%.
Obecnie jestem zainteresowany akcjami Tesgazu, Komputronika oraz Aplisensu lecz nadal wyczekuję odpowiedniego momentu na wejście. Nie wykluczam również akcji PKNORLEN oraz Kopexu lecz tutaj mam mniejszą chęć na nabycie.
Cytat:

Frog
0
Wpisów: 5 457
Wysłane: 26 listopada 2010 18:19:33
Cytat:
Tak podane wartości są po trochu realne a po trochu wirtualne ale w momencie gdybym na dzień dzisiejszy dokonał sprzedaży walorów podane dane stały by się prawdziwe.

Hej,

Tak samo ja podaję dane. Dodatkowo wartość portfela zmniejszam o zapłacone prowizje przy zakupie i przy sprzedaży. Otwarte pozycje też koryguje o prowizję "jaką bym zapłacił gdybym sprzedał".
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Heyahpanama
0
Wpisów: 347
Wysłane: 26 listopada 2010 19:03:54
Masa, widzę, że nie idzie Ci ostatnio zbyt dobrze, niestety moja strata także oscyluje w tych przedziałach:/

Życze powodzenia w odrabianiu strat, szczególnie na Bomi, bo jest co odrabiać.

Ps.Na bomi nie miales stop lossow?

Masa
5
Wysłane: 26 listopada 2010 19:13:44
Frog napisał(a):
Hej,

Tak samo ja podaję dane. Dodatkowo wartość portfela zmniejszam o zapłacone prowizje przy zakupie i przy sprzedaży. Otwarte pozycje też koryguje o prowizję "jaką bym zapłacił gdybym sprzedał".

No to prowadzimy identycznie portfele. Oczywiście ja również pomniejszam wartość o zapłacone prowizje z kupna i sprzedaży.
Cytat:
Edytowany: 26 listopada 2010 19:17

Masa
5
Wysłane: 26 listopada 2010 19:17:55
Heyahpanama napisał(a):
Masa, widzę, że nie idzie Ci ostatnio zbyt dobrze, niestety moja strata także oscyluje w tych przedziałach:/

Życze powodzenia w odrabianiu strat, szczególnie na Bomi, bo jest co odrabiać.

Ps.Na bomi nie miales stop lossow?

Oj tak mamy co odrabiać ale myślę że z czasem będzie coraz lepiej. Teraz akurat mamy okres gdzie większość spółek leci w dół ale wiecznie tak nie będzie :) Na Bomi nie miałem stop lossów. Popełniłem karygodny błąd i teraz czeka mnie kiszenie tego waloru w portfelu ale myślę iż do końca roku kurs powinien jeszcze wzrosnąć.
Cytat:

nfs
0
Wpisów: 125
Wysłane: 26 listopada 2010 19:48:26
Masa, widzę ze kupowaliśmy Bomi po tej samej cenie. Ja brałem po 10,61zl wiec grosz drożnej. Czy dokopywałeś już te akcje aby obniżyć średnia? Osobiście zdecydowałem uśrednić w dol do 8,7zl i naprawdę czuje się teraz znacznie lepiej Whistle

Masa
5
Wysłane: 28 listopada 2010 01:07:12
Witam NFS.
Nie zwiększałem jak na razie swojej pozycji na tym papierze. Początkowo miałem taki zamiar aczkolwiek po głębszym zastanowieniu zrezygnowałem z tego. Jestem dobrej myśli iż w przyszłym roku cena powróci do tej z przed spadków wywołanych podaniem straty do wiadomości publicznej a jeśli nie do tych samych to na pewno do 10,60zł powinna dobić. Zresztą chyba nie tylko ja tak uważam bo jest duży popyt na te akcje również wśród inwestorów instytucjonalnych. Wiadomo iż zakładając taki scenariusz rzeczą nawet wskazaną było by dokupienie teraz uśrednienie ceny w dół i sprzedanie z zyskiem a nie wyjście powiedzmy na zero ale na chwilę obecną "zapominam" o tej spółce w sensie ruchu kupno/sprzedaż a kapitał przeznaczam na zakup nowych walorów dzięki którym w razie trafnej inestycji będę mógł "wyciągnąć" portfel na plus blackeye
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 30 listopada 2010 00:57:35
Dokonałem dzisiaj a raczej wczoraj bo już po północy zakupu akcji KOPEX-u. Wprawdzie był on w obserwowanych przeze mnie spółkach ale nie byłem przekonany do tej spółki na 100% i ustawiłem opcjonalnie na zakup po 16,30zł średniego pakietu nie myśląc że się uda dzisiaj w tej cenie nabyć. Wracam z pracy patrzę a tu jest kupione. Spoko mam nadzieję że inwestycja będzie opłacalna. Z tym przekonaniem to chodzi mi w sensie że bardziej byłem przychylny do kupna Aplisensu czy Komputrona ale nie chciały niestety spaść do ceny którą chciałem za nie zapłacić.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 1 grudnia 2010 12:10:21
No i proszę niezbyt chciany że się tak wyrażę Kopex jak na razie po dwóch dniach inwestycji staje się hitem mojego portfela. Przy obecnym kursie przynosi mi +3,91%. Muszę przyznać iż bardzo mnie to cieszy. Przypuszczam że po części przyczyniła się do tego informacja iż:

Cytat:
Zarząd "KOPEX" S.A. z siedzibą w Katowicach podaje do wiadomości, iż w dniu 30.11.2010r. nastąpiło objęcie przez "KOPEX" S.A. 170 szt. Obligacji imiennych Serii 25 wyemitowanych przez Katowicki Holding Węglowy S.A. z siedzibą w Katowicach (Emitent), o Łącznej wartości nominalnej Obligacji 17.000.000,00 zł. Wykup obligacji nastąpi poprzez świadczenie niepieniężne w postaci dostaw węgla. Termin wykupu obligacji określony został na 30.05.2011 roku. Powyższa transakcja jest częścią realizacji Porozumienia o emisji obligacji "węglowych" przez Katowicki Holding Węglowy S.A. w ramach Programu Emisji Obligacji na podstawie umowy z BRE Bankiem S.A. z dnia 13 lipca 2009 r.

Zobaczymy jak dalej będzie zachowywał się kurs ale jestem dobrej myśli Dancing
Cytat:

Frog
0
Wysłane: 1 grudnia 2010 12:19:49
Nie sądzę aby akurat to info było przyczyną zwyżki.
To raczej ta negatywna rekomendacja: i.wp.pl/a/dibre/aspolek/kopex_...
Być może rynek uznał, że skoro rekomenduję sprzedaż, to chcą kupić blackeye
Follow me on Twitter

Masa
5
Wysłane: 3 grudnia 2010 10:08:19
Sprzedałem dzisiaj Kopex z 5% zyskiem. Wczoraj podniosłem sobie stopa na tej spółce i dzisiaj rano akcje "zmieniły właściciela." W sumie dobrze bo zmniejszyłem stratę w portfelu a z drugiej strony muszę teraz na nowo upolować jakąś spółeczkę. No ale na tym to wszystko polega :)
Cytat:

Frog
0
Wysłane: 3 grudnia 2010 10:41:45
Trzymasz nadal Bomi?
Follow me on Twitter

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7