Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sewasto

sewasto

Ostatnie 10 wpisów
Chodzi prawdopodobnie o stabilnego inwestora a nie OFE, które wykończyły firmę.

Dziękuję za informacje i Twoje wpisy z których można się wiele dowiedzięć o spółce nie wnikając w szersze materiały. Pytania OK, wszystko jest ważne, lecz jak zwykle wyniki są najważniejsze.

@lew_r Popieram powstanie stowarzyszenia, przecież wielu nabyło obligacje na Catalist lub przez biura maklerskie w emisjach publicznych i nie ma to nic wspólne z Ideabankiem. Widać, że politycznie i instytucjonalnie organy państwa, czy partie nie są sprawą zainteresowane i bez zorganizowanego nacisku z Getback nic nie odzyskamy.

Joker napisał(a):
bukos4 przepraszam za brutalność. Ale o braku zdrowego rozsądku też warto wspomnieć. Państwo przed wszystkim nie uchroni.
Dzisiaj 90% osób świadomych stara się na garbie prawdziwie poszkodowanych odzyskać pieniądze rzucając na lewo i prawo oskarżenia. Przez to tylko tracicie wiarygodność, podobnie jak to stało się z frankowiczami.

Joker. O jakim zdrowym rozsądku mówisz - czy zakup w ALIORZE obligacji GetBack serii emisji publicznej oprocentowanych na 4%, przy pozytywnych rekomendacjach instytucji biznesowych dla GetBack - można nazwać brakiem zdrowego rozsądku? (najwyżej większym ryzykiem jak dla obligacji korporacyjnych), czy drobny inwestor znał ilość sprzedawanych obligacji w emisji prywatnej i poziom ich oprocentowania? Dzisiaj można powiedzieć, że wiedziały o tym instytucje finansowe, ale korzystały na tym biznesie, w tym np. ALIOR.
Jeśli ktoś kupuje obligacje w emisji prywatnej z oprocentowaniem 10-15% to jest to można mówić o rozsądku, coś innego jeśli kupuje emisję publiczną na 4% w Biurze Maklerskim Aliorbanku.

Bardzo mi się podoba to forum, spółka rośnie o 20% w kilka dni i spada o 10% w dwa dni, a tu spokój, kiedy konferencja, program - super, podoba mi się.

To nie jest tylko tak, że obligacje były sprzedawane na wysoki procent jak np w IdeaBank, Przecież kilka serii było sprzedawanych w emisji publicznej w 2017r. np. notowane na Catalist serie GBK0221,0421,1220 oprocentowane ok.4%.Obligacje te były sprzedawane min. przez Aliora, (który twierdził, że obligacji nie sprzedawał). Kupujący te obligacje min. i ja byli świadomi czym są obligacje korporacyjne, ale opierali się na danych- sprawozdanie audytowne przez Deloitte, prospekt emisyjny akceptowany przez KNF, rekomendacje biur maklerskich. Kupując uwzględniali ryzyko, ale nie brali pod uwagę, że firma jest złodziejska. Więc moje pretensje są takie - jak na rynku może działać w świetle instytucji państwowych oraz analityków i instytucji badających rynek spółka okradająca obywateli. I straty tych obywateli to tylko ich sprawa?

@Michal00
"[quote]]Rynek ma zawsze rację" i ewidentnie rynek "wie" coś czego ani Ty, ani ja nie wiem[/quote
Zgodzę się z tym w 100%, jednak przy założeniu, że główna część tego rynku to zazwyczaj "lepiej poinformowani", a są to fundusze w stosunku do indywidualnych.

Biorąc pod uwagę, iż analityk ma liczne instrumenty, których uwzględnienie /jak sami twierdzą analitycy/ możne wskazać prawdopodobne zachowanie kursu to oczekuję, wskazanie kierunku zachowania kursu (i stopień tego prawdopodobieństwa), inaczej analiza nie jest mi potrzeba. Natomiast analiza typu, że może spaść lub wzrosnąć nie jest mi potrzebna i na tym kończę i dziękuję za dyskusję.

To prawda, że od analizy oczekuję zbyt dużo, bo analiza typu - jeśli dojdzie do wsparcia i go przybije to może spadać dalej, albo druga opcja w analizie - a jeśli dojdzie do oporu i go przebije to być może będzie rosło dalej, jest zawsze bezpieczne i nie do obalenia.
Ale już takie najczęściej analizy są i mogę z nich korzystać albo nie, to wiem.

Przepraszam Cię, jeśli czujesz się urażony, masz prawo ponieważ akurat Twoja analiza jednoznacznie nie wskazywała spadków, a była "na dwoje baba wróżyła". Tak więc przepraszam.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 15 sierpnia 2019 22:50:59
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,657 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d