pixelg
LUG - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

LUG [LUG]

AKTUALNY KURS: 6,20 zł (+3,33%) 18-05-2021 17:00
Winterfresh
0
Dołączył: 2009-02-18
Wpisów: 45
Wysłane: 18 stycznia 2010 11:50:13 przy kursie: 7,50 zł
Witam
Dzisiaj o LUG.

Nie ma jeszcze wątku LUGa a szkoda, ponieważ to ciekawa spółka i warta zainteresowania. Sporą cześć swojej produkcji eksportuje i zwiększa przychody.
Wskaźnik W/CK ma w okolicach 1,5, czyli grubo poniżej średniej dla NC.
Spółkę "odkryłem" we wrześniu i nie spuszczałem jej z oczu. Przez cały 2009 rok kisiła się, pomimo całkiem dobrych wskaźników, przychodów i pomimo niskiego FF. W 2009 roku 99% spółek giełdowych (w tym wszystkie śmieci giełdowe) przynajmniej podwoiły swoja wartość a LUG "kisił się". Przypuszczam, że wreszcie przyszedł czas na tą spółkę, gdyż jeszcze nie odreagowała dramatycznego 2008 roku.
Wykres stooq.pl/q/?s=lug&c=mx&...


Kilka ogólnych słów zacytowanych ze strony stooq.pl

"LUG SA jest jednym z największych w kraju producentów i dystrybutorów oświetleniowych opraw przemysłowych i dekoracyjnych. Wytwarzane produkty powstają według własnych projektów firmy. Oprawy do oświetleń zewnętrznych są stosowane w iluminacjach budynków, oświetleniach stacji paliw, ulic, parkingów i innych otwartych przestrzeni, które mają być widoczne po zapadnięciu zmroku. Oprawy do wnętrz mają zastosowanie w salach sprzedaży, biurach, pasażach handlowych oraz marketach. Głównymi odbiorcami produktów spółki są hurtownie elektrotechniczne, hurtownie ogólnobudowlane, sklepy oraz importerzy materiałów elektroinstalacyjnych i oświetlenia przemysłowego. Firma jest również reprezentowana na rynkach zachodnich, w krajach skandynawskich oraz na bliskim wschodzie. Eksport stanowi 50% sprzedaży spółki, a ma wzrosnąć do 60%. W roku 2005 powstał oddział firmy na Ukrainie. Wychodząc naprzeciw wymaganiom jakości projektowania oświetlenia, spółka udostępnia komputerowy program CADLUX, który służy do obliczeń oświetlenia w pomieszczeniach i na terenach otwartych. Firma powstała w 1989 roku jako spółka cywilna. W 2001 roku nastąpiło przekształcenie w spółkę z o.o., a w 2007 roku w spółkę akcyjną."13 stycznia Black Pearl kupił niecałe 5% akcji tej spółki od jednego z udziałowców i od tego momentu cena akcji zaczęła ostro iść do góry na gigantycznych (jak na tę spółkę) obrotach.

Opis transakcji:
"KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 2 Numer raportu / 2010 Rok 01 Pole, w które można wprowadzić dodatkowe oznaczenie numeru raportu.
Data sporządzenia: 2010-01-15
Skrócona nazwa emitenta
LUG S.A. Pole zostanie uzupełnione automatycznie po wypełnieniu arkusza z informacjami o podmiocie i ponownym otwarciu arkusza raportu.
Temat
Informacja o zbyciu akcji stanowiących powyżej 1% ogólnej liczby głosów na WZA LUG S.A.
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Zarząd spółki LUG S.A. informuje, iż w dniu 15 stycznia 2010 r. otrzymał zawiadomienie od Pana Ryszarda Wtorkowskiego, iż w wyniku dokonania przez niego w dniu 13 stycznia 2010 r. transakcji sprzedaży akcji spółki LUG S.A. (Spółka), zbył akcje stanowiące powyżej 1% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Zgodnie z otrzymaną informacją, Pan Ryszard Wtorkowski przed powyższymi transakcjami kontrolował 17.858.000 akcji Spółki, co stanowiło 49,62% udziału w kapitale zakładowym Spółki i upoważniało do 17.858.000 głosów z tych akcji, stanowiących 49,62% ogólnej liczby głosów. Aktualnie Pan Ryszard Wtorkowski kontroluje 16.608.000 akcji Spółki, które stanowią 46,14% udziału w kapitale zakładowym Spółki i uprawniają do wykonania 16.608.000 głosów z tych akcji, co stanowi 46,14% ogólnej liczby głosów Spółki. Zgodnie z otrzymaną informacją transakcja sprzedaży odbyła się na podstawie umowy cywilnoprawnej. Nabywcą akcji jest spółka Black Pearl Capital S.A. z/s w Warszawie. Pan Ryszard Wtorkowski poinformował Spółkę, iż w okresie 12 miesięcy od złożenia zawiadomienia nie zamierza dalej zmniejszać udziału w ogólnej liczbie głosów Spółki. "


To opis tej transakcji widziany oczami drugiej strony:
"Black Pearl Capital S.A. sprzedał kolejną emisję akcji
Data: 2010-01-13
Black Pearl Capital S.A. - fundusz private equity utworzony przez grupę inwestycyjną Totmes S.A. oraz WDM S.A. - zrealizował drugą w ciągu miesiąca prywatną emisję akcji. Wyemitował akcje za 2 mln zł w cenie 50 gr za sztukę, czyli o 25% wyższej niż podczas grudniowej emisji akcji. Inwestorzy obejmowali akcje nowej emisji w zamian za papiery innych spółek giełdowych. Debiut funduszu na NewConnect spodziewany jest w marcu br. - "Ta emisja to odpowiedź na bardzo dużą nadsubskrybcję podczas grudniowej emisji. Zdecydowaliśmy, że dla funduszu akcje innych spółek giełdowych - kupowane ze znaczącym dyskontem do cen rynkowych - będą bardziej interesujące niż kolejny zastrzyk gotówki. Obserwując zainteresowanie emisją, spodziewamy się, że duży popyt na akcje Black Pearl Capital będzie utrzymywał się również po debiucie, co pozwoli zapewnić wysoką płynność tego papieru, jedną z najwyższych na rynku NewConnect" - mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A. Łącznie z dwóch emisji Black Pearl Capital S.A. pozyskał 5 mln zł, z tego 3 mln zł w gotówce i 2 mln zł w akcjach innych spółek z rynku publicznego. Dwie z nich to firma biotechnologiczna Euroimplant S.A. oraz producent opraw oświetleniowych LUG S.A. Fundusz nie ujawnia nazw dwóch pozostałych spółek.

- "Najważniejsze, że do funduszu trafiły dobrej jakości aktywa. Dzięki temu w portfelu funduszu już na starcie są bardzo atrakcyjne papiery spółek publicznych oraz podmiotów z rynku niepublicznego. Wśród nich m.in. Synopsis S.A. oraz dystrybutora urządzeń multimedialnych - VIDIS S.A., których wejście na rynek NewConnect planowane jest jeszcze na pierwszą połowę tego roku. To wszystko przekładać się będzie na wyniki osiągane przez fundusz." - tłumaczy Piotr Chmielewski, Prezes TOTMES S.A. Kolejnym ciekawym elementem strategii założonego przez Totmes i WDM funduszu jest emisja akcji z prawem poboru. - "Myślimy o jej przeprowadzeniu niedługo po debiucie. Decyzje jeszcze nie zapadły. Wszystko zależeć będzie od tego jakie potencjalne inwestycje będą czekać w kolejce do funduszu." - kończy Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A. A spółek w kolejce do Black Pearl Capital nie brakuje. - "Właśnie sfinalizowaliśmy inwestycję w akcje TEQUILA MOBILE S.A. - firmy technologicznej o globalnym zasięgu, tworzącej najwyższej jakości gry na telefony komórkowe w technologiach J2ME, BREW, DoJa (i-mode). Produkty tej spółki obecne są w ponad 50 krajach" - mówi Piotr Chmielewski, Prezes Totmes S.A. "Tequila Mobile wypracowała 0,5 mln zł zysku netto w 2009 r. Ostrożne szacunki to podwojenie zysku tej spółki w roku bieżącym" - dodaje Chmielewski. "


Zapraszam do dyskusji. (i udziałach we wzrostach)
Edytowany: 18 stycznia 2010 12:04

Winterfresh
0
Dołączył: 2009-02-18
Wpisów: 45
Wysłane: 18 stycznia 2010 15:23:22 przy kursie: 7,50 zł
Pomyślałem sobie, że na LUGu możliwy jest następujący scenariusz: Black Pearl kupił niecałe 5%, wiec nie musi informować o stanie posiadania. Do 5% brakuje im ok miliona akcji. Mogą teraz skupować powoli akcje, na niskich poziomach jak osiągną 5% to pozostanie jeszcze tydzień na zgłoszenie i dokupowanie. Jak ukaże się info o przekroczeniu 5% to kurs wystrzeli na wielkich obrotach a oni będą mieli znowu tydzień na wyprzedaż sporo droższych papierów.
Tłumaczyłoby to taki wzrost ceny od dnia zakupu akcji LUG przez Black Pearl i obroty, największe od 1,5 roku.
Edytowany: 18 stycznia 2010 15:39

Winterfresh
0
Dołączył: 2009-02-18
Wpisów: 45
Wysłane: 19 stycznia 2010 09:46:38 przy kursie: 9,00 zł
Kurs szaleje na tej ślamazarnej i statecznej (dotychczas) spółce, od +9% do -9% i znowu +9%(w kilka minut), jak można było się spodziewać po ogłoszeniu splitu. Do tej pory LUG to była jedna z najbardziej nobliwych i spokojnych spółek na NC, ale teraz to chyba już koniec takiej opinii, droga na 2 złote stoi otworem.

Spółka dla emerytów giełdowych zmienia się na naszych oczach w spekulacyjnego czarnego konia. Eh?


(Jak tak dalej będę sam rozkręcał temat tej spółki to popadnę w schizofrenię.)
Edytowany: 19 stycznia 2010 10:49


vet91
0
Dołączył: 2009-07-08
Wpisów: 4
Wysłane: 19 stycznia 2010 20:09:57 przy kursie: 9,00 zł
Winterfresh napisał(a):
Kurs szaleje na tej ślamazarnej i statecznej (dotychczas) spółce, od +9% do -9% i znowu +9%(w kilka minut), jak można było się spodziewać po ogłoszeniu splitu. Do tej pory LUG to była jedna z najbardziej nobliwych i spokojnych spółek na NC, ale teraz to chyba już koniec takiej opinii, droga na 2 złote stoi otworem.

Spółka dla emerytów giełdowych zmienia się na naszych oczach w spekulacyjnego czarnego konia. Eh?


(Jak tak dalej będę sam rozkręcał temat tej spółki to popadnę w schizofrenię.)Bardzo trafne uwagi. Pierwsze akcje spółki LUG S.A. kupiłem w 2008r, ostatnie pod koniec ubiegłego roku. Firma budzi duże zaufanie i sympatię. Po pierwsze z powodu imponującego stabilnego rozwóju od firmy garażowej do potentata z własną halą produkcyjną, początkami robotyzacji, szerokimi kontaktami handlowymi. Firma zahartowana, z poprzedniego kryzysu wyszli "z ciosem" zdobywając nowe rynki zbytu np. Bliski Wschód. Emisję akcji na NC zrobili w dobrym momencie, a pieniądze wydali sprawnie i rzetelnie m.in. na budowę nowej siedziby. Z punktu widzenia AT (dla niektórych to ważne) widać wyraźnie formację podwójnego dna z pierwszym dnem w lutym 2009 i drugim na przełomie 2009/2010. Spekulantom inwestującym w przypadku takich spółek na DT współczuję. Czy współczuję słusznie zobaczymy za kilka lat.

Winterfresh
0
Dołączył: 2009-02-18
Wpisów: 45
Wysłane: 20 stycznia 2010 11:04:50 przy kursie: 9,25 zł
Na tej spółce nie trzeba będzie czekać kilku lat, ani nawet kilku miesięcy, aby odciąć kupony od zasłużonych wzrostów. Wystarczy poczekać ze sprzedażą, jak już będzie zbliżał się termin przejścia na rynek regulowany. Taka spółka jak LUG na 100% zainteresuje fundusze i grubszych indywidualnych inwestorów (o czym pisałem w poprzednich postach)a biorąc pod uwagę małą ilość papierów na rynku (maleńki FF) będą płacili za te akcje przyzwoite pieniądze.

Winterfresh
0
Dołączył: 2009-02-18
Wpisów: 45
Wysłane: 22 stycznia 2010 08:42:01 przy kursie: 10,00 zł

5 Powodów dzięki którym przełamiemy opór na historycznych szczytach, czyli na 2,8 zł.

1. Przewidywane przez zarząd bardzo dobre wyniki finansowe.
"Rok 2009 był trudny, ale już widzimy sygnały ożywienia. Spodziewamy się, że 2010 będzie znacznie lepszy na poziomie przychodów jak i wyniku netto, zarówno w kraju jak i za granicą. Chcemy dostarczać akcjonariuszom wyników, które przekonają ich, że rok 2010 jest dobrym momentem do przenosin spółki na rynek regulowany warszawskiej GPW." komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.."


2. Split akcji w lutym.
18.01. Warszawa (PAP) - Zarząd spółki LUG zaproponuje podczas WZA 15 lutego obniżenie wartości nominalnej akcji serii A i B z kwoty 0,04 zł do 0,01 zł, bez zmiany wysokości kapitału zakładowego - poinformowała spółka w komunikacie.


3. "Przeprowadzka" na rynek regulowany.
19.01. Warszawa (PAP) - Lug, producent opraw oświetleniowych, w tym roku zamierza się przenieść z rynku NewConnect na rynek regulowany - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.


4. Niesłabnące zainteresowanie funduszy tą spółką.
"Fundusz private equity Black Pearl Capital S.A., który ujawnił się w akcjonariacie to drugi inwestor instytucjonalny zaangażowany w LUG S.A. Spółka cieszyła się zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych już wcześniej, przykładem jest inwestycja Opera TFI jeszcze w trakcie prywatnej emisji akcji w 2007 roku.
- "Uważamy, że aktualna wycena spółki jest bardzo atrakcyjna, a spółka jest po prostu niedowartościowana w stosunku do rynku. Szczególnie w kontekście poprawiającej się koniunktury, a co za tym idzie spodziewanych lepszych wyników. Oprócz tego LUG S.A. to duża firma o stabilnej pozycji rynkowej i wysokich przychodach. To zaś zdecydowanie dobre podstawy do inwestycji, szczególnie, że firma rozpoczyna właśnie agresywny program budowy płynności akcji. Jego powodzenie pozwoli na istotny wzrost wyceny akcji i przenosiny na rynek regulowany." komentuje Jacek Woźniakowski, Prezes Zarządu Black Pearl Capital S.A."


5. "Przespane" światowe wzrosty w 2009, które stały się udziałem nawet największych śmieci giełdowych.
stooq.pl/q/?s=lug&c=mx&...

pawele
0
Dołączył: 2009-07-22
Wpisów: 5
Wysłane: 18 lutego 2010 14:39:22 przy kursie: 8,25 zł
Czy ktoś zna i może podać przykłady splitów na newconnect ?
Jak zachowywały się inne spółki przed i zaraz po splicie akcji. Myślę, że z takich danych można wyciągnąć ciekawą informację przed splitem LUGa.

Teraz trzeba czekać na zarejestrowanie splitu i ogłoszenie daty. Myślę, że do tego czasu kurs się mocno nie zmieni.


vanGaild
vanGaild PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2009-01-12
Wpisów: 187
Wysłane: 18 lutego 2010 23:15:14 przy kursie: 8,25 zł
split przy cenie 1.33 pln d'oh! puke_l
gdyby pan prezes i udzialowiec skupil sie na powiekszaniu sprzedazy i zyskow dla akcjonariuszy to przyczyniloby sie do wzrostu kursu i plynnosci ...

przenosiny na GPW wprost na liste alertow? angry3

szkoda bo to jedna z badziej interesujacych spolek na new connect

epaulo
0
Dołączył: 2009-08-23
Wpisów: 65
Wysłane: 26 lutego 2010 20:49:09 przy kursie: 8,00 zł
Wraz ze zmianą parkietów nie planuje na razie przeprowadzenia nowej emisji akcji. Ewentualne decyzję mogą zapaść w tej sprawie dopiero po przeprowadzeniu splitu walorów w stosunku 1:4. Decyzje przez akcjonariuszy podejmie walne zaplanowane na 15 lutego.

Jeśli mówimy o ewentualnościach, to oczywiście że dopiero po splicie. Uchwałę emisyjną musiałoby przecież przegłosować WZA spółki, a programie najbliższego nie ma o tym mowy - dodaje Wtorkowski.

w co oni z nami grają...Think

vianarn
0
Dołączył: 2009-11-20
Wpisów: 148
Wysłane: 16 marca 2010 09:19:36 przy kursie: 8,75 zł
Będzie okazja się dowiedzieć, jutro w Sheratonie w Warszawie jest spotkanie dla inwestorów. Dzwoniłem do spółki, potwierdzili spotkanie - godz. 10 00. Ktoś się jeszcze wybiera?


del-20110907
0
Dołączył: 2009-04-10
Wpisów: 82
Wysłane: 22 marca 2010 11:39:07 przy kursie: 8,25 zł
Split + emisja z PP + 17%FF + Opera TFI w akcjonariacie + W perspektywie przejście na główny = duże szanse na kolejną silną falę wzrostową.

W takich przypadkach kurs może ulec nawet podwojeniu... A split już około 26 marca. Ciekawe jak kurs zareaguje?

del-20110907
0
Dołączył: 2009-04-10
Wpisów: 82
Wysłane: 22 marca 2010 20:53:03 przy kursie: 8,25 zł
Split:

DPW: Podział pw spółki LUG SA
22.03. Warszawa (PAP) - KDPW: Podział pw spółki LUG SA
KDPW S.A. informuje, iż Zarząd Krajowego Depozytu postanowił określić, w związku ze zmianą wartości nominalnej akcji spółki LUG S.A. z 0,04 zł na 0,01 zł, 26 marca br. jako dzień podziału 35.992.850 akcji spółki LUG S.A. oznaczonych kodem PLLUG0000010 na 143.971.400 akcji spółki LUG S.A. o wartości nominalnej 0,01 zł każda.

A więc split w piątek a jutro decyzja o emisji z PP. Pozostaje czekać na silną reakcje kursu.

limagraf
0
Dołączył: 2009-09-26
Wpisów: 412
Wysłane: 26 marca 2010 14:49:13 przy kursie: 9,00 zł
Przyznam ze ciekawa spolka, zastanawia mnie tylko jedna rzecz a mianowicie kurs wymiany eur/pln. Wladze spolki licza na wzrost eksportu co przy umacniajacym sie zlotym dobrze nie wrozy. Think
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

del-20110907
0
Dołączył: 2009-04-10
Wpisów: 82
Wysłane: 26 marca 2010 15:04:03 przy kursie: 9,00 zł
limagraf napisał(a):
Przyznam ze ciekawa spolka, zastanawia mnie tylko jedna rzecz a mianowicie kurs wymiany eur/pln. Wladze spolki licza na wzrost eksportu co przy umacniajacym sie zlotym dobrze nie wrozy. ThinkNa chwilę obecną mają wyższe marże eksportowe niż ze sprzedaży krajowej - gdzieś chyba takową wypowiedź prezesa zarejestrowałem. Przy tej wielkości sprzedaży powinni zabezpieczać kontrakty przed ryzykiem walutowym i pewnie to robią - choć znam wyjątek Trion S.A, gdzie rentowność zachowana jest do poziomu 3,80 zł/euro (niżej to sprzedaż ze stratą - bezmyślność zarządu?). Do wnikliwej analizy potrzebna byłaby tutaj informacja o walucie w jakiej kupują surowce do produkcji (PLN czy USD, EUR), żeby dokładniej oszacować rentowność. Wymaga to sprawdzenia raportów, o ile te dane są tam zawarte.
Jack_Be
0
Dołączył: 2009-04-16
Wpisów: 256
Wysłane: 30 marca 2010 22:17:24 przy kursie: 8,50 zł
Witam akcjonariat serdecznie.
Będąc pod wpływem siły optymizmu dokonałem zakupu akcyjek LUG-a.
To już moja 3 spółka w portfelu z NC (Hefal + Ekoexport + LUG).
Czas na zysk. Angel

doncarlos
0
Dołączył: 2008-09-23
Wpisów: 1 244
Wysłane: 7 kwietnia 2010 10:52:49 przy kursie: 6,50 zł
arthurm napisał(a):
no i prezesik zapowiedział, że nie obejmie wszystkich akcji z nowej emisji, bravo Anxious

Już przed emisją było jasne, że sprzeda część PP.. więc żądna nowość..

ps większość nigdy nie ma racji.. wszyscy liczyli na fajerwerki.. i jest jak zwykle odwrotnie..

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

pawele
0
Dołączył: 2009-07-22
Wpisów: 5
Wysłane: 7 kwietnia 2010 15:43:29 przy kursie: 6,50 zł
Panowie, spółka w 3 sesje straciła blisko 30%, wiecznie spadać nie będzie. A przy takiej cenie akcji powrót w okolice 35 groszy i wyżej to może być jedna wzrostowa sesja, zwłaszcza na newconnect. Cierpliwości... Spółka jedna z najlepszych na newconnect, przyszłościowa, żadnych obaw o płynność spółki, świetne plany... Jestem pewny, że już wkrótce przyjdzie kilka sesji i będziemy ponad 100 % od dzisiejszego zamknięcia. Kiedyś kurs musi wzrosnąć ;)

Co do prezesa, że sprzedaję to co widocznie nie ma wyjścia. Co to teraz sprzeda, wrzuci w prawa poboru i po tej transakcji dalej będzie miał taki sam udział. Musi jednak zebrać jakoś fundusze na zakup nowych akcji, bo jego udział w portfelu jest ogromny.

Obyście nie żałowali jak teraz sprzedajecie, jak zacznie rosnąć wejdziecie pewnie po kilku dniach na górce i znowu będziecie ubrani :) Świetny moment, żeby teraz dokupić !

Stawiam, że w tym tygodniu będziemy mieli już odbicie... :)

Jack_Be
0
Dołączył: 2009-04-16
Wpisów: 256
Wysłane: 7 kwietnia 2010 21:41:17 przy kursie: 6,50 zł
To najtrefniejsza moja inwestycja. Kupiłem po 0,36 zł i ......koniec.
A miało być ciąg dalszy wzrostów, a tu sam ubrałem sobie futerko dla leszcza i teraz za niego robię. Tak to jest być pod wpływem optymistów z forum.
Muszę czekać. Trudno się mówi. d'oh!

Fiszka
0
Dołączył: 2009-09-10
Wpisów: 57
Wysłane: 7 kwietnia 2010 21:54:13 przy kursie: 6,50 zł
Skoro ta taka dobra spółka, zastanawia mnie czemu praktycznie cały czas od debiutu z wyjątkiem tegorocznego styczniowego wystrzału jest w trendzie spadkowym ?


maxboast
0
Dołączył: 2009-08-05
Wpisów: 223
Wysłane: 11 kwietnia 2010 13:19:25 przy kursie: 7,25 zł
A może by tak Panowie więcej merytorycznych rozważań niż domysłów na temat tego ile spadnie lub wzrośnie. Jak ostatnio chciałem poczytać na temat pewnej bardzo popularnej zresztą spółki na innym forum to czytanie połowy postów okazało się stratą czasu. Razem zadbajmy o to by forum SW było pod tym względem bardziej pomocne w inwestowaniu własnych pieniędzy...

A co do przedmiotowej spółki to można zaobserwować w ostatnich dniach zatrzymanie spadków i odbicie na przyzwoitym obrocie (jak na NC). Spółka wydaje się być stabilna fundamentalnie i spadki traktowałbym raczej jako okazję do korzystnego wejścia. Wiadomo że zawsze może być ukryty przysłowiowy "trup w szafie" ale inwestując w akcje zawsze podejmuje się ryzyko. Moim zdaniem tutaj jest ono stosunkowo niskie tym bardziej, że w perspektywie jest przejście na główny parkiet - tylko ta obecna emisja może teraz trochę mieszać. Reasumując zgadzam się z niektórymi kolegami że spółka ciekawa i powinna dać zarobić jak nie w krótkim tak w dłuższym okresie.

PS. Czytając posty na tym wątku nietrudno zaważyć że niejeden wszedł na fali optymizmu innych forumowiczów przy wysokiej cenie - sami więc widzicie że lepiej czyta się fakty odnośnie sytuacji fundamentalnej (lub nawet technicznej), a nie rozmowy na temat zachowania kursu czy własnych emocji.

[od moderatora: sprzątnąłem]
Edytowany: 11 kwietnia 2010 13:45

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,300 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło