pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kzak33

kzak33

Ostatnie 10 wpisów
Napięcie na linii Chiny - Australia narasta i raczej idzie w złym niż dobrym kierunku.

www.argusmedia.com/en/news/221...
Artykuł z 06.05.2021

Cytat:
Decyzja ta przyczynia się do pogorszenia stosunków handlowych między dwoma krajami, które prawie wstrzymały dostawy węgla energetycznego i koksującego z Australii do Chin. Pekin nałożył również ostrzejsze ograniczenia na inny australijski eksport do Chin, w tym na wino i jęczmień. Ruda żelaza, jak dotąd największy towar handlowy, do tej pory w dużej mierze nie miała wpływu na napięcia.

Cytat:
Australijski eksport węgla energetycznego spadł do najniższego od ośmiu lat poziomu w marcu, jak podały oficjalne dane handlowe w tym tygodniu, częściowo dlatego, że przez trzeci miesiąc z rzędu nie było żadnych dostaw do Chin z powodu napięć handlowych.

Powiedzcie mi proszę, jaka jest szansa aby JSW przestało się benchmarkować ceną australiskiego węglą koksującego? Jest to w ogóle możliwe?

Z tego co można wyczytać z komentarza do wyników za Q1/21, to 26,5 mln zł EBITDA pochodziło z wyceny zapasów po wyższych cenach. Czyli mam rozumieć że w wynikach Q2/2021 takiego zdarzenia może już nie być tak?

Cytat:
Pozytywny wpływ historycznie taniej wyprodukowanych zapasów na EBITDA pierwszego kwartału 2021 roku szacujemy na aż 26,5 milionów złotych w porównaniu do 8,8 milionów złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego.

źródło: infostrefa.com/infostrefa/pl/a...

Drugi kwartał jest dość wymagający, bo baza z Q2/20 to prawie 22 mln zł zysku netto.

Witam, dorzuce kamyczek do dyskusji.
Dzisiaj jestem swiezo po zakupie 1uncji zlotej monety i 20oz srebra w oddziale stacjinarnym w jednej z Wroclawskich mennic.
Zakup byl za gotowke i towar odrazu przekazany do reki. Na otrzymanym dokumencie ktory nazywa sie potwierdzenie sprzedazy jako nabywca widnieje "klient indywidualny, Wroclaw".
Podczas calego pobytu w mennicy nie zostalem poproszony o dowod tozsamosci, czy jakis inny dokument. Dodam tez ze mialem ciagle zalonieta twarz maska i siedzialem w czapce (pogoda jest jaka jest).
Sami sobie teraz odpowiedzcie czy zakup byl anonimowy.

Jeżeli w 10 dni od premiery mamy 13 mln, gdzie preorderów było 8 mln to by oznaczało 5 mln na czysto. Tyle że dane są zaburzone bo są tutaj uwzględnione zwroty.
Więc według mnie gdyby przyjąć dodatkowe 5 mln kopii do końca 2020 to byłby realne 18 mln sztuk w 2020.

Ciekaw jestem czy będzie jakiś short squeeze na fundach. Think

1. Z tego co pamiętam to szacunki chyba odnosiły się do końca roku. Przecież jeszcze zostało nam kilka ważnych dni (prezenty świąteczne). Dane są za 20.12 włącznie.
2. Liczba jest już pomniejszona o zwroty.

Chyba tragedii nie ma blackeye

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że do dnia 20 grudnia włącznie, gracze kupili ponad 13 milionów sztuk gry Cyberpunk 2077. Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. "sell through", pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji "Help Me Refund", otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Jestem pewien, że skoro Redzi wydali tyle na marketing to teraz robią wszystko żeby wdrożyć jak najszybciej poprawki i usunąć błędy. Samo wypuszczenie dwóch hotfixów w ciągu 10 dni od premiery już to pokazuje.. Już pierwszy hot fix poprawił płynność gry na mojej konsoli Xbox One z 2013 roku.

Czy ktoś z Was dysponuje może danymi na temat ilości konsol starej/nowej generacji obecnie w użyciu? Chodzi mi o ilość aktywnych urządzeń z podziałem na PS4, PS5, Xbox One, Xbox One X itd.. Interesuje mnie jaki jest obecnie stosunek konsol tych najstarszych PS4, Xbox One oraz nowszych PS4 Pro, PS5, Xbox One S, One X.

Jaki scenariusz przewidujecie w dzień debiutu na GPW tej spółki? Zejście ceny do 90 zł jest realne?
Zastanawiam się nad tym, bo niektórzy co kupili na emisji mogą chcieć zrealizować łatwy zysk. Z drugiej jednak strony redukcja prawie 92% pokazuje, że jest mocny popyt na te akcje.

Jeżeli chodzi o spojrzenie na cenę przez sam pryzmat utraty siły nabywczej PLN to 200 zł z 2011 obecnie jest warte 310 zł (zakładając coroczną realną inflację na poziomie 5%).
Też patrzyłbym przez pryzmat WIG20. Obecnie ma 2000 pkt, więc do rekordu 3800 pkt jeszcze daleko. Więc jeżeli KGHM ma 10% udział w indeksie to same zakupy ETFów na nasz indeks są w stanie dalej pociągnąć kurs w hossie.
Takie luźne przemyślenia king

Moderator:
To nie jest właściwe miejsce do informowania o własnych transakcjach, zapraszam na kroniki giełdowe

Czy dobrze rozumiem, że następstwa nabycia spółki CRO Fidelty przez Selvitę będą widoczne dopiero w raporcie za 1 kwartał 2021?

Może mi ktoś powiedzieć, czy przy nadchodzącej emisji akcji będzie możliwość zapisów na akcje dla inwestorów indywidualnych?

igen napisał(a):
Jak ALE wejdzie do W20 - przy takiej kapitalizacji - to zaczyna walić wałkiem na kilometr....
Bo to oznacza, że przed nami spadki i to duże - a o poziomie W20 = 2000 zapomnimy na długo. ...
ALE przejmie sztafetę baloniarstwa od CDR w kwestii manipulacji FW....

Im bardziej płynna spółka (indeks WIG20 też de facto) tym chyba mniejsze możliwości manipulacji.

Zastanawiam się właśnie czy ta rezygnacja z pobierania prowizji nie przyniesie krótkoterminowo mniejszych zysków. A te gorsze wyniki mogą być dobrym momentem do zakupu XTB.
Oczywiście w długim terminie wydaje mi się, że jest to działanie na plus, bo użytkownik będzie miał większa pulę pieniędzy do stracenia na CFD.

Chodzi o to, żeby nie trzeba było całego artykułu czytać, tylko były już przefiltrowane treści do których się odnosisz.

krewa napisał(a):
Edek w ciekawym miejscu - na poziomym wsparciu, wzmocnionym zniesieniem Fibonacciego

kliknij, aby powiększyć

krewa a jak teraz zapatrujesz się na EUR/USD?

Coś wiadomo o wynikach za Q2?

krewa jakie mamy scenariusze? Dalsze dynamiczne wzrosty po przebiciu kanału oraz korektę sięgającą dolnego ograniczenia kanału?

Dzięki krewa za wykres. Teraz trzeba by jeszcze nanieść wykres ceny miedzi i może to da odpowiedź czy tym razem się przebijemy blackeye

Byłem w marcu czy kwietniu w Magnolii we Wrocławiu i muszę powiedzieć, że nigdzie nie było takiej kolejki jak do e-obuwie. Naliczyłem ponad 30 osób przed sklepem.

Wiadomo po jakiej cenie ma zostać przeprowadzona emisja?
Z tego co czytałem to chcą pozyskać 30-40 mln zł, więc należy spodziewać się 50-65 zł?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 7 maja 2021 15:57:11
Liczba wpisów: 21
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,608 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło