pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Amadeusz Arkadius

Amadeusz Arkadius

Ostatnie 10 wpisów

kliknij, aby powiększyć

W piątek Byki ponownie stanęły pod oporem. Wybity poziom 430 zł staje się teraz wsparciem. Jeżeli Niedźwiedzie sprowadzą wykres do 440 zł, to należy bacznie przyglądać się reakcji strony popytowej, czy przypadkiem nie grozi nam połamanie głównego wsparcia na 430 zł.
Wybicie poziomu 460 zł otworzy drogę w kierunku 500 zł.

Problemy strony popytowej widać lepiej na wykresie H4.

kliknij, aby powiększyć

" Największym ograniczeniem w drodze do bogactwa jest sposób myślenia. "
Moje portfele na MyFund: Amadeusz 2018 &Covid-19

Cześć.
11B z GPW zbliża się do ważnego miejsca.

kliknij, aby powiększyć

Na wykresie W1 widać, że już poziom 410 zł ( oznaczyłem niebieską przerywaną linią ) stwarza problem. Poważniejszym oporem jest natomiast 430 zł ( oznaczony czerwoną linią ).
Posiadacze pozycji długich powinni obserwować zachowanie kursu w najbliższych dniach. Zlecenia obronne SL jak najbardziej wskazane. Inwestorzy planujący zakup 11B powinni poczekać na wybicie poziomu 430 zł i z tego poziomu uczynić poziom obrony dla zajętej pozycji ( z filtrem 2-3 % ). Na kierunku północnym kolejnym oporem będzie poziom 500 zł. W przypadku gdy cena odbije się od aktualnych poziomów 410 lub 430 zł, solidnie jako wsparcie wyglądają okolice 350 zł ( oznaczyłem zielonym prostokątem ).

Patrząc na wykres D1 bitsów

kliknij, aby powiększyć

Widać siłę na TSI i A/D, dlatego bardziej celowe wydaje się zabezpieczyć posiadaną pozycję długą, odpowiednim zleceniem SL, niż ją zamykać. Na tym rynku, na interwale dziennym Byki ma ją przewagę.

vladinho napisał(a):
Amadeusz Arkadius napisał(a):

Ataki personalne pod moim adresem, są na piramidzie sporu niewiele wyżej, niż argumenty padające na forum zaczynającym się od literki b.

@Amadeusz, zasadniczo się nie przejmuj, zawsze nawet na takim forum są ludzie, którzy chętnie spojrzą na analizę techniczną i chętnie pochylą się nad tematem, bo nawet jak większość tego nie rozumie, to okazja do zakupów znowu będzie wyznaczona przez analizę techniczną.

Też tak uważam. Po to jest forum aby się wymieniać poglądami i sobie wzajemnie pomagać. Jeśli komuś analiza się nie podoba, to niech ją ignoruje i inwestuje w/g własnych wyobrażeń i przekonań. Jeśli dyskutujemy, to z poszanowaniem drugiej strony.

Nie znalazłem w opcjach forum "Ignoruj użytkownika". Pozostaje mi ignorować wpisy, gdzie autor sprowadza rozmowę do podstaw tzw. "piramidy sporu".

kliknij, aby powiększyć

@krewa Dziękuję.

@baks
" Błędnie diagnozujesz przyczyny. Sprzedaż pakietów była całkowicie uzasadniona (też bym tak zrobił). Zobacz czy źle zrobili i w doskonałym dla siebie momencie.
.............
Tak więc Twoja teoria kupy się nie trzyma co było zasadniczą przyczyną
. "

To jest twoje zdanie i trzeba je szanować. Po to jest to forum, aby wymieniać poglądy. Masz takie samo prawo do przedstawienia swojej oceny jak i ja

Ataki personalne pod moim adresem, są na piramidzie sporu niewiele wyżej, niż argumenty padające na forum zaczynającym się od literki b.

Wierzysz w spółkę, jesteś zapakowany pod korek w 11B? Nic mi do tego.
Próby przekonania mnie, że jestem w błędzie, a ty masz rację, są próżne. Kim jesteś aby zawłaszczyć sobie prawo do oceny kto ma tu rację i dlaczego ty?

W portfelu technicznym Parkietu na marzec pojawiły się między innymi 11B i PKO.
11B analizowałem w wątku spółki.

PKO BP ładnie wyglądało 3 marca, też się przymierzałem do longa. Sytuacja na W1 zmieniła się się diametralnie.

kliknij, aby powiększyć

Połamane zostało wsparcie na 61.80%. To ważne miejsce, bo mamy tu też zasadę zmiany biegunów. PKO ratuje szybki powrót nad wsparcie 31.50 zł. Najbliższy opór znajduje się na 34.55 zł na zniesieniu 50% Fibonacciego.

kliknij, aby powiększyć

Duża dystrybucja na A/D, TSI także sygnalizuje rynek podażowy.

@ Rif. Czy tego chcemy czy nie, cena zazwyczaj porusza się pod wpływem jakiś czynników. W tym wypadku była to sprzedaż dużego pakietu przez prezesów, a COVID-19 był dodatkowym czynnikiem. Jutro może to być atak hakerski na infrastrukturę informatyczną bitsów, lub telefon o podłożeniu bomby pod nową siedzibę.
Zawsze jest to coś. W analizie wskazałem tylko potencjalne miejsca oporu i wsparcia. Wszystkie 3 są aktualnie w grze. Poza tym, analizą chciałem zwrócić uwagę na fakt, że 11B jest spółką techniczną i reaguje na techniczne poziomy. Gdyby było inaczej 11B nie odpadł by od oporu, nie odbił by się od linii wsparcia i nie zatrzymał na 430 zł.Panika wywołana wirusem mogła przecież zepchnąć niżej notowania, w każde inne dowolne miejsce na wykresie. Każdy scenariusz spadkowy był możliwy. Zrealizował się akurat ten konkretny, bo tak wskazywała analiza techniczna.

11B analizowałem na StockWatch 22 lutego.

Na Bitsach, na W1 zamknięcie zawsze było poniżej 500 zł, szanse na 5-tkę z przodu są teraz niewielkie. Spadająca gwiazda pod oporem nie rokuje dobrze na nadchodzący tydzień. 420 zł może być testowane w najbliższym czasie, a i sprawdzian wytrzymałości linii trendu, w tych okolicznościach, nie będzie niczym nadzwyczajnym

Wykres wyglądał wtedy tak

kliknij, aby powiększyć

Na najbardziej negatywny scenariusz nie trzeba było długi czekać

kliknij, aby powiększyć

Czy 11B nadaje się na zagranie longa ? Do 500 zł jest przestrzeń 20%. Dynamiczne odbicie od linii trendu zakończyło się na oporze 430 zł.

kliknij, aby powiększyć

Z wejściem w pozycję długą należało by zaczekać do wybicia oporu, lub poczekać do ponownego testu linii trendu, zależnie od siły rynku.

Na Bitsach, na W1 zamknięcie zawsze było poniżej 500 zł, szanse na 5-tkę z przodu są teraz niewielkie. Spadająca gwiazda pod oporem nie rokuje dobrze na nadchodzący tydzień. 420 zł może być testowane w najbliższym czasie, a i sprawdzian wytrzymałości linii trendu, w tych okolicznościach, nie będzie niczym nadzwyczajnym

kliknij, aby powiększyć

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 17 maja 2020 19:57:23
Liczba wpisów: 8
[0,00% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,481 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d