pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spmat

spmat

Ostatnie 10 wpisów
rozgrywka GH boardgame

filmik pokazujący rozgrywkę w planszówkę GH.
Trochę osobiście nie rozumiem w takim razie idei kickstartera. Gra wygląda na zaplanowaną i wykonaną. Na co w takim razie oni tam chcą zbierać fundusze? Bardziej to wygląda na zebranie preorderów niż na finansowanie projektu

dziś pojawił się komunikat:
"GPW Benchmark informuje, że po sesji 12 kwietnia 2021 r. listy uczestników indeksów WIG i WIG-Poland zostaną uzupełnione o pakiet 308.000 akcji spółki CREEPYJAR (ISIN PLCRPJR00019).
Akcje spółki CREEPYJAR zostały wprowadzone do obrotu na Głównym Rynku w dniu 8 kwietnia 2021 r. i spełniają kryteria uczestnictwa w wyżej wymienionych indeksach."

Czy ktoś ma pomysł dlaczego tylko 308k akcji zostało włączonych do indeksów?

podobnie myślałem o Ghost Runner - tytuł typowo konsolowy. Dziś zaraportowali, że udział konsol to raptem 23%.

Cytat:
Kolejnym istotnym krokiem ekspansji GREEN HELL będzie wydanie wersji konsolowych przeznaczonych na Sony PlayStation oraz Microsoft Xbox, które planowane jest na pierwszą połowę2021 r. Model dystrybucyjny oparty będzie przede wszystkim o dedykowane platformy cyfrowe (Xbox Live oraz PlayStation Network), jednocześnie nie wykluczając dystrybucji wydań pudełkowych.

już nie piszą o zima/wiosna lub Q1/Q2 tylko o H1. Ja to odbieram jako przesunięcie wydania na koniec Q2.
Nadal nie wiadomo co z pudełkami - szukają wydawcy?

raport Q4 2020

No i mamy raporcik za Q4. Bez żadnych zaskoczeń ani na plus ani na minus. Kwartalna sprzedaż wynosi ok 250k wg moich szacunków.
Ktoś ma pomysł skąd taki duży podatek (jeżeli by tylko podzielić podatek do dochodu to wychodzi stawka 28,5%). Czy może zawiązane rezerwy 1,6 mln dla celów podatkowych nie są kosztem i podatek od dochodu liczony jest od kwoty ok 4,7 mln?

d2fan napisał(a):
Christof_martin napisał(a):
@d2fan - 1309 to cena 12M z DM BOŚ - zresztą wkrótce nastąpi aktualizacja zważywszy na 50% wyższa sprzedaż GH od początku roku versus założenia.

z serwisu mBanku - Średnia docelowa z rekomendacji wszystkich analityków pokrywających spółkę, które publikowane są w serwisie Bloomberg.

no i ile jest tych wszystkich rekomendacji? jak dotąd wyszła tylko jedna. A ten komentarz mbanku, skąd jest wyznaczona cena docelowa to tylko regułka

Infografika o mercatorze wrzucona na jedną z grup FB (AkcjeAnalizyKomentarzeGPW)
autor: John Cieplik

kliknij, aby powiększyć

Wrzucam bardzo fajną infografikę na temat dotychczasowej historii CRJ, podsumowania działalności, planów na przyszłość itd.
Post oryginalnie wrzucony na fb grupę Akcje, Analizy, Komentarze, Inwestowanie na GPW / New Connect
autor: John Cieplik.

kliknij, aby powiększyć

na ostatnim webinarze były pytania na ten temat. CRJ odpowiedziało, że współpracują cały czas z KNF jednak strona o wymianie informacji nie jest aktualizowana. Dodatkowo wspomnieli że nie biorą pod uwagę splitu akcji

Miras napisał(a):
Przy takiej skali redukcji zmaleje chęć do brania kredytów pod zakup akcji. Nie mówię o linii kredytowej bo to trochę inna historia. Parę osób się przekona, że nie do końca byli tacy sprytni.

Nikt z Was nie bierze pod uwagę że prowizja jest zwracana jeżeli kredyt spłaci się wcześniej. Prowizja jest proporcjonalna do czasu kredytowania. Jak masz kredyt 200k z prowizją 7% na 120 miesięcy, to dostajesz 214k kredytu. Spłacasz całość w ciągu pierwszego miesiąca. Prowizja maleje z 14k do: 14000*1/120 = 116 zł. Pozostaje doliczenie jeszcze odsetek za ten jeden miesiąc lub nawet kilkanaście dni.

MrBlue2 napisał(a):
Zrobiłem sobie przymiarkę do kredytu pod zakup PCF

Jak to wygląda
Do 200k prowizja 0,9%
Powyżej 200k prowizja 0,7%

Oprocentowanie 4,72%
+ trzeba mieć odpowiednie zabezpieczenie - gotówka, akcje

Czyli z odsetkami koszt kredytu wyniesie
Do 200k -1,1%
Powyżej 200k 0,9%

Przy Redukcji 95%
I kwocie 200k kupimy akcje za 10 tys
Debiut musiałby być powyżej 20% abyśmy zarobili

Przy Redukcji 97%
I kwocie 200k kupimy akcje za 6 tys
Debiut musiałby być powyżej 33% abyśmy zarobili.

Przy Redukcji 98%
I kwocie 200k kupimy akcje za 4 tys
Debiut musiałby być powyżej 50% abyśmy zarobili.

Dla mnie to zbyt ryzykowne.

ING ma w ofercie obecnie kredyt gotówkowy bez prowizji, oprocentowanie 6,99% w skali roku, żadnych innych kosztów. Ja skorzystałem, zobaczymy co się uda ugrać

Czy ktoś ma pomysł dlaczego dwie spółki podały dokładnie ten sam komunikat dotyczący przychodów?
All in Games
oraz OML

Jeżeli to są "wspólne" przychody to powinno to chyba wybrzmieć w komunikacie?
Z tych komunikatów wynika że każda ze spółek osiągnęła po 2,5 mln euro przychodów. Wydaje się to mało prawdopodobne.

Scarry napisał(a):
@slaszu
bo CreepyJar jest znany z tego, że wypuszcza wtopy i niedopracowane wersje, tak tak, jasne jasne....

poopowiadaj mi jeszcze :P

A co ma CRJ do Nintendo? Forek robi to niezależnie przecież

Tarantino napisał(a):
Kiedy będzie wiadomo jak duża jest redukcja?

wg mnie info o redukcji będzie w dniu przydziału akcji, czyli w tym wypadku chyba 9 lipca

Forever Entertainment ma wydanie GH na switcha zaplanowane na Q2 2020

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 17 czerwca 2021 21:53:05
Liczba wpisów: 15
[0,00% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,875 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło