pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kotzwysp

kotzwysp

Ostatnie 10 wpisów
Masakry dzisiaj nie było.

Na otwarciu minus 7, na zamknięciu -4.84%. Poprzednio gdy Tollerton i Kenbourne sprzedawali we wrześniu, dokładnie 5 września było -13%, potem stopniowa odbudowa kursu i przebicie kursu z września w listopadzie. Teraz reakcja rynku słabsza, zapewne dlatego, że klimat dookoła spółki lepszy, rosnące przychody, rosnąca baza klientów, poczucie, że telekomy skorzystają na pandemii, a Play najbardziej z telekomów. A może też rynek spodziewał się tego po poprzedniej sprzedaży przez fundusze we wrześniu?

Teraz tylko kwestia, kiedy Tollerton i Kenbourne sprzedają resztę tego, co mają, czy mają takie zamiary, może to wisieć nad kursem i znowu może być niemiła niespodzianka. Mają 120 dni blokady na sprzedaż reszty, więc teoretycznie za 4 miesiące mogą znowu sprzedać kolejne 7%, potem kolejne i kolejne, w ten sposób za rok dopiero się pozbędą całkiem pakietu.

Na Twiterze dziennikarka Rzeczpospolitej pisze, że pakiet 322 mln (4.5% kapitału) trafił w jedne ręce. twitter.com/u_zielinska/status... Ciekawe czyje i ilu takich dużych inwestorów interesuje się playem, pewnie ktoś się ujawni i przekroczy 5%.Można prosić o analizę nowego sprawozdania? biznes.pap.pl/pl/news/ebi/info...(3-2020)-raport-kwartalny-za-i-kwartal-2020-roku

Bardzo ciekawe jest to, że mają bardzo duży wzrost przychodów ze sprzedaży na Nintendo Switch.

W pierwszym kwartale 2020 roku Spółka sprzedała łącznie 495.205 sztuk gier na konsolę Nintendo Switch, co stanowi wzrost o 47% w stosunku do pierwszego kwartału roku 2019, kiedy to sprzedaż wyniosła 336.924 sztuk.

Gra Pocket Mini Golf, premiera 20 marca, 150 tys. sztuk sprzedanych od 20 marca, oczekują pół miliona sprzedaży w przeciągu roku. Do tego planują premierę największej do tej pory cyberpunkowej gry na Switch w lecie, kilkanaście premier w Japonii. W sumie mam wrażenie, że wygląda to dość dobrze, a obecna wycena wydaje się niska w stosunku do przychodów, które mogą mieć? Mylę się?

Co sądzicie o dzisiejszej informacji na temat umowy o użycie ich systemu w obszarze epidemii? biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Rynek w euforii. Informacja nie zawiera jednak żadnych konkretów. Nie wiadomo, co to za podmiot, jaka wysokość kontraktu. Powyżej w wątku na forum była już informacja o tym, że spółka wydała komunikat o współpracy z rządem USA, a autor nie znalazł potem informacji o tym, jaka była wartość kontraktu, co wskazuje, że firma może kreatywnie podchodzić do marketingu i puszczać newsy pod publiczkę.

Cytat:

Po trzecie za chwilę (5 tygodni) minie rok od podpisania tego memorandum, a szczerze mówiąc nic o nim nie usłyszeliśmy więcej. W raporcie rocznym została tylko przypomniana informacja o tej umowie, ale brak jakichkolwiek wskazówek, że projekt ten jest realizowany w chwili obecnej.


W tamtym wypadku było memorandum, tu jest już bardziej konkretnie "umowa". W tym wypadku podobnie jak wtedy nie wiadomo jaka część zysków przypadnie datawalk. Jest jakiś inny podmiot świadczący usługi w chmurze, który dostał kontrakt od państwa, i ten podmiot zawarł kontrakt z datawalk. Nie jest jasno powiedziane, że zlecenie jest od państwa polskiego, jedynie, że jest to "podmiot administracji państwowej".

Z całą pewnością potencjał dla datawalk przy covidzie jest duży. Śledzenie osób zarażonych, tzw. contact tracing, to coś, co idealnie wpisuje się w obszar działalności firmy. Więc może tu być potencjał do dużych zysków.

Z drugiej strony jednak firma przynosi straty i zapewne w zbliżającym się raporcie kwartalnym znowu pojawią się straty. Do tego w horyzoncie ciąży możliwość nowej emisji akcji.

Nawiązując do poprzedniego wpisu o C/Z.

C/Z oparta na wynikach z 2019 jest 14.6. A spółka miała w 2019 tylko 69 mln zysku w całym roku 2019. Teraz ma 175 mln w jeden tylko kwartał. Patrząc w sprawozdanie, mieli w pierwszym kwartale największe zyski na CFD na towary, czyli zgaduje, że ropa, tu mieli przychody 156 mln, połowę całego przychodu. Jeśli chodzi o rynki to 151 mln przychody Polska, 132 mln Europa Zachodnia w tym 58 mln Hiszpania.

Nie wiem, czy do końca dobrze to liczę, jakby co to proszę o poprawienie mnie, ale zakładając czysto hipotetycznie nawet 0 zysku w pozostałych 3 kwartałach 2020 to przy zachowaniu C/Z 14.6 cena akcji uwzględniająca zyski z 2020 roku powinna wynosić około 24 złotych w 2021.

Pytanie o perspektywy. Największe zawirowania na rynku ropy miały miejsce w kwietniu 2020, wtedy była największa zmienność, cała historia z ceną poniżej zera. Musiał być wtedy boom u brokerów, ludzie liczyli, że jak jest zero to kupią za zero i sprzedadzą z zyskiem. Więć kwartał 2 może być lepszy. Tylko pytanie, co z tym boomem się dalej stało po połowie kwietnia, wiadomo, że USO (US Oil) miał duże kłopoty, pytanie ile osób potraciło pieniądze i usunęło konta? Czy więc wyniki w tym segmencie w kolejnych kwartałach będą lepsze czy gorsze? WIele zależy co dalej z ropą, jeśli sytuacja się uspokoi to zmienność spadnie, mniejszy ruch w XTB.

Drugi wzrost przychodów to CFD na indeksy. Tu perspektywa zależy od tego jaka zmienność.

W sumie w spółce trudno uwierzyć, żeby tak ogromny wzrost zysków był wyłącznie jednorazowy. Jeśli byłby powtarzalny przynajmniej w jakiejś mierze, to nawet przy zyskach na poziomie połowy wyników z pierwszego kwartału spółka powinna mocno rosnąć. Nawet jeśli połowa z tych klientów, którzy dołączyli w I kwartale odejdzie to i tak firma będzie zarabiać dużo więcej.


Informacje
Stopień: Ostrożny
Dołączył: 16 kwietnia 2020
Ostatnia wizyta: 9 lipca 2020 13:08:56
Liczba wpisów: 4
[0,00% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,423 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d