pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Concave

Concave

Ostatnie 10 wpisów
Wejście do W20 nie podbiło kursu, więc z niego wyjście nie powinno obniżyć notowań, a sprawa z ZUSem to chyba zbyt małe obroty, by miały odbić się na kursie spółki.

Premier02 napisał(a):
Wiem że w złotówkach. Chodzi mi o to czy płacąc podatek od dywidendy korzystam z kursu usd ale tego na dzień przed wypłatą która miała nastąpić czy też na dzień przed opóźnioną wypłatą?

Tu jest opisane dokładnie jak rozliczyć się z dywidendy - również płaconej w obcej walucie.
strefainwestorow.pl/artykuly/2...

Mam konto w ING. Też dostałem w USD. Dostałem dywidendę z podatkiem (pewnie dlatego, że ba Cyprze nie ma podatku od dywidend dla nierezydentów), więc podatek zapłacę sam od dochodu po kursie przewalutowania (co już zleciłem).

whynot1001 napisał(a):
P/BV już poniżej 1. Dywidenda na poziomie prawie 10%. P/E na poziomie 6. Czy to jest perła (w sensie wyceny oczywiście, bo w sensie segmentu biznesu bliżej jej raczej do "dojnej krowy"), czy rynek widzi coś (np. ryzyko dużych odpisów na kontraktach w toku, ryzyko braku nowych :-), inne) co powoduje, że wycena jest tak niska?? Aynone?
"Rynek" widzi tylko wierzchołek góry. Na rynku jest wiele "perełek" i "dojnych krów". Pieniądz lubi ciszę.

le rom napisał(a):
angry3 Nęcące wskaźniki niejednego wyprowadziły w maliny. Zda się ASB ma je wyśmienite. Wypłacił właśnie sutą dywidendę 0,31 zł. Na tym koniec tego lukru. Skup akcji , tak ale poniżej 2,4 zł
no może 3 zł. Tu mamy splot różnych ryzyk w tym kursowe-a wiec dyskonto musi być znaczne- stąd falowanie z kursem akcji w przedziale P=0,5-5,0 zł. Trudno tu nawet wskazać cenę bezpieczną.
Przedział wyznaczony przy buy-becku tj 2-3 zł wydaje się adekwatny do normalnego otoczenia, ale czy ono takie jest obecnie dla ASB?
Widać, że maliny smaczne w tym sezonie...

Prawda, ale niestety na Giełdzie nie ma zdrowego rozsądku.

Tak, spółka niedowartościowana i jeszcze wypłacająca wysoką dywidendę (~10%).

Zastanawiam się, gdzie jest sufit.

Najbardziej ciąży chyba jednak nieobliczalność władz państwowych. Brak dywidend, wyniki obciążone odpisami oraz potencjalne przyszłe przejęcia, które będą drenować kasę spółki.

PZU to tak świetnie zarządzana spółka w kwestii operacyjnej. Szkoda, że SP ma tak dużo do powiedzenia.

mackopl napisał(a):
To może napisz do specjalistów z zagranicy, że na GPW jest perełka do przejęcia za półdarmo?
Takich perełek to chyba więcej jest.

Zgadzam się z wersją tych użytkowników, którzy twierdzą, że cena jest podpompowana.

Gier na Switch jest mało (mniej niż np. QubicGames czy Forever Entertainement), słabo się sprzedają, ceny są niskie, a większość i tak sprzedaje się w promocjach po 75-90%.

Dzwoniłem swego czasu do osoby odpowiedzialnej za kontakty z inwestorami. Okazało się, że jest to jeden z programistów, który dodatkowo pełni tę funkcję. Dziwne.

Prezesem jest dwudziestoletnia osoba, której nie podejrzewam o kolosalne doświadczenie z zarządzeniu przedsiębiorstwem. Zresztą na YT są z nią wywiady - można posłuchać i wyrobić sobie opinie.

Zresztą sama strona spółki jest mierna, a przecież to jej wizytówka. Obejrzałem kilkadziesiąt stron spółek z Giełdy i SF ma zdecydowanie jedną z najgorszych. Porównajcie sobie stronę SF z np. QubicGames. Słabo, jak spółkę "technologiczną".

Cała ta afera z atakiem na blogera idealnie komponuje się z ogólnym obrazem firmy.

Ktoś powołał się na Buffeta. Buffet jest jeden, a aspirujących są miliony. Szansa na to, że Simfabric będzie drugim CDP są też właśnie takie.

Jeżeli CDP zrobi 1.5mld zysku w roku 2020 i powtórzy to w 2021, to zmienię zdanie.

- duża niepewność co do sytuacji w USA (huragan),
- możliwość drugiego lockdownu (globalnie i lokalnie),
- potencjalne przejęcia PGNiG oraz Lotos (zawsze kurs przejmującego spada w krótkim terminie),
- oczekiwanie na drugą (po marcu) falę przecen,
- wyniki spółki w tym roku średnie.

Utnapisztim napisał(a):
Staly progres wynikowy (normą jest wzrost średnio o 30-50% rocznie), niskie bariery wejścia na globalny rynek, ulgi podatkowe (czy PZU może płacić CIT 5% ???) , brak ryzyka regulacyjnego, brak możliwosci negatywnego wpływu polityków na dzialalność, brak wpływu kryzysów gospodarczych na branżę - to jest złoty okres branży gamingowej. l wystarczy jedno udane IP żeby kurs odleciał w kosmos.
Na giełdzie jest kilkadziesiąt spółek gamingowych, z czego może pięć jest realnie wycenionych.

Nie rozumiem, jak spółka, która zarabia rocznie kilkadziesiąt milionów złotych, może być warta więcej niż ta, która zarabia kilka miliardów.

P/E mówi ile lat potrzeba, aby inwestycja w spółkę się zwróciła.

CDP: P/E = ~173 (lata)
PZU: P/E = ~4 (lata)

Czy Fiat 126p może być wart więcej niż Porshe Cayenne? Nie, ale możesz za niego zapłacić więcej.

Sentyment versus realne osiągnięcia. Sentyment kiedyś się skończy, ale: "Rynek potrafi zostać irracjonalny znacznie dłużej niż ty wypłacalny"

www.pb.pl/santander-w-viii-wyd...

Cytat:
W sierpniu br. wydatki w lokalach gastronomicznych są - w ujęciu średniotygodniowym - o ponad 43 proc. wyższe niż przed rokiem - napisali w poniedziałek ekonomiści Santander Bank Polska, po przeanalizowaniu transakcji dokonanych kartami płatniczymi swoich klientów.

To ja jeszcze dodam od siebie, a raczej zacytuję za independenttrader.pl/najwaznie...

Cytat:
Największa od 8 lat pozycja Commercials sugeruje, że w kolejnych tygodniach powinniśmy spodziewać się „mini trzęsienia ziemi” na rynkach finansowych. Wyjaśnienie dla początkujących – za każdym razem, gdy dochodzi do paniki na rynkach, kapitał przenosi się do dolara i amerykańskich obligacji. Najprawdopodobniej dojdzie do tego jeszcze przed wyborami w Stanach Zjednoczonych, które są zaplanowane na początek listopada.

Ostatni wykres w artykule, pobrany z Barchart.com, sugeruje, że tzw. "duzi gracze" od dawna mają pozycje długą na dolarze (czyli spodziewają się jego wzrostu).

Prognozuje się krótkoterminowe wzmocnienie dolara, a, jeżeli Trump przegra wybory, to jego silne osłabienie w długiej perspektywie.

Przyglądam się tej spółce od jakiegoś czasu i próbuję zrozumieć skąd tak dobre wskaźniki a jest przez większość rynku omijana.

Biznes perspektywiczny, dywidenda po kilka procent dwa razy w roku, kurs dolara umacnia się w stosunku do złotówki, co dodatkowo zwiększa wartość dywidendy. Lipiec, to już w ogóle jakiś fenomen. Gdyby to był gaming, to wycena by szła o 50% w górę.

Może mi ktoś to wyjaśnić? Czego nie widzę?

Zysk netto może i wzrósł tylko o 2.2%, ale to głównie za sprawą kosztów finansowych (I półroczu 2020 roku wynikają z aktualizacji rezerw w spółce zależnej IRGiT na potencjalne zobowiązania z tytułu podatku VAT za lata 2014-2020). Zysk operacyjny 10% wyższy niż Q2'19 i to trzeba docenić.

Przychody z tytułu obrotu na rynku finansowym wzrosły do 44 045 tys. zł z 28 429 tys. zł w Q2'19, czyli ponad 50%. W tym samym czasie wszystkie koszty operacyjne wzrosły o niecałe 2 miliony zł.
Dodatkowo pozostałe koszty: "odpis utraty wartości firmy spółki zależnej BondSpot ", czyli tzw. one-off w związku z COVID.

Kolejny kwartał powinien być bez tych zdarzeń jednorazowych przy jednoczesnym podtrzymaniu przychodów z rynku finansowego i poprawie przychodów z rynku towarowego. Do tego IPO Allegro, Canal+ i kilku innych spółek.

Jak pokazują raporty innych spółek z sektora, spodziewany jest około dwukrotny wzrost sprzedaży w stosunku do poprzedniego kwartału.
Qubic mocno postawił na Switcha, gdzie już ma ponad 70 portowanych tytułów. Najpopularniejsze w eShop NS to Blazing Beaks i Dex. Spółka planuje ponad 20 tytułów na ten rok na rynek Japoński (ojczyzna Nintendo). Switch osiąga fenomenalne wyniki sprzedażowe, co napędza sprzedaż również takich spółek jak QG.
SONKO pokazało podwojone wyniki (spółka zależna).
To kilka pozytywnych bodźców.

Martwi to, że wycena spółki jest jednak wciąż dość wysoka (60 mln) a C/ZO ponad 200 i nawet podwojenie obrotów i zysków może nie wystarczyć, by utrzymać obecny kurs.

Z drugiej strony, uwzględniając zyski ze sprzedaży udziałów w spółkach zależnych, C/Z (za stroną GPW), wynosi tylko 24,90 (newconnect.pl/spolka?isin=PLQB...), co jak na sektor nie jest wysokim wskaźnikiem. Przypomnę, że w lipcu spółka sprzedała udziały w Drageus Games z zyskiem 662 tysięcy zł.

Ktoś ma jakieś pomysły, w którą stronę to pójdzie?

Wczorajszy wzrost, poparty wolumenem, w antycypacji optymistycznego raportu za Q2, dał podstawy pod dzisiejszy mocny wzrost i obrót.

Spółka zanotowała słabsze wyniki, co naturalne w tej sytuacji, ale głównie za sprawą marca i połowy kwietnia. Czerwiec i prognoza lipca pokazują, że spółka wraca do normalnej aktywności.

Kilka dni temu ten wykres przykuł moja uwagę:
twitter.com/Pekao_Analizy/stat...

Okazuje się, że już około 08.07 sprzedaż w restauracjach przebiła wzorzec sezonowy o około 50 punktów procentowych. Wygląda na to, że ludzie rekompensują sobie brak wyjść do restauracji w okresie marzec - kwiecień. Sam byłem i widziałem - w mojej miejscowości - w restauracjach tłumy. 2 metry odstępu? Zapomnij!

Czy uda się odrobić stracone miesiące i dodatkowe koszty "sanitarne" (maseczki, rękawiczki, dezynfekcja) - myślę, że nie, więc ten rok będzie gorszy od poprzedniego. Zobaczymy jeszcze, co przyniesie jesień. Natomiast branża restauracyjna i turystyczna może mieć przed sobą dobre lata.

Czy C/ZO 29,70 jest na podstawie ceny bieżącej (aktualizowanej na bieżąco) czy z historycznej (z jakiego momentu)?

Spółki robią odpisy, co pogarsza wynik i daje zły sentyment, ale po 2-3 dniach, już się o tym zapomina, a sam fakt, że jest rezerwa, daje bezpieczeństwo (bo wszystko złe zostało uwzględnione) i potencjał (bo może będzie rozwiązana).

PZU cierpi za PEKAO i Alior. Poza tym, jak uważasz, że wycena jest zaniżona, to kupuj. Zauważ, że kierunek na PZU jest zawsze ten sam co na PEKAO, tylko wajcha mniejsza o połowę.

Też uważam, że PZU pokaże dobre wynik. Mniejszy ruch na drogach w czasie lockdownu mógł zmniejszyć ilość wypadków, a składki jak płacili tak płacą. Z drugiej strony, spotkałem się z opinią (popartą statystykami Policji), że ilość wypadków spadła, ale tylko nieznacznie, bo puste drogi oznaczają dla niektórych, że można poszaleć. Nawet jak wypłacą odszkodowanie, to potem składkę podniosą.

Lockdown poprawił jakość powietrza, przez co zmniejszyła się ilość chorób i zgonów (mniejsze odszkodowania).

Nie było dużo powodzi ani huraganów - nie więcej niż co roku (a wydaje się, że mniej).

Susza trochę doskwiera.

Stawki za ubezpieczenia rosną. Ja za dom zapłaciłem 18.2% więcej przy tych samych warunkach.

Generalnie PZU powinno pokazać dobre wyniki, pomniejszone o odpisy na Alior (już był w pierwszym kwartale uwzględniony, więc może jakaś korekta).

Wchłonięcie Aliora przez PEKAO powinno poprawić koszty operacyjne grupy (brak podwójnej biurokracji).

Póki co, nie zapowiada się, żeby PZU miało robić jakieś większe przejęcie, więc są teorie, że za rok 2020 dywidenda będzie "podwójna" (bo nie była wypłacona w tym roku).

No i na koniec - PZU to zawsze spółka defensywna, co oznacza, że mało rośnie, bo najczęściej mało wcześniej spadło.

Proponuję uzbroić się w cierpliwość.

I jeszcze dopiszę, że teraz jest moda na gaming (już mija), biotech, spółki medyczne i KGHM, więc rynek zwrócony jest w tamtą stronę. Wyniki PZU dopiero we wrześniu i do tego czasu może nie być bodźców do wzrostu.

kokospl napisał(a):
Mozliwe,ze rynek pod to gra ale szanse na to w tym roku sa niewielkie - po prostu jastrzebie sa bardziej aktywni w mediach
Z tego co widzę, to cały sektor pod to gra.

Moje trzy grosze.

Po pierwsze, większość rezerw jest pewnie robiona na wyrost, co oznacza, że w przyszłym roku (albo pod koniec tego) będę rozwiązywane, co znacznie poprawi wyniki banków i pociągnie kurs w górę.

Wakacje kredytowe, to tak naprawdę dodatkowy zysk dla banku, bo klient płaci same odsetki, a kapitału nie rusza, co, de facto, zwiększa zarobek banku.

Ryzyko defaultów jest, stąd rezerwy. Biorąc pod uwagę "tarcze", myślę, że o ryzyko jest realnie mniejsze, niż uwzględnione w rezerwach banków.

Stopy procentowe są niskie, ale nie wpływa tak na zysk banku jak marże i prowizje. Bank bierze część pieniądza od ludzi i płaci im mniej, niż sam dostaje z kredytów. Teraz ludzie nie trzymają pieniędzy w bankach, ale też banki zmniejszyły ilość kredytów (nie dają nowym klientom, wprowadził nowe opłaty, generalnie jest mniej chętnych).

Widać to wszystko po wynikach banków, które nie są tragiczne. A gdyby nie rezerwy, to by były wręcz dobre.

Też znam ludzi pracujących w tym banku - na poziomie kadry menadżerskiej średniego szczebla i nie są zadowoleni z panującej tam sytuacji.

Alior będzie przejmowany, co podniesie jego kurs.

RPP podniesie w przyszłym roku stopy procentowe do 1.5%, podejrzewam, że w trzech ruchach. To też wpłynie pozytywnie na kurs.

Wydaje mi się, że wszystkie negatywne czynniki są już w kursach uwzględnione. Teraz czekamy na silniejszy bodziec do wzrostów.

A nie uważacie, że RPP podniesie stopy w najbliższym czasie? Dochodzą takie komentarze od jej członków.

Może mi ktoś napisać czemu banki mają takie niskie wyceny do wartości księgowej?

Te średnie uwzględniają "covidowy" dołek...

Wiecie może skąd ta ostatnia przecena? Wydawało mi się, że 3.5 to optymalny poziom dla tej spółki. Nie widzę żadnych komunikatów, a Q2 powinno być lepsze niż Q1 (historycznie).

Zacznie się obijanie stówki czy przeskoczymy nad?

Dobra. Faktycznie. Nie mam więcej argumentów. Trzeba zrzucić balast.

Wg komunikatu spolki Saboteur I i Ii oraz Mad time costam sprzedalo sie w sumie w ilosci 300.000 egzemplarzy w kilka dni od premiery. W Nintendo eshop te gry sa po 28zl, 28zl, i 18zl. Zakladam, ze na innych konsolach podobnie. Liczmy 20zl razy 300.000 to jest 6.000.000zl. Koszt jednej gry to pewnie jakies 50.000zl. W sprawozdaniu jest lista 20-30 gier, ktore maja wyjsc w tym roku. Liczmy, ze zarobia polowe tego co pierwsze trzy, to masz w sumie jakies 35mln sprzedazy, pewnie jakies 30mln zysku. Skoro przy 1.2mln sprzedazy c/z jest 500, to przy 35mln bedzie 25, czyli juz w granicach rozsadku. W drugim roku ten sam sztych, ale stare gry wciaz moga zarabiac.
CreepyJar mialo tak w drugim kwartale, 25m przychodu i kilkanascie mln zysku.

Nie, no. Ja rozumiem, że biznes fajny, klienci fajni, tylko gdzie są pieniądza?

Ktoś ma jakieś pomysły na tę spółkę?

Masz rację.

Jakoś mi się wydawało, że 30 gier, po 30zł każda razy 100.000 sztuk zrobi robotę.

Zastanawia mnie ta spółka...

Zysków nie ma, wykrwawia się z kasy, kapitał własny na koniec roku będzie ujemny (zaczynało się od 79mln, teraz jest 18mln), a na rynku wichura.

Wiadomo kiedy spółka zacznie zarabiać?

Czy do 30.09 będziecie się karmić obietnicami?

Patrząc na to co dzieje się na XTB, podobny rajd mógłby się odbyć na GPW, tyle, że GPW jest bardziej defensywna, a XTB była wykorzystana do spekulacji.

GPW wydaje się o tyle bezpieczna, że rośnie i w dobrych, i w złych czasach (jak teraz). Widać, że zarząd dywersyfikuje ofertę (handel produktami rolniczymi - dobrze pamiętam?), co da nowe możliwości rozwoju.

Od marca 2020 stały trend wzrostowy. Będzie większa korekta czy "sky is the limit"? Myślę, że 80zł za akcję na koniec roku nie jest niemożliwe.

Zobaczymy, dokąd ten pociąg nas zabierze.

tomekstan24 napisał(a):
LInd do emisji akcji

biznes.pap.pl/pl/news/all/info...:-wyznaczenie-pierwszego-dnia-notowania-w-alternatywnym-systemie-obrotu-na-rynku-newconnect-akcji-zwyklych-na-okaziciela-serii-a-i-b-spolki-simfabr

Boo hoo!

by rzyło sie lepiej kolegą .

W jaki sposób ma to wpływ na cenę akcji?

rrafal napisał(a):
Cytat:
Moim zdaniem zbierają przed prezentacją wyników za Q2, które jest w przyszłym tygodniu.
.

Mozesz rozwinac mysl ? Kto zbiera?

Specjalnie założyłem tutaj profil żeby nie musieć czytać teorii spiskowych o grubasie, batonach, sterniku itp z wiadomego portalu.

To nie teorie spiskowe, że 1% inwestorów kontroluje 50% kapitału. To realizm. Jak szykują się wyniki, i to dobre, sądząc po tym jak radzi sobie samo Nintendo (ponad 400% większy zysk) oraz inne spółki z sektora gaming (np. CreepyJar), to jest akumulacja, a potem czekanie na wzrost.

Dzisiaj może być tego początek (+10%)... Albo kolejna podpucha... Zobaczymy po trzynastym.

Ja w spółkę wierzę. Śledzę feed. Wygląda na ciekawy projekt.

Prawda, ale tych informacji było naprawdę dużo i był dość istotne.

Forbes ocenił spółkę na 9. najcenniejszą w polskim gamingu.

Moim zdaniem zbierają przed prezentacją wyników za Q2, które jest w przyszłym tygodniu.

Do tego wysoka marża, coś ponad 60%. ROA oscyluje przy 100%.

Cena przebije 100zł?

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 10 maja 2021 12:37:37
Liczba wpisów: 39
[0,01% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,031 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,81% +33 962,76 zł 53 962,76 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło