pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Piotrek92

Piotrek92

Ostatnie 10 wpisów
igen napisał(a):
Piotrek92 napisał(a):
igen napisał(a):
W sprawie patcha...

Jeżeli faktycznie taka jest norma w Gamingu - czyli łatka co kilka dni - to OK, nie będę się upierał przy swoim. Być może macie rację....

Nie zmienia to jednak faktu (przynajmniej w moim odczuciu), że przy tak dużej skali błędów i problemów z CP2077 jest to problematyczne...

Bardzo możliwe, że cała konstrukcja gry jest wadliwa (założenia techniczne, szkielet platformy graficznej) no i wg mnie - największy problem - REDengine 4.

To jest silnik napisany przez REDów - który intensywnie wspiera Nvidię.
Konsole SONY są oparte na AMD (Radeon) - i stąd wynika większość problemów wynikających z konwersji, która wymaga (oprócz poprawnego kodu) dużo większej wydajności CPU i GPU.

W związku z powyższym nasuwa się pytanie - czy usunięcie takiej masy błędów technicznych (bugi) i merytorycznych (np. AI NPC czy fizyka) - bez napisania dużej części kodu gry od początku - jest w ogóle możliwe.,,,,

I wg mnie to jest bardzo duży problem....

Grałeś chociaż w tą gre skoro twierdzisz ze jest tyle błedów? Bo ja mam juz 60h za sobą i oprócz smiesznych graficznych glitchy bugów nie widziałem to samo moii znajomi którzy biorą urloy ze moc grac.

Mylse ze wiele osób nawet nie dotknęło gry a powiela internetowy prawdy jak to zabugowana gra nie jest.

Czyli u Ciebie gra się nie wywala ?
Przynajmniej to wynika z tego co napisałeś w swoim poście....
To w takim razie po co CDR wypuścił ostatnią łatkę, która częściowo naprawia ten problem - skoro u Ciebie on nie istnieje ?

Teraz rozumiesz ?

Który problem odpowiada za wywalanie się gry?

Hotfix 1.06 is available on PC and consoles! Here is the full list of changes:

Quests

Dum Dum will no longer go missing from Totentanz entrance during Second Conflict.

Console-specific

Improved memory management and stability, resulting in fewer crashes.

PC-specific

Removed the 8 MB save file size limit. Note: this won’t fix save files corrupted before the update.

Obecnie siedzę aktywnie na forum cdpr angojezycznym i glowne problemy sa powodowane na kartach nvdii 3090 jest jakis error ze sterownikami.

Ogolnie nie maw tym momencie globalnego problemu na pc ze gra sie wyplaszcza.

nie wiem jak jest na ps

forums.cdprojektred.com/index....

igen napisał(a):
W sprawie patcha...

Jeżeli faktycznie taka jest norma w Gamingu - czyli łatka co kilka dni - to OK, nie będę się upierał przy swoim. Być może macie rację....

Nie zmienia to jednak faktu (przynajmniej w moim odczuciu), że przy tak dużej skali błędów i problemów z CP2077 jest to problematyczne...

Bardzo możliwe, że cała konstrukcja gry jest wadliwa (założenia techniczne, szkielet platformy graficznej) no i wg mnie - największy problem - REDengine 4.

To jest silnik napisany przez REDów - który intensywnie wspiera Nvidię.
Konsole SONY są oparte na AMD (Radeon) - i stąd wynika większość problemów wynikających z konwersji, która wymaga (oprócz poprawnego kodu) dużo większej wydajności CPU i GPU.

W związku z powyższym nasuwa się pytanie - czy usunięcie takiej masy błędów technicznych (bugi) i merytorycznych (np. AI NPC czy fizyka) - bez napisania dużej części kodu gry od początku - jest w ogóle możliwe.,,,,

I wg mnie to jest bardzo duży problem....

Grałeś chociaż w tą gre skoro twierdzisz ze jest tyle błedów? Bo ja mam juz 60h za sobą i oprócz smiesznych graficznych glitchy bugów nie widziałem to samo moii znajomi którzy biorą urloy ze moc grac.

Mylse ze wiele osób nawet nie dotknęło gry a powiela internetowy prawdy jak to zabugowana gra nie jest.

igen napisał(a):
Łatka 1.06 jest dostępna....

www.cyberpunk.net/en/news/3721...

Sory, ale jak czytam co ona wnosi to mi się włos na głowie jeży.... Patch naprawia 3 (słownie: trzy) błędy - jeden na konsole i dwa uniwersalne....

Rozumiem, że teraz będą walić w usera co kila dni łatką, która usuwa 3 błędy ?

Czyli jest szansa, że w połowie 2021 r. wraz z łatką nr 1.158 usuną większość błędów....

Takie działania ośmieszają firmę.
Sory, ale to postępowanie świadczy o infantylności albo .... o panice.

Nope.

Wydałi łatkę ze by naprawić krytyczny bład sejvami >8mb zeby nie czekac z tym do duzego patcha styczniowego.

Bardzo dobrze ze nei czekali z tym do duzego patcha takie działania budują wizerunek firmy ktory szybko naprawia błedy a nie ją osmiesza.

iktorniasty napisał(a):
ING Turbo konkretnie www.ingturbo.pl/rynki/akcje/cd...
Tylko uwaga - trzymanie zakupionych akcji "nic nie kosztuje". Natomiast w przypadku certyfikatów, każdy dzień trzymania certyfikatu kosztuje z uwagi na pożyczkę na pokrycie kosztów różnicy pomiędzy ceną jaką płacisz za instrument, a faktyczną ceną instrumentu (w uproszczeniu). Więc jest to raczej dobre na kilka-kilkanaście dni niż lata.
Na krótko można jeszcze grać na kontraktach - FCDRH21 na przykład. Instrument z dźwignią, tańszy w zakupie, ale jak ogólnie nie wiedziałeś że istnieją, to nie polecam ich używać przez kolejne 6 miesięcy minimum. Ew zainwestuj tylko tyle co możesz stracić, żeby się nauczyć co to za ustrojstwo. Jak ktoś ma mało emocji w życiu to idealny instrument do tego żeby te emocje sie pojawiły :P Można np. dostać telefon od maklera z informacją, że ma się chwilkę na uzupełnienie depozytu albo zamkną Ci zaraz Twoje pozycje. I zazwyczaj wówczas zamykają Ci pozycję w samym dołku jak masz longa lub na górce jak masz szorta ;) Klucz do unikania tego typu sytuacji to utrzymywanie depozytu na poziomie dużo większym niż wymagane 100%. Ale do tego trzeba przezwyciężyć swoją chciwość co nie jest łatwe ;)

Z plusów - na ING Turbo można stracić tylko tyle ile się włożyło. Wbrew pozorom ma to pewne znaczenie, np. jak ropa leci w kierunku cen ujemnych i ma się fizyczny wstręt do stawiania stop losów. No i płynność na certyfikatach jest większa niż na kontraktach czasem (gra się z animatorem, problemem są niestety spready). Można je też kupować certyfikaty za należności ze sprzedaży akcji, kontrakty można jedynie za gotówkę. To jest akurat spora zaleta w przypadku ogromnych zawirowań.

Bardzo Tobie i innym dziękuje za czas poświęcony aby mi to wyjaśnić, teraz rozumiem i średnio mi sie podoba ze fundusz ktory de facto nie posiada własnych pieniędzy pożycza akcje co go tak naprawdę nic nie kosztuje i jeżeli kurs spadnie to odkupuje tnaiej niż pożyczył i ma czysty POTĘŻNY zarobek - moze jestem starosiwecki ale moim zdaniem takich instrukemntow nie powinno byc bo wypacza idee giełdy.

Jeżeli macie zdanie odrębne proszę nie rozjedzcie mnie ;)

Jeszcze raz dziękuje.

Co do gry - gram na pc i każdy z moich znajomych ma takie samo zdanie, gra jest kosmicznie dobra i bardzo wciągająca nikt ie możne się od niej oderwać w tym ja.

Dziękuje, czy normalni ludzie jak ja czy wy możemy grać na shortach czy jedyne co możemy robić to kupować akcje i liczyć na ich sprzedaż po wyższej cenie ?

I czemu fundy się uzwieły na cdpr? Tam siedzi zespół analityków i podejmuje decyzje czy jakis młody "wilk z wallstret" siedzi i sobie szortuje ?

Jeżeli dobrze rozumiem to jak kurs urośnie to oni stracą?

Jak działa mechanizm ich gry na spadki?

Bo od grania to są PC a nie konsole sprzed 10 lat ;p

Multi juz jest zapowiedziane, będa rozwijać swiat cb77 a także wiedzmina moze za 10 lat nawet połączą te światy pierwszy łącznik juz jest - Ciri.

Generalnie jak ktos tam wyżej pisze ze CDPR stracil wszystko w oczach to prawie z krzesła lece, naprawią bugi na pc w przeciągu 2 msc chociaz u mnie dziala gra wyśmienicie wyjdą nowe konsole udostępnia wersje na ps5 i w 2 polowie 2021 NIKT nie bedzie o tym pamiętał a wszycy będa jarali się swiatem cb77 a franczyza na wszystko co z cb77 bedzie szla na grubo.

Szczerze grając na PC (dzieki modowi od nexusa fix avx bo tego jeszcze cdpr nie zrobił) nie widze zadnych bugów, a gra sie wysmienicie na srednich grafika wyglada miodnie.

xeaon x3680 @ 4ghz
1050ti 4gb
18gb ramu
ssd
gram w 1080p

Uzycie procesora w grze max 60%.

Wiec gdzie są te bugi? chyba tylko na ps4

Informowałem o błedach AVX, moderzy z nexusa juz to naprawili gra na starym sprzecie 1366 i 1050ti chodzi na srendich jak miod uzycie cpu 60% waskie gardło gpu gra jest fajna i naprawde oprocz tego avx nie widzę bugów na PC są tylko glitche graficzne.

Moim zdaniem odwalili kawał dobrje roboty.

[mod: usunięto treści zabronione regulaminem]

Gra nie działa na procesorach bez instrukcji AVX w tym na moim, miejmy nadzieje ze naprawią to patchem...

Problem jest spory dotyczy platformy 1366 i kolejnej wiec mimo ze moj xeon jest lepszy niz najnowsze procesory nie dziala bo nie ma instrukcji.

Czekamy na patch

Udało się uzyskać 4 akcje :D

Teraz pytanie, jak kupic? Ustawić zakup po PKC żeby w ogóle sie udalo w dniu debiutu ? czy moze byc tak ze w dniu debiutu będzie hype wzrost 100% a potem linia opadająca do stabilizacji?

Bo sprzedawać te nędzne 4 akcje w dniu debiutu chyba nie ma sensu.

Co to SL i jak to moze wpłynać na kurs cdpr?:D

Czyli jedna akcja wyjdzie 50zł ?
I maja 10x covered czyli jak ktos chciał kupic 100 akcji dostanie maksimum 10 ?

Czemu musimy teraz czekac do 11 na przyznanie akcji?

Przeciez to mozna zrobić w dzien.

Czy zapowiadane masowe zwolnienia w bankach mogą zwiastować wzrost kursu czy jednak spadek?

100.

Powiem wam szczerze ze tez uwierzyłem Obajtkowi, i chciałem dokupować ale teraz zastanawiam sie czy nie realizować zysku...

Co się stanie z np moimi akcjami lotosu po ew fuzji?

Co do orlenu, czy sufitem na chwile obecną jest 58zł i raczej nie bedzie przebitki?

Nie wiem czy mona tu zadawac takie pytania, przy jakiej cenie warto wejsc w taka spółkę, szczerze nie czuje tego ze względu na slabe wyniki straty od lat i roszczeniowych pracowników.

Orlen wydaje się lepszą inwestycją, czy czegoś nie rozumiem?

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 26 stycznia 2021 12:56:13
Liczba wpisów: 25
[0,01% wszystkich postów / 0,12 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,193 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło