pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

MiHu

MiHu

Ostatnie 10 wpisów
pytek21 napisał(a):
A przypadkiem to nie tak, że oni na koniec roku podają zawsze jedna niższą prognozę i potem raz czy 2 razy w roku ją podnoszą? Ta spółka wydaje się ostrożnie podchodzić do tematu i iść w stronę inwestorów..
Dokładnie, do tej pory tak to się odbywało natomiast nie do końca musi to być norma. Na początku roku prognozy na rok '20 były w okolicach 60 mln pln (zmienili na 80 mln) natomiast w '19 zmieniali prognozę chyba nawet czterokrotnie od ok 30 do 61 mln pln.

Temat zapowiadany przez prezesa od dawna (inwestycja w zakresie OZE) ale w końcu mamy konkrety i to od razu z grubej rury king .
Zastanawia mnie ile czasu zajmuje postawienie takiej instalacji, na kiedy można się spodziewać jej finału.
Nie można nie zauważyć że jej wartość po zakończeniu szacowana jest na 350 mln pln a więc więcej niż obecna kapitalizacja spółki. Widać przy tym jak duży jest to temat.

Liczę że zysk netto również się pojawi na rozsądnym poziomie. Tutaj prezes nie jest już precyzyjny, słowo "jeśli" robi różnicę.
Prezes wielokrotnie podkreślał że chce aby Unimot był postrzegany jako spółka dywidendowa więc mam nadzieję że tak będzie.

Samo wejście w WiG40 na krótką metę może rozbuja kurs ale bez czegoś cenotwórczego to będzie tylko chwilowa podbitka. Pozostaje trzymać kciuki że współpraca ze Scope faktycznie przyniesie trochę $ a i samo info opisujące współpracę dokładniej pojawi się jeszcze w tym roku.

Dodał jeszcze że widzi duże szanse w zrealizowaniu planu patrząc na te pół IV kwartału który już za nami.
Do końca roku chcą jeszcze dać info o jakiejś większej instalacji fotowoltaicznej (może dopinają coś bardziej przemysłowego niż prywatnego).

Jak więc mówi klasyk, "wiemy że nic nie wiemy" :D.
W jednym z wywiadów (całkiem niedawno) prezes wspominał że dowiezienie prognoz będzie wyzwaniem a więc czytając między wierszami można przypuszczać że trochę braknie. Natomiast samo poprawienie wyników '19 powinno być odebrane jako sukces (moim zdaniem).

Z powiadomienia wynika że ktoś wziął całe 370k akcji więc może gdzieś przerzucili. Faktycznie jakby zarząd się nie "przeszkadzał" to byłby tutaj całkiem inny poziom wyceny na czym zyskaliby i mali i więksi akcjonariusze.

To może być impuls do poderwania spółki ponownie pod 50 pln.
Widać że mają pomysł aby wejść mocno w temat który aktualnie ma naprawdę spory potencjał.

Moim zdaniem nie jest to ten sam test.
Tego wydają się być producentem, poprzedniego dystrybutorem.

Vox napisał(a):
Cytat:
Wszystko musi być takie wielkie... A może to przygrywka do budowy elektrowni jądrowej?

A moze Orlen wejdzie w budowlankę i sfinansuje CPL? i jeszcze przekop mierzei wiślanej Boo hoo!
taki sobie model Koreański - czebole
www.antykorupcja.gov.pl/ak/czy...

Może nie CPL ale już ewentualnego atoma na pewno.

Cormay pracował sobie na aktualną wycenę przez lata. Największa bolączką jest chyba na ten moment wiarygodność natomiast jak zauważyłeś sporo akcji się przemieliło, akcjonariuszy zmieniło i może teraz nie każdy z nich patrzy za daleko wstecz. Moment w którym choć jeden z analizatorów własnej produkcji ujrzy światło dzienne i oczywiście będzie sprawny, będzie przełomem (pozwoli uwierzyć w spółkę/oddali zagrożenie związane ze zwrotem dotacji). Wg ostatnich danych ma to się wydarzyć w sierpniu '20.

Prezes zakupił ok 470k akcji po 0,98 pln dzień po raporcie. W sumie to jakieś 70% powyżej dołka z przed 3 dni. NIe typowy timing jak na insidera ale cieszy mnie to :).

Cała strata wywołana paniką w zasadzie już odrobiona.
Spory wpływ tutaj może mieć kwestia waluty bo praktycznie cały dochód firma ma w dolarach.

Faktycznie, nie popisał się.
W sytuacji, kiedy na podbitce po wątpliwym info wychodzi Przewodniczący RN, związany ze spółkę już pewnie z dobre 10 lat, do tego zarządzający funduszem posiadającym coś ponad 20% udziałów Cormay to wizerunkowo jest to nóż w plecy.

Zmiana w raporcie jakby na plus. Sama poprawa przychodów r/r cieszy bo to chyba pierwsza od paru lat. Pozostaje czekać na następne raporty żeby stwierdzić czy to jednorazowy wyskok czy może już jakiś trend. Na dniach powinno się pojawić info w temacie dotacji na Equisse. Po ruchu w górą na ostatnich dniach wydaje mi się, że PARP dał jeszcze czas spółce na info o efektach społecznych i gospodarczych.

W mojej ocenie jest to info z wyższej półki.
Baza potencjalnych klientów jest ogromna więc pozostaje trzymać kciuki za udaną współpracę.

"LVC (LIVECHAT) i PrestaShop, europejski lider oprogramowania open source dla e-commerce, rozpoczęły współpracę. Dzięki niej globalna platforma e-commerce udostępni rozwiązanie LiveChat blisko 40 tysiącom sklepów internetowych, bezpośrednio przez panel administratora"

www.biznesradar.pl/a/84820,liv...

No i stało się, Diesse sprzedane po 13,3 mln euro + ewentualny dodatek do 1,2 mln euro przy osiągnięciu przez Diesse określonych wyników w '19 r.
Wg mnie wycena powyżej oczekiwań rynku.
Dobrze, że coś się ruszyło. Pieniądze już na koncie więc pozostaje realizować kolejne założenia.

Faktycznie wygląda to fatalnie.
Patrząc po kapitalizacji 75% aktualnej wartości Crm to posiadany przez niech pakiet Diesse.

Pojawił się całkiem obszerny wywiad z prezesem, nie wiele jednak wnoszący wg mnie.
Do ciekawostek można zaliczyć info odnośnie orientacyjnej ceny po jakiej będzie sprzedawany pierwszy analizator oraz wielkość ich sprzedaży w jaką prezes celuje i uważa za znaczącą.

Co niepokoi?
Wciąż brakuje parę mln do ukończenia projektu a więc widmo kolejnej już emisji może nie być takie odległe. Moim zdaniem najgorsza z możliwości przy tak nikłym zaufaniu akcjonariuszy do zarządu.
Druga rzecz to czytane między wierszami uzależnienie budowy fabryki od sprzedaży Diesse. Mając nóż na gardle nie koniecznie muszą je korzystnie sprzedać o ile w ogóle się uda.

"Strategia spółki Biomed-Lublin powinna być gotowa w marcu 2018 r. Grupa chce skupić się na wysokomarżowych produktach i rozwinąć sprzedaż eksportową..."

www.bankier.pl/wiadomosc/Start...

Na dzisiejszej konferencji było sporo o podwajaniu i potrajaniu mocy produkcyjnych.
Pozytywne symptomy restrukturyzacji już się zarysowują. Możliwe że i te plany są realne w niedalekiej przyszłości.

Dwie mocne sesje przy zdecydowanie większych obrotach, chyba pierwsze takie po wejściu na GPW.
Do tego niski ff więc nie wiele trzeba aby skokowo ruszyć kurs.

No i w końcu chłopaki mają nowy produkt do zaoferowania.

Cytat:
It’s a big day at LiveChat! Our R&D team created a new tool - BotEngine. We call it "a personal chatbot factory". It means that you can create your own bot and connect it with your LiveChat (no programming required!). Your bot will handle all the simple cases so you can focus on more difficult ones. Go ahead and try it out! 🤖 -> lc.chat/LiveChat-BotEngine-int...

m.facebook.com/story.php?story...

Coraz więcej tematów zostaje dopiętych pomyślnie.
Pierwszy analizator najtrudniejszy etap ma już za sobą. Na jego komercyjną sprzedaż poczekamy jeszcze do II kw 18` ale to już jest ostatnia prosta. Dodatkowo emisja dla Orhpee zatwierdzona, mam nadzieje że przejdzie pomyślnie. Są głosy że na dniach rekomendacja od mBank na 4,21 pln czyli wyraźnie powyżej aktualnego kursu. Na ten rok jeszcze Hermes do dopięcia.
Widać że zainteresowanie spółką coraz większa a po połączeniu pewnie i płynność.

Odnośnie Theranos, myślę, że sama Holmes chciała dobrze tyle że po amerykańsku czyli szybko i z rozmachem. Jej wynalazek przeszedł całą drogę życia produktu podczas gdy "naszemu" jeszcze w zasadzie daleko do wyklucia się. Natomiast co do podobieństwa samej historii to faktycznie, prawie plagiat :).
Myślę, że na ten moment BlueBox to wciąż bardzo odległy projekt, widzę go bliżej 2020 r., i w zasadzie nie na nim skupiają się teraz inwestorzy. Priorytetem w tej chwili są analizatory Equisse i Hermes Senior które wg harmonogramy do końca II kwartału powinny przejść walidację i trafić do sprzedaży w III kw. br.Jeżeli nie trafią one do sprzedaży w tym roku a w następnym nie odniosą choćby umiarkowanego sukcesu to projekt BB w wykonaniu CRM umrze śmiercią raczej tragiczną. Tak więc do końca roku jeszcze ściskam za nich kciuki.

Pierwszy plus jest taki że komunikacja z akcjonariuszami w końcu zaczyna jakoś wyglądać.
Drugi, że harmonogram z wczoraj pokrywa się w zasadzie z tym z połowy stycznia więc można mieć nadzieję, że wskazane kwartały są realne i najbliższe pół roku będzie bogate w informacje ze spółki.
Długoterminowo spodziewam się znacznie wyższej wyceny, oczywiście o ile harmonogram zostanie zachowany. Pamiętajmy, że wciąż w powietrzu wisi sprawa przejęcia Orphee (info również z wczoraj), która w zasadzie w I kwartale 17' miała być już zapięta, no i budowa fabryki.
Krótkoterminowo myślę, że bez problemu podciągniemy pod 3,20 pln.
Miłego dnia.

Półroczny raport na koniec miesiąca.
Po jego publikacji faktycznie można by się pochylić nad spółką.
W tym momencie powinniśmy móc już zauważyć czy zmiany idą w dobrą stronę.

Sporo się ostatnio dzieje przy spółce. Emisje pod akcjonariuszy Orphee brałem w zasadzie za pewnik i w momencie jej braku trudno jest mi zinterpretować to info. Orphee zapewne zostanie przejęte pytanie tylko jaka jest inna możliwość poza gotówką. Ewentualnie rozchodzi się o parytet, nowy/stary akcjonariusz Orphee widać trochę zamieszał.

Spodziewałem się trochę wyższego podejścia niż miało to miejsce. Z drugiej strony mieliśy już za sobą wcześniej mocne odbicie pewnie właśnie pod to info które zafundowały nam osoby trochę lepiej poinformowane. Kierunek dobry, zobaczym co dalej.

W dniu jutrzejszym rewizja indeksów FTSE, awans dla Ciechu.
Liczę na to, że rewizja w dniu jutrzejszym, plus wyniki w poniedziałek dadzą zdwojon efekt.

www.parkiet.com/artykul/7,1464...
FTSE ogłosiło wczoraj późnym wieczorem zmiany w obliczanych przez siebie indeksach, które dotyczą także firm z GPW. Ich beneficjentami są głównie Budimex, Ciech, które zasilą indeksy Emerging Europe - awansują do indeksu firm o średniej wielkości kapitalizacji (wcześniej notowane były wśród małych spółek)...

Rozwód z orzeczeniem o winie.
Historia konfliktu w pigółce.

"Miał być biznes liczony w miliardach. Konkretnie – 22 mld złotych. Na tyle Cormay szacował potencjał analizatora krwi BlueBox. Skończyło się kłótnią wspólników i kryzysem w firmie..."

www.forbes.pl/cormay-konrad-la...

Pojawiła się informacja o rezygnacji Tomasza Tuore:

"W ślad za decyzją Tadeusza Tuory, członka Rady Dyrektorów Orphée oraz założyciela i akcjonariusza PZ Cormay, a prywatnie mojego ojca, podjąłem decyzję o odejściu z funkcji Przewodniczącego Rady Dyrektorów spółki Orphee..."

www.pap.pl/palio/html.run?_Ins...

Wg mnie takich wypowiedzi Acronu nie ma co brać całkowicie na poważnie.
Jeżeli się nie mylę pierwsze wezwanie na AT ze strony Acronu było po ok 35 pln i już wówczas mówili, że to wysoka cena. Kiedy brakło odzewy zmienili zdanie i ustawili się chyba w okolicach 42 pln, płacząc, że przepłacają.
Finał był taki, że zbierali i po ponad 80 pln.

Oczywiście od tamtych wezwań sytuacja się zmieniła, są Puławy w Grupie, szykują się kolejne przejęcia, ale to wg zmiana na +.

Dokładnie, J. Marciniak wydawał się być odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku, jakoś nie do końca wierzyłem wcześniejszym informacją o jego możliwym odwołaniu.
Zastanawia mnie jeszcze czy Marciniak całkowicie żegna się z Azotami czy może otrzyma inna propozycje z grupy, jakoś na ten temat nie znalazłem niczego.

Czy ktoś bardziej zorientowany niż ja mógłby mnie uświadomić czy zobowiązanie EBOiR do niesprzedawania akcji przez okres 12 m-cy jest faktycznym zobowiązaniem, nazwijmy to pisemnym czy jest to po prostu "ustna obietnica"?

Wiemy już, że najpewniej SP zmniejszy swoje zaangażowanie w ATT do 33%, jest też info o rozmowach z EBOiR na temat odkupienia przez nich pewnego pakietu akcji.

www.parkiet.com/artykul/7,1316...

Mam nadzieję, że SP bierze pod uwagę, że wypadałoby zwiększyć free float jeżeli faktycznie chce widzieć ATT w WIGu20

Witam.
Na dniach trochę ma się wydarzyć w spółce.
Jakieś prognozy? Jak to się będzie miało do wyceny spółki w najbliższym okresie jeżeli Tarnów zbierze min. 60% Puław, a pewnie tak będzie. Ewentualnie co jeżeli emisja nie wypali, co jest mało prawdopodobne ale oczywiście wszystko jest możliwe. Wg mnie zmiana przelicznika na inny niż 2,5:1 nie wchodzi tutaj w grę.

robertus napisał(a):
Dywidenda jest już przydzielona i nie ma nic do tego...

wg mnie to ze dywidenta byla taka a nie inna mial wplyw wlasnie przelicznik.
poza tym co to za argument, kase z dywidendy dostalem wiec sie nie liczy.

Dlugoterminowo to grupa azoty a nie pulawy maja wejsc do wigu20, a jeszcze bardziej dlugoterminowo jezeli SP dalej bedzie prywatyzowal chemie (a zapowiadal ze tak bedzie) to wezwania beda na grupe azoty a nie pulawy.
[/quote]

graf78 napisał(a):
rynek powinien wyrównać tę różnice, wystarczy sprzedać akcje Puław i kupić 2,5x wiecej akcji Azotów na giełdzie a nie zapisywać się na wymianę i zostanie 4zl które bedą zyskiem

a prowizji od tranzakcji nie placisz?

zastanawia mnie tez jak mialaby wygladac tutaj kwestia zysku po wymianie. tzn jezeli jestem zarobiony na pulawach a sprzedam akcje ATT po wymianie to czy moj zysk bedzie 0 pln i czy w takim razie nie zaplace podatku od zysku na pulawach?

Pan Jakubas liczy własną kasę wiec jaki by to przelicznik nie był zawsze będzie mało, pomarudzi, a może uda się coś więcej wynegocjować. Jeżeli się nie mylę w wywiadzie powiedział, że przy takim przeliczniku "najpewniej" się nie zapisze, wiec aż tak twardo na swoim stanowisku nie stoi. Poza tym o ile pamiętam Tarnów chce wziąć nie mniej niż 60% akcji Puław tak wiec Pan Jakubas nie jest im do szczęścia potrzebny i nie wydaje mi się żeby specjalnie dla niego mieli dopłacać.

linki były ok, nie wiem tylko dlaczego post był usuwany.
spróbuje ponownie.
www.wyborcza.biz/Firma/1,101618,12266227,Polski_wyscig_po_grafen.html

Kod:
mod: zapraszam do lektury regulaminu.
link bez cytatu czy cytat bez linku to takie samo brakoróbstwo

"...Polacy są coraz bliżej zastosowania supernowoczesnego grafenu w przemyśle. Zajmie się tym konsorcjum firm, uczelni i instytutów naukowych. Będziemy produkować materiał przyszłości.
...Polskie konsorcjum połączy Zakłady Azotowe "Tarnów", Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) w Warszawie, spółkę Nano Carbon (własność Agencji Rozwoju Przemysłu), Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu...
...Amerykańska firma BCC Research szacuje, że w 2015 r. rynek wyrobów z dodatkiem grafenu będzie wart 67 mln dol. Ale już w 2020 r. osiągnie wartość 675 mln dol., czyli co roku będzie się zwiększał o ponad połowę..."

Jak uważacie, może mieć to wpływ na wycenę spółki w najbliższym czasie?

Miliarder Michał Sołowow i Acron, rosyjski potentat chemiczny, analizują możliwość zakupu spółek od skarbu. Ten liczy na wezwanie.

Michał Sołowow, właściciel czterech giełdowych spółek i jeden z najbogatszych Polaków, analizuje możliwość zakupu udziałów skarbu państwa w jednej ze spółek chemicznych — wynika z nieoficjalnych informacji „Pulsu Biznesu”.

Według naszego informatora, najbardziej interesują go Zakłady Azotowe Puławy, ale przygląda się też grupie Tarnów, a za najmniej atrakcyjną uznaje Ciech. Kielecki inwestor nie odpowiedział na nasze pytania. Nie jest jednak tajemnicą, że od dawna przygląda się państwowym firmom.

Podobnie jak polski miliarder, Rosjanie pozostawili nasze pytanie bez odpowiedzi. Komentować zainteresowania ze strony konkretnych inwestorów nie chciał również resort skarbu, ale od pewnego czasu wysyła sygnały, że chętnych na chemiczne spółki nie brakuje.

Pakiet AT należący do SP wart ok 700 mln Euro -BZWBK
Czyli ponad 130 pln za akcje. Ciekawe, podobno nie byłoby problemu ze znalezieniem chętnego
www.parkiet.com/instrument/103...

ostatnio fundusze dokupowaly i tez kurs lecial.
jak dla mnie to raczej dokupuja z tym ze pilnuja zeby nie za drogo wiec zwalaja kiedy moga.
mam nadzieje ze ta manipujacja skonczy sie jak najszybciej

jakies komentarze do raportu panowie?

z ta spolka nie sposob sie nudzic

cuda sie tutaj dzieja niesamowite i mam wrazenie ze tak zostanie jeszcze dlugi czas a najpewniej do momentu az nie pojawi sie ktos jeszcze poza CMS

miejmy nadzeje ze jutro bedzie kontynuacja wzrostow, chociaz by w niewielkim stonipu

hmmm... ja po polrocznym fajerwerkow sie nie spodziewam, co innego na koniec roku... teraz raport, a do 02.09 info odnosnie budowy zakladu produkcji cegly i elektorcieplowni w rosji i licze ze to info pociagnie troche kurs do gory

oczywiscie na cuda w raporcie nie licze, grunt zeby nie bylo gorzej niz wiekszosc sie spodziewa... a wtedy bedzie dobrze

no i znowu jestesmy ponad 4.... a zapowiada sie ze jeszcze potencjal wzrostow jest... piatek raport i troche wiecej sie wyjasni

no i jest...
www.parkiet.com/artykul/836667...
www.parkiet.com/artykul/836664...
gielda.onet.pl/141,2019538,kom...

Cytat:
Centrozap w piątek uruchomił procedurę, dzięki której pozyska finansowanie od GEM. Amerykanie będą obejmować warranty, uprawniające do objęcia akcji Centrozapu. Za każdy zapłacą po 1,35 zł (w piątek papiery Centrozapu kosztowały 0,95 zł). – Procedura się rozpoczęła. Sądzę, że pierwsze pieniądze trafią do nas w tym tygodniu. Kolejne transze będziemy uruchamiać w zależności od potrzeb – mówi Ireneusz Król, prezes Centrozapu. (...)

Cytat:
Zgodnie z ustaleniami Nova Capital ma przed końcem sierpnia znaleźć dla Centrozapu inwestorów zdolnych wyłożyć 140 mln euro. Czy uda się to wypełnić, czy też rozważana jest zmiana umowy?

Po tym jak umowa inwestycyjna z funduszem GEM została podpisana, nasz zespół reprezentujący Centrozap i jego firmę zależną WoodinterKom pilnie pracuje z kilkoma innymi potencjalnymi inwestorami. Co ważne, klient nie potrzebuje natychmiast całych 140 mln euro. Staramy się więc pozyskać kapitał w pewnych transzach rozłożonych w czasie, aby najlepiej zaspokoić potrzeby operacyjne klienta. Jesteśmy przekonani, że w swoim czasie zbierzemy dodatkowe fundusze, i mamy nadzieję, że będziemy współpracować z naszym klientem jeszcze przez długi czas. (...)

hehe prezes wiedzial kiedy troche dokupic :)...
"...Emitent informuje, że proces pozyskiwania funduszy przez Centrozap SA w ramach Umowy z GEM zostanie uruchomiony niezwłocznie..."
wiec niedlugo info o pozyskaniu kasy... mam nadzieje

prezes kupil wczoraj, kupil dzisiaj... trudno o lepsza rekomendacje :)

ladny poczatek... w porywach ponad -90%

troche jeszcze podejdzie zanim spadnie... ale mysle ze gleboko ponizej 4 juz nie zanurkuje

no no piekny poranek, jestesmy na + i to jeszcze przy podkreconych obrotach... oby tak dalej

"...Na dzień Święta Republiki i Narodu Komi, tj. 01 sierpnia 2009r. Zarząd Centrozap S.A. przewiduje oddanie pierwszych gotowych obiektów socjalno - bytowych do użytkowania..."

z jednej strony nic wielkiego ale obstawiam ze dotrzymanie przez centka terminu bedzie mialo swoj pozytywny odzew... przy okazji co niektorych utwierdza ze wszystko idze w dobrym kierunku... duzo sie ostanio dzieje wiec jak by sie udalo ladnie trafic to byl bym szczesliwy

btw wczoraj po sesji info o zbyciu paru akcji przez TDJ, z rana 2-3% w dol na 0,9... ok 10:00 info odnosnie biodiesla i ktos bystry ladnie sie po taniosci odzial

szkoda ze kurs jest trzymany... po takim info powinnismy spokojnie robic po 8-10% a znajac centka nie zrobimy wiecej niz 4-5%... troche szkoda ale na koniec miesiaca jeszcze bedzie okazja :)

licze na dwucyfrowy +... starac sie :)

czwartkowe walne powinno nagonic na 1pln... taka mam nadzieje

... naprawde ciesza mnie takie informacje i przy okazji utwierdzaja ze postapuje dobrze inwestujac w czp
www.parkiet.com/artykul/819621...

no i to wczorajsze info tez podnosi nie duchu... moze cos z tego ukreca, moze dodatkowa $$ bedzie...

www.puds.pl/index.php?option=c...

ja spokojnie czekam... zaskoczyl mnie spadek ponizej 0,90pln ale dobrze ze tylko na chwile.... prezes pewnie jakies info trzyma, do konca maja mialo byc info odnosnie jankesow ale widze ze gdzies mu przepadlo, no i piatek ostateczna decyzja w sprawie statoilu

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 07:27:12
Liczba wpisów: 75
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 2

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,512 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,21% +31 642,98 zł 51 642,98 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d