pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sledzik007

sledzik007

Ostatnie 10 wpisów
Pytanie co pokaże p8 ? Pamietajmy że tu robią skok bo przechodzą na konsole co jest trudniejszym tematem co potwierdzał Pan prezes

Dziwne bardzo dziwne

Teraz pozostaje czekać na rezultaty. Oby nowy prezes nie namieszał. W chwili obecnej oni potrzebują około 2,5-3 mln zł na wyjście na zero

A Kominek86 miło Cię widzieć.Już myślałem że piszę sam dla siebie

Tak macie racje te 50 szt to jest sam grudzień i nie wiadomo jak Bułgaria i Finlandia( trochę mnie ten projekt denerwuje bo tyle przygotowań i krzyku a efektu zero)

Z drugiej strony gdyby mieli te 60 sztuk to treść komunikatu byłaby zupełnie inna

Ale to przeszłość a bardziej interesuje mnie przyszłość

Ile oni zarabiają na sprzedaży jednego urządzenia?
Tak jak Kominek spomniał muszą sprzedać 525 + 98 =623 sztuki

Średnia ilość badań na około 50 urządzeń to 250 czyli około 5 na jedno urządzenie

623*5=3115 miesięcznie a rocznie 37380 badań

Zakładając że kwartalne przychody to 50 tyś to roczne 200 tyś z badań ok 3000 co daje 60 zł badanie

37380*60 zł= 2 240 000

Zobaczymy czy się uda ,bo pierwszy poziomi był realizowany rzutem na taśmę

Moim zdanie w następnym roku zobaczymy znaczny odzew szpitali w Polsce i dalszy rozwój za granicą ale to jest oczywiste

Ciekawy raport miesięczny za grudzień (szkoda że rezygnują z nich). Wow robi 98 urządzeń dostępnych co i tak nie pozwala osiągnąć zysku ale jest krokiem naprzód. Martwi spadek badań ale wynika to raczej z okresu świątecznego niż wycofania urządzeń

Ciekawą kwestią jest rozliczenie z Deutsch Balaton bo nie spełnili ilości sprzedanych urządzeń 52 vs 60 ale wzmianka w raporcie sugeruje jakby mieli objąć akcje (albo to marzenie nestmedca)

Czemu śmierć? Tracą importerkę a nie salony. Sprzedaz przez swoich dilerów będzie dalej kontynuowana , a po drugie mają Sangyonga która może pokazać kły. Na pewno skończy się sprzedaż na zerowej marży i bardzo dużych kosztach marketingu bo co z tego że dużo sprzedawali jak zysku z tego nie było. Zobacz sobie jak poleciały marże prawie do zera żeby wykrecić wynik co okazało się bez sensu.

Bah straci importerkę ale za to podwyższy marże na sprzedaży. Przeglądając raport za 3 kwartały widać że koszty marketingu urosły o 30 mln zł i to przeżerało mnóstwo pieniędzy. W chwili obecnej marketing wróci do poprzedniego poziomu i poprawi się rentowność grupy.

Bah odpowiada za 50 % sprzedaży więc nikt z nich nie zrezygnuje odrazu no chyba że bmw przejmie jagura i będzie sprzedawać przez swoje salony. W mojej ocenie mają jedną przewagę nad landrowerem a mianowicie wyszkoloną kadre i nawet jeśli Land rower powie że od dzisiaj nie sprzedajecie naszych samochodów to przerzucą się na sprzedaż samochodów luksusowych + serwis ( tego rodzaju spółka już jest w strukturach)

Po trzecie sprzedadzą importerkę wiec nie ma wizji bankructwa jak to wieszczą na bankierze
Będzie teraz rolercoster ale to może być okazaja do zebrania akcji kiedy ich biznes sie wyprostuje

kunoj wszyscy wiedzieliśmy że wyniki nie bedą rozpieszczać wiec po co te komentarze? Wynik może być gorszy bo cześć środków z umów zostanie przesunięta na 1 i 2 kwartał 2020 tak samo jak przychody last autumn . Pozwoli to też na w miarę równe wyniki 19 i 20 roku bęz poteżnej dziury. W19 nie sądze że osiągnęli te 20 mln zł zysku. Bardziej stawiam na 10-12 co może spowodować nurkowanie kursu. Najważniejszy jest p8 i od informacji na jego temat zależy czy kurs będzie rósł czy nie. Jeżeli okaże się że jest to gra która wskoczy na wyższy poziom i zrobi wow to 500 zł będzie nic a możemy zobaczyć dużo wyższe wyniki.

Pytanie do forumowiczów :Jakie wy macie prognozy zysku za 2019?

Prezes na spotkaniu w Gdyni powiedział wyraźnie że to nie ma sensu bo dywidenda wyniosła by marne grosze. Pamiętajcie że całego zysku nie przeznaczyli by na dywidendę a gdzieś 20 % co zakładając nawet 10 mln zł zysku daje mniej niż 1 zł na akcje. Przy cenie 400 zł to 0,25 % serio nie warto a kasa przyda sie w spółce.

Rif dzięki za życzenia i pozdrawiam

Andy_dufresne świetna robota - pierwsze co rzuciło mi się na wykresie to sprzedawać akcje przed premierami bo kurs spada.

Ja bardziej kieruje sie ku zdaniu Utnapisztim że nie pokazali niczego nowego a wręcz przeciwnie staneli w miejscu ponieważ CoM mimo zapowiedzi nie sprzedawał się lepiej niż Moonlighter.

Plusem wydawnictwo jest zdobycie rozgłosu co stawia ich na pozycyji wybierających produkcje a nie wybieranych a to jednak duży plus.

Przesunięcie dodatku do Frostpunka uważam za neutralne ponieważ w tym roku cudów by nie zrobił a w następnym trochę podciągnie nie za ciekawe wyniki.

O kursie w następnym roku będą decydować dwie rzeczy - efekt cyberpunka który może pociągnąć branże oraz informacje o P8 jednak ich nie zobaczymy szybciej niż 3-4 kwartał 2020.

Życzę wszystkim akcjonariuszom spokoj, spokoju i bardzo dużo zysków w 2020 ;)

Przypominam

Inwestor będzie zobowiązany do wymiany 750.000 (siedemset pięćdziesiąt tysięcy) Warrantów na Akcje Emitenta po zrealizowaniu pierwszego KPI, tj. po zawarciu w okresie od 1 maja 2019 do 31 grudnia 2019r. co najmniej 60 Umów zamkniętych,

Na chwilę obecną mamy 50 urządzeń

20 urządzeń komunikat z 27 grudnia
20 edoctor
10 szpital Biała Podlaska
Totalną tajemnicą jest zamówienie szpitala w Bułgarii

Pytanie czy spełnili warunek czy nie?

Następne pół roku to 175 urządzeń a cały rok ok 500 (175+350)

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 11 lipca 2009
Ostatnia wizyta: 23 stycznia 2020 16:41:58
Liczba wpisów: 86
[0,03% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,530 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d