Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

sledzik007

sledzik007

Ostatnie 10 wpisów
Baks zgadzam się z Tobą odnośnie konsoli chyba że nagle media zaczną się rozpisywać o niesamowitym systemie kontroli dla strategii to istnieje możliwość że ludzie sięgną po grę z czystej ciekawości

Sprawdzałem możliwości Ssangyonga na którego tak bardzo narzekają. Tivoli to raczej rynku nie zawojuje bo konkurencji jest sporo może nie w tym samym segmencie jak Rapid czy Corsa a nawet Polo. Droższe modele jak Vitara to trochę inna bajka

Ciekawie przedstawia się sytuacja Musso który sprzedaje się słabo (10 sztuk 2018) gdzie konkurencja sprzedaje minimum 200 a lider do 600 sztuk rocznie. Cena jest atrakcyjna ale rywalizuje z Isuzu czy Mitsubishi L200 w podobnych cenach jest ciężka choć do tych 100 sztuk jest możliwy wzrost sprzedaży

Rexton jak luksusowa terenówka z niskim spalaniem ma niską cene bo 135 tyś zł. Samochody z podobnej półki to od 140 tyś w góre. Brak marketingu i egzotyczna marka robi swoje

I przyszły hit sprzedaży czyli New Korando za kwotę 70 tyś aspirujący do Kia Sportage czy Hyundai które są droższe o ok 10 tyś. Problemem jest marketing i mała gama silników co u Ssangyonga to standard przez co dla Kowalskiego wydaje się droższy. Konkurencja w promocjach sprzedaje auta za 65-69 tys zł ale z silnikami 1.0 o małej mocy.

Jak widać potencjał jest bo sprzedaż wyniosła w 2018 roku tylko 600 sztuk na 24 salony

Koszty początkowe będą ale zwróci się to szybką sprzedażą

Martwi sytuacja z obniżającą się marżą w grupie Jaguar ,wiadomo że muszą zwiększyć sprzedaż o ok 30 % w stosunku do roku poprzedniego ale koszty tego odbijają się na zysku spółki niestety

Po kolejnym raporcie miesięcznym wiadomo że zwiększyła się ilość badań do ok 300 co jest znacząco na plus. Spółka także rozwija aplikacje na rynek USA i przygotowuje się do złożenia wniosku do FDA. Minusem jest spadek o 2 wykorzystywania komercyjnie urządzeń jednak ilość badań nie spadła znacznie bo z 322 na 311.

Martwi mnie brak informacji o wykorzystywaniu urządzeń w Finlandii oraz łącznych przychodów z tym związanych. To samo tyczy się sprawy Nigerii choc tam jakoś cudów się nie spodziewam

Scarry zobaczymy po tym jak wydadzą pierwsze DLC . Świat katastrofy może być bardzo mocno rozbudowany. Zobacz ile dodatków ma TWOM. Nie sądzę że osiągną poziom Paradoxu w tym temacie ,ale tak samo jak z wydawnictwem przy każdym projekcie rozwijają swoje umiejętności. Tajemniczość bitów to ich zaleta a nie wada więc albo się z tym zgadzasz albo nie. Wiem że jest to wkurzające ale tak mają i już. Mają też zaletę że nie wypuszczają gniotów i potrafią mieć jaja zaorać cały projekt i postawić go na nowo tak jak z Frostpunkiem było. Za to szacun choć postawili wszystko na jedną kartę a oberwali w pewnym momencie akcjonariusze. Co do P8 to gra będzie miała o wiele większy potencjał ze względu na pierwszą osobę więc na konsole jak najbardziej się nadaje a i też większe grono graczy może kupić produkt.

Odbiegając od tematu żałuje że na tak liczną grupę deweloperów w naszym kraju nikt nie zajmuje się na poważnie strategiami. Gatunek zaczyna wymierać i to jest smutne

Jak słyszę argument że DLC nic nie znaczy dla Frostpunka i się skończył to nie wiem czy śmiać sie czy płakać. Jak już koledzy wyżej wspomnieli Paradox zarabia ogromne pieniądze na tym i żyje świetnie. Fakt że niektóre dodatki w Europie Universalis były bardzo proste a dawały kupę kasy. Innym przykładem dużej ilości DLC i długiego życia jest Civilizacja.W chwili obecnej 6 ma kilka dodatków.

Trzeba pamiętać że Paradox zaczynał o wiele wcześniej gdzie dostęp do sprzedaży był o wiele bardziej utrudniony przez co konkurencja była niższa.

Patrząc przez perspektywę czasu jak 11 bit studios wykorzystać Frostpunka tak jak Paradox swoje tytuły i możemy zobaczyć Dlc dla danych nacji i narodowości.

Jestem ciekaw kiedy pokażą ten super system sterowania i jak się będzie sprawował

Scarry co się stało że tu zawitałeś?

Co do kapitalizacji to o Cdprojekcie też nie wierzyli pare lat temu że będzie taka kapitalizacja a jeszcze wiele przed nimi jeżeli okaże się że cyberpunk będzie takim gta w przyszłości

Co do 11 bitów , coraz lepiej wydawnictwo się rozkręca i trzymam kciuki za CoM. Po drugie P8 będzie juz grą bardziej dla wielu graczy coś jak był wiedźmin dla Cdprojektu dlatego może się dobrze sprzedać na konsole Xbox i Ps4.

Baks też sądze że zbliżymy sie do rekordów jednak dla mnie bardzo ważnym czynnikiem jest sukces lub jego brak CoM a jego sukces zależny jest od dostepności w Japonii .

Źle mnie zrozumiałeś baks i nie daje zarzutów w stosunku do ciebie bo pamiętam doskonale jak jedyny stałeś na straży 11 bit przed frostpunkiem jak wszyscy na nim psy wieszali i nie raz pokazales że ma wiedze i wyczucie co do gamingu a że nie ma wszystko wiedzących ludzi to wiemy

Według mnie ta cała akcja z umową za 3 mln $ to świetna sprawa pod budowania bazy do dlc. Bo jeżeli zostanie pobrane powiedzmy 1 mln kopi to jest szansa że 5-10 % kupi dlc albo wersje na Switcha.

Po drugie nie wiem czy pamiętasz ale 11 bit już co najmniej dwa razy wykorzystywało baze klientów to sprzedaży innych tytułów tzn jeżeli jestes właścicielem twom to dostaniesz tyle procent zniżki na daną gry i raz z tego co mnie pamięć nie myli zrobili to z zupełnie obcym deweloperem

Mnie zastanawiają dwie 3 rzeczy

Czy ilość pobrań przekroczy wartość zapisaną w umowie
Jak to sie odbije na DLC
No i jak się sprzeda CoM

Po drugie Baks do TWOM można dzieki temu sprzedać dodatki które mogą podciągnąć dość dobrze wyniki. Po drugie tutaj bardziej zależy im na bazie klientów którym można zaproponować zniżkę na dlc dla frostpunk czy nowe projekty jak P8 czy gry z wydawnictwa

Baks nie wiem co masz na myśli mówiąc większym kapitale ale nawet inwestując 3k zł czyli nie wielką kwotę można było zarobić ogromne jak na kowalskiego pieniądze. Za 3 k zł w pewnym momencie można było mieć 300 akcji co daje po opłaceniu podatku około 100 tyś zł. Problem jest inny. U nas społeczeństwo giełdę uważa z graniem i jakąś magiczną siłą. Bardziej utożsamiają to z forexem czy daytraidingiem niż inwestowaniem.

Zapytaj się kowalskiego ile ma zainwestowane w akcjach to wielu powie zero.A zapytaj ile w lokatach i funduszach inwestycyjnych.Drugą kwestią jest to że przez wiele lat Polacy nie mieli za co inwestować ze względu na sytuacje ekonomiczną bo jak masz 1400 zł i nie masz mieszkania to myslisz o mieszkaniu a nie inwestowaniu.

Fundusz czy lokaty są prostsze ,wpłacasz 200 zł co miesiąc i już a giełda na start zjada kapitał w postaci opłat za zakup akcji czy utrzymania rachunku a przy małych kwotach jest to zabójcze. Jeżeli utrzymanie konta maklerskiego kosztuje powiedzmy 70 zł ( nie sprawdzalem średniej) to wpłacając 1000 zł tracisz już na start 7 %.A gdzie tu mówić o długim inwestowaniu.

Dlatego minimum jeżeli mówimy o inwestowaniu to 3-5 tyś ,da się za mniej ale jest ryzyko że prowizje zjedzą twój zysk.

Kowalski ma trochę rolercoster bo z jednej strony sukcesy spółek i mega zarobki a z drugiej strony kryzysy i spadki niekiedy na siedzących długo inwestorów mało wytłumaczalne i niespodziewane jak historia Altus TFI gdzie dużo grono spółek potraciło po 80-90 % na kursie dostając rykoszetem bo kapitał uciekał

Giełda to też straty ale to nie jest popularne wiec się o tym nie piszę. Jest takie piękne powiedzenie Ojców sukcesu jest wielu , matka porażki jest tylko jedna

A inwestowanie krótkoterminowe sam znam z pozycji mojego kolegi: wpłacał 3k czyli pensje ,pobawił się na płynnych spółkach jak KGHM PKO itd wyciągnął 10 % w skali miesiąca i zadowolony

Patrząc na lokaty to 3 wzrosty po 2-3 % procent i człowiek jest o wiele bardziej zarobiony niż na lokacie

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 19 sierpnia 2019 22:09:55
Liczba wpisów: 31
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,440 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d