pixelg
Wielkie przekręty: WGI, Netforex, Interbrok - Czerwone lampki - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Wielkie przekręty: WGI, Netforex, Interbrok

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 28 lipca 2008 21:06:43
Wiadomo co się stało: znowu grupa cwaniaków oszukała bogaczy mamiąc ich zyskami i zostawiając z niczym.
Nie pierwszy i nie ostatni raz.
Zawsze zachodzę w głowę, skąd to się bierze. Ciekaw jestem co o tym myślicie:

- Czy to od początku miał być przekręt, czy dopiero w trakcie się okazało że nie da rady i zamiast wyłożyć karty na stół kłamstwo narastało aż skończyło się krachem?

- Skąd się bierze naiwność u zamożnych ludzi, że można zarabiać bez pracy i bez ryzyka? I że gdzieś istnieją pochowani przed światem guru którzy potrafią zarabiać 10% w miesiąc podczas gdy cała reszta cieszy się jak zarabia 10% w rok

- Czy w ogóle powierzylibyście komuś swoje pieniądze do obracania na rynkach?

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 30 lipca 2008 23:02:07
Moim zdaniem najpierw ktoś się musi wykazać profesjonalizmem i,co ważniejsze,wiarygodnością,a dopiero potem można mu ewentualnie powierzyć pieniądze.Niestety w tych w.w wymienionych przykładach,nie ma ani jednego,ani drugiego.I z biznesmena się robi aferzysta.Chocby n.p. taki casus Toory.Tu jeszcze dodatkowo przeinwestowali...
Osobiście,wolę samemu zarządzać moim kapitałem.Ci bogaci,często sami są sobie winni,gubi ich chciwość i beztroska.Można nawet ironizując powiedzieć:łatwo przyszło,łatwo poszło....
Ale to tak na marginesie.
Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.Mimo wszystko,zaufania.
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 9 sierpnia 2008 22:14

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 21 sierpnia 2008 20:25:48

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

szooler
0
Wysłane: 22 sierpnia 2008 00:51:25
Historia lubi się powtarzać,jak powiedział Niedźwiedź przy okazji dyskusji na wątku euroimplanta,a rzecz dotyczyła jednego z członków zarządu społki.czym tylko posiał ziarno nieufności,czy warto się angażować w EUI..
Co do w\w artukułu,zastanawia,że ten pan juz raz zrobił sztuczkę z art-b,robi to teraz,zrobi za każdym razem,jak tylko pojawi się sposobność.Człowiek rodzi sie z predyspozycjami.Ludzie niby wiedzą kto jest kim,a mimo tego nie brakuje chętnych na tego typu usługi.z tym też się człowiek rodzi...
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 27 września 2008 23:14

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 1 września 2008 10:29:49
Interbrok miał "wspólnika".
Koledzy z pb.pl odwalili dobrą robotę śledczą.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

źródło: Puls Biznesu online (obrazki na serwerze http://www.pb.pl)
Edytowany: 1 września 2008 10:40

Jarbas
0
Wpisów: 1 169
Wysłane: 27 września 2008 22:43:52
Tia...
ktoś kiedyś powiedział tak że:
doradcy inwestycyjni jeżdżą do pracy autobusami aby doradzać tym co przyjeżdżąją do nich mercedesami

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 9 października 2008 09:23:25
Puls Biznesu napisał(a):
Klienci foreksowej spółki, która z hukiem upadła wiosną 2007 r., wywołują do tablicy Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Ich zdaniem, nadzór współodpowiada za straty spowodowane przez aferalną firmę, sięgające 150 mln zł.

Trzy tygodnie temu sąd rozpatrzył pierwszy pozew przeciw KNF. I go oddalił. Mimo to prawnicy klientów Interbroka szykują kolejne wnioski.

— W tej sprawie chodziło jedynie o zwrot opłaty za zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym, a taki koszt nie ma związku z zachowaniem KNF. Zupełnie inaczej jest ze stratami moich klientów, poniesionymi m.in. w wyniku zaniedbań komisji — twierdzi jeden z nich.

— KNF powinna eliminować z rynku podmioty działające bezprawnie, a Interbrok funkcjonował bez licencji przez kilka lat — wtóruje mu Magdalena Kowalska-Jędrzejowska, reprezentująca kilka osób, których roszczenia przekraczają 5 mln zł.

pikon7
0
Wpisów: 87
Wysłane: 12 listopada 2008 00:28:45
A co sądzicie o takiej firmie "Finanzas Forex" ? Działają od wiosny 2007. Wszystko odbywa się przez internet, wpłaty na amerykańskie konto w dolarach oczywiście. Zarejestrowana w Panamie z uwagi na raj podatkowy. Mają plan partnerski, czyli możesz być zaproszony tylko przez osobę już zarejestrowaną. Zyski miesięczne wahają się między 8 a 15%, czyli w skali roku przy reinwestowaniu odsetek nawet do 200% można wyciągnąć. Tylko tu rodzi się pytanie. Czy faktycznie są wstanie wypracować takie zyski na forexie? Czy to nie jest jakieś oszustwo? Powiem szczerze że chyba nie zaufałbym czemuś takiemu, ale znam osobiście kilka osób, które wpłaciły tam spore sumy i wszystko działa. Jeden koleś nawet wypłacał (o ile dobrze pamiętam 10 tyś dolarów) i wszystko działa. Znam całe grupy znajomych, rodziny które siedzą w tym. Można sobie to obejżeć na stronie http://www.finanzasforex.com Wiem też, że wcześniej można było wpłacać nawet od 100$, ale teraz nie bawią się już drobnicą i chyba minimum to 2000$. Nawet podali niedawno na stronie informacje, że uzyskali certyfikat wiarygodności od Amerykańskiej agencji rządowej (chyba coś w rodzaju KNF). Przy dużych wpłatach tzeba im wysłać jakąś podpisaną umowę i oni też coś osłyłają. Ponadto mają wprowadzić karty kredytowe za jakis czas. Wtedy będzie można wypłacać w bankomacie już zarobione odsetki. Jeżeli ktoś na tym forum naprawdę jest dobry w tych sprawach i potrafi ocenić tą firmę obiektywnie to proszę sie wypowiadać. Czy faktycznie są w stanie aż takie duże pieniądze na tym forexie wyciągnąć żeby płacic ludziom miesięcznie ponad 10%? No niby mają dużą siłę przebicia, bo operują już milionami dolarów, ale czy aż tak dużą? Pozdrawiam.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 12 listopada 2008 01:47:20
Ja nigdy nie korzystałem z takich usług i jakoś mnie nie ciągnie.
Każdemu życzę wielkich zysków.

No nie oparłem się jednak małemu guglowaniu i wklejam wyniki, bez komentarza, bo wiemy jak jest: nie raz taka nagonka to czarny PR konkurencji:

www.finanstilsynet.dk/sw35558....
blogs.fxstreet.com/francesc/20...
www.expansion.com/2008/04/08/i...
www.whiteforex.com/blog/finanz...
www.capitalistbum.com/2008/06/...

pikon7
0
Wysłane: 22 listopada 2008 22:30:30
A słyszeliście o tej aferze z Bogusławem Bagsikiem w roli głównej? Pisali o tym niedawno w Pulsie Biznesu.

www.pb.pl/Default2.aspx?Articl...

A najciekawsze jest to, że w tej Bagsika firemce wszystko funkcjonowało bardzo podobnie do tego Finanzas Forex. Strach się bać!! Tylko że Bagsikowy Digit Serw obiecywał 52% rocznie (wypłacał 1% tygodniowo) a w tym FF jest ruchomy procent (ale conajmniej 100-200% rocznie. Ciekaw jestem jak to sie skończy.

szooler
0
Wysłane: 23 listopada 2008 00:46:55
Rosiczka,z pozoru bardzo atrakcyjny kwiatek...
Niektórzy to idą przez życie przebojem,żyjąc jak motyle.Choć krótko,tu nie można mieć złudzeń.Zabawa się skończy jak saldo wydatków (na to i owo,ale summa summarum luksus prowadzenia interesu za nie moje pieniądze)i,pewnie zawsze trafionych, inwestycji tych ''sponsorów'' przekroczy saldo bieżących wpłat szczęśliwców z naboru.
Dlatego czasem warto rozmówić się z samym sobą,jakkolwiek dziwne to się nam wyda.Wystarczy szczerze sobie odpowiedzieć na proste pytanie.Czy przygodnie spotkanemu na ulicy człowiekowi powierzyłbyś oszczędności swego życia.Sugerując się dobrym wrażeniem,jakim na tobie wywarło jego prezencja,garnitur Versace,zegarek Patek&Patek,mercedes klasy A.
Przyroda.

Strach się bać niech będzie za posumowanie.Dosadnie powiedziane.
"Fortuna favet fortibus"

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 23 listopada 2008 00:59:36
Przez moje życie, lat parę dziesiątków, utkwiło mi w głowie parę, może nawet paręnaście zdań, które siedzą tuż pod skórą i niezmiennie kształtują moją duszę.
Lat temu trzy z okładem rozmawiałem z panią Ngaire Woods, która zajmuje się globalizacją i kryzysami.
en.wikipedia.org/wiki/Ngaire_W...

Powiedziała coś, co przypominam sobie codziennie:
"Jeśli w Nowym Jorku czy Londynie zarabiasz 10% rocznie z kapitału i cieszysz się z tego że robisz dobry interes, a tymczasem w Moskwie, Szanghaju czy Warszawie możesz zarobić rocznie 40%, 60% czy 80%. to nie uważasz, że coś jest nie tak z tymi rynkami? Lepiej tu i teraz przestać wierzyć w cuda, niż pojutrze obudzić się bez pieniędzy, bo pretensję będziesz miał tylko do siebie."

szooler
0
Wysłane: 23 listopada 2008 02:43:37
Czyli zostańmy tu i teraz,w naszym grajdołku GPW.
Tylko ten niefortunny zakup giełdy towarowej:angry3:.
Prowicjnalności ciąg dalszy,bo zarząd czeskiej giełdy podał GPW czarną polewkę.Duży mały Wiedeń może więcej.
A zamysł New Connect?!Ukręcić jeszcze lodów zanim się skończy koniunktura.Skoro gro spółek nie spełnia formalnych wymogów,stworzymy furtkę w postaci NC.I nie ważne co tam się zmieści,dużo wlezie....Kto kupi,tego zmartwienie.
"Fortuna favet fortibus"

pikon7
0
Wysłane: 5 grudnia 2009 20:47:52
WatchDog napisał(a):
Ja nigdy nie korzystałem z takich usług i jakoś mnie nie ciągnie.
Każdemu życzę wielkich zysków.

No nie oparłem się jednak małemu guglowaniu i wklejam wyniki, bez komentarza, bo wiemy jak jest: nie raz taka nagonka to czarny PR konkurencji:

www.finanstilsynet.dk/sw35558....
blogs.fxstreet.com/francesc/20...
www.expansion.com/2008/04/08/i...
www.whiteforex.com/blog/finanz...
www.capitalistbum.com/2008/06/...

Wracam do tematu po ponad roku. Ja też nie dałem się namówić na Finanzas Forex i całe szczęście. Znajomy namawiał mnie dawno temu i nawet zastanawiałem się czy nie "zdywersyfikować" swojego kapitału ale nie przekonało mnie to. Tymczasem o ile dobrze zapamiętałem od ponad pół roku FF nie wypłaca kasy i nie obraca tymi pieniędzmi. Tłumaczone jest to tym, że rząd USA sprawdza całą firmę. Dzisiaj pokusiłem się na wejście na stronkę i przeczytałem to:

"Evolution Market Group Inc. (Finanzas Forex) is waiting for the resolution that the USA authorities will release in order to return to its investors the deposited funds."

Czyli że niby firma czeka na uchwałę USA która spowoduje uwolnienie zablokowanego kapitału. Ho ho ho, nie wygląda to za dobrze. Kumpel mówił, że do końca października miało już wszystko działać, a teraz jest początek grudnia i nadal cisza w eterze. Nie zazdroszczę jemu. Oby nie był to kolejny przekręt, bo szkoda by było kolesia.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 19 grudnia 2009 22:39:24
Jest następny:

Cytat:
Rok temu Adam zarabiał co miesiąc ok. 3 tys. zł z prowadzenia własnej firmy. Dzięki temu, że zainwestował z firmą Sabbena Advisors, ma dziś na życie ok. 15 tys. zł miesięcznie. Wystarczyło włożyć w nowy interes 17 tys. zł własnych oszczędności i 50 tys. zł z kredytu bankowego. Wszystko wskazuje na to, że nie minie 9 miesięcy, a Adam będzie miał na swoim koncie pół miliona złotych. Piękne, prawda? Z kolei Marek i Ewa, którzy od ponad 10 lat prowadzą wspólnie małą firmę, włożyli w polecane przez Sabbenę inwestycje 100 tys. zł. W ciągu roku zarobili milion. I zastanawiają się: zostać rentierami, czy inwestować dalej i zamienić milion na kilka milionów złotych?

Takie historie można przeczytać w prezentacji, którą firma Sabbena Advisors rozsyła do swoich potencjalnych klientów. Ani słowa o stratach lub ryzyku inwestycyjnym. Czy Sabbena to jacyś cudotwórcy, którzy znają sposób na to, by pomnażać pieniądze bez żadnego ryzyka? Nie, to grupa doradców, którzy zajmują się m.in. pośrednictwem w inwestowaniu pieniędzy na rynku walutowym, czyli tzw. Foreksie. Można tam obstawić wzrost lub spadek wartości jakiejś waluty względem innej waluty, a dzięki tzw. lewarowi (czyli temu, że zysk jest liczony od wielokrotności włożonej przez inwestora kwoty) można rzeczywiście dobrze zarobić. Albo stracić wszystko.

wyborcza.biz/biznes/1,100896,7...

szooler
0
Wysłane: 20 grudnia 2009 19:20:39
A plan tego oszusta z Ameryki,największego w historii zresztą,na czym polegał?Plan Ponziego(Ponzi scheme)polega na tym,że pierwszym wpłacającym obiecuje się złote góry,(niestety nikt nie wie,co się naprawdę dzieje z ich kapitałem,z pewnością jednak nie pracuje już na nich),po czym zostają sfinansowani kolejnymi w kolejce,tak tworzy się piramidka,ci na końcu zostają już z niczym.Madoff jak w pysk strzelił.puke_l
"Fortuna favet fortibus"

sn00zer
0
Wpisów: 1
Wysłane: 15 sierpnia 2010 20:18:54
Czy ktos wie co sie dzieje z Finanzas Forex, czy moze ludzie sie organizuja aby odzyskac pieniadze?

monamonika
0
Wpisów: 1
Wysłane: 30 sierpnia 2010 17:27:14
sn00zer napisał(a):
Czy ktos wie co sie dzieje z Finanzas Forex, czy moze ludzie sie organizuja aby odzyskac pieniadze?

nic na ten temat nie slyszalam, ale radzilabym im zaczac

montanes
0
Wpisów: 47
Wysłane: 6 czerwca 2011 00:23:21
Ale się zaczytałem:

nt.interia.pl/news/300-miliono...

Komentarz Pana Piotra z 07'.
Przestroga dla młodych ludzi takich jak ja, nikomu nie ufać, być czujnym bo każdy może załadować w balona.
Polecam przeczytać. salute
myśl Góral, myśl!

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość