pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pikon7

pikon7

Ostatnie 10 wpisów
Coś mi się zdaje, że chodzi o 1 sprzedaż, ale nie jestem pewien. Ważne jest co napisali na Facebooku, że

"Rozmowy i negocjacje zakupu urządzenia ATON MOS trwają, a ich zakończenie zaowocuje podpisaniem kolejnego kontraktu."

Czyli za to będzie dodatkowa kasa, chociaż MOS jest o wiele tańszy od prototypu (patrząc analogicznie na poprzednią sprzedaż tych urządzeń w lipcu)

no nie do końca, przecież były 2 informacje o sprzedaży i kontrakcie.
Jedna o 12:17:
www.newconnect.pl/?page=1045&a...
druga o 14:30:
www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Sprzedaż Urządzęnia. Kontrakt na 1 000 000 USD

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Tak to wyglądało w 2008 roku. Mieliśmy opór na poziomie 1000 USD i przyszła korekta.


kliknij, aby powiększyć

Coś to forum od wczoraj nie domaga. We wpisie powyżej ta emotikonka miała wskoczyć na samym dole wpisu a nie na samej górze. Wczoraj wogóle jakieś errory mi wyskakiwały czytając to forum.

Dancing @Mathu

No co tu dużo pisać, poraz drugi przebiliśmy górą linię trendu długoterminowego.

kliknij, aby powiększyć

Czyżby to był ten wyczekiwany przeze mnie moment ostrego rajdu w kierunku północnym, o którym pisałem na wątku o bańce na złocie. Zobaczymy co to z tego będzie. A wracając do sprawy rozbieżności cen giełdy i złota to gdyby one były cały czas skorelowane ze sobą to wykres ponieżej wyglądał by jak linia pozioma:

http://home.earthlink.net/~intelligentbear/com-dow-au.htm

kliknij, aby powiększyć


Złoto ma od 10 lat swój trend i nie specjalnie obchodzi go jak wygląda wykres s&p500. Natomiast taki nagły wzrost złota może świadczyć że czeka nas ... mocniejsza inflacja?

Złoto po 25 minutach od otwarcia -0,23%
Srebro to nie złoto.

Srebro musi się bardziej skorekcić (wykres)

Myślisz że w Grecji nie ma ani jednego milionera? że nie ma ani 100 ludzi bardziej zamożnych niż Polski emeryt?

Chyba coś tych eurocentów jeszcze im zostało binky

@Vitto0

No zgoda, wszystko leci na łeb na szyje, ale złoto jaknarazie krótkoterminowo. Jakaś korekta musiała nastąpić prędzej czy później, ale jak narazie to wygląda mi na typową korektę. W dłuższym terminie może nadal rosnąć. Jest zbyt dużo czynników kształtujących popyt na złoto aby mówić, że bez QE3 złoto spadnie na 1200 USD/oz. Mi w wykresie złota nadal brakuje tego pionowego rajdu jak w latach 70-tych:


kliknij, aby powiększyć


To typowe dla złota, że wykres nawet w skali logarytmicznej wygina się na kształt paraboli, a aktualnie brakuje nam do szczęścia tego prawie pionowego wystrzału up. Gdyby tak się stało jak zaznaczyłem na wykresie to nawet okolice 4000 USD/oz mogłyby zostać naruszone. Myślę, że brak qe3 to nie wszystko. Trzeba pamiętać, że złoto jest dobrem inwestycyjnym szczególnie cenionym w okresach dużej niepewności politycznej / ekonomicznej. W latach 70-tych były to wojny na bliskim wschodzie itp, teraz mamy upadek Grecji. A kto wie czy to nie jest początek zabawy. Co się stanie jak grecy zaczną masowo wypłacać swoje oszczędności i zamieniać na dobro w 100% pewne (złoto). W panice w ślad pójdą inni. To wszystko jest możliwe. Pamiętajmy że na samym końcu kupuje ulica. A zresztą to tylko gdybanie, równie dobrze teraz może być koniec szaleństwa związanego ze złotem. Jak sobie przeliczymy szczyt ceny złota z 80 roku to te 910$/uncję w dzisiejszych warunkach (inflacja) miałoby wartość 2500 USD, ale dobrze wiemy, że rządy państw manipulują przy wyliczaniu inflacji i nie wiadomo czy te 2500 w rzeczywistości nie było by bliższe np 5000? Pożyjemy, zobaczymy.

Kod:
Pikon, wklejaj duże obrazki przez imgzoom

Kiedy pęknie bańka na złocie? Jak dla mnie za około rok czasu, no chyba że jeszcze w tym roku. Ale patrząc na wykres DGR (Dow Gold Ratio) fajnie by było gdyby złoto poszło tak do 2500 - takie są moje szacunki, a obecna bessa w akcjach zakończyła się tak za około 6-12mcy.

filmik o DGR
www.youtube.com/watch?v=KNeLTa...

Pewnie nie każdy zna ten wskaźnik.
Tu wklejam obrazek,którego jestem autorem.
[img]media.stockwatch.pl/data/broke...

Zbliżamy się do dolnych poziomów, co powinno ucieszyć inwestorów w akcje. Mam nadzieję że za maksymalnie 6-12 miesięcy zejdziemy do poziomów 2-5 i być może powtórzy się sytuacja jaka była w latach 80-2000, gdzie złoto cały czas taniało, a akcje prawie bez przystanków rosły sobie przez 20 lat.

Bessa (fr. baisse, pot. rynek niedźwiedzia) – termin giełdowy oznaczający długotrwały spadek kursu giełdowego papierów wartościowych lub cen towarów notowanych na giełdzie.

I teraz pojawia się pytanie. Co to znaczy "długotrwały". Jest to gdzieś określone jakimiś normami? No bo jeżeli okres długotrwały to np minimum 6, albo 12 miesięcy to nie ma mowy o żadnej mikrobessie. W takim wypadku te 2,5 miesiąca spadków to jedynie korekta. Mam wrażenie że są jakieś normy które określają ową długotrwałość. I to raczej nie są 2 miesiące.

to nie lenistwo tylko te upały Silenced

dopiero po paru minutach od napisania tamtego postu ocknąłem się że gdzieś to miałem w pliku na dysku i znalazłem, ale było już za późno.
Swoją drogą dzięki za tego linka , nigdy nie wchodziłem w ta zakładke z prawami poboru. rewelacja :)

Czy ktoś może orientuje się jaka będzie cena emisyjna nowej akcji z prawa poboru? Jakoś nie mogę sie doszukac nigdzie takich informacji.

A co sądzicie o tym: ??


kliknij, aby powiększyć


Czy to od razu musi być armagedon?
W 2004 3 dołki, każdy coraz niżej, ale jakoś bessa się z tego nie zrobiła, raczej boczniak trwający 10 miesięcy.
Teraz mamy podobnie, tylko że na upartego ten boczniak trwa dopiero z 8 miesięcy, więc może zaraz wrócimy do wzrostów?? kto wie?

Mathu, no to nie tak strasznie, no ale zawsze te 20%. Ja zawsze się tego bałem że sprzedam a tu będzie nagły wzrost. Trochę się pokaleczyłem podczas bessy w 2008 roku spadającymi nożami i trzymaniem tzw spółek "odpornych na spadki" puke_l i teraz sobie powiedziałem, że trzymam się zasady trzech świateł. Czyli tak. Jak stopy procentowe w ciągu ostatnich 6 miesiącach były podnoszone zapala się 1 czerwone światło. Jak c/z średni wynosi powyżej 20 zapala się drugie czerwone światło. Jeżeli średnioterminowy trend jest spadkowy - trzecie czerwone światło. Przy 2 czerwonych światłach sprzedaję akcje. Jak narazie pali się tylko jedno i w dodatku miga - trend spadkowy, który i tak może za moment okazać się wzrostowym, tego jeszcze nie wiemy.

Odnośnie tego Athona to wielkie gratulacje dla Mathu. Super strzał w 10 thumbright

Verion napisał(a):
pikon7
[img]link [/***img]
bez gwiazdek
Angel
co do jutra, jeszcze bym tak nie klaskał dopóki nie zostanie przełamany poziom okolic 2400, , ale chyba już wiem teraz jak jutro pojadę na porannym fixie :)Dzięki Verion, ale ten obrazek który chcę wkleić znajduje się na moim dysku twardym- to mój wykres. Czy można jakoś wkleić go bez wysyłania w internet na jakieś fotosiki.pl itd?

Panie Watchdogu? jest taka możliwość żeby jakoś to sie automatycznie wysłało na Wasz serwer?

Pozdrawiam

PS. A nie mówiłem Wam, że nie warto pozbywać się akcji, że to tylko korekta? Mathu i Taurus80 wymiękli, ja nadal nic nie robię a AtonHt nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby wyrzucać podczas korekty :)

Taurus80 napisał(a):
Jak narazie najdluzszy cykl umacniania sie zlota trwal 10 lat w latach 70tych obecny cykl tez trwa okolo 10 lat wiec czysto teoretycznie mozna sadzic ze powoli cykl sie konczy, jezeli nie to liczylbym na 2-3 letnia korekte po czym jeszcze wieksza jazda zapewne zwiazana z zadluzeniem amerykanskim, jezeli amerykanie nie ogranicza tepa zadluzenia to mozemy byc pewni ze kryzys ktory nas spotka nie bedzie mogl sie rownac z zadnym dotychczas znanym kryzysem.

Jak zaczniemy spadek z obecnych poziomow to mozna pokusic sie o podwojny szczyt dodajac do tego cykl 10 letni spodziewalbym sie spadku wartosci zlota w ciagu 2-3 lat w okolice 700-800 dolarow
jezeli natomiast pojda jeszcze wyzej to i tak bylbym baaardzo ostrozny mysle ze wzrosty sie koncza i nawet nak jeszcze wzrosnie 10 czy 20 % to mysle ze ryzyko jest juz bardzo duze.


Wybaczcie że tak ni z gruszki ni z pitruszki wracam do tego tematu, ale osobiście robiłem pół roku temu wiliczenia dotyczące cen złota.Zainteresował mnie Wasz temat. Okazuje się że trzeba jeszcze wziąść pod uwagę inflację. Żeby szczyt cen złota odpowiadał obecnym cenom innych dóbr i usług w dzisiejszych warunkach byłoby to 2500$ za uncję złota. Wyliczałem to na podstawie danych inflacyjnych oficjalnych, a pewnie były przekłamane sporo, więc cena w dzisiejszych warunkach byłaby jeszcze wyższa. Więc mamy jeszcze miejsce thumbright żeby rosnąć.

Złoto to temat rzeka.

Poniżej podam główne przyczyny wzrostu cen złota w tamtej dekadzie:
• wstrzymanie sprzedaży złota przez Związek Radziecki i Republikę Południową Afryki, które większą część produkowanego w kraju złota kierowały na oficjalne rezerwy;
• wzmożony popyt na złoto wywołany brakiem zaufania do płynnych kursów walutowych po wstrzymaniu przez banki centralne sztywnego parytetu w maju 1973 r.;
• zniesienie przez Kongres USA zakazu posiadania złota przez obywateli we wrześniu 1973 r.;
• wysokie tempo wzrostu inflacji w Stanach Zjednoczonych, która w 1974 r. przekroczyła poziom 12%.
• Wzrost popytu ze strony jubilerów z bliskiego wschodu (1976r.);
• Wzrost popytu inwestycyjnego ze strony państw Bliskiego Wschodu (1978r.);
• Wprowadzenie przez Iran stanu wojennego, który przyczynił się do wzrostu cen ropy naftowej, a co za tym idzie inflacji (1978r.);
• Niepewna sytuacja polityczna na Świecie (zerwane stosunki dyplomatyczne pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem, inwazja wojsk sowieckich na Afganistan (1979);
• Rozpowszechnienie złota do zastosowań w elektronice na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.


Uwaga, pierwszy raz wklejam obrazek. Jak to się robi? Think


kliknij, aby powiększyćTaurus80 napisał(a):
To co tylko ja bylem tak glupi trzymajac sie swoich zasad ze wchodzac w korekte ze 100% udzialem akcji posiadam je do chwili obecnej ???
Najwieksi twardziele zlamani przed peknieciem lutowych dolkow ???
Przeciez dlugoterminowo narazie dalej obowiazuje trend salute pekna dolki przyjdzie czas na pozegnanie sie z akcjami pewnie na pare miesiecy puki co pilka w grze.


Wygląda na to że ja jestem drugim na GPW głupim twardzielem trzymającym się swoich zasad binky . Wychodzę z założenia że nie sprzedaje się akcji w hossie,podczas korekty, kto wie kiedy dokładnie nastąpi odbicie. Jedyne co sprzedałem to w poniedziałek 5% portfela - potrzebna była gotówka. Chociaż muszę się przyznać, że już wczoraj trzymałem palec na enterze, nerwy nie wytrzymywały. Ale przypomniałem sobie przełom czerwiec/lipiec 2009. Sprzedałem wtedy wszystko co miałem w obawie że to nie korekta tylko kontynuacja bessy, a potem w pośpiechu kupowałem. Należy pamiętać, że była wtedy podobna nagonka w telewizji na kryzys i bankructwa co teraz, a jednak odbiło w górę. Druga sprawa. Poprzednia hossa trwała niespełna 5 lat. No to dlaczego ta miałaby się skończyć tak szybko? wskaźniki nie są przegrzane. Pozdrawiam wytrwałych thumbright

No i przelew zrobiony. Nie miałem możliwości sprawdzania co godzinę, ale środki sie pojawiły jakoś popołudniu, także wyrobili się w 72 godzinach. Wielkie dzięki za pomoc.

Taurus80 napisał(a):
Kazdy DM troche inaczej rozlicza w WBK na pewno bys mial srodki przed zakonczeniem sesji.

Dzisiaj bedziesz mial srodki pod wyplate na pewno. A jezeli ci zalezy na szybkich transferach kasy to jest prosty sposob na to otwozyc i rachunek maklerski i konto osobiste w jednym banku :) ja tak mam od paru lat i z chwila zrobienia przelewu z maklerskiego na osobiste w tej samej sekundzie na osobistym mam pod wyplate srodki :)


Dzięki Taurus. Ja też mam maklerskie w WBK i nawet już wcześniej myślałem żeby tak zrobić, ale znowu kolejne konto, kolejne hasła i piny do zapamiętania. Może się skuszę, teraz dają stówe za otwarcie rachunku Dancing .

Czyli będę zaglądał na rachunek co godzine i sprawdzał.

nowy1960 napisał(a):
Te pieniądze musi jeszcze twój bank zaksięgować. Kiedyś mieli na to trzy dni, nie wiem jak jest teraz.


Masz na myśli zaksięgowanie pięniędzy na rachunku maklerskim po sprzedaży akcji? Czy zaksięgowanie przelewu - bo to to wiem, że pieniądze muszą być zaksięgowane po zrobieniu przelewu. Narazie rozchodzi się o to kiedy pojawią się w polu "Środki pod wypłatę lub zlecenia na rynek terminowy" i będę mógł zrobić przelew?

Witam wszystkich forumowiczów. W poniedziałek sprzedałem niewielką ilość akcji i zamierzam te pieniądze teraz przelać na zwykły rachunek. Wiem że obowiązuje zasada D+3, czyli dopiero po 3 dniach mogę dysponować środkami pieniężnymi. Dzisiaj jest czwartek a ja nadal nie mogę przelać tych pieniędzy. Akcje sprzedawałem w poniedziałek popołudniu. Czy to oznacza że muszą upłynąć 3 x 24 godziny od momentu sprzedaży aż będę mógł zrobić ten przelew? Z góry dziękuje za pomoc.notworthy

Juventino napisał(a):
Niestety nie,
termin zapłaty jest tożsamy z terminem złożenia zeznania, tj. 30 kwietnia 2010.


Dzięki Juventino. a masz jakiś link z dokładnymi informacjemi na ten temat?

Cheed napisał(a):
Wydaje mi się, że nie bo nie masz zaksięgowanej w US straty. Spróbuj zadzwonić do organów skarbowych i zapytać się czy możesz złożyć korektę PIT38 za zeszły rok (nic do zapłaty więc bez odsetek karnych) a następnie PIT38 za ten rok uwzględniając już 50% straty z ubiegłego roku. Jak coś to to jest numer do Krajowej Informacji Podatkowej 0801 055 055 (stacjonarny) lub (22) 330 0330 (komórkowy). Powodzenia!


Witam. A ja trochę z innej beczki. Mam pytanie do kiedy trzeba zapłacić Urzędowi Skarbowemu podatek od zysków kapitałowych (giełda)? 2 lata temu jak czytałem w internecie to było, że jakoś do końca tego roku. Czy teraz jest dalej tak samo? Pit składam do końca kwietnia 2010, ale podatek płacę do końca grudnia 2010?

Witam. A ja trochę z innej beczki. Mam pytanie do kiedy trzeba zapłacić Urzędowi Skarbowemu podatek od zysków kapitałowych (giełda)? 2 lata temu jak czytałem w internecie to było, że jakoś do końca tego roku. Czy teraz jest dalej tak samo? Pit składam do końca kwietnia 2010, ale podatek płacę do końca grudnia 2010?

Mój nick nie ma nic wspólnego z PICONEM, no ale skoro to taki dobry dodatek do alkoholu to wypada żebym sam kiedyś spróbował.

A tak wracając do tematu Boryszewa to miałem dzisiaj telefon z biura maklerskigo z informacją przypominającą, że jutro jest ostatni dzień notowań praw poboru. Jak myślicie w jakim celu dzwonią do ludzi z taką informacją?

Chyba ktoś tutaj dzisiaj wstał lewą nogą, albo "spadającą nogą". Spokojnie, na dzisiejszym dniu giełda sie nie kończy. Jeszcze wrócą wzrosty na GPW, bez nerwów. Przecież pisałem że wiele osób podaje różne informacje i to całkiem rozbieżne, a nikt jeszcze nie napisał, że 29 marca o 20:00g koniec zapisów. Poza tym trzeba być wyrozumiałym dla osób, które pierwszy raz mają do czynienia z PP. Czy wszyscy od razu urodzili się giełdowymi geniuszami?? Chyba nie.

Ps. Dzięki za link, który rozwiał moje wątpliwości.:

Cytat:

Harmonogram oferty akcji serii E Boryszewa

08.03.2010 poniedziałek -- publikacja prospektu emisyjnego,

09.03.2010 wtorek -- pierwszy dzień notowania na GPW praw poboru,

18.03.2010 czwartek -- początek terminu przyjmowania zapisów na akcje serii E,

24.03.2010 środa -- ostatni dzień notowania na GPW praw poboru,

29.03.2010 poniedziałek -- ostatni dzień przyjmowania zapisów na akcje serii E,

06.04.2010 wtorek -- otrzymanie przez Emitenta informacji z KDPW o liczbie akcji serii E subskrybowanych i opłaconych w wyniku zapisów złożonych na podstawie praw poboru oraz o liczbie akcji serii E, na które złożono zapisy dodatkowe,

08.04.2010 czwartek -- przydział akcji serii E Subskrybentom,

09.04.2010 piątek -- dodatkowy przydział akcji serii E w przypadku nieobjęcia wszystkich akcji na podstawie zapisów.

Pierwsze notowanie PDA serii E na Giełdzie przewidywane jest około 16-19 kwietnia 2010r

Witajcie. Czy ktoś może potwierdzić kiedy dokładnie kończy się czas zapisów na na akcje z prawa poboru. Bo przeczytałem wątek Boryszewa i ktoś tam sugeruje że z chwilą końca notowań PP, inni piszą coś o +2D i +3D, a ktoś tam jeszcze wspomniał o 24 marca bodajże. A u mnie na rachunku maklerskim w zakładce "Rynek pierwotny" jest napisane "29.03.2010 20:00" . Czy ktoś może potwierdzić to? Poprostu nie chce przespać tego ważnego momentu, a dopiero kombinuje kase na zapis. Wielkie dzięki z góry. Pray

Mi tam bardzo się podoba nowy akcjonariusz, nawet jak jest smokiem Wawelskim i zionie ogniem na kilometry to jest fajny. Najważniejsze żeby zwiększał swój udział w spółce regularnie Dancing

szooler napisał(a):
Gratulacje.hello1
A ja się tymi megawzrostami(ni z gruchy,ni z pietruchyAngel) tak nie jaram,po prostu jestem tu na dłużej.
Faktycznie wart podkreślenia ten dzisiejszy obrót.Bywały transakcje na 100 kilo papiera.Anxious Drool

p.s.No nic,niech rośnie na rachunku.Jeszcze jakby SGN rosło bardziej,hehe.Za dużo chyba chcę...


Ja też jestem tu na dłużej Szooler, ale wkurzające było jak leciało z okolic 5zł na 2,50 i człowiek sobie myślał : No dobra, portfel zdywersyfikowany i inne spółki zarabiają w tym czasie, więc nie ma paniki, ale z drugiej strony bolała strata. No ale nie dałem się wyleszczyć i przetrwałem, choć było już blisko "wyleszczenia". Zatem teraz niech rośnie dalej hello1

Normalnie jestem prorokiem, przewidziałem wzrosty Boo hoo! Oczywiście żartuje. Tak poprostu wyszło. Rekordowy wolumen może świadczyć o tym że wzrost będzię kontynuowany. Zobaczymy jutro co to będzie. Nie pogniewałbym się gdyby sytuacja powtórzyła się tak jak na Atonie +40% ...+20%. A co :)

No to jednak lecimy w górę.blackeye

Coś w trawie piszczy.... koniec korekty? Wracamy do wzrostów? Mathu, ekspercie Whistle NewConnect'owy co sądzisz?

TheBlackHorse napisał(a):


Wielkie dzięki :)

Athon też mam. Obydwie spółki to były strzały w dziesiątkę :) Niech dalej sobie rosną

Chyba ciężko określić do ilu dojdzie. Jedno jest pewne - to nie jest jakaś tam "firma krzak". Rozwijają się, poszerzają rynki zbytu - USA. Ja tu siedzę długoterminowo, więc nie pogniewam się jak w przyszłości będzie np 10zł.

No prosze, kolejna ładna sesja. Aż miło popatrzeć na takie +14%

TheBlackHorse napisał(a):
IMMOEAST AG Last Price 4.04 (-1.46%)

Do Walnego jeszcze kilka dni i coś czuję, że poniżej 16 do worka coś wpadnie. Kto wie czy to nie będzie nawet 14,x?


Czy można prosić o link do notowań w Austrii? Wiem że gdzieś był już wcześniej podawany i próbowałem go znaleźć lecz bezskutecznie. Chyba za dużo tych kartek. downtown

Whistle Volumen 80 000 akcji w 20 minut sesji.

siekoo napisał(a):


dzisiaj też nieźle się pręży. Oby tak dalej. Obrót też spory.

vonplezdi napisał(a):
pikon7 napisał(a):
doncarlos napisał(a):
provi napisał(a):
dziękuję Doncarlos za wytłumaczenie sprawy cen Borka

Proszę bardzo.

dokładniej masz 471 akcji, czyli otrzymasz 471 praw poboru, z których każde prawo poboru uprawnia do nabycia 5 nowych akcji po cenie 0,10 gr. jeżeli nie chcesz uczestniczyć w emisji mozesz sprzedać swoje prawa poboru.

Dodałbym jeszcze jedno, prawa poboru będą notowane dopiero w marcu. Na dzisiaj w odniesieniu do kursu z ustalenia prawa pp jest około 70% straty i ta strata pozpstanie do momentu pojawienia się na koncie praw poboru. Druga sprawa.. ile będą kosztowały prawa poboru w marcu? Może się zdarzyć, że będzie korekta na rynkach i kurs spadnie na 1 zł.. tym samym nici z zysku.. jakby nie patrzeć kapitał jest zamrozony..


Witam, ja też nie za bardzo znam sie na prawach poboru. Mam akcje Boryszewa od kilku miesięcy i pierwszy raz bede bral udzial w emisji z prawem poboru. Czy mógłby ktoś bardziej rozwinąć samą procedurę jak załapać się na te akcje z praw poboru i czegoś nie przegapić? Please :)

Rozumiem że prawa poboru się pojawią automatycznie. Czy to bedzie 7 stycznia? I wtedy bede musiał wejść w rynek pierwotny i zapisać się na emisję i dalej czekać na PDA a potem na akcje? Kiedy trzeba się zapisać żeby nie przegapić odpowiedniego momentu i nie stracić tych praw poboru - o to mi sie rozchodzi. Wielkie dzięki z góry, pozdrawiam wszystkich.


Drogi Piotrze.
7 stycznia otrzymasz 5 PP za kazda akcje Boryszew. W Saldo PW bada widoczne akcje Boryszew i Boryszew-PP. Za jakis czas te PP beda notowane i mozna bedzie je sprzedac.
Z innym terminie trzeba bedzie zakupic akcje Boryszew z PP za 0.10 za kazda akcje. W Rynek pierwotny.
I potem beda przydzielone. Terminow tych wydarzen nie znam.


No pewnie Panie Vonplezdi że za 1 akcję 1 PP, co upoważnia do zakupu 5 akcji nowej emisji po 0,10zł każda.
Czyli 7 stycznia dostaniemy PP. Tylko pytanie do kiedy trzeba będzie się ich pozbyć lub zapisać na nową emisję. Chyba tego jeszcze nie wiadomo.

doncarlos napisał(a):
provi napisał(a):
dziękuję Doncarlos za wytłumaczenie sprawy cen Borka

Proszę bardzo.

dokładniej masz 471 akcji, czyli otrzymasz 471 praw poboru, z których każde prawo poboru uprawnia do nabycia 5 nowych akcji po cenie 0,10 gr. jeżeli nie chcesz uczestniczyć w emisji mozesz sprzedać swoje prawa poboru.

Dodałbym jeszcze jedno, prawa poboru będą notowane dopiero w marcu. Na dzisiaj w odniesieniu do kursu z ustalenia prawa pp jest około 70% straty i ta strata pozpstanie do momentu pojawienia się na koncie praw poboru. Druga sprawa.. ile będą kosztowały prawa poboru w marcu? Może się zdarzyć, że będzie korekta na rynkach i kurs spadnie na 1 zł.. tym samym nici z zysku.. jakby nie patrzeć kapitał jest zamrozony..


Witam, ja też nie za bardzo znam sie na prawach poboru. Mam akcje Boryszewa od kilku miesięcy i pierwszy raz bede bral udzial w emisji z prawem poboru. Czy mógłby ktoś bardziej rozwinąć samą procedurę jak załapać się na te akcje z praw poboru i czegoś nie przegapić? Please :)

Rozumiem że prawa poboru się pojawią automatycznie. Czy to bedzie 7 stycznia? I wtedy bede musiał wejść w rynek pierwotny i zapisać się na emisję i dalej czekać na PDA a potem na akcje? Kiedy trzeba się zapisać żeby nie przegapić odpowiedniego momentu i nie stracić tych praw poboru - o to mi sie rozchodzi. Wielkie dzięki z góry, pozdrawiam wszystkich.

No pięknie, tyle czekania i wreszcie coś sie dzieje. :)

sbyszek napisał(a):
pikon7 napisał(a):
(...) Jeżeli ktoś tam w zarządzie wie że np. w I kwartale 2010 roku zostanie odnotowany zysk bo interes się rozkręcił, to ich rodziny i znajomi właśnie teraz kupują akcje, bo dostali cynka.
Naprawdę wierzysz, że najlepiej poinformowani teraz kupują bo wcześniej nie wiedzieli ? To więc kto przed miesiącem zaczął to pompować? Ulica?, A mi się wydaje i jestem pewny, że oni dawno kupowali, Przypuszczam, że nawet dołek z czerwca i listopada który był bez uzasadnienia, i technicznego, i fundamentalnego, był nie bez przyczyny, bo teraz to oni pewno karmią leszcze. Papier jest mocno wykupiony i czas na korektę. A wskaźniki np. przy kapitalizacji ok. 10mln zł i cenie np. 5zł/za akcję daje c/wk = 5 to wcale nie tak dużo jak na spółkę nowych technologii. Pozostaje tylko jedno pytanie czy i kiedy potencjalne zyski, i rozwój firmy wynagrodzą wiarę, i zaufanie inwestycyjne akcjonariuszy. Jeżeli odpowiedź brzmi że w przyszłym roku to ok. A przy braku tej perspektywy to pozostaje kasyno i gra w durnia. Przypuszczam, ze teraz sporo akcji wisi na stop lossach i kwestią najbliższego czasu jest ich uruchomienie. Oj będzie się wtedy działo. Bądźmy czujni i gotowi !


Oczywiście najbliźsi kupowali w dołku, lub na początku wzrostu, ale zanim wieści się rozeszły po rodzinie a potem po znajomych to zajęło to trochę czasu. Mniej doświadczeni inwestorzy - niedowiarkowie pewnie czekali aż zacznie rosnąć, a nie kupowali w dołku bojąc się że stracą. Mimo wszystko uważam że walor jest zbyt silny żeby miał nurkować -50%. Pewnie prędzej czy później będzie korekta, ale nie można określić kiedy i ile wyniesie. Gdybym miał czekać na korektę to nie kupiłbym po 3,60, tylko po 4,80, albo wyżej wave

sbyszek napisał(a):
maciej_k napisał(a):
No niestety, takie sa uroki tego, ze nie mam mozliwosci obserwowac kursów online....
ale spodziewalem sie spadku...

pozdrawiam
masz rację bo wskaźniki AT są tak wysoko wywindowane, że albo dupnie albo trend boczny powita przyszłą jesień. Ja tak wysokich wskaźników nie widziałem od hossy internetowej.W tej chwili to spory balon. Ja już obstawiam kupno na spadku na poziomach -50%. W tej chwili to jest gra w durnia, czyli zasada większego głupca - kto zostanie z akcjami.


Oj, z tym oczekiwaniem na spadek -50% można się nie doczekać. Nie ukrywam że mam akcje Athonht i kibicuje wzrostom. Faktycznie wskaźniki analizy technicznej są wysoko (RSI = 80, ja osobiście widziałem wyższe i to nie podczas bańki internetowej , a podczas tej hossy, przykład Immoeast RSI=87 i wcale nie było zjazdu -50%. Kurs rośnie sobie dalej. Jednak trzeba patrzeć na fundamenty i wizję przyszłych zysków spółki. Przecież giełda dyskontuje przyszłość. Jeżeli ktoś tam w zarządzie wie że np. w I kwartale 2010 roku zostanie odnotowany zysk bo interes się rozkręcił, to ich rodziny i znajomi właśnie teraz kupują akcje, bo dostali cynka.

No, no. Coraz ładniej to wygląda :) Dzisiaj dokupiłem znowu, mam nadzieję że na tym wzrosty się nie skończą. Wolumen rośnie, kurs też, czego więcej chcieć? Boo hoo!

Pamiętam rok temu w październiku jak Immoeast był po 0,90 zł rósł po 70 , 50 , 15 procent dziennie i mówiłem sobie że nie ma co wchodzić , bo za drogo jest, a tymczasem po kilku miesiącach wskakiwałem kiedy akcje były dużo,dużo droższe. Teraz kurs immoeastu w okolicach 16 złotych.

Sulik napisał(a):
Tak Pikon, dzieki! Teraz moze poinstruowac jak moge sie odwdzieczyc.


Nie ma sprawy, jesteśmy tu na forum po to, żeby sobie pomagać, podpowiadać, wyjaśniać niejasności. O ile byłoby trudniej przedzierać się przez ten gąszcz informacji samemu bez czyjejś pomocy. Możesz podziękować BusDriverowi-WatchDogowi za stworzenie tego portalu pozbawionego chały i beznadziejnego naganiania na "mega odpały" itp. Dobra robota WatchDog Dancing

Sulik, trzymaj kciuki, żeby AthonHT dalej się rozwijał w takim tempie jak dotychczas.

enforces napisał(a):
kurcze człowiek przegapił. ledwo zacząłem obserwować i rośnie. co za ironia.

ogólnie wydaje się że już po ptakach. granie pod głosowanie nad ustawą.Ja osobiście nie traktuję tego jako grę, widzę tą spółkę w bardzo pozytywnych barwach za jakieś 2 lata. Nie chcę strzelać jaki będzie kurs, ale branża jest ciekawa i niszowa więc nie zdziwi mnie za parę lat kurs np 30zł. Początkowo też się wystraszyłem tego prawie pionowego wzrostu ze 1,90 na 3,60, ale pomyślałem sobie że przecież mało to było spółek które pod wpływem równie dobrych perspektyw rosły 1000% w kilka tygodni. Podobnie może być tutaj. Czekanie i obserwowanie kursu nic nie daje. Trzeba kupić i patrzeć jak rośnie :)

mathu napisał(a):
4.09

Niebo.


Mathu, Twoja laurka działa (oczywiście żartuję). Myślisz że jak ta ustawa przejdzie to dojdziemy z kursem pod 10 zł? Może orientujesz się w temacie ewentualnych przyszłych zysków spółki - jak to wpłynie na kurs?

Sulik napisał(a):
Moze ktos powiedziec, pod jaka nazwa figuruje ta spolka w WBK?
Z gory dzieki!


Nie jestem pewien o co chodzi z tym WBK, pewnie masz konto maklerskie w WBK. Jeżeli szukasz spółki bo chcesz zrobić zlecenie to musisz wybrać GRUPĘ PAPIERÓW "NEWCONNECT" a NAZWA WALORU to "ATONHT [PL]". Pomogłem?

mathu napisał(a):
pikon7 napisał(a):
Ja wziąłem sobie dzisiaj małą ilość na dobry początek. Zdaje się że w dłuższej perspektywie nie powinno się stracić.

I już po korekcie :) Idziemy na nowe szczyty.


Szkoda że tak mało wziąłem. No tak, ale jakby dzisiaj spadało to bym mówił , że dobrze że tak mało wziąłem :p . Wygląda na to że załapałem się na kupno w lokalnym dołku. Jak jutro znowu będzie rosło to trzeba będzie dokupić :)

Ja wziąłem sobie dzisiaj małą ilość na dobry początek. Zdaje się że w dłuższej perspektywie nie powinno się stracić.

Mnie NOL3 się podoba, bo tylko tą aplikację znam, ale niestety nie jest pozbawiony błędów. 2 rzeczy zawsze mnie irytowały w programie BZWbk. Pierwsze - klikając na inną kartę ze spółkami wystarczy lekki ruch mysze podczas kliknięcia żeby ta karta zamieniła się w odrębne okno. Przez długi czas męczyłem się bo nie wiedziałem jak wcisnąć spowrotem to okno do kart. Przez przypadek odkryłem że trzeba tym oknem najechać na puste miejsce na pasku gdzie znajdują się karty. Druga sprawa: Na wykresie spółki wybieramy wykres historyczny i klikamy na tą pionową kreskę jako kursor na wykresie. W lewym-górnym rogu wykresu można odczytać wartości kursu, volumen i inne wartości wskaźników. Sprawdźcie sami czy wolumen ostatniej sesji zgadza się z tym w tabeli notowań. Sesje wcześniejsze spoko, ale ta ostatnia ma zawsze jakieś bzdurne liczby.

Trochę ostatnio rozmyślałem o tym która spółka będzie liderem obecnej hossy i coś mi świta że może to być poprostu konkretna branża. Nie pojedyncza spółka, a jakaś dziedzina która nagle gigantycznie nabierze wiatru w żagle. Obstawiam branże związane z ochroną środowiska, energią odnawialną (farmy wiatrowe) itd. Mam wrażenie że świat niebawem oszaleje na tym punkcie - już są wprowadzone unijne rosporządzenia że ileś procent prądu będzie musiało pochodzić z tych źródeł. Czy ktoś orientuje się jakie spółki na GPW i NC związane są z turbinami wiatrowymi lub czymś z tego rodzaju?

Zgadzam się z przedmówcą. AtonHt to druga spółka którą zamierzam jutro zakupić, jednak dużo mniejszą kwotą. To spółka z NewConnect i będzie to mój pierwszy zakup z NC i się trochę boję jeszcze tego rynku. Nie mniej jednak coś przeczuwam że obydwie spółki w długim okresie czasu dadzą sporo zarobić. Zadanie na jutro to 60% wolnego kapitału -Trakcja Polska, 40% -AthonHt.Dancing

Trakcja Polska - obstawiam nie tylko na przyszły tydzień ale sądzę że długoterminowo też da zarobić. Wygrali potężny przetarg. W piątek popołudniu zaczęła się zabawa i wszystko wskazuje na to że to był dopiero dobry początek.

Lechowicz napisał(a):
iktorn napisał(a):
Maciek1981 napisał(a):
Konsorcjum Trakcji ma najkorzystniejszą ofertę na LCS Działdowo za 780,7 mln zł netto

04.12. Warszawa (PAP) - Konsorcjum z udziałem Trakcji Polskiej złożyło najkorzystniejszą
ofertę w przetargu na modernizację LCS Działdowo o wartości 780,7 mln zł - poinformowało w
piątek PKP PLK.


A czy ktoś wie może jaka część tego tortu przypadnie właśnie Trakcji, bo niezorientowany z lekka jestem?Prawdopodobnie około 390-400 mln czyli będzie miała zagwarantowany poziom br.


Mam pytanko, co oznacza ten zagwarantowany poziom "br." -? Od jakiegoś czasu nie jestem w temacie ze spółką, bo obraziłem się na trakcję jakoś na wiosnę, ale widzę że chyba nadszedł odpowiedni czas na dopisanie spółki do swojego portfela inwestycyjnego. Nareszcie wskaźniki na normalnych poziomach - i o to chodziło.

WatchDog napisał(a):
Ja nigdy nie korzystałem z takich usług i jakoś mnie nie ciągnie.
Każdemu życzę wielkich zysków.

No nie oparłem się jednak małemu guglowaniu i wklejam wyniki, bez komentarza, bo wiemy jak jest: nie raz taka nagonka to czarny PR konkurencji:

www.finanstilsynet.dk/sw35558....
blogs.fxstreet.com/francesc/20...
www.expansion.com/2008/04/08/i...
www.whiteforex.com/blog/finanz...
www.capitalistbum.com/2008/06/...


Wracam do tematu po ponad roku. Ja też nie dałem się namówić na Finanzas Forex i całe szczęście. Znajomy namawiał mnie dawno temu i nawet zastanawiałem się czy nie "zdywersyfikować" swojego kapitału ale nie przekonało mnie to. Tymczasem o ile dobrze zapamiętałem od ponad pół roku FF nie wypłaca kasy i nie obraca tymi pieniędzmi. Tłumaczone jest to tym, że rząd USA sprawdza całą firmę. Dzisiaj pokusiłem się na wejście na stronkę i przeczytałem to:

"Evolution Market Group Inc. (Finanzas Forex) is waiting for the resolution that the USA authorities will release in order to return to its investors the deposited funds."

Czyli że niby firma czeka na uchwałę USA która spowoduje uwolnienie zablokowanego kapitału. Ho ho ho, nie wygląda to za dobrze. Kumpel mówił, że do końca października miało już wszystko działać, a teraz jest początek grudnia i nadal cisza w eterze. Nie zazdroszczę jemu. Oby nie był to kolejny przekręt, bo szkoda by było kolesia.

Od kilku miesięcy obserwuję spółkę i czekam na jakiś bardziej zdecydowany trend i mam nadzieję że się doczekałem. Mamy wzrost kursu od kilku dni na rosnącym wolumenie z dnia na dzień. To dobrze wróży Whistle . Zakupiłem więc pakiet zobaczymy co sie będzie działo. Dodatkowym motorem do wzrostów może być niedowartościowany wskaźnik C/ZO. Co o tym sądzicie?

No to proszę Państwa jedziemy dalej z tym koksem. Ciekaw jestem kiedy nastąpi korekta. Jak narazie to super wzrost. Pozdrawiam wszystkich Famurowiczów.hello1

enforces napisał(a):
pabla69 napisał(a):

Powiedzmy sobie szczerze bez informacji o dobrym na grube miliony kontrakcie kurs może długo się jeszcze kisić.


a czy oni nie mają czasem kontraktów z zagranicznymi, przez co dostają kasę w euro a co za tym idzie są w stanie oddać bankom euro z puli którą otrzymają od kontrahentów?


W sumie to jaka to różnica czy dostają euro od kontrachentów czy dostają złotówki. Faktem jest że podpisali umowy na opcje w cenie bodaj 3,30 za euro i zamiast teraz te euro od kontrachentów zanieść do kantoru po 4,60, to muszą zanieść do banku po 3,30zł. Faktem jest że są na tym stratni 51 mln zł, ale najważniejsze jest to że 2/3 z tej kwoty rozliczyli już w IV kwartale 2008 i wykazali stratę, więc wydaje mi się że rynek już zdyskontował to. Jak to mówi Boss - WatchDog "To już jest w cenie akcji". I coś mi się zdaje że ostatnie ok. 17mln zł zostanie rozliczone w tym kwartale i spółka pokaże zysk za I kw.09. W tym momencie nie spodziewałbym się większych spadków. No chyba że Jankesi wyciągną kolejne trupy z szafy i wszystko zacznie lecieć jeszcze niżej. Shhh

TheBlackHorse napisał(a):
Ładnie to wygląda. Opór pokonany i przybity sporym obrotem. Dziś była chyba realizacja zysków, bo ktoś cały czas skrupulatnie wywalał, jednak nie zaniżyło to bardzo kursu. Jeżeli faktycznie dzisiaj mieliśmy do czynienia z DT jutro powinien być dalszy ciąg jazdy na północblackeye . Może przebijemy te 3pln? Hmm... Think


Ja też mam nadzieję że przebijemy jutro 3pln. Kurs wygląda bardzo zdrowo - wzrost kursu przy rosnących obrotach bardzo dobrze świadczy. Kupiłem eksperymentalnie Monnari w zeszłym tygodniu, a dzisiaj dobrałem drugie tyle. Coś mi mówi że będzie dobrze. blackeye

Faktycznie, wczorajsze obroty były naprawdę gigantyczne (największe od ponad roku). Czyli mamy wielki wzrost na potężnym wolumenie potwierdzającym może nawet zmianę trendu. A na dodatek korektę to chyba nawet wczoraj odfajkowaliśmy więc dzisiaj niech sobie dalej rośnie hello1

tadekmazur napisał(a):
Nawet jeśli były to ....już były i na przyszłość wielkiego znaczenia to nie ma.
MCI w oczywisty sposób bywa liderem zarówno hoss jak i bess. Tym razem czyli podczas przyszłej (obecnej?) hossy też tak będzie. W dodatku tak skomplikowali swoją formę działania że nikt już nie wie co się u nich dzieje.
W takich czasach jak obecne ta niewiedza dodatkowo ich dołuje. Przy radykalnej zmianie nastrojów może to działać w drugą stronę. Następny szczyt hossy (za kilka lat) może wyciągnąć MCI do poziomu 50-100zł. Może, ale nie musi - bo mogą też zaliczyć padaczkę totalną na skutek przedłużającej się bessy. Wtedy kurs smiało zejdzie poniżej 1zł i już nie wróci bo padną.


Tadek, a ja raczej mam inne spojżenie na tą kwestie. Może się sprawdzić to co piszą w książkach o inwestowaniu, że "blisko połowa liderów poprzedniej hossy nigdy nie wraca do swoich szczytowych wartości w kolejnych cyklach koniunkturalnych, zaś liderzy, którym udaje się dotrzeć do dawnego maksymalnego poziomu potrzebują na to prawie pięciu lat. Jeśli chodzi o największych liderów, może potrwać to jeszcze dłużej". Jeżeli to prawda, to lepiej szukać lidera w spółkach, które w przeszłości nie były liderami. To chyba podobnie jest jak z Miss Świata - jedna kobieta może zostać Miss tylko raz blackeye

A tak na marginesie mój Famur dzisiaj dostał się do ćwierć finałów Miss king

No i wreszcie coś się dzieje. Ładnie rośnie, w dodatku obroty z sesji na sejsję też coraz większe. Zdaje się że nadszedł wreszcie czas na Famurka Whistle

tadekmazur napisał(a):
Warunkowe to są zarówno IDMSA jak i MCI. Po prostu szukamy czegoś we mgle. Uwagi raczej masz trafne. Diabeł podkusił Czechowicza z tą ABC-Datą. Gdyby nie było kryzysu to by na niej nieco zarobił, a dzięki lewarowi to nawet świetnie ale...
jest jak jest. Z kolei IDMSA czeka, czeka, czeka na zatwierdzenie nowych akcji. Nie tylko o czekanie tu chodzi, bo są jakieś nietypowe problemy.
Z drugiej strony gdyby nie kłopoty tych spółek plus superbessa to NA PEWNO nie byłoby możliwości ich zakupu po tych cenach (ani po 3 razy wyższych). Szanse są duże, ale ryzyko też. To zawsze idzie w parze.


Ja też zastanawiam się nad MCI. Podczas poprzedniej hossy ładnie rosło to MCI - nie było przypadkiem liderem wzrostów? Jak się tak patrzy na wykres na stooq to wzrost z 0,34 do 37,64 jest oszałamiający. Były jeszcze inne spółki które urosły tak bardzo, lub bardziej? Liar

No zgadzam się z tą górną granicą kanału spadkowego, ale moim zdaniem kurs powinien już teraz zanurkować, a tym czasem dzisiaj mamy ładny wzrost z rana. Czyżby się kroiło podwójne dno? blah5

A mi to trochę wygląda na uklepywanie dna na 0,79. Mam wrażenie ża w okolicach 0,78 ktoś skupuje papier. Zdaje się że wkrótce inwestorzy zauważą potencjał Famuru i zacznie się ruch w kierunku północnym blackeye

WatchDog napisał(a):


Wielkie dzięki WatchDog. Tylko tak sobie myślę dlaczego akurat C/ZO a nie poprostu C/Z?

Witam wszystkich. Moje Typy to KOPEX i FAMUR. Kopex już wystartował (bardzo dobre wyniki i silnie rozwija się w kierunku energii - to może być przyszłościowa branża). Famur natomiast jest trochę zdołowany (opcje walutowe mu zaszkodziły) więc być może trzeba będzie jeszcze trochę poczekać aż sprawa ochłonie. Żadne bankructwo spółce nie grozi a wiadomo że teraz kurs dolca i euro tak szybko nie spadnie, więc za 1, 2 kwartały znowu pojawią się konkretne zyski. A tak przy okazji szukam jakiejś ładnej tabelki ze spółkami z GPW gdzie znajdę aktualne C/Z (najlepiej jak spółki będą podzielone na branże). - To tak w ramach poszukiwania przyszłego lidera hossy hello1 . Widział gdzieś ktoś może coś takiego w necie?

No właśnie. czy to tylko korekta, czy totalna zwała? Nie ukrywam że trochę umoczyłem, kupiłem troche przed górką i nie wiem czy wywalać z małą stratą czy czekać na wzrost. Ktoś coś może przeczuwa co dalej będzie się działo z JW Construction ? Może jakis spec od analizy technicznej się wypowie. Np Szooler, Owner albo Jarbas. Pozdrawiam.

owner napisał(a):
ludzie sie naczytali pb to odrazu sie pompka wlaczyla :blackeye:


Ha,ha, a jednak dobrze przeczuwałem,że coś z tego będzie. Mogłem więcej kupić, no ale trzeba się cieszyć z tego co jest angel4 Chyba jeszcze dokupię :albino:

Okazuje się że spółka ma zawieszony jakiś kontrakt z Meksykiem. No ale czy to aż tak bardzo wpłyneło na kurs, że się tak bardzo obsunął? Może coś wisi w powietrzu, a my jeszcze o tym nie wiemy :binky: . Może wyniki za IV kw będą naprawdę słabe. Spółka generalnie zajmuje się tym co kopex, więc stali bywalcy Kopka powinni znać temat. Wiecie może co w trawie piszczy? Pozdrawiam.

szooler napisał(a):
Hej,Pikon,spórzmy w ewolucję kursu.book Pierwszy post z września,cena 49 zł.Gdyby założyć wątek wcześniej,spadało by z wyższego konia.:blackeye: .Przedostatni post,22 zł,kurs obecny 12 zł.Niby z czego teraz ma spadać,na dnie już jest jak większość.:blackeye:
Teraz albo kurs zahibernuje albo troche wzrośnie,żeby ewentualnie miało z czego spaść potem,jak ją pociągnie rynek.


I pomyśleć , że latem było prawie 90zł za akcje. Ciekaw jestem czy ktoś,kto kupował wtedy trzyma jeszcze te akcje... bandhead Mi jednak to trochę zaczyna wyglądać tak, jakby ten kurs się zawijał powoli do góry. Teraz akurat mamy korekcyjny ruch w dół, więc wszystko sie okaże na dniach.

Faktycznie kurs podąża za notowaniami węgla, które ostatnio spadały tak jak większość surowców. No ale czy to juz nie jest dno w surowcach? Węgiel spadł z 220$ za tonę do 78 i tak jakby teraz zaczął iść w górę. Cena ropy rośnie to i węgiel też. Oby za moment to nie zaczęło znowu spadać z prędkością wodospadu. Proszę o opinie mądrych od surowców.

Witam wszystkich. O ile dobrze przejżałem listę wątków to jeszcze nie ma nic o tej spółce. Obserwuję ją od około roku czasu i do czerwca 2008r miałem wrażenie że spółka jest na tyle silna że broni się i walczy z trendem WIGu. Niestety to co sie stało później to spadek w przepaść. No dobrze, w październiku wszystko poleciało jak kamień w wodę, więc famur też. No ale zobaczcie co się dzieje od listopada.

stooq.pl/q/?s=fmf&d=200901...

Większość spółek poodbijała, a to dalej leciało w dół aż do tego tygodnia - jakieś odbicie może silniejsze się szykuje? blob3 Może da się zarobić? Proszę o analizę eksperta WatchDog-a. Może coś tam widać w tych raportach ciekawego computer , co mogłoby się przydać. Pozdrawiam.

WatchDog napisał(a):
Przeczytaj o widełkach:
www.stockwatch.pl/edukacja/pos...

Jest to po prostu fixing w trakcie sesji, gdy kurs wyskoczy poza wyliczone przez system "krawężniki", zwykle od coś koło -10% do +10% od otwarcia.


Wielkie dzięki WD. Wprawdzie już wczoraj wieczorem znalazłem sobie w dziale "Do poczytania" ale podziękować trzeba. Miałem przeczucie że dzisiaj będzie jeszcze rosło, więc kupione wczoraj popołudniu 0,52zł sprzedałem po 0,60zł dzisiaj. To taki NT - Night Trading. :blackeye: W poniedziałek się okaże czy dobrze zrobiłem. Zapachniało korektą więc pozbyłem się papierka. Obym nie żałował.violent2

krzem78 napisał(a):
pikon7 napisał(a):
Mi się wydaje że będzie dobrze. Oby to nie był pierwszy i ostatni dzień wzrostów angel4 . A tak poza tym dziwne rzeczy działy się w końcówce sesji. Były wystawione zlecenia kupna PKC i nic się nie działo. Żadnych transakcji przez 20 minut między 15:40 a 16g i to samo między 16 a 16:21. Czyżby system im się zapchał, że tak wszystko znieruchomiało?

Hmm jak to dziwne. Był na widłach.


Sorki, ale jeszcze nie jestem aż wtajemniczony. downtown "Był na widłach" oznacza że był fixing? No ale fixing jest między 16:10 a 16:20. Wcześniej już widywałem takie sytuacje na innych spółkach i nie wiedziałem co jest grane. Dochodziły nowe zlecenia, dużo kolorków, a transakcji brak. Dopiero po paru minutach wyrzuciło od razu wielki wolumen w jednej chwili. Będę wdzięczny za wyjaśnienie małowtajemniczonemu. :cyclopsan

Mi się wydaje że będzie dobrze. Oby to nie był pierwszy i ostatni dzień wzrostów angel4 . A tak poza tym dziwne rzeczy działy się w końcówce sesji. Były wystawione zlecenia kupna PKC i nic się nie działo. Żadnych transakcji przez 20 minut między 15:40 a 16g i to samo między 16 a 16:21. Czyżby system im się zapchał, że tak wszystko znieruchomiało?

Jarbas napisał(a):
pikon7 napisał(a):
Nie bardzo rozumiem co znaczy "urwałem im trochę" .

Kurs spadł... poleciały spore pakiety wbiłem PKC-em "kupiłem" po 4.26 nie tyle co chciałem ale zawsze coś co albo da parę groszy zysku albo straty ;) Dzisiaj zobaczymy
Co do samej spółki obserwuje od dłuższego czasu... najwyżej zrobie z pozycji LT ;)


A ja byłem zapakowany pod korek, bo naprawdę spodobała mi sie ta spółeczka, ale w zeszłym miesiącu wywaliłem połowę a wczoraj pozbyłem się jeszcze ćwiartki (po 4,49), więc ćwiartka została tak z sentymentu, bo mam wrażenie że coś "wisi" w powietrzu. W każdym razie reszta kapitału jak narazie spisuje sie lepiej niż ta Trakcja. A Ty co myslisz, jak się zachowa ta spółka, będzie nagły odpał np 100% czy raczej spokojenie zmieni trend na wzrostowy? Ja obstawiam to drugie i też zadaję sobie pytanie "kiedy wreszcie" :)

Nie bardzo rozumiem co znaczy "urwałem im trochę" . Może to przez to że późna już godzina i mój mózg pracuje na pół gwizdka... hehe. Ale dokupiłeś czy właśnie sprzedałeś, bo ja dzisiaj sprzedałem część i sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem. Już kilka razy się przejechałem na Trakcji, że słabo rosła kiedy wszystko szło up i w końcu dzisiaj nadszedł decydujący moment. A tak wogóle to mamy już od jakiegoś czasu raport za III Q, poprosimy WatchDoga o chociaż krótki komentarz. Z góry dziękuję.

A słyszeliście o tej aferze z Bogusławem Bagsikiem w roli głównej? Pisali o tym niedawno w Pulsie Biznesu.

www.pb.pl/Default2.aspx?Articl...

A najciekawsze jest to, że w tej Bagsika firemce wszystko funkcjonowało bardzo podobnie do tego Finanzas Forex. Strach się bać!! Tylko że Bagsikowy Digit Serw obiecywał 52% rocznie (wypłacał 1% tygodniowo) a w tym FF jest ruchomy procent (ale conajmniej 100-200% rocznie. Ciekaw jestem jak to sie skończy.

A co sądzicie o takiej firmie "Finanzas Forex" ? Działają od wiosny 2007. Wszystko odbywa się przez internet, wpłaty na amerykańskie konto w dolarach oczywiście. Zarejestrowana w Panamie z uwagi na raj podatkowy. Mają plan partnerski, czyli możesz być zaproszony tylko przez osobę już zarejestrowaną. Zyski miesięczne wahają się między 8 a 15%, czyli w skali roku przy reinwestowaniu odsetek nawet do 200% można wyciągnąć. Tylko tu rodzi się pytanie. Czy faktycznie są wstanie wypracować takie zyski na forexie? Czy to nie jest jakieś oszustwo? Powiem szczerze że chyba nie zaufałbym czemuś takiemu, ale znam osobiście kilka osób, które wpłaciły tam spore sumy i wszystko działa. Jeden koleś nawet wypłacał (o ile dobrze pamiętam 10 tyś dolarów) i wszystko działa. Znam całe grupy znajomych, rodziny które siedzą w tym. Można sobie to obejżeć na stronie http://www.finanzasforex.com Wiem też, że wcześniej można było wpłacać nawet od 100$, ale teraz nie bawią się już drobnicą i chyba minimum to 2000$. Nawet podali niedawno na stronie informacje, że uzyskali certyfikat wiarygodności od Amerykańskiej agencji rządowej (chyba coś w rodzaju KNF). Przy dużych wpłatach tzeba im wysłać jakąś podpisaną umowę i oni też coś osłyłają. Ponadto mają wprowadzić karty kredytowe za jakis czas. Wtedy będzie można wypłacać w bankomacie już zarobione odsetki. Jeżeli ktoś na tym forum naprawdę jest dobry w tych sprawach i potrafi ocenić tą firmę obiektywnie to proszę sie wypowiadać. Czy faktycznie są w stanie aż takie duże pieniądze na tym forexie wyciągnąć żeby płacic ludziom miesięcznie ponad 10%? No niby mają dużą siłę przebicia, bo operują już milionami dolarów, ale czy aż tak dużą? Pozdrawiam.

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie chodziło mi o wskaźniki... :) No ale WD pisałeś wcześniej, że wskaźnikowo spółka "b droga", czyli skądś sie to musiało wziąść. Który wskaźnik o tym mówi? Szczerze to jestem początkujący i dlatego tak dociekam, bo wszyscy mówią inaczej.

W ten piątek powinien być raport za III kwartał, więc czekamy na nalizę WD. Prawdopodobnie szykuje się spory wzrost zysków. Spółka najwięcej pracy wykonuje w 2 i 3 kwartale z uwagi na porę roku. Ponadto prezes ostatnio podwyższył prognozę zysków za 2008r netto z 51 do 58 mln zł. W 2007 roku było 28,5 mln zł. w 2006 r 11,2 mln a w 2005r 5,6mln zł. Czy nie wygląda to ładnie? Praktycznie z roku na rok podwajaja im sie zyski. (Tak na marginesie, nie mogę nigdzie znaleźć wartości zysków netto za III i IV kwartał 2007r. gdyby ktoś miał takie dane to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Witam wszystkich. Obserwuję Trakcję od miesięcy i naprawdę jestem pod wrażeniem.Trakcja od debiutu 1.04 zachowuje się rewelacyjnie. Tak jak wszystkie indeksy leciały w dół wykres Trakcji zachowuje sie tak, jakby ktoś go złapał na końcu i pociągnął dóry. Jedna rzecz mnie tylko niepokoi. WATCH DOG pisał, że współczynniki spółki są ok. Ja słyszałem że współczynnik Cena/Zysk najlepiej żeby miał poniżej 10, wtedy akcje są tanie. 10-20 to umiarkowane a powyżej 20 to drogie. Trakcja ma powyżej 19. Czy to nie jest za dużo? Może ktoś mówić, że współczynnik C/Z ma różna skale w różnych sektorach, ale patrząc na WIG-BUDOW indeks, do którego należy właśnie Trakcja, prawie wszystkie maja niższy. Spośród 32 spółek należących do tego Indeksu połowa ma od 4-10, reszta 10-19, z czego tylko 3 mają wyższy pod Trakcji. Czy jest ktoś na tyle dobry, którozwinie temat i wypowie się jak podchodzić do tematu Cana/Zysk? Dla porównania KGHM ma teraz 1,6. Pozdrawiam.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 2 listopada 2008
Ostatnia wizyta: 14 grudnia 2011 16:12:09
Liczba wpisów: 87
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,229 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło