pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

montanes

montanes

Ostatnie 10 wpisów
Hej ziomki. Mam pytanie odnośnie odcięcia, nie wiem czy dobrze liczę, ale kurs spadł na tyle 27.02 że w zasadzie odcięcie nastepnego dnia zminiło kurs o 1 grosz?
myśl Góral, myśl!

ejjj ktoś mi kasuje posty WTF?

Kod:
mod: naganiasz - dodajmy mało finezyjnie - i masz tego skutki

A post dotyczył spółki VEDIA VED na NC do Frog o tej spółce myślisz?
myśl Góral, myśl!

ciekawe, jednak działalność spółki charakteryzuje się dużym ryzykiem d'oh!
myśl Góral, myśl!

Cześć, uczę się liczyć różne ciekawe zjawiska statystyczne. Zastanawiam się jak interpretować dynamikę i tempo zmian (za bardzo nie rozróżniam tych dwóch wartości :/). W załączniku przesyłam rachunek p.p. (od komórki J30). Chciałbym sie dowiedzieć jak policzyć tempo zmian przy pierwszej wartości dodatniej a drugiej ujemnej. Przykład w Zysk (strata) z działalności inwestycyjnej w korektach ? Wytłumaczy ktoś ? tam wychodzi -122%
http://www.wrzuc.to/nL4ls7TaP.wt
myśl Góral, myśl!

Ale się zaczytałem:

nt.interia.pl/news/300-miliono...

Komentarz Pana Piotra z 07'.
Przestroga dla młodych ludzi takich jak ja, nikomu nie ufać, być czujnym bo każdy może załadować w balona.
Polecam przeczytać. salute
myśl Góral, myśl!

Ciekawe. Dzięki.
FCFE = Zysk operacyjny – odsetki – podatek od zysku operacyjnego pomniejszonego o odsetki + amortyzacja – nakłady inwestycyjne – zmiana zapotrzebowania na kapitał obrotowy – spłata rat kapitałowych + wpływy z zaciągniętych pożyczek, kredytów

lub łatwiej;

FCFE = Zysk netto – Nakłady inwestycyjne + Amortyzacja – Zmiana w kapitale obrotowym + Zmiana stanu zadłużenia

Zastanawia mnie pojęcie nakładów inwestycyjnych, czy mają one wynikać z CF z działalności inwest. będąc sumą wydatków i wpływów, czy też z bilansu. To samo z zadłużeniem?
myśl Góral, myśl!

Witam, chciałbym podbić temat. Interesują mnie wskaźniki oparte na przepływach pieniężnych za pomocą których mogę ocenić uwaga! Efektywność Finansową. Znam podział wskaźników na:
1. wskaźniki wystarczalności gotówkowej,
2. wskaźniki wydajności gotówkowej.
Gdzie: wskaźniki wystarczalności gotówkowej pozwalają na ocenę możliwości generowania środków finansowych przez działalność operacyjną przedsiębiorstwa. Np. wskaźnik ogólnej wystarczalności gotówki operacyjnej.
Natomiast interesujący wskaźnik dotyczący wydajności wynika z rentowności pod kątem Kasowym: wskaźnik pieniężnej wydajności kapitału własnego. Co sadzicie na temat tych wskaźników czy nadają sie one do analizy efektywności finansowej. Proszę również o propozycje. W załączniku jak sie liczy te dwa wskaźniki.
kliknij, aby powiększyć
myśl Góral, myśl!

Witam, pozwoliłem sobie otworzyć wątek spółki Dywilan.
Producent dywanów oraz sztucznej trawy.
Przychody ze sprzedaży obejmują również sprzedaż dywanów firmy wissenbach.
Firma innowacyjna, wielokrotnie nagradzana.
Spółka prognozuje duże zyski w roku 2011.
Aktualna strata związana jest z zamknięciem instrumentu finansowego.
Na działalności operacyjnej był zysk.
Firma jako pierwsza na świecie zainwestowała w innowacyjny sposób produkcji sztucznej trawy - uzyskała dotacje.

Relacja z debiutu:
infoengine.pl/ondemand/958,201...

Dywilan jako spółka został wyłączony ze spółki Jakubiak dlatego raport finansowy jest niezbyt miarodajny.
Raport:
newconnect.pl/?page=1045&p...

Pozdrawiam.
myśl Góral, myśl!

Ten trup ruszył, zapewne spekulacyjnie pod uruchomienie nowej strony internetowej SecondStreet beta.
Ryzyko bolesnego upadku jest ogromne w przypadku spółki o tak niewielkiej kapitalizacji. Shame on you
Wartość ff to: 1 115 128 pln. thumbright
myśl Góral, myśl!

thumbright wybicie to jest jeszcze ta wymiana po 0,2 robi wrażenie więc up. może dziś kolejna taka świeczka jak wczoraj ? thumbright
myśl Góral, myśl!

ja się zapakowałem zobaczymy co z tego będzie, czuję lekkie odreagowanie w terminie 2 tyg, zobaczymy może będzie warto jeszcze dokupić. Think
myśl Góral, myśl!

kliknij, aby powiększyć

Pewnie o 11,80 zahaczy a później gdzie ? Wróżenie z fusów Eh?
myśl Góral, myśl!

kliknij, aby powiększyć

hmm ciekawe co z tego będzie
myśl Góral, myśl!

nie sugeruję się tym wydarzeniem, interesuje mnie to co widzę na wykresie. Konkretnie to pożyjemy zobaczymy gdzie kurs pójdzie ja zrobiłem przesiadkę, gram na krótko to biorę zysk.
myśl Góral, myśl!

1-3 dni wybicie (1,4 zł) -> początkowy zasięg 1,86 zł

myśl Góral, myśl!

no racja Liar
myśl Góral, myśl!

kliknij, aby powiększyć

Miesięczne !
myśl Góral, myśl!

K 2.07 S 2.32
Troszkę za wcześnie sprzedałem bo po widłach ;/
Jutro wychodzę z DUDY zapewne i wchodzę jeszcze raz OPT.
Zapewne jeszcze spadnie thumbright

PS. Zobaczcie na OIL ciekawa sprawa po te 12,79
Interesująco.
myśl Góral, myśl!

Dlatego też kupiłem sporo papierka. Lina trendu spadkowego przełamana już 15.03. mało chętnych do oddawania akcji, widzę tu stabilny wzrost i test 4,9 pln
myśl Góral, myśl!

arekw99 napisał(a):
po ile obejmowali te akacje? Po 10 zeta?

gem obejmuje 394.736 po 19

gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,wid,...

Nie jest źle Dancing
myśl Góral, myśl!

rr
myśl Góral, myśl!

Ad1. ok
Ad2. to jak jest właściwie; czy z nowej emisji spółka pozyska kwotę w wysokości 10 mln akcji *cena emisyjna ? Słowa z uchwał "nie więcej niż" wskazują że wielkości te są regulowane.
Ad3. pojęcie bardzo względne
myśl Góral, myśl!

Zweryfikujcie jeżeli ~źle rozumuje:

1 Na GPW będą notowane tylko akcje nowej emisji, w takim razie co z akcjami notowanymi na rynku new connect, rozumiem że pozostaną na tym rynku i nie będzie żadnego przeniesienia ?

2 NA rynek GPW będzie oferowanych 10 mln akcji po cenie nominalnej, 005 z~ł a w uchwale pisze że sp~ó~łka chce pozyskać nie więcej niż 500 000 z~ł więc jeżeli cena emisyjna będzie wynosić 1 z~ł (ma byc ustalana przez zarząd) to będzie akcji tylko 500 000 ?

3. Skoro debiut by~ł na newconnect po 3 z~ł to dlaczego nie ma być więcej na GPW skoro sp~ó~łka się rozros~ła ?
myśl Góral, myśl!

ale ruch angry3
myśl Góral, myśl!

newconnect.pl/?page=1045&p...">Zmiana w składzie Rady Nadzorczej
myśl Góral, myśl!

no cóż Eh? troszkę posypano akcjami; ciekawe co będzie w poniedziałek, uważam że zamknięcie się kursu powyżej 1,35 przyspieszy zwyżkę co myślicie?
myśl Góral, myśl!

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 5 maja 2012 09:46:12
Liczba wpisów: 47
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,590 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +169,37% +33 874,13 zł 53 874,13 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło