pixelg
Obligacje korporacyjne - jak kupić ? - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obligacje korporacyjne - jak kupić ?

netzah
Wpisów: 2
Wysłane: 18 listopada 2019 10:57:26
Witam

Mam temat odnośnie obligacji korporacyjnych. Chciałbym zakupić je w momencie emisji a nie po cenie rynkowej na Catalyst i nie wiem jak to zrobić. Mam na tą chwilę eMaklara w mBanku i będę zakładał też konto w domu maklerskim PKO BP.
I teraz w eMakler mam dostęp do Catalyst i nie widzialm tam opcji aby kupić obligacjie w czasie ich emisji a w DM PKO BP jest taka opcja ale teraz jak wyłapytać takie informację aby nie przegapić takiej emisji.

Z góry dzięki za pomoc

Joker
Wpisów: 1 501
Wysłane: 18 listopada 2019 11:42:39
Emisje przeprowadzane są stosunkowo rzadko. Nie są dostępne każdego dnia.
Realizowane są w dwóch trybach: publicznych lub prywatnych. O publicznych dowiesz się z mediów. W przypadku prywatnych musisz mieć dostęp do domu maklerskiego, który Ciebie o nich poinformuje, przeprowadza takich emisji dużo i odpowiedni kapitał- często minimum 50/100 tys zł na zlecenie.

Wydaję mi się, że pod kątem Catalyst wybrałeś dobre domy maklerskie, ale pod kątem otrzymywania propozycji z rynku pierwotnego to są lepsze możliwości. Z góry nie wskaże jakie, bo nie chcę być posądzony o reklamę.

netzah
Wpisów: 2
Wysłane: 18 listopada 2019 22:08:24
A znacie jakąś stronkę gdzie można śledzić takie komunikaty na bieżąco? Czyli jaki podmiot będzie wystawiał obligacje i przez jaki DM będą sprzedawane

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 810
Wysłane: 18 listopada 2019 23:30:02
Polecam serwis ogólny poświęcony obligacjom www.obligacje.pl - są tam artykuły i zajawki o nowych emisjach oraz www.rynekobligacji.com - autor (doświadczony inwestor obligacyjny) opisuje ciekawe emisje.
Uważaj na wszelkiego rodzaju 'okazje inwestycyjne' opisywane tu i ówdzie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość