pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Joker

Joker

Ostatnie 10 wpisów
Graf78 pora zrozumiec do czego sluzy forum gieldowe.
Watki spolek z branzy gier przypomjnaja jakas sekte :)


To nie są bajki tylko rzeczywistość jaką doświadczyłem dwukrotnie będąc w warszawskim oddziale. Sam byłem klientem Lionsa i dokładnie orientuje się jak wyglądał kontakt z klientami w ostatnich miesiącach. Placówki polikwidowane, doradcy zwolnieni.

Ciężko oczekiwać wyroku prawomocnego w tak świeżej sprawie. Ale faktem jest, że sam bank już z wieloma osobami poszedł na ugodę.

Bajką jest pisanie, że IB jest rentowny.

Bo na wschodzie jest jeszcze większa niepewność. Jest okazja do spieniężenia biznesu to z niej korzysta. To już nie jest facet, który dysponuje miliardami wolnej gotówki, a facet szukający kapitału i układający sobie życie w USA.

IB jest w strzępach. Nadal nie ma strategii, ludzi pozwalniali, wiszą sprawy GetBackowe oraz innych inwestycji. Załatwienie jakiejkolwiek sprawy jest bardzo utrudnione. Za każdym razem jak jestem w oddziale to słyszę awantury osób poszkodowanych na inwestycjach. Zajrzyj na fora.

Nie przypadkowo Idea Bank został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych.

To nie chodzi wyłącznie o wpompowanie kasy aby spełniać wymagania kapitałowe, ale tam jest konieczność przeznaczenia pieniędzy na rebranding. Bez zaufania na tym rynku nic nie osiągniesz. A cudownych produktów wyróżniających się na tle innych banków nie będą w stanie wymyśleć, aby zbudować jakąś przewagę konkurencyjną.

Nie wierzę, że LC będzie dokładać kasę do GNB lub IB skoro wciąż wisi nad nim widmo rewanżu za aferę taśmową i wciąż nie ma gwarancji, że plany naprawy przyniosą jakiekolwiek rezultaty. Więcej będzie można powiedzieć po zaaudytowanym SF za 2019 rok. Jeżeli na IB tendencja się utrzyma to wtedy będzie szansa na dodatkowy kapitał.

Mamy dwóch pacjentów w ciężkim stanie i jeden respirator. Na razie zbyt wcześnie aby powiedzieć do kogo on trafi.

kokos kandydatów do przymusowej restrukturyzacji jest wielu i na pewno GNB nie jest na początku tej listy. Nikt ich nie ruszy tak długo jak spełniają normy europejskie.
Bardziej spoglądałbym w kierunku IB.

Jutro zezna, ze ladowal na Marsie. Nie ma zadnej wiarygodnosci.
Co nie zmienia faktu, ze banki na wspolpracy z GB zyskaly bardzo duzo. Wiekszosc zobowiazan jakie mial GB wzgledem bankow zostalo juz uregulowanych. A sluzby zamiast zajac sie tym watkiem to gonia jakas drobnice co pracowala w IB.

Najlepszym zrodlem wiedzy bedzie forum Artioma na facebooku. Oni skupiaja sie wylacznie na walce z IB.

kris1986 napisał(a):
Układ układem ale muszę zacząć walczyć dwu jak nie trzy torowo...wiem, że może to późno ale zdecydowałem sie walczyć z Idea Bankiem z celu odzyskania pieniędzy. Jednak nie wiem od czego zacząć. Wiem, że prokuratura toczy postępowanie w wątku karnym i cywilnym. Jeśli chodzi o wątek karny to rozumiem że muszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez konkretnego bankiera. Ale proszę wytłumaczcie mi o co chodzi w wątku cywilnym. W nim oskarżonym powinien być Bank, ale czy tez muszę złożyć jakieś zawiadomienie do prokuratury abym byl uwzględniony w tym wątku i mógł dochodzić swoich roszczeń od Banku?
A tak z ciekawosci. To bankier Ciebie oszukal i po 1.5 roku do tego doszedles, czy to taka linia obrony aby pieniadze odzyskac od kogololwiek?

https://stooq.pl/n/?f=1325947


Cytat:
2.12.2019, Warszawa (PAP) - GetBack złożył w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu informację o realizacji planu restrukturyzacji - podała spółka w komunikacie. W ocenie zarządu GetBack, informacje te uprawdopodobniają realizację postępowania układowego.
"W efekcie powyższych działań prognozowana rezerwa wykonania układu stanowiąca nadwyżkę wpływów z działalności operacyjnej, dezinwestycji oraz roszczeń nad kosztami oraz spłatą wierzycieli pozaukładowych oraz układowych wzrosła o 24,7 mln zł w stosunku do zakładanej w pierwotnym planie restrukturyzacji" - napisano w komunikacie.
Plan restrukturyzacji zakłada, że nadwyżka środków wygenerowana przez spółkę w trakcie realizacji układu zostanie wykorzystana w następujący sposób: kwota 25 mln zł zostanie przeznaczona na przyspieszenie płatności pierwszych dwóch rat, a pozostałe środki będą stanowić rezerwę na pokrycie wydatków nie ujętych w planie.
W dokumencie wskazano m.in., że transakcja sprzedaży części aktywów firmie Hoist Finance pozwoliła na spłatę 240,5 mln zł zobowiązań zabezpieczonych na portfelach wierzytelności przy jednoczesnym wygenerowaniu 116 mln zł wpływów z powyższej transakcji. GetBack wycofał się z dalszej planów sprzedaży aktywów i zamierza kontynuować działalność windykacyjną w oparciu o posiadany portfel wierzytelności, ze względu na brak korzystnych ofert zakupu tych aktywów.
Podano również, że spółka zredukowała miesięczne koszty działalności z ponad 17 mln w maju 2018 r. do poziomu 7 mln zł obecnie, co stanowi wynik o 20 proc. lepszy niż zakładał pierwotny plan restrukturyzacji.
Złożony w Sądzie dokument zawiera ponadto nowe prognozy odzysków oraz kosztów działalności windykacyjnej, uwzględniające m.in. wyniki zakończonego procesu audytu jednostkowych sprawozdań finansowych GetBack za rok 2018 opublikowanych 7 listopada 2019 r. W raporcie bieżącym spółka nie opublikowała tych prognoz.
W komunikacie poinformowano, że efekty negocjacji z wierzycielami zobowiązań zabezpieczonych skutkowały wyższym, dodatkowym poziomem redukcji w stosunku do pierwotnego planu restrukturyzacji. Ustalenie te uwzględniają m.in. spłatę wierzycieli zobowiązań zabezpieczonych i innych wierzycieli funduszy GetBack oraz spółek zależnych na kwotę 75,9 mln zł. Negocjacje z wierzycielami zobowiązań zabezpieczonych, wierzycielami funduszy oraz spółek zależnych, skutkowały łącznym poziomem redukcji tych zobowiązań o 137,2 mln zł.
Spółce do spłaty w ramach układu pozostanie 245,7 mln zł zobowiązań zabezpieczonych oraz zobowiązań funduszy oraz spółek zależnych i 604,6 mln zł zobowiązań układowych (po redukcji).
GetBack w trakcie dalszej realizacji układu zakłada wykorzystanie obecnego poziom nadwyżek pieniężnych w łącznej kwocie 210,5 mln zł (znajdujących się przede wszystkim w posiadaniu funduszy spółki), stanowiących dochody z bieżącej działalności. Spółka planuje ponadto wygenerować 623,8 mln zł nadwyżki finansowej z windykacji portfeli wierzytelności należących do funduszy GetBack (wartość tych portfeli wynosi wg stanu na 30 listopada 2019 r. wynosi 609,7 mln zł) oraz wypracować dalsze przychody w zakresie realizacji roszczeń na poziomie 95,6 mln zł.
Wrocławski sąd zatwierdził w czerwcu zawarcie układu spółki GetBack z wierzycielami.
Według układu niezabezpieczeni wierzyciele spółki zostaną spłaceni na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Pierwsza rata dla wierzycieli niezabezpieczonych ma zostać wypłacona według głosowanego układu w 2020 r. W pierwszym kroku spółka spłaci wierzycieli zabezpieczonych. (PAP Biznes)
kuc/ ana/

Znowu przesuniecie terminu. Zaczyna to przypominać jakiś dreszczowiec. Cena, według mnie, atrakcyjna do spekulacji, bo o inwestowaniu nie ma co rozmawiać. Na Catalyst względny spokój na obligacjach. Ryzyko ucieczki w kierunku ppu rośnie.

Jednak jakbym miał obstawiać to święta powinny być syte. Wielu stronom zależy, aby wykupy w grudniu zrealizować.
Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 1 marca 2009
Ostatnia wizyta: 5 grudnia 2019 16:00:27
Liczba wpisów: 1 479
[0,44% wszystkich postów / 0,38 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,596 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d