pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Joker

Joker

Ostatnie 10 wpisów
Kakarotto napisał(a):
Joker napisał(a):
Wy tu o szczepionce, a tymczasem zaczynają padać firmy grające na krótko.
Co raz mocniej zaczyna to przypominać szczyt hossy.

Mówisz o której giełdzie?

Edit:

@frostpanda - szanowny Pan przestanie opowiadać brednie thumbright
Firmy grające na krótko mają problem na całym świecie, a symptomy szczytu hossy to oczywiście w Stanach ale jaki widac po dzisiejszej sesji - Yankes pierdnie, a rozwolnienie ma cały świat.

No właśnie o tym mówię- kilka/kilkanaście- w każdym razie widać, że na rynku weszliśmy w fazę sporej zmienności i trochę żal zamrażać kapitał, aby dostać 2-4 % przydziału.

Jedyny dylemat jaki mam to czy jest zamrażać całą wolną kasę na kilka dni przy tak dynamicznym rynku aby otrzymać docelowo 2% z pierwotnego zapisu.
Niestety przy answear.com trochę okazji przeszło obok nosa pomiędzy złożeniem zapisu, a uwolnieniem gotówki.

Z poniższego wynika, że na CD to tragicznej sytuacji Melvin jeszcze nie ma. To nie GameStop.
W rejestrze się pojawił przy kursie 400 zł.

kliknij, aby powiększyć

I to jest właśnie piękno giełdy, że różnimy się w opiniach. Dzięki temu jest od kogo kupować i komu sprzedawać.
Okolice 300 zł poza wymiarem psychologicznym pod którym zapewne będzie się kryła masa zleceń SL to akurat odpowiada 61,80% zniesieniu fibo całej fali wzrostowej.

micmak napisał(a):
tak jakoś z doświadczenia, widzę taka lukę i RGR i aż się prosi... Think
Zgadzam się, że aż się prosi.
Ale wydaję się to być niestety mało realny scenariusz.
Szczęścia do zajęcia pozycji trzeba będzie szukać na wyższych poziomach.
Póki nie wybiją w cenach zamknięcia dołka z 14 grudnia na poziomie 342 zł (może jutro się uda?) to cały czas scenariusz wzrostowy jest w grze.
Ale zakładam, że docelowo mogą poczyścić stop lossy w okolicach 300 zł

Okres boomu ma za sobą też NewConnect.
Wydaję się, że do portfela dywidendowego GPW pasuje idealnie.

Wy tu o szczepionce, a tymczasem zaczynają padać firmy grające na krótko.
Co raz mocniej zaczyna to przypominać szczyt hossy.

MrBlue2 napisał(a):
Dzięki @krewa za Twoje uwagi.

Samo przejście do wyższego indeksu jest informacją pozytywną.

Z Mercatorem jest taki problem, że zarząd nie ma pomysłu co zrobić z górą zarobionych pieniędzy.
Zbudują fabrykę rękawic i wypłacą dywidendę.
Zamiast szukać możliwości rozwoju w innych kierunkach.
Zastanawia mnie po czym mozna wyciagnac wnioski, ze ma pomysl lub go nie ma?
Na chwile obecna za wczesnie na takie stwierdzenia.

Krewa na wygrasz. Na fb grupa Mercatora liczy 2 tys czlonkow w tym zdecydowana wiekszosc to ludzie z gielda zwiazani od kilku miesiecy.
Ciezko z takimi osobami dyskutowac.
Troche jak w tym kawale
Cytat:
W ZSRR zbudowano nowy superkomputer. Testują go zagraniczni dziennikarze akredytowani w Moskwie.
– W którym kraju produkuje się najwięcej stali?
– W ZSRR – wyrzuca odpowiedź komputer.
– W którym kraju produkuje się najwięcej energii elektrycznej?
– W ZSRR
– W którym kraju ludzie żyją najbiedniej?
– … a u was to Murzynów biją!

Cytat:
Pierwszy z zestawów poprawek do gry "Cyberpunk 2077", tzw. patch, zbiera mieszane opinie graczy i komentatorów. Zwracają oni uwagę na niewielką liczbę zmian, ale jednocześnie wskazują na lekką poprawę płynności gry. Średnie oceny "CP 2077" po publikacji patcha nie zmieniły się, gra nie powróciła również do sklepu cyfrowego Sony.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Niesamowite, że ludziom z jakimiś tam kapitałem chce się bawić w oddawanie gry po zabawie przez dobę na platformie i nawet przyznają się do tego, że gdyby mogli to grę by oddali ale wcześniej robiąc kopie płyty.
I to wszystko z powodu 200 PLN. Anxious

Nie oceniając takiego zachowania wśród inwestorów, to nie nastraja to optymistycznie na sprzedaż z uwzględnieniem zwrotów i dochód z uwzględnieniem co raz większych obniżek cen.

Cytat:
dyskoncie – oznacza to różnicę między kwotą uzyskaną z wykupu papieru
wartościowego przez emitenta a wydatkami poniesionymi na nabycie papieru
wartościowego na rynku pierwotnym lub wtórnym

Czyli Ci specjalisci w ING naliczaja Ci podatek od ujemnej wartosci.
Wytlumacz im co to jest dyskonto.

Ty kupiles cos za 1000 a zwracaja Tobie 250, a oni w swoich wyliczeniach zakladaja odwrotna sytuacje.

Zwariowali.

W ING oszaleli.
Wspolczuje, ze musisz walczyc z idiotycznym pojmowaniem przepisow przez jakichs niekompetentnych pracownikow ING.

Ja mym im nie odpuscil. Walcz o swoje i o zasady.

Zdecydowanie, jezeli skup ma byc alternatywa dla dywidendy to powinien sie odbywac przez wezwanie.

Co nie zmienia faktu, ze Mercator przyciagnal tysiace swiezych inwestorow ktorym zwyczajnie sie nie dogodzi. Grupa Mercatora na fb liczy 2 tys czlonkow.

myster77777 napisał(a):
Skup ruszyl jak myslicie kurs sie zatrzyma ?
Skala skupu w porównaniu z dziennymi obrotami jest tak nieznacząca, że nie ma wpływu na kurs.

Właśnie rynek obawia się uruchamiania kolejnych fabryk i podaży jaka się pojawi w 2022 roku.

Do czasu informacji o pełnej strategii to będzie kursem bujać. A jeżeli dobrze zrozumiałem przekaz wczorajszy to należy oczekiwać 'grubych' (cytat) zaskoczeń w każdym kwartale, a nie jakiegoś przewidywalnego planu działania- proszę mnie poprawić jeżeli źle zrozumiałem.

No to mBank daje obraz tego w jakim kierunku beda zmierzac rezerwy na kredyty walutowe w takim GNB:

Pytanie co będzie pierwsze- testowanie wsparcia na 200 zł czy info o powrocie sprzedaży od sony. Think

Nawet jak wirus odejdzie, bo szczepionka okażę się skuteczna to standardy bezpieczeństwa w szpitalach, NZOZach i wielu innych miejscach pozostaną na znacznie wyższych poziomach niż przed pandemią.
Świat się zmienił. I na nowo definiujemy pojęcie normalności.

Na BOS jest juz reko widoczna. Rzeczywiscie 350 zl.
Uzasadnienie w j ang tez wrzucili. Nie mogę udostepnic.

swiezaczek napisał(a):
Na youtube pojawila sie bardzo rzeczowa i niestety potworna krytyka cyberpunka od jednego z najslynniejszych youtuberow zajmujacych sie grami, juz 1 mln wyswietlen w 1 dzien z mnostwem łapek w gore:

www.youtube.com/watch?v=omyoJ7...

Moze w koncu inwestorzy zrozumieja po tym filmie, ze problemem nie jest tylko kwestia grywalnosci na starych konsolach.

orzech napisał(a):
No tak, może jakieś wiatraki w morzu, firma eko i dba o zdrowie luduwave
a tak serio to dywidenda może być tutaj jednak ciekawym kąskiem, no bo jeśli przyjąć że wypłacą powiedzmy 20% z zysku to wyjdzie chyba jakieś 18zł na akcje...to sporo dla kogoś z grubym portfelemThink
Mowa była o podziale zysku 35% na skup i dywidendę, więc to tylko założenia, bo zawsze widełki mogą przesunąć....ale myślę, że okolice 20zł na akcję będą chyba bardzo realne...
Będzie kolejne rozczarowanie. Rynek spekulował o 30 zł.
18/420 zł= 4,2%

Pytanie co z tą gotówką zrobią.
Dla akcjonariuszy najlepiej jakby poszli w gaming, fotowoltaike, albo (ostatnio wraca moda) budownictwo ;) Na to jest teraz (jak to mówi młodzież) hype. <- do tych bez poczucia humoru to wyjaśnię: żartuje ale fakt, że to rozruszałoby kurs :)
A jak zrobią skup akcji własnych z rynku (nie wezwanie), zwiększą moce produkcyjne, wypłacą dywidendę to powieje nudą.

Zaintrygowała mnie ta Spółka. Technicznie ciekawie wygląda, działa w segmencie który wydawać by się mogło przeżywa boom, ale jak się zajrzy w sprawozdanie finansowe to tego nie widać.
Na forum cisza.Think

AnalizujWgrywaj napisał(a):
SpartaN napisał(a):
Spółka ma w najbliższym czasie szanse na wybicie? Zakupiłem dość niekorzystnie, pierwszy raz pod wpływem emocji i mam sporą stratę :(

Ja też się modlę kazdego dnia o wzrosty , juz mam 37 zł stratyd'oh!
Polecam lekture. Wnioski same sie nasuwaja

www.stockwatch.pl/wiadomosci/r...

Kancelarie nie odpuszczają.

Nawet ciężko mi to komentować. Właśnie z powodu takich postów odpuściłbym sobie kontakt poza WZA i ESPI.

Tak Was czytam i widać, że Zarząd wielu akcjonariuszy rozpieścił tymi webinarami, artykułami i otwarciem na drobnych.
Zawsze źle.
Powinni zmienić strategię i poza ESPI w ogóle z drobnymi nie rozmawiać jak to robi zdecydowana większość spółek.

hamerhed żaden inny DM w tej cenie nie da Tobie dostępu do Statici i AmiBrokera, czyli dwóch narzędzi które w AT są najlepsze.

W raporcie półrocznym informował o posiadaniu jedynie 3.116 akcji. Wydaję się, że nie ma co przywiązywać uwagi do tej transakcji.
Przyczyn spadków należy gdzie indziej upatrywać. Równie dobrze może to być zwykła realizacja zysków.
W ciągu niecałego miesiąca kurs zyskał blisko 50% (340->500)

Panowie,

jeżeli kupiłem CP na Steam to jak gram to zawsze muszę być online i zawsze jestem uwzględniany w statystykach, czy z racji tego że nie ma multiplayera to nie jest to konieczne?

Również polecam.
Dla mnie dostęp do Statici, AmiBrokera, aplikacja na tablet przy tak niskich obrotach co wymagają to okazja.
Przenoszę właśnie wszystko z mBanku łącznie z IKE/IKZE.

Jedyne zastrzeżenia co mam to do prezentowania na www historii transakcji, czy aktualnie złożonych zleceń- ale to kwestia przyzwyczajenia.

Mam nadzieję, że ogarną ich systemy taki napływ nowych inwestorów. ;)

Oczekiwałem większej dynamiki podczas korekty. A póki co rynek bardzo mocny.
Dawno takiej zagwozdki nie miałem co robić. Strach kupować, żal patrzeć jak odjeżdża. ;)

bukos
Autorem artykułu jest
Maciej Stańczuk - doradca ekonomiczny Lewiatana, członek TEP i rady nadzorczej Getin Noble Bank

Za chwilę sam LC zacznie mówić, że gdyby jemu banku nie zabrano to na pewno by się z poszkodowanymi rozliczył.

Napisalem jasno, ze chodzi o osobe ktora wylacznie po to zalozyla konto aby czepiac sie innych, a nie odnosic sie do spolki.

Nie chodzilo o Ciebie- cinis- bo i konta nie masz od 2 dni i Twoje posty nie odnosza sie jedynie do innych osob.

Posty o ktorych pisze zostaly usuniete przez Moderatora i slusznie.

Ja z mBankiem pozegnalem sie przed miesiacem i zyje spokojniej.
Nie polecam ich.
Pod katem kosztow i benefitow najepiej czuje sie z BOS.
W cenie mam i aplikacje na telefon i moja ulubiona statice i amibroker i nawet okazalo sie ze mam dostep do Parkietu. thumbright
Polecam.

Moze sie nie znam, ale to info jest specyficzne.
Pokazuje badziej, ze zaangazowanie Morgana wzroslo powyzej 5% w zwiazku z szeregiem innych instrumentow i umow ktorych jest strona.
To nie jest tak, ze jak kurs nie wzrosnie to Morgan nie zarobi.
Nie zmienia to faktu, ze wydzwiek jest pozytywny.

Niestety temat GBK umiera.
Na forum co raz mniejsze zainteresowanie spolka, a wieksze glupotami jak ocena postepowania innych uzytkownikow- zreszta uzytkownikow ktorzy zakladaja konto jedynie po to aby czepiac sie innych i nie odnosza sie do tematu watku to Moderator powinien banowac.
Politycy opozycji nie wykorzystali tematu.
Rzad odwraca uwage sprawami Czarneckiego.
Media przerosl tak zlozony temat.
Glowny akcjonariusz i audytor nadal bezkarny.
Banki swoje odzyskaly.
Przedstawiciel poszkodowanych zostal Prezesem i za 7 lat odtrabi sukces zwrotu 25% kapitalu.
Idea Bank jako glowny nielegalny dystrybutor wyczyszczony z aktywow bez szans na zwrot pieniedzy poszkodowanym.

Chyba po blisko 3 latach pora aby Obligatariusze pogodzili sie z przegrana. Bez woli Panstwa nic juz nie uda sie zdzialac.

Ps. Wygral swoja walke obligatariusz_kontakt.

Joker napisał(a):

Moj wpis z 13 listopada.
Goldman poki co mial racje.

Rynek wszystkie negatywne informacje ignoruje.

Oczywiście, że nie dzisiaj. d'oh!

To nie apteka. Przy takich wahaniach ciężko przewidzieć poziom odwrotu.
Ale jak otoczenie pomoże to możemy mieć niedługo ładną sesje przesilenia z porannym płaczem na forum i popołudniowym szampanem. ;)

17 listopada 2020 18:57:41
knoker1 napisał(a):
Joker napisał(a):
Dno bessy na WIG mieliśmy w marcu to chyba tytuł trzeba zmienić, albo otworzyć wątek "Kiedy szczyt hossy?"

Dzięki !

Czekałem na taki wpis żeby móc dzisiaj sprzedać cały W20 :D Lecimy na chrzest Polski :P

knoker1 jestem ciekawy jakie masz teraz nastawienie po 2 miesiącach oczekiwania na chrzest polski?
Pytam zupełnie poważnie, bo chciałbym poznać opinie tak pewnego siebie w tamtym okresie niedźwiedzia.

Co za głupoty wypisujesz?
Cena w ofercie wyniosła 25 zł.
Otwarcie 29,80 zł.
Aktualnie 33 zł.

Ludzie co z Wami?d'oh!

I scenariusz ten sam co na Dadelo.
Niskie otwarcie i podjazd :)

Czyli jednak sa fundusze co brak sympati do Czechowicza odstawiaja na bok jak mozna zarobic pieniadze thumbright
Powodzenia jutro i madrych decyzji. Pamietajcie jak to bylo na Dadelo :)

Ale widac, ze to artysta malowal. Wyobraznia ogromna.
Namalowac mozna wszystko.
Taka sama wartosc merytoryczna i prognostyczna ten link by mial, gdyby przedstawial naga Pania/Pana.

Warto włączyć live wydarzenia z USA. thumbright

Na jakiej podstawie piszę o całym sektorze? Na takiej:
businessinsider.com.pl/firmy/p... - BNP

www.bankier.pl/wiadomosc/Bartk... - ING

www.bankier.pl/wiadomosc/Pekao... - DM Santander

www.bankier.pl/wiadomosc/Przej... - DM Trigon

alebank.pl/prezes-pko-bp-o-ide... - PKO BP

www.bfg.pl/oswiadczenie-prezes... - BFG

www.money.pl/gospodarka/borys-... - PFR

i wiele innych głosów.

Ciężko odnosić się do pół prawd, albo uogólnień, które niestety pojawiają się w TVN i Wyborczej.
W przypadku Idea Banku należy pytać, dlaczego tak późno, a nie jak to możliwe?
Śledzę te Spółki od 15 lat. Nadzór i tak był łaskawy.

piotrsobien napisał(a):
Przyszła paczka;)
Wygląda jakby dronem przyleciała na balkon ;)

Tylko wowczas musieliby dofinansowac 193+50.
Jakby dostalo 50 to zglosiloby sie pozostale 650 mln.
Jakby instytucje rzadowe mialy w tym partycypowac to zaraz ponad 2 mld zl zglosiloby sie do kolejki nie tylko z IB ale ogolnie.
To byloby domino.

To co zrobili z IB bylo sluszne. Nie mieli wyjscia.

bukos4 napisał(a):
subiektywnieofinansach.pl/bfg-...

Cytat:
BFG mówi tak: po pierwsze nie mieliśmy już nadziei, że Leszek Czarnecki chce dokapitalizować swój bank na poważnie. Po drugie: nie zauważyliśmy odzyskiwania rentowności przez bank. Po trzecie spodziewamy się, że koszty odszkodowań za aferę Getback wyniosą nie kilkanaście milionów złotych, ale może i setki milionów.

mówiąc krótko, jednym z 3 powodów resolution jest, że na zbyt wiele nas okradli, więc trzeba było zrobić resolution żeby nam nie oddać...doskonały przykład odpowiedzialności państwa...
Bank nie bylby w stanie Wam tego oddac. Niestety taka jest prawda.
A jakby upadl za rok to konsekwencje dla sektora bankowego i koszty dla podatnikow bylyby znacznie wieksze.

Fragment rozmowy to znowu rzucanie ogolnikami przez LC. Konkretow brak od kilku lat.
Pewnie nie wszyscy pamietaja, ale GNB tez mial byc dokapitalizowany poprzez objecie akcji nowej emisji i tez na pewnym etapie kolejne rundy sie zakonczyly.

Ale Sady rozne dziwne decyzje podejmuja, wiec niech walczy.

Aczkolwiek zdanie w tym temacie mam wyrobione i przeslanek do resolution bylo wiele. Caly sektor bankowy tak uwaza.

Wielu klientow jego banku przez swoja naiwnosc i zachlannosc jego przedstawicieli dzisiaj klepie biede, wiec nie zal mi go w ogole.

Pamietam ich inwestycje Axa, Skandia na 10-15 lat, debiut Open Finance i kredyt na to, aneksy do umow w chf-max rata, ufk wealth managment, quattro, swiatowe rynki, pareto i dziesiatki, dziesiatki, dziesiatki innych. puke_l

Z mbanku odpowiedz do mnie. Widac, ze zrozumieli nieporozumienie

Cytat:
Dzień dobry,
„Pracujemy, aby umożliwić wpłaty na IKZE o zwiększonym limicie dla przedsiębiorców jak najszybciej.
Już teraz możesz wpłacić na swój rachunek 6310,80 zł.
Nie obawiaj się, nie stracisz możliwości wykorzystania pełnego limitu dla osób prowadzących działalność gospodarczą w 2021 roku.
Przepraszamy za utrudnienia."

Yaroman napisał(a):
Witam, ja ostatnio założyłem IKZE właśnie zachęcony zwiększonym limitem dla samozatrudnionych.
1.Nie wydaje mi się, byś potrzebował specjalnego IKZE dla prowadzących działalność. Mogę się mylić, ale chyba wystarczy konto które już masz, po prostu masz większy limit.
Ja sam, jak zakładałem konto nawet się nie zastanowiłem, że może być potrzebne jakieś specjalne. Mam IKZE w BOŚ-u, są tu dość sprawni w działaniu. W ostatnich dniach w systemie pojawił się do wypełnienia prosty formularz, w którym oświadczasz, że prowadzisz działalność, tak by mogli akceptować większe kwoty (przekraczające limit są z automatu odrzucane i przelewane na zaznaczone wcześniej konto).
2.Przechodziłem też kiedyś zmianę rachunku IKE. Nie musisz tracić przywilejów. Zakładasz nowe konto, zaznaczając, że masz już IKE (IKZE) i , że będziesz przenosić środki ze starego ( nie można mieć dwóch). sprzedajesz co masz na koncie i przenosisz środki pieniężne, zamykasz stare konto i kontynuujesz inwestowanie u nowego brokera. Nie ma niestety możliwości przerzucania papierów wartościowych.
Mam nadzieję, że pomogłem 3some

Wszystko Ok.
Ale wydaje mi się, że jest możliwość przenoszenia (transferu) papierów wartościowych, jeżeli jest to dokonywane między domami maklerskimi.

Jakieś niezrozumienie się wkradło w mBanku.
Przy już funkcjonującym IKZE zwiększa się limit jeżeli jesteśmy na przykład samozatrudnieni. Powinniśmy jedynie kwity to potwierdzające dostarczyć.

Odnośnie chorągiewek to akcjonariusze CDR powinni zapoznać się z tą formacją.
Co raz lepiej widoczna jest na wykresie.

Za PAP TRIGON DM
Źródłem jest PAP. Linku nie mogę podać bo w aplikacji z której korzystam nie jest możliwe jego wygenerowanie.

Cytat:
Przejęcie Idea Banku ma neutralny wpływ na wycenę Pekao, przymusowa restrukturyzacja czekać może też GNB - Trigon DM (opinia)
04/01/2110:59:23(PAP/NEWS)
"Sam proces przymusowej restrukturyzacji był pewnie wyczekiwany przez rynek, ale to, że Pekao przejmuje, nie było już takie oczywiste" - powiedział PAP Biznes Maciej Marcinowski z Trigon DM.

Jego zdaniem, z punktu widzenia wyceny Pekao wydaje się, że transakcja jest neutralna z uwagi na gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Fundusz udzielić ma Bankowi Pekao dotacji w wysokości 193 mln zł w celu pokrycia różnicy między wartością przejmowanych zobowiązań Idea Bank i wartością przejmowanych praw majątkowych tego banku.

"Przy okazji tego procesu nasuwają się pytania o Getin Noble Bank. Uważamy, że bank czeka podobny los w perspektywie dwóch lat, do czego niezbędne są ostateczne rozstrzygnięcia w temacie kredytów CHF i skumulowanie odpisów na ten cel. Dopiero wtedy, niezależny audytor będzie miał podstawy do oszacowania negatywnej wartości kapitałów własnych w banku. Prawdopodobnie aktywa przejmie również Pekao lub PKO z zabezpieczeniem wszystkich ryzyk ze strony BFG" - ocenił Marcinowski.

W poniedziałek akcje banków, w których akcjonariuszem jest Leszek Czarnecki, tracą po kilkanaście procent.

Akcje Pekao spadają natomiast ok. 0,3 proc. Zdaniem analityka Trigon DM, negatywna reakcja kursu Pekao może być efektem wzrostu ryzyka politycznego w oczach rynku.

Bank Pekao przejął 3 stycznia 2021 r. przedsiębiorstwo i zobowiązania Idea Banku z wyłączeniami w wyniku zastosowania przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny instrumentu przymusowej restrukturyzacji. Do Pekao trafiło ponad 14 mld zł aktywów Idea Banku.

Zgodnie z zasadą pokrywania przez właścicieli strat zagrożonego upadłością banku, akcje banku, podobnie jak obligacje podporządkowane, zostaną umorzone. Zarząd banku uległ rozwiązaniu, a kompetencje rady nadzorczej zostały zawieszone. Wartość obligacji, które podlegały umorzeniu wynosiła 56,1 mln zł, a akcji 156,8 mln zł.

Wszystkie depozyty klientów Idea Banku zostaną w całości przeniesione do Pekao, podobnie jak kredyty. (PAP Biznes)

anty zgadzam się
Ale pamiętaj, że akurat
-Idea Bank nie spełniał od długiego czasu żadnych wymogów kapitałowych (ani PL, ani EU)
-zarząd banku został aresztowany w związku z wykryciem ogromnych nieprawidłowości w IB
-zmienili cały model biznesowy (wydaję się że bez perspektyw na poprawę rentowności przy spadających stopach i rynku covidowym)
-stracili zaufanie większości klientów
-nie realizował planów naprawy (GNB taka sama sytuacja)
-główny akcjonariusz zwlekał/odmawiał objęcia nowej emisji (GNB taka sama sytuacja)
-spłacili zdecydowaną większość obligacji detalu (w GNB szacuje że pozostało ok 700 mln zł w rękach indywidualnych).
-większość ich pomysłów na poprawę sytuacji miała charakter pozorny
-wielokrotnie przechodzili przez due diligence zewnętrznych podmiotów i każdy rezygnował.
Jeszcze to nie jest sytuacja 1:1

Zobaczymy jak klienci zareagują. Kolejek możemy nie widzieć, a online odpływ gotówki może następować.
Przy okazji kończenia z nimi współpracy 2-3 lata temu chciałem przelać środki i okazało się, że nawet po dodatkowych weryfikacjach nie ma możliwości dokonania przelewu online na więcej niż 200k w ciągu 24h. Jeżeli nie zmienili zasad to w kolejce oprócz osób mało biegłych w internecie to wszyscy co mają więcej niż 200k będą musieli się ustawić.
Zapewne NBP pomoże do czasu aż pewne progi w wypłatach nie zostaną przekroczone.

Nie mniej rynek bankowy po wyczyszczeniu również sprawy GNB odetchnąłby.

Ps. Obserwuje kariery ludzi od LC, którzy w okresie największej prosperity banku pełnili funkcja zarządcze i każdy ma się rewelacyjnie. A często dzisiejsze problemy to konsekwencja starych decyzji. A odpowiedzialności niewiele.
Są też takie kwiatki wśród byłych dyrektorów GNB i kolejne osoby poszkodowane ale to odrębna dyskusja: www.pb.pl/klopotliwe-zwiazki-j...

Z GNB jest taki problem, ze na dzisiaj nie ma twardych przeslanek do resolution.
A z drugiej strony, jezeli Rzad+NBP+KNF chcieliby definitywnie zamknac temat kredytow CHF to wowczas GNB podzieli losy IB ale koszty restrukturuzacji przymusowej beda znacznie wysze.

Ciezki temat. Dzisiaj jak to zrobia to bedzie taniej ale do podwazenia, a jak to zrobia pozniej to bedzie drogo i problematycznie dla calego sektora.

anty_teresa napisał(a):
Joker napisał(a):
No to IB znika. Ciekawe co teraz z obligatariuszami GetBack co sądzą się z bankiem, który jest likwidowany?

Ida Bank nie jest likwidowany. Umorzeniu ulegają akcje, ale Idea Bank pozostanie w obrocie prawnym. Ma mieć pewne aktywa (w tym spółki zależne wyceniane bilansowo na ponad 200 baniek) rezerwy na spory prawne (zakładam, że właśnie wobec obligatariuszy) oraz zobowiązanie z tytułu dotacji, tej przyznanej na sfinansowanie brakującego kapitału dla PEKAO.
Z formalnego punktu widzenia JESZCZE nie, ale to pierwszy krok.
Z tego co pamiętam to głównym (potencjalnie najbardziej wartościowym) aktywem 'IB w restrukturyzacji' pozostanie Idea Getin Leasing.

I BNP również
www.onet.pl/?utm_source=busine...

Cytat:
Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku, niewątpliwie bolesna dla akcjonariuszy, stabilizuje sytuację jego klientów i podnosi poziom bezpieczeństwa systemu bankowego w Polsce - ocenia w komentarzu dla Business Insider Polska prezes banku BNP Paribas Przemek Gdański.

Panie Moderator post (lub jego część) mówiący o kredytach frankowych mogłeś już zostawić, bo za chwilę kolejny fachowiec z takim tematem wyskoczy.. Trochę przesadzacie z tym wycinaniem w ostatnich tygodniach.

Idea Bank nie ma franków.

Wszyscy żyją losem Idea Banku, a prawdziwa walka tutaj będzie się rozgrywać.
Wydaję się, że BFG w tym przypadku nie ma twardych argumentów do resolution.
Wszystko w rękach klientów i ich reakcji na wydarzenia z ostatnich godzin.

Jeżeli zacznie się run na bank (mam nadzieję, że tak nie będzie) to BFG przybędzie argumentów.

Obstawiam, że podobnie jak w listopadzie 2018 roku skończy się na pomocy ze strony NBP w celu utrzymania płynności.

Ale wśród akcjonariuszy i obligatariuszy powinna wzrosnąć świadomość spekulacji na instrumentach powiązanych z GNB.

Kojarzę, że chyba jeszcze ok 700 mln obligacji jest w rękach indywidualnych. Echo umorzenia uderzyłoby już w rząd, bo chodzi o tysiące wyborców.

1ketjoW napisał(a):
Czy dodatkowe straty do dużo czy mało? Na to pytanie musisz sam poszukać odpowiedzi Joker.

Wydaje mi sie, ze nie wiesz ile tych kredytow w CHF posiada IB, a juz wnioski wyciagasz, ze one obciaza tak mocno Pekao.
Czyta to forum wiele ludzi. Warto zweryfikowac informacje, aby kogos nie wprowadzic w blad.

Nie mają franków.

A ile tych kredytow frankowych posiada Idea Bank? Liar
Promil na tle aktywow PeKaO czy mniej?

Duże niezrozumienie przepisów tu się wkrada i sytuacji finansowej Idea Banku.

Ten Bank został zniszczony wcześniej i nie przez instytucje rządowe. Nie w oparciu o regulacje pisowskie, a prawo unijne, nie na zlecenie Zdzisława, a w celu zmniejszenia przeniesienia w przyszłości obciążenia na podatników.

Takie rzeczy działy się już w Polsce i UE.

Dzisiaj głównymi poszkodowanymi nadal są Klienci Idea Banku, którzy kupowali obligacje GetBacka na ponad 700 mln zł, a nie LC. Klienci mający w portfelu różne UFK i FIZy Trigona i Altusa. Tam się rozgrywają dramaty ludzkie u osób które czasami cały majątek z lokat przerzuciły na felerne inwestycje i to jeszcze w okresie emerytalnym bez szans na odrobienie strat.

Zachłanność zgubiła władze IB.

Paweł cofnij się stronę wcześniej. Od roku uprzedzałem jak to się skończy. Nie zmieniłem zdania wczoraj, ale konsekwentnie o tym pisałem już w lutym zeszłego roku mając w portfelu pozycje na ich obligacjach.
Ale każdy chyba zna pojęcie dywersyfikacji?
Miałem zakłamywać rzeczywistość, wprowadzać siebie i innych w błąd bo miałem trochę gotówki w serii A?
Nie żartuj.

Druga kwestia to można się domyślać, że BFG z tym zwlekał aby konsekwencji dla detalu popakowanego obligacjach w momencie resolution nie było, albo był jak najmniejszy.

Niby zle nie powinien wyjsc , ale wice prezesi rezygnuja.

Z tym Insignis to ciekawy case. Ciekawe jak formalnie jest to rozwiązane. Tego nie wiemy.
Czy rozliczenie krótkiej sprzedaży może być w formie gotówkowej, bo akcje zostają umorzone?

Sierpień 2020
Joker napisał(a):
Ostatni sprzeciw BFG, teraz decyzja Skarbówki. Wszystko wskazuje na to, że losy Idea Banku są już przesądzone.
Jeszcze gdyby LC dysponował majątkiem jak za dawnych lat, ale on już nie ma z czego dokładać gotówki i pozostają jemu wyłącznie zabiegi księgowe, które mogą być zawsze zablokowane.

Luty 2020
Cytat:
Joker napisał(a):
Pamiętajcie o tym co wydarzyło się ostatnio w jednym z banków spółdzielczych. IB jak szybko nie znajdzie rozwiązania to pójdzie w tym samym kierunku.
Decyzja UOKiK to nie tylko ewentualne 42 mln zł odpisów, ale również dodatkowy argument dla klientów do walki przed sądem.

Wołałbym nie mieć racji, ale niestety miałem.

No to IB znika. Ciekawe co teraz z obligatariuszami GetBack co sądzą się z bankiem, który jest likwidowany?

kostek-mundek napisał(a):
Zwlekali, owszem, ale nie bez powodu. Naciskali na LC, by wpłacał kolejne pieniądze. Pisałem tu rok temu, że potraktują LC jak kaczor austrackiego dewelopera i jeszcze 50 tys w kopercie każą przynieść. Szkoda tylko drobnych, którzy uwierzyli, że skoro BFG pozwolił na nowe emisje dla GH, to sytuacja się normalizuje i może warto zaryzykować.
A co mieli robić? Dzięki temu, że bank sam obsłużył większość obligacji to mniej pójdzie z Twoich i moich podatków.

olotyracz napisał(a):
Umorzenie akcji Idea Bank.

Pytanie czy da się z tym cokolwiek zrobić? To jawne wywłaszczenie - uczciwie przyznam, że mam nieduży pakiet, który sobie leżał czekając na ewentualną poprawę sytuacji - aczkolwiek przejęcie za darmo brzmi absurdalnie!

PEKAO już szacuje zysk z tego bajzlu na 300M PLN a akcjonariusze nawet nominału nie obejrzą.
https://stooq.pl/n/?f=1396913
Zgodnie z przepisami. I tak długo zwlekali. Każdy miał świadomość istniejącego ryzyka takiego rozwoju sytuacji.
KNF ostrzegał od 2 lat, prasa również, na forum też.

Akurat w przypadku Idea Banku nie można mieć pretensji, że zostało to zrobione, a jedynie, że tak późno.

Nie mieli wyjscia. I tak dlugo zwlekali.
LC akcjonarouszy zalatwil.

Czytaliscie komunikat o nowym Prezesie?
To Wasza (korekta: wielu z Was) zasluga i Wasz sukces i Wasze glosy wybily tego Pana na takie stanowisko. Na pewno jest Wam wdzieczny.

Ale ja pytalem dlaczego wzrost kurs mialby oddzialywac na zastaw?

Co do stwierdzenie, ze zebranie takiej ilosci wywindowalby kurs w kosmos- to akcje w pakietowkach skad sie braly? Ktos to przeciez kupil aby odsprzedac w pakietowce.

Mam nadzieje, ze sie myle ale na razie to wyglada na robienie dobrze znajomym krolika, a wezwanie jak do niego dojdzie to w terminie gdzie cena z pakietow nie bedzie musiala byc juz brana pod uwage.

Ale samo przeniesienie na inny swój rachunek nie powoduje zysku/straty.

Nawet przeniesienie obligacji pomiędzy rachunkami maklerskimi jest problematyczne. W sensie można to zrobić, ale odsetki i tak spływają na stary rachunek.

A moglbys wyjasnic w jaki sposob wzrost kursu wplywa negatywnie na zastaw?

No to Henia zatrzymali w Argentynie.
superbiz.se.pl/wiadomosci/henr...

Cytat:
poszukiwany listem gończym znany biznesmen Henryk K., zwany również królem kiełbasianego imperium, został namierzony przez prokuraturę i zatrzymany w stolicy Argentyny Buenos Aires. Były właściciel zakładów mięsnych Henryk K. trafił do aresztu domowego. Trwa jego procedura ekstradycyjna.

Niestety na pewno on jak i jego rodzina biedy nie zaznaja juz nigdy. Zapewne zabezpieczyli sie odpowiednio.

W wezwanie wierze, ale w okresie takim gdzie ceny z pakietowek nie beda juz brane podmuwage.
Nie wierze w takie prezenty dla drobnych.

Z czysto biznesowego punktu widzenia po co ma teraz ogłaszać wykup i być zmuszonym płacić drobnym inwestorom wyższą cenę, skoro może to zrobić za kilka/kilkanaście miesięcy?

Warto dzisiaj obserwować Dadelo aby nie wpaść w tą samą pułapkę, a więc oddawanie za wszelką cenę na minusie, gdy po chwili kurs nieco odbija.

Pod kątem ceny na debiucie. Do 8 stycznia jeszcze kilka dni. Rynek jest rozgrzany, ale niewykluczone, że akurat debiut wypadnie w korekcie ostatnich wzrostów na rynkach światowych i niekoniecznie musi być tak udany jak co niektórzy spekulują.

Podatek? Zglos reklamacje bo to biuro musialo sie walnac.
Nie ma podatku.

A wydawac sie moglo, ze Spolki z grupy PCC to symbol przejrzystosci i transparentnosci.

WEST17 napisał(a):
Ciekawe zjawisko psychologiczne prezes kupuje po 5 zł a są chętni sprzedawać po 3,50 - pewnie nie wierzą prezesowi który powoli dobija do 90 % akcji i 93 % głosów , a wezwanie to tylko pewnie kwestia czasu - nie czy tylko kiedy .
Są już nawet chętni sprzedawać po 3,24.

W Spółce nic negatywnego nie musi się wydarzyć, a wystarczy realizacja zysków na rynkach światowych po nowym roku i kurs ponownie MOŻĘ przetestować okolice 200 zł- dołek marcowy.

Co do Sołowowa, którego ktoś wyżej przytoczył. A co Pan Sołowow miał powiedzieć? To jest małe środowisko, wszyscy się znają. Musiał odpowiedzieć dyplomatycznie.

Cytat:
JP Morgan w listopadzie 2020 roku awansował na pozycję lidera obrotów na rynku akcji w transakcjach sesyjnych GPW. Na drugim miejscu znalazł się Merrill Lynch - podała GPW na stronie internetowej.

Udział JP Morgan w obrotach na rynku akcji w listopadzie wyniósł 8,82 proc., a Merrill Lynch 7,58 proc.

Trzecie miejsce w zestawieniu najbardziej aktywnych brokerów na rynku transakcji sesyjnych akcjami zajęło w listopadzie BM PKO BP (7,45 proc.), a czwarte Morgan Stanley Europe (6,43 proc.). Na piątym miejscu, z udziałem na poziomie 5,83 proc., znalazł się DM BH.

www.bankier.pl/wiadomosc/JP-Mo...

Cd Projekt to nie tylko adr-y ale tez zagranica dzialajaca na rynku lokalnym.

Jaka jest wartosc ADRow, dzienny obrot itp?

Ciezko dyskutowac z takimi teoriami.

Glowna galezia dochodow? Bez zartow.

No to pora szykować się na ostateczne rozwiązanie, które chwilowo namiesza na rynku bankowy, a długoterminowo będzie miało korzystny wpływ na notowania.
Interwencja NBP o której tak media się rozpisują to ewidentnie przygotowanie bazy pod projekt zakończenia sporu CHF.
PKO zaczął dzwonić po klientach z ankietami dotyczącymi ewentualnej drogi jaką klient chciałby wybrać, aby dokonać przewalutowania. Przedstawia już konkretne wyliczenia. Na razie podkreślając, że informacje przekazywane podczas ankiety nie są wiążące.

Tak więc w 2021 kończymy spory z CHF, a przy okazji być może PiS zakończy spór z Czarneckim, gdy okażę się, że GNB musi sięgnąć po pomoc.

Będzie ciekawie.

Ps. Teraz kredytobiorcy złotówkowi powinni wyjść na ulice, skoro wybrali stabilność, a nie spekulacje. A finalnie okazali się niestety frajerami- też się do nich zaliczam bo przez 3 lata miałem hipotekę. Taki rynek. Niestety niesprawiedliwy.

82% portfela w jednej Spolce?
Zdrowych i spokojnych swiat chcialem zyczyc

pivovarit napisał(a):
Przecież osoby kupujące teraz CDR nie zakładają, że CDR kończy swój rozwój na Cyberpunku, tylko, że rozpoczyna nowy rozdział z olbrzymią ilością gotówki i potężną nową marką.
Rozpoczyna nowy rozdział naprawy Cyberbuga i może do 2077 roku z tym się uporają, bo póki co to gra jest generatorem memów, a nie aRPG.

piotrsobien napisał(a):
To przy okazji dyskusji o kontach ponowię pytanie: ze złożeniem zlecenia przeniesienia akcji z jednego konta maklerskiego na konto w innym banku trzeba czekać do dnia debiutu, czy można to zrobić już po przydzieleniu akcji?
Wedlug mnie mozesz juz teraz skoro papier jest w ewidencji kdpw.
Z obliacjami tak robilem. Zakladam ze z akcjami podobnie.

Dlatego pozegnalem sie z mBankiem
Drogo
Maly zakres negocjacji prowizji
Jak ruch na gieldzie wiekszy to system pada
Jak maja cos rozliczyc to zawsze ostatni
Na infolinie czeka sie dlugo
Slabe aplikacje
Problem z prawidlowym kwotowaniem obligacji nienotowanych na Catalyst i przeniesionych z innych domow maklerskich

Czyli wszystko zgodnie z planem + niespodzianka w postaci niższej ceny thumbright

Ciekawy jestem opinii tych co pisali, że nie będzie redukcji. :)

PS. W BOS już kasa zwrócona.

Stefan102 napisał(a):
@Joker naprawdę???? nie no szacunek

mój sceptycyzm wynikał raczej ,że chyba nie pokazuje się raczej tak publicznie , nie twierdzę, że nie złożyła, no ale jak złożyła to szanse na redukcję 90 i + % zdecydowanie rosną
Nie twierdzę, że ten print screen jest prawdziwy. Nie wiem tego.

Ale tak jak pisałem przez te lata nie takie rzeczy widziałem na Parkiecie i na wyższe kwoty i autentyczne.

Kiedyś były inne czasy. Przepisy mniej restrykcyjne. Większa otwartość. Dlatego wiele osób nie ukrywało się. I mówię tu o nazwiskach z otoczenia Niebrzydowskiego/Sjoblom, Moski, Patrowicza jak i innych grup bardziej ucywilizowanych czy większych.

Poza Parkietem jeszcze kiedyś był Investstock ale już nie istnieje. :(

Informacje
Stopień: Złotousty
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2021 15:31:57
Liczba wpisów: 1 935
[0,53% wszystkich postów / 0,44 postów dziennie]
Punkty respektu: 84

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 4,482 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +152,03% +30 405,75 zł 50 405,75 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d