pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

annadw

annadw

Ostatnie 10 wpisów
mily66 napisał(a):
sorry, pisze z niemieckiej klawiatuyrz, ale tam wlasnie o to chodzi ze te testy maja byc tanie, przesledz kontrakty, na ten moment w zaleznosci od ilosci ale te Indie wyszly chyba za 10€ a sztuke, ß natomiast no prace sa prowadzone w celu obnizenia kosztu. druga sprawa, przeczytalem taki oto artykul, wiadomo nie jest to nic pewnego, ale w jakims sensie ustawia sprawe, czy genetyczne, czy antygenowe maja sens: spidersweb.pl/2020/11/elon-mus...


40 zł to nadal nie jest test do użytku masowego. Sprawdź ile w PL NFZ płaci za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. 40 zł to podwyższenie tej stawki o jakieś 25%... Biorąc pod uwagę, że NFZ potrafi podważać sensowność znacznie tańszych badań, nie sądzę, by tak łatwo się zgodził na masowe dołożenie takiej kwoty.

tsmieszkol napisał(a):
A czasy pocovidowe to może być właśnie masowe prowadzenie zintegrowanych testów - idziesz do doktora z infekcją i za pomocą testu określa on, czy masz covida, czy grypę, czy tylko przeziębienie. być może 5 czy 10 wirusów testowanych na raz. czemu nie?
Analogicznie urządzenie Bacteromic firmy Scope będzie badać, na jakie leki bakteria/wirus, która cię zainfekowała, jest odporna, a na jakie podatna. Dzięki takim multi-testom będzie zupełnie nowa era diagnostyki. Dojdzie do tego indywidualny profil genetyczny pacjenta i będzie wiadomo, jaki wirus/bakteria atakuje i czym go potraktować. Oszczędności w medycynie gigantyczne (mniej powikłań, od razu trafna terapia)


Tak się zastanawiam ilu z nas idąc z infekcją do lekarza, miało robione testy, czy to grypa, czy coś innego? I jaki typ? A to przecież cena poniżej 100 zł. Szczerze - aby te testy były robione masowo, musiały być taniutkie. A to raczej mało realne, czyli mówimy o małym wycinku medycyny dla bogaczy.

Ktoś kilka tygodni temu pisał, że chciałby grać short na Mercator (orzech może?) - no to będzie taka możliwość :)
www.stockwatch.pl/wiadomosci/g...
Cytat:
5 października do obrotu trafią po trzy serie kontraktów terminowych na akcje Biomedu-Lublin, Mercatora i X-Trade Brokers. Serie będą wygasać kolejno: 18 grudnia 2020 roku, 19 marca 2021 roku i 18 czerwca 2021 roku. Liczba akcji przypadających na jeden kontrakt w wypadku Mercatora wynosić będzie 10, a w wypadku Biomedu Lublin i X-Trade Brokers – 100.

Raczej na razie nie ma co liczyć. Słabe wyniki, obawa przed kolejną falą, obawa przed emisją nowych akcji raczej nie wywinduje kursu.

Nie wiem, czemu nie zapisał mi się cały wykres, więc zrzut z Trading:


kliknij, aby powiększyć

Analityk Fundamentalny napisał(a):
Przypomnę jednak, ze od marcowego dołka urosła o 100% - oczywiście w porównaniu do Mercatora czy jakiś wynalazków z NC to niewiele - ale w portfelu niektórzy lubią również mieć (przynajmniej czasami) stabilne, dobrze rozwijające się spółki.


Ja wolę porównywać z lutym, bo od dołków marcowych odbiło się masę spółek. I tu już wchodzimy na poziom porównania 13,5 vs 14,5 zł.
Niemniej ważniejsze IMO jest zachowanie kursu na przestrzeni lat. I tu już jest mało różowo, bo poza wyskokiem w 2007, od 2008 kurs jest niemal w stałym kanale. Czyli w praktyce zarobek jest - jak rozumiem - przede wszystkim z dywidendy. I jeśli to komuś wystarcza - ok. Ale ja nadal uważam, że jak na spółkę ze stabilnymi wzrostami zysków, to kurs stanowczo tego nie oddaje.

kliknij, aby powiększyć

Przemtrad napisał(a):
do 31 lipca chcieli sie jeszcze dodatkowo dopakować tańszym przedłużeniem Smarta.
Przyszłość Allegro zalezy w dużej mierze od Amazona i eBaya. Jeśli wejdą poważniej w Polski rynek to Allegro moze mieć kłopoty.

Ebay „wchodził” już dwa razy, oba niezbyt udane, więc akurat tu chyba Allegro nie ma wielkich powodów do obaw. Prędzej Amazon, ale pytanie, czy opłaca się im wejść „bardziej”.

Nanako napisał(a):
Tylko, dlatego że nie ma ksiąg, których nie mogą odzyskać.


A z jakiego powodu nie mogą odzyskać tych ksiąg? To trochę dziwna sytuacja...

Mam wrażenie, że ta spółka jakby była poza wszelką uwagą inwestorów. Już wcześniejsze raporty były świetne, a w kursie praktycznie niezauważalne.

Właśnie zobaczyłam, że strona CC jest tylko wizytówkowa, więc nie da się znaleźć ludzi, ale myślę, że można napisać z pytaniem kto odpowiada teraz za Coal (w sumie teraz zobaczyłam, że info, które miałam ściągnięte też nie jest z tego roku, więc mogło się zmienić.

Z Eleną z PRu miałam kontakt rok temu, póżniej nie potrzebowałam. Prasowo w Polsce obsługuje ich CC Group, pod ostatnimi informacjami (są na stronie) jest podpisany Piotr Piotrowski, jest do niego mail i telefon.

@olo - niezupełnie. Odpowiedzialność członków zarządu jest nie tylko wobec osób (podmiotów) trzecich, ale i wobec spółki. I od tego spółka nie ubezpiecza zarządu.

A ubezpieczenie jest też od sytuacji, w której spółka zbankrutuje, nie może uregulować, to wierzyciele mogą dochodzić zobowiązań z prywatnych majątków zarządu. I tak naprawdę przede wszystkim w tym wypadku ubezpieczenie działa, o ile zarząd nie doprowadził celowo do jej upadku.

Elena jest też na polskiej stronie, więc można założyć, że na pewno mówi po angielsku, a możliwe, że także po polsku (albo ma kogoś w zespole).

Dla ciekawostki - insiderzy wyprzedają akcje znacznie przekraczające kwoty pożyczki dla firmy. Dla mnie to kolejny ostrzegawczy sygnał - skoro ma być tak dobrze, to po co pozbywać się kury znoszącej (potencjalnie) złote jajka? Która swoje maksima powinna osiągać za kilkanaście tygodni (trudno już mówić o możliwości drugiej fali, skoro zaczynają się dyskusje o kolejnej kwarantannie, a kraje azjatyckie mówią wprost o obawie przed Europejczykami).
Cytat:
W ostatnich tygodniach insajderzy sprzedawali duże pakiety akcji Biomedu o wartości znacznie przekraczającej tę, która została pożyczona firmie. Czytaj więcej... I wcale się nie zatrzymali, bo wczoraj pojawił się komunikat o sprzedaży kolejnych walorów przez Wiktora Napiórę - tyle że tym razem 600 tys. akcji sprzedał poza systemem obrotu (po 14 zł).

Tekst z wczoraj, Puls Biznesu - www.pb.pl/biomed-lublin-ma-juz...

Akurat ta spółka pokazała, że świetnie potrafi wykorzystać psychologię na giełdzie i podgrzewać, co zresztą pisałam już wcześniej. IMO piękne case study zarówno na studia, czy szkolenia z PR/IR, jak i inwestowania.

Torpol ma dzień uznania ustawiony na 31.07, więc z tego wynika, że tak, dziś jeszcze możesz dobrać.

kokospl napisał(a):
MOL dosc mocno wspolpracuje z Rosyjskimi spolkami, czy to rzeczywiscie tak dobry pomysl?

Romans MOLa i Orlenu to takie stare dobre - kochamy się, rozstajemy, znów kochamy, więc to mógłby być jednak bezpieczny partner, choćby dlatego, że znany od lat. Natomiast nie wiem czy z punktu własnych dostaw dla MOLa jest to optimum.

MrBlue2 napisał(a):
Zostają jeszcze 2 nieobliczalne spółki Biomed Lub i 11BIT


Biomed chyba mało realny. Anulowanie wypuszczenia akcji (z możliwością zebrania 50 mln), sprzedaż akcji przez ważnych akcjonariuszy, by udzielić spółce pożyczki na 16 mln z zarobkiem 7% na tym (zamiast potencjalnie znacznie większym na akcjach) raczej nie sugeruje ogromnej wiary w możliwości wzrostu akcji. Jasne, potrafią bardzo dobrze nakręcać spółkę medialnie, ale patrząc na chłodno i przez pryzmat prawie 20 lat w PRze, może za tym niewiele iść, niestety.

MOL jest wymieniany od początku jako potencjalny partner. Drugim, jednak mniej prawdopodobnym, jest Statoil

Chyba trzeba zaktualizować opis tej spółki - www.stockwatch.pl/gpw/apis,not...
Od bodaj 2012 albo 2013 nie zajmuje się tym, co w opisie, a SecondStreet jako platforma, wskazywany wciąż jako cel strategiczny, dawno został zamknięty.
(to samo jest oczywiście na ATT)

Ja tak jako ciekawostkę dopiszę, że rano w systemie maklerskim (TKO) na kilkanaście sekund pokazała mi się cena 270 zł. A potem wiadomo - widły poszły i cena grzecznie wróciła "do normy" ;)

Leszczor, tylko dalej nie zmienia to faktu, ze jest to reakcja impulsywna rynku na wiadomość, która wisi na stronie od co najmniej kilku tygodni i która wcześniej nikogo nie obchodziła. Trudno więc mówić, że to reakcje przemyślane, że ktoś zainwestował w fundamenty.

Dzięki, muszę wcześniej kończyć czytanie Stockwatcha niż o 1 w nocy ;)

Leszczor napisał(a):

Tutaj może być ciekawie, bo w porównaniu do innych "covid-spółek" ta jest wręcz zdołowana, a te szybkie testy wyglądają zachęcająco w dobie pandemii:


Oni to na stronie mają z miesiąc albo i dłużej (gdzieś w połowie czerwca robiłam sobie przegląd spółek covidowych i już to u nich wisiało). Także IMO tylko ktoś uznał, że trzeba coś na tę stronę na LI wrzucić i na to padło

Też się zastanawiałam, czy dobrze widzę czytając ogłoszenie. A wczoraj czytałam na jakimś portalu wypowiedz analityka, który twierdził, że giełda już zdyskontowała wyniki Mercatora i że następny skok to w najlepszym razie zima, jak jesienią znów będziemy mieć pandemię.
Chyba zacznę robić listę pt. Tych analityków nie czytam - szkoda czasu ;)

@niedzwiedz - dokładnie o to finansowanie z UE chodziło mi, gdy pisałam o perspektywach.

@MrBlue - każdy ma swoje zasady i to zawsze wybór inwestora, czy mierzy każdą branżę tą samą miarą, czy różnymi. Ja mam podejście, że nie inwestuje długoterminowo w spółki groszowe i spółki, których zarządy podejmują irracjonalne decyzje z punktu widzenia biznesu (vide leasing jachtu w jednej ze spółek ogłoszony dziś). Ty masz inne podejście - jeśli działa, to najważniejsze :)

MrBlue2 napisał(a):
podoba profil działalności (mała konkurencja).


Dorzucając do tego perspektywy i branżę, nie martwiłabym się zadłużeniem.

Nie pokuszę się o odpowiedź jak często, bo musiałabym zaprząc jakieś narzędzie - subiektywnie dość często, bo jak na kosmetyki o dobrym składzie mają całkiem akceptowalną cenę.
Oceniane są bardzo dobrze - ich składy nie zawierają składników szkodliwych, ani kontrowersyjnych, a ich dostępność jest niezła (często ludzie szukający takich maja problem, bo do niedawna dostępność takich marek w dużych drogeriach była niska). Dodatkowo mogą się pochwalić certyfikatem dla kosmetyków wegańskiej. Drugą kwestią, która ich wyróżnia (tu znów podobieństwo do Yope) są nie tylko kosmetyki, ale też chemia domowa pod marka Onlyeko. I to spora, niewykorzystana przewaga, bo wiele polskich manufaktur pozostaje tylko przy kosmetykach, a dostępność łagodnej chemii jest nadal dość niska. Niestety nie wiem, czy wprowadzili ją także do sieciówek.

To ja jeszcze dopiszę, że u mnie opcja edytuj pojawiła się w Safari na MacOS, ale na tablecie nadal nie mam ani na Safari, ani w Chrome.

Czy na tej stronie są wszystkie spółki z NC www.stockwatch.pl/gpw/indeks/n... Pytam, bo dziś m.in, nie znalazłam Ekopark.

@malgoga zgodziłabym się gdyby ten wzrost zaczął się najdalej w kwietniu. Wtedy już były info o kwestii szczepionek. O badaniach nad lekiem wiadomo było w maju, nie było specjalnie widać tego w kursie. Wzrost został napędzony bardzo sprytnie określonymi komunikatami, które nakręcały zainteresowanie i plasowały spółkę jako tę, która może ogromnie dużo, gdyby nie procedury, nie ministerstwo, itd. w połowie czerwca i dopiero wtedy kurs ruszył.

Szczerze - przy takiej polityce informacyjnej to chyba zostaną groszówką mimo potencjału. Siedzę na grupach kosmetyków z dobrymi składami, gdzie OnlyBio bywa często w postach, a nie miałam pojęcia, że też mieli jakiś płyn dezynfekujący, czy że otworzyli zaawansowaną stację. Zaglądam do ich biura prasowego i widzę, że od roku nie pojawiło się w nim nic o OnlyBio, a ostatnie info to współpraca z Katarzyną Bosacką (skąd inąd różnie oceniana, ale to bez znaczenia obecnie). Zakładka dla mediów na stronie marki to jeszcze większa porażka.
Oprócz Rossmana są też w Hebe i chyba także w Superpharm (tu nie mam pewności), więc pokrycie powinno być duże, ale ich obecność przegrywa z podobną marką, jaką jest Yope (mówię tu o widoczności w sklepach choćby), ale też o pomyśle na siebie.

Ina napisał(a):
Krok do przodu, pierwszy stacjonarny salon Modivo, zamiast tradycyjnie ubrań na wieszakach kolekcje premium do wyboru za pomocą tabletu...
"...W dwupoziomowym sklepie znalazły się w sumie 94 tablety służące do przeglądania oferty i składania zamówień..."
businessinsider.com.pl/finanse...


Tylko, że to kompletnie nic nowego. Taki sklep, jako eobuwie uruchomili bodaj w 2017 lub 18 we Wrocku w Magnolii. I grali tym mocno PRowo, choć chyba sklep nie zyskał takiej popularności, by otwierali je masowo w innych miastach.
Powoływali się wtedy już na Stany i Azję, omijając jednak skok technologiczny jaki dzieli te sklepy, np. w postaci ogromnych wirtualnych przymierzalni i paru innych bajerów, które przyciągają młodych.

@orzech u mnie widać akcje po stronie S. I to niektóre całkiem ładne pakiety, tak po 500-1000 sztuk ;)

Wygląda na to, że nastąpiły zmiany w akcjonariacie, zmniejszając trochę FF. Zastanawiam się, czy dzisiejszy skok, to dalszy skup, czy szykowanie się pod dane z raportu (spółka jest tak zerokomunikująca, że w sumie w raporcie może być wszystko i nic...)

Wstrzymanie wykonania to nie anulowanie. Rozumiem, że Krakchemia zaskarżyła decyzję Naczelnika, a Sąd wstrzymał wykonanie tejże, by mieć czas na rozpatrzenie sprawy.

Może jest ich więcej, tylko tak ja byłam - są przekonani, że tak ma być, więc nie zgłaszają :)

Przyznaję, że ja też nie widzę u siebie opcj „edytuj” nawet tuż po publikacji - myślałam, że edycji może dokonywać tylko moderacja - póki dziś nie trafiłam na ten wątek :)
W ostatnim poście w każdym wątku nie widzę też przycisku „cytuj” - mam we wszystkich wcześniejszych, ale nie w ostatnim. Znając działanie tego typu forów robię cytat ręcznie, ale przyznam, że zastanawia mnie, czemu tak jest i czy to jakiś mój bug (korzystam głównie na Safari na iOS i na Chrom na iPad).

ShRon napisał(a):
działam w branży i mogę śmiało stwierdzić, że DPD jest sporo większe niż DHL


Jasne, aczkolwiek w tym wypadku mamy jednak wycinek działalności B2C, bo B2B raczej nie będą swoich przesyłek odbierać w Żabce.
Jak napisałam - zajrzałam w dane Gemiusa z ub roku, gdzie różnica DPD i DHL w wyborze klientów sklepów internetowych dzielił 1% (26 DPD vs 25 DHL).

maccc napisał(a):
W sprawozdaniu zarządu z działalności znajdziemy fragment:

„Inwestycja w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych metod lokowania
środków finansowych. Ryzyko utraty kapitału jest w tym wypadku wyjątkowo niskie,
zaś stopa zysku – szczególnie w obecnych warunkach – wysoka i często przekraczająca
8 proc. w przypadku najmu.”


Z ciekawości - takie bullshitowe reklamówki są dopuszczalne w raportach, czy firma bazuje na lżejszych wymogach na NC?

Myślę, że ciekawy może być rozwój DHL Locker w tym wypadku. To na razie jedyny kurierski partner,który równocześnie wdraża swoją usługę typu paczkomat.
I pytanie, czy uda się przekonać inne firmy kurierskie, bo choć DHL ma swoją pozycję, to jednak według danych Gemiusa DPD ich przegoniło (mają lepszą ofertę dla sklepów, jeśli nic się nie zmieniło od ub roku). Gdyby mieli DPD i DHL mogliby sporo na rynku.
Ostatnia kwestia to z kolei poszerzanie liczby punktów, bo w kwietniu małe Żabki szybko się zapychały i był problem z przyjmowaniem kolejnych przesyłek.

spinor1 napisał(a):
Nie powinno mieć to większego znaczenia, listopad może być nawet lepszym miesiącem, bo bliżej świąt bożonarodzieniowych i w tygodniu dnia dziękczynienia w USA. W oświadczeniu napisali, że gra jest gotowa, tylko potrzebują czasu na szlify


W poprzednim oświadczeniu też pisali, że gra jest skończona. I „czuli się komfortowo”, a teraz „głęboko wierzą” ;) Generalnie oświadczenie to blablabla, przesuwamy premierę, blablabla, podstawiliśmy trochę synonimów względem pierwszego oświadczenia.

Joker napisał(a):
Ipopema może być gwiazdą jak zacznie wracać pozytywny sentyment do rynku finansowego.
Przejęli ogromną bazę kontaktów po Trigon TFI. A nie jest to byle jaka baza, bo dotyczy FIZów w większości niepublicznych, a więc stoją za nimi klienci, którzy byli skłoni zainwestować co najmniej 40k EUR w jeden produkt.

Ale póki co mają z tym wszystkim dużo problemów. Wiele funduszy zapewne jest w katastrofalnej sytuacji. Można się domyślać, że nawet w wieku funduszach nie ma odpowiedniej gotówki aby wypłacić mf;

Jak to mądrze rozegrają to i akcjonariusze ponadprzeciętnie na tym skorzystają.


Niestety od razu powiem, że komunikacyjnie z klientami nie rozgrywają tego mądrze. I z bólem mówię to jako jedna z osób, które zrobiły najgorszy interes w życiu inwestując w Trigon. Chyba, że „złotych” klientów traktują inaczej...

epro napisał(a):
Spółka chyba wraca do gry, jeszcze nie tak dawno bujała się w okolicy 8 pln z perspektywą na dalsze spadki, a dzisiaj wybiła poziom 20 pln. Wystarczył list intencyjny z Januarym, dodatkowo dzisiaj informacja w sprawie EMI i przejęcia w tym celu spółki na Cyprze. Temat niewątpliwie ciekawy, pozostaje jednak ciągle słaby obrót i pytanie o sytuację finansową spółki.


Sam sobie odpowiedziałeś kilka dni temu - spekuła swoje robi. A JC... raczej obstawiam dalsze malowanie wyników niż jakąkolwiek przejrzystość.

epro napisał(a):
Jakieś szaleństwo na kursie, w ciągu 2 miesięcy z 1,5 pln na 5,5 pln, pytanie kiedy to pęknie?


Po wielu miesiącach olewania komunikacji, zmienili podejście (wystarczy zerknąć czym wcześniej zajmował się obecny szef studio - to wszystko wyjaśnia)m to też ma wpływ

Ciągle jest problem z osoczem i trwa to już trzeci tydzień. Teoretycznie powinna to być złota spółka, ale jak to jeszcze potrwa, to mogą wypaść z gry, niestety,

1ketjoW napisał(a):
Wywiad udzielony przez Prezesa. Po wywiadzie wiadomo tyle co przed. Czyli nic. Po co udzielił tego wywiadu. Nie rozumiem.


Bo PRowiec przyszedł do prezesa i powiedział, że trzeba się komunikować przez media, bo sprzedaż spada. Ew. przyszedł po prostu zainteresowany dziennikarz. Ale brak strategii komunikacyjnej i przemyślenia po co akurat w tym miejscu, teraz i do kogo sprawił, że powstał tekst w sumie o niczym ani do inwestorów, ani do klientów.

Próbowałam dziś znaleźć co jest powodem wzrostu ceny akcji tej spółki i przyznam, że poza spekulacją nic nie przychodzi mi do głowy. Może przegapiłam jakiś komunikat, albo wiadomość? Podpowiecie?

Firmy wdrażające technicznie 5G obstawiają głównie szybki rozwój w rozrywce i transporcie. Co ciekawe jeszcze niedawno w tych typach pojawiała się medycyna, ale obecnie spadła na dalsze pozycje.
Gdzieś na giełdzie pomysłów widuję czasem zarządzanie miastami, ale osobiście nie mam złudzeń w tym temacie - smart city i smart village miało być hitami już kilka razy.

Dobry wieczór,

Czy byłaby opcja zaktualizowania obrazków w całej części forum dotyczącym patternów świecowych i cenowych. Można się domyślać po opisie jak dany pattern ma wyglądać, albo googlować go, ale szkoda tych postów :(

Biomaxima wypuściła kolejny raport (za maj) - m.bankier.pl/wiadomosc/BIOMAXI...
Wyniki lekko lepsze niż w kwietniu, natomiast oczywiście rok do roku wygląda to pięknie, blisko 260% na plusie, ale powody znamy.
Zrobili to po sesji, więc pewnie reakcja rynku będzie dopiero w piątek. Patrząc na fora - piękny przegląd - od euforii aż po „bosz, co to za bankrut, gdzie te 10-15 mln, które tu miały być”.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 3 czerwca 2020
Ostatnia wizyta: 7 grudnia 2020 10:11:04
Liczba wpisów: 54
[0,01% wszystkich postów / 0,24 postów dziennie]
Punkty respektu: 4

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,368 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d