AGROMA - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

AGROMA [AGM]

AKTUALNY KURS: 0,02 zł (+0,00%) 07-11-2016 15:00
Tyle
Wpisów: 36
Wysłane: 6 lutego 2011 14:23:49 przy kursie: 0,66 zł
Odnośnie spółki więcej pytań jak odpowiedzi... orientuje się ktoś jak wyglądają prace nad przeniesieniem na główny rynek? Prezes nakreślał plany emisji oraz... no właśnie, zdaje się, że obietnice palcem po wodzie pisane...

tahme
Wpisów: 111
Wysłane: 6 lutego 2011 17:29:03 przy kursie: 0,66 zł
umowa kredytowa sprawia wrażenie sporej; to może przełożyć się na wzrost przychodów, a co zatem idzie, i zysków, zwłaszcza, skoro wspominają, że kredyt jest potrzebny do realizacji obecnych umów

ponadto trzeba chyba dysponowac minimalną wiarygodnością, albo sporym majątkiem na pokrycie kredytu w wypadku nieudanego nim rozporządzania

z drugiej strony, zawsze można wyemitować akcje...

mlis82
Wpisów: 11
Wysłane: 7 lutego 2011 16:49:36 przy kursie: 0,67 zł
żeby troszę przybliżyć i zaprognozować wyniki za obecny kwartał:D(wyniki za ostatni wg kalendarium mają się pojawić 14 lutego)

wiadomosci.onet.pl/waszymzdani...

Warto chyba jeszcze to przeczytać:
http://www.agroma.pl/biuro_prasowe/
Mowa tu o przychodach za 3 kwartały 2010 roku rzędu 16 mln, 44 % wzroście zamówień przez internet w III kwartale 2010 roku i takie tam:D

Tyle
Wpisów: 36
Wysłane: 7 lutego 2011 19:02:40 przy kursie: 0,67 zł
z w/w artykułu "Zamówienia dotyczą przede wszystkim produktów wykorzystywanych w ogrodach w okresie wiosenno-letnim. Będą realizowane w I i II kwartale 2011 r."

Orientuje się ktoś jak kształtowały się przychody agromy w 4 kwartale '09? ... zima w tym roku była śnieżna, więc są szanse na to, że odśnieżarki podkręciły przychody, jednak nie mam bladego pojęcia jaki % stanowią w ogóle przychodów Think

unrealandy
Wpisów: 21
Wysłane: 26 lipca 2011 21:49:19 przy kursie: 1,05 zł
Zarząd Agroma S.A. przedstawia raport za II kwartał 2011 r.
www.newconnect.pl/index.php?pa...
kolejny kwartał bardzo pozytywny :)

Zara Thustra
Wpisów: 24
Wysłane: 6 kwietnia 2014 11:11:30 przy kursie: 0,06 zł
Ależ ta spółka zleciała..5-6 groszy, to daje kapitalizację 700-800 tys d'oh!
Fakt, że wyniki słabe, nawet kapitały mają ujemne, ale w końcu na takich rozjechanych przez jakieś tam biznesowe dramaty spółkach, najlepiej się zarabia. I w końcu to polska marka, z niezłymi tradycjami, także jest chyba o co zawalczyć. Tylko akcji w obrocie mało, żeby jakąś bazę uzbierać na takich poziomach cenowych Sick
Warto Waszym zdaniem?

pani_monika
Wpisów: 57
Wysłane: 6 kwietnia 2014 12:08:28 przy kursie: 0,06 zł
Tu był raz już split. Z resztą z podobnych podziałów miał miejsce ,a gdzie jest dzisiaj?

Polecam też poczytać o stosunku zarządu do samego akcjonariatu. Ja osobiście jak już to dużych pieniędzy bym tu nie polecała wkładać. Przecież wskaźniki to jedno,a zarządzanie spółką to drugie... tym bardziej o ratingu D.

Kod:
mod: uprzejma prośba o konkrety. był split - kiedy? polecam poczytać - co? link z cytatem i wszystko jasne.
PS kupna i sprzedaży akcji na tym forum nie polecamy w ogóle. to są indywidualne decyzje, tak jak późniejsze skutki.
Edytowany: 6 kwietnia 2014 12:25

Zara Thustra
Wysłane: 6 kwietnia 2014 12:46:31 przy kursie: 0,06 zł
Wiem, że był split, ale wtedy poziom 3-5 groszy, to odpowiednio 1,5 do 2,5 za akcje Sick I właśnie z tych poziomów (2,5 za akcje) kurs zanurkował do 5 groszy Anxious , czyli 10 razy mnie od samej wartości nominalnej akcji (50 groszy). Jakiś absurd thumbright Jest coś tańszego na GPW, co nie jest bankrutem? Chyba nie. Dlatego analizuję. Nie mogę nigdzie znaleźć wypowiedzi/komentarzy zarządu spółki do akcjonariuszy. Podeślij link, proszę. Zerknąłem na dwa filmiki z wywiadem, z dawnego tvncnbc. Prezes sprawia..normalne wrażenie. Nie wzbudza nawet złych opinii. Ale to moje spostrzeżenie. Zresztą to drugorzędna sprawa. Wskaźnikowo wszystko jest na KUPUJ, a ryzyko -jakie? Wydaje się, że najgorsze minęło. A ile warty jest sam brand Agromy? Przecież to można nieźle wycenić. Jak to wybije, to może być niezła przebitka. Pytanie, czy mają to sami drobni, czy ktoś z grubszym portfelem, podprogowo, ale jednak jest. A, jeszcze jedno. FF to 8.096.749 akcji, w karnecie ok. 1.8 mln, z czego 3 zlecenia na ponad 800 tys. Think Reszta pochowana. Daje do myślenia. Zbierają? Eh? Tu już nie ma kto sprzedawać, bo reszta to papiery uprzywilejowane i niedopuszczone do obrotu (te prezesowe). No i Agroma. Kurcze, na byle wiochę pojedziesz i każdy to zna, od kilkudziesięciu lat. A w marketach tego nie widzę, w ogóle. WTF? Think

flesz
Wpisów: 1 448
Wysłane: 6 kwietnia 2014 18:29:55 przy kursie: 0,06 zł
Zara Thustra napisał(a):
wyniki słabe, nawet kapitały mają ujemne,

sam sobie odpowiedziales, czy warto to kupowac.

wiele juz było marek z tradycjami po ktorych zostało tylko wspomnienie.

Zara Thustra
Wysłane: 6 kwietnia 2014 22:59:36 przy kursie: 0,06 zł
Dlatego też jest i taka cena, choć uważam, że mocno przesadzona. Ale jest. Pewnie w okolicach kilku złoty, nie zainteresowałbym się nawet taką Agromą. A teraz?Think No risk, no fun, a tu wydaje się najgorsze już mają za sobą. Biorąc pod uwagę cały ten śmietnik newconnect'owy, niewiele jest spółek, których marka coś znaczy. A żadna nie znalazła się na takim dole. Zobaczymy, co z tego wyjdzie Whistle

pani_monika
Wpisów: 57
Wysłane: 7 kwietnia 2014 00:26:40 przy kursie: 0,06 zł
Skąd wiesz czy mają już najgorsze za sobą ? Spółka jest dość zadłużona, majątek się zmniejsza.Sam napisałeś/aś ,że pojedziesz na byle wieś to jak kogoś zapytasz to każdy wie o co chodzi ,ale nie widzisz tego gdzie możesz znaleźć salony agromy ,a to dlatego bo ich tylko ubywa. Firma potrzebuje szybkiej restrukturyzacji.Sprzedaż jest coraz gorsza - koszty obsługi coraz większe. Jej sytuacja finansowa jest tragiczna ,a ty piszesz ,że najgorsze możliwe ,że ma już za sobą... Nie chcesz dyskutować tylko po prostu naganiasz w jedną stronę.

Jak ma najgorsze za sobą to to udowodni - opisz to/ odnieść się do raportów zmian w nich/ co zaobserwowałeś/aś w firmie / w kadrach - jak ten stan niby ma się "polepszać",a nie sugerujesz tylko po wycenie akcji. Tak to każdy możne sugerować innym zakupując jakiś walor wcześniej.

Czasami jak spółka ma widmo bankructwo to jej akcje mogą być i warte 1 grosz ,a w najgorszym wypadku to będą nic nie warte - jeśli do takiego bankructwa by doszło. To giełda ,a nie widzenie wyceny spółki życzeniowo patrząc tylko na korzystną cenę akcji - z byle jakiego powodu te akcje dziś nie kosztują 6 groszy...

Ja raportów tej spółki dogłębnie nie przeglądałam ,ale wystarczy tylko przyjrzeć się podstawowym

kwestią i widać ,że fundamentalnie to tu nic dobrze póki co nie wygląda.

Zara Thustra
Wysłane: 7 kwietnia 2014 09:22:49 przy kursie: 0,06 zł
To jednak zerknij w raporty i porównaj, rok do roku pozycję kosztową. Dwa bieguny. Sami chwalili się restrukturyzacją w raportach.
Nie napisałem nigdzie, że jest rewelacja, nie mają przychodów, które uzasadniałyby peany na ich temat, wtedy pewnie też bylibyśmy na innych poziomach cenowych i wtedy też pewnie nie zainteresowałbym się samą spółką. Po podpisaniu po połowie ubiegłego roku umowy na finansowanie zewnętrzne (2 mln $) światełko w tunelu jednak odpaliło, a wydźwięk raportu za luty br. może sugerować (nie musi) zwiększenie przychodów. Przeczytaj. Wychodzę z założenia, że przy tak słabych danych, spółka mogła już dawno temu się zawinąć, a dalej funkcjonuje. Po co tracić fundusze, zatrudniać dalej 20 pracowników, jak nie ma perspektyw?
Agroma nie posiada salonów, a sprzedaje dealersko (dokłada się do istniejących sklepów -to jest podstawa, nie wiedziałaś o tym?). Mnie bardziej interesuje, z jakim operatorem budowlanym (marketem) odnowili teraz umowę (info z lutego) i jaka jest tego skala? Tego nie wiemy.
Nie jestem łapaczem spadających noży, ani na nic nie naganiam (każdy podejmuje decyzje samodzielnie i może od 11h brać garściami, a tak się nie dzieje, choć jakieś tam podbieranie widać) -ale filtruję i rynek NC, a tak, jak napisałem, nie ma tam spółek typu Agroma, jakby nie było, jednej z najstarszych, istniejących, polskich marek. Dlatego rozważam. A jeśli fundamentalnie będzie z każdej strony bez zarzutu, to pewnie ani mnie, ani Ciebie już tu nie będzie, tylko decydując się na jakieś ryzyko już teraz, wtedy będziemy odcinali kupony king

Zara Thustra
Wysłane: 7 kwietnia 2014 09:36:12 przy kursie: 0,06 zł
I Moniko, jeszcze jedno.
Prosiłem, żebyś podała linka (moder również) -w którym jest opisany stosunek zarządu do akcjonariatu, jak sama napisałaś, cyt. Polecam też poczytać o stosunku zarządu do samego akcjonariatu
Będę wdzięczny.

Zara Thustra
Wysłane: 27 sierpnia 2014 23:30:35 przy kursie: 0,05 zł
I mamy wzmożone obroty na spółce, także chyba jednak zainteresowanie jest Think
Będzie rajd na dwucyfrówki? Think

Zara Thustra
Wysłane: 1 lipca 2015 11:22:56 przy kursie: 0,04 zł
Dryfują, ale coś zatonąć nie dali rady Think Kilka ostatnich sesji i większe obroty, choć i poziomy absurdalnie niskie Anxious Anxious Cała Agroma za 280 tysia, z czego papier na rynku za 160 tys, masakra bandhead Za takie pieniądze to miejsca na gpw drożej chodzą, a tu tarcza podatkowa jest Whistle
No zobaczymy Angel

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2