pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

flesz

flesz

Ostatnie 10 wpisów
aktualne c/z = 2,6

Co rynek dyskontuje wyceniając Spółkę tak nisko?dobre pytanie, tylko czy Moder zechce podzielić się publicznie tą tajną/cenną wiedzą? :)Vox napisał(a):
Cytat:
Banki centralne oszukały bessę. Niedźwiedzie ich nienawidzą. zobacz jak...


jedno jest pewne, bedzie rosło i rosło i rosło.
fundamenty już dawno nie mają znaczenia

teraz fundamentem są drukarki

efektem końcowym będzie 100% państwowych spółek w Japonii, USA a może i w Europie

Cytat:
Bank of Japan to be top shareholder of Japan stocks. TOKYO -- The Bank of Japan will overtake a state-run pension fund as the top shareholder in Tokyo-listed companies as early as 2020


asia.nikkei.com/Business/Marke...


a u nas po staremu, czyli czerwono :)

ale jak może być inaczej, jak dwa banki które razem stanowią ze 20% indeksu wyznaczyły dziś nowe minima koronabessy i to na konkretnych wolumenach. Do tego CDR którego hossa trzyma W20 na jakotakim poziomie też wydaje się że wyczerpał chwilowo siłę do wzrostów.

sell in may and go away?Nie porównywałbym naszej służby zdrowia do Szwajcarskiej czy Skandynawskiej. A Niemcy? gdzieś tu było tłumaczone, że jak chory na astmę umarł z wirusem to wpisywali astma....oby nie zalał nią rynku.
A może powstaną nowe firmy i za wydrukowane $ będą wtłaczać ropę z powrotem pod ziemię i wszyscy będą happy. Nawet spadnie trochę bezrobocie hello1bankrucik napisał(a):
a najgorsze czego się spodziewam po pandemii to strach przed robieniem nowych inwestycji wśród małych i średnich firm.. doszło w głowie właścicieli kolejne ryzyko : pandemia wirusa


IMO temat pandemii niedługo przestanie grzać i straszyć, a w głowach będzie: bezrobocie, brak zleceń/zamówień, zatory płatnicze, windykacje, upadłości. Niesłychanie szybko gospodarka przechodzi z euforii w strach - kilka miesięcy. Znów słowo kryzys będzie odmieniane przez wszystkie przypadki.

Taka ciekawostka znów z budowlanki sprzed kilku dni. Kuzyn szukał ekipy tynkarskiej, bo mu się jedna wysypała. Dałem mu 3 numery (około południa). Kolejnego dnia rano dostałem zdjęcie z budowy - już robią.
A jeszcze kilka miesięcy temu na ekipę tynkarską czekało się pół roku.
Jak budowlanka stanie, będzie bankructwo za bankructwem i rynek oczyści się z słabych firemek powstałych na fali mega-koniunktury.

ucofb napisał(a):
Obawiam sie, że po wynikach za II kwartał będzie panika, rozjadą się kompletnie oczekiwania z liczbami.


Rynek będzie czekał na te wyniki czy zdyskontuje to wcześniej? Myślę, że jak te słabe wyniki zaczną się pojawiać, będzie już po drugim dnie.Z mojego podwórka.
Branża budowlana (mieszkaniówka). Jeden z deweloperów wstrzymał nam realizację budowy kolejnego etapu osiedla (Kraków) na etapie fundamentów. Na razie sprzedaż mieszkań stanęła, i spodziewają się, że jak kurz opadnie to już nie wróci do takich poziomów jak przed #zostańwdomu. W dużych miastach spora część nabywanych mieszkań była pod tzw najem krótkoterminowy czyli pod turystów. Ta część nabywców szybko nie wróci, bo im się załamały przychody totalnie i ten sezon mają z głowy. Od mniejszych firm (podwykonawcy) codziennie słyszę, że anulują im zlecenia na ten rok, pojawiają się już zatory płatnicze. Firma brukarsko-ogrodnicza z której właścicielem mam kontakt na co dzień miała ten rok wypełniony zleceniami i porobiły im się okienka, bo część klientów - głównie firmy, nie osoby prywatne jeszcze - anulowała zlecenia.
Paradoksalnie dla branży to mały plus, bo unormują się ceny usług, robocizny i materiałów. Może nawet część firm które zaczęły długie kontrakty na wysokich cenach osiągnie większe marże.
Ale sygnały o wstrzymywaniu inwestycji są niepokojące.

Temat zarazy niebawem zejdzie na drugi plan, rynki już COVID przetrawiły, za chwile na tapecie będą tematy czysto gospodarcze, i raczej nie będą to newsy pro wzrostowe.I jeszcze te samoloty sprowadzające rodaków z zagranicy, którzy potem bez przeszkód wracali sobie do domów bez żadnych obostrzeń. I nawet dum(r)nie się tym w mediach chwalili.może tak być, ale na co te 2 tryliony konkretnie pójdą i jak to poprawi sytuację w gospodarce?Adagio napisał(a):
[quote]

Pierwsza fala byla na strachu, teraz odreagowanie i kolejna bedzie dyskontowala dane gospodarcze i marne wyniki spolek i cos co tam jeszcze bedzie akurat pasowalo do spadkow.Pamiętacie problemy z zadłużeniami Grecji, Włoch, Hiszpanii? Wtedy też było na giełdach gorąco. Czy w silnej recesji jaka teraz czeka Europę i nie tylko te problemy nie wrócą ze zdwojoną siłą? Czy to wszystko da się zadrukować (skupować trefne obligacje) czy po prostu podniesie się progi wymaganych poziomów zadłużeń do PKB.Informacje
Stopień: Złotousty
Dołączył: 10 grudnia 2009
Ostatnia wizyta: 15 lipca 2020 22:39:20
Liczba wpisów: 1 516
[0,43% wszystkich postów / 0,39 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,587 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +135,15% +27 029,62 zł 47 029,62 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d