pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pani_monika

pani_monika

Ostatnie 10 wpisów
Problem w tym, że Pan jest zbyt nerwowy, bufoniasty i nie szanuje wypowiedzi innych. Jeśli ktoś ma odmienne zdanie jest definitywnie prześladowany, negowany i nie ma sensu tutaj na tym serwisie dalsza dyskusja. Szczególnie z Panem/Panią - krewa.

Gdyby to forum było normalne to by nie było czegoś takiego, że ktoś przedstawia swoją analizę techniczną,a potem się dosłownie blokuje CAŁE forum na klikanaście dni jak miało tu miejsce ostatnio- w jakim celu ? Nie wiem.
Co innego zablokować użytkownika jako moderator serwisu, który coś pisze i może nie być zgodne z regulaminem ,a co innego blokować całe forum i możliwość wypowiadania się LUDZIOM , którzy to forum mają niby tworzyć. Bo to jest jawne łamanie regulaminu serwisu przez moderatora , który niby jest współtworzącym to forum.

Witam, krewa pewnie zaskoczony bo raport jednak jest ,a spółka dalej istnieje mimo zapewnień, że nic z tego nie będzie. Choć analiza techniczna najbardziej trafna jak zawsze przez Pana Szutnika - pokłony dla tego profesjonalisty AT.

Panowie cena węgla jako tako idzie w górę - wystarczy popatrzeć na kontrakty i nie tylko chodzi o węgiel koksowy.

pl.tradingeconomics.com/commod...

Spółka kompletnie zapomniana przez rynek ,a ukształtowała się nam pięknie formacja prowzrostowa i zmieniająca zupełnie trend spółki.

Spółka działa w okolicy Doniecka i terenów okupowanych - część aktywów sprzedała gdzie odbywa się konflikt zbrojny, ale głównym celem stabilizacji w samej spółce jest stabilizacja w regionie. Ciężko jest robić interesy w samym centrum konfliktu zbrojnego i na terenach "przygranicznych" linii frontu. Z raportów z zeszłych lat wyczytałam, że spółka była nastawiona w głównej mierze na rynek rosyjski. Wysyłała węgiel do innych krajów również jak Mołdawia czy Turcja więc w obcecnej sytuacji geopolitycznej może się ten trend odwrócić i przy stabilizacji zacznie się współpraca z UE tym bardziej, że spółka jest firmą dość podobno w złoża węgla do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i mogłaby być jej konkurentem - pod warunkiem, że przetrwa, jeśli przetrwa bo stopa ryzyka jest dość duża stąd cena groszowa, a sytuacja w regionie się unormuje. Tu duży wpływ na zadłużenie i brak wydobycia miała sytuacja konfliktu zbrojnego i sama polityka.

Dzień dobry, w związku z sytuacją makro - przesyłam użytkownikom forum tej spółki informacje:

- odnośnie tego, że oficjalnie będzie spotkanie w sprawie Donbasu grupy "4 Normandzkiej" ;

- jednocześnie informację idą na zachód, że Ukraina ,a tu sam prezydent deklaruje przystąpienie Ukrainy do umowy stowarzyszeniowej z Unią w sposób już oficjalny po byłym prezydencie, który ją celowo odrzucił przed Euromajdanem w 2013 roku

www.ukrinform.pl/rubric-polyti...

„Wśród głównych wyników szczytu widzę potwierdzenie uznania europejskich aspiracji Ukrainy, zawarcie porozumień o rozpoczęciu prac nad odnowieniem handlowej części umowy stowarzyszeniowej, ponieważ nie odzwierciedla ona już realiów gospodarczych Ukrainy i UE” - powiedział.

i

www.ukrinform.pl/rubric-polyti...

Przypomnijmy, 3 września Dmytro Kuleba poinformował, że ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji spotkają się we wrześniu cyklicznie w ramach spotkania doradców przywódców formatu normandzkiego.

Jednocześnie ciekawostka, że Pani Kanclerz chce na tym ugrać coś dla siebie w polityce makro dla swojego kraju.

biznes.wprost.pl/gospodarka/en...

"Merkel nie wyklucza sankcji po otruciu Nawalnego. Nord Stream 2 pod znakiem zapytania"

Co może jednocześnie się wiązać właśnie ze szczytem wrześniowym.

Nie prawda - tak działa Pan Soros... zupełnie jak sprawa Majdanu i demokracji na siłę

investment-estate.com/en/novos...

"The most active buyer of commercial real estate of Ukraine for the past two years has been the direct investment Fund of Dragon Capital, New Ukraine Fund (DCNUF), created jointly by Tomas Fiala and George Soros. Over the past two years, the Fund acquired 350,000 sq m of commercial real estate spending, according to experts, approximately $200 million"

Tłumacząc na język polski:

" Najbardziej aktywnym nabywcą nieruchomości komercyjnych na Ukrainie od dwóch lat jest fundusz inwestycji bezpośrednich Dragon Capital New Ukraine Fund (DCNUF), utworzony wspólnie przez Tomasa Fialę i George'a Sorosa. W ciągu ostatnich dwóch lat fundusz pozyskał 350 000 mkw. Na nieruchomości komercyjne, według ekspertów, około 200 mln USD".

Zaś co do 2 kwestii - to tak samo jak TY krewa zastanawiam się i ja... stąd od wielu tygodniu próbuje pozyskać kontakt do menadżerów tej spółki i nie ma jak - bo pytanie jest zasadnicze przy tej kapitalizacji i majątku jaki posiada-posiadał zarząd tej spółki CO DALEJ?!

Tym bardziej, że CI LUDZIE - nie robią interesów na Ukrainie tylko konkretnie w tej Spółce bo tak działa biznes na wschodzie Europy.

Bo tym razem zredukowali zadłużenie sprzedając najlepsze aktywa spółki niczym diament tylko czarny[ chociaż zobowiązania nadal na nich ciążą.

Chodzi też o wyjście Funduszu OFE ING, który zredukował się poniżej progu stąd powstało dno bessy bo dzięki jak zawsze naszym funduszom potrafią wyjść w najlepszych momentach dołka - nikt tak nie potrafi jak nasze polskie OFE.

Obecnie siedzi Fundusz Sorosa Dragon Capital i coś mi się nie wydaje, że do końca będą stali z boku tak bezczynnie gdy kupowali spółkę po 20 parę złotych w sierpniu 2011 roku.

Póki co nie zmienia to faktu, że rating dla spółki jest D ,ale Panowie miło czyta się profesjonalistów na takich spółkach jak tak blackeye.

Może za 4 razem i też nie będzie odwrócenia trendu ,a nóż macie rację ,ale za waszą wiedzę ,aż miło was poczytać - szczególnie wszystkim tym co dopiero w tym roku wystartowali z giełdą i może na przyszłość powezmą jakąś lekcję z tych wykresów jakie przedstawiliście salute .

Nawet inwestując w co innego by zabrali się do studiowania analizy na wykresach.

Panie Egzekutor zamiast liczyć na innych może Pan sam wstawi jakiś wykres.

Bez problemu na serwisie Stockwatch można wklejać pliki z komputera w różnych formatach - nawet z takich programów jak zwykły "paint" thumbright . Dodatkowo serwis zapewnia też analizę amatorską - we własnym zakresie w jednej z zakładek.

Tutaj swego czasu świetne analizy techniczne robił niejaki użytkownik Szutnik.

Wszystko co pisał - tak jakby się sprawdziło. Niestety od jakiegoś czasu nie uaktywnia się na tej spółce.

Przesyłam informację potwierdzoną przez dość znany portal polskim inwestorom o grupie normandzkiej w sprawie uregulowania sytuacji na Ukrainie (Dobnas, Ługańsk).

www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/u...

"Cieszę się, że w Dniu Niepodległości przyjmujemy tak wysokiej rangi gościa. Niemcy są konsekwentne we wspieraniu integralności terytorialnej Ukrainy" - napisał Zełenski na Twitterze. "Uzgodniliśmy, że szczyt liderów czwórki normandzkiej powinien odbyć się pod koniec września" - dodał.

ja nie wiem co ma do naganiania mój link o grupie Normandzkiej i oficjalnym spotkaniu z Rosją we wrześniu - bez żadnego komentarza co do spółki tylko ogólnie do WIG - UKRAINA, który też został bezsensownie skasowany bez żadnej przyczyny

lepiej siedzieć cicho to forum schodzi na "koty" king wave

Moderator:
Wklejając linki do komunikatów, artykułów prasowych czy innych źródeł, należy opatrzyć je komentarzem dlaczego zdaniem autora są ważne, oraz kilkuzdaniowym cytatem ze źródła, do którego odsyłają

piotr.piotrowski@ccgroup.com.pl

Kontakt do tego Pana.

Pisałam wyraźnie o kontakt odpowiednika polskiego... z Elenami kontaktu nie ma żadnego - sprawdźcie sami w poniedziałek ,a na maile tym bardziej nie odpisują w 4 językach .

Zgadza się stąd moje podjęcie i zachęcenie do dyskusji ponieważ Famur był kiedyś świetnie zarządzaną spółką. Lubianą przez wiele banków i funduszy, ale niestety odbije się teraz ta sytuacja makroekonomiczna znacznie na zyskach spółki. Przecież oni działają i w Azji i Europie, ale wirus podobnie i sieć pajęczyn i powiązań w sektorach jakich zarabia ta spółka jest bardzo skoordynowany z tym jaka obecnie jest sytuacja w przemyśle i górnictwie. Stąd uważam, że warto zachęcić większą część inwestorów tutaj do dyskusji. Tym bardziej, że to nie była nigdy spółka "śmieciowa" ale z ratingiem A co też świadczy o klasie spółki mimo obecnych perypetii z jakimi się zmaga nie ?

W 2010 roku spółka Famur kosztowała w okolicy 1 złotych za sztukę akcji. Jak myślicie czy przy obecnej sytuacji makroekonomicznej i sytuacji spółek górniczych i całej tej sytuacji korono wirusowej - jest to możliwe by tak nisko to spadło ? Dochody pomniejszą się drastycznie, przemysł też ledwo zipie,a podobno giełda zawsze odzwierciedla jakieś pół roku wstecz sytuację. Niby dołek się uklepuje przy "spadających nożach", ale czy to narazie lekkie odreagowanie tych drastycznych spadków ?

Nie mogę nigdzie na stronie internetowej tej spółki znaleźć informacji kontaktowych - może ktoś pomóc ?

Polski odpowiednik kontaktu , mail , telefon ?

Masz rację krewa - ja CIĘ mam za świetną osobę od analizowania sytuacji fundamentalnej spółek i analizy raportów z ich wyników, ale popatrz na to z analizy technicznej tak jak na FOREX, wszystkie prawie wskaźniki z sygnałem na: K ?

Szkoda, że nie ma już tu niejakiego "szutnika" , analizując forum tego waloru on jeden idealnie rozrysował niegdyś kreski...świetnie przedstawiał tu AT jak wynika z lat poprzednich gdy patrzę wstecz.

Fundamentalnie to jest trup, ale super by było jakby ktoś się przyłożył do przeanalizowania tego technicznie w kreskach...

Jak dla mnie wartość C/Z i C/WK są optymalne skąd niby sobie ubzdurałeś ,że spółka jest warta około 10 złotych za akcję ? Czy kwestie życzeniowe ...?

No tak tylko zauważ, że ktoś studzi strasznie wskaźniki i dobitnie dba o to by każde ostatnie wybicie było starannie zaplanowane np. giełdowe poziomy fibonacciego. To jest jakiś większy inwestor skoro robi to od tygodni - wystarczy też sprawdzić wskaźniki: Accumulation / Distribution AD. Poptrzcie na to technicznie to nie jest wszystko przypadkowe - jak wchodzi jakiś fundusz zazwyczaj to akumuluje na dnie i potem robi dystrybucję trochę wyżej ,a tu się realizuje jakiś trend kogoś kto widzi potencjał "w tym trupie".

Fundamentalnie to wygląda strasznie. Nie ma nawet raportów. Nic nie wiadomo co się tam dzieje w spółce - poza samym zarządem i jej pracownikami, ale w liczbach no sami zobaczcie. Ja tego nie mogę pojąć: tak darmo ktoś by swoje pieniądze "wtapiał w błoto" ?

Podobną spółką do tej niegdyś była sadovaya, która raczej skończyła swój "żywot" a była w wykresie w korelacji z tą,ale teraz wykres wygląda już inaczej Eh?

Czemu to tak rośnie do góry - w mojej ocenie bez sensu ? Nie ma podstaw by to tak rosło ? Ktoś coś wieee ?

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego to tak rośnie bez jakikolwiek komunikatów ze spółki na takim wolumenie - free float powyżej 1% na dziennym, SMA 50 i SMA 200 przebite w trendzie spadkowym,ale pod co ta gra ?

Wszystko masz w raportach - najłatwiej napisać "dajcie mi wszystko na gotowe". Jak inwestujesz w spółkę to czytaj jej też raporty.

Analizy też kosztują np. wykup sobie abonament w Stockwatchu i krewa ci wszystko objaśni ;)) Nawet z "chęcią".

Nie będzie żądnej emisji ratunkowej na tych poziomach bo główni akcjonariusze kupowali to za znacznie większe pieniądze i mimo ostatnich wzrostów ponad 300% od dołka to i tak nie odzwierciedla to ceny akcji głównych akcjonariuszy i ich średniej zakupu.

Mamy informację, która wpłynie na dalszy trend spółki jak w analizie technicznej -jak wyżej. Po krótkich korektach, które są czymś naturalnym informacja na + :

"Zawarcie aneksu nr 8 do umowy z Nowe Jaworzno Grupa Tauron sp. z o.o. na realizację projektu Jaworzno. "

czy to już trup popularnościowy ?
salute

za aliorem stio pzu ,a za pzu skarb państwa

na mieście ulica mówi też, że banki to jedna z najbezpieczniejszych pozycji na GPW jeśli chodzi o akcje i wielu inwestorów uważa, że jest potencjał by wyciągnąć z tego niezłe pieniądze po pandemii bo banki same ciągną kurs na swoich aukcjach gdy ludzie kupują fundusze inwestycyjne to robią to podświadomie dobierając akcje swoich firm do portfela danego funduszu...

Pisałam wam, że spółka jest dość wysoko notowana i moim zdaniem będzie jeszcze nizej.

Maj był miesiącem spółek "graczowch" po prostu taki trend ,a nie tylko pod to co ma do zaoferowania ta spółka stąd tak wywindował cenę rynek i częściowo kapitał spekulacyjny.

Moderator:
usunięto treść niedotyczącą spółki, chociaż na dobrą sprawę cały post powinien wylądować w koszu z uwagi na brak merytorycznego uzasadnienia

Ciągle sytuacja finansowa w spółce nie jest tak kolorowa w stosunku ile kosztują akcje tej spółki.

Według mnie fundamentalnie nie ma podstaw do kolejnych wzrostów. Spółka jest zdecydowanie przewartościowana i bronimy okolicy wsparcia w okolicy 7 złotych jak zleci niżej to już poleci skąd powstały ostatnie wzrosty, a wzrosty bardziej były spekulacyjne niż na podstawie fundamentów bo jakby nie było spółka dalej jest zadłużona, a cena za akcje jest dość wygórowana - gdyby nie to, że spółka stała się "modna".

1.Brak raportu kwartalnego.
2. Brak jakichkolwiek komunikatów ze spółki.
3. Z analizy technicznej wynika, że na 25 groszy zaliczyliśmy podwójny szczyt i wracamy w okolice 10 groszy ? Dobrze rozumuje bo świece na wolumenie przy dużych obrotach mówią co innego i RSI ?
4. W związku z brakiem publikacji raportu mogą być jakieś większe konsekwencje tak jak niegdyś w 2019 roku w listopadzie gdy zawieszono notowania ?

Ktoś zerknie na AT?

halo - bywa tu ktoś jeszcze ? occasion9

ale zaprezentowali dziś wyniki king

Wszyscy już zapomnieli o CPI , słynnym już deweloperze z dawnych lat Orco ? Jutro walne - czy ktoś obstawia "wielkie zmiany" ? Ktoś to w ogole jeszcze śledzi tutaj...

Piękna sesja, która przejdzie do historii spółki Rafako - wystarczy popatrzeć na wykresie ile dziś poszło akcji.occasion7

Uwaga mamy bardzo istotną informację i znaczącą dla Spółki z bardzo wiarygodnego źródła jakim jest PAP

infostrefa.com/espi/pl/reports...

"oRB: Ogłoszenie zamiaru sprzedaży 33,32% akcji RAFAKO S.A. należących pośrednio i bezpośrednio do Emitenta."

Emisja obligacji i podwyższenie kapitału by pokryć straty może uratować sytuację - najważniejsze co zrobi teraz nowy zarząd na walnym zgromadzeniu - i pod to jest gra teraz.
Na pewno tak szybko się nie poddadzą po tylu latach istnienia.

Mnie się wydaje, że w tym roku będą znacznie gorsze przychody bo firma głównie zajmuje się sprzedażą sprzętu górniczego,a sytuacja związana z górnictwem i koronawirusem znacznie wpłynie na inwestycje innych firm - co za tym idzie sprzedażą i zyskami na Patentusie.

Czy ktoś się orientuje czy zostało wznowione wydobycie węgla w spółce ?

dziękuję tereskablah5

czy można odnieść się do aktualizacji z moim zapytaniem obecnie tej spółki "śmieciowej" king

Tym samym może przydałaby się analiza też choćby takich spółek jak cyfrowy polsat, play ? i wszelkich spółek mas media - telemunikacja bo to jest w jakiś sposób powiązane z hasłem "zostań w domu" ?

Czy obecna aktualizacja raportu jak widzę z 1 kwietnia 2020 roku również uwzględnia dodruk akcji bo widzę ,że free float na poziomie 3 % czy to pozostaje bez zmian ?

Czy po obecnych wynikach rating spółki nadal jest D ? Bo zysk księgowy ,ale zawsze to 143 mln...

przychód ponad 120 bniek na plusie ,a stockwatch ma to gdzieś...

Proszę o aktualizację danych, wyników po raporcie za 2017 roku.

Pisze sama ze sobą na tej spółce zainteresowanie zero czy jest możliwość scalić wszystkie moje wątki bo to wygląda trochę bezsensownie?

Może jednak ktoś by się pokusił o analizę techniczną tej spółki

help Na jakiej podstawie akcje są blokowane dwie sesje z rzędu ?

W związku ze wznowieniem notowań Orco Group na GPW proszę o analizę AT. binky

Jaki zasięg wzrostu bo krótkoterminowo napewno przebicie trendu bocznego i pierwszy poziom przebity Think

Czy Analiza techniczna sprawdzić się przy takim małym obiegu akcji w obrocie ? Liar

Wyniki poprawili więc wzrost jest poprzedzony trochę fundamentalnie.

Proszę o surową ocenę

proszę o usunięcie mojego wpisu po aktualizacji i jedno pytanie - nie pomyliliście się państwo w ratingu tej spółki ? Chyba dalej mamy D ,a jak nie D to B raczej nie A....

Coś ta nasza analizę szlak trafił i typowy trend spadkowy oceniam że będziemy testować poziom 10 zł

Zaczynimy od tego ,że strasznie zawyżona cena na debiucie - kto normalny to kupi po 35- 36 zł ?

Będzie pewnie jak zwykle przy "gigantowych wyduuszkach" i "cud na kiju " i dobra nauka tych co kupili i zaczęli dopiero zmagania z giełdą jak to wygląda z tej drugiej strony kurtyny.

Proszę o jakiś komentarz do Analizy Technicznej. Spółka od wielu miesięcy w trendzie bocznym. Jakie powody ?

Zgłoszenie między innymi będzie nawiązywać do artykułu Zgodnie z art. 172 u.o.i.f - jaki prowadzi ten portal wprowadzając cenzurę i świadome wpływanie na sytuacje danej spółki.

Kod:
mod:
1. W celu zapewnienia przejrzystości i spójności informacji znajdujących się na wątkach, forum jest moderowane. Oprócz treści jawnie sprzecznych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, usuwane są treści:
[...]
b. nie merytoryczne, tj. nie dotyczące spółki lub jej akcji,
[..]
e. komentujące osobę innego użytkownika,

Proszę o analizę na JSW ceny węgla powyżej 80$ ,a trend ciągle zachowany.

To może ktoś coś z rynku by się wypowiedział bo RSI , obroty Poziomy Fibonacciego aż kusi by wejść i te zmiany na węglu Silenced

www.stockwatch.pl/forum/forumo...

Czy możesz się Drogi Szutniku odnieść do obecnej sytuacji w analizie technicznej spółki i możliwie zmieniającego się trendu po długoterminowym trendzie bocznym , który z resztą sam przewidziałeś kilka lat wstecz Think

Prośba - zapewne nie tylko moja.

Owczy pęd, czy jakieś realne przesłanki?

spiski swoje ,a wulumen swoje puke_l

i cud normalnie jakiś - zaktualizowaliście dane geek

czy możecie się wreszcie ustosunkować jakoś do spółki - dziś potwierdzone wolumenem wybicie dodatkowo info - spółka wychodzi ciężkimi kroczkami na prostą ,a tu cisza....

Proszę o aktualizacje danych po raporcie , trochę czasu mineło ,a ostatnia zmiana z kwietnia...

kliknij, aby powiększyć

ceny węgla w Europie lecą czy dołek jest w okolicach 60$/tonę (wcześniej okolice 2009r.) ? tak by wychodziło z korelacji RGR

Tak był wywiad - pamiętam w programie STUDIO WSCHÓD, jak chcecie rozwinąć wątek to napiszcie do TVP i Gazety Polskiej.

tutaj dodatkowo daje link z pełnym tematem i zatuszowaniem tego co robi teraz rząd

z czerwca 2013 roku

wpolityce.pl/polityka/158796-r...

No,ale jakby nie było moim zdaniem to przede wszystkim do KNF powinna być interwencja- to kwestia honoru. Bo to się dzieje w Polsce przechodzi wszelkie pojęcia...

Jeśli Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdzi tego człowieka na prezesa GPW - przestaje już wierzyć w ten kraj !

www.prawy.pl/z-kraju/6163-rosj...

niezalezna.pl/56747-w-cieniu-a...

z tego co pisze "gazeta polska" obecny Pan prezes był zastraszany - ciekawe przez kogo chyba każdy dorosły człowiek powinien się domyślać ?

Zgodzę się z tobą ,że decydują tu spekulancki - widać to dobrze po ostatnim półroczu i wskaźniku dystrybucji( z resztą ktoś tutaj z zespołu stockwatch zrobił dla przykładu świetny wykres!)

Co przyczyniło się do wymiany akcji z tzn. "rąk - do rąk" ,ale nie bierzesz jednego pod uwagę w swoich odpowiedziach.Tych rąk było dość sporo w dość krótkich terminach więc ciężko nie twierdzić ,że to mogli nie być spekulanci.

Dla spekulantów ważne jest pod co grać ,a tutaj jest bardzo ważny fakt w przeciwieństwie do NWR,że to spółka Ukraińska ,a dodatkowo węglowa.

Jak wiemy Ukraińcom Rosja odcięła gaz i najbliższe miesiące będą kluczowe dla tej spółki jak i całego państwa. Bo rezerwy gazu mają spore ,ale dłużej niż do jesieni (-właśnie jak piszesz) może już im brakować zapasów- a co wtedy? Chyba zostaje tylko węgiel - nie ?

Dodatkowo spekulacje ,ale to już mniejsze bo wystarczy tylko spojrzeć na mapie gdzie Donbas leży dochodzi podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE o przepływie towarów - to też jest jakiś współczynnik spekulacji choć moim zdaniem mniejszy od pierwszego.

Irfy

Sam dziś w poście na innej spółce kopalnianej NWR podsumowałeś mój wywód.

Wysłane: 26 czerwca 2014 11:30:02 Irfy pisze:

"No wyzłośliwiam. Ale to dlatego, że czuję się osierocony na skutek praktycznego odejścia w niebyt Oil-a i innych moich ulubionych spółek-cymesów. Więc daję ujście złośliwości wszędzie, gdzie się da:)

Co do węgla... Sam nie wiem. Odbicie może i będzie, ja jednak jestem sceptyczny co do odbicia polskich kopalni i firm wydobywczych, które są albo nierentowne albo stoją na granicy rentowności. Mają przerosty zatrudnienia, w większości przestarzałą infrastrukturę, do tego silne związki zawodowe i roszczeniowych pracowników. Przy takich uwarunkowaniach polski węgiel będzie zawsze przegrywał zarówno z Australijczykami, którzy mają lepszą technologię jak i ze wschodem (Ukraina, Rosja), gdzie pracownikom można zapłacić mniej a związki nie odgrywają aż takiej roli.

Tym bardziej, że za dwa, trzy kwartały powinna się już ustabilizować sytuacja na Ukrainie, ruszy w końcu Donbas który teraz walczy... Dlatego jestem sceptyczny w stosunku do wszystkich polskich firm "kopalnianych". Moim zdaniem na czymś takim jak NWR można ewentualnie pograć w ramach DT, ale traktowanie spółki jako inwestycję na "za dwa kwartały" to zbędne ryzyko."

Donbas ruszy , sytuacja się wyklaruje i moim zdaniem skończymy trend boczny krótko terminowy.

Nie chodzi o samą sytuację na węglu ,ale o kwestie psychologiczne związane z Ukrainą i "Donbasem".

Wybicie z poziomu 1,47- 1,49 zł będzie kluczowe i utrzymanie ceny powyżej 1,4 zł - podobnie było przy ostatnich spekulacjach rynkowych gdzie pojawił się wolumen z początkiem roku. Sprawdź na AT jak nie wierzysz.

"Rosja wprowadziła system przedpłat na dostawy gazu dla Ukrainy. Oznacza to, że ukraińscy odbiorcy dostaną tyle paliwa, za ile zapłacą. Gazprom tłumaczy swoją decyzję "chronicznymi długami” Kijowa. Na razie nie wiadomo czy Moskwa wstrzyma pompowanie gazu do ukraińskich rurociągów, czy jedynie ograniczy objętość."

Kod:
mod: uzupełnij datę i źródło, bez tych informacji post jest bezwartościowy

Jak widać poziom 1,4 zł znów aktualny po dniu dzisiejszym -aż dziw ,że to tak idzie.

Patrząc na sytuację i ceny węgla, ale może teraz działa tu psychologia bardziej niż świadomość na fundamenty z tego względu ,że to spółka Ukraińska?.

Jak myślicie przebicie oporu i droga po 1,5 zł zaowocuje kolejnym testem w okolicach 2 zł ?

Wzrosty są na trochę większym wolumenie niż spadki ostatnio.

ale kosztowo to produkcja i wydobycie jest nawet nie rentowne teraz na węglu w Coal Energy - jeśli dalej założenie jest jak z raportu z 2012 roku ,że koszt to 75$ pozyskania 1 tony...

Zapraszam do dyskusji.

Panowie przydałby się solidny fachowiec by ocenić sytuację na węglu.

Zakres trendu i wszelkich możliwych korelacji może nawet sięgnąć lat 80tych...

kliknij, aby powiększyć

Fakt...

Trochę wyszłam na głupią ,ale...

„my tu gadu gadu"

a proszę zobaczyć komunikat jaki nam wydało Orco co do dzisiejszych wyników king

o której zazwyczaj Orco Grup podaje raport - po sesji czy w trakcie ?

Jestem tu "nowa" i chciałabym wiedzieć.

Raport za III kwartał już jutro. Ceny węgla na minimach historycznych w stosunku do wielu lat wstecz. Dodatkowo spółka Ukraińska.

Moim zdaniem będzie to najgorszy raport w historii spółki - a co Państwo sądzą na ten temat?

Może ktoś ze mną pokusi się zrobić analizę tego raportu ?

a właśnie ,że jest: mentalność prezesów podobna i powiązania z dawną władzą z przed roku 1989 również

Pan Krauze warto dodać nie wprowadzał tylko na GPW spółki takie jak petrolinvest tak samo jak i szanowny pan prezes tejże spółki...

Łatwy kapitał do pozyskania dany przez marzycieli do zarobków rekinów. Stała śpiewka i podobne zasady emisji.

Analiza techniczna to nie to samo co analiza fundamentalna -a ja o taką prosiłam. Bez "widzi mi się" tylko konkretne liczby i komentarze.

Można prosić o ustosunkowanie się przez użytkowników forum do wyników i sam serwis stockwatch?

Najlepiej w dniu jutrzejszym.

i jak znalezliście już king ?

Dla mnie spółki Pana Kulczyka są tyle samo warte co Pana Krauzego. Dla mnie mentalności i sposób działania tych panów w swoich "interesach" zawsze jest podobny.

No to chyba CI już gra bo CI wyjaśnił...

Bardziej się już nie da. Moim zdaniem WK też się zmieni po kolejnym raporcie za I kwartał i będzie bardziej jasna sytuacja co do aktywów i bardziej się to zrobi przejrzyste.

No proszę coś jednak na Orco może w przyszłym tygodniu dziać się pozytywnego. Mamy informację w sprawie feralnego projektu złota 44.

www.boursorama.com/actualites/...

W dużej mierze się z tobą zgodzę...,ale jestem zdania ,że na pewno to nie są ci sami ludzie co "pogrywali" na agrotonie. Tam było bardziej oszukiwanie drobny po przez podkładanie większych zleceń następnie poziom się wypełniał i pakiety znikały ,a tu ktoś po prostu to kupuje.
Dziś są to transakcje umawiane. Nie każdy od tak ustawia zlecenie na 200 czy 300 tysięcy złotych i w kilka sekund zlecenie jest realizowane w całości.

Polecam dla niewiedzących również śledzenie odpowiednika giełdy francuskiej akcji Orco:

bourse.lesechos.fr/bourse/synt...

Ja jestem zdania ,że trzeba poczekać na informacje co to za podmiot kupuje. W ostatnich dniach było widać silną nadpodaż i w rynek została wczoraj puszczona informacja,że jeden z podmiotów zaangażowany w spółkę powyżej 5% się redukował.

Ważne jest kto chce brać te akcje i czy może w formie akcji nie będą pozyskane środki pieniężne na spłatę tego kredytu - moim zdaniem kolejny tydzień będzie klarowny w którą stronę może to podążyć. Na razie mamy silny trend spadkowy - jak piszesz,ale spadki są na dużych obrotach tym bardziej przy bardzo dużej wymianie akcjonariatu. Ja zostaje przy dalszej obserwacji - bez jasności sprawy to "kupić nie kupić , a może sprzedać" uważam na razie za czystą grę spekulacyjną.

Nowy podmiot w akcjonariacie może zaowocować nowymi środkami pieniężnymi i przypływem gotówki- "odświeży" obecną sytuacje,a jak to tylko w formie spłaty kredytu to moim zdaniem zwykłe redukowanie się w papierze i owocowanie dalszymi spadkami...

No właśnie mnie też zastanawiają te obroty. Tym bardziej ,że dziś poszło kilka większych paczek. Nawet jedna za ponad pół miliona. Chociaż obecna sytuacja bardziej spekulacyjna niż fundamentalna. Na spłatę kredytu zostało im 19 dni - zgadza się - a co potem jak go nie spłacą - dodruk akcji?

pewnieże ma droższe materiały to droższe koszty produkcji,ale moim zdaniem chodzu też o te wasze sklepy, które LPP ma w Rosji i obecną sytuacje przez co przychody mogą się zmniejszyć może też minimalnie ,ale zawsze to coś...

Skąd wiesz czy mają już najgorsze za sobą ? Spółka jest dość zadłużona, majątek się zmniejsza.Sam napisałeś/aś ,że pojedziesz na byle wieś to jak kogoś zapytasz to każdy wie o co chodzi ,ale nie widzisz tego gdzie możesz znaleźć salony agromy ,a to dlatego bo ich tylko ubywa. Firma potrzebuje szybkiej restrukturyzacji.Sprzedaż jest coraz gorsza - koszty obsługi coraz większe. Jej sytuacja finansowa jest tragiczna ,a ty piszesz ,że najgorsze możliwe ,że ma już za sobą... Nie chcesz dyskutować tylko po prostu naganiasz w jedną stronę.

Jak ma najgorsze za sobą to to udowodni - opisz to/ odnieść się do raportów zmian w nich/ co zaobserwowałeś/aś w firmie / w kadrach - jak ten stan niby ma się "polepszać",a nie sugerujesz tylko po wycenie akcji. Tak to każdy możne sugerować innym zakupując jakiś walor wcześniej.

Czasami jak spółka ma widmo bankructwo to jej akcje mogą być i warte 1 grosz ,a w najgorszym wypadku to będą nic nie warte - jeśli do takiego bankructwa by doszło. To giełda ,a nie widzenie wyceny spółki życzeniowo patrząc tylko na korzystną cenę akcji - z byle jakiego powodu te akcje dziś nie kosztują 6 groszy...

Ja raportów tej spółki dogłębnie nie przeglądałam ,ale wystarczy tylko przyjrzeć się podstawowym

kwestią i widać ,że fundamentalnie to tu nic dobrze póki co nie wygląda.

Tu był raz już split. Z resztą z podobnych podziałów miał miejsce ,a gdzie jest dzisiaj?

Polecam też poczytać o stosunku zarządu do samego akcjonariatu. Ja osobiście jak już to dużych pieniędzy bym tu nie polecała wkładać. Przecież wskaźniki to jedno,a zarządzanie spółką to drugie... tym bardziej o ratingu D.

Kod:
mod: uprzejma prośba o konkrety. był split - kiedy? polecam poczytać - co? link z cytatem i wszystko jasne.
PS kupna i sprzedaży akcji na tym forum nie polecamy w ogóle. to są indywidualne decyzje, tak jak późniejsze skutki.

Dziękuję za aktualizacje wskaźników przez serwis...

Jeśli mam coś dodać od siebie również uważam ,że w najgorszym wypadku jeśli miałoby dojść do bankructwa będzie to na pewno bankructwo układowe. Mają zbyt duże zasoby aktywów.

W dodatku na najbliższe miesiące nic obiecującego nie powinno nie powinno się wydarzyć,a patrząc na innego dużego dewelopera na polskiej giełdzie Ganta to jestem zdania ,że zanim miałoby dojść do tego bankructwa to będzie dodruk akcji. Na Gancie też się ratowali wcześniej jak moli, a tam free float jest poniżej 89%, a tu mamy 37% (dane z serwisu stockwatcha) więc to "wiele mówi przez się".

Ogólnie JSW ma się tragicznie - jeśli nie zostanie szybko zrestrukturyzowana to kto wie. Nie życzę wam złe ,ale może podzielić los NWR... a gdzie jest dziś NWR to lepiej nie komentować.

Wszystko w rękach naszego "rządu" - pakiet większościowy ma przecież skarb państwa ,a jeszcze dwa lata temu wypłacali dywidendę zamiast zostawiać pieniądze na ciężkie czasy. Szkoda to wszystko komentować co się w tym naszym kraju dzieje tard

mamy raport zaudytowany - przydałoby się uaktualnienie wyników w serwisie Shhh

Nie wydaje mi się jak na ostatnie dni nie wygląda to tak źle w sensie na sam wolumen patrząc. Wszystko przecież jest na wykresie. Jutro może być podobny wolumen. Tu raczej jest zasada "spadającego noża" i jak ktoś ma większy pakiet to nie ma w co "uderzać" bo popytu prawie brak,a podaży aż nadto. Tylko przy tak dużych spadkach i długich świecach są też lekkie podbicia i dlatego tu zawitałam u was.

a jak tam wskaźnik WK na dziś wygląda Panowie ?
Co prawda raport był kilka dni temu ,ale nieaudytowany ,a wskaźniki na stockwatchu są na chwilę obecną nie aktualne - ktoś może podesłać aktualne wskaźniki?

Czy dzisiaj Orco grup w swej bytności od początku istnienia na GPW zaliczyło minimum historyczne?

Może mnie ktoś poinformować w tej sprawie...

Panie John Rambofeler
Kod:
/mod:ucięto wycieczki osobiste/

Ja nie napisałam ani razu by kupować czy sprzedawać. Pisze tylko o potencjale w dwie strony zależnie od sytuacji w jakiej się znajdujemy. Pisząc nawet kilka postów wyżej o prawdopodobnym zasięgu kursu w okolicach 1,81 zł. Pisałam również, że w najgorszym przypadku może być testowane dno ,a to jest opcja najbardziej optymistyczna i jest to trend krótkoterminowy wzrostowy.

Kod:
/mod:ucięto wycieczki osobiste/

Każdy ma prawo kupić i sprzedać zależnie od swojej własnej woli tak jak sobie założył inwestycje bo nie musi być tak dajmy dla przykładu ,że sprzeda Coal Energy i od razu odrobi na wspomnianej np. Enerdze.

Przykład? Moim zdaniem w Pana błędnej opinii i błędnym rozumowaniu.

Inwestor swego czasu kupuje akcje spółki zwanej Coal Energy po 20 zł potem czeka i czeka na tą "psychologię tłumu". Fakt. Lekko rosną akcje w górę ,a potem co się dzieje każdy sobie może odpowiedzieć…

Akcje spółek są zawsze warte tyle ile wycenia je rynek ,a nie z zasady ,że nie dały zarobić na debiucie to z czasem na pewno dadzą zarobić. To nie są obligacje.

Słuszną uwagę przytoczył też Pan o nicku inwestorgpwpl. Zaś to jak postąpi Pan o nicku Optymista moim zdaniem to jego indywidualna sprawa.

Ja osobiście jako osoba obserwująca również nie rozumiem dlaczego w pewnym momencie gdy spółka zacznie przynosić zyski (jeśli w ogole wróci do takiego okres?) to mam nie kupować akcji spółki, która ma jakiś potencjał. Tylko dlatego bo to spółka Ukraińska i ktoś na niej wcześniej stracił pieniądze?

Tok takiego rozumowania wydaje mi się absurdalny.
Kod:

/mod: Pomiędzy wierszami wystarczy tylko jeden Enter/

Będzie tak jak pisałam na jednym z wątków moim zdaniem- bardziej pesymistyczna wersja i test dna w okolicach 95 groszy,ale na chwilę obecną wszelkie prognozy o bankructwie czy nacjonalizacji spółki nie powinny mieć miejsca – w najbliższych miesiącach napewno.

Ukraina to nie trzeci świat tylko centrum Europy ,a panika z czasem się ustabilizuje - dlatego powroty w okolice 95 groszy powinny być tym testem, ale wieszczenie ,że trzeba sprzedawać czy kupować bo wszystko ma zależeć od psychologii tłumu nie jest chyba zbyt rozsądne.

Każdy powinien wiedzieć co kupuje jakie ma to fundamenty, potencjał, jaki sektor i kiedy-jak to kupić czy sprzedać bo pieniądze traci się łatwo ,a zarabia ciężko.

Ja osobiście obserwuje tą spółkę, ale uważam ,że kiedyś sytuacja się na niej odwróci.Zacznie przynosić dochody i każda spółka nie musi iść w tym samym kierunku na przykładzie ostatnio głośnej KMB Nova.

Giełda to rynek - tu scenariusze są zawsze różne ,a nie te same.

Optymisto poczytaj jeszcze raz wpisy z ostatniego tygodnia - Pan Szutnik śmie twierdzić ,że najbardziej optymistyczna prognoza to cena - 2zł.

Moim zdaniem dojdzie do ostatniego dna z wakacji tamtego roku w okolice 1,81zł i będzie powrót do okolic 1,4zł - 1,6zł i wejdziemy w trend boczny aż do raportu pod koniec lutego, który to będzie przesądzał czy kurs się nawróci i będzie testowane dno w okolicach 93- 95 groszy czy zobaczysz 2 z przodu.

Euforia jak u dzieci...

Nie sądzicie ,że zakup kilkunastu tysięcy akcji przez jakiś fundusz OFE tym bardziej OFE ING jest stricte marketingowe - co to jest za suma dla takich graczy ?

Dokładnie myślę,że tak , aby narobić rozgłosu i zrobić szum właśnie jak wy to robicie by przyciągnąć małych inwestorów.W celu podniesienia kapitalizacji spółki, która jest totalnie w dołku?

Zachowajcie zimną krew bo to jeszcze może być nie koniec spadków Shame on you

Szutnik napisał(a):

Za najbardziej prawdopodobny uważam teraz taki ruch "w bok- w górę", np. prostokąt skierowany ku górze, z ostrymi jazdami między jego górną i dolna linią, coś w stylu flagi z tego linka:

pl.wikipedia.org/wiki/Formacja...

tylko skierowanej ku górze, typowej dla trendu spadkowego wyższego rzędu.

Jestem tego samego zdania co Pani Szutnik i po ruchach widać chorągiewkę w stylu zwyżkującym ,ale nie widzę podstaw ku temu by ruch odbył się wyżej niż jak wcześniej pisałam do ostatniego dna z wakacji w tamtym roku czyli ceny 1,81 zł.

Dalsze poziomy są zbyt optymistyczne na chwilę obecną patrzac na fundamenty spółki.

Póżniej wydaje mi się ,że lekko spadnie i będzie konsolidacja w rejonach 1,6 zł - 1,8 zł aż do raportu półrocznego i po publikacji wracamy poniżej tych poziomów lub możliwy atak poziomów cenowych w okolicach 2 zł ,ale co do tego byłabym bardziej nastawiona sceptycznie. Bo podaż też jest spora,a papier przechodzi z rąk do rąk co o nim dobrze też nie świadczy.

Cytat:
To co widzimy, to jest na razie odreagowanie krańcowego wyprzedania spółki, nic więcej.
To może nawet i wyprowadzić kurs do okolic 2-3 zł, choć nie od razu.

Panie Szutnik może Pan to jakoś uzasadnić większą kwestią argumentów ?

To dość sporo od obecnych cen i poziomów. Mi wychodzi, że przy 2 zł jest dość spory opór i jak cena osiągnie 1,8 zł to byłoby i tak dobrze. Po wybiciu z ostatniej konsolidacji w okolicach 1,6 zł.

Cena 2 -3 zł możliwe ,że rokowałaby na odwrócenie się trendu spadkowego ,a do tego są potrzebne jakieś podstawy fundamentalne płynące z danych spółki, które na chwilę obecną za tym nie przemawiają.

Raport o wydobyciu z dnia dzisiejszego podejrzewam zaś ,że był już w cenie stąd te wczorajsze wzrosty. Miesiąc do miesiąca wygląda to nie tak źle ,ale rok do roku - można to tylko tłumaczyć tym ,że spółka próbuje ciąć straty w magazynowaniu surowca, który i tak jest w nadpodaży na rynku.

Opisana przeze mnie sytuacja bardzo ładnie wygląda teraz na wykresie.

Mieliśmy ostatnio do czynienia z małą korektą i w dniu dzisiejszym obronienie pięknie poziomu wsparcia.

Wcześniej przeze mnie opisanego w okolicy 1,09 zł.

Dziś było widać również dużą przewagę popytu nad podażą co jest bardzo ważne w kontynuowaniu trendu obecnie krótkoterminowego wzrostowego.

Proszę się przyjrzeć lepiej wykresowi od ceny 1 zł (8 stycznia 2013r. do 14 styczeń 2013r. - czyli chwili obecnej) - poszczególne wybicia na dużych białych świecach były negowane po czym wskaźniki się wychładzały i ponownie tworzy się kolejna formacja białych świec. Dodatkowo towarzyszą temu spore wolumeny co równie jest istotne przy kontynuacji wzrostów.

Naprawdę pięknie to wygląda, wręcz książkowo.

Nie wiem dlaczego większość z Państwa podchodzi tak sceptycznie do tej spółki.

Faktem jest ,że spółka jest w długoterminowym trendzie spadkowym, ale każda ze spółek ma jakieś odbicia.

Obecnie obserwujemy krótkoterminowy trend wzrostowy - dodatkowo towarzyszą mu odpowiednie obroty przez ostatni tydzień.

Ostatni dzień przypadający na 10 styczeń 2013r. był tylko korektą do wzrostów z poziomu 95 groszy do stanu obecnego.
RSI na godzinowym zostało wychłodzone do neutralnego ,a mianowicie na dziś 51 pkt. Zaś na dziennym i tygodniowym mamy sygnał kupna - co owocuje obecnym trendem krótkoterminowym. Poziomy 37 pkt - dzienny , 27 pkt - tygodniowy.
Na dziennym i tygodniowym mamy również sygnały kupna na MACD i Williamsa.
Teoretyczny zasięg kursu w trendzie krótkoterminowym wzrostowym jest to poziom ostatniego dna z ceny 1,8 zł z lipca ubiegłego roku 2013. To wariant najbardziej optymistyczny.
Ten mniej optymistyczny - to wzrost do 1,5 zł - 1,6 zł do cen ostatnich konsolidacji w krótkim trendzie bocznym kilku dniowym.
Za negatywnym oczywiście ciągle przemawia trend spadkowy dlugoterminowy ,ale przy tak dużych korektach również zdarzają się odbicia tym bardziej potwierdzający wolumeny i poziom obecnie wybronionego je wsparcia 1,12 zł. Ważne również jest w okolicach 1,07- 1,09 na którym oscylowało wydłużenie Fibonacciego oraz 120 stopni spirali Ganna.

Jeśli w przyszłym tygodniu kolejne sesje będą wzrostowe to oczywiście cena docelowa 1,70zł - 1,8 zł jest możliwie jak najbardziej na krótką metę realna...

W dłuższej perspektywie kluczowym będzie zapewne raport przypadający na dzień 2014-02-28. Czy spółka poradziła sobie w jakimś stopniu ze swoją tragiczną sytuacją finansową i trend zostanie odwrócony ,a tym samym (w przypuszczeniu) dno zostanie wyklarowane na poziomach 0,93 grosze - na sesyjnych 95. Czy wracamy do poziomów 1 zł i testowania cen historycznych.

No ,ale krótkoterminowo z AT nie wygląda to „aż tak złe" co kreski piszą i potwierdzają.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 1 listopada 2020 13:31:59
Liczba wpisów: 99
[0,03% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,825 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d