pixelg
Program do analizy....??? - Analiza techniczna - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

Program do analizy....???

matim13
0
Wpisów: 6
Wysłane: 5 stycznia 2009 21:42:01
Jaki możecie polecić program do analizy technicznej, słyszałem o Metastock, ale jakoś nie moge znalezć żadnych linków dzięki którym można go ściągnąć, jakby ktoś mógł wrzucić taki link, byłbym wdzięczny.

ps. początki są zawsze trudnebandhead :)

owner
0
Wpisów: 2 859
Wysłane: 5 stycznia 2009 21:47:32
nie sciagniesz. chyba ze jakiegos torenta znajdziesz jakims cudem. zwykly chyba ok. 1200zl z notowaniami online 5000... z tego co pamietam.
EEX

Teresa
Teresa PREMIUM
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 4 710
Wysłane: 5 stycznia 2009 22:13:18
Generalnie jeśli chodzi o AT to najpopularniejsze są właśnie MS i Amibroker.
Amibroker jest chyba nawet produkcji polskiej (nie wiem tylko czy jest polska wersja językowa).

rr
A wiesz przynajmniej dlaczego przegrałeś?...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
32
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 580
Wysłane: 5 stycznia 2009 22:15:18
Hurry up! Te linki jeszcze chodzą:

rapidshare.com/files/85596027/...
rapidshare.com/files/85600000/...
rapidshare.com/files/85604726/...
rapidshare.com/files/85607999/...
rapidshare.com/files/85634091/...

[jeśli Ci się spodoba, kup pełną wersję za pierwsze pieniądze zarobione na tradingu]

owner
0
Wysłane: 5 stycznia 2009 22:16:50
WD Ty maly hakerze :blackeye:
EEX

TheBlackHorse
0
Wpisów: 1 410
Wysłane: 5 stycznia 2009 22:28:55
owner napisał(a):
WD Ty maly hakerze :blackeye:

Bo WD to czlowiek nowej erycomputer
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

WatchDog
WatchDog PREMIUM
32
Wysłane: 5 stycznia 2009 22:29:19
to nie ja :binky:
to nie moje pliki :binky:
ja tylko niechcacy wpisalem do gugla: metastock rapidshare i samo wyskoczylo.
To te dwa cwaniaki, Rusek Brin i jakiś drugi Page, znajdziesz ich w Mountain View, Santa Clara, California.
Jeśli chcesz wiedzieć, mają tam teraz +9 stopni i troszkę pada. angry5
Edytowany: 5 stycznia 2009 22:29

opennetpr
0
Wpisów: 688
Wysłane: 5 stycznia 2009 23:52:29
Ta wersje trial można nawet chyba ze strony producenta pociągnąć MS. W sumie nie używam ale słyszałem, że wiele osób używa. Dobrymi programami chyba są chyba, mocno komercyjne, podobne do Investor/RT. Też nie używam, bo aż tyle nie handluje, ale może kiedyś.... Generalnie nieocenionym narzędziem w poszukiwaniu programów jest wyszukiwarka google. Są chyba też w necie fora poświęcone ogólnie oprogramowaniu, przykładowo google wywaliło coś takiego jak peb.pl, nie wiem co to ale pewnie jakieś tyczące różnych spraw związanych z softem.

arbusto
0
Wpisów: 3
Wysłane: 13 stycznia 2009 21:57:10
Sprawdź sobie program Abakus.

www.abakus.pl/gold_ii.htm#inst...

Dane historyczne do wprowadzenia (uciążliwe, bo jeśli nic się niezmieniło, to trzeba każdą sesję wprowadzać osobno):

http://www.abakus.pl/dane/

Na początek może pomoże.

Pozdrawiam
Powyższe wypociny nie mają nic wspólnego z rzetelną analizą, ani rekomendacją, nagabywaniem albo jakimkolwiek naganianiem. Potencjalne wzięcie ich pod uwagę jest działaniem na własne ryzyko i odpowiedzialność.

mauro24
0
Wpisów: 1
Wysłane: 19 stycznia 2009 17:25:43
Witam

Czy ktoś z Państwa już pobrał tego metasa, i rozpakował??
Zastanawiam się czy nie ma wirusa jakiegoś.

Za odpowiedź dziękuje:)

owner
0
Wysłane: 19 stycznia 2009 17:29:40
sciagnalem i rozpakowalem i wyskoczylo mi jakies ostrzezenie o wirusie ale... olałem :headbang:
EEX

WatchDog
WatchDog PREMIUM
32
Wysłane: 19 stycznia 2009 17:31:20
Oops.
Ja nie sprawdzałem, bo jadę na Amibrokerze.
Jakby co to nie podpucha ani zemsta.... zabezpieczajcie się....

opennetpr
0
Wysłane: 19 stycznia 2009 20:15:28
A tak przy okazji może ktoś zna jakieś programy, które potrafią zemulować serwery eSignal w czasie rzeczywistym, bo to w Polskich warunkach ciężki orzech do zgryzienia. Oczywiście najlepiej gdyby były darmowe lub miały jakąś wersję testową aby wypróbować czy robią to o co je się posądza czy tylko symulują emulację.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
32
Wysłane: 19 stycznia 2009 20:22:22
może msg'nij do MarginCall'a. z tego co wiem, ma obcykanego eSignala.

opennetpr
0
Wysłane: 19 stycznia 2009 21:47:18
Chwilowo moje poszukiwania dobrego DDE tłumacza odkładam na półkę. W polskich warunkach jest to zadanie ciężkie do rozwiązania, za każdym razem gdy wydawało się, że już mam rozwiązanie, pojawiał się mały problemik, który po chwili stawał się Mount Everestem i kiedy prawie nań wszedłem, znów się pojawiał malutki problemik.... W polskich warunkach najużyteczniejszymi narzędziami które jakoś korzystają z serwerów polskich są chyba amibroker i metastock, przy czym ze względu na różne możliwości konfiguracyjne lepszym jest zdaje się ami. Jeśli chciało by się rozejrzeć po rynku by kupić jakiś inny soft, który by korzystał z serwerów w Polsce, to trza się trzy razy dobrze zastanowić, bo malutki problemik...... Najśmieszniejsze jest to, że normalnie w każdym pewnie innym dziale informatyki to nie był by żaden godny uwagi problem, niestety w przypadku rozwiązań do handlu giełdowego to chyba od 2006 jest jakaś technologiczna głęboka zapaść, dotycząca tak banalnych spraw jak format przesyłu danych. Chyba do tego przyczyniła się silna komercjalizacja, która nie doprowadziła do wzrostu konkurencyjności, a raczej do procesu odwrotnego. Nowe rozwiązania pojawiają się ciężko, firmy starają się nie tyle konkurować między sobą jakością oprogramowania, rozbudową o nowe funkcje itd, co zamykaniem formatów przesyłu dany, tak by w miarę jak najtrudniej było przejść na rozwiązania konkurencji. Co prawda z tego co widziałem znacznie się to znormalizowało, bo praktycznie każda lepsza firma ma wtyczki do większych serverów na świecie, ale patrząc z peryferyjnej Polski, przeglądając różne fora nawet w najdzikszych zakątkach świata, okazuje się, że coś koo 2006 tąpnęło i stanęło i dalej nie chce ruszyć poza już ustalony i podzielony obszar działania. Trochę to dziwne bo normalnie nawet taka firma jak potentat na rynku soft Microsoft regularnie co parę lat dokonuje rewolucji swoistej w swoim oprogramowania, tak jakby chciała konkurować sama z sobą. Rewolucji mniej lub bardziej udanej, choć z przekąsem niektórzy twierdzą, że to sprawka technologi open source. Na rynku jednak programów do analiz giełdowych to jednak jakby coś się zatrzymało te parę lat temu i praktycznie od tamtej pory żadnej rewolucji, a o otwarciu jakimś to nawet mowy być nie może. Co więcej zauważyłem, że wiele dość sensownych projektów zostało porzuconych. Nowe zaś się nie pojawiają. Zapaść po prostu zapaść.
Edytowany: 19 stycznia 2009 21:50

WatchDog
WatchDog PREMIUM
32
Wysłane: 19 stycznia 2009 21:51:53
MarginCall naprawde mial podpietego eSignala do Ami, i to jesli dobrze kojarze, juz poltora roku temu.
ale z tego co wiem, zarzucil GPW i zarzucil Ami. Na czym i gdzie trejduje, może sam powie...

opennetpr
0
Wysłane: 19 stycznia 2009 22:33:44
Ami akurat śmiga z polską giełdą genialnie, problemem nie jest akurat taki, problem jest technologiczny. Dawniej podpinali metastocka czy ami brokera przez uniwersalne pluginy DDE lub servery wirtualne korzystające z DDE typu HyperServer. Ponieważ te programy stały się dość popularne to firmy w Polsce zrobiły tak by te dwa formaty można było używać bezpośrednio. Problem jest inny jak użyć softu dedykowanego dla serwerów typu eSignal, które nie potrafią odczytać prostego pliku cvs. Więc chodzi o rozwiązanie A-polska firma wysyła dane rt do pliku cvs >>>dane trafiają na dysk komputera lokalnego w formacie cvs >>>dane z tego formatu trafiają do jakiegoś programu pośredniczącego DDE (albo i nie jeśli program docelowy potrafi odczytać prawidłowo ten plik przez swój DDE) >>>dane prze konwertowane trafiają do programu docelowego. Nawet jeśli się to uda zrobić, to często barierą nie do przejścia jest, brak wewnętrznych algorytmów tak przesłanych danych na inny bardziej zaawansowany sposób wyświetlania. Nie chodzi tutaj o podpięcie eSignala czy innego serweru znanego na świecie do jakiegoś programu typu ami. Chodzi o podpięcie jakiegoś produktu soft ze świata do danych generowanych przez Polski serwer, nie mam tu na myśli metastocka czy ami bo to nie problem. Można spróbować to zrobić poprzez zemulowanie danych z polskiego serwera na jeden z formatów przyjmowanych przez któryś z softów docelowych, więc najczęściej jeden z formatów stosowanych przez globalnych potentatów typu eSignal. A problem jest naprawdę idiotycznie głupi bo się okazuje, przynajmniej z tego co czytałem, że prawie żaden z tych programów nie potrafi odczytać prawidłowo sam najprostszego pliku cvs z 4 kolumnami generowanego rt z komputera lokalnego miast z servera polskiego. Stąd te problemy ze stosowaniem przejściówki. Niby błahy problem, ale jego dobre rozwiązanie i w miarę tanie jest dość trudno osiągalne. Oczywiście niektóre polskie firmy się chwalą, że potrafią coś tam ich servery zemulować, ale jak przychodzi co do czego się pojawia dobrze chcieliśmy, a wyszło jak zawsze. Nie chodzi o podpięcie do serwera potentata światowego jakiegoś softu bo to nie sztuka. Rozwiązanie musi być dobre (skuteczne), tanie, i nie sprawiać problemów. Natura technologiczna problemu polega między innymi na tym, że obawiam się, iż nawet jeśli uda się jakimś cudem podpiąć jakiś program przez jakieś DDE do polskiego servera, to sam program nie będzie miał zaimplementowanych interesujących mnie algorytmów, czyli nawet jak dostanie te 4 kolumny z pliku cvs to nie będzie czasem potrafił sam nic z nimi zrobić, bo został tak napisany, że dostaje od razu na patelni podane 10 kolumn. Programy typu ami zaś dają możliwość stożenia z 4 kolumn cvs tego do czego inni dostarczają 10 kolumn danych. Ale nie jest to najwygodniejsze bo zwykle samemu sobie trzeba popisać skrypty by tak zrobiły takie programy.
Wyjdzie więc na to, że najmniej problemowym, jednym z najtańszych i jednocześnie jednym ze skuteczniejszych rozwiązań będzie zrobienie tego samu w programie oferującym język skryptowy, więc programie typu ami, albo zrobienie tego w excelu. Oba rozwiązania nie są najwygodniejsze i nie są idealne, ale wobec kolejnych Mount Everestów coraz częściej stają się jedyną alternatywą, takie mniejsze zło. Przekopałem sporo na ten temat, ale chwilowo lepszych pomysłów brak.
To tyle drobnych uwag, jakby ktoś podjął się próby rozwiązania tego problemu.
Edytowany: 19 stycznia 2009 22:42

krzem78
0
Wpisów: 197
Wysłane: 10 marca 2009 21:42:18
Czy nie będąc programistą mam szanse nieco podziałać w formułach afl w amibrokerze? Znacie może jakieś stronki, z których można by się nauczyć od podstaw? Trochę szperalem, ale to co znalazełm jakby trochę za trudne na początek.
Moja rzeczywistość subiektywna - to wszystko to, co istnieje. Rzeczywistość obiektywna to twór syntetyczny dotyczący hipotetycznej uniwersalizacji licznych rzeczywistości subiektywnych. Philip Dick.

Vigokumak
0
Wpisów: 11
Wysłane: 26 marca 2009 22:44:54
Czy ktoś ma może lub podpowie jak po zaktualizowaniu danych oglądać wykresy w Metastock ( jak z niego korzystać) wielkie dzięki

owner
0
Wysłane: 26 marca 2009 23:28:12
ściagasz plik z danymi np z bossa.pl
rozpakowujesz "gdziekolwiek"
w metasie klikasz open i wybierasz katalog "gdziekolwiek"
klikasz nazwe spółki która chcesz zobaczyć
EEX

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4