pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

krzem78

krzem78

Ostatnie 10 wpisów
sorki za złośliwość, ale jeśli piszesz o "przymrużeniu", to "bieżąco" też pod to podlega:)
Moja rzeczywistość subiektywna - to wszystko to, co istnieje. Rzeczywistość obiektywna to twór syntetyczny dotyczący hipotetycznej uniwersalizacji licznych rzeczywistości subiektywnych. Philip Dick.

Obecnie świat jaki obserwujemy skierowany jest na zewnątrz. Świat zewnętrzny nie jest jednak jedyny, ale bardziej widoczny, po podsycany m.in. przez media. W efekcie swoje myśli kierujemy na zewnątrz, zapominając o swoim wnętrzu. Kupić można tylko to co istnieje w świecie zewnętrznym. Jest już coraz więcej teorii współczesnego naukowego świata na to, że sami kreujemy rzeczywistość w jakim żyjemy. A czym właściwie jest świat materialny? Coraz więcej mówi się o tym (albo ja ostatnio więcej czytam na ten temat stąd mogę nie być obiektywny), że materii jako takiej prawie nie ma. Wszystko jest w 99,9999999999999999999% pustką. Sedno tkwi w przepływie informacji. Jeśli zrozumiemy, że atom to nie zbita kulka materii (większość to pustka, orbita po której krążą elektrony, oraz jądro) i dalej rozbijając jądro jest podobnie kwarki itd i tak zdaje się bez końca, to coś w tych teoriach jest. Wklikaj w you tube np.: "Nassim Haramein", "What The Bleep Do We Know".
Moja rzeczywistość subiektywna - to wszystko to, co istnieje. Rzeczywistość obiektywna to twór syntetyczny dotyczący hipotetycznej uniwersalizacji licznych rzeczywistości subiektywnych. Philip Dick.

Czechy : Polska
3 : 2

Przed ogłoszeniem raportu raportem była gra pod niego, po ogłoszeniu (mimo dobrych wyników) pozbycie się waloru.

Myślę, że głównym powodem jest mała płynność - wahania na takich spółkach to normalka - można je wywołać wrzuceniem niewielkich pieniędzy na rynek.

Nastraja optymistycznie decyzja o dywidendzie - 0,15 groszy na akcję.
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

Pawel_1979 napisał(a):

Jeżeli informacje będą wskazywały na jakiś czarny scenariusz trzba będzie sprzedać ze stratą

Hmmm, wtedy coniektórzy wpiszą że złe informacje są już w cenie. I może będą mieli rację. Bądź co bądź doświadczenie uczy, że tak duże spółki nie spadają w nieskończoność (dla przykładu KGHM na poziomie 20 zl). Jasnym jest, że w tym momencie wielu bardziej doświadczonych wskaże całą masę różnic pomiędzy KGHM a PBG. To ja poproszę o te różnice (w końcu po to tu jestem żeby się czegoś nauczyć).

Sorry z góry za wymowę i się nie pogniewam jak moderator usunie wpis.
O co kaman? Że ten kórs rośnie i rośnie? Kurs od 5 marca, czyli przez zaledwie 12 sesji wzrósł prawie 10-krotnie. Od grudnia dwudziestokrotnie? O co tu chodzi? Bywały i tego rodzaju jazdy, ale chyba nie aż takie?? Aż z ciekawości spojrzałem na wykres historyczne Drągowski, bo w ostatnich latach chyba tam była jedna z największych jazd na GPW. No i owszem był wzrost podobnej kategorii z tą różnicą, że zaraz po debiucie, gdzie nie dziwota o dużą wolatylność kursu.
Kto teraz zakupi akcje? IMHO to ogromne ryzyko wzmocnione tym, że kurs zbiega się z historycznym szczytem.
Czy coś fundamentalnego o aż takim znaczeniu się wydarzyło?
O CO KAMAN?

Czy dawna nazwa spółki EFH Żurawie Wieżowe ma coś wspólnego z EFH - spółką notowaną obecnie na GPW?

nigdzie nie napisałem, że się straci, tylko że zobaczy umniejszoną kwotę na rachunku. Ale jak czytam mój wpis to zgodzę się, że powinienem dodać o prawie do objęcia akcji nowej emisji, żeby nieumyślnie nie wprowadzać w błąd.

nie znam się tym do końca, ale chyba nie jest tak jak piszą drobny i thorin61.
Jeśli nie pozbędziesz się akcji do 10 lutego (12 to niedziela więc D-3 licząc od 15 lutego to 10 luty) to w poniedziałek 13 lutego zobaczysz na rachunku cenę akcji dużo niższą tj. cenę po odcięciu o TWPP (teoretyczną wartość prawa poboru). O ile niższa będzie ta cena wynika z wzoru:
TWPP - (C-E) / (N+1)
TWPP - teoretyczna wartość prawa poboru
C - cena rynkowa starych akcji na ostatniej sesji z prawem poboru (w naszym przypadku 10 luty)
E - cena emisyjna nowych akcji - w naszym przypadku 0,70
N - liczba praw poboru potrzebnych do objęcia nowej emisji - w naszym przypadku 0,25

lajkonik napisał(a):
@Krzem78,

VAT od profitu ? Niby tak. Ale jeżeli kupisz dzisiaj srebro inwestycyjnie to dzisiaj zapłacisz sprzedawcy VAT. Masz zamrożoną tą kwotę. Aż do sprzedaży. Jak sprzedaż taniej niż kupiłeś to zwrócisz się do państwa o zwrot. Trochę to potrwa !!! No i pod warunkiem, że dokonałeś obrotu w ramach działalności gospodarczej. W sumie to już nie to samo co handel akcjami przy pomocy palcy i umysłu blackeye .

Oczywiście że to nie to samo co handel akcjami. Ten bowiem można bardziej porównać do handlu srebrem na forex (choć dźwignia olbrzymia) lub certyfikatami RCSILAOPEN, a nie srebra fizycznego.
Co do pierwszej części wątku to raczej powinno być jasne, że kupując srebro lokacyjne (fizyczne np. monety) i traktując to jako inwestycję nie zamierzam sprzedać go w krótkim terminie (dni, tygodnie). Kupno metali lokacyjnych (fizycznych) raczej ma na celu zabezpieczenie się na wypadek np. wojny, gdy pieniądz papierowy może mieć mniejszą wartość lub jako inwestycja w dłuższym terminie.
Kwotę mam zamrożoną aż do sprzedaży, to się zgadza - dotyczy to każdego towaru. VAT odzyskam nie tylko w przypadku gdy sprzedam taniej niż kupiłem - wtedy bowiem odzyskam część VAT-u (chyba że działalność gospodarcza jest szersza aniżeli handel srebrem co nie musi być aż takie szczególne). Jest raczej odwrotnie - odzyskam cały Vat zapłacony przy zakupie jeśli sprzedam monety w tej samej cenie lub drożej aniżeli kupiłem.

GregGoldi napisał(a):
Powiem szczerze że odkąd się dowiedziałem że na fizyczne srebro w Polsce jest nałożony pełny 23% vat przestałem się nim kompletnie interesować gdyż straciło dla mnie wartość "antyinflacyjną" i ochronną dla kapitału...

Nie do końca jest tak jak piszesz. Vat naliczany jest od profitu, a nie od całej wartości monety czy sztabki.

Dapi napisał(a):
cad_man
krzem:
Wisielec to młot tylko w trendzie wzrostowym
Inverted hammer uznawany jest za pozytywna formację w literaturze.

Dzięki za wyjaśnienie - czyli błąd ale mój. Choć nadal nie rozumiem, czemu te formacje zapowiadają zmianę trendu.

U mnie mapa rynku się wyświetla - sprawdzałem na 3 przeglądarkach.

Ogólnie super sprawa z tym ATtrader.

Wydaje mi się, że są następujące błędy w skanerze świecowym:

W zakładce "pozytywne" wyświetla się odwrócony młot
W zakładce "negatywne" wyświetla się wisielec, a tak naprawdę po kliknięciu w wykres jest to młot

serpico napisał(a):
kilka słów co do obecnej sytuacji, bo buja niemiłosiernie

wg mnie, co powtarzam już od jakiegoś czasu, mamy do czynienia z nowoczesną wojną XXIw., nie na karabiny, bomby, samoloty, ale na waluty. usa wszystkimi siłami próbuje doprowadzić do rozpadu EU i zlikwidowania Euro, które jest jedyną konkurencją w światowym handlu dla $.

EU nie może przegrać tej batalii, EU musi, musimy to wygrać. tak przez chwilę pomyślałem sobie, co by się stało, gdyby EU się rozpadła lub zlikwidowano Euro. przerażenie w moich oczach to mało powiedziane. dolar po 5,00, frank po 5,50. ceny surowców w kosmosie. popyt na dolara i bezpieczne waluty osiągnąłby stadium paniki. czym by to skutkowało dla przeciętnych obywateli RP i całej naszej gospodarki, nie muszę tłumaczyć. niestety EU musi przetrwać, chociaż USA dążą by zlikwidowac jedyną konkurencję na rynku, jakim jest Euro. monopol na walutę międzynarodową w usach daje im gwarancję światowej potęgi, a z tego nie zrezygnują

Coś w tym jest. USA chce zeby za wszystko co wartosciowe (np ropa) placic w dolarach, ktore jak trzeba sami sobie dodrukują. Więcej tu http://www.bibula.com/?p=46757

Z technicznego punktu widzenia na SP500 wczoraj atakowaliśmy po raz drugi sma200, dzisiaj odbiliśmy od niej agresywnie. Podobno dla USA średnia ta jest b.ważna. Ryzyko bessy wraca.

Tak, jest abonament na 3 miesiące; dostajesz zdrapkę ważną do końca 2015 roku. Wiem, bo dziś kupiłem:)

technicznie rzecz biorąc na Sp500 jesteśmy w okolicach sma 200. Parę czy paręnaście dni temu klasycznie walczyliśmy z ema 200 z pozytywnym skutkiem dla byków (testowanie od dołu, przebicie, testowanie od góry, wybicie). Obecnie sma 200 przebita bez przystanku (choć trochę za szybko o tym mówić). Słyszałem opinię o przywiązaniu Usa do średniej dwustusesyjnej. Czy może ktoś ma wiedze czy chodzi o ema czy sma?

jeśli chodzi o średnie to testujemy od dołu ema 200 na dziennym na SP500
http://stooq.pl/q/a/?s=^spx

@buldi
Myślę, że Cie polubiłem brachu, mam wrażenie że piszesz tak jak myślisz, dzielisz się swoją wiedzą nie żałujesz czasu dla innych pisząc posty na tym wątku czy na innym dotyczącym opcji. Ale zastanawia mnie jedno. Przez cały okres hossy 2009-2011 (o ile to była hossa) byłeś niedźwiedziem (nie mam pewności czy przez cały ten okres bo nie czytam wszystkich wątków na stockwatch) . Teraz tzn od sierpnia 2011 doczekałeś się spadków, i... w tym momencie nagle obstawiasz bardziej bycze nastawienie. Rozumiem postawę kontrarianina ale czy aby nie wyprzedzasz za bardzo tego co się zdarzy na rynkach?

Czy już wiadomo w jakich księgarniach będzie dostępna książka (mnie interesuje Poznań)? Na jak długo abonament do stockwatch za kupno książki?

silver -13%, gold -5,7%. Koniec hossy na metalach szlachetnych? A miały rosnąć i rosnąć. Parę minut później i już srebro -16,7%.

najbardziej rzucają się w oczy reklamy zasłaniające większość ekranu. ehh pomyśleć że kiedyś nie było tu wcale reklam.

też czekam na kolejną serię w opracowaniu buldiego. Bądź co bądź ostatnie dwa miesiące to szczególny okres na rynkach (ogromna zmienność). Powstaje więc pytanie czy przy tak mało płynnych instrumentach jak "polskie" opcje radzą sobie te instrumenty (czyt. mają sens) przy mniejszej zmienności na rynku (i przy sporej liczbie zawieranych transakcji jak w przedmiotowym poście). Thx buldi za spory potencjał włożony w studium wątku.

odnośnie złota to dobijamy do historycznych szczytów na xauchf.
stooq.pl/q/?s=xauchf&c=mx&...
ciekawy jestem tej rozgrywki.

@mathu imho za szybko aby mówić o powrocie do spadków na ropie, to zaledwie jedna świeczka na m30 o konkretniejszym ruchu w dół. Co prawda domknięcie luki i odwrót jest jakimś argumentem, ale co najwyżej do przetrzymania pozycji jak w Twoim przypadku a nie do wejścia w pozycję krótką.
Swoją drogą czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego większość forumowiczów w niskich cenach surowców upatruje szansę na hossę w dłuższym terminie, a przecież korelacja ceny ropy i indeksów jest zgodna.
Fundamentalnie wydaje się to być uzasadnione, ale wykres pokazuje co innego...
stooq.pl/q/?s=cl.f&d=20110...

Kanoniers napisał(a):
JP Morgan mówi kupuj złoto

“We love gold,” J.P. Morgan says. They add: “Many investors may look at the gold price chart with disappointment and assert it’s too late for them to buy. We disagree.”

The bank says that Western governments need to either raise taxes or cut spending or both, and nobody in authority seems ready to take those kinds of tough decisions. As long as everyone’s punting, J.P. Morgan believes gold will keep rising.

ale JP ma timing :) jeszcze nie zdarzyl nagonic a juz wszyscy go traktuja jako antywskaznik Dancing

oj zdążył zdążył, info jest z 04.08.2011 czyli licząc po intradayowych extremach po rekomendacji wzrosło o ponad 10%. Info Morgana podałem na stronie 65 w dniu 08.08.2011:

"Złoto i frank oszalały. A JPMorgan rekomendował zakup złota 04.08.2011. Kto ich posłuchał ten zyskał. A tak na serio, to skoro oni rekomendują zakup, to może do szczytu już tak daleko nie jest? Albo jakaś większa korekta na złocie (i odbicie na giełdach), no chyba że ta hiperbola się już nie zatrzyma aż do szczytu.
blogs.wsj.com/marketbeat/2011/...
"

Ale chyba za wcześnie mówić, że to koniec wzrostów na gold - trend trwa 10 lat.

A to powód spadków na złocie: podwyżka marży
"By Michael Kitchen
LOS ANGELES (MarketWatch) — U.S. exchange operator CME Group CME -10.09% said late Wednesday it is raising the margin requirements for trade in a wide range of gold products, effective Thursday. The speculative margin requirement for a new position in Comex 100 gold futures will rise to $7,425 from $6,075, or to $5,500 from $4,500 for existing „current maintenance” margins. However, benchmark gold futures extended their rise in the wake of the announcement. Comex gold for December delivery GC1Z +0.36% rose to $1,807 an ounce from its $1,784 New York settlement level Wednesday, ahead of the CME announcement." - informacja z http://www.goldblog.pl/

krzem78 napisał(a):
krzem78 napisał(a):
ES.F - jesteśmy kilka punktów od 61,8% zniesienia fali wzrostowej od lipca 2010. Na bossa ten poziom wychodzi na 1143.

pękło jak zapałka.
następne tego typu: 31,8% całego wzrostu "hossy" - 1102.

Oczywiście tu był błąd - chodzi o 38,2%
Raz przebił ten poziom ale w nocy, potem 3 razy się od niego odbił. Dodatkowo w tej strefie (od 10350-1147 z wyjątkami) poruszaliśmy się od ok. września 2009 do września 2010 - konsolidacja. Trwałe zejście poniżej tej konsoli (poniżej 1000 z lipca 2010) to już dla mnie bessa. Póki co w średnim terminie upatruję szansy na przytulenie ulubionej przez USA EMA 200.

A tak w ogóle to przestaję wierzyć w to AT tak jak serpcio pisze.

chfpln wlaśnie wyrównał wczorajszy intradayowy szczyt (nawet przebił o 0,5 grosza)
es.f dzisiaj zniósł 61,8% wczorajszej falki wzrostowej; za wcześnie mówić o formacji ABCD, ale jakaś szansa jest...

sebastian_1972 napisał(a):
krzem78 napisał(a):
pop napisał(a):
Pop
Euro było po 4,11 a frank po prawie 4,07.
Tyle mówią wykresy które czytam. I gazety.

Miałem wtedy włączone TVN24,w news'ie PILNE pokazywali franka w pewnym momencie na 4,11 (a gdybyś znowu chciał negować,to powiem,że jako PILNE wyświetlali wyłącznie kurs franka)...

Może jeden z Was mówi o cenie bid a drugi o cenie ask.

Nie 4.07 i koniec. Co jak co ale czytanie ze zrozumieniem mam opanowane
Ale musimy pamiętac, że TVN (a co za tym idzie i 24) już nie takie samo jak 6, 7 lat temu, cos się popsuło tam. zmaiast faktów własna polityka stacji.

krzem78 skad miała by sie wziąc na walucie taka różnica bid i ask? W walutach to grosz jest dużą różnicą.

Nie obserwowałem, ale przy większej zmienności spread jest podnoszony więc to możliwe. Potwierdzam, ze u mnie na bossa najwyższy kurs sprzedaży był po 4.07.

Es.F już +6,00%, podobny wzrost jak wczoraj spadek, ale ruch na intradayu większy.
Na dziennym świecowym objęcie hossy.
Na tygodniowym - piękna świeca; oczywiście nie zamknięta, za szybko mówić.

No i wszędzie trąbią i trąbią o franku i złocie. Imho to już długo nie potrwa przynajmniej jeśli chodzi o franka (liczyć już w tygodniach). To gdzie ten kapitał grubych graczy ma być ulokowany jak już upuszczą powietrze z tej bańki - chyba nie w obligacjach USA.

Nie wyrokuję, że mamy powrót do hossy... tylko się pocieszam...

www.tvn24.pl/-1,1713478,0,1,sp...

"21 lipca nieznany inwestor postawił 850 mln dol. na to, że rating największej gospodarki na świecie, czyli USA, zostanie obniżony z poziomu AAA do AA+. Stawka była oceniana w stosunku 1:10, a obniżka stała się rzeczywistością w ub. weekend. Według "Daily Mail" i części ekonomistów przewidującym graczem mógł być znany spekulant George Soros, który ogłosił niedawno, że odchodzi na emeryturę."

Może to było powodem spadków. A po tej informacji rynki ruszyły do góry (choć nie znam czasu podania tej informacji u źródeł).

pop napisał(a):
Pop
Euro było po 4,11 a frank po prawie 4,07.
Tyle mówią wykresy które czytam. I gazety.

Miałem wtedy włączone TVN24,w news'ie PILNE pokazywali franka w pewnym momencie na 4,11 (a gdybyś znowu chciał negować,to powiem,że jako PILNE wyświetlali wyłącznie kurs franka)...

Może jeden z Was mówi o cenie bid a drugi o cenie ask.

w tej chwili frank przeszkadza wzrostom też mi się tak wydaje. . Na ropie od tegorocznych szczytów można łatwo wyodrębnić 2 fale po niemal równo 2500 punktów, wczoraj skończone (FOIL na bossa). Ropa ostatnio idzie łeb w łeb z SP500. Może jednak SP500 urośnie...crybaby
Kiedy ta bańka franka pęknie? Czekają aż większość przewalutuje kredyty chcąc całkiem pogrążyć ludzi? Może wynika to z tego, że frank pilnuje szczytów względem złota? http://stooq.pl/q/?s=xauchf

"Nie chce się wcinać, ale Frank jest już prawie po 4 zeta. Brakuje 4 gorszy. Co tu jest grane."
Hiperboli nie widziałeś? Angel

DAX już prawie połowę dwuletnich wzrostów zniósł.... w jeden tydzień i jeden dzień. Albo to jakaś ściema albo wojna.

na dziennym dolny cień już powyżej połowy korpusu świecy (es.f). Ciekawe czy chociaż to utrzymają do końca sesji. Trzymam kciuki.

"W październiku 2008 bywały szybsze spadki. Na razie do tego się zbliżamy"
Procentowo owszem, ale jeśli chodzi o ilość punktów to niekoniecznie (piszę z pamięci, nie sprawdzałem).

krzem78 napisał(a):
ES.F - jesteśmy kilka punktów od 61,8% zniesienia fali wzrostowej od lipca 2010. Na bossa ten poziom wychodzi na 1143.

pękło jak zapałka.
następne tego typu: 31,8% całego wzrostu "hossy" - 1102.

Złoto i frank oszalały. A JPMorgan rekomendował zakup złota 04.08.2011. Kto ich posłuchał ten zyskał. A tak na serio, to skoro oni rekomendują zakup, to może do szczytu już tak daleko nie jest? Albo jakaś większa korekta na złocie (i odbicie na giełdach), no chyba że ta hiperbola się już nie zatrzyma aż do szczytu.

blogs.wsj.com/marketbeat/2011/...

buldi napisał(a):
krzem78 napisał(a):
Czyli zgodnie z teorią że większość nie ma racji będzie albo dynamiczne odbicie albo głębokie spadki :) A może jedno i drugie w ciągu jednego dnia/tygodnia? Może warto wejść w strategie Long Straddle w opcjach stawiając na zmienność?

Raczej kiepski pomysł.
Obecnie mamy sporą zmienność więc opcje są drogie, co oznacza że otwierając teraz strategie opartą na longach wyjdzie Ci dosyć szeroki zakres w którym long straddle będzie pod kreską.
To trochę tak jak byś dzisiaj kupował franka który tak mocno ostatnio zdrożał. Think Choć to może nie do końca dobry przykład, bo frank nadal może drożeć ale zmienność raczej znacząco już nie podskoczy. Jeżeli tak - to krótkotrwale.
Jeżeli ta nietypowa zmienność spadnie przed wrześniem kiedy opcje wygasają - przekonasz się jak bardzo dzisiaj przepłaciłeś.blackeye
To jest raczej dobry moment na otwarcie od pozycji short.
Ale to rozważania nie na ten wątek.

Parę słów od kogoś kto lepiej zna temat i już wiem z grubsza o co biega. dzięki buldi.

Czyli zgodnie z teorią że większość nie ma racji będzie albo dynamiczne odbicie albo głębokie spadki :) A może jedno i drugie w ciągu jednego dnia/tygodnia? Może warto wejść w strategie Long Straddle w opcjach stawiając na zmienność? bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...
Z tego co się pobierznie orientuję brak wystarczającej płynności na naszych rodzimych opcjach może być tu pewnym problemem. Zresztą jak na wielu innych instrumentach.

myślę, że tu chodziło o wig20, tyle cyfr nie zmieściło by się w numerze rejestracyjnym więc skrócili :)

i gdzie tu sens ślęczenia nad wykresami, "dokształcania się" w AT czy AF. Coraz bardziej skłaniam się do teorii spiskowej.
Oraz że całe AT zostało stworzone dla zwykłego zjadacza chleba i celowo pokomplikowane i do wyboru do koloru co chcesz: świeczki japońskie, formacje harmoniczne, oscylatory, i coraz to nowsze np. sieci neuronowe. Byleś uwierzył w cokolwiek a "my" i tak z Ciebie wyciśniemy co się da.

Taurus80 napisał(a):
jak po wybiciu? :) w USA musza z klasa korekte zakonczyc baardzo wysokie otwarcie i jazda w dooooooolllll po czym powrot tworza klasyczna swieczke zakonczenia spadkow z baaaardzo dlugim wasem a przynajmnie probuja :) na dzisiaj najwazniejsze aby skonczyliw okolicach dzisiejszych maxow a ideal jeszcze wyzej :) wtedy bedziemy mieli spokoj w przyszlym tyg i pozadne odbicie.:

Scenariusz się realizuje. Bingo?!

PS. Lepper nie żyje sad10

hmm większość trzyma akcje, a większość nie ma racji. To niedobrze dla mnie, bo ja też trzymam.

Taurus80 napisał(a):
krzem78 napisał(a):
Czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego rozjechała się korelacja złota i giełd?

Prawidlowa korelacja to jest odwrotna gield do zlota wiec czysto teoretycznie prawidlowo gieldy gora zloto dol.

Taurus masz rację. Czyli przez ostatnie ponad dwa lata byliśmy w stanie nietypowym czy nieprawidłowym, bo złoto i indeksy szły w tym samym kierunku. Jeśli ostatnie tygodnie miałyby przywrócić naturalny porządek (odwrotna korelacja) to chyba bardziej wierzę we wzrosty na złocie.
Po obejrzeniu filmików Kiyosakiego można wywnioskować, że miejsca na wzrosty dla złota jest jeszcze bardzo bardzo dużo.
www.youtube.com/watch?v=DtcqI9...
www.youtube.com/watch?v=FVxEji...
Choć póki co mocno liczę na kontynuację wzrostów na giełdach również, czyli kontynuację stanu nietypowego, a ostatnie tygodnie jako tymczasowe zachwianie stanu rzeczy.

@mila cyt."NA giełdach w ostatnim czasie wpompowano sporo pustego pieniądza - to i spadki przychodzą z łatwością. "
Ale do tej pory pompowanie pieniędzy powodowało wzrosty na giełdach. I to było logiczne bo skoro pieniądz jest mniej wart to trzeba go więcej, żeby wycenić wartość spółki (podobnie jak np. złoto).

IMHO do średniej dwustusesyjnej ema200 lub w jej okolice SP500 "powinien" od dołu dobić. Z tego co słyszałem Usiaki mocno sa do niej przywiązani. Potem może zacząć znowu spadać i pogłebić spadki. Ale nawet wtedy nie uwierzę w bessę. Pytanie czego trzeba żebym uwierzył?

Czy może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego rozjechała się korelacja złota i giełd?
I dlaczego przy okazji kwestii limitu zadłużenia w USA wszyscy twierdzili, że jak będzie podniesiony ten limit to giełdy pójdą w górę, a złoto w dół (nie chodzi mi tu nawet o kierunek tylko o odwrotną korelację).

broker_ns napisał(a):
@krzem78

Powiedz mi szczerze kolego - a zadałeś chociaż sobie trud przeczytania tych komunikatów. Bo ja przynajmniej ten pierwszy odbieram pozytywnie, o czym już wcześniej pisałem obszernie.

Błagam Was, czytajcie najpierw dokładnie komunikaty a potem je opiniujcie!!

@broker_ns

Unieważnienie przetargu przyjąłem jako złą wiadomość, być może zbyt pochopnie. Drugie info dobre nie jest, choć to prawda że wielkość pakietu nie jest porażająca.
Rzecz w tym, że istnieje jakaś granica w jakim stopniu interesować się daną spółką w zależności od %portfela i konkretnych kwot wniesionego kapitału. Sprawa z midasem jest na tyle zawiła i rozległa, że imho trzeba miec minimum 100k kapitału włożone (nawet przy obecnych cenach), żeby na bieżąco śledzić dokładnie co się dzieje. A nawet wtedy pewności nie ma żadnej więc jeśli to 100k stanowi więcej niż 20% portfela to ryzyko jest zbyt duże. Więc ja podejmuję ryzyko i nie ślęczę godzinami każdego dnia nad informacjami dotyczącymi midasa. Liczę na wzrosty a jeśli się nie uda to trudno.
Może i racja, że to moja sprawa i nie powinienem się wypowiadać na forum jeśli czegośc nie jestem pewien. Przepraszam, poniosło mnie przez chwilę i tyle. Pozostanę przy czytaniu forum.
życzę wzrostów na mds!king

no nie wiem czy po tych info wybroni 1,80.

Ogłaszam, że korelacja midas/krezus została nieco zachwiana (taki żart dla rozluźnienia).

Że też trzeba tak głęboko szukać, a spółka w zwykłych komunikatach nie potrudzi się o info. Dziękuję za informację.

Trochę zaczynam się niepokoić o tą emisję. Jeśli dobrze rozumuję mamy czas do 13 kwietnia na zatwierdzenie prospektu, chociaż to chyba niemożliwe, żeby nie dano nawet jednego pełnego dnia czasu na zapisy. Idąc tą drogą na info z KNF o zatwierdzeniu prospektu możemy czekać do 12 kwietnia. Bo inaczej jakie mamy opcje?
Jeśli nie zatwierdzą prospektu do 12/13 kwietnia to:

1. Będzie to oznaczało to samo jakby kurs spadł z ostatniej ceny przed odcięciem (ok. 3,30) na kurs jaki był następnego dnia (z tego co pamiętam ok. 1,66zł)? Czyli strata ok. 50% z dnia na dzień nie spowodowana sprzedawcami na rynku tylko takie czary mary na niekorzyść akcjonariusza?

2. Czy jest jakaś szansa na przedłużenie terminu zapisu na akcje nowej emisji i całej tej procedury?
Think

Czy można się zapisać w tej chwili na akcje MIDAS-PNE? W mbanku pojawia się komunikat, że usługa jest w tej chwili niedostepna?
Czy uzależnione jest to właśnie od zatwierdzenia prospektu przez KNF?

Śladów zimy specjalnie na zdjęciach nie widać (choć na jednym być może są resztki sniegu), więc obstawiam, że zdjęcia robione w drugiej połowie marca. Z tego co wiem (pamiętam) obiekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą nie jest duży, ale stopień zaawansowania pokazany na zdjęciach nie powala. Od momentu zrobienia zdjęć obstawiam min. miesiąc czasu do końca budowy. Plus czas na odbiory, ewentualne poprawki oraz decyzja - pozwolenie na użytkowanie. Oczywiście rozruch próbny może (nawet musi) się odbyć mniej więcej w okresie odbiorów.
Niemniej imho na dobre z fabryką ruszą najwcześniej pod koniec kwietnia, a raczej w okolicach 10 maja. Może nie będzie to prawdziwy początek kwartału jak w "obietnicach", ale to tuż tuż.

mainecoon napisał(a):
Pojawiły sie u mnie na rachunku NFIMIDAS-JPP w stosunku 1:1 a nie 1:4 .... nic nie rozumie... Może to ktoś wyjaśnić? Jak jest u was?

Wejdź sobie na zakładkę "Emisja z prawem poboru" (nad "Historia zleceń") i kliknij Midas-PNE. Maksymalna liczba zapisu zawiera liczbę akcji (normalnych)pomnożoną przez 4. Termin zapisów jest od 04.04.2011 nie wiem czemu, bo powinien być od 3 kwietnia, ale wcale mi to nie przeszkadza. Domyślam się, że tu trzeba złożyć to zlecenie (pierwszy raz uczestniczę w pp, poprzednio tylko raz dla Warimpexu, ale tam nawet nie było tej możliwości przez internet tylko telefonicznenie).
Zdaje się, że te PP również mogą być sprzedawane/kupowane normalnie na sesji giełdowej, tylko nie wiem od kiedy i czy wtedy się inaczej nie nazywają.

Mam to samo w mBanku :(
Faktycznie ok. 18.30 jak sprawdzałem, to arkusz zleceń na bieżąco wskazywał zlecenia z godziny 10 rano. Niezły bałagan.

Na części surowców np na bossa fx nie ma punktów swapowych:
bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...
Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Z tego co wiem punkty swapowe to coś jak "odsetki" od kredytu. Dźwignia finansowa do jakiej jest się zmuszonym grając na forexie to nic innego jak kredyt, o wysokości np. WIBOR + 2,5% dla pozycji długich (na ostatnim szkoleniu city index tak mówiono).

" A kupione w środę akcje możesz odsprzedać już w czwartek nie tracąc do nich prawa poboru."

Czyli dla przykładu sprzedając akcje w czwartek po 4,96 mogę skorzystać z tych środków i kupić 4x1,24 akcji pp, z tym szczegółem, że moge to zrobić aż pieniążki ze sprzedaży spłyną na konto. Czyli nie muszę dysponować ekstra kapitałem na zakup pp. Powyższe oczywiście nie uwzględnia prowizji oraz hurra optymistycznie zakłada kurs 4,96zł. Ale jeśli kurs byłby niższy to część środków mogę pozyskać ze sprzedanych akcji. Czy dobrze rozumuję?

jest info od MDS w sprawie dziejsiejszego wyroku NSA

Chyba nic ponadto, co możnaby się spodziewać.

a jednak skusiłem się na real jakiś czas temu. I już na minusie.
Polecam stronkę www.forexyestrader.com - darmowe, niemal codzienne analizy itp., choć od kilkunastu dni jakieś milczenie...
Jeśli natkneliście się na coś podobnego (analiza forex na www.) to poproszę.

OK sorry, nie czytałem od początku. Myślałem, że chodzi o prognozowanie.

@Frog
Skoro uważasz, że korekta dopiero Cię zaczyna, to czemu widzę Cię na zielonej liście?

Dzis na fixingu WIG20 poszedł o parę punktów w górę, co nie miało miejsca na FW20. Czy jest szansa, że jutro rano FW20 podciągnie te parę punktów do góry? (przy założeniu, że USA będą na podobnym poziomie).

Niezły atak SP500, no ale chyba tak z rozbiegu tego szczytu z kwietnia nie przebije; albo przebije i niedługo potem cofka do tego poziomu. Nasdaq przebił dziś luką, co myślę optymistycznie prognozuje.

matysek napisał(a):
kurp napisał(a):
A nie, że to nic nowego? Po prostu terminowa realizacja projektu, o którym wiadomo było już wcześniej...
Think

moze i było wiadomo ale wystarczyo ze odwlekałoby sie przyznanie pozwolenia na budowe w wyniku złosliwości sąsiadów(włascicieli okolicznych działek:)i wówczas terminowa realizacja byłaby zagrożona, wiec jest to bardzo dobra wiadomosc

Gwoli ścisłości - Decyzja nie jest prawomocna - sąsiedzi (strony, które otrzymały decyzję) mają 14 dni na złożenie odwołania.

Pewnie, że nic nowego. Ale dla niektórych może być to kolejny krok ku temu, że skotan zaczyna coś faktycznie robić.

Już czas, żeby kula u nogi zamieniła się w skrzydła.

Nawet pszenica rośnie jak na drożdżach - mamy ładną dynamiczną zmianę trendu.
Do 900 powinna dotrzeć bez problemu (z większymi lub mniejszymi zawirowaniami)

media.stockwatch.pl/data/2010/...

Analogia trendów:
- od połowy 2002 do 2007
- od 2009 do....
Linie czerwone są równoległe.

szamot-kb napisał(a):

pytanie o analizę techniczna

czy ktoś zrobi wykres b.prosze bo jutro może być gorąco .....blackeye

kliknij, aby powiększyć

- trend spadkowy przełamany jakkolwiek go poprowadzić (u mnie czerwona linia)
- dziś wykres odbił się od MA 200 sesyjnej i 61,8% zniesienia fibo ostatniej fali spadkowej
- najbliższy opór na 2.50

Trochę dużo szumu wokół tego info o umowie na budowe fabryki; w końcu to nic zaskakującego. Z drugiej strony jeśliby grubi mieli grac typowo dla zasady: "kupuj plotki sprzedawaj fakty", to chyba bardziej by podciągnęli kurs od dołka (1,70), a nie o "nędzne" 20-30 %. Pożyjemy zobaczymy. I tak więszkość tego co mam trzymam na longa.

szamot-kb napisał(a):

gdzie skotan zainwestuje te pieniądze ?
w fabrykę?

Na to wygląda.Dancing Może w końcu przestanie byc spółką, która nic nie robi.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 17 / 2010
Data sporządzenia: 2010-07-20
Skrócona nazwa emitenta
SKOTAN S.A.
Temat
Podpisanie umowy na wykonanie I etapu instalacji do produkcji drożdży paszowych
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 10/2010 z dnia 17 czerwca 2010 r. w sprawie wyboru wykonawcy I etapu inwestycji do produkcji drożdży paszowych oraz w uzupełnieniu do treści informacji zawartych w raporcie okresowym za I kwartał 2010 r. z dnia 17 maja 2010 r, Zarząd SKOTAN S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 20 lipca 2010 r. pomiędzy Spółką a firmą AWBUD Spółka z o.o. z siedzibą w Fugasówce nastąpiło podpisanie umowy na "Zaprojektowanie, dostawę, wykonanie i rozruch instalacji badawczej do produkcji drożdży paszowych Yarrowia lipolytica z biologicznych pozostałości poprodukcyjnych z produkcji estru metylowego o wydajności do 1.600 ton/rok". Umowa zawarta została w ramach realizacji głównego celu inwestycyjnego (budowa zakładu produkcji drożdży paszowych) opisanego w średniookresowej strategii SKOTAN S.A. przyjętej przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie SKOTAN S.A. w lipcu 2009 r.

Zgodnie z zawartą umową cena netto za realizację I etapu inwestycji w formule "projektuj i buduj" określona została na kwotę 10 442 927 zł. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia wstępny rozruch instalacji planowany jest na koniec I kwartału 2011roku. Umowa przewiduje kary umowne z tytułu m.in. jej nieterminowego wykonania, odstąpienia od umowy z winy drugiej strony, nieterminowe usunięcie nieprawidłowości lub nie osiągnięcia przez instalację gwarantowanych parametrów, niemniej jednak łączna suma kar nie może przekroczyć 10% wartości umowy. Umowa nie reguluje kwestii dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.

Jako kryterium uznania umowy za znaczącą Spółka przyjęła 10% kapitałów własnych Spółki, które na dzień publikacji raportu za I kwartał 2010 r. wyniosły 79.460 tys. zł.

Założyłem demo jakieś pół roku temu, a ze 3 miesiące temu byłem na szkoleniu z bossa fx. Założyłem rachunek bossa fx. Póki co pograłem na na demo, straciłem niemal wszystko bawiąc się, w tym głownie na eur/usd. A pomimo to korci coby pograć na real. Co za natura ludzka... Jednym z powodów jest możliwość grania po godzinach pracy.

Nie przesadzałbym z tą zależnością pomiędzy Krezusem a Midasem. Krezus ma 5% Midasa, więc nie aż tak dużo. Ponad rok temu Midas wystrzelił do góry, a Krezus znacznie znacznie słabiej. Nadrobił to parę miesięcy później (szedł równo ze skotanem, który go później wyprzedził), podczas gdy wtedy midas juz zaczął spadać.
Liczę, że na skt mds i kzs będzie w tym roku mocny ruch do góry i że nie bedzie po nim gwałtownego odwrotu, że wskoczymy na stałe na wyzsze poziomy. No chyba że szeroki rynek zgotuje nam koniec hossy...

Co więcej jeśli chodzi o MACD można doszukać się trendu jak poniżej.

kliknij, aby powiększyć

Ba, a nawet dłuższego trendu:

kliknij, aby powiększyć

Czy na wskaźnikach w ogóle warto obserwować trendy? Jakie macie doświadczenia?

Może i w piątek była świeca z młotem na wyższym obrocie, z tym, że na intradeyowym na czarnych świecach były duże spadki. Nie obserwowałem sesji, więc nie wiem dokładnie jak było. Może po prostu posypały się SL. Albo może ktoś sypnął konkretnie.

Załuję, że mając świadomość zniesienia 61,8% fibo fali wzrostowej (kurs ok. 1,90) nie sprzedałem papierów. Teraz czekam, bo wzrosty "muszą" nastąpić. Jakby co, mamy wsparcie na 1,17zł i przy obecnym kursie jak dla tej spółki nie warto IMHO sprzedawać.

A czy nie ma przypadkiem to czegoś wpólnego ze zmianą udziałów R.K. w Impexmetalu?

Krótkoterminowy trend na es.f przełamany. Szansa na ruch w gorę.

Es.f. natrafił na opór 61,8% zniesienia ostatniej fali wzrostowej (okolice 1071). Jak przebije kilkudniowy trend spadkowy (w tej chwili brakuje mu zaledwie kilka punktów), to będzie szansa na kontynuację ruchu w górę.

stooq.pl/q/?s=fw20&d=20100...

ale nam się fw20 rozjechał z wig20, ciekawe na jak długo. Dodatnia baza się powiększa. To tyle z optymistycznych wieści jak na dziś do tej pory...

10.56. I już wpis nieaktualny... Nawet baza się wyzerowała.

eur/usd własnie przełamał z wielkim hukiem trend spadkowy na godzinowym - może wrócimy na szerokim do rynku byka.

Może grubi liczą na falę SL po przebiciu lutowych dołków coby się obłowić? Przecież tych teorii można pisać bez końca.

cholibcia chyba dowcip na tym polega, ze zamkniecie poniżej jakiegoś tam poziomu ( dla Ciebie 1040 na Sp500) może byc fałszywym wybiciem w dół (pytanie kiedy przestaje być tym falszywym). No i pytanie o jaki poziom chodzi: wybicie z trendu np. przełamanie dołka, ze sredniej kroczącej pytanie jakiej, jakichś wskaźników czy czegoś jeszcze innego...)

Może się okazać że wierząc we wszystkie z tych danych AT na wszystkich rynkach okaże się, że wszystkie z nich na większości rynków dadzą sygnał sprzedaży i wtedy..
No własnie co wtedy. Wtedy powiemy sobie że wszystkie sygnały sprzedaży zostały wygenerowane i ci co wierzyli w sygnały At sprzedaży już sprzedali, więc chyba czas rosnąć bo innych sygnałów sprzedaży AT nie będzie i długoterminowo mamy hossę.
Kółko się zamyka... Co robić.

Ta cała AT to łańcuszek sygnałów biegnący na pn lub pd. Biegnie sobie i biegnie aż w pewnym momencie zygnały się odwracają w drugą stronę i zaczyna biec w drugą.
Pzdr.

Początkujący amator AT

Vox napisał(a):
Cytat:
HG.F -4.53%

ładnie ciągną. KGHM się nie oprze takiej perswazji...poziom docelowy 77 PLN lub niżej.

HG.F. dotarł do lutowego dołka, chyba ot tak szybko go nie przebije. Jeśli nie dziś to w poniedziałek należy się odreagowanie spadków, co pociągnie rynki (choć na dzień) w północnym kierunku.

mnich napisał(a):
Ja tam dalej trzymam swego: UE się rozwali. Stany kiedyś za swoje zabawy w kotka i myszkę muszą dostać swoje.

Przychylam się do tych słów. IMHO gra toczy się o to nie czy, ale kiedy... (to rypnie).
Za 2, 5, 10, 50, 100 czy 200 lat.
Coś jak Cesarstwo Rzymskie, wielkie i wspaniałe (notabene dla Rzymu niekoniecznie dla podbijanych), tylko rozrostająć się bez granic stało się olbrzymem na glinianych nogach. Ale parę pokoleń żyło w rozpuście, bogactwie etc. Być może przy obecnym tempie życia ilość pokoleń żyjących w ten sposób (czyt. na kredyt) musi się drastycznie zmniejszyć.
Ale cóż, "zawsze" tak bywało. Mimo logarytmicznie rosnącego tempa życia, lokalne dołki w skali set leci są dla nas mega hossami i mega bessami.

@ buldi, nocny
poniekąd pozwolę zgodzić się z Wami razem i z osobna

Myślę bowiem, że NIE doszusowaliśmy do standardów (1), co nieprzeszkadza w tym, zeby odpowiadać "nieswoje" błędy przeszłości (w mysl hasła "Polska Winkelriedem narodów").

ad. (1) NP. proste porównanie cen towarów (średnio ~takie same) z zarobkami w Niemczech i w Polsce.

"Co więcej - widzimy długą świecę z górnym cieniem"

No i niespodziewanie świeczka się poprawiła.

Byczki pokibicujmy panu Edwardowi, jedyna w nim nadzieja. Jeśli ORGR się wypełni, to będzie oznaczać że przebicie wsparć z przełomu 2008/2009 było fałszywe.
Bo ciekawie nie jest: Bovespa już przebiła wsparcie z lutego, hang seng, ropa walczą...

Chyba nie ma. Proponuję kontakt z Wojciech.Filipek za pomocą Skype'a.
http://www.mm.pl/~trading/Bazy_danych/Baza_EOD_bossa.html
Nawet jak go nie zastaniesz to zostaw wiadomość, powinien odpowiedzieć - w moim przypadku tak było.
Daj znać jak poszło - sam chciałbym się dokształcić w formułach ami, ale póki co to lewa noga jestem z C++.

1. ATR dzienne i tygodniowe najniżej w historii (nie licząc okresu bezpośrednio po debiucie w 1996r.) Słabo znam ten wskaźnik (ciężko dopaść wyczerpujący opis), ale zdaje się, że może to oznaczać końcówkę konsolidacji przed wybiciem.

2. Wiele kresek oporów można tu rysować, ale ciekawa jest np. na wykresie liniowym skali logarytmicznej po szczytach z dni: 14.04.2008, 21.11.2008, 05.01.2009, 04.05.2009, 22.12.2009. Od 16.03.2010 delikatnie go przebiliśmy, wystarczy tylko potwierdzenie.

3. No i oczywiście pokonanie oporu EMA 200 byłoby fajnym sygnałem.

@KREWA Może dlatego, że w ostatniej hossie GPW wzrosła dużo bardziej niż takie SP500. Choć po cichu liczę, że jako rynek rozwijający się dogonimy SP500 w zniesieniach fibo.

...pokój duszom zmarłych tragicznie...

Hmm idzie zgodnie z trendem, choć jedna rzecz mnie nieco niepokoi. Mianowicie czy to aby dziś kurs się nie cofnął napotykając na opór 61,8% zniesienia fibo ostatniej fali spadkowej? Oby nie.

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze dwa pytania odnośnie rozliczenia rocznego z "giełdą".

1. Czy koszty
- prowadzenia rachunku maklerskieg,
- opłat za notowania ciągłe na 5 spółkach
- innych np. wykupu pakietu zielonego w BOŚ
również są uwzględniane w "koszcie uzyskania przychodu" wykazanym w części E PITu 8c?

2. Chodzi o podatek Belki; pytanie zadam na własnym przykładzie

Przygodę z giełdą rozpocząłem od 2008r.
W roku 2008 miałem stratę 5543,50 (poz. 28)
W roku 2008 miałem dochód (razem z 2 biur maklerskich) 5740,89 (poz. 27)

Czy w poz. 29 - straty z lat ubiegłych - mam wpisać całą kwotę 5543,50 czy tylko połowę tej kwoty? (2771,75). W podpowiedzi jest, że kwota w poz. 29 nie może przekroczyć kwoty z poz. 27. Słyszałem jednak, że stratę z lat ubiegłych można uwzględnić w ciągu najbliższych 5 lat, lecz nie więcej niż 50% w jednym roku.

Czy kwoty wykazywane w tym Picie uwzględniają prowizję maklerską?

NOL3 - mam problem w bossa
Nie działa nowoinstalowania wersja zarówno pod IE jak i pod Opera. Ostatnio odczytałem komunikat, że w najnowszych wersjach Opery to nie funkcjonuje.
Co jest z nimi? Czemu to nie działa, przed zmianą wersji bossa pl. tych problemów nie doświadczałem (wprawdzie mniej więcej w tym samym okresie zmieniłem komputer i sustem operacyjny na win7)
Mam też konto w mbank; wprawdzie dużo prostsze i mniej możliwości dające ale nie mam tych problemów że w ogóle nie działa. Chyba się przejdę do nich (Poznań Dąbrowskiego).

BOŚ i mBank (Poznań) - otrzymałem kilka dni temu.

stooq.pl/q/?s=wig20&d=2010...

Coś takiego Ci wystarczy?

Bycmoże teraz na załączonym wykresie nie jest to tak widoczne, bo ta przestrzeń pomiędzy wykresami się wyrównała, ale wierzcie mi, że za tym kryją się miesiące negatywnych emocji na krezusie.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 3 marca 2016 20:08:57
Liczba wpisów: 197
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,835 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d