Jak kupić obligacje przez rachunek maklerski? - Obligacje dla początkujących - forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
X
AD.bx ad0c
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Obserwuj ten wątek | RSS
Jak kupić obligacje przez rachunek maklerski? Opcje
Stopień: Ostrożny
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 2
Wysłane: 15 listopada 2016 14:20:25
Witam,
na wstępie dodam, że jestem nowy i nie wiem za dużo na temat obligacji.

Jakiś czas temu otworzyłem rachunek maklerski w BOŚ banku o charakterze IKZE. Chciałem wykorzystać fakt ulg w zeznaniach podatkowych. Jednak, by te pieniądze nie tylko leżały chciałem za nie wykupić obligacje skarbu państwa. Zależy mi raczej na ochronie tej gotówki i dlatego okolice 2% nie przeszkadzają mi. Mam jednak problem, gdyż nie mogę znaleźć tych obligacji. Wchodzę na stronę obligacji i wybieram 2 latka, wchodzę w szczegóły i widzę ich "nazwę" "DOS1118". Problem jest taki, że nie mogę ich znaleźć w liście na moich rachunku maklerskim.

Jest jakiś sposób tylko coś źle robię, by kupić np. te obligacje z tego rachunku maklerskiego? Czy mogę je kupić tylko:
"w oddziałach PKO Banku Polskiego w całym kraju,
w Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO BP,
za pośrednictwem internetu pod adresem: tu jest adres,
za pośrednictwem konta Inteligo pod adresem: tu jest adres,"
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 187
Wysłane: 15 listopada 2016 16:41:02
Obligacje dostępne na obligacjeskarbowe.pl nie są przedmiotu obrotu giełdowego, a tym samym nie można ich kupić na rachunek maklerski, nie ma znaczenia czy zwykły, IKE czy IKZE.
Można je jedynie kupić tak jak napisałeś - na stronie lub w banku PKO BP.

Natomiast jak najbardziej możesz kupić obligacje skarbowe, ale tylko te notowane na Catalyst. No i na rynku GPW, bo na BS to transakcja od 100tys się zaczyna.

Edytowany: 15 listopada 2016 16:48
Stopień: Ostrożny
Wpisów: 2
Wysłane: 15 listopada 2016 17:37:40
Czyli nie mam możliwości kupienia ich na rynku pierwotnym tylko na wtórnym i by nie stracić muszę nauczyć się wyceniać ceny obligacji?
Dobrze zrozumiałem?
Stopień: Rozgadany
Wpisów: 187
Wysłane: 17 listopada 2016 17:03:33
To zależy które obligacje chcesz kupić. Jak koniecznie DOS1118 - to tylko tak jak napisane na stronie, w PKO BP, Inteligo lub przez stronę. I to będzie zakup defacto na rynku pierwotnym - bo kupujesz bezpośrednio od skarbu państwa. Ale nie kupisz ich na konto IKZE.

Co do obligacji skarbu państwa notowanych na Catalyst - to tak - rynek wtórny i zakup na konto IKZE.
Użytkownicy przeglądający ten wątek
Gość

Skocz do forum