SAF [Catalyst] - Notowane instrumenty - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

SAF [Catalyst]

stan111
Grupa: + , StockWatcher
Wpisów: 140
Wysłane: 14 lipca 2017 21:15:13
Witam
Dość niepokojące są spadki na obligacjach serii B i C SAF0218-SAF0818 - wykup tych obligacji zbliża się wielkimi krokami .
Obligacje są dość dobrze zabezpieczone o poddaniu się egzekucji z art. 777 oraz na nieruchomościach - czy ta niepewność jest uzasadniona - ? pozdrawiam.
Edytowany: 14 lipca 2017 21:34

Maupa_w_niebieskim
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 511
Wysłane: 15 lipca 2017 12:33:07
Radzę brać nogi za pas i sprzedać - samo z siebie nie spada coś musi być na rzeczy a ci co wiedzą więcej już profilaktycznie na lekkiej stracie wolą wyskoczyć. A co do zabezpieczeń - przejrzyj dokładnie chociazby to forum i znajdź przykład gdzie przekręconym obligatariuszom udało się coś odzyskać z zabezpieczenia, a z nieruchomości w szczególności. Co to za nieruchomości ? kamienica w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu czy działeczka na wygwizdowie gdzie ptaki zawracają ? Obstawiam to drugie.

middek
Wpisów: 71
Wysłane: 15 lipca 2017 13:51:06
SAF0218 - obrót 4200 zł!
SAF0818 - obrót 700 zł!

Czy taki obrót można uznać za istotny sygnał?
Na małopłynnym papierze.

Zabezpieczenia:
Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, coś niedaleko Wrocławia i Krakowa.

A straszenie gościa: Maupa_w_niebieskim można uznać za manipulację.

mori
Wpisów: 129
Wysłane: 15 lipca 2017 17:08:52
Maupa zwraca uwage na specyfike catalystu i historie z nim zwiazane.
Warto sie przyjzec.
Mozliwe, ze grunty orne w Dabrowie Gorniczej schodza jak cieple buleczki, to juz zostaje kazdemu we wlasnym zakresie ocenic.

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 511
Wysłane: 15 lipca 2017 22:34:09
Ja nie straszę ja ostrzegam a posiadacz tych papierów podejmuje decyzję sam więc zarzucanie mi manipulacji jest nie na miejscu. Jak słusznie zauważył Mori zwracam uwagę na 'specyfikę' rynku Catalyst a przede wszystkim na opisywane tutaj doświadczenia z odzyskaniem kasy z zabezpieczeń tych którzy w te zabezpieczenia wierzyli. Oczywiście życzę aby emitent obligacje wykupił ale gdyby doszło co do czego to: 1/ gdy w kasie spółki nie ma siana to oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się egzekucji można powiesić na kołku 2/ zabezpieczeniem serii B są jak wynika z noty informacyjnej 3 nieruchomości z tego 2 należące do Emitenta. Te 2 to jak wskazuje treśc ksiąg wieczystych to grunty orne w Dąbrowie Górniczej i w Milejowicach (to niestety nie Wrocław). Nie sądzę aby kupcy się o to bili do tego dochodzą przepisy ograniczające obrót gruntami rolnymi a takimi chyba grunty orne są. Co do trzeciej nieruchomości to nie sądzę aby było to warte miliony. Od czasu gdy w moje ręce trafiła oferta nabycia obligacji przecudnie zabezpieczonych na kilku działkach w przysłowiowym Pipisztynowie Dolnym, które mnie laikowi wydały się jakoś dziwnie wysoko wycenione w operatach mam zwyczaj sprawdzać ceny ofertowe tego samego rodzaju nieruchomości w tych samych miejscowościach chociażby na portalach takich jak otodom.pl. Wtedy po 15 minutach już wiedziałam, że szanowny wyceniający 'przestrzelił' drobne 3,5 raza (!).

stan111
Wysłane: 16 lipca 2017 10:52:00
Czy te spadki obligacji to nie okazja do zarobku - ?
Spółką SAF na rynku windykacyjnym radzi sobie dobrze - jest firmą długoletnią i innowacyjną swojej branży .

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Engineer , Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 456
Wysłane: 16 lipca 2017 14:57:07

stan111
Wysłane: 16 lipca 2017 17:07:38
Swoją analizę co do spadków obligacji serii B i C opieram na podstawie psychologi inwestowania - zbliża się termin wykupu - górę biorą emocje co do wykupu obligacji i stąd te obawy i spadki.Ale szansą jest dla tych co na krótko chcą zarobić inwestując w tanie obligacje -
Edytowany: 16 lipca 2017 17:11

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 16 lipca 2017 20:34:04
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Chodzi mi o ten fragment wypowiedzi:
Cytat:
Spółką SAF na rynku windykacyjnym radzi sobie dobrze - jest firmą długoletnią i innowacyjną swojej branży

Dlaczego uważasz, że sobie radzi dobrze? Na jakiej podstawie?
Gdzie jest jej innowacyjny charakter, który daje przewagę nad konkurentami?

middek
Wysłane: 17 lipca 2017 16:32:57
Maupa_w_niebieskim napisał(a):
zarzucanie mi manipulacji jest nie na miejscu. Jak słusznie zauważył Mori zwracam uwagę na 'specyfikę' rynku Catalyst

Twoje uwagi są tak merytoryczne jak stwierdzenie - "nie inwestuj w spółkę XYZ na rynek NewConnect, bo rynek Newconnect jest specyficzny i były spółki, na których ludzie stracili".
Zwykła manipulacja, której celem jest wpłynięcie na kurs - w Twoim przypadku jest to wpływ negatywny.
Sugerujesz, że SAF nie spłaci obligacji, bo ktoś kiedyś na Catalyst nie spłacił.

anty_teresa napisał(a):
Dlaczego uważasz, że radzi sobie dobrze?

Odpowiem za kolegę - bo osiąga zyski, ma niskie zadłużenie, ciekawy produkt - windykomat i specjalizację w niszy - windykacja opłat półkowych, z których nie ma stałych przychodów (jak przy typowej windykacji), ale duże jednorazowe po wygraniu sprawy.

A ja wrócę do pytania, które postawił na początku wątku stan111 "czy ta niepewność jest uzasadniona?"
Jeżeli w tym temacie macie MERYTORYCZNE uwagi to proszę napisać, bo reszta to niepotrzebne bicie piany i straszenie.
Edytowany: 17 lipca 2017 16:34

stan111
Wysłane: 17 lipca 2017 18:20:26
Widać emocje po notowaniach obligacji serii B - cena znowu wróciła do ceny nominału - Są duże zlecenia sprzedaży - i niska cena aby podkupić - czuć zbliżający się termin wykupu - ?
Edytowany: 17 lipca 2017 18:22

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 17 lipca 2017 18:53:07
middek napisał(a):

anty_teresa napisał(a):
Dlaczego uważasz, że radzi sobie dobrze?

Odpowiem za kolegę - bo osiąga zyski, ma niskie zadłużenie, ciekawy produkt - windykomat i specjalizację w niszy - windykacja opłat półkowych, z których nie ma stałych przychodów (jak przy typowej windykacji), ale duże jednorazowe po wygraniu sprawy.

Wiesz... Ekancelaria też osiągała zyski, a jak to się skończyło chyba wszyscy wiedzą. Ja tam widzę w raporcie za 2016 r. spadek przychodów i wzrost kosztów. Zysk operacyjny poleciał w dół o ponad połowę, więc dziwię się twierdzeniu, o dobrym radzeniu. Co najważniejsze dla posiadaczy obligacji, to fakt, że spółka nie generuje gotówki operacyjnej - przepływy w całym roku to 40 tys. zł przy długu netto ca 5,5 mln zł.

Piszesz o niskim zadłużeniu, bo jak rozumiem kapitał własny to i dług mają mniej więcej po 12-13 mln zł.

Ale zobacz:
W rozliczeniach międzyokresowych mamy koszty zakupu wierzytelności - 5,9 mln zł.
Mamy też należności na kwotę niecałych 12 mln zł. Czym są owe należności? Jeśli od zleceniodawców z inkasa, to dlaczego na 50 baniek ponad 38 mln zł jest objętych odpisami? Raczej to są wierzytelności z portfeli własnych, a jeśli tak skąd się wzięły? Może z przeszacowań?

Na szybko nie znalazłem odpowiedzi, ale jak widać sytuacja nie jest wcale oczywista, a wspomniane twierdzenie o dobrym radzeniu nie znajduje potwierdzenia w faktach/liczbach.

middek
Wysłane: 17 lipca 2017 23:27:09
Naprawdę jestem zdziwiony, że Ty anty-teresa stajesz po stronie wpisów takich jak przedstawił "maupa w niebieskim" zamiast je usuwać, bo to poziom najgorszych wpisów na innych forach, do których nie zaliczałem stockwatch.
E-kancelaria padła to na pewno u innych jest źle. Cenię Cię wyżej niż na taki sposób myślenia.
Szczególnie, że mówimy o pytaniu po sprzedaży za 5 tys. zł na małopłynnym papierze. Dziś już były wyżej oferty zakupu, ale spółka już przez was obrzucona błotem.
Szczerze powiedziawszy najbliżej modelu e-kancelarii był G..B..., ale jest za duży, wiec nikt się nie odważy tego powiedzieć, a obligacje masowo kupują wszyscy, więc udało im się pozyskać kasę i teraz mają spokój.

A co do SAF to powtórzę to co napisałem wcześniej - specjalizują się w odzyskiwaniu tzw. opłat półkowych - co nie jest masową windykacją jaka jest u innych i to powoduje skoki w wynikach. Wystarczy poczytać, a nie przyklejać etykietkę e-kancelarii i sugestii, że na pewno jest coś źle tylko tego nie widać.

PS. Po przeczytaniu możesz usunąć ten wpis, bo nic nie wnosi poza wyrażeniem mojego zdziwienia.
Edytowany: 17 lipca 2017 23:33

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 18 lipca 2017 09:07:34
@middek
Przecież ja słowem nie wspomniałem o kursie tego papieru. Rozumiem model biznesowy spółi i działalność przede wszystkim w sektorze B2C, a także innowacyjne narzędzia jak windykomat. Ale odnoszę się do liczb, a te nie wyglądają zachęcająco. Oczywiście przeczytałem też, że spółka przyjęła do inkasa ca 2 razy więcej wierzytelności niż rok wcześniej i to może spowodować wzrost kosztów i brak wyniku. Problem w tym, że w raportach nie ma wyjaśnienia prezentacji danych bilansowych, a także wyjaśnienia uznawania przychodów. Księgowość jest dość zagadkowa, a w branży nie ma standardu. Napisałem o EKAN, dlatego, że pokazywanie zysków przez firmy z branży windykacyjnej niczego nie gwarantuje. Z resztą nie tylko z branży windykacyjnej. To był argument za tym, że spółka radzi sobie dobrze.

middek
Wysłane: 20 września 2017 11:54:41
Odpowiedzią na bzdurne zarzuty podane powyżej są wyniki spółki za I półrocze.

raport półroczny

Przychody 7,7m ,+70%
Zysk 1,6m (rok temu było - 22tys)

Wartość zleconych spraw w I półroczu 205m, +50%.
Rozwija się windykomat.

Doszły wpływy za wykonane zlecenia windykacji tzw. opłat półkowych (są nieregularne, ale istotne).

Na rachunku jest 2,7 mln zł gotówki.

stan111
Wysłane: 21 września 2017 17:59:54
- Dobry sygnał dla obligatariuszy.
SAF poprawił kondycję finansową
Po udanym półroczu, w którym windykator znacznie poprawił zyski oraz przepływy operacyjne, zwiększeniu uległo saldo gotówki, a tym samym spadła wartość długu netto.
Edytowany: 21 września 2017 18:04

stan111
Wysłane: 6 listopada 2017 19:48:28
Witam
Kolejny kupon odsetkowy został wypłacony,przed ostatnim wykupem obligacji serii B.

stan111
Wysłane: 2 stycznia 2018 20:37:09
Witam
SAF - Windykator chce pozyskać do 4 mln zł z niepublicznej oferty papierów dłużnych serii D. Emisja dojdzie do skutku, gdy inwestorzy obejmą obligacje za co najmniej 1 mln zł.
Nową emisję wiązać można właśnie z nadchodzącym wykupem wartych 2,34 mln zł papierów serii B, które wygasają na początku lutego. Pół roku później przypada też termin spłaty serii C na 1,12 mln zł
Pytanie : czy to dobry-zły sygnał dla wykupu powyższych obligacji - ?

W osobnym komunikacie spółka poinformowała, że na koniec III kwartału jej suma bilansowa wyniosła 27,4 mln zł, zaś kapitał własny znajdował się na poziomie 13 mln zł. Oznacza to jego spadek o 0,8 mln zł w stosunku do stanu z połowy roku. W istocie, SAF zakończył III kwartał ze stratą netto. Po trzech kwartałach spółka miała bowiem 0,8 mln zł zysku netto wobec 1,6 mln zł zysku netto w I półroczu
Edytowany: 2 stycznia 2018 20:38

Papla
Wpisów: 21
Wysłane: 2 stycznia 2018 22:33:28
„Bardzo dobra” a wręcz „doskonała”-nie mamy kasy na wykup obligacji i bez rolki się nie obejdzie.Troche późno spółka zabrała się za emisje ratunkowa,bez której z wykupu zostanie kupa i kolejny smród na catalyscie.

stan111
Wysłane: 1 lutego 2018 17:04:42
Witam.
Prywatna oferta papierów dłużnych spółki SAF - serii D warta była od 1 do 4 mln zł. Pozyskane środki niemal w całości pokrywają przypadający w najbliższy poniedziałek wykup starszych obligacji serii B

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2