pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

middek

middek

Ostatnie 10 wpisów
Tu można sprawdzić, które szkoły zakwalifikowały się do Aktywnej Tablicy.
programaktywnatablica.pl/mamy-...

W tym roku wcześniej, więc zyski już od 3 kwartału

Dodatkowa dywidenda za 2017 rok 3 gr/akcję!
Łącznie 13 gr z zaliczkami.

A na Fundusz dywidendowy poszło jeszcze 704 tys.

Będą niezłe dywidendy co kwartał w 2018 r.

To 1 mln zł rocznie z wynajmu.

Wpis na forum mieszkańców Triton Winnica z 10 listopada (tritonwinnica.fora.pl):

"Koszt mojego mieszkania to 161 tys. A całkowity koszt aktu notarialnego Umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia jego własności to 2800 zł. Podpisuje akty w następnym tygodniu".

Wreszcie ...

Odpowiedzią na bzdurne zarzuty podane powyżej są wyniki spółki za I półrocze.

raport półroczny

Przychody 7,7m ,+70%
Zysk 1,6m (rok temu było - 22tys)

Wartość zleconych spraw w I półroczu 205m, +50%.
Rozwija się windykomat.

Doszły wpływy za wykonane zlecenia windykacji tzw. opłat półkowych (są nieregularne, ale istotne).

Na rachunku jest 2,7 mln zł gotówki.

Popatrz ile wynoszą wydatki inwestycyjne - tego nie ma w kosztach, a wydają kasę na potęgę.
Niby zysk, a potrzebują kolejnych pieniędzy.
Wygląda na to, że tu potrzebna jest stała kroplówka, która co chwilę doda nowych pieniędzy.

Działa to tak:
- zatrudniasz kilkunastu informatyków
- płacisz im oczywiście, ale nie pokazujesz tego jako koszt wynagrodzeń, bo piszą oprogramowanie
- w efekcie kasę wydajesz, ale kosztów księgowych nie ma
- są wydatki inwestycyjne (ponad 12m w I półroczu) i rosnące jak grzyby po deszczu WNiPy (już 25m)

Ale kasę wydajesz, więc musisz co chwilę wziąć z zewnątrz.

I liczysz, że w pewnym momencie Twoje oprogramowanie będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki i przyniesie tyle dutków, żeby pokryć rzeczywiste koszty (nie księgowe).

I może tak będzie, tylko ile emisji po drodze będzie?

Opóźnienie w zakupie udziałów w węgierskiej spółce bez wyjaśnienia.

Kojarzy mi się to z : "Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze".

Naprawdę jestem zdziwiony, że Ty anty-teresa stajesz po stronie wpisów takich jak przedstawił "maupa w niebieskim" zamiast je usuwać, bo to poziom najgorszych wpisów na innych forach, do których nie zaliczałem stockwatch.
E-kancelaria padła to na pewno u innych jest źle. Cenię Cię wyżej niż na taki sposób myślenia.
Szczególnie, że mówimy o pytaniu po sprzedaży za 5 tys. zł na małopłynnym papierze. Dziś już były wyżej oferty zakupu, ale spółka już przez was obrzucona błotem.
Szczerze powiedziawszy najbliżej modelu e-kancelarii był G..B..., ale jest za duży, wiec nikt się nie odważy tego powiedzieć, a obligacje masowo kupują wszyscy, więc udało im się pozyskać kasę i teraz mają spokój.

A co do SAF to powtórzę to co napisałem wcześniej - specjalizują się w odzyskiwaniu tzw. opłat półkowych - co nie jest masową windykacją jaka jest u innych i to powoduje skoki w wynikach. Wystarczy poczytać, a nie przyklejać etykietkę e-kancelarii i sugestii, że na pewno jest coś źle tylko tego nie widać.

PS. Po przeczytaniu możesz usunąć ten wpis, bo nic nie wnosi poza wyrażeniem mojego zdziwienia.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
zarzucanie mi manipulacji jest nie na miejscu. Jak słusznie zauważył Mori zwracam uwagę na 'specyfikę' rynku Catalyst

Twoje uwagi są tak merytoryczne jak stwierdzenie - "nie inwestuj w spółkę XYZ na rynek NewConnect, bo rynek Newconnect jest specyficzny i były spółki, na których ludzie stracili".
Zwykła manipulacja, której celem jest wpłynięcie na kurs - w Twoim przypadku jest to wpływ negatywny.
Sugerujesz, że SAF nie spłaci obligacji, bo ktoś kiedyś na Catalyst nie spłacił.

anty_teresa napisał(a):
Dlaczego uważasz, że radzi sobie dobrze?

Odpowiem za kolegę - bo osiąga zyski, ma niskie zadłużenie, ciekawy produkt - windykomat i specjalizację w niszy - windykacja opłat półkowych, z których nie ma stałych przychodów (jak przy typowej windykacji), ale duże jednorazowe po wygraniu sprawy.

A ja wrócę do pytania, które postawił na początku wątku stan111 "czy ta niepewność jest uzasadniona?"
Jeżeli w tym temacie macie MERYTORYCZNE uwagi to proszę napisać, bo reszta to niepotrzebne bicie piany i straszenie.

SAF0218 - obrót 4200 zł!
SAF0818 - obrót 700 zł!

Czy taki obrót można uznać za istotny sygnał?
Na małopłynnym papierze.

Zabezpieczenia:
Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, coś niedaleko Wrocławia i Krakowa.

A straszenie gościa: Maupa_w_niebieskim można uznać za manipulację.

qnews.pl/pl/news/zalety-i-wady...

"Z tych względów nie jesteśmy wielkimi fanami strategii "ucinania strat", choć nawet takie niedoskonałe metody są o wiele lepsze, niż brak jakiejkolwiek konsekwencji i dyscypliny w podejmowaniu decyzji rynkowych."

Porównanie z LOF lub SGW2 byłoby bardziej ciekawe

Powyższe dane odnośnie sprzedaży SGW3 są chyba zawyżone.
Uwzględniają użytkowników wersji beta.
23.04 (przed premierą SGW3) było już 14 tys. użytkowników wg steamspy.

PKP ogłosiło przetarg na budowę dworca Wałbrzych Śródmieście.
link
Zatem teren Octavy w Wałbrzychu zyska na wartości - szczególnie jak wybudują na nim galerię.

anty_teresa napisał(a):
Premiera z pewnością poniżej oczekiwań, ale czy uzasadnia 30 proc. zjazd to już nie jestem pewien.

A ja się cały czas głowiłem skąd takie wzrosty w ostatnich 2 latach na gamedevach. I też mi to trudno było zrozumieć.
Może następuje powrót do normalności.
Ponad 200 mln zł kapitalizacji dla CIG to dalej bardzo dużo, jak na spółkę, która w ciągu 10 lat (!) zarobiła łącznie 25 mln zł.

Niestety problemem LUG-a jest to, że oprócz przychodów rosną też mocno koszty - zarówno sprzedaży, jak i ogólnego zarządu.

Po cichu, po cichutku Mo-Bruk wraca do formy. A kurs zalicza max. roczny.
Zapomniana spółka po przejściach.
Przetrwanie wymagało sojuszu z Value FIZ, który ma teraz 40% akcji. To zwiększyło kapitały i pozwoliło wykupić obligacje.

Chętny do kupna jest. Pytanie czy będą chętni do sprzedaży.
Moim zdaniem nie.
Może jakiś fundusz, który wcześniej dogadał się z NEF Battery, ale skupienie takiej ilości akcji, żeby zrobić przymusowy wykup przy obecnej cenie ołowiu na świecie jest mało prawdopodobne.

wreszcie budowa w Wałbrzychu rusza:
"Uzyskaliśmy ekspertyzę z Instytutu Kolejnictwa dotyczącą możliwości pobudowania w planowanej lokalizacji nowego przystanku kolejowego. Opinia Instytutu jest pozytywna. "
"Przypomnijmy, że to właśnie od tej decyzji - czy powstanie stacja - uzależniona była budowa pozostałych planowanych obiektów przy ul. Lubelskiej - małej galerii handlowej z poczekalnią, którą wybuduje spółka Octava, właściciel terenu "
O Stacji 2
O stacji 1

17 mln zł zysku w I półroczu i kolejne maksimum roczne.
ONICO pędzi jak Pendolino.

EXA wypuściła nową grę w technologii AR (Augmented Reality) czyli rozszerzonej rzeczywistości tzn. na ekranie widać rzeczywisty obraz otaczającego świata, a wirtualne elementy są generowane przez grę. Ta sama technologia jest używana w bardzo popularnej ostatnio grze Pokemon GO.
Jest to pierwsza gra pod marką Zanzara Games.

Info: Informacja firmy
Opis: film z gry

Przesuńcie wpisy dotyczące analizy technicznej do osobnego wątku, bo przez nie nie można nic przeczytać o Amice.

Mam pytanie: Jak Brexit i osłabienie funta wpłynie na Amicę?
Oni mają duże zaangażowanie na Wyspach.
Pierwsza myśl jest taka, że zmniejszy się wkład UK w wynikach Amiki, bo po przeliczeniu na PLN przychody będą mniejsze. Może też spaść marża na Wyspach, bo trudno będzie podnieść cenę, a kurs działa niekorzystnie na importerów na Wyspach.
Oczywiście osłabienie złotówki podniesie przychody i marżę z eksportu.

Czy ktoś może coś więcej napisać?

W raporcie kwartalnym pojawiło się info o rozmowach w sprawie budowy centrum handlowego i stacji kolejowej (!) w Wałbrzychu.

Więcej o tym terenie można przeczytać tu: projekt, artykuł

"Budowa pierwszego z nich przy ul. Lubelskiej - z niewielką galerią handlową i dworcem kolejowym Wałbrzych Centrum ma ruszyć w marcu przyszłego roku."

Teraz jasne jest dlaczego niedawno dokupili tam teren.

W ciągu miesiąca +60%, w ciągu roku +140%.
Elliot skupował niedawno akcje po 1,10 zł, a teraz szybko idzie w górę i już blisko 2 zł.

Ciekawe pod jakie info to się dzieje?
Może coś wreszcie wyjdzie w tych hektarów w Konstancinie?

Niedawno było info, ze ktoś chce sprzedać 56ha w Konstancinie za 110 mln zł link
Octava ma 33ha i w księgach wycenia je na ... 8 mln zł !

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Zarząd Spółki Pozbud T&R S.A. z siedzibą w Wysogotowie ("Emitent", "Spółka") informuje, iż w dniu 26 września 2014 roku wysłał do głównych akcjonariuszy spółki Baumal Group S.A. z siedzibą w Luboniu, tj. Pana Adriana Baum i Pani Moniki Szeszuła, będących stroną Umowy Inwestycyjnej, pisma zawierające oświadczenie o odstąpieniu od Umowy Inwestycyjnej zawartej w dniu 25 kwietnia 2013 roku pomiędzy Emitentem a w/w osobami.

Odstąpienie od Umowy spowodowane jest wystąpieniem przesłanek do odstąpienia, zapisanych w Umowie, a przede wszystkim zaistnieniem Istotnej Negatywnej Zmiany, w rozumieniu w/w Umowy Inwestycyjnej, posiadaniem nieuregulowanych wymagalnych zobowiązań publicznoprawnych i zobowiązań wobec banku z tytułu umów kredytowych oraz wynikami szczegółowej analizy przeprowadzonego badania due diligence finansowego i prawnego Baumal Group S.A., co w konsekwencji uniemożliwia podjęcie realizacji Umowy Inwestycyjnej.

Ogłosili NWZA - podniesienie kapitału

www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

Okazuje się, że Certus (gorąca spółka na NC) ma obligacje na Catalyst.

Wzrost kapitału to dobra wiadomość dla posiadaczy, bo tam na razie w biznesie wiele nie ma.

Czyli w samym 2013 r. ok.16%?

Fajnie, że podsumowujesz swoje ogólne wyniki.

W porównaniu z WIG20 jest super, ale patrząc na Twój portfel to lepiej go porównywać do WIG PLUS albo zrobić mix WIG PLUS i NC Index.

A ja postawię na DeMolen.
A PTI postara się, abym wygrał Whistle. W końcu wszystkie spółki z ich portfela rosną jak na drożdżach - same pierły. Liar

Cytat:
Pana pytanie pojawiło się po tym, jak lista znalazła się na biurku zarządu.

To jest nieprawda. Myli się Pan przypadkowo lub specjalnie.

Moje pytanie pojawiło się 16 października o 14.25, a więc niecałe 2 godziny po tym, jak Pan poprosił o zadawanie pytań.

do p. Mateusza Zaródy

middek napisał(a):
middek napisał(a):
Czy spółka zalega z płatnością tylko obligatariuszom?

Nie było odpowiedzi na to pytanie.
Rozszerzę je trochę - jaka jest łączna kwota przeterminowanych zobowiązań?

Kiedy wreszcie Pan odpowie na powyższe pytania?

Może on chce kupić po niższej cenie i czekaThink .

middek napisał(a):

Nie było odpowiedzi na to pytanie.
Rozszerzę je trochę - jaka jest łączna kwota przeterminowanych zobowiązań?

No i MAS0714 ruszył do 101,75.

No i jest raport półroczny.
link

Wyniki zaskakująco dobre.

Przychody wzrosły o 7%.
Natomiast zysk netto o 50% i wyniósł 1,5 mln zł.

Spadły zobowiązania o 6 mln zł do 18 mln zł. Kapitały 23 mln zł.
Co ważne przepływy operacyjnie +3,5 mln zł.

Wygląda to bardzo dobrze.

Bieżące oprocentowanie obligacji:
- MAS0215 7,7%
- MAS0714 9,44%

Najtragiczniejsze jest to, że ona nadal nie rozumie co zrobiła źle...

Zły link :)

Ale ten system można równie dobrze przetestować na danych historycznych.

Agroliga raczej teraz korekta w dół. Zapewne trzeba czekać na kolejny ruch do wyników za 3 kwartał.

MKOlesinska napisał(a):
NIE JESTEM pracownikiem w/w firmy.

Natomiast stawianie mojej osoby w jednym rzędzie z insiderem, co stanowi oczywiste oskarżenie mnie o przestępstwo gospodarcze, jest dość bezczelną impertynencją :/

www.milmex.pl/kontakt_i_inform...

"Dodatkowych informacji i odpowiedzi na pytania dotyczące działalności Firmy udziela:
Marta ... Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej "

Bycie insiderem to nie jest przestępstwo gospodarcze p. Marto. Tylko wykorzystanie informacji niejawnych spółki publicznej dla uzyskania prywatnego zysku jest przestępstwem. Makler powinien to wiedzieć. Więc niezrozumiałe jest Pani zachowanie.
Spółka bez zgody obligatariuszy wzięła sobie ich pieniądze i to jest poważna sprawa. Miejmy nadzieję, że tylko na krótki czas.

Proszę naprawdę się zastanowić co Pani pisze, bo wygląda na to, że każdy kolejny wpis raczej szkodzi spółce, którą zgodnie z podanym linkiem Pani reprezentuje.

Cytat:
Bardzo dobry kontakt, wszystko wyjaśnione mailowo

Cytat:
Ogólnie odetchnęłam z ulgą, chociaż informację o opóźnieniu wykupu mogli podać w piątek.

Cytat:
nie jestem niczyją wtyką

Sytuacja bardzo ubawiła mnie z samego rana.

Szutnik napisał(a):
Miałem szczęście i dzięki internetowi trafiłem na paru łebskich gości, którzy podnieśli moją wiedzę i umiejętności w AT o 2 poziomy.

No to może i nam coś polecisz, żebyśmy trochę więcej poznali z AT. Jakieś linki, please. I tak najlepiej na różna poziomy wiedzy o AT.

Po takich wpisach jak dziś, to chyba lepszy humor Ci się zrobi.

A mi użytkownik "StiLLeTTo" wygląda na jakiegoś insidera, którego zadaniem jest pisanie pozytywnych i uspakajających newsów.
Jakoś tak konto to zostało założone we wrześniu tego roku i wypowiada się tylko w temacie Milmexu. A wszystkie wypowiedzi są w stylu : "jest dobrze, więc o co Wam chodzi".

Natomiast nie chodzi o to, żeby spółka miała dobrą komunikację, ale żeby traktowała poważnie obligatariuszy. A brak wykupu długu jest bardzo poważnym przewinieniem.
A już szczególnie w sytuacji, gdy chwilę wcześniej spółka pozyskała środki z nowych obligacji.

Ciekawe czy Zarząd też czeka na środki z dotacji czy dalej wypłaca sobie pensje zamiast spłacać obligatariuszy?
W I półroczu 2013 wynagrodzenia zwiększyły się dwukrotnie w porównaniu do I półrocza 2012 r. Usługi obce to w ogóle poleciały w kosmos 9 mln vs. 1 mln rok wcześniej.
Zysk na sprzedaży o połowę niższy. I gdyby nie zaksięgowana dotacja to byłoby w okolicach 0 zł.
Poproszę StiLLeTTo o skomentowanie powyższych danych.

Mimo wszystko liczę na spłatę tych obligacji, ale spółka popsuła swój wizerunek. Przynajmniej u mnie.

W wakacje przegapiłem info z Masterform:
"Dnia 1 sierpnia 2013r podpisana została umowa pomiędzy Rockwell Automation Sp. z.o.o.
Na mocy zawartej umowy Masterform S.A. po okresie dwuletniej współpracy z Rockwell Automation Sp. z.o.o. uzyskała status preferowanego dostawcy. "
link

Coś ucichła sprawa wejścia na Newconnect, a spółka wygląda na ciekawą.
Ktoś wie może co z tym debiutem na NC?

Zwrócę uwagę, że na Ropczycach była dywidenda 0,35 zł / akcję (data dywidendy 26-04-2013). Nie wiem, czy uwzględnione w wynikach.

Z listu Prezesa:

"Ponieważ proces pozyskania kredytu refinansującego może się wydłużyć rozważamy pomostową emisję krótkoterminowych obligacji, które pozwolą na spłatę obligacji serii A, a które spłacimy z kredytu refinansującego."

Ale wynik!
3 mln zł vs. 0,9m rok temu.
Za ostatnie 4 kwartały w sumie blisko 11 mln zł. C/Z=6. C/WK=0,35

Totalne zaskoczenie in plus.

Skup po 10,20 zł
Skup po 10,20

Obecny kurs ok. 7 zł

No i jest wezwanie po 12,33.
Wezwanie 12,33

Tylko, że akcje warte są moim zdaniem więcej.

@szutnik
Czy należy wobec tego oczekiwać powrotu złota do szczytów?

toż już babcia Genowefa powiadała:
Kto lichwę wspomaga ten modlitwy wymaga ...

odsetki od KP11216 wpłynęły

Prawda, że trochę śmieszna informacja na tych obligacjach. Na innych obligach czasami trzeba drżeć - wpłynie, czy nie. A tu wydaje się to oczywiste.
No ale to jest jak różnica pomiędzy mercedesem, a małym fiatem. Fiat jest atrakcyjniejszy cenowo, ale nie zawsze pojedzie :)

jakoś tak
dziś chodziły nawet poniżej 100,50

Jest tylko 1 dzień przedterminowego wykupu - 28 luty. Tak więc już na pewno nie mogą wcześniej wykupić. Czyli jest to lokata na 6 miesięcy.

Nie było żadnego info o wcześniejszym wykupie, a więc teraz już nie mogą. Tak jak napisałeś musieli by co najmniej 20 dni przed 28 lutym ogłosić to.

Seria MLX0813 od dziś bez narosłych odsetek.

Oprocentowanie stałe 11%. A kurs w okolicach nominału. Można powyżej 10% wyciągnąć.

Pytanie: po ile będą chodzić?
Jeśli była redukcja, to może być nawet 102-103.

Admiral wyemitował nowe obligacje:
- serii F (21 grudnia) 3,08 mln zł
- serii G (18 stycznia) 3,03 mln zł

Emisja z redukcją. Czyli dobrze - spółka jest w dobrej kondycji i nie ma problemu z pozyskaniem środków. Trzeba się zainteresować obligacjami na Catalyst, bo niezrealizowany popyt może wejść na notowane już obligi.

Ann
Zapisałaś błędnie mnie jako midolek.

Głosuję:
1. 50%
2. Wskazuje nowa osoba

He, he, ciekawostka - Green Venture był powiązany z Palikotem!

Palikot 1,877 mln zł pożyczył od Green Venture SA.
www.fakt.pl/Palikot-tonie-w-dl...

Green Venture SA (dawniej: Towarzystwo Inwestycyjne Janusza Palikota SA)
www.mamprawowiedziec.pl/polity...

Czego to nie można znaleźć przeglądając internet.

A ja dodam Ropczyce - poprawa wyników po sprzedaży spółki zależnej, która stanowiła balast. Za chwilę połączenie z ZM Invest. Spółka niedowartościowana.

W dokumencie ofertowym niezłe wyniki po 3 kwartałach.
Wyżej niż cały 2011 r.

No to nie ma już Kredyt Banku. Wątek można zamknąć

Obrót jest praktycznie tylko na MLX0813 - 11% stałe.
Całkiem przyzwoita płynność - codziennie po kilka tysięcy złotych w okolicach 100,50 zł

PCC ROKITA - PCR1014 - 9,0%
MILMEX Systemy Komputerowe - MLX0813 - 11,0%
MEW - MSA1013 - 12,5%
E-kancelaria - EKC0513 - 13,0%
ROBYG - ROB0415 - 8,9%

Strasznie dużo zamieszania na Hygienice. Ciężko teraz ocenieć, co może się z nią dziać. Myslę, że odpowiedź na to pytanie jest ważniejsze niż analiza techniczna.

dziś wpływa dywidenda - długo trzeba było czekać
bardziej mnie niepokoi info, że spada sprzedaż opon (kryzys!) i wybieranie tańszych chińskich odpowiedników

do kupienia w okolicach nominału to daje ponad 10% rocznie - stała stopa

zgadzam się z yodyod

Kapitał spółki wzrósł do 16,15 mln zł. Zobowiązania spadły do 22,8 mln zł.

Prognoza została opublikowana 11 grudnia, więc wynik końcowy nie powinien istotnie się różnić od prognozy. Czyli można oczekiwać 1,885 mln zł zysku netto.

15,50 zł czyli parytet osiągnięty

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 28 września 2018 12:14:27
Liczba wpisów: 71
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,819 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,50% +31 699,53 zł 51 699,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d