pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

middek

middek

Ostatnie 10 wpisów
Tu można sprawdzić, które szkoły zakwalifikowały się do Aktywnej Tablicy.
programaktywnatablica.pl/mamy-...

W tym roku wcześniej, więc zyski już od 3 kwartału

Dodatkowa dywidenda za 2017 rok 3 gr/akcję!
Łącznie 13 gr z zaliczkami.

A na Fundusz dywidendowy poszło jeszcze 704 tys.

Będą niezłe dywidendy co kwartał w 2018 r.

To 1 mln zł rocznie z wynajmu.

Wpis na forum mieszkańców Triton Winnica z 10 listopada (tritonwinnica.fora.pl):

"Koszt mojego mieszkania to 161 tys. A całkowity koszt aktu notarialnego Umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia jego własności to 2800 zł. Podpisuje akty w następnym tygodniu".

Wreszcie ...

Odpowiedzią na bzdurne zarzuty podane powyżej są wyniki spółki za I półrocze.

raport półroczny

Przychody 7,7m ,+70%
Zysk 1,6m (rok temu było - 22tys)

Wartość zleconych spraw w I półroczu 205m, +50%.
Rozwija się windykomat.

Doszły wpływy za wykonane zlecenia windykacji tzw. opłat półkowych (są nieregularne, ale istotne).

Na rachunku jest 2,7 mln zł gotówki.

Popatrz ile wynoszą wydatki inwestycyjne - tego nie ma w kosztach, a wydają kasę na potęgę.
Niby zysk, a potrzebują kolejnych pieniędzy.
Wygląda na to, że tu potrzebna jest stała kroplówka, która co chwilę doda nowych pieniędzy.

Działa to tak:
- zatrudniasz kilkunastu informatyków
- płacisz im oczywiście, ale nie pokazujesz tego jako koszt wynagrodzeń, bo piszą oprogramowanie
- w efekcie kasę wydajesz, ale kosztów księgowych nie ma
- są wydatki inwestycyjne (ponad 12m w I półroczu) i rosnące jak grzyby po deszczu WNiPy (już 25m)

Ale kasę wydajesz, więc musisz co chwilę wziąć z zewnątrz.

I liczysz, że w pewnym momencie Twoje oprogramowanie będzie się sprzedawać jak świeże bułeczki i przyniesie tyle dutków, żeby pokryć rzeczywiste koszty (nie księgowe).

I może tak będzie, tylko ile emisji po drodze będzie?

Opóźnienie w zakupie udziałów w węgierskiej spółce bez wyjaśnienia.

Kojarzy mi się to z : "Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze".

Naprawdę jestem zdziwiony, że Ty anty-teresa stajesz po stronie wpisów takich jak przedstawił "maupa w niebieskim" zamiast je usuwać, bo to poziom najgorszych wpisów na innych forach, do których nie zaliczałem stockwatch.
E-kancelaria padła to na pewno u innych jest źle. Cenię Cię wyżej niż na taki sposób myślenia.
Szczególnie, że mówimy o pytaniu po sprzedaży za 5 tys. zł na małopłynnym papierze. Dziś już były wyżej oferty zakupu, ale spółka już przez was obrzucona błotem.
Szczerze powiedziawszy najbliżej modelu e-kancelarii był G..B..., ale jest za duży, wiec nikt się nie odważy tego powiedzieć, a obligacje masowo kupują wszyscy, więc udało im się pozyskać kasę i teraz mają spokój.

A co do SAF to powtórzę to co napisałem wcześniej - specjalizują się w odzyskiwaniu tzw. opłat półkowych - co nie jest masową windykacją jaka jest u innych i to powoduje skoki w wynikach. Wystarczy poczytać, a nie przyklejać etykietkę e-kancelarii i sugestii, że na pewno jest coś źle tylko tego nie widać.

PS. Po przeczytaniu możesz usunąć ten wpis, bo nic nie wnosi poza wyrażeniem mojego zdziwienia.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
zarzucanie mi manipulacji jest nie na miejscu. Jak słusznie zauważył Mori zwracam uwagę na 'specyfikę' rynku Catalyst

Twoje uwagi są tak merytoryczne jak stwierdzenie - "nie inwestuj w spółkę XYZ na rynek NewConnect, bo rynek Newconnect jest specyficzny i były spółki, na których ludzie stracili".
Zwykła manipulacja, której celem jest wpłynięcie na kurs - w Twoim przypadku jest to wpływ negatywny.
Sugerujesz, że SAF nie spłaci obligacji, bo ktoś kiedyś na Catalyst nie spłacił.

anty_teresa napisał(a):
Dlaczego uważasz, że radzi sobie dobrze?

Odpowiem za kolegę - bo osiąga zyski, ma niskie zadłużenie, ciekawy produkt - windykomat i specjalizację w niszy - windykacja opłat półkowych, z których nie ma stałych przychodów (jak przy typowej windykacji), ale duże jednorazowe po wygraniu sprawy.

A ja wrócę do pytania, które postawił na początku wątku stan111 "czy ta niepewność jest uzasadniona?"
Jeżeli w tym temacie macie MERYTORYCZNE uwagi to proszę napisać, bo reszta to niepotrzebne bicie piany i straszenie.

SAF0218 - obrót 4200 zł!
SAF0818 - obrót 700 zł!

Czy taki obrót można uznać za istotny sygnał?
Na małopłynnym papierze.

Zabezpieczenia:
Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, coś niedaleko Wrocławia i Krakowa.

A straszenie gościa: Maupa_w_niebieskim można uznać za manipulację.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 28 września 2018 12:14:27
Liczba wpisów: 71
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,974 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,47% +16 494,39 zł 36 494,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d