spółki na długi termin- ok. 7-10 lat, których kurs zaczyna odbijać - Analiza fundamentalna - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

spółki na długi termin- ok. 7-10 lat, których kurs zaczyna odbijać

szczecinianin
Wpisów: 8
Wysłane: 26 sierpnia 2018 14:55:46
Cześć,
szukam spółek, których wycena c/z jest na relatywnie niskim poziomie, które przechodzą lub właśnie przeszły restrukturyzację i można liczyć na wzrost cen akcji (poprawa zysków firmy) w najbliższych kwartałach. Chodzi mi także o spółki, których wykres już ubija dno lub już je ubił i wskaźniki mogą sugerować odwrócenie trendu spadkowego.
Co polecacie i dlaczego?
Ja znalazłem eurocash, kania i polimex
Edytowany: 26 sierpnia 2018 15:06

inkub
Wpisów: 6
Wysłane: 26 sierpnia 2018 17:15:05
Wypada napisać uzasadnienie.
Dlaczego tak twierdzisz, że te spółki są na dnie.....Boo hoo!

Czy to po prostu reklama Sick
Edytowany: 26 sierpnia 2018 17:15

Rych
Wpisów: 85
Wysłane: 26 sierpnia 2018 17:21:40
Zaliczanie Eurocashu do grona spółek, które przeszły restrukturyzację jest bardzo wątpliwe. Z tego co widzę, uciekają do przodu i przejmują inne sieci - z ujemną rentownością. Zysk spada z roku na rok przy rosnących przychodach i zamienia się w stratę, mimo że mamy szczyt koniunktury. Zobowiązania krótkoterminowe dramatycznie rosną. Jeżeli chcą utrzymać zakładane tempo rozwoju przy tak mizernych wynikach, to będą potrzebowali dawców kapitału.

Ze spółek, które naprawdę przeszły niedawno restrukturyzację i notują od tego momentu poprawę wyników r/r, mogę podrzucić Radpol, ale płynność akcji jest tutaj znikoma.

Horyzont inwestycji 7-10 lat jest trochę dziwny, bo można w tym czasie sprzedać "na górce" i poczekać na początek kolejnej hossy.
Edytowany: 26 sierpnia 2018 17:22

jankowski90
Wpisów: 27
Wysłane: 27 sierpnia 2018 02:16:01
Kolejna sprawa to horyzont 7-10 lat, który jest szalenie ryzykowny ze względu na zmieniające się otoczenie rynkowe. Nawet jeśli zakładasz tak długoterminową inwestycję, to nadal musisz śledzić poczynania spółki. Na pewno nie może to być inwestycja typu "kupić i zapomnieć".

dejw
Wpisów: 16
Wysłane: 27 sierpnia 2018 08:45:18
Niewykluczone że Ekoexport. Ale zdecydowanie nie na zasadzie "kupić i zakopać", tu trzeba być mocno na bieżąco ;)

szczecinianin
Wysłane: 27 sierpnia 2018 11:07:53
Rych napisał(a):
Zaliczanie Eurocashu do grona spółek, które przeszły restrukturyzację jest bardzo wątpliwe. Z tego co widzę, uciekają do przodu i przejmują inne sieci - z ujemną rentownością. Zysk spada z roku na rok przy rosnących przychodach i zamienia się w stratę, mimo że mamy szczyt koniunktury. Zobowiązania krótkoterminowe dramatycznie rosną. Jeżeli chcą utrzymać zakładane tempo rozwoju przy tak mizernych wynikach, to będą potrzebowali dawców kapitału.

Ze spółek, które naprawdę przeszły niedawno restrukturyzację i notują od tego momentu poprawę wyników r/r, mogę podrzucić Radpol, ale płynność akcji jest tutaj znikoma.

Horyzont inwestycji 7-10 lat jest trochę dziwny, bo można w tym czasie sprzedać "na górce" i poczekać na początek kolejnej hossy.

No fakt Eurocach nie zalicza się do tych wytycznych.
Znalazłem jeszcze Swissmed- co sądzicie?

Rych
Wpisów: 85
Wysłane: 27 sierpnia 2018 15:31:50
Nie wiem czy Swissmed przechodził jakąkolwiek restrukturyzację, ale od 2010 r. ma rok w rok ujemny zysk ze sprzedaży i tendencja w ostatnich latach wydaje się pogłębiać. Dodatkowo straty są bardzo duże w stosunku do przychodów, co nie pozwala wierzyć w wyjście na prostą.
Edytowany: 27 sierpnia 2018 15:33

szczecinianin
Wysłane: 30 sierpnia 2018 15:38:44
To może inaczej- jakie branże w obecnym cyklu koniunktury powinny dać zarobić na przestrzeni lat?
Czy kupno Tauronu lub Energii jest dobrym pomysłem czy dalej jest za drogo?
W branży odzieżowej widzę bardzo duże spadki notowań spółek, podobnie w branży spożywczej. Co sądzicie?

Exboss
Exboss PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 25
Wysłane: 1 września 2018 19:22:01
Horyzont inwestycyjny 7 lat na GPW to pełna abstrakcja ?
Lepiej kup złoto i zakop:) jak dla mnie pewniejsza lokata niż kupno akcji z GPW .
Nie ma polskich spółek lub notowanych na GPW na miarę Apple , Amazon czy FB a tylko takie inwestycje mają szansę dać solidny zwrot z inwestycji w takim czasie .
Nie wiesz czy za 2-3 lata 1 eur będzie kosztował 7 pln czy 15 ? a to jest moim zdaniem kluczowe przy takim horyzoncie .
Czasy niskiej inflacji wkrótce się skończą w Polsce .
Drukarki ruszą , przecież idziemy drogą Turcji :(((

jankowski90
Wpisów: 27
Wysłane: 4 października 2018 10:17:18
Poza tym wybór właściwej branży niekoniecznie musi przekładać się na dobór odpowiedniej spółki do portfela. B. Graham wspominał o tym w książce Inteligentny inwestor, poparte to zostało przykładami z historii. Obecnie każdy daje za przykład spółki technologiczne Apple, Google, Amazon. Jednak żadna z nich nie zapowiadała się na lidera od początku - w latach 90 liderami branży IT były firmy, których dziś już na rynku nie ma lub zostały przejęte, kolejnym głośnym przykładem może być Nokia wśród producentów telefonów mobilnych.
Z kolei mamy nadal konserwatywne branże, których spółki sukcesywnie dają relatywnie dużą stopę zwrotu przez lata.
Jeśli szukasz spółek, które przechodziły restrukturyzację/inwestowały w rozwój to mamy Amica - zautomatyzowany magazyn, ekspansja na rynki europy zachodniej, Forte - otworzyli spółkę zależną z produkcją w Indiach, LUG - prowadzą ekspansję na rynki Ameryki Łacińskiej, otworzyli fabrykę w Argentynie. Przykładów pewnie jest więcej, wystarczy poszukać.

jhony55
Wpisów: 1
Wysłane: 5 października 2018 13:51:59
EARN REAL CRYPTO Then check out Awax https://bounty.awax.co.uk and get your FREE tokens. Register on AWAX fill out the bounty form. Awax is an emerging technology that going to change the world. It's going to be awesome

lenced
Wpisów: 1
Wysłane: 28 października 2018 17:22:56
czesc

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość