pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

dejw

dejw

Ostatnie 10 wpisów
To i ja pozwolę sobie na krótkie gorzkie żale. Bo kupiłem ostatnio ale już wywaliłem (nawet z zyskiem się udało). Bo, sorry, ale nie chcę mieć spółki która ma w poważaniu jej własny - i akcjonariuszy interes - i mimo spadku sprzedaży o 50% lub więcej mówi "my nie będziemy zarabiać", wręcz nie chcemy. Bo tak nam partia nasza przewodnia każe. Państwo - w głębokiej trosce o obywateli - jakoś nie obniżyło akcyzy ani innych podatków nakładanych na paliwa. To Orlen ma stracić. Ja dziękuję za taką spółkę.

Moim zdaniem choć gospodarka tąpnie (głównie w Chinach, acz pociągnie to w mniejszym lub większym stopniu i inne kraje), to będzie to bardzo chwilowe. W Chinach wirus już jest w odwrocie, tak samo będzie za chwilę w innych krajach i wszystko wróci do normy. No i może w końcu ktoś się zorientuje, że to nie ebola. Dzisiaj czytałem gdzieś, że w EU jest ok. 2 czy 3 tys. (nie pamiętam) zarażonych. To pewnie tyle ile w czasie standardowego okresu grypowego w średniej wielkości miasteczku. Przy podobnym poziomie śmiertelności. Ta panika to po prostu jakaś parodia. I ona właśnie (a nie sama choroba) wpływa negatywnie na gospodarkę (zamknięte fabryki itd.). Podsumowując - rewelacyjna okazja do zakupów.

Wygląda na to, że technika techniką, ale tu jest Ekoexport. Tu się traci. bandhead

7 jak 7, ale przebiło główną linie trendu spadkowego. Obroty wprawdzie nie powalają jak na takie wydarzenie, ale może dzisiaj się dopiero rozkręci. Jeśli nie okaże się, że to jednak fałszywe wybicie ani wspaniali Akcjonariusze Założyciele nie uraczą nas jakimś zonkiem, to nie zdziwię się jeśli jeszcze dzisiaj będzie tu 9 zł.

Dość dano to czytałem, ale jeśli dobrze pamiętam to jednym z parametrów wyboru było niskie C/Z. Jak to więc możliwe że załapał się np. CD Projekt? Parę innych pewnie też.

A jest tu sens porównywać kwartał do kwartału? Chyba nie ma jakiejś sezonowości? Jeśli tak to lepiej patrzeć m-m. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi (co do tej sezonowości).

lelo-pakero napisał(a):
dejw napisał(a):
Ja natomiast nie będę wnikał czy mogli coś zrobić dodatkowego czy nie, ale jak dla mnie błędem jest rabat 70% dawany w takim momencie. Sprzedaż byłaby praktycznie taka sama przy znacznie wyższej cenie. I w życiu nie uwierzę, że nie. Kupują osoby nakręcone serialem, a nie czekający na niższą cenę.

Wystarczy odrobinę zainteresować się spółką, o której się wypowiadasz i wiedziałbyś, że od lutego 2019 była to już 10 z rzędu promocja w wysokości 70%. Na najważniejszej w całym roku wyprzedaży mieli nagle zrobić mniejszą promocję? Interesująca strategia... znasz jakikolwiek przykład jej zastosowania? Jedyny spektakularny efekt jakiego bym się się spodziewał po takim ruchu to spadek pozytywnych recenzji z 30 dni do poniżej 50%.

Takie ryzyko na pewno by było i nie będę próbował oceniać co ostatecznie byłoby lepsze - tj. teraz zarobić więcej ale stracić nieco uznania wśród graczy (bo w tym raczej rzecz a nie w opiniach, których by to jakoś znacząco nie zmieniło), czy zarobić mniej ale nie ryzykować osłabienia opinii. Nie muszę się natomiast nawet szczególnie spółką interesować żeby wiedzieć, że - tak jak napisałem - różnica w wielkości sprzedaży nie byłaby bardzo duża, natomiast w osiągniętych zyskach tak. Bo to trochę tak jakby wszystkie księgarnie zaczęły dawać promocje na książki Tokarczuk po zdobyciu Nobla (wszystkie - bo tu nie ma oligopolu jak na grach). Sens tego byłby wątpliwy, no chyba że chodziłoby o pobudzenie czytelnictwa a nie o zarobek.

Ja natomiast nie będę wnikał czy mogli coś zrobić dodatkowego czy nie, ale jak dla mnie błędem jest rabat 70% dawany w takim momencie. Sprzedaż byłaby praktycznie taka sama przy znacznie wyższej cenie. I w życiu nie uwierzę, że nie. Kupują osoby nakręcone serialem, a nie czekający na niższą cenę.

Ale Astana ciągle nie działa (wg oficjalnej informacji "nie w pełni"). I myślę że nigdy nie będzie - choć to tylko moje zdanie (acz zapewne i wielu innych). Zaorać, odpisać i najważniejsze - nie wpakować się w ten kolejny zakład.

Ja sobie pozwolę tak trochę na marginesie. Porażająca jest bowiem logika Amerykanów (przynajmniej tych przy władzy). Strzelaninom winne gry, rozszerzmy karę śmierci to ich nie będzie itd. Ale czy może mieć na to wpływ fakt, że giwerę możesz kupić na dowód w sklepiku na rogu, a z drugiej ręki to i bez dowodu? Nieeee, no łej..... :)
Sorki, że tak nie w temacie, najwyżej mnie admin zbanuje:)
Moderator:
gdyby w sklepiku za rogiem były dostępne giwery, to na banie nie skończyłoby się. Posprzątam przy okazji.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 25 czerwca 2020 10:48:25
Liczba wpisów: 28
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,479 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d