Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Exboss

Exboss

Ostatnie 10 wpisów
To jest codzienność zarządów spółek i ich doradców jak rasować wyniki ? czasami w górę a czasami w dół , zależy jaki cel działań .Pokazywanie mechanizmów i wynikające z tego konsekwencje dla drobnych inwestorów to świetny temat na forum .
Dodałbym sposoby wyprowadzania gotówki ze spółek bo czasami to mam wrażenie że spółki istnieją tylko do tego celu .Zawyżanie faktur zakupowych i otrzymywanie "prowizji " gotówkowej od dostawców i/lub podwykonawców to jest abecadło zarządzania na GPW i nie tylko .
Żałosne próby ubrania biznesu w miliony przepisów mających regulować działanie spółek to droga donikąd i kultywowanie ideologii bolszewickiej .
Na wszystko musi być paragraf :((
Zbudowanie konkurencyjnej pozycji Polaków i naszych spółek na świecie wymaga przejścia na zaufanie , które można otrzymać i stracić tylko raz .Pytanie jak to zrobić ?
Inni już to wiedzą od wieków .

GPW dla mnie już się kończy i mam tylko pytanie kto zgasi światło ostatni ?
Coraz mniej inwestujących a coraz więcej polujących na naiwnych i ich kasę .
Obecnie rządzący zamiast porządkować i cywilizować funkcjonowanie giełdy postanowili skasować bo przecież suweren nie rozumie po co to jest ?
Zburzyć łatwo ale odbudowa zajmie lata , jeżeli w ogóle nastąpi.

No właśnie , jak oni to liczą że ceny podobno nie rosną .
Zmieniają sklepy czy idą na zakupy do rolnika ? może kopią studnie na wodę i palą drewnem z lasu ??

Mój koszyk zakupów powszedni urósł od zeszłego roku o ponad 10% .
Czy ktoś zna jakieś ceny w Polsce które spadają i nie jest to trick marketingowy ?

Prognoza się spełnia , przejmowanie klubów fit to gwóźdź do trumny branży bo koszty rosną w tempie expressowym a ceny stoją w miejscu . Zasilenie zewnętrzne konieczne tylko przedłuży agonię zdegenerowanego sytemu . Obserwuję z boku i czekam na ewakuację zarządzających i głównych akcjonariuszy .

Jeżeli wymiar sprawiedliwości i policję + inne siłowe przejmie jedno ugrupowanie polityczne to gwarantuję że takiej luki w VAT jaka powstanie to jeszcze nikt nie widział w Polsce , będzie jak stąd do... Sydney .
Bezkarność dla swoich szybko doprowadzi do "podłączenia" się gangsterów itp. do swoich a nie mamy w naszym społeczeństwie wykształconych systemów eliminacji takich ludzi z biznesu .

Tak jak pomysł zwolnienia z podatku dochodowego do 26 roku życia spowoduje jedynie gigantyczny wzrost wynagrodzeń w tej grupie wiekowej tak samo bezkarni biznesmeni pod ochroną swoich szybko przekonają ich do zarobków w mln zł dziennie a dalej ich żony,rodziny itd. .
Chciwość jest jak woda , wystarczy drobna rysa na budowli i za chwilę przeniknie .
A już w przypadku naszych ziomali nie mam złudzeń :(

Mam wrażenie że większość Polaków zapomniała jak wygląda codzienne życie przy inflacji dajmy na to 15 - 20 % .Na razie cudownie jest a ceny nie rosną lub rosną troszeczkę ?
Rozdawnictwo powoli doprowadza do sytuacji że nie opłaca się pracować .Przed nami wybory i morze kasy popłynie znowu .Szczególnie interesuje mnie jak będzie wyglądać konkurencja na rynku pracy w Polsce dalej ?
Dzisiaj pracownicy nie muszą się starać i czy się stoi czy się leży 2500 się należy .
Osobiście uważam rozpoczynanie obecnie biznesu związanego z zatrudnianiem w Polsce bez wspomagania za bezsensowne , a atmosfera wokół przedsiębiorców została sprowadzona znowu do: wyzyskiwacze i złodzieje .Bycie managerem w spółce SP to jest przecież bułka z masłem .
Oczywiście można firmy znacjonalizować i wtedy nasza konkurencyjność cofnie się do PRL .
Podobno mieliśmy wtedy doskonałe fabryki świetnie konkurujące na rynkach ( czym?) .Większość produkowała na licencjach .
Jedynym w miarę obiektywnym miernikiem naszej siły konkurencyjnej jest EUR czy chcemy czy nie .
Zachowanie kursu EURPLN mówi wszystko w dłuższym terminie .

Cyrk na kursie eurpln w ostatnich dniach ? to też przykład wagi naszego rynku i waluty .

Rozjechane zupełnie z fundamentami , pure spekulacja dużego(ych) gracza .

Oni też widzą kompetencje NBP i nie zdziwię się jak zacznie bujać +- 5% .
Każdy może mieć swojego Sorosa .

Nie ma takich zysków , których nie można "zjeść" w postaci kosztów , zwłaszcza przy 100 % kontroli spółeczki o dochodzie np. 1 mln pln .A jeszcze można wygenerować niezłe straty !

Jako inwestorzy w spółkach macie doskonałą orientację że dla większości zarządów i dominujących właścicieli konfitury to są koszty i ogromna część ich aktywności to tylko myślenie jak ??

Przepisy są dla urzędników a nie dla innowacyjnych Polaków wave

Jakie wzrosty Shame on you 5% waloryzacji kontraktów to kpina przy ich rentowności na poziomie 2-3 % .Wzrost kosztów w budowlance jest gigantyczny w ostatnich miesiącach i naprawdę to w Polsce budują już chyba tylko dla sportu bo zarobić w tej branży legalnie to cud .

Zakup Mirbud na sesji 3 stycznia ,spółka z wyklętej branży budowlanej ale nie generuje strat od wielu kwartałów . Chociaż rentowność słabiutka to liczę że obecne kontrakty w razie spadku cen materiałów budowlanych i zmniejszonego ciśnienia na podwyżki płac w 2019 pozwolą spółce zaliczyć solidny zysk .
Ryzyko mniejsze niż w poprzednich latach .Słaba strona to liche zarządzanie i PR , ale akurat to można zawsze zmienić Think

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 18 sierpnia 2019 18:46:11
Liczba wpisów: 40
[0,01% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,516 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d