pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Exboss

Exboss

Ostatnie 10 wpisów
Kurs powoli do góry od 4 miesięcy , urósł już od marcowego dołka 150% .
Pierwsza od lat dywidenda za 2019 rok + porządki w grupie kapitałowej +wygrane przetargi infrastrukturalne na ponad 5 mld zł - same pozytywne informacje .

Pytanie co dalej ? czy zarząd tej quasi rodzinnej spółki wytrzyma taki rozwój biznesu i poprowadzi do dużego wzrostu zysków dla akcjonariuszy ?
Najbliższe kwartały dadzą już odpowiedzi .

Mirbud wchodzi do wyższej ligi , olbrzymi wzrost przychodów w najbliższych kwartałach , zdecydowanie lepsze marże i wreszcie po latach pobytu w zamrażarce wzrost zysków - do podziału wg ostatniego komunikatu .
Wprawdzie spółka jest przedstawicielem starej ekonomii ale wskaźnikowo jest ekstremalnie tania , zwłaszcza w porównaniu do "nowoczesnych" i modnych spółek IT lub Games .
Ciekawy jestem opinii naszego eksperta Wojeteka , ostatnio nie był zainteresowany spółką - może zmieni zdanie ?

Solidne wzrosty kursu przed wynikami w poniedziałek dobrze rokują ?

Pisząc o przykładzie Szwecji miałem na myśli tylko analizę zjawiska gdzie jeden kraj stosuje inne metody walki z zarazą niż pozostali np. Polska czy Dania .Dopiero po czasie okaże się kto miał rację .

Podkreślam że nie będzie obojętne dla naszego społeczeństwa zastosowanie metod chińskich , brakuje mi tylko pijanych zomowców z pałami na ulicach ganiających nasze dzieci .

Nie zdziwiłbym się jeżeli okaże się że zaraza to nowa broń reżimu komunistycznego Chin w walce z cywilizacją zachodu a ich kolega Putin klaszcze zadowolony . Poświecenie swoich obywateli dla dobra władzy komunistycznej to norma w tym ustroju .

Zgadzam się że zadłużenie jest mocno ryzykowne ale spółka posiada duże aktywa do sprzedania czyli akcje jhm warte kilkaset mln zł , CH Marywilska myślę że warte także kilkadziesiąt mln zł .
Co do hal w Ostródzie to faktycznie nie jest to perła w koronie tylko pozostałość po starym kliencie niewypłacalnym ale kilkanaście mln warte .
Sprzedanie tych aktywów zmniejszyłoby znacznie poziom zadłużenia do bezpiecznego .
Jeżeli sprzedaż spółki osiągnie poziom 1,5 mld rocznie to mogą wypracować 60-70 mln zysku co pozwoliłoby na zmniejszanie zadłużenia i na dywidendę .
Wejście dużego inwestora załatwiłoby temat zadłużenia .
Słabą stroną jest komunikacja z inwestorami, ale może o to chodzi ?

Jedyny plus pozostania w domu przez Polaków to znaczny wzrost urodzeń w 2021 love4

Bardzo ciekawe będzie porównanie różnych parametrów statystycznych dla Polski i Szwecji po zakończeniu pandemii .
Szwecja wprowadziła niewiele ograniczeń państwowych w życiu obywateli , pracują normalnie tam gdzie jest praca , sklepy i gastronomia działa bez ograniczeń itd. Ludzie ograniczają się sami .
Nasz kolejny zryw narodowy jak na razie bez sukcesów a liczba ludzi z kłopotami psychicznymi będzie ogromna ale nie będzie uwzględniana w stratach .

Niewiele jest spółek GPW , które w nadchodzącej recesji mogą dobrze zarabiać . Budownictwo infrastrukturalne , do tej pory traktowane przez inwestorów jak zadżumiony , paradoksalnie może zyskać bardzo dużo .
Mirbud ze swoim portfelem kontraktów na kilka lat jest w komfortowej sytuacji ponieważ ceny są z poprzedniej epoki a koszty spadają . Szacuję że kolejka poszukujących pracy urośnie gwałtownie w najbliższych miesiącach .
Publiczne środki pomocowe historycznie najczęściej trafiały właśnie do budownictwa infrastrukturalnego , które może generować dużo miejsc prostej pracy .
Jeżeli NBP będzie nadal obniżał stopy proc to dla spółki same plusy .

Dla zmartwionych ciekawostka :
znaleziona na Tweeter na stronie Android.com.pl

Polscy inżynierowie opracowali prototyp respiratora, który można wydrukować na drukarce 3D. Projekt może ocalić wiele osób, szczególnie że złożenie urządzenia kosztuje jedynie 200 złotych.
@AidVentil

@Urbicum

Szybka i skuteczna forma pomocy zamkniętym firmom to zwolnić z płatności VAT 25 marca i w następnych miesiącach ,eksporterom błyskawicznie zwrócić VAT nie jak w zwyczaju po 60-90 dniach od deklaracji .
Jak nic nie wpłynie do firm to po 2-3 miesiącach pozostanie nacjonalizacja , chyba że o to chodzi ?

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 13 kwietnia 2017
Ostatnia wizyta: 9 sierpnia 2020 20:39:27
Liczba wpisów: 66
[0,02% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,264 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,54% +30 907,39 zł 50 907,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d