pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Exboss

Exboss

Ostatnie 10 wpisów
Dla mnie wyjaśnieniem wysokich cen sprzedaży jest kolejka chętnych na zakup tych metrów czyli popyt przewyższający podaż .A przecież nie było euforii zakupów do tej pory .
Ceny sprzedaży metrów będą rosły jeszcze długo ponieważ dla większości zakup nieruchomości to jest najbezpieczniejsza forma zachowania wartości swoich pieniędzy - nie wiem dlaczego tak uważają , czy są jakieś dane na ten temat potwierdzające taki pogląd ??

Zgodnie z analizą krewy kurs doszedł do poziomu 0,92 i konsoliduje przed następnym wybiciem ?

Fundamenty solidne , budowlańcy zaczynają szukać pracy w Polsce więc wzrost kosztów pracowniczych wydaje się zatrzymany . Niewiele spółek ma zagwarantowaną sprzedaż na kilka lat do przodu a jedyny problem to jak utrzymać koszty w ryzach i budować szybko .
Irracjonalne parametry wyceny na giełdzie nie mogą się utrzymywać w nieskończoność ?

Według mnie większość kredytów frankowych brali ludzie młodzi i niemłodzi na wymarzone lokum a sprytne zagrywki PR banksterów miały dawać komfort psychiczny że robią dobry interes .

To co mnie najbardziej dołuje na styku obywatel - bank to ogromna nierównowaga wobec prawa .
Jako obywatel jestem zmuszany pod karą więzienia do trzymania pieniędzy i płacenia przez bank. W przypadku przedsiębiorców to jest już pełne niewolnictwo ekonomiczne .
Natomiast banki mają za sobą rzesze prawników i innych specjalistów od zniewalania klientów + cały aparat przymusu państwa .
Najgorsza jest bajka że w banku są pieniądze ludzi ? otóż w dużej części są to wykreowane pieniądze banków czyli najczęściej prywatnych biznesów .Nie chcę przez to chwalić własności państwowej banków bo to jest dno den .Ale nie mogę zrozumieć że na straży interesów banksterów stoi sądownictwo utrzymywane z moich podatków a obywatel ma ….. płacić i płacić i płacić

Dlatego proszę sie nie dziwić zachowaniom ludzi biorących kredyty frankowe . uwierzcie że nie mieli żadnych szans w walce z ta machiną wyzysku .

Dodrukuje się i jakiś państwowy bank kupi mbank ?

EUR po 5 pln to może być niedługo Think

To jest codzienność zarządów spółek i ich doradców jak rasować wyniki ? czasami w górę a czasami w dół , zależy jaki cel działań .Pokazywanie mechanizmów i wynikające z tego konsekwencje dla drobnych inwestorów to świetny temat na forum .
Dodałbym sposoby wyprowadzania gotówki ze spółek bo czasami to mam wrażenie że spółki istnieją tylko do tego celu .Zawyżanie faktur zakupowych i otrzymywanie "prowizji " gotówkowej od dostawców i/lub podwykonawców to jest abecadło zarządzania na GPW i nie tylko .
Żałosne próby ubrania biznesu w miliony przepisów mających regulować działanie spółek to droga donikąd i kultywowanie ideologii bolszewickiej .
Na wszystko musi być paragraf :((
Zbudowanie konkurencyjnej pozycji Polaków i naszych spółek na świecie wymaga przejścia na zaufanie , które można otrzymać i stracić tylko raz .Pytanie jak to zrobić ?
Inni już to wiedzą od wieków .

GPW dla mnie już się kończy i mam tylko pytanie kto zgasi światło ostatni ?
Coraz mniej inwestujących a coraz więcej polujących na naiwnych i ich kasę .
Obecnie rządzący zamiast porządkować i cywilizować funkcjonowanie giełdy postanowili skasować bo przecież suweren nie rozumie po co to jest ?
Zburzyć łatwo ale odbudowa zajmie lata , jeżeli w ogóle nastąpi.

No właśnie , jak oni to liczą że ceny podobno nie rosną .
Zmieniają sklepy czy idą na zakupy do rolnika ? może kopią studnie na wodę i palą drewnem z lasu ??

Mój koszyk zakupów powszedni urósł od zeszłego roku o ponad 10% .
Czy ktoś zna jakieś ceny w Polsce które spadają i nie jest to trick marketingowy ?

Prognoza się spełnia , przejmowanie klubów fit to gwóźdź do trumny branży bo koszty rosną w tempie expressowym a ceny stoją w miejscu . Zasilenie zewnętrzne konieczne tylko przedłuży agonię zdegenerowanego sytemu . Obserwuję z boku i czekam na ewakuację zarządzających i głównych akcjonariuszy .

Jeżeli wymiar sprawiedliwości i policję + inne siłowe przejmie jedno ugrupowanie polityczne to gwarantuję że takiej luki w VAT jaka powstanie to jeszcze nikt nie widział w Polsce , będzie jak stąd do... Sydney .
Bezkarność dla swoich szybko doprowadzi do "podłączenia" się gangsterów itp. do swoich a nie mamy w naszym społeczeństwie wykształconych systemów eliminacji takich ludzi z biznesu .

Tak jak pomysł zwolnienia z podatku dochodowego do 26 roku życia spowoduje jedynie gigantyczny wzrost wynagrodzeń w tej grupie wiekowej tak samo bezkarni biznesmeni pod ochroną swoich szybko przekonają ich do zarobków w mln zł dziennie a dalej ich żony,rodziny itd. .
Chciwość jest jak woda , wystarczy drobna rysa na budowli i za chwilę przeniknie .
A już w przypadku naszych ziomali nie mam złudzeń :(

Mam wrażenie że większość Polaków zapomniała jak wygląda codzienne życie przy inflacji dajmy na to 15 - 20 % .Na razie cudownie jest a ceny nie rosną lub rosną troszeczkę ?
Rozdawnictwo powoli doprowadza do sytuacji że nie opłaca się pracować .Przed nami wybory i morze kasy popłynie znowu .Szczególnie interesuje mnie jak będzie wyglądać konkurencja na rynku pracy w Polsce dalej ?
Dzisiaj pracownicy nie muszą się starać i czy się stoi czy się leży 2500 się należy .
Osobiście uważam rozpoczynanie obecnie biznesu związanego z zatrudnianiem w Polsce bez wspomagania za bezsensowne , a atmosfera wokół przedsiębiorców została sprowadzona znowu do: wyzyskiwacze i złodzieje .Bycie managerem w spółce SP to jest przecież bułka z masłem .
Oczywiście można firmy znacjonalizować i wtedy nasza konkurencyjność cofnie się do PRL .
Podobno mieliśmy wtedy doskonałe fabryki świetnie konkurujące na rynkach ( czym?) .Większość produkowała na licencjach .
Jedynym w miarę obiektywnym miernikiem naszej siły konkurencyjnej jest EUR czy chcemy czy nie .
Zachowanie kursu EURPLN mówi wszystko w dłuższym terminie .

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 18 listopada 2019 13:28:33
Liczba wpisów: 45
[0,01% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,929 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d