pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Exboss

Exboss

Ostatnie 10 wpisów
Pisząc o przykładzie Szwecji miałem na myśli tylko analizę zjawiska gdzie jeden kraj stosuje inne metody walki z zarazą niż pozostali np. Polska czy Dania .Dopiero po czasie okaże się kto miał rację .

Podkreślam że nie będzie obojętne dla naszego społeczeństwa zastosowanie metod chińskich , brakuje mi tylko pijanych zomowców z pałami na ulicach ganiających nasze dzieci .

Nie zdziwiłbym się jeżeli okaże się że zaraza to nowa broń reżimu komunistycznego Chin w walce z cywilizacją zachodu a ich kolega Putin klaszcze zadowolony . Poświecenie swoich obywateli dla dobra władzy komunistycznej to norma w tym ustroju .

Zgadzam się że zadłużenie jest mocno ryzykowne ale spółka posiada duże aktywa do sprzedania czyli akcje jhm warte kilkaset mln zł , CH Marywilska myślę że warte także kilkadziesiąt mln zł .
Co do hal w Ostródzie to faktycznie nie jest to perła w koronie tylko pozostałość po starym kliencie niewypłacalnym ale kilkanaście mln warte .
Sprzedanie tych aktywów zmniejszyłoby znacznie poziom zadłużenia do bezpiecznego .
Jeżeli sprzedaż spółki osiągnie poziom 1,5 mld rocznie to mogą wypracować 60-70 mln zysku co pozwoliłoby na zmniejszanie zadłużenia i na dywidendę .
Wejście dużego inwestora załatwiłoby temat zadłużenia .
Słabą stroną jest komunikacja z inwestorami, ale może o to chodzi ?

Jedyny plus pozostania w domu przez Polaków to znaczny wzrost urodzeń w 2021 love4

Bardzo ciekawe będzie porównanie różnych parametrów statystycznych dla Polski i Szwecji po zakończeniu pandemii .
Szwecja wprowadziła niewiele ograniczeń państwowych w życiu obywateli , pracują normalnie tam gdzie jest praca , sklepy i gastronomia działa bez ograniczeń itd. Ludzie ograniczają się sami .
Nasz kolejny zryw narodowy jak na razie bez sukcesów a liczba ludzi z kłopotami psychicznymi będzie ogromna ale nie będzie uwzględniana w stratach .

Niewiele jest spółek GPW , które w nadchodzącej recesji mogą dobrze zarabiać . Budownictwo infrastrukturalne , do tej pory traktowane przez inwestorów jak zadżumiony , paradoksalnie może zyskać bardzo dużo .
Mirbud ze swoim portfelem kontraktów na kilka lat jest w komfortowej sytuacji ponieważ ceny są z poprzedniej epoki a koszty spadają . Szacuję że kolejka poszukujących pracy urośnie gwałtownie w najbliższych miesiącach .
Publiczne środki pomocowe historycznie najczęściej trafiały właśnie do budownictwa infrastrukturalnego , które może generować dużo miejsc prostej pracy .
Jeżeli NBP będzie nadal obniżał stopy proc to dla spółki same plusy .

Dla zmartwionych ciekawostka :
znaleziona na Tweeter na stronie Android.com.pl

Polscy inżynierowie opracowali prototyp respiratora, który można wydrukować na drukarce 3D. Projekt może ocalić wiele osób, szczególnie że złożenie urządzenia kosztuje jedynie 200 złotych.
@AidVentil

@Urbicum

Szybka i skuteczna forma pomocy zamkniętym firmom to zwolnić z płatności VAT 25 marca i w następnych miesiącach ,eksporterom błyskawicznie zwrócić VAT nie jak w zwyczaju po 60-90 dniach od deklaracji .
Jak nic nie wpłynie do firm to po 2-3 miesiącach pozostanie nacjonalizacja , chyba że o to chodzi ?

Historia się powtórzy jak armia czerwona "uratowała " Polskę ?
Znowu miliony poddanych machinie propagandowej Polaków wpadnie w zachwyt nad sukcesami władzy itd.
Histeria medialna jaka sie rozpęta po ustąpieniu epidemii nie miała sobie równych , zapewniam.

Jeszcze jedno , ciągłe powtarzanie w mediach że rząd coś daje jest nie do zniesienia . Może to jednak podatnicy dają a rząd tylko jest płatnikiem ewentualnie zadłużają przyszłe pokolenie , które będzie musiało oddać ze swoich podatków .

Nie mam twardych danych dotyczących zmiany cen asfaltu ponieważ są to raczej ceny umowne pomiędzy dużym odbiorcą i wytwórnią lub inne warianty .
Podstawowym składnikiem do produkcji asfaltu jest ropa naftowa a w zasadzie to co pozostaję po rafinacji paliw i lżejszych produktów więc naturalnym jest że w ostatnim czasie koszt produkcji jest o wiele niższy od poziomu 100 czy 80 USD/B . Nie podejrzewam że stoi kolejka po zakup wiec cena musi spadać wraz ze spadkiem ceny ropy .

Dobry czas na skup akcji własnych ?
Na przykładzie Mirbudu , przecenionego extremalnie z branży budowlanej .
Może się okazać niedługo że zyski osiągną poziom kapitalizacji .Skąd taki wniosek ?

Spólka z wielomiliardowymi ( już ponad 4 mld zł ) kontraktami budowlanymi na kilka lat .Rentowość biznesu powinna mocno rosnąć bo asfalt coraz tańszy , ceny materiałów budowlanych nie rosną , spadek oprocentowania kredytów , ciepła zima , paliwo też tańsze itd. .Możliwa poprawa sytuacji pracodawców na rynku pracy .
Kontrakty , zwłaszcza drogowe , podpisane w oparciu o bardzo wysokie ceny więc marża może wzrosnąć skokowo .
W zasadzie nie ma się do czego przyczepić a cena akcji na dnie historycznym ? Drastyczne spadki kursu odbyły się na niewielkich obrotach czyli handlowali raczej drobni . Obecna kapitalizacja to tylko 67 mln zł ??
Brakuje większych inwestorów w akcjonariacie stabilizujących kurs jak to ma miejsce w BDX czyli większy kapitał nie ufa zarządowi lub inna nieznana przyczyna .

Co dalej ? trudno uwierzyć w dalsze spadki kursu , ale nie takie numery widzieliśmy a zarząd nie raczy komentować i informować oprócz formalnych dokumentów .

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 13 kwietnia 2017
Ostatnia wizyta: 7 kwietnia 2020 09:39:14
Liczba wpisów: 62
[0,02% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,535 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +82,57% +16 514,79 zł 36 514,79 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d