Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

jankowski90

jankowski90

Ostatnie 10 wpisów
Zainspirowany serią o Najlepszych Spółkach Świata z blogu at-trader postanowiłem zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny o spółki zagraniczne oraz ETF'y. W tym celu chcę założyć rachunek maklerski/brokerski, który byłby dla mnie optymalny. Nie chcę, żeby moje potencjalne zyski były zjadane przez opłaty i prowizje, więc to kryterium będzie dla mnie najistotniejsze.
Czy możecie polecić mi najlepszy rachunek dla poniższej strategii:

Kapitał początkowy: około 10 000zł
Wysokość pojedynczej pozycji: około 1 500 - 2 000zł
Długość otwartej pozycji: od 3 miesięcy do 2-3 lat
Instrumenty: Spółki S&P500 i ETF'y sektorowe (głównie rynków rozwijających się).

Obecnie rozważam rachunek Degiro, który jednak poza niskimi prowizjami przy zakupie pobiera opłaty za każdą giełdę, na której mam otwartą pozycję.
Alternatywnie rozważałem XTB, ale u nich minimalna prowizja opiewa o 5$, co jest dużą kwotą w stosunku do zajmowanych pozycji.

W ubiegłym roku byłem na jakimś wykładzie/szkoleniu organizowanym na Książęcej przez BOŚ i z 3 prezentacji jedna była poświęcona ETFom. Jakie to wspaniałe narzędzie i jak warto w to inwestować. Porównując do 3 ETFów, które mamy dostępne na GPW jest to niezwykle smutne angry3

Poza tym wybór właściwej branży niekoniecznie musi przekładać się na dobór odpowiedniej spółki do portfela. B. Graham wspominał o tym w książce Inteligentny inwestor, poparte to zostało przykładami z historii. Obecnie każdy daje za przykład spółki technologiczne Apple, Google, Amazon. Jednak żadna z nich nie zapowiadała się na lidera od początku - w latach 90 liderami branży IT były firmy, których dziś już na rynku nie ma lub zostały przejęte, kolejnym głośnym przykładem może być Nokia wśród producentów telefonów mobilnych.
Z kolei mamy nadal konserwatywne branże, których spółki sukcesywnie dają relatywnie dużą stopę zwrotu przez lata.
Jeśli szukasz spółek, które przechodziły restrukturyzację/inwestowały w rozwój to mamy Amica - zautomatyzowany magazyn, ekspansja na rynki europy zachodniej, Forte - otworzyli spółkę zależną z produkcją w Indiach, LUG - prowadzą ekspansję na rynki Ameryki Łacińskiej, otworzyli fabrykę w Argentynie. Przykładów pewnie jest więcej, wystarczy poszukać.

Pomijając to, że były prezes Getback już nie powinien w życiu zobaczyć świata inaczej niż zza krat, to cała reszta działań wygląda na zwyczajne granie na czas. Poza kolejnymi aferami, które wysypują się ze spółki, pozostaje kwestia przekładanego sprawozdania za 2017! To już 9 miesięcy. W tym czasie można nauczyć zespół laików księgowości i z ich pomocą przygotować sprawozdanie. To wygląda na celowe działanie w celu ugrania jakiś konkretnych korzyści...

Konsultowałaś ankietę z promotorem? Bo szczerze mówiąc nie z każdym pytaniem bym się zgodził...

Cytat:
Co dalej?:)

Według laika technicznego za jakiego się uważam, korekta się pogłębila o kilka pkt procentowych. Kolejnym punktem wsparcia są okolice 100. Wczorajsza świeczka odbiła ładnie od tych okolic, więc spodziewałbym się raczej konsolidacji i ruchu w górę lub bezpośredniego odbicia kursu (wszak info fundamentalne można traktować pozytywnie).

Kolejna sprawa to horyzont 7-10 lat, który jest szalenie ryzykowny ze względu na zmieniające się otoczenie rynkowe. Nawet jeśli zakładasz tak długoterminową inwestycję, to nadal musisz śledzić poczynania spółki. Na pewno nie może to być inwestycja typu "kupić i zapomnieć".

A kto to wie skoro jeszcze nie ma sprawozdania za 2017 i pewnie nigdy się go nie doczekamy Liar

Archicom zrewidował szacunki dotyczące sprzedaży dla 2018r.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Grupa-Archicom-obniza-cel-sprzedazowy-na-18-chce-utrzymac-poziom-sprzedazy-lokali-z-ub-r-7609630.html
Według słów prezesa sprzedaż ma być porównywalna jak w ub. roku. Zważywszy na niewątpliwy wzrost kosztów (zaciągnięte zobowiązania, wzrosty kosztów ekip budowlanych i materiałów) można się spodziewać spadku zysku, niższej r/r dywidendy oraz pewnie kilkunastoprocentowego obsunięcia kursu?
Jak widzicie obecną sytuację spółki?

Cytat:
Miodowy tydzień dobiegł końca, zaczęła się szara rzeczywistość i walka o utrzymanie sprzedaży na dotychczasowym słabym poziomie.

Jakie były oczekiwania analityków odnośnie sprzedaży? Bo z tego co widzę to słabe wyniki nie przekładają się na masową wyprzedaż i nurkowanie kursu...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 23 października 2018 16:11:20
Liczba wpisów: 26
[0,01% wszystkich postów / 0,06 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,256 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d