pixelg
Czat inwestorski - Artur Jedynak - prezes zarządu KBJ

Czat inwestorski z Arturem Jedynakiem, prezesem zarządu KBJ

Dyskusja odbyła się dnia: 17.02.2021, godziny 11:30
Artur Jedynak - prezes zarządu KBJ: W tym roku nie wykluczamy skupu akcji, ale priorytetową kwestią jest wzrost biznesu Artur Jedynak - prezes zarządu KBJ

W środę 17 lutego o godz. 11:30 odbędzie się czat z Arturem Jedynakiem, prezesem zarządu spółki KBJ. Zapraszamy do zadawania pytań związanych z aktualną sytuacją spółki oraz raportem finansowym za IV kwartał 2020 r.

KBJ specjalizuje się w dostarczaniu produktów i usług na rynku oprogramowania biznesowego. Głównym obszarem działania są nowoczesne systemy informatyczne – rozwiązania w chmurze, analityka biznesowa, utrzymanie i rozwój systemów IT, budowa rozwiązań dedykowanych. Do głównych klientów spółki należą przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które korzystają z systemów firmy SAP - wiodącego na świecie producenta systemów, aplikacji i produktów do przetwarzania danych, na których KBJ opiera swoje rozwiązania. Dzięki kompleksowej ofercie łączącej doświadczenie technologiczne i biznesowe, KBJ jest w stanie realizować najbardziej złożone i wymagające projekty na rynku polskim i zagranicznym. W gronie ponad 100 aktywnych klientów wyróżnić można min. ZUS, MS oraz firmy z sektora przemysłu, energetyki, mediów, bankowości oraz innych.

KBJ jest notowane na rynku NewConnect od grudnia 2011. Spółka systematycznie poprawia wyniki, w niemal 10-letniej historii spółki każdy rok kończył się pozytywnym wynikiem. Od debiutu giełdowego KBJ zwiększył skalę działalności niemal 10-krotnie. Spółka w ubiegłym roku przeprowadziła kilka akwizycji oraz rozszerzyła działalność operacyjną.

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na czacie inwestorskim z Arturem Jedynakiem, prezesem KBJ. Tematem spotkania będzie aktualna sytuacja spółki oraz wyniki za IV kwartał i cały 2020 r.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać o 11:30. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony. Uczestników zachęcamy też do udostępniania czatu i komentowania jego przebiegu w mediach społecznościowych z hasztagiem #czatStockWatch
 • Artur Jedynak: Witam Państwa serdecznie, dziękuję za zainteresowanie Spółką i poświęcenie czasu, zapraszam do zadawania pytań.
 • Filip: Dzień dobry. Panie Prezesie, gratulacje z powodu imponującego wzrostu przychodów do prawie 69 mln zł. Tyle, że równie wielki był wzrost kosztów 67,3 mln zł. W rezultacie zysk ze sprzedaży w 2020 - 1,7 mln zł był mniejszy niż w 2019 - 2,2 mln zł. Czy te proporcje - wysokie koszty/wysokie przychody ze sprzedaży będą dalej się utrzymywać? Wiadomo, że w kwocie zysku netto 7,4 mln zł, większość to zysk księgowy, wynikający z przeszacowań związanych z przejęciami nowych 3 spółek, i ten zysk to strzał jednorazowy. Najważniejszy jest zysk ze sprzedaży. Jakie kroki planuje zarząd w celu zmniejszenia wcześniej wspomnianych kosztów? Dziękuję z góry za bardziej rozbudowaną odpowiedź.
  Artur Jedynak: Dzień dobry, chętnie wyjaśnię szczegółowo. Na wynik składają się trzy elementy - wynik operacyjny, zysk spółek zależnych oraz nadwyżka wartości ponad zapłaconą cenę odnośnie przejęć. Zacznijmy od wyniku operacyjnego - jest on na poziomie porównywalnym z wynikiem ubiegłorocznym przy wyższych przychodach, ale: po pierwsze mamy tutaj widoczny efekt pandemii (obniżone inwestycje klientów, wstrzymywane projekty, niepewność w otoczeniu i tak dalej). Po drugie, w bieżącym okresie spółka uwzględniła mniej prac w toku, które w tę pozycję wchodzą niż proporcjonalnie w latach ubiegłych. Po trzecie zwiększyliśmy zatrudnienie i przeorganizowaliśmy dwa duże zespoły w firmie. Więc w tym zakresie można uznać, że mamy czynniki jednorazowe, i w normalnym roku przy tych przychodach zysk operacyjny nie byłby tym obciążony. Generalnie jesteśmy zadowoleni z takiego wyniku operacyjnego po uwzględnieniu wszystkich powyższych, jest zdecydowanie lepszy niż znane nam wartości firm na rynku/konkurencji, a co najważniejsze nasz portfel zamówień i perspektywy na kolejne okresy dzięki podjętym działaniom są dobre.

  Drugą składową wyniku jest zysk ze spółek zależnych – i tutaj nie mamy do czynienia ze zdarzeniem jednorazowym. Zakładamy, że wszystkie spółki w które zainwestowaliśmy/przejęliśmy będą się rozwijać i dodawać w przyszłości jeszcze wyższe wartości do wyniku - jest więc to stała, uważamy że powtarzalna wartość. I proszę zwrócić uwagę że tylko za ubiegły rok jest to niemal 800 tys. dodatkowego zysku.

  Trzeci element to nadwyżka z przejęć - i tutaj oczywiście można przyjąć że jest to zdarzenie jednorazowe, niemniej - ponownie po pierwsze przyjęliśmy ostrożne założenia dot. wycen i jesteśmy zdania że wraz z zakładanym wzrostem KBJ i grupy poczynione inwestycje będą zwiększać w kolejnych okresach wartość, więc przynajmniej w części ta składowa może pozytywnie ponownie wpłynąć na wynik w kolejnym roku, po drugie ostrożnościowo zleciliśmy badanie wszystkich trzech wycen biegłemu (pełne opinie załączymy do raportu rocznego).

  Podsumowując, w kolejnych okresach widzimy po pierwsze możliwość generowania wyższego wyniku z działalności operacyjnej (bo nie będzie obciążony zdarzeniami z 2020), stabilnego i rosnącego wkładu do wyniku pochodzącego ze spółek zależnych oraz możliwość uwzględnienia dalszego wzrostu wartości spółek.
 • Filip: Panie Prezesie, łączny zysk netto czterech spółek zależnych w 2020r wyniósł ponad 1,7 mln zł. Czy zarząd planuje w jakiś "wyciągnięcie" tych pieniędzy z tych spółek do KBJ (np. w formie dywidendy)?
  Artur Jedynak: To prawda, łączne wyniki spółek zależnych za 2020 r. są dobre. Rentowność firm, które dołączamy do grupy, jest zresztą jednym z podstawowych kryteriów podejmowanych decyzji. Czy planujemy „wyciągnięcie” tych pieniędzy do KBJ - obecnie KBJ ma komfortową sytuację, jeżeli chodzi o środki pieniężne, więc ten argument raczej odpada. Co ważniejsze, w każdej dokładnie spółce planujemy wzrost i rozbudowę, jeżeli mogę odpowiedzieć w ten sposób - bardziej interesuje nas rozwój biznesu i wzrost wartości spółek (a tym samym KBJ) niż bezpośredni transfer środków ze spółek do KBJ. Ponieważ w zależności od spółki mamy różne plany, które spinają się generalnie do budowy jak najlepszej, optymalnie bezkonkurencyjnej oferty na rynku, głównie tym będziemy się kierować.
 • Filip: Jaka jest wstępnie planowana wysokość dywidendy za 2020 r? Kwota: 1,0 zł - 1,5 zł - 2,0 zł?
  Artur Jedynak: Decyzja dot. dywidendy jeszcze nie zapadła. Podobnie jak w latach ubiegłych rekomendację zarządu na walne przekazujemy zawsze przed WZA. Technicznie warunki dot. wypłaty dywidendy są spełnione, natomiast będziemy w pierwszej kolejności brać pod uwagę czy mamy możliwość dobrego wykorzystania środków na dalszy rozwój - mam na myśli zarówno rozwój organiczny jak i akwizycyjny, ale również szczególnie inwestycje w budowę nowych produktów, ponieważ kilka ciekawych możliwości i planów w tym zakresie mamy już przygotowanych. Dotychczas nasze własne oprogramowanie było dobrze odbierane przez klientów (ponad 150 dużych firm korzysta z naszych autorskich rozwiązań) i daje to spółce zarówno wynik bieżący „tu i teraz” jak i powtarzalny coroczny przychód (maitenance/subskrypcje).
 • Filip: Kiedy spodziewa się Pan decyzji o umorzeniu pożyczki 2,7 mln z PFR?
  Artur Jedynak: Zakładam że informacja będzie w terminach ustawowych, jestem w tym zakresie spokojny. Spółka na bieżąco monitoruje wszystkie parametry dot. umorzenia i na koniec okresu wymagane parametry (a jest to głównie poziom zatrudnienia) mamy spełniony z zapasem, wiec tutaj nie widzimy żadnego ryzyka.
 • Adam: Jakie spółka ma plany dotyczące gotówki zebranej po dobrych wynikach? Czy planuje dalsze akwizycje a może skup akcji własnych lub dywidendę?
  Artur Jedynak: Po pierwsze, dalszy wzrost KBJ i spółek z grupy. Rekrutacje, zwiększenie wolumenu sprzedaży i wprowadzenie nowych usług. Rynek w perspektywie następnych 3-5 lat powinien nam sprzyjać i widzimy jeszcze dużą przestrzeń do wzrostu. Zapotrzebowanie na nasze usługi i produkty jest ciągłe i zamierzamy z tego maksymalnie skorzystać. Akwizycje - tak, jesteśmy zasadniczo w ciągłym trybie szukania i analizowania możliwości inwestycyjnych, ten proces nie ustaje. Chcemy również wejść w Q3/Q4 z nowym dużym rozwiązaniem (kolejnym własnym produktem). Do tego dochodzi szereg możliwości inwestycyjnych które wynikają ze współpracy z JRH. Bardziej nas martwi ograniczenie wynikające z długości doby niż braku pomysłów na dalszy rozwój ;)

  Skup akcji własnych - zarząd ma upoważnienie walnego do skupu, w ubiegłym roku przy takiej niepewności, z jaką mieliśmy do czynienia, nie rozważaliśmy mocno tej możliwości. W tym roku nie wykluczam, niemniej priorytetowo traktujemy wzrost biznesu.
 • duffy: Dzień dobry, kiedy można się spodziewać rozstrzygnięcia postępowanie ws. kontraktu dla MON? Czy mają dodatkowo Państwo nowe umowy na horyzoncie poza Supremis? Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego dla Pana Prezesa.
  Artur Jedynak: Patrząc na inne postępowania publiczne dla dużych organizacji, powinno być to kilka tygodni. Czy mamy dodatkowe inne umowy - raportujemy umowy, które spełniają progi istotności, oczywiście wszystkich zawieranych umów nie raportujemy, nie miało by to praktycznej wartości. Co do kolejnych dużych umów, to mogę powiedzieć, że obecnie w firmie toczy się kilkadziesiąt procesów sprzedażowych, wiec oczywiście stale pracujemy nad kolejnymi kontraktami.
 • Talar: Dzień dobry Czym obecnie jest KBJ? Kiedyś to był integrator SAP, spółka z sektora IT. Teraz integrator podmiotów z rynku IT i spółka doradcza w zakresie projektów inwestycyjnych?
  Artur Jedynak: Firma stale zmienia się dostosowując ofertę do rynku. Nigdy nie uważaliśmy się za integratora. Naszym biznesem było budowanie rozwiązań klasy enterprise, głównie w oparciu o platformę SAP. Inwestując w inne firmy i rosnąc akwizycyjnie staramy się przede wszystkim powiększać nasz core biznes i dokładać nowe elementy oferty. Jednocześnie zmieniają się potrzeby naszych klientów - cloud, AI, automatyzacja, to są trendy, w które klienci inwestują i chcemy być w tym miejscu, stąd aktywnie szukamy biznesu, który wyróżnia nas na tle konkurencji. Świadczymy usługi, produkujemy własne rozwiązania (i zamierzamy produkować więcej), i tak, inwestujemy w innowacje.
 • Mrk: Dlaczego nie konsolidujecie jednostek, w których objęliście udziały?
  Artur Jedynak: Ponieważ uproszczona metoda praw własności jest dla nas obecnie dużo wygodniejsza i w rezultacie (na wyniku) daje ten sam efekt. Oczywiście, zwiększając skale będziemy musieli przejść na pełną konsolidację.
 • Adam: Dzień dobry Panie Prezesie. Proszę bardziej rozwinąć szczegóły dotyczące ostatniej informacji związanej ze współpracą z MON. Kiedy możemy się spodziewać więcej szczegółów? Ile taki proces rozstrzygnięcia i zawarcia umowy z MON powinien potrwać?
  Artur Jedynak: Analogicznie jak w poprzednim pytaniu, najprawdopodobniej w ciągu kilku tygodni.
 • Gość: Panie Arturze, skoro spółka ma zyski, zwiększa przychody i zdecydowanie nie cierpi na brak płynności to dlaczego uważa Pan, że pożyczka z PFR zostanie umorzona?
  Artur Jedynak: Ponieważ takie są jej warunki i umowa z PFR, która dotyczy wszystkich przedsiębiorców. Do umorzenia potrzebne jest spełnienie konkretnych parametrów, które spółka spełnia.
 • Greg84: Witam Wzrost przez przejęcia to bardzo często “pusty” wzrost, w szczególności jeśli proces prowadzi się przez emisje akcji. Jakich synergii się Pan spodziewa z ostatnich przejęć? Macie pewne doświadczenie z Albitem. Czy ta inwestycja spełniła oczekiwania?
  Artur Jedynak: Tak i będzie dalej rozwijana (Albit).
 • Gość: Czy będziecie korzystać z kolejnych tarcz? Ile środków do tej pory uzyskaliście w ramach wsparcia? Nie pytam o pożyczkę
  Artur Jedynak: Na ten moment nie mamy planów wykorzystywania kolejnych tarcz. Poza pożyczką z PFR z pierwszej połowy roku, spółka nie pozyskiwała wsparcia z innych źródeł.
 • Denzel: Panie Prezesie, czy planujecie przejście na rynek główny ?
  Artur Jedynak: Tak, gdy spełnimy kryteria dla rynku głównego.
 • Gość: Nad iloma nowymi produktami w tej chwili pracujecie?
  Artur Jedynak: Nad nowymi wersjami dwóch produktów oraz jednym nowym, zupełnie nowym rozwiązaniem do wprowadzenia w Q3/Q4.
 • Gość: Dzień dobry Co dokładnie będzie robić spółka dla JR Holding? Jakie macie kompetencje w wycenie projektów inwestycyjnych? Czy może rola KBJ sprowadzi się do weryfikacji założeń biznesowych w tych potencjalnych projektach? Co dokładnie należy rozumieć przez zarządzanie projektami inwestycyjnymi?
  Artur Jedynak: W jednym zdaniu można powiedzieć, że jesteśmy centrum dowodzenia cyfrowego biznesu. Selekcja, ocena, przeprowadzenie procesu inwestycyjnego, wsparcie w rozwoju dokonanych inwestycji (merytoryczne, techniczne, organizacyjne), plasowanie produktów wśród naszej bazy klientów, dodanie rozwiązań do własnej oferty (automatyzacja, AI&ML, analityka, inne), nadzór nad realizacją założeń strategicznych, dostęp do ekspertów i branżowego know-how, w wybranych procesach również możliwe bezpośrednie inwestycje KBJ w daną spółkę/spółki. Inne plany w trakcie :)
 • Gość: Czy spółka zainwestowała w spółkę Pergamin, czy zrobił to tylko JR Holding?
  Artur Jedynak: W tym przypadku inwestycja została wykonana przez JRH.
 • duffy: Dzień dobry, Czy spółka jest w trakcie negocjacji kolejnych nowych umów którymi będzie mogła się pochwalić w tym roku? Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego dla Pana Prezesa
  Artur Jedynak: Jest to proces ciągły, tak oczywiście, stale pracujemy nad nowymi umowami.
 • Denzel: Panie Prezesie, czy planujecie poszerzyć swój zakres usług o szeroko rozumiany dział cyberbezpieczeństwa, jak wiemy coraz więcej firm, instytucji będzie musiała obligatoryjnie w przyszłości zabezpieczać swoje dane itd. Czy widzicie potencjał aby jako grupa kapitałowa zaangażować się w ten segment IT ?
  Artur Jedynak: Tak, widzimy w tym potencjał i mamy tę część rynku mocno "na celowniku", zarówno w zakresie procesów inwestycyjnych JRH jak i naszej bezpośredniej oferty.
 • Gość: Dzień dobry Jakiś czas temu jako inwestorzy indywidualni krytykowaliśmy zaoferowanie pakietu akcji KBJ podmiotowi o nazwie Familiar. Jak wiemy podmiot ten zniknął już z listy akcjonariuszy z udziałem 5%+. Jak Pan ocenia tę transakcję z perspektywy czasu? Czy Pan Prezes jeszcze raz zaoferowałby akcje temu podmiotowi?
  Artur Jedynak: Dobrze. To było dobre doświadczenie, ponieważ zaliczyliśmy bardzo solidną weryfikację zanim fundusz pojawił się w ogóle w akcjonariacie. Z informacji które do mnie docierały, wejście funduszu było raczej pozytywnie odbierane przez dużych inwestorów.
 • Marcin: Dzień dobry, w ostatnim komunikacie spółki pojawiła się informacja dot. zamówienia publicznego dla MON, czy komunikat ten jest jednoznaczny z wyborem KBJ S.A. jako wykonawcy projektu, czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się bardziej szczegółowych informacji dotyczących tego zamówienia ?
  Artur Jedynak: Oczywiście, gdy tylko postępowanie zostanie doprowadzone do końca i w zakresie, na który pozwala umowa i obowiązujące przepisy.
 • Jer55: Obiecywał Pan kiedyś przejście na GPW i MSRy. Co dalej z tym tematem?
  Artur Jedynak: Przejście na główny rynek, tak jak mówiłem wcześniej, jest kwestią spełnienia wymogów. To jest decyzja "kiedy", a nie "czy". Odnośnie MSR - cóż, w ubiegłym roku mieliśmy zdecydowanie bardziej wymagające zadania i pracę do wykonania, która dość dobrze przełożyła się na efekt końcowy :)
  MSR nas nie ominie, tak czy inaczej, priorytetowo traktujemy rozwój biznesu, mówiąc wprost, nie na wszystkie zadania, które chcielibyśmy zrealizować wystarcza czasu i mocy przerobowych.
 • Paweł: Czy spółka KBJ zamierza w tym roku pozyskać udziały w nowych firmach, lub przejąć jakieś podmioty?
  Artur Jedynak: Szukanie możliwości rozwoju przez akwizycje jest stałym procesem - tak, oczywiście.
 • Paweł: Panie Prezesie, ile obecnie pracuje osób w firmie? Ile dodatkowych osób planuje spółka zatrudnić w tym roku? Pozdrawiam
  Artur Jedynak: W KBJ bezpośrednio zgodnie z ostatnim raportem ponad 100, w całej grupie ok. 200. Planujemy zwiększenie zatrudnienia w tym roku zarówno w KBJ jak i spółkach, ile dokładnie jeszcze nie potrafię określić, myślę że poziom 20-30 proc. to będzie plan minimum.
 • Gość: Jakie kontrakty były najważniejsze dla wyników 4Q?
  Artur Jedynak: Trudne pytanie. Na wynik Q4 składa się naprawdę mnóstwo rozliczeń, nie ma jednego kontraktu, który "robi" wynik.
 • Gość: Czy Pana zdaniem w 2021 r. znów uda się mocno poprawić przychody, czy będzie to raczej okres maksymalizowania wyniku? Backlog raczej nie wskazuje na potencjał do kolejnego skoku...
  Artur Jedynak: Trzy lata temu również pojawiały się wątpliwości, czy po wzrostach 80 proc. r/r można dalej zwiększać przychody ;) Mogę obiecać, że będziemy mocno nad tym pracować.
 • Gość: Ile przychodów wygenerowaliście z SaaS i sprzedaży własnego oprogramowania w IVQ?
  Artur Jedynak: Postaramy się umieścić w raporcie rocznym dodatkowe zestawienia ze struktury przychodów.
 • Gość: Poziom zapasów na koniec 2019 r. wskazywał, że sporo prac nie zostało rozliczonych i będzie fajny 1 kwartał. Teraz poziom zapasów jest znacznie mniejszy i mamy obostrzenia. Czy w tym kontekście oczekiwanie spadku wyników w 1 kwartale jest uzasadnione miejscu?
  Artur Jedynak: Ocena spółki kwartalnie potrafi być naprawdę myląca. Wiem, że inwestorzy szczegółowo analizują wyniki kwartalne i staramy się temu sprostać, ale nasz biznes i rozwój firmy naprawdę nie ma rytmu kwartalnego. Zapasy na koniec okresu są mniejsze, ponieważ akurat tak w ubiegłym roku rozłożył się cykl projektowy/kontraktowania. Nie spodziewam się negatywnego wpływu z tego powodu na wyniki Q1.
 • Adam: Panie Prezesie czy kontrakt z MON na który ma zamiar przeznaczyć 80 mln zł to może być przełomowy moment i jeden z większych w historii kontraktów dla spółki? Taki kontrakt z takim partnerem powinien również przełożyć sie na zaufanie z innymi podmiotami
  Artur Jedynak: Tak, przy czym przypomnę, że spółka ma za sobą w ostatnich latach zawarcie kontraktów na kwoty z przedziału 10-50 mln zł między innymi dla ZUS, MS, PSG i innych dużych klientów. Oczywiście, MON wolumenowo jest większy, niemniej nie jest to pierwsze duże wydarzenie w historii firmy.
 • Gość: Czy spółka rozważa jakieś emisje akcji, rozwodnienie akcjonariatu?
  Artur Jedynak: Nie mamy takich planów.
 • Jan: Jak Państwo wystartowali pierwszy kwartał 2021? Czy jest Pan zadowolony z początku roku :)? Gratuluje udanego 2020 roku!
  Artur Jedynak: Pięknie dziękuję :) Q1 obecnie wszystko zgodnie z planem.
 • Gość: Współpraca z JR Holdning i potencjał do rozwoju cieszy, ale ucieka Pan od odpowiedzi, jakie macie kompetencje w tym zakresie? Jak bycie "centrum dowodzenia cyfrowego biznesu" wpisuje się w to co do tej pory robiliście? Dlaczego JR Holding wybrał KBJ?
  Artur Jedynak: W żadnym wypadku nie staram się uciec od odpowiedzi tylko zmieścić w czasie i możliwościach czatu. Jakie mamy doświadczenie - przeprowadzonych kilka akwizycji (wynikowo bardzo korzystnie), na pokładzie w KBJ specjalistów od praktycznie każdej branży rynkowej i linii biznesowej klientów, znajomość i praktyczne doświadczenie w produkcji oprogramowania, specjalistów z większości dziedzin IT, szeroką bazę partnerów i ekspertów, portfel klientów i wypracowanych relacji handlowych, kontrakty i umowy ramowe. Myślę, że dajemy konkretną praktyczną wartość. Dlaczego zostaliśmy wybrani - moim zdaniem ze względu na powyższe oraz że przyszliśmy do JR z pomysłem, co można robić i jak, i pomysł został "kupiony".
 • Gość: Czy może Pan powiedzieć coś o ostatnim zachowaniu kursu? Wzrósł znacząco w ostatnich miesiącach. Wyniki finansowe z wyłaczeniem zdarzeń jednorazowych są nawet niższe niż ubiegłoroczne. Skąd więc takie wysokie obroty i wzrosty ceny?
  Artur Jedynak: Po pierwsze, cieszą mnie obroty, które historycznie były bolączką. Teraz można zaryzykować stwierdzenie, że spółka jest po prostu płynna, ponieważ obroty dzienne są duże. Odnośnie kursu - oczywiście cieszy wzrost, niemniej gdy porównamy wycenę KBJ do rynku prywatnego (M&A) lub zastosujemy wyceny wskaźnikowe, to widać, że jeszcze daleko do "średniej". Spółki szeroko rozumianego rynku IT są obecnie na rynku pożądane i znane mi wyceny firm potrafią być istotnie wyższe. Do tego dochodzi oczywiście tempo wzrostu i perspektywy, cieszę się że pojawia się większe zainteresowanie ze strony rynku.
 • Karol: Jak obecnie wygląda u Państwa praca? Czy jest ona 100% zdalna czy może część osób pracuje z biura?
  Artur Jedynak: Około 10-15 proc. osób pracuje w biurze (biurach) pozostała część zespołu zdalnie.
 • Gość: Dziękuję za odpowiedź. Więc to KBJ przyszło do JR Holding. Jak ten pomysł wpisuje się w Waszą strategię rozwoju? Chcecie współpracować na tej zasadzie z innymi podmiotami i iść dalej w tym kierunku?
  Artur Jedynak: Nie chcemy być firmą świadczącą usługi doradcze w tym zakresie. Współpraca z JR jest traktowana strategicznie i nie rozglądamy się za innym partnerem w tym zakresie. Mamy dużo pomysłów jak zbudować wspólnie coś razem o dużej wartości i w tym kierunki zamierzamy działać.
 • Adam: Czy spółka KBJ również działa w branży sztucznej inteligencji? Jak tak to jaki to udział w całym biznesie?
  Artur Jedynak: Jest to podstawowy (główny) zakres naszej aktywności inwestycyjnej obecnie i w bieżącym roku planujemy pokazać konkrety.
 • Artur Jedynak: Szanowni Państwo, pięknie dziękuję za czas, pytania i zainteresowanie, zachęcam do obserwacji spółki i kontaktu w razie potrzeby. Pozdrawiam serdecznie.
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za ciekawą dyskusję i zapraszam na kolejne czaty.
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy