pixelg
Czat: Marek Tymiński, prezes CI Games SA - start 29 listopada godz. 11:00
AD.bx ad0a
AD.bx ad0b

Czat: Marek Tymiński, prezes CI Games SA - start 29 listopada godz. 11:00

Dyskusja odbyła się dnia: 29.11.2019, godziny 11:00
Marek Tymiński, prezes CI Games: Rozważamy dalszą pracę przy kontynuacji serii SGW oraz Lords of the Fallen Marek Tymiński, prezes CI Games SA
CIGAMES
W piątek 29 listopada br. o godzinie 11:00 rozpocznie się czat inwestorski z Markiem Tymińskim, prezesem CI Games. Tematem rozmowy będzie premiera Sniper Ghost Warrior Contracts oraz plany rozwoju Grupy, w tym działalność wydawnicza United Label.

CI Games prowadzi niezależną działalność wydawniczą, produkcyjną i dystrybucyjną na globalnym rynku gier wideo. Portfolio CI Games zawiera uznane marki takie jak Lords of The Fallen, która osiągnęła kilkumilionową sprzedaż oraz serię Sniper Ghost Warrior z ponad 7 milionami sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. 22 listopada miała miejsce premiera najnowszej gry warszawskiego studia Sniper Ghost Warrior Contracts. W planowanym portfolio wydawniczym znajdują się również m.in. Röki oraz Eldest Souls.

Zapis dyskusji
 • moderator: Witam na czacie inwestorskim z Markiem Tymińskim, prezesem CI Games. Tematem rozmowy będzie premiera Sniper Ghost Warrior Contracts oraz plany rozwoju grupy, w tym działalność wydawnicza United Label.
 • moderator: Przypominam zasady organizacyjne czata: pytania są przesyłane najpierw do moderatora. Publikowane są pytania wybrane przez Gościa czata wraz z odpowiedziami. U dołu ekranu kolejkowane są u każdego użytkownika jego pytania. Moderator może odrzucić pytanie niezgodne z regulaminem.
 • moderator: Informacja dla dziennikarzy relacjonujących przebieg czata: wykorzystanie cytatów z dzisiejszej rozmowy w Państwa materiałach redakcyjnych wymaga podania źródła. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@stockwatch.pl
 • moderator: Już można zadawać pytania, na które nasz Gość zacznie odpowiadać o 11:00. W razie problemów z wyświetlaniem odpowiedzi prosimy o odświeżenie strony.
 • Marek Tymiński: Dzień dobry, dziękuję za zainteresowanie dzisiejszym czatem. Zapraszam do zadawania pytań.
 • JR: Kiedy planują Państwo wydać kontynuację Lords of the Fallen
  Marek Tymiński: Zdecydowanie za wcześnie jest na ustalenie daty kontynuacji gry Lords of the Fallen. Nie będzie jej na pewno w 2020 roku, ale od przyszłego roku planujemy stopniowo coraz większe wydatki kwartalne na ten projekt.
 • barata: Wydaje się, że stworzenie gry AA, która celuje w węższe grono odbiorców dała pozytywny skutek (przynajmniej w kwestii oceny gry). Czy w najbliższych latach strategia tworzenia gier dobrych/solidnych będzie kontynuowana, czy znowu nastąpi próba zaatakowania segmentu AAA?
  Marek Tymiński: Nasze plany skupione są wokół segmentu AA oraz gier indie, które będziemy wydawać pod marką United Label. Nie rozważamy segmentu AAA.
 • Antoni: Dzień dobry, Kilka pytań: 1. Dlaczego kampania reklamowa SGWC, która miała ruszyć na dwa tygodnie przed premierą nie była widoczna? Czy ona w ogóle odbyła się? 2. Czy może Pan zapewnić, że obiecany multiplayer do SGWC, rzeczywiście będzie dostępny w grudniu? 3. Jaki macie pomysł, aby zwiększyć sprzedaż SGWC? Gra wypadła znacznie lepiej od poprzednich części, warto by to wykorzystać. 4. Co z premierami Roki i Eldest Souls, które miały odbyć się w 2019r? 5. Czy możemy spodziewać się premiery LOTF2 w 2020r. ? Dziękuję.
  Marek Tymiński: 1. Kampania jest widoczna i opiera się między innymi o influencerów, cześć z nich ma naprawdę duże zasięgi. Pierwsze materiały zaczęły pojawiać się pod koniec zeszłego tygodnia, cały czas dochodzą kolejne. 2. Zespół w warszawskim studiu pracuje nad tym, aby dodać ten tryb jeszcze w grudniu. 3. Krótkoterminowo to na bieżąco poprawiamy zgłaszane przez community błędy, co między innymi buduje zaufanie do gry i do nas. W dłuższym okresie na pewno branie udziału w promocjach w kanałach cyfrowych. 4. Obie gry są bardzo zaawansowane w sensie ich produkcji. Nie podajemy jeszcze dokładnych dat premier, ale jest już blisko. Ważniejsze dla nas było, aby developer miał czas na ich dopracowanie, aniżeli wydał jej we wcześniej zakładanym terminie.
 • Gość: Jak wyglądała procedura testowania Contracts?
  Marek Tymiński: Gra testowana była zarówno przez wewnętrzny zespół, jak i przez zewnętrzną firmę. Uważam, że dostarczyliśmy całkiem dobrze przetestowaną grę, mimo pewnych bugów, zgłoszonych przez graczy. Należy pamiętać, że najnowszy Snajper to dość zaawansowana i skomplikowana produkcja o dość dużej skali szczególnie porównując do innych polskich gier.
 • Gość: Jakie były koszty produkcji Contracts?
  Marek Tymiński: Na dzień dzisiejszy nie zakończyliśmy jeszcze produkcji tej gry. Z jednej strony wciąż pracujemy nad multiplayerem, a z drugiej zajmujemy się supportem community graczy. Mogę jedynie powiedzieć, że był kilkukrotnie mniejszy niż w przypadku poprzedniej części.
 • Gość: Jaką ilość trzeba sprzedać egzemplarzy Contracts, żeby gra się zwróciła?
  Marek Tymiński: Na dzień dzisiejszy mogę tylko potwierdzić, że podczas ostatniego czatu kilka miesięcy temu udzielając odpowiedzi, czy 600-700 tysięcy sztuk jest możliwe jeśli chodzi o sprzedaż, to nadal uważam, że jak najbardziej.
 • Gość: Panie prezesie czy zamierzacie podejmować jakieś kroki prawne w stosunku do osób które na forach internetowych rozsiewają nieprawdziwe informacje?
  Marek Tymiński: Tak, zajmiemy się tym wkrótce. Jest to istotne, gdyż wiele fałszywych informacji może wprowadzać potencjalnych inwestorów w błąd. Zresztą np. Forum bankier.pl w ogóle nie powinno być brane pod uwagę jako wiarygodne źródło informacji o naszej spółce.
 • Gośćiu: Czy po dobrym odbiorze nowego snipera przez krytyków, jeszcze w tym roku będzie miała miejsce emisja w celu zwiększenia nakładów na marketing???
  Marek Tymiński: Nie planujemy żadnej emisji akcji. Finansowanie mamy obecnie zapewnione przez bank i jest ono wystarczające.
 • Gość: Witam, Panie prezesie dlaczego sprzedał Pan na krótko przed premierą SGWC 7 mln akcji?
  Marek Tymiński: Tak jak już mówiłem wcześniej, dostałem propozycję od inwestora, na którą zdecydowałem się odpowiedzieć.
 • Gość: czy pracujecie obecnie nad jakimiś nowymi produkcjami?
  Marek Tymiński: Planujemy pracować nad dwoma dużymi grami jednocześnie. Nie znaczy to jednak, że nad obiema będziemy pracowali w tym samym wymiarze, w sensie inwestycji w danym kwartale. Ale zdecydowanie chcemy się rozwijać jako studio, które udowodniło, że potrafi mniejszym zespołem tworzyć jakościowe gry we współpracy z podwykonawcami.
 • Gość: kiedy premiera kolejnej gry?
  Marek Tymiński: W 2020 planujemy kilka premier. Nie podajemy jeszcze dokładnych dat. Będziemy na bieżąco informować jak zostaną ustalone.
 • Milko: Dzień dobry, Z mojej strony oczywiste pytanie. Kiedy będą jakieś informacje o sprzedaży które uwzględniałyby bezpośrednio liczbę sprzedanych kopii (w tych kanałach w których da się to sprawdzić stosunkowo prosto), nie tylko porównania z wcześniejszą odsłoną.
  Marek Tymiński: Jak będziemy mieć odpowiednią ilość danych ze wszystkich kluczowych kanałów sprzedaży, to wtedy podamy więcej informacji. Trudno mi jest dokładnie określić kiedy, ale najpóźniej na początku 2020 r. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby informacja była na tyle pełna, by mogła stanowić podstawę do szacowania przyszłej sprzedaży gry przez inwestorów.
 • Nasti: Co Pan sądzi o kursie akcja przed i po premierze oraz czy przewiduje Pan pod tym względem jakieś istotne zmiany
  Marek Tymiński: Nie jestem analitykiem rynku akcji, ale wydaje mi się, że po obecnym kursie, który jest znacznie niżej niż kilka miesięcy temu widać, że inwestorzy nie uważają gry za duży sukces i czekają na kolejne informacje ze spółki dotyczące gry oraz kolejnych premier.
 • Gość: Witam, czy planowane są jakieś inne gry - np. typu FPS, które mogłyby trafić do szerszego grona odbiorców niż sniper ghost warrior?
  Marek Tymiński: Jeśli chodzi o gatunek FPS, to rozważamy obecnie jedynie kontynuacje prac przy serii Sniper Ghost Warrior.
 • Gość: Jak wygląda sytuacja z kredytem z banku. Czy spłata zostanie przełożona? Czy może Pan podać jakieś szczegóły?
  Marek Tymiński: Kredyt został udzielony między innymi na produkcję 3 gier, w tym jednej, która została już wydana (SGW Contracts). Te najważniejsze parametry się nie zmieniają, co zmienia się to terminy wydania tych gier wg wcześniej zakładanych. Będziemy prowadzić rozmowy zmierzające do wydłużenia umowy i udzielonego już finansowania.
 • Gość: Osobiście uważam że nowy sniper jest bardzo dobry i ma szanse na duży sukces, co do komentarzy z bankiera ma Pan rację wyglądało to tak jakby ktoś zlecił tym osobom oczernianie firmy. Przechodząc do pytania czy myśli Pan żę nowy sniper da radę odbudować zaufanie inwestorów do marki czy może potrzebny jest kolejny hit ? Oraz kolejny czy nie było możliwości przełożenia transakcji sprzedaży Pańskich akcji ? Ruch ten przez to szeroko oraz negatywnie komentowany wywołał zniechęcenie wśród wielu inwestorów.
  Marek Tymiński: Myślę, że zrobiliśmy dużo krok w kierunku odbudowy zaufania do marki. To widać po feedbacku graczy. Bardzo mnie to cieszy. Wg mnie "zniechęcenie wśród inwestorów” mogło wynikać równie dobrze z budowania “strachu” na forum bankier.pl i niestety część osób mogła w nie uwierzyć. Stąd być może spadek kursu do prawie 70 groszy, nie poparty żadnymi faktami o grze.
 • Gość: Na forum Bankier.pl w wielu wątkach jest Pan obrażany i wyzywany oraz posądzany o oszustwa. Czy nie uważa Pan, że powinno się coś z tym zrobić? Na forach innych spółek czegoś takiego nie ma.
  Marek Tymiński: Prowadziliśmy już działania prawne w tym temacie. Teraz rozpoczniemy je na nowo i będziemy w nich konsekwentni. Na forach o innych spółkach takie rzeczy też się niestety dzieją, ale u nas wygląda to jak zakrojona akcja na wyrządzenie szkody w wizerunku spółki oraz szkody inwestorom, w której uczestniczy kilka osób.
 • Gość: Panie Marku - na forach internetowych odbywa się cała fala krytyki na spółkę i jej działania. A ja chciałem tylko powiedzieć, że gra się wreszcie udała :) Jest fajna - i oby tak dalej. Prezesa nikt nigdy nie klepie po plecach - a tym razem warto. KAsa - kasą a dobre słowo to coś innego. Dzięki za fajny tytuł i oby spółka się rozwijała!
  Marek Tymiński: Bardzo dziękuję w imieniu całego zespołu. Miłe słowa zawsze przyjemnie usłyszeć ;-)
 • Gość: Czy może ujawnić Pan więcej konkretów w związku z pozbyciem się przez Pana na rzecz tajemniczego inwestora (inwestorów) 7 mln szt. akcji. Nas inwestorów z ulicy mocno irytuje ten fakt i zastanawiamy się jakie są rzeczywiste powody. Czy stracił Pan wiarę w przyszłość CI Games? A może do spółki wchodzi ktoś, kto ma realny pomysł na jej funkcjonowanie i może pomóc wznieść ją na wyższe poziomy?
  Marek Tymiński: Wierzę bardzo w CI Games. Jestem naprawdę mocno zaangażowany i zależy mi na zbudowaniu solidnej, większej firmy z bardzo dobrym zespołem developerskim.
 • Gość: Czy Pan inwestorów ma za debili? Dla czego Pan wprowadza w błąd?
  Marek Tymiński: Takie pytania nadają się (niestety) na bankier. Niech troll spyta trolla ;-)
 • Gość: SGWC został już przygotowany. Dysponuje Pan zespołem 35 programistów, gry indie wydawane są w zewnętrznych studiach deweloperskich. Widać , że rekrutujecie kolejne osoby - w takim razie na coś należałoby spożytkować siły przerobowe, skoro indie są robione zewnętrznie. Co jest w planach CIG na najbliższe miesiące, czy pracujemy nad czymś? Zespół przecież coś musi robić - koniec projektu A oznacza puste siły w zespole...
  Marek Tymiński: Tak jak mówiłem wcześniej, rozważamy dalszą pracę przy kontynuacji serii SGW oraz prace nad kontynuacją Lords of the Fallen. Dlatego potrzebujemy się rozwijać jako studio.
 • Gość: Panie Marku czy nie ma Pan wrażenie, że jednak sporo prawdy jest w tych komentarzach na np. Bankier.pl ??
  Marek Tymiński: Jeśli Pan tak faktycznie uważa, to proponuje nie inwestować w naszą spółkę.
 • Gość: Czy wasze tytuły są dostępne na rynku chińskim? Pytam bo niestety nie znalazłem takich informacji.
  Marek Tymiński: Tak, między innymi za pośrednictwem Steam.
 • Gość: Nie myślał Pan, aby zmienić profesję i startować na polityka? Takiego ujadania na forum na Pana osobę, stresu i trudności niewiele osób potrafi znieść. Pomimo, że wielu wieściło upadek CI Games to po cichu zaskoczył Pan pozytywnie wszystkich. Potrzeba nam takiego Prezesa w rządzie. Brawo
  Marek Tymiński: Nie wybieram się na polityka ;-) Daje radę jako prezes CI Games ;-)
 • KAROL88: Rozumiem ze SNIPER 5 jest w planach
  Marek Tymiński: Rozważamy taki kierunek rozwoju ;-)
 • Marek Tymiński: Dziękuję za aktywny udział w czacie i liczne pytania. Ze względu na duże zainteresowanie nie zdążyłem odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeżeli ktoś nie uzyskał odpowiedzi na swoje pytanie, to proszę o przesłanie go na adres: cigames@innervalue.pl
 • moderator: Ja również w imieniu redakcji StockWatch.pl serdecznie dziękuję za dyskusję, jak widać - emocji nie brakowało. Zapraszam na kolejne czaty.
AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,43% +33 685,15 zł 53 685,15 zł
Ostatnio zaktualizowane dane
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy