pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

style

style

Ostatnie 10 wpisów
różnica dotyczy podmiotu uprawnionego do odstąpienia. W pierwszym przypadku jest wyraźnie wskazana "spółka" a w drugim " podmiot nabywający akcje"

z tego zastrzeżenia wynika wprost, że zarząd może wszystko a nic nie musi, ale cyrk Liar Nawet nie ma terminu z upływem którego tego typu zastrzeżenie przestaje wiązać oferenta

a teraz pytanie za 100 punktów. Czy aktualna wycena akcji na poziomie 245 zł odpowiada sytuacji fundamentalnej spółki i uwzględnia szanse wynikające z możliwego procesu M&A czy nowego/rozszerzonego przedmiotu działalności ? Moim zdaniem nie uwzględnia. Podobnie stwierdził nawet w ostatniej rekomendacji BOŚ podając cenę 350 zł
Ryzyka, spadek marż, koniec pandemii, szczepionki a nawet lek na cowid jest już w cenie. Mamy spadek z 770 na 245. Niestety dopóki Zarząd nie poda nowych informacji będziemy w trendzie bocznym a informacje poda pewnie po zakończeniu procesu skupu akcji a więc lipiec/sierpień.

tutaj nie chodzi o to, że oliwa sprawiedliwa ale o to że wielu obserwatorów rynku nie akceptowało że spółka która zajmuje się produkcją i dystrybucją zwykłych rękawiczek może dawać taki zysk. Przecież to tylko zwykłe rekawiczki czytaj sezonowo-pandemiczny produkt. Gdyby zajmowała się produkowaniem jakiejś supernowoczesnej technologii oczywiście na etapie planów albo przynajmniej sprzedawała buty albo gry komputerowe to wszystko byłoby ok ale rękawiczki...Not talking Jak tylko pandemia się skonczy to nikt o tej spółce nie będzie pamiętał a ona wtedy rosła z 15 zł na 770 zł i wszyscy mieli minę nietęgą.

Teraz gdy zarząd zabawił się kosztem akcjonariatu w dziwne zabawy i kurs zareagował jak zareagował to wszyscy mądrzy mówią że to było do przewidzenia Boo hoo! ot taka ta oliwa sprawiedliwa. king bo giełda dyskontuje przyszłość.

Z chęcią poczekam jeszcze te 2 czy 3 tygodnie i zobaczę jaką to nową działalność (po pandemii) szykuje pan prezes tylko boje się że wtedy to już zostanie tylko śmiech bo na płacz już będzie pewnie za poźno Whistle

pozwolę sobie zauważyć, że przy dzisiejszym spadku -17% obrót wyniósł ponad 150 mln zł
dla porównania kghm- 77 mln a pekao 37 mln

to znaczy że dzisiaj większość transakcji wykonywali instytucjonalni a nie tzw. ulica no chyba że się myle

Niestety tak wygląda nasza GPW, że spółka z wig20 w dwa dni leci niemal 1/4 wartości rynkowej a dzień wcześniej podaje zysk netto niemal 300 mln netto binky

Mam wrażenie że gdy główny akcjonariusz i zarazem prezes zabiera publicznie głos, kurs od razu leci w dół a wszystko zaczeło się od wywiadu w którym powiedział, że spółka rezygnuje z dywidendy na rzecz skupu "dywidendowego" od tego czasu pernamenty spadek kurs z chyba 410 zł do na chwilę obecną 264 zł i końca nie widać puke_l

ta spółka ma jedną cechę mianowicie wszystkie pozytywne informacje "są już w cenie" bo rynek dyskontuje przyszłość ale te negatywne info dopiero będą rozgrywane w przyszłości Whistle

BTW odnośnie wpływu analityków na kurs spółki.

Podobno w BOŚ dzisiaj pojawiła się nowa rekomendacja dla MRC. Jutro jest ZW na którym głosowane będą uchwały w przedmiocie podziału zysku jak i możliwe ujawnienie dalszych planów inwestycyjnych. Mimo tego analityk BOŚ (ten sam "specjalista" od MRC co poprzednio) nie raczył zaczekać na ZW tylko wydał zakładam (nie znając tej rekomendacji), że niekorzystną a w najlepszym przypadku neutralną. rekomendacje dla MRC.
Czy nie jest to dziwne że na dzień przez ZW wychodzi na rynek rekomendacja. Czy nie można było poczekać dwa dni i odnieść się w niej do tego co się wydarzy na ZW ... później będą robić jej korektę czy aktualizacje. Same projekty uchwał to nie przegłosowane uchwały. Zawsze mogą być wolne wnioski itp.
Dziwnie to wygląda Think

krewa napisał(a):
Cytat:
prawda jest taka, że mertacor ma problem nie z dyskontowaniem przyszłości ale z sentymentem rynku a raczej samych analityków do samej spółki

A kto zawiera transakcje na rynku? Analitycy?

kliknij, aby powiększyć

transakcje na rynku zawierają inwestorzy. A teraz ja przewrotnie zapytam... a na podstawie czego inwestorzy (głównie instytucjonalni) podejmują swoje decyzje inwestycyjne ? i kto jest autorem tzw. rekomendacji ? inwestorzy ?

z tymi przewidywaniami rynku (tj. analityków) to jest jak z baśniami z mchu i paproci. Wszystko jest już w cenie. Skoro spadek marż jest już w cenie i koniec pandemii też to rozumiem, że i budowa nowej fabryki i plany rozszerzenia działalności spółki w sektorze (najprawdopodobnie) biotech lub proces M&A także już jest w cenie....eh wszyscy mają szklane kule i znają przyszłość...salute

prawda jest taka, że mertacor ma problem nie z dyskontowaniem przyszłości ale z sentymentem rynku a raczej samych analityków do samej spółki która jest na siłę uważana przez nich za tzw. spółkę cowidową. Zawsze można widzieć szklankę na połowy pustą lub pełną. To samo jest ze spółkami giełdowymi. Jeden widzi doskonałe fundamenty, ogromne perspektywy rynku pocowidowego i związanego z tym zapotrzebowania na rękawiczki przez najbliższe laka i związany z tym szanse na zarobek, nie wspominając już o planowanej strategii zagospodarowania wypracowanych zysków. Drugi z kolei ciągle będzie biadolił o spadku marż, ryzykach i powrocie do cen sprzed pandemii.

Kwestia sentymentu do spółki tyle i aż tyle.

problem tylko w tym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy minie zapotrzebowanie na środku ochrony osobistej związanej z pandemią (niezależnie czy ona nadal będzie występować czy już będzie zakończona) czy będzie to okres 1 roku czy 5 lat. Rozumiem traktowanie wyników MRC za zdarzenie jednorazowe gdyby był jeden rekordowy kwartał i powrót do cen sprzed pandemii. W tym przypadku spółka przez min. 3 najbliższe lata (według analiz) ma generować zysk w okolicach 1 mld zł rocznie a jest wyceniana tak jakby to było jakieś zdarzenie jednorazowe i niepowtarzalne. Nie jestem specjalistą od fundamentów i być może moje myślenie jest błędne ale uważam, że tak jak nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy w 2024r. MRC utrzyma zysk netto roczny na poziomie 500 mln zł tak nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy w ciągu najbliższych 3 lat nie przyjdzie jeszcze inna pandemia (oby nie).

zgadzam się z przedmówcą. Od pewnego czasu obserwujemy dziwną tendencje do tego aby kwestionować rekordowy liczony w mld pln zysk netto spółki tylko dlatego, że nie wiadomo jakie będą jej wyniki za 2 czy 3 lata (SIC!) Jakoś nie widać tego typu obaw ze strony analityków co do innych spółek które nie tylko nie osiągają takich zysków jak MRC ale których zysk z działalności czy to w zakresie produkcji czy usług również jest nie do przewidzenia na przestrzeni 2 czy 3 lat a mimo to analitycy nie widzą w tym najmniejszego problemu.

Czy Waszym zdaniem dzisiejsza luka startu potwierdzona ogromnym obrotem (81 mln) potwierdza przełamanie trendu spadkowego/ bocznego na MRC ? i zwiastuje przynajmniej krótkoterminowy trend wzrostowy ?

dzisiejsze zachowanie kurs może wskazywać na kontynuacje skupu. Think

oprócz wzrostu ceny akcji na przestrzeni roku diametralnie zmieniła się sytuacja finansowa samej spółki która to sytuacja z kolei doprowadziła do wzrostu tego kursu. Dlatego argument że cena i tak wzrosła w ciągu roku jest nietrafiony. On byłby trafiony gdyby za wzrostem ceny nie uległy zmianie fundamenty i wtedy mamy czystą spekulacje. W tym przypadku fundamenty doprowadziły do wzrostu kursu który powinien być akutlanie jeszcze wyższy ale dziwne ruchy i pojedyńcze zlecenia, zbieranie stoploosów, dziwne rekomendacje... co cóż w koncu nasza bananowa hello1

Dzień dobry,

czy według Was dzisiejszy poniższy rysunek mówi o akumulacji czy dystrybucji waloru w dniu dzisiejszym ? Według mnie była duża akumulacja od godz. 10.20 aż do końca sesji

Idea Bank spłacił 1,05 mld zł kredytu z NBP pozyskanego po spadku LCR poniżej wymaganego minimum

Idea Bank poinformował, że 19 listopada zawarł z Narodowym Bankiem Polskim umowę o kredyt refinansowy w wysokości 1.050.000.000 zł na okres od 19 listopada 2018 r. do 19 lutego 2019 r. W dniu zawarcia umowy oprocentowanie kredytu wynosiło 3,5 proc. w skali rocznej.

Kredyt ten bank przedterminowo, 14 stycznia, w całości spłacił, a od tego dnia wskaźnik LCR utrzymywał się na poziomie regulacyjnym i 13 marca 2019 r. był on na poziomie 166,28 proc. (PAP Biznes)

Ciekawe czy info ruszy kurs w górę. Wydaje się że wymogi bezpieczeństwa zachowane.

To zawezwanie do próby ugodowej to lipa. Wyskoczyli z nim tylko dla przerwania biegu przedawnienia. Sam tak robię aby zyskać na czasie w sprawie w której jeszcze nie wiem co robić. Zawezwanie do niczego nie prowadzi ale przedawnienie przerywa i termin biegnie od nowa. Tylko tyle i aż tyle. Żeby od idei coś wyegzekwować to lata procesów, kosztów wyroków, apelacji i kasacji. salute

Dziękuję Doncarlos za dogłębną analizę. Ja SL na borku nie ustawiam bo za często są łamane stopy i odbieranie akcji niecierpliwym. Ja zaryzykuje i potrzymam jeszcze akcje. Było by dobrze gdyby kurs urósł do 1.13 zł a wtedy wielu z nas będzie na "zero" mając na uwadze ostatnią emisje.

Jeszcze raz dzieki za analizesalute
pozdrawiam

Doncarlos masz dobrego nosa co do borka. Jakbyś znalazł chwilkę czasu i rzucił okiem na wykres i powiedział co myślisz, byłbym wdzięczny bo nie wiem za bardzo czy nadal liczyć na przynajmniej 1 zł czy sprzedać i czekać na małą cofkę king

pozdrawiam

doncarlos, jak prognozujesz sytuację po przebiciu 0,72 ? Ja nadal trzymam i nie puszczam salute

pzodro

doncarlos, jednak warto było poczekać ze sprzedazą . Może faktycznie jedziemy na 0,70 gr thumbright

doncarlos masz doskonałego nosa do borka.thumbright Rozumiem że ta cofka po 55 (była korektą w locie) i teraz będziemy atakowac opór na 0,60 gr ?

pozdrawiam

doncarlos napisał(a):
doncarlos napisał(a):

Wklejam stary wykres, ale generalnie idzie prosto na opor 63 gr.. tyle, ze niekoniecznie tam dojdzie.. jest podwojne wybicie z trojkata gora (47) i wybicie z kanalu gora (51) zasieg ok 63 gr.. moze byc przystanek przy 55 gr - ten poziom jest kluczowy imo wsparcie 51-50 g ale oplacalo sie poczekac.. salute

doncarlos, przewidujesz korekte obecnych wzrostów ? tzn. powrót do posiomów <50gr ? czy jedynie stabilizację ok 55 gr ?

pozdro

Po dzisiejszym zachowaniu kursu możemy chyba śmiało powiedzieć że borek przełamał linię trendu spadkowego i wybił się górą. Magiczne opory na 0,60 i 0,70 stoją otworem Think

A może spółka już rozpoczęła skupowanie akcji poprzez podmioty "niezależne" a następnie po podjęciu uchwały o skupie, boryszew "odkupi" od tych podmiotów akcje poza obrotem giełdowym ? po cenie zakupu ok 0,40 gr ?salute

Panowie, jak oceniacie zachowanie borka po dzisiejszej sesji a w szczególności na fixie ?
Wszystko po 0,51 zostało na dogrywce rozebrane. Może wkońcu przełamiemy ten okropny opór na 0,51 i droga na 60 gr będzie otwarta Pray

widełki wynoszą od 0,40 gr do 3zł

okazało się że wykres podany przez WD kilka postów wyżej ma szanse na spełnienie. Pytanie tyko czy jutro uda nam się przebić 0,51. Musielibyśmy urosnąć ponad +7%. Ewentualnie możemy zrobić dobrą bazę pod poniedziałkową sesje Think

jezeli to będzie gigantyczna połapka to gdzie widzisz gigantyczną szanse ?

doncarlos napisał(a):
style napisał(a):
Witaj! doncarlos, jak oceniasz obecne zachowanie kursu borka? Mam na myśli ostatnie dni.

pozdrawiam

Witam! Jestem chwilowo na pokładzie.. Pisałem wcześniej, że jest możliwa V od 0,40 w kierunku 0,70.. na razie liczę na wybicie powyżej ostatniego szczytu (0,50) i podbicie pod poziom 0,53-0,55 zł i tam zobaczymy na ile mocne są byki.. wygląda mi to na przynajmniej tymczasowe dobicie niedźwiedzi i próbę zbudowania formacji odwracającej trend (wspierane przez zarząd zapowiedzią skupu akcji własnych i inne ostatnie rewelacje ze strony spółki).. technicznie jest prowzrostowo.. mamy dobre dane gospodarcze, pożar w Grecji chwilowo ugaszony, FED może nie popsuje nastrojów (tutaj jest ostatnie ryzyko, że USA zaczną znowu wywałkę jak Ben nic nie obieca)..generalnie sentyment przynajmniej na krótki rajd imo..salute

ps w najgorszym wypadku zrobią podwójne dno..;-)

dziekuje za opdowiedz. CZyli wychodzi na to że należy ustawić SL na 50 gr i ewentualnie go podwyższać thumbright

pozdrawiam

Witaj! doncarlos, jak oceniasz obecne zachowanie kursu borka? Mam na myśli ostatnie dni.

pozdrawiam

Jak myślicie czy dzisiejszy dzień jest przełomowym co do dalszego kierunku kursu?

moim zdaniem na boryszewie bedą dziać się niedługo ciekawe rzeczy. Uważam tak gdyż roman nie ryzykowałby bez potrzeby takiego dołowania kursu a przynajmiej nie pozwoliłby aby ktoś jego spółkę tak szmacił w opini akcjonariuszy. Całkiem możliwe że go gry wchodzi jakiś fundusz i to pod niego jest dołowany kurs. Pamietam jak roman mówił w wywiadzie że aby stać się globalnym graczem trzeba będzie mieć jakiegoś instytucjonalnego na pokładzie bo on sam sobie nie poradzi.
Ja dzisiaj zaryzykowałem i dokupiłem po 41. Akcje trzymam od 3 lat. Wartosć fundamentalna to miedzy 70gr-1.20 gr więc niewiele ryzykujęthumbright

Cytat:
Borek fundamenty ma całkiem dobre oraz coraz lepszą rentowność (o czym wspomniał trafnie WD) co pokazuje dobitnie ostatni raport. Tyle, że w czasach dużej nerwowości na rynku fundamenty tez się mogą nie obronić co m-c sierpień dobrze pokazał. A na Borku gołym okiem widać, że jest tu dużo kapitału spekulacyjnego a co za tym idzie i nerwowości - czy to się to komuś podoba czy nie. Groszowy kurs + duże obroty przyciągają wielu spekulantów do spółki na trading. Dziś było to świetnie widać po ogłoszeniu nastrojów konsumentów wskaźnika Conference Board z USA. Fatalne wyniki od razu wywołały krótkotrwałą panikę i nagłe osunięcie kursu. Więc niestety wzrosty na Borku będą uzależnione od ogólnych nastrojów rynkowych. Być może wejście spółki do WIG20 spowoduje doważanie przez fundusze i zmniejszy ten "spekulacyjny free float" ale do rewizji WIG-20 jeszcze trochę czasu pozostało.

to stwierdzenie można z powodzeniem dopasowac do wiekoszci spółek z wig40 , w tym również borka. Wiadomo że gdy górę biorą emocje, fundamenty przestają mieć znaczenie , zarówno gdy pokonujemy nowe szczyty jak i kiedy zaliczamy nowe dołki salute

dziękuje Wam za odpowiedzi

Podsumowując można stwierdzić iż:

1. czysto fundamentalnie wartość jednej akcji wynosi ok 78 gr.
2. w przypadku realizacji planów RK o spółce swiatowej cena akcji będzie fundamentalnie wynosić ok 2 zł

+ powinniśmy uwzględnić jeszce emocje i skrajne przewartościoweanie akcji w szczytowym okresie hossy (który mam nadzieje dopiero przed nami bo jakoś nie wierzę w tą całą "RECESJE")

Ja siedze w boryszwie od 3 lat i nie sprzedałem ani jednej akcji. Tylko sobie dokupuje jak wpadną jakieś wolne środki king
Pozdrawiam i życzę wysokich zysków

Panowie, zapytam wprost,na ile wyceniacie obecnie cene 1 akcji biorąc pod uwagę dzisiejszy raport?

doncarlos napisał(a):
@style
Patrzac na newsy z firmy to mozna miec pewne watpliwosci..;)

Mysle, ze nadal wszystko jest pod kontrola - zakladalem, ze raczej nie spadnie ponizej 0,76-0,82.. chwilowo dno 0,80.. w zwiazku z wejsciem niedlugo do obrotu PDA nie wykluczone, ze jeszcze raz przetestuja wsparcie, potem wg mnie powinno pojsc tak jak pisalem, tj. 1,30..1,50 w wariancie optymistycznym.. ale byc moze dopiero w perspektywie kilku miesiecy..
Wspominalem juz wczesniej, ze wali sie strategia boryszewa.. ale wyniki beda bardzo dobre, wiec fundamentalnie nie mam na razie wiekszych zastrzezen.. zobaczymy..

dzieki za opinie ;)

pozdrawiam
style

doncarlos, co myślisz na temat borka ? Nadal podtrzymujesz swoją wcześniejszą porgnoze na temat trendu wzrostowego na borku i cenie docelowej 1.30-1.50 ?

pozdro

tranzakcje pakietowe to pic na wode fotomontażking Już nie raz na borku śmigały pakiety ostatnio chyba przy cenie rynkowej 1zł latały pakiety po 1.23 a jak sie zachował dalej kurs to wiadomo a wiec pakiety niewiele mu pomogły. Zwykłe przerzucanie z wora do wora

doncarlos napisał(a):
Radzilbym zachowac spokoj, gdyz sytuacja jest imo pod kontrola.. kilka tyg temu pisalem

doncarlos napisał(a):
[quote=doncarlos]

ogólnie sytuacja jest taka, że nie wykluczam spadku do dołu konsolidacji na 0,90-z lekkim wybiciem na 0,85 ale moim zdaniem co by się nie wydarzyło to i tak główny trend i scenariusz na najbliższe miesiące to wybicie górą z tej konsolidacji - target min 1,35- opt 1,5
Wielką niewiadomą jest moment notowania PP i potem wejście PDA.. który może być wykorzystany do kolejnej korekty na akcjach.. trzeba ustalić optymalny SL i TP i mieć plan średnioterminowy..

SG odpadło więc z tej strony przynajmniej wszystko jasne.. wielu inwestorów robiło sobie wielkie nadzieje w związku z możliwością przejęcia tej spółki, wg mnie była za droga dla brs..
To co zostało jest już w miarę do przejęcia i wystarczyło by już tylko jedno przejęcie, żeby na nowo rozbudzić fantazję inwestorów.. wg mnie gra nie jest jeszcze skończona.. będzie bujać imo..salute

Liczylem tylko na wieksza podbitke przed PP w przypadku jakigos przejecia, czy nawet samej zapowiedzi.. a ze z przejec nici to realizuje sie plan alternatywny..
Problem jest tylko taki, ze dol kanalu przesunal sie na 0,76..

Fundamentalnie firma jest wg mnie optymalnie wyceniona z 20-30% premia na przejecie(a) ew.

Witaj!

Co masz na myśli mówiąc że jest obecnie optymalnie wyceniona ? tzn. że według Ciebie 90 gr za akcje borka to optymalna wycena + max 30% w przypadku przejęcia? Dobrze zrozumiałem ?

pozdro

rozumiem, czyli spólka więcej zyska przejmując niż spłacając kredyty tzn. tą kasę którą musiałaby przeznaczyć na spłate kredytów lepiej zainwestować w nowe przejęcia a kredyty spłacać podpiero z zysku uzyskanego z dokonanych przejęc ?

pozdrawiam

aha dzieki. Ale skoro ma takie zadłużenie to dlaczego nie zacznie go spłacać z wypracowanego zysku tylko pcha się w kolejne przejęcia ?

a czy możliwy jest scenariusz gdzie po podwyższeniach kapitału zakładowego, społka dojdzie do wniosku że obniży KZ i będzie skupowanie akcji w celu ich umożenia ? Wówczas zmniejszy się ilośc akcji na rynku a wzrośnie ich wartość

czy oby napewno to spekuła Think

na koniec 2009 roku borek miał ok 40 mln zysku
na koniec 2010 roku borek ma 90 ml zysku love4

Jutro zapowiada sie ładny dzień king

Ja nie sprzedałem na spadkach ani jednej akcji a dzisiaj mi to wynagrodzono z nawiązką. Borek to taka społka co w 15 min odrobi straty z całego miesiąca i jeszce bedzie iść dalej w gore king

spekulacyjnej przy takim obrocie ? hmmm wątpie. Raczej spodziewałbym sie jakiegoś infa wieczorem salute

a t już duży nie może złożyć kilku mniejszych zleceń żeby nagle z dużego zrobił się mały? salute

doncarlos napisał(a):
Zodiak, idac Twoim tokiem myslenia Boryszew startuje sam w tym przetargu, bo jako jedyny poinformowal o tym..d'oh!

na tym etapie nikt nie ma obowiazku informowania, kto startuje, oficjalnie potwierdzone przez syndyka jest, ze cztery spolki - prawdopodobnie te, ktore wymienilem, poza Toyoda, ktora jest z Japonni a statruje podobno jakas chinska spolka..

zadzwonic mieli do Ciebie, zebys wiedzial, czy jak..d'oh!

zodiak ma racje bo właśnie czytałem strony internetowe wszystkich w/w podmiotów i najnowsze newsy są z okolicy stycznia lub początku lutego i kompletnie NIC o jakimkolwiek działaniu dotyczącym SG. Pamiętajmy że firmy te (chyba wszystkie) notowane są na rodzimych giełdach i mają obowiązek informacyjny informowania swoich akcjonariuszy o swoich planach ( w szczególności o możliwości przejeć), nie mówiąc już o plotkach które powodowałyby wzrost ich kursu.

Wiem że nerwy powoli wszystkim puszczają ale bądzmy dobrej myśli 3some

karkosik nie zmniejsza swojego udziału w swoim dziecku! On wie tylko że to dziecko bedzie przynosić kupe kasy ale nie zdoła sam go wychować więc dogadał się z innym rodziecem że wspólnie wychowają dziecko które w przyszłości bedzie przynosić kase obojgu rodzicom!
love4 To tak łopatologicznie.

Obecne działania Pana Karkosika tylko potwierdzają jego wcześniejsze założenia. Jeżeli chcemy się rozwijać to potrzeba dużo kasy a że Roman nie chce brać od banków to musi inaczej kombinować. PP jest już mało efektywne gdyż jest to proces długotrwały i kłopotliwy organizacyjnie dlatego proponowane rozwiązanie wydaje się najskuteczniejszy sposobem szybkiego pozyskania kapitału bez zbednego zadłużania sie wbarnkach.

Jeżeli tak zadecydowały tegie głowy w spółce, to ja nie mam watpliwości że to dobre rozwiązanie bo KArkosik to nie Rysiek i ja jemu ufam bo on ryzykuje troszeczke wiekszymi pieniażkami niż ja salute

akcjonariusze złozyli wniosek o uzupełnienie porzadku obrad NWZ o uchwałe na mocy której zarzad spółki bedzie miał możliwość drukowania akcji pozbawiając akcjonariuszy PP.

Plusem takiego rozwiązania jest wieksza elastcycznosć spółki co ma wpłynąc pozytywnie na planowane akwizycjesalute

podstawowym celem postepowania upadłosciowego jest zaspokojenie wierzycieli w jak najwiekszym stopniu! (nie znaczenia jest czy wiecej daje Polak czy niemiec czy francuz, liczy się to kogo oferta jest atrakcyjniejsza!) ALE drugą zasadą mówi o tym aby zaspokojenie nastąpiło w taki sposób aby przedsiębiorstwo mogło zostać w ruchu!

Dlatego syndyk wybierają ofertę musi brać pod uwage nie tylko to kto daje więcej ale również to czy ew. nabywca przedsiebiorstwa podzieli je po zakupie czy bedzie kontynuował prowadzoną już działalność!

pozdro

art. z konca stycznia:

W przeciwieństwie do wbrew zapowiedzi, zgodnie z którym polski producent tworzyw sztucznych Boryszew nabyła części SaarGummi Group, dwóch tymczasowych
syndyka zaangażowanych w proces sprzedaży, Jean-Olivier Boghossian
i Udo Gröner, stwierdzili, że te zapowiedzi są nieścisłe. Prawdą jest, że
procesu inwestor jest na etapie daleko zaawansowane i powinny zostać zakończone w ciągu najbliższych
tygodni. Zarówno tymczasowego syndyka podkreślić, że celem jest sprzedaż
SaarGummi grupy jako całości.

art. ze storny sarrgummi z 1.lutego
SaarGummi GmbH: Postępowanie upadłościowe oficjalnie otwarty
Saarbrücken / Büschfeld, 2011, 1 lutego. Saarbrücken County Court otworzył
postępowania upadłościowego na majątku SaarGummi GmbH dziś i powołania Jean-
Olivier Boghossian z kancelarii Schultze & Braun jako syndyk. Dlatego też sąd
zgodził się z zaleceniem Boghossian który stwierdził, w jego wcześniej przygotowane
opinię biegłego istnienia upadłościowego i nadmiernego zadłużenia jako podstawy
upadłościowego.
SaarGummi GmbH dotyczy spółki dominującej SaarGummi Group. Z
wyjątkiem SaarGummi Deutschland GmbH, których postępowanie upadłościowe zostało wszczęte
w tym samym czasie, wszystkie pozostałe 22 krajowych jak i zagranicznych firm Grupy, nie są
wpływ ogłoszenia upadłości i będzie działać na nieograniczonym zakresie. Gröner Udo,
Heimes + Müller, został powołany na stanowisko likwidatora SaarGummi Deutschland GmbH.
Równolegle do tego procesu sprzedaży grupy jest teraz czas na decydującą fazę
Według informacji z Boghossian i Gröner. "Jesteśmy w trakcie przeprowadzania
ostatecznych negocjacji z pozostałych nabywców zainteresowanych. Według obecnego stanu mamy
są przekonani, że udało nam się znaleźć rozwiązanie dla inwestorów, nie później niż do końca
miesięcy,
które obejmuje całe SaarGummi Group ", dwóch likwidatorów inaczej.
SaarGummi Group jest wiodącym producentem systemów uszczelniających w świecie przede wszystkim
do zastosowań motoryzacyjnych. Spółka przetwórstwa gumy jest partnerem rozwoju i
dostawca komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, jak również
w Azji. Produkcja prowadzona jest w Niemczech, Czechach, Słowacji, Hiszpanii, Indiach, Brazylii,
Chiny i USA. Przedmiotem działalności głównie występuje w rozwoju i produkcji
2
fok ciała i produkcji związanych z nim narzędzi. Ponadto, artykuły formowane są
produkcji, które są wykorzystywane w sektorze przemysłowym dla hydrauliki i technologii bezpieczeństwa, jak również
jak w branży obuwniczej. Grupa dalszych dostaw w branży budowlanej z systemów uszczelniających
do okien, fasad i dachów. W 2010 roku przychody spółki SaarGummi wokół Euro
360 milionów, z tego 320 milionów Euro w sektorze motoryzacyjnym na całym świecie około 4400
pracowników w 23 firm z 12 zakładów produkcyjnych.

sprawa serrgummi ma sie wyjaśnić w ciągu najbliższych tygodni a negocjacje z boryszewem są na bardzo zaawansowanym poziomie. Wszystko wskazuje że borek z dużym prawdopodobieństwem połasił się na niemiecką spółkę. Co do cabletra to prezes powiedziała że syndyk żądał za dużo kasy oraz że niektóre zakłądy spółki ustytuowane są w afryce północnej a wiec wniebezpiecznym rejonie, oznacza to że ewentualne śrdoki na włoską spółkę pojda pewnie na niemiecką a emicja.. hmmmm pamietajmy że jest jeszcze 3 społka której nazwy nie podano a borek obecnie porowadzi duedeligance dwóch podmiotów.

można też wytłumaczyc zaistniałą sytuacje prościej. wczoraj wzrost 100% dzisiaj korekta -10/15% wiec przy takim wzroscie tak mała korekta to juz sukces a jutro... tego nie wie nikt :)

a masz jakies info o cableletra ? salute

genialny napisał(a):
style, nie wiem czy kiedykolwiek napisałeś dobrze nazwę tej firmy Cablelettra binky

a tak na marginesie, drugi link z google
[quote]

nigdy bo to glupia nazwa thumbright

Na dogrywce kupowali jak szaleni . Czekamy na info o callabrata king

łądnie. Borek kupuje mniejsze podmioty i umacnia swoja pozycje na rynku indyjskim :)

PS. Ale my i tak czekamy na callabrette :)

co za różnica... Ważne że bank zgodził się na zabezpieczenie na akcjach borka a to już świadczy pozytywnie o samych akcjach :)

tak zgadza się , dlatego jest napisane że boryszew zabezpieczy kredyt ( w domyśle alchemi) :)

Boryszew zabezpieczy kredyt (art. z parkietu)

Producent rur i jego spółka zależna Huta Bankowa podpisały umowy kredytowe z Alior Bankiem na łączną sumę 62 mln zł. Jej zabezpieczenie to m.in. akcje Boryszewa i zastaw rejestrowy na zapasach zależnego Rurexpolu.

doncarlos napisał(a):
Ciekawostka z branzy motoryzacyjnej.. VW zawiesza w poniedzialek na jeden dzien produkcje.. powod? dostawcy czesci nie sa w stanie na biezaco dostarczac niezbednej ilosci czesci do produkcji, inaczej mowiac nie ma z czego skladac aut..;)

Moim zdaniem BRS ma niestety pecha i moment negocjacji wypada dosc niekorzystnie, co moim zdaniem spowoduje, ze ma coraz mniejsze szanse na przejecia firm po atrakcyjnych cenach.
SaarGummi wg mnie jest poza zasiegiem, do przetargu stanelo ponad 15 firm - niektore to wielkie koncerny, przy ktorych boryszew teoretycznie nie ma szans..

Wydaje mi sie, ze z wielkich przejec nici..Think

Dlaczego uważasz że moment negocjacji wypada niekorzystnie ?

Ps. czy do konca stycznia ma sie wyjaśnić sprawa cablelerta? a do konca lutego sarrgumii i tej utajnionej spółki?

pozdro

doncarlos napisał(a):
Sbysiu cytujac Ciebie..
Cytat:
Proponuję odejść od oceniania Boryszewa jako spółka spekulacyja..

PS.NA bardziej spekulacyjna spółkę od Boryszewa wyglada teraz mi KGHM.

Handel na gieldzie jest spekulacja i boryszew jest ulubiencem spekulantow, jezeli wspominasz KGHM, to BRS jest mega spekula moim zdaniem w porownaniu do KGHM..

Ja mam wrazenie, ze BRS nie mial zadnej konkretnej strategii rozwoju w branzy automotive.. moim zdaniem MAFLOW kupili zupelnie przypadkowo.. ktos naprowadzil Karkosika na ten trop i udalo sie.. apetyt urosl i teraz czytamy o wielkich planach, przejeciach itp..
Jeszcze niedawno Karkosik musial pozyczac spolce pieniadze na biezaca dzialalnosc.. teraz jest mega holdingiem z planami inwestycyjnymi siegajacymi setek milionow zl.. jak to sie zmienia gwaltownie punkt widzenia spolki.. dlatego mam to na uwadze i staram sie czytac troche miedzy wierszami, zeby nie skonczyc jak kiedys akcjonariusze skotanu..salute

Ja myślę że borek jest już trochę za cieżki na spekułę jaka była jeszcze przed pierwszym PP. Kiedyś takie info o możliwym przejęciu i borek poszedłby +15% a dzisiaj... dobrze że nie spada salute

doncarlos uważasz że te min. 3 zł to przed czy po ew. nowej emisji ?

dobre maja wyczucie podrzucając takie infa w odpowiednim momencie zieleni thumbright zobaczymy jak jutro rynek zweryfikuje ta NIEwiążąca oferte zakupu stosownych aktywów starrgumi bo śmiem twierdzić iż informacja jeszcze nie została zweryfikowana przez rynek gdyż po infach o duedeligance praktycznie wszystko stało w miejscu salute

Nasz borek wyraźnie odżył przy zwyżce na szerokim. Co sądzicie o tych zleceniach na K po 1tyś akcji. Ktoś cały czas kupował spokojnie aby nie podnieść za bardzo kursu..

nowy1960 napisał(a):
Jedziesz 1,5 roku i zaliczyłeś takie luki??binky

tak zaliczyłem te dwie luki king Zysk jest ale podobno chciwość jest dobra Think

ok rozumiem Cie. Zgadzam sie też że wszyscy nie mogą mieć racji ale... Myslę że kontekst obecnej sytuacji powinien nie tylko zmodyfikować tą zasade co ją zamienić na "trend is yoor friend" Ja widziałbym sens wychodzenia z borka w sytuacji gdyby spółka była w stagnacji, przewartościowana 20krotnie ponad fundamenty a wszycy krzyczeliby że borek będzie po pińcet.

Obecnie spółka cały czas się rozwija,zwieksza zyski , zmniejsza zadłużenie a głowny akcjonariusz deklaruje że w przypadku kolejnej emisji (a tym samym akwizycji) on w nią wchodzi. Jak mu się to uda to bedzie w 100 najwiekszych dostawców automotive i nie sądze aby wówczas borek kosztował 2 złsalute no ale mogę sie mylić. Oczywiście że są bardziej perspektywiczne spółki ale ja wolę nie ryzykować. Jeżeli faktycznie dochodzi do wymiany akcjonariatu to nowy akcjonariat bedzie chciał dużo zarobić bo jest na czysto a ja w tym czasie mam zamiar dalej pomnażać to co już wypracowałem czego sobie i Wam życze niezależnie czy na borku czy innych czarnych koniachthumbright

Według mnie Karkosik jest jednym z najlepszych i najuczciwszych polskich rekinów giełdowych.
Ja nikogo nie bedę do niczego zmuszał. Skoro sprzedałeś 50 % kapitału to normalne że sie boisz i widzisz wiecej czarnego niż białego i być może bedziesz miał racje. Ja zaryzykuje, jadę już z Romanem na jednym wozie od ponad 1,5 roku to pojadę jeszce dłużej. king

a ja zauważyłem że ostatnio duzo jest czarnowidztwa i zaklinania spadków, odchodzenia od stołu przez starych akcjonariuszy a prawie wszyscy mówią że drzewa nie rozną do nie ba i na to zdanie karkosika o wyprzedaży -50% Shame on you a nie przyszło Ci do głowy że to może być blef ze strony bossa. Przecież prosta logika mówi że gdy spada to i roman traci. A co jeżeli roman specjalnie to powiedział żeby namieszać troche kijem i teraz odkupuje od naiwnych akcje wiedzac że w ciagu kilku następnych miesiecy wejdzie do 100 swiatowych dostawców z grupy automotive ? Jak inaczej zrobić żeby w hossie kupić taniej? Poprzez stwierdzenie że warto kupować dopiero jak spadnie o 50 % thumbright oraz trzymać kurs na smyczy żeby zirytować niecierpliwych akcjonariuszy a napewno któryś się wykruszy bo wkoncu trochę na borku już zarobiliśmy :) Roman to mądry facet który w wiekszosci daje akcjonariuszom wolny wybór. Z jednej strony akwizycje a z drugiej storny -50% wyprzedaży :p

Ps. kiedys czytalem z Romanem wywiad że alchemia jest w doskonałej kondycji i że cena jest atraktycha. Był to początek bessy ... jaka była potem cena alchemii wiadomo a na pytanie dziennikarza jak się czuje karkosik mówiac jeszcze niedawno że cena jest atrakcyjna odparł " przecież ja nikogo do kupowania nie zmuszałem"

To samo można zastosować teraz tylko że Roman powie" Przecież ja nikogo do sprzedaży nie zmuszałem" king

Wg mnie grubas to insider lub osoba dysponująca większymi sumami mająca dostęp do informacji "insiderskich" natomiast leszczyki to zwykli akcjonariusze np, tacy jak ja co ani nie maja dużej kasy ani informacji co sie dzieje wewnątrz spółki.

Zauważ że spółka od bardzo długiego czasu porusza sie w wąskim kanale i ta konsola trwa już dziwnie długo. Według mnie to sztuczne kierowanie kursem przez grubasów którzy własnie teraz sie obkupuja bo wiedzą że niedługo bedzie ostro w góre, natomiast Ci co sprzedają to akcjonariusze którzy własnie mają duży zysk na borku a stagnacja jaka panuje od dłuższego czasu i sytuacja gdzie wid20 idzie +2% a np. takie kgh+8% a borek jest -0,5%, powoduje tak dużą irytacje iż mimo bardzo prawdopodobnych nowych akwizycji, sprzedaja i przesiadają sie na inne spółki.

oj taka moja spiskowa teoria dziejów :P

Ja myślę że nie trzeba kombinować tzn. ma dojść do 3 akwizycji, wystarczy żeby chociaż jedna sie powiodła a wtedy kurs poleci w kosmos. Grubasy wiedzą lepiej co nastąpi i sztucznie zwalają żeby sie obkupić a leszcze wyskakują z taniutkich akcji. Przecież to logiczne że skoro mam pewność że kurs pójdzie ostro w górę, to zanim pojdzie trzeba napełnić koszyki bo później bedzie już za późno... a że borek jest obecnie atakowany i zaklinany na spadki to akurat tylko same pozytywy :)

Rozgoryczenie na spółce zaczyna powoli się nasilać. Jedni widzą spadki a inni wybicie górą, nie mniej wiekszość jest rozgoryczona sytuacją gdzie wig20 jest +2% a borek -0.5%.
Ja siedzę i czekam na informacje o ew. akwizycjach pod koniec stycznia...

wiec wychodzi na to że prawdopodobie w sylwka bedziemy mieli nie tylko balety ale i asymilacje thumbright

no fakt ale zobaczymy jak sie zaknie salute

damkal napisał(a):
To oznacza 3 miliardy nowych akcji, co przy obecnym 1 miliardzie daje nam 4 miliardy akcji... Think

tak teoretycznie ale trzeba pamietac ze w obrocie realnych akcji jest o wiele mnie bo głowny akcjonariusz musi miec swoj status posiadania zachowany thumbright

Taurus80 napisał(a):
mathu napisał(a):
Nie zapiszesz się z PP które właśnie kupiłeś. Musisz je mieć rozliczone w KDPW. Czyli w środę, jak dobrze liczę.

WTOREK!!

Wiem, moze mało precyzyjnie określiłem sytuacje. We Ostatnie PP dokupilem w poniedziałek a chyba w środe sprzedałem czesc akcji żeby miec kase na wykup PP. I na chwile obecną mam nadal cześc kwoty w "należnościach". Dzwoniłem do biura maklerskiego i pan powiedział że sam nie wie ile razy można składać zapis na PP ale z danych które on posiada jest mowa jedynie o "jednym zapisie" na PP daltego poradził mi abym zaczekał spokojnie do poniedziałku i wówczas dokonał spokojnie całego zapisu.

hej!

Czy ktos wie czy w pko sa da sie zrobić zapis na wykup PP wiecej niż jeden raz ? Tzn np wykupic juz posiadane PP i dokupic PP i znowu je wykupic ?

Bo mam kase na wykup tylko czesci PP bo reszta jest w "należnościach" i musze poczekać na zaksiegowanie a wolałbym uniknąć sytuacji gdy raz zrobie zapis na PP i już nie bede mogl podem np. w poniedizalek wykupic reszty PP

Witam!

Chciałbym jutro dokupić akcje na debiucie ale niestety nie musze byc w tym czasie w pracy. Czy aby kupić akcje wystarczy złożyć np. o 8:45 zlecenie wyższe np. o 5 zł od TKO a i tak zrealizowane ono zostanie po najbardziej korzystnym dla mnie kursie ( pod warunkiem że TKO o godz. 9.15 bedzie sie miesciło w widełkach ceny zlecenia danego przezemnie o godz.8:45 ?

pozdro

wiem wiem tak tylko wspomniałem o tym "ustawowym" 3.15 king Niech otwira sie i rośnie jak najwyżej love4

głupoty to chyba tobie wychodza kolego 666.
Te moje 3,15 wynika po piersze z tego że zle zrozumiałem post doncarlosa ale skoro już o tym mowimy to wyjaśnijmy że 3.15 to jednoskowa cena PP obliczona w oparciu o kurs akcji w dniu odciecia PP a to że przy przeliczeniu przy obecnej cenie akcji PP wychodzi po 4,4 to już inna sprawa

doncarlos napisał(a):
style napisał(a):

dlaczego uważasz że po winikach które ( maja być bardzo dobre) bedzie spadek na 1.80 ? a PP wejda do obrotu po 2zł? skoro ich wycena to 3.15

No właśnie mają być dobre i będą, wszystko już znamy, więc obawiam się, że wszystko jest już w cenie i być może będzie tradycyjna sprzedaż faktów i zacznie się korekta. Podobnie jest na EURUSD i giełdach zagranicznych wyczekiwana zapowiedź interwencji FED dała pretekst do korekty. 2 zł w przeliczeniu na cenę akcji nowej emisji a nie cena za PP.

istneje taka możliwość jednak według mnie przec ostatni mieciac dochodziło do permanentnej akumulacji waloru a kurs był trzymany za pysk aby przypadkiem nie poszedł za szybko do góry... dlatego myślę że wyniki już dawno są w cenie i nie bedzie realizacji zysków bo wszyscy już wiemy że bedą dobre. Negacją spadków wg mnie jest dziejesza konferencja Romana i jego plany na przyszłosć... Zakładajac że ktoś wiekszy zbierał akcje przez ostatni miesiac to po co teraz wywalać i zadowalać sie małym zyskiem ?
Myśle że było zbieranie akcji (przez tych co wiedzieli o tym o czym my sie dzisiaj dowiedzielismy) a jak już nikt nie chcuał sprzedawać to trzeba było brac z wyższych poziomów i kurs rósł powoli +1+1+4+5% aż do dnia dzisiejszego...

Aha sorry źle zorzumiałem o tych 2 zł :)

pozdro

666 napisał(a):
style napisał(a):
doncarlos napisał(a):
IMO od przyszłego tygodnia - po wynikach powinna być korekta do 1,8.. - nowe akcje i wcześniej PP wejdą poniżej 2 zł.. chyba że rozgrywający zechcą wywalić papier na wyższych poziomach, to podciągną go nawet pod 2,6-w kierunku 3 i będą sypać.. Kilka tygodni konsolidacji, wydaje się, że wszystko już znamy..

dlaczego uważasz że po winikach które ( maja być bardzo dobre) bedzie spadek na 1.80 ? a PP wejda do obrotu po 2zł? skoro ich wycena to 3.15

A to 3,15 to ze wzoru na pole kwadratu czy obwód kuli ? hello1

a to już poszukaj sobie na forum kilka stron wcześniej to bedziesz widział skąd 3.15 salute

doncarlos napisał(a):
IMO od przyszłego tygodnia - po wynikach powinna być korekta do 1,8.. - nowe akcje i wcześniej PP wejdą poniżej 2 zł.. chyba że rozgrywający zechcą wywalić papier na wyższych poziomach, to podciągną go nawet pod 2,6-w kierunku 3 i będą sypać.. Kilka tygodni konsolidacji, wydaje się, że wszystko już znamy..

KNF zatwierdziła prospekt Boryszewa

DI
Puls Biznesu, pb.pl,08.11.2010 10:31
Czytaj komentarze (1)
Zobacz na forum ()
de141b3c-a075-4ded-b682-a787ac2c1886

Dyrektor departamentu emitentów UKNF zatwierdził - na podstawie upoważnienia Komisji - prospekt emisyjny Boryszewa sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii F oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii F, praw poboru akcji serii F oraz praw do akcji serii F.
Dokładniej, prospekt dopuści do obrotu na rynku
regulowanym 752.238.564 akcji serii F, 752.238.564 praw do akcji serii F i 376.119.282 praw poboru akcji serii F.

Oferującym jest Dom Maklerski Capital Partners.

hello1 hello1 hello1 king

no Panowie na dogrywce ktos zebrał za pol bańki po 2.26 więc chyba dobre infa wisza wpowietrzu. A z przebiegu sesji myślę że wynika iż kotś już coś wie u spieszy sie z kupnem tanich (jeszcze akcji) a że drobni sie wpowysypywali powoli więc trzeba było zbierać z coraz droższego poziomu. Kotś wie coś co my dopiero sie dowiemy niedługosalute Narazie w 3 dni ponad 10% mnie wystarczalove4

historyczne maxima buahahahha thumbright Dzisiaj my tworzymy historie. 2.30 love4

nie bedzie żadnego rozmydlenia rozwodnienia, rozwonnienia itp To jest emisja z PP a wiec akcje sa w wiekszosci obejmowane prez dotychczasowych akcjonariuszy a wiec wartosć udziałów jakie mają w spółce pozostaje niezmieniona a wzrasta wysokosć KZ społki a tym samym wartość udziałów samych udziałowców a wiec akcjonarisuzy. Oczywuscie pod warunkiem ze wiekszoc akcjonariatu obejmie akcje ale z tym raczej nie bedzie problemu king

infa w cenie ale wydawał mi sie żę beda informacje o finalizacji nabycia aktywów w indiiach.
Calabretta powinna byc przed koncem roku

zarobią ci co mają akcje a maruderzy jak zwykle bedą kupywac drożej

Nic mi się nie pomyliło i potrafie odróżniać analiz. Jeżeli nie potrafisz uwzględnić na swoich wykresach maflow i cabllelettra to do czego jest potrzebny taki wykres i określanie historycznych szczytów ? Wykres AT który nie uwzględnia zmian fundamentalnych jest pomyłką bo AT jest skutkiem sytuacji fundamentalnej. Akcjonriusze znając fundamenty spółki podejmują pewne zachowania które ( przy niezmienności fundamentów) mają duża szanse powtarzać sie w przyszłości ( taka jest istota AT) ale mowienie o historycznych szczytach gdy doszło do znacznej zmiany fundamentów mija się z celem.

Nie chodzi o mnie, ja nie szukam poparcia własnych nadzieji, wiem co mam w portfelu i mam pewność że borek bedzie jeszcze dużo droższy w ciągu nadchodzących miesiecy a wiec to czy na forum ktoś pisze o szczytach oporach i wsparciach to mi wisi i powiewa. Chodzi mi tylko o nowych co dopiero wchodza na borka i przezytają że mamy historyczne szczyty sprzed "krachu" to co sobie pomyślą ? Że skoro mamy historyczne szczyty to czas sprzedawać bo już wiecej rosnąć nie bedzie.
Myślę że bardziej szczerą opinią jest powiedzenie że z fundamentów wynika cena wyższa a AT jest w chwili obecnej mało przydatne.

długoterminowa analiza techniczna borka Shame on you Nie jestem pewny czy na borku ma zastosowanie AT a co dopiero mowić o długoterminowej analizie. Na AT ma wpływ też Analiza fundamentalna a jeżeli zmieniają sie fundamenty to normalne że zmienią sie zachowania akcjonariuszy (zwiekszy/zmniejszy popyt lub podaż) więc myśle że bezcelowe jest mówienie o historycznych szczytach jeżeli te historyczne szczyty były ustanawiane przy zupełnie innej sytuacji fundamentalnej niż ta która jest wchwili obecnej.

doncarlos napisał(a):

kliknij, aby powiększyć

W tej chwili borzszewowi brakuje ok 20% do szczytu wszechczasów na 36,90 - w obecnych cenach to ok 2,32 - tam jest pierwszy opór i góra kanału wzrostowego ok 2,5-2,6 wszystkie wskaźniki w strefach wykupienia, brutalnie mówiąc przegrzane.. wsparcia odpowiednio w strefie 1,30-1,60

Doncarlos możesz mi coś wytłumaczyć bo wciąż nie rozumiem jednego tzn. dlaczego wciąż piszesz o historycznych szczytach i oporach z nimi związanych skoro dobrze wiesz że boryszew nie jest już tą samą firmą co przed rokiem a juz tym bardziej kilka lat temu... Według mnie prawda jest taka że obecnie nikt nie potrafi przewidzieć ile bedzie kosztował boryszew ( szczególnie gdyby przejecie callbarta dojdzie do skutku) a określanie potencjalnych oporów w oparciu o historyczne szczyty nie ma sensu bo bo ostatnich procesach transformacyjnych boryszew jako przedsiebiorstwo uległ zbyt dużym zmianom.

A ja pamietam jak była emisja bogdanki to też wiekszosc na forum twierdziła że cena za wyskoka że spadek na debiucie itp i co ? i ci co kupili po 4x,00 PLN teraz maja pinad 120% zysku. Tak samo z PZU też było że sie nie opłaca. GPW to jednak najwieksza giełda w europie środk-wsch i ostatnia wielka prywatyzacja więc ja sie skusze na marne 100 akcji. Dobre nawet te 10 % thumbright 430 zł na ulicy nie leży a dla sportu można zaryzykować king

osobiscie mam złe doswiadczenia z Pioneer Pekao Investment , chyba cos zwiaane z impexmetalem ale juz nie pamietam dokładnie o co chodziło. Oby teraz było lepiej salute

PS. ładnie wyciagneli barka na dogrywce

ok dzieki , pomyśle. Wiem tylko że jeżeli już mam coś sprzedać to bardziej opłaca sie stare akcje niż nowiutkie PP thumbright

pozdro

Wojtala napisał(a):
style napisał(a):
Panowie potrzebuje Waszej porady co mam robić aby uzyskać wiekszy zysk ew zmniejszyc strate. otóż. Przed odcieciem PP załadowałem borka na max i teraz mam akcje+ PP ale coś muszę sprzedac aby mieć kase na wykup PP i dlatego nie wiem co sie bardziej opłaca czy dalej sprzedawać akcje ( w ten sposob bede wykazywał strate a wiec dodatkowa karzyść) czy trzymać akcje a sprzedać cześć PP gdy bedą już w obrocie ?

Osobisie skłaniam sie ku pierwszej wersji tzn sprzedawać akcje + wykazac strate podatkową a mieć kase na wszystkie PP

Co myślicie ?

pozdro

PS. O 12 wyszło infor o nabyciu aktywów maflow "Zarząd Spółki informuje dodatkowo, że finalizowany jest proces nabycia zagranicznych spółek należących do Grupy Maflow, na kluczowych dla przemysłu automotive rynkach wschodzących w Brazylii i Chinach."

A wiec niedługo możemy spodziewać sie infa o nabyciu w/w społek
A nie myślałeś czasem nad takim rozwiązaniem, by sprzedać część akcji, i za część tych pieniędzy dokupić PP, a za resztę kupic przyzane Tobie PP? Mógłbyś wyjść tym sposobem na taką samą ilość akcji jak przed sprzedażą, poza tym miałbys kasę na wykup PP, i pewnie miałbyś zanotowaną stratę.

Chodzi Ci oto aby teraz sprzedać cześć akcji i za cześć kasy ze sprzedaży dokupić PP a za resztę kasy jaka zostanie na koncie wykupić "stare" PP oraz te "nowe-dokupione" PP ?

Panowie potrzebuje Waszej porady co mam robić aby uzyskać wiekszy zysk ew zmniejszyc strate. otóż. Przed odcieciem PP załadowałem borka na max i teraz mam akcje+ PP ale coś muszę sprzedac aby mieć kase na wykup PP i dlatego nie wiem co sie bardziej opłaca czy dalej sprzedawać akcje ( w ten sposob bede wykazywał strate a wiec dodatkowa karzyść) czy trzymać akcje a sprzedać cześć PP gdy bedą już w obrocie ?

Osobisie skłaniam sie ku pierwszej wersji tzn sprzedawać akcje + wykazac strate podatkową a mieć kase na wszystkie PP

Co myślicie ?

pozdro

PS. O 12 wyszło infor o nabyciu aktywów maflow "Zarząd Spółki informuje dodatkowo, że finalizowany jest proces nabycia zagranicznych spółek należących do Grupy Maflow, na kluczowych dla przemysłu automotive rynkach wschodzących w Brazylii i Chinach."

A wiec niedługo możemy spodziewać sie infa o nabyciu w/w społek

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 19 czerwca 2021 10:04:35
Liczba wpisów: 328
[0,09% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 6

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,240 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło