pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

damciu

damciu

Ostatnie 10 wpisów
Tak, wyniki bardzo slabe. Ja tez mam wrazenie, ze grudzien byl podrasowany. Plus historie w styczniu jak to super idzie i jak to super trend wzrostowy jest widoczny.

Natomiast zachowanie kursu jest co najmniej zaskakujace. Albo tak silna jest wiara w narodzie albo mamy pompke przed zrzutka. Pozyjemy zobaczymy, ale spodziewalem sie wodospadu, bo wyniki jednak mega rozczarowujace i nijak sie majace do retoryki prezesa, ktory chyba troche naciagnal fakty. Ale jak to mawiaja, jak fakty i dane nie potwierdzaja teorii tym gorzej dla faktow...

ja interpretuje informacje o emisji pozytywnie. cala emisje uplasowana, cena emisji wyzsza niz minimalna. trzeba bylo miec wiecej niz 0,5% aktualnej liczby akcji by miec pierwszenstwo. takze mozna zalozyc, ze zgarnely fundy, ktore wczesniej kupowaly po 100+. tak tez jest lock-up na pol roku z tego co kojarze.

patrzac na to szerzej - maja kase do skonczenia transformacji, zakonczenia dodatkowych produktow (extended holter, patch ekg). w grudnie niespodziewanie mocno podskoczyly wnioski, prezes wspomina, ze poczatek stycznia tez bardzo mocny.

pewnie stad to dzisiejsze otwarcie, juz +15% i mocna wymiana na 26zl.

Czyżby nowe otwarcie. Bardzo obiecujące wyniki za grudzień w usa, info o funduszu przekraczającym 5% oraz drugi dzień z rzędu ładny wolumen i ładne wzrosty. Może z tej mąki będzie chleb - warto obserwować.

Mamy rekordowy kwartal, mamy rekordowe kursy. kto czytam chat z prezesem na SII to wie, ze to nie jest ich ostatnie slowo (szczegolnie ciekawie wyglada sprawa na Wegrzech w swietle sporych aukcji, ktore wlasnie wystartowaly). Maja tez pierwsze zlecenie w Polsce, ale nie planuja wchodzic w mikroinstalacje.

W oczekiwaniu na rekordowy kwartał, bardzo ciekawy wywiad na konkurencyjnym portalu i kurs wraca do solidnych wzrostów.

Dla bardziej wtajemniczonych w finansowe aspekty - na SW widze 60m akcji, przy cenie 1,84 daje to kapitalizacje na poziomie 110m. Natomiast ponad 8mln akcji jest w samej spolce, a wiec w obrocie jest ~52m. Idąc tym tropem, nie jest tak, że kapitalizacja powinna byc wyliczona jako 52m*1,84=95m?

Komunikacja ze spółką jest bez zarzutu. Właśnie trwa cykliczne Q&A na stronie SII.

Tak jak pisałem, spółka warta obserwowania. Węgry to numer 1. Jak zbudują 50mw do końca 2019 to będzie bardzo przyjemny strumień pieniądza. Mają też ciekawe pomysły z wodą czy ze startupami we wrocku (ale to bym potraktował jako R&D w tym momencie). Natomiast największa bomba jest w Australii. Tam jest ponad 1GW(!) mocy przyłączeniowej, a i podmiot do współpracy całkiem poważny (Canadian Solar - notowany na amerykańskiej giełdzie o kapitalizacji prawie $1mld).

Cytat:
PHOTON ENERGY AND CANADIAN SOLAR ENTER INTO CO-DEVELOPMENT FINANCING DEAL FOR 1.14 GWP AUSTRALIAN SOLAR PROJECT PIPELINE

Australia - Canadian Solar

Spółka nieco zapomniana, może dlatego, że skupia się na zwykłym OZE a nie na "węglowym OZE" (taka mała uszczypliwość/oksymoron)

Spółka właśnie opublikowała raport kwartalny. Mocny zysk 12,5mln zł w 2018, bilans też wygląda bardzo przyjemnie (85 mln gotówki na inwestycje na Wegrzech oraz w Australii, dlug wymagalny do 12m na poziomie 35 mln). Właśnie uplasowali obligi za 30mln euro (jak na NC to wynik cięzki do pobicia). Wrócili z dalekiej podróży (dla tych co pamiętają perypetie z Czechami).

Tak jak pisałem, moim skromnym zdaniem wątek i spółka warta "podbicia" na forum.

zerknąłem sobie na stronę 31 dokumentu informacyjnego apropo lock-up. Może coś przeoczyłem, ale pominięto pogrubioną informację w dzisiejszym komunikacie. Wg mnie jest to furtka do obejścia lock-upow, a pakietówki były... Nie chce spekulować lub cokolwiek insynuować, natomiast faktem jest, że paragraf o lockupach jest nieco bardziej szczegółowy niż dzisiejszy komunikat

Cytat:
W dacie sporządzenia Dokumentu Informacyjnego umownym ograniczeniom zbywalności na rynku giełdowym (zobowiązania akcjonariuszy do nierozporządzania akcjami serii A przez okres 12 miesięcy od daty dopuszczenia akcji Emitenta do obrotu giełdowego) podlega 3.623.500 akcji serii A. Jakakolwiek sprzedaż ww. akcji będących przedmiotem zobowiązań akcjonariuszy może odbywać się jedynie w sytuacji zgłoszenia znacznego popytu blokowego pod warunkiem, że cena akcji w ww. popycie będzie wyższa niż cena akcji w ostatniej transakcji podwyższenia kapitału sprzed złożenia wniosku o dopuszczenie do notowania Spółki na rynku New Connect, a Rada Nadzorcza Spółki wyrazi zgodę na przeprowadzenie transakcji oraz w sytuacji złożenia oferty nabycia akcji skierowanej do wszystkich akcjonariuszy Spółki.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 19 lutego 2020 07:04:40
Liczba wpisów: 128
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,723 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +125,31% +25 062,65 zł 45 062,65 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d