BINARY - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

BINARY [BHX]

AKTUALNY KURS: 0,55 zł (+0,00%) 12-09-2019 15:56
generation
Wpisów: 128
Wysłane: 10 maja 2011 21:18:29
Kolejna spółka z sagi priv IPO.

Binary Helix istnieje od 2008 r., firma projektuje i wytwarza wysoce innowacyjne urządzenia mające zastosowanie m.in. w przemyśle, transporcie oraz reklamie. Spośród kilkunastu projektów, jednym z ciekawszych jest elektryczna obroża dla psów, dzięki której za pomocą komputera mamy możliwość precyzyjnego sterowania poczynaniami psa. Projekt ten realizowany jest przy współpracy z KW Policji w Katowicach, a psy w tym systemie będą pracowały dla policji, wojska, straży granicznej oraz służb mundurowych (np. górskich).

W portfelu produktów Binary Helix znajdują się także inne innowacyjne produkty, do których należą m.in.:

- reduktory zużycia energii elektrycznej w obwodach oświetleniowych (pozwalają m.in. na osiągnięcie oszczędności w zużyciu energii elektrycznej oświetlenia na poziomie od 20% do 30%)

- wyświetlacze widmowe Rotoscreen (innowacyjny nośnik powierzchni reklamowej)

- wyświetlacze rotacyjne Rotoss (urządzenia pozwalające podczas jazdy na rowerze na wyświetlanie kolorowych obrazów i animacji na obracających się kołach roweru- link do filmu: www.youtube.com/watch?v=CvE3d7...).

Po blisko 3-letniej fazie przygotowań w/w produktów, w najbliższych tygodniach ma się rozpocząć ich masowa sprzedaż. W przypadku reduktorów Spółka dokonała już pierwszych sprzedaży oraz posiada duża liczbę zamówień na kolejne.

Binary Helix jest także na końcowym etapie opracowywania innowacyjnego systemu sterowania „Inteligentnym Domem” za pomocą IPhone'a lub IPad’a. Wdrażany system będzie całkowicie bezprzewodowy, co oznacza, iż będzie go można zainstalować praktycznie wszędzie. Istotną przewagą wdrażanego systemu jest zdecydowanie niższa cena, która dotychczas była największą barierą w popularyzacji Inteligentnego Domu na rynku.
Edytowany: 9 czerwca 2011 17:40

vitto0
Wpisów: 45
Wysłane: 16 maja 2011 20:02:02
Binary Helix, jedna z dziewięciu spółek portfelowych Funduszu Kapitału Zalążkowego SATUS, zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w III kwartale tego roku - podała spółka. Planowana wartość oferty Pre IPO wyniesie 0,75 mln zł, oferta ma charakter prywatny

Obsługę w zakresie pozyskania kapitału świadczy firma Certus Capital.

Binary Helix szacuje, że jej zysk wzrośnie do 5,22 mln zł w 2012 r. z 77 tys. zł w 2010 r., a przychody do 7,84 mln zł w 2012 r. z 887 tys. zł w 2010 r.

Spółka zajmuje się projektowaniem, wykonaniem i wdrażaniem produktów i technologii branży elektronicznej z zakresu telemetrii, monitoringu obiektów i pojazdów oraz systemów sterowania tzw. inteligentnym domem.

To druga, po HanBright, spółka z udziałami SATUS Venture, która w bieżącym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect.

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 8 czerwca 2011 12:01:48
Morfeusz pisał coś na swoim wątku o sterowaniu psem dzięki urządzeniu produkowanemu przez tą spółkę.

Ja znalazłem coś takiego:

Cytat:
Spośród kilkunastu projektów, jednym z ciekawszych jest elektryczna obroża dla psów, dzięki której za pomocą komputera mamy możliwość precyzyjnego sterowania poczynaniami psa. Projekt ten realizowany jest przy współpracy z KW Policji w Katowicach, a psy w tym systemie będą pracowały dla policji, wojska, straży granicznej oraz służb mundurowych (np. górskich).

www.ncbiuletyn.pl/czytaj/758_b...
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 8 czerwca 2011 12:30

vitto0
Wysłane: 9 czerwca 2011 00:03:14
najwięcej sprzedają jednak reduktorów energii i wydaje mi się że tutaj będzie business ponieważ ceny energii mogą skoczyć o 20% w następnym roku. Niedługo rynek energii będzie trzeba uwolnić a wówczas wszyscy będziemy płakać i płacić. Jedyny sposób na obniżenie rachunku będzie obniżenie jego zużycie przez reduktor o 20-30%. Wydaje mi się że 20% to spora promocja.

Debiut ma być dopiero w III kwartale ale spółka już zarabia i to całkiem sporo. Pewnie przed wystąpieniem o $$ od inwestorów przedstawi niezły wynik finansowy i też tanio się sprzedawać nie będzie. Ci co nie wezmą w ipo będą musieli sporo zapłacić ale w dłuższym czasie spółka ma ogromny potencjał bo kto chce płacić więcej za prąd?! Chyba nikt!

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 9 czerwca 2011 12:47:25
Wygląda coraz ciekawiej. Jak zwykle pytanie jest jedno - jaka będzie cena.
Zysk planować to sobie można. Hmmm... 5,22 mln w 2012 roku. Mam nadzieję, że nie będą od niego liczyć C/Z i na tej podstawie ustalać ceny akcji.

Kapitalizacja 11B przy cenie emisyjnej wynosiła niecałe 4 mln (w 2010 roku), przy planowanym zysku roku następnego niecałe 1,4 mln. To była okazja. C/Z około 2,7 dla ceny emisyjnej, w wypadku realizacji prognoz.
Poprzedz analogię można powiedzieć, że okazją na Binary Helix będzie wycena poniżej 15 mln (2,7 * 5,22 mln). Poobserwujemy, zobaczymy.
Follow me on Twitter
Edytowany: 9 czerwca 2011 12:48

vitto0
Wysłane: 9 czerwca 2011 22:33:57
Wydaje mi się że tanio nie będą sprzedawać. Oni już sporo zarobili netto przez pierwszy kwartał. Do memorandum na pewno dadzą wyniki z I półrocza a te będą super. Oni mnóstwo reduktorów sprzedali już do takich firm jak KGHM lub dla wielu miast. Ponieważ prąd idzie do góry i ogólnie go brakuje, UE będzie karać firmy za CO2 to raczej jedynym wyjściem będzie poza postawieniem wielu wiatraków redukcja zużycia energii o 20-30%. Cena raczej będzie wysoka ale debiut na pewno będzie udany tak jak przy i3D!

topfacet
Wpisów: 2 460
Wysłane: 12 czerwca 2011 14:43:01
A skad wiesz ile zarobili w I kwartale? I te reduktory to chyba kosztowna sprawa?

Miszczu
Wpisów: 16
Wysłane: 12 czerwca 2011 16:19:59
Mnie interesują takie informacje jak:

Kto jest doradcą?
Kiedy rozpoczyna się oferta?
Ile chcą pozyskać kapitału?
Jakie są bieżące i prognozowane: przychody, EBITDA, wynik netto?

topfacet
Wysłane: 12 czerwca 2011 17:35:04
Oferta PP bedzie dopiero jakos we wrzesniu.

vitto0
Wysłane: 12 czerwca 2011 22:33:40
Ja wiem ogólnie rzeczy z prasy:

finanse.wp.pl/kat,7069,title,B...

Binary Helix planuje debiut na NewConnect w III kwartale br.

21.04. Warszawa (PAP) - Binary Helix, jedna z dziewięciu spółek portfelowych Funduszu Kapitału Zalążkowego SATUS, zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w III kwartale tego roku - podała spółka w czwartkowym komunikacie prasowym. Planowana wartość oferty Pre IPO wyniesie 0,75 mln zł, oferta ma charakter prywatny.
Obsługę w zakresie pozyskania kapitału świadczy firma Certus Capital.

Binary Helix szacuje, że jej zysk wzrośnie do 5,22 mln zł w 2012 r. z 77 tys. zł w 2010 r., a przychody do 7,84 mln zł w 2012 r. z 887 tys. zł w 2010 r.

Spółka zajmuje się projektowaniem, wykonaniem i wdrażaniem produktów i technologii branży elektronicznej z zakresu telemetrii, monitoringu obiektów i pojazdów oraz systemów sterowania tzw. inteligentnym domem.

To druga, po HanBright, spółka z udziałami SATUS Venture, która w bieżącym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. (PAP)

indyan
Wpisów: 96
Wysłane: 13 czerwca 2011 06:44:52
topfacet napisał(a):
Oferta PP bedzie dopiero jakos we wrzesniu.

Potwierdzam, z informacji od źródła wynika, że oferta prywatna odbędzie się nawet w IV kwartale. Obecnie trwa pre-IPO, ale jest tam kilka warunków, które dla mnie eliminują na tym etapie inwetycję w tę spółkę.

soonny
Wpisów: 176
Wysłane: 13 czerwca 2011 06:55:48
Z moich informacji, spółka jest w trakcie przekształcania w s.a. oferta pre-ipo już się zakończyła a ipo w III kw jak dobrze pójdzie.

indyan
Wpisów: 96
Wysłane: 13 czerwca 2011 07:34:22
:) na stole mam ofertę udziału w fazie poprzedzającej ofertę prywatną, więc nie taka zakończona, chyba, że nastąpiło to w miniony piątek. Nie pilnowałem terminów, ponieważ nie zdecydowałem się na udział w tej fazie, być moze zrobię to w ofercie prywatnej (ipo tutaj nie będzie).

mrk
Wpisów: 1 863
Wysłane: 13 czerwca 2011 09:06:17
owszem pre-ipo jeszcze trwa choć jest na dokończeniu, natomiast oferta prywatna o ile będzie zacznie się jeszcze w III kwartale spółce będzie zależało żeby zadebiutować do końca października.

topfacet
Wysłane: 13 czerwca 2011 10:14:14
Dokladnie, uwzgledniajac warunki pre-ipo bedzie jej bardzo zalezalo na debiucie w terminie.

vitto0
Wysłane: 13 czerwca 2011 23:36:11
Uważam że spółka nie ceni się drogo. Cena może wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie jak po kilku miesiącach pokażą zrealizowany plan na Q2 w 2011.

topfacet
Wysłane: 12 września 2011 23:58:08
Dzis ruszyla oferta PP Binary Helix, operujacym jest Certus.

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 13 września 2011 13:11:41
Przy takim rynku może być ciężko z tą emisją. Wprawdzie co któryś tam debiutant wisi na górnych widłach w dniu debiutu (np. dzisiejszy X-System), ale ryzyko wchodzenia w emisje prywatne jest bez wątpienia większe niż rok temu.

Z drugiej strony produkty spółki są naprawdę ciekawe, więc jakiś seed fund może się pokusić o zgarnięcie całej emisji (zwłaszcza że jest niewielka).
No i o ile obecnie debiutują spółki, których akcjonariusze obejmowali akcje w czasie hossy (i spółki spadają bo przyszły spadki), o tyle ten kto obejmie akcje teraz wie, że sytuacja na rynku jest jaka jest i z tego akurat powodu wyprzedawał poniżej ceny zakupu nie będzie.

Follow me on Twitter

Amol
Wpisów: 238
Wysłane: 13 września 2011 13:30:53
Cytat:
Z drugiej strony produkty spółki są naprawdę ciekawe

Hmmm,a co jest dla Ciebie ciekawe:ta obroża dla psów,czy te świecidełka na kołach rowerowych...?Think
Dla mnie to żadna "innowacja",tylko jakieś zabawki,na które będzie ciężko z popytem w czasie kryzysu.Poza tym są już jakieś wyniki za Ipółrocze.bo ta prognoza zysków jest podejrzanie optymistyczna,chciałbym wiedzieć czy to kity dla wyciągnięcia kasy od inwestorów,czy jednak choć 1/3 zysku już zrealizowali...?

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 13 września 2011 13:36:06
Lekarstwo na nieuleczalną chorobę to to nie jest - fakt.
Jednak na tle większości spółek z NC ich produkty wydają mi się ciekawe. Oczywiście sam fakt iż są ciekawe nie oznacza, że będzie z tego kasa. Poza tym produktów mają więcej niż te które wymieniłeś. Zobaczymy.

Follow me on Twitter

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7