pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kjujik

kjujik

Ostatnie 10 wpisów
Pojawił się też wywiad Prezesa w gamesradarze. Można tam znaleść dodatkowe grafiki z gry.

www.gamesradar.com/the-invinci...

Cytat:
The studio that's breaking that pattern is Starward Industries, a new team based out in Cracow, Poland, made up of 12 veteran developers who hail from CD Projekt Red, Techland Games, and other household names from around the rest of the country.

Moderator:
Proszę dodawać krótki cytat

Ponieważ od jakiegoś czasu jestem poza giełdą (jednak sprzedałem w okolicach 12,65 i okolice 0% netto mój pakiet JSW) nie będę pisał kroniki. Zbyt szalone czasy na to. Życzę powodzenia każdemu i cierpliwości.

Moje obawy się nie zmaterializowały i w związku z tym przeprosiłem się z rynkiem.
Zakup za ok. 12,57 powoduje że mój pakiet jest mniejszy o ok. 20 procent. Natomiast weekend w spokoju był bardzo potrzebny.

https://stooq.pl/mol/?id=10209
"Kiedy surowce radzą sobie najlepiej? Podczas rosnącej inflacji. A taką zafundować nam mogą dodruki na masową skalę (dewaluacja zadłużenia), zwłaszcza jeśli strumień pieniędzy zostanie wreszcie skierowany na ulicę (helicopter money). Przez ostatnią dekadę z okazji QE i niskich stóp puchły głównie portfele najbogatszej części społeczeństwa, bo to ona ma w największej mierze ekspozycję w aktywach finansowych, co najdobitniej widać było za oceanem. Teraz w imię ratowania gospodarki przed globalnym kryzysem pieniądze zaczną płynąć do sfery realnej (zapewne niebawem uruchomione zostaną potężne programy o charakterze fiskalnym), choć powszechną staje się opinia, że wzrostu to za bardzo nie pobudzi, a co najwyżej uruchomi inflację (a więc spędzimy kolejne lata w środowisku stagflacji)."

Zatem obecnie ok.
95 proc. JSW
5 proc MLT

No i po solidnym dniu zmienności na JSW musiałem się wycofać na pozycje gotówkowe. Dosłownie w ostatniej chwili. Zysk na tej spekulacji to ok. 3 % ale obawa o wprowadzenie stanu wyjątkowego w USA zniechęciła mnie na long. Dalej oceniam JSW na tanią spółkę ale w takich okolicznościach wolę płynne aktywa.

cash 95 proc
MLT 5 proc

Pozdro

Muszę się przyznać, że zmieniłem podejście do inwestycji w sektory po ostatnich wydarzeniach.

Ze względu na extremalnie niską wycenę i panikę na Wig 20. Mając na uwadze przede wszystkim płynność tranzakcji obecnych i przyszłych zdecydowałem się na zakup za całą pozostała mi gotówkę którą mogę poświęcić w najbliższych miesiącach na zakup.....

JSW po ok.9,8 PLN

wg. mnie FED uruchamiając QE4 tak jak pozostała stymulacja innych banków centralnych spowodują presję inflacyjną na surowce. Więc na najbliższy czas jest to okazja inwestycyjna.

Obecnie w portfelu

95 proc JSW
5 proc MLT

Witam kolegów i koleżanki.

Z małym opóznieniem ale jednak też z ciężkim sercem musiałem się pożegnać z walorami 11B w okolicach 450 PLN. Lata spędzone na giełdzie nauczyły mnie żeby się pozbywać bez sentymentów w momencie kiedy mi się sytuacja nie podoba. Wielki plus że są płynną w miarę spółką.

Co do MLT pozostaje na pokładzie bo mały pakiet i mała płynność

CRJ - pożegnałem się - mam nadzieję na krótko po ok 205 PLN

Czas skonfrontować się z rzeczywistością i podsumować rok 2019. W sumie to był piękny rok nie zapomnę go nigdy :) wynikowo na portfelu zysk brutto to ok. 40 proc.
Bez szału w stosunku do gamedevu w Polsce nie ma (średnio cały rynek na polskim GPW wzrósł o 80 proc.) natomiast liczę że bieżący rok pozwoli mi na większą stopę zwrotu.

Obecnie w portfelu są 3 spółki notowane na polskiej giełdzie:
75 proc. wartości stanowi 11 Bit
18 proc. CRJ
7 proc. MLT

PS. Mam też część kapitału ok. 20 proc. zainwestowane w spółce która planuje dopiero zadebiutować na NC.

Życzę wszystkim koleżankom i kolegom na forum udanego w każdym względzie 2020

Goscie znalezli ok 70 nowych inwestorow. Redukcja wyniosla ok 20 proc. Rynek zaufal pomimo malej ilosci info o szczegolach samego projektu. Ciekawe co przyniesie przyszly rok. Licze na mase nowych info przed debiutem.

www.youtube.com/watch?time_con...

Narazie pochwalili się 2 projektami

Digital Sun i Fool's Theory

Dzisiaj pojawił się artykuł na gry online

www.gry-online.pl/S018.asp?ID=...

Cytat:
Spodobało mi się to, z jakim zaangażowaniem twórcy opowiadali o swoim projekcie. Jako fan Lema doceniłem również to, jak starannie i ostrożnie podchodzą do samej adaptacji. Taki szacunek do oryginału to podejście, które spodoba się wielu fanom science fiction, ale my jako gracze potrzebujemy też po prostu dobrej gry. To, co zobaczyłem w Starward Industries, i to, o czym usłyszałem od twórców Projektu I, rozbudziło moje nadzieje. Jeśli studiu uda się przełożyć tę skomplikowaną literacką i erudycyjną duszę polskiego pisarza na nowoczesne medium gry, to już będzie duży sukces. Myślę, że Stanisław Lem na to zasługuje. Gdy zauważy się, jak wiele się zmieniło w ostatnich latach w polskim gamedevie, to naprawdę ciężko nie mieć nadziei i nie patrzeć z optymizmem w przyszłość. Kiedy dowiedziałem się, jacy ludzie pracują nad grą, pomyślałem, że to może się udać. – Myślę, że mamy naprawdę dobrą, silną rzecz – powiedział mi na zakończenie Michał Gałek. Zgadzam się – i oby ta rzecz za niecałe dwa lata wystrzeliła nas w kosmos.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 25 września 2020 09:56:24
Liczba wpisów: 87
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 12

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,324 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +139,77% +27 953,25 zł 47 953,25 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d