Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kakarotto

Kakarotto

Ostatnie 10 wpisów
Demo? Życie to nie demo blackeye
Moja rada: nie zaczynać. Poszukaj uczciwej pracy ;)
A jak już na prawdę chcesz się w to bawić to sprawdź czy potrafisz panować nad swoimi emocjami, większość osób genetycznie z góry nie nadaje się do tego.

Tu się z Vox tam dużo widać. Widać też było przedsmak wodospadu, przynajmniej teraz to widać.
Szybko na te spółki drobni nie wrócą.

Widać wczoraj było przesilenie, wkurzenie, panika i od razu wajcha w drugą stronę. Na forum bankiera to komentarze sypały się lawinowo i wszystko pod panikę i nagonkę.

Na Getinie w rejestrze krótkiej sprzedaży jest od wczoraj Marshall a tu wzrosty, czyżby i oni dostali po łapkach?

kokospl napisał(a):
Zaiste , ale tu raczej niewielu wierzyło w fundamenty - ot po prostu: "szybko rośnie to wskakuje, też zarobię i wyskoczę"
Właściwie żadnych konkretów fundmentalntych do takich wzrostów nie było - raczej mityczny inwestor,który zrobi z GNB mocarza ciężko brać poważnie :)

To nie jest do końca prawda.
(piszę z pamięci) od początku już udało im się zejść z kredytów frankowych z 60% do 25%. Kredyty się spłacają. W IIIq mieli w getinie coś koło 67 mld depozytów. Ja to konfrontuję z karami które teraz KNF czy UOKiK nakłada, 2 mln. To są tak małe kwoty że aż zachęcają bank do manipulacji umowami.

Mieli "run" na banki, którego nie widziałem w oddziele i generalnie znajoma co ma tam pieniądze specjalnie się nie przejęła. Ot rekcja kowalskiego. Tego nie wiemy ile tych pieniędzy odpłynęło. Powtarzana jest informacja, że banki są na kroplówce NBP. Tutaj nie znalazłem informacji u źródła. Problemem na pewno jest podwyższone oprocentowanie lokat. Tu spotkałem się z opinią że jest to celowe działanie LC, mające na celu zniechęcić potencjalne "wrogie" banki. Chodzi o to że przejmując bank trzeba lokaty z odsetkami brać i je później spłacić. Przyznam że dziwna teoria, no ale cóż.
Mityczny inwestor, tu jest oficjalna informacja że zostały dopuszczone 4 lutego fundusze private equity. O rezultatach dowiemy się na końcu - to jest problem.

A i na koniec łącznie banków. To na pewno będzie mieć miejsce, bo w Idea Bank były wprowadzane nowe systemy informatyczne itp i to było wszystko robione z pominięciem getina. Oni już wtedy planowali łączenie ale coś im tam przeszkadzało. Tutaj pełne informacje były w taśmach.

Tak wiec to nie jest tak że nie wiemy nic. Problem jest to co ukryte. Główne zagrożenie to zagrożenie polityczne. Finanse to sprawa drugorzędowa - takie moja opinia.

I jeszcze jedna rzecz: getback. Tu problem wisi, 1 może 2 mld w czarnym scenariuszu. Tylko czy ten scenariusz się spełni? Obstawiam że nie bo natrafiłem na informację, że PEKAO czy PKO również "ożeniło" bardzo dużo tych obligacji nieświadomym ludziom - a że te banki uchodzą za państwowe i bezpieczne to getback nie będzie promowany na lewo i prawo. Układ polityczny jest taki, że nie zapowiada się zmiana władzy o 180 stopni więc sensacji nie należy się spodziewać.

Tutaj analizy co padały, więcej były spekulacyjnej a mnie konkretne.

Ale ok, zobacz sprawę OTS Logistic. Miałem obligi tej spółki kupione za 50% ich wartości. Sprzedałem je w zeszłym tygodniu, jestem około +18%. W czym rzecz. Z tego co czytałem raporty to oni bujali się od kilku miesięcy z rolowaniem długu. Na dniach dopiero padły konkrety. A co się działo z kursem? Od początku grudnia pojawiły się obroty i zaczął rosnąć kurs akcji. Gdzie są oficjalne informacje? W tym rzecz że dziś wypływają konkrety i dziś mamy na akcjach +20%. Za każdym razem jest ta sama sytuacja, zawsze jest grupa osób która wie wcześniej. To samo działo się z Getback, szczęśliwie tego nie miałem, ale patrzeć na wątek to jest tu dużo umoczonych. Te obligi jak i akcje zaczęły spadać bez żadnych komunikatów, jak już były notowania bardzo nisko to wreszcie fakty ujrzały światło dzienne.
Nie chodzi o to że ktoś straci kasę, giełda taka jest. Problem jest w tym że tu się na żywca ludzi z kasy okrada. To jest problem.

Już Ci piszę dlaczego nie sprzedałem wcześniej: bo się zgapiłem i zapomniałem ustawić przez weekend SL. Do tego nie mogłem się logować w zeszły poniedziałek. W dniach następnych to już mój błąd i zaniedbanie. Zostawiłem jak było bo z moich analiz bynajmniej nie powierzchownych nie wynikało że to może tak spadać.
Na teraz uważam że fundusze bawią się między sobą lub przez weekend 16-17 coś się musiało stać co nie wypłynęło na otwarte wiadomości.

Wątpię aby każdy, chociaż w przypadku polskiej giełdy, po chyba już 10 latach, wydaje mi się że innej opcji jak spekulacja nie ma. Żadna informacja nie jest pewna, każdy raport może być przekłamany.

Pinki napisał(a):
Nie twierdzę że odbicie nastąpi z tych poziomów na 100% ale pierwszy raz od dłuższego czasu jest na to szansa że ktoś będzie bronił kursu. Jutro rano może być jeszcze krwisto a potem...panowie jeśli nie teraz to chyba nigdy blackeye

Zapewne jesteś w stanie poprzeć to niezbitymi dowodami i analizami? thumbright

Pinki napisał(a):
ciekawe że mówisz o sprzedawaniu w momencie gdy kurs być może dobił do wsparcia

Na prawdę wierzysz w to że te fikcyjne teorie o wsparciach mają jakikolwiek byt?

Mówię o tym, że choćbyś nie wiem ile analiz technicznych wyrysował, ile byś nie przeczytał informacji na temat spółki to i tak wyskoczy wcześniej czy później trup z szafy. Lub jeden jakiś ważny człowiek coś powie nie tak i wszystkie analizy przestają być istotne. Mówię tu już ogólnie o naszej giełdzie. Już raz dotarłem do takich wniosków i nie wyciągnąłem z nich konsekwencji.

Zobacz sobie co się dzieje dziś ze wig-energia. Ktoś wpadł na pomysł żeby budować fabrykę samochodów elektrycznych współfinansując to spółkami z wig-energia. To są kpiny z akcjonariatu.

Też już większość wywaliłem ze stratą a był czas że był pokaźny plus. Ponownie nie zdążyłem zareagować łudząc się naiwnie, że będzie rosło.
Żenada, tacy jak ja czyli drobni nie mają dostępu do informacji głównych i to co się dzieje choćby teraz nie różni się niczym od wysłania toto lotka. Patrząc z punktu widzenia mojego oczywiście. Ot giełda.

Przed 16:50 tak zasypywali że nie nadążałem czytać zleceń. Na fixie też ustawił się teraz wodospad. Jak giełda to puści to zamknie się na głębiej.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 19 lutego 2019 21:18:00
Liczba wpisów: 490
[0,15% wszystkich postów / 0,23 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,196 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d