pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kakarotto

Kakarotto

Ostatnie 10 wpisów
Najczęściej spotykane stwierdzenie to: "ta banda złodziei zrobiła to tylko po to by nas okraść" lub "będzie to sam co z OFE". Z tym że zaznaczam tak wypowiadają się ludzie, którzy nie widzą co to inflacja i do czego służy.

Wg moich obliczeń najbardziej opłaca się to ludziom w wieku przedemerytalnym. Oni są w miejscu w którym zwyczajnie wyszarpią od pracodawcy i państwa parę złotych i będą to mieli za kilka lat tą kasę w ręce. blackeye

Zasadniczo można zmieniać automatyczne przypisanie do funduszu zdefiniowanej daty więc jak ktoś ma pojęcie to może się pobawić "w giełdę" na swoim PPK.

Kakarotto napisał(a):
...
Na wykresie dziennym już w zeszłym tygodniu pachniało korektą (MACD dywergencja z kursem). Na wykresach tygodniowych nie widać tego. Wg mnie korekta jest potrzebna dla powzięcia większego rozpędu do przebicia 2100pkt.


Kontynuując wgląd w szklaną kulę z dnia 11 stycznia (powyżej)...
Korekta jest, WIG20 ciągnie do okolic 1900pkt. Naiwnie sądziłem że wejście CDprojektu i Allegro do tego indeksu uczyni go przyzwoitszym. Więcej bajzlu to narobiło niż porządku wniosło. CDprojekt - typowy ogon machający psem. Start z 250zł i stuknięcie w 345zł w kilka dni i to na gigantycznym obrocie. W niczym to nie przypomina grajdołu GPW. Widać takie reguły spółki o zasięgu międzykontynentalnym blackeye

Ad rem z bliżej nieokreślonych przyczyn nie wierzę w głębokie spadki. Owszem korekta jest i będzie. Na razie mamy osuwisko, trzeba wyczekiwać oberwania. Ale nie sądzę by to zeszło poniżej okolic 1850pkt dla WIG20. Podobnie jest na mWIG. Zwyczajnie brak tam jakiś dywergencji. O ile jeszcze na interwale tygodniowym jest z czego schodzić - > wyczekiwane poziomy wsparć, o tyle na dziennych jest już parter.
Nie lubię schodzić na interwały godzinowe, jednak oczekuje po nich podbitki na koniec miesiąca. Możliwe że się totalnie mylę, bo nie biorę pod uwagę otoczenia, choćby USA. Te z kolei mnie niepokoją z racji nowych rządów i generalnie dawania ludziom kasę do łapy, ot tak.

Joker napisał(a):
Wy tu o szczepionce, a tymczasem zaczynają padać firmy grające na krótko.
Co raz mocniej zaczyna to przypominać szczyt hossy.


Mówisz o której giełdzie?

Edit:

@frostpanda - szanowny Pan przestanie opowiadać brednie thumbright

@NeVes, punkt zwrotny na giełdzie będzie przed podaniem do publicznej wiadomości informacji że Izrael pokonał epidemię. angel4

Rano znalazłem informację, że szczepionka Moderny dużo gorzej chroni na wirusa w wariancie afrykańskim. Tak, że .... wątpliwością nie ma końca...

Zapomniana spółka. Z nudów zajrzałem do arkusza sprzedaży:

Kurs Wolumen Wartość Ilość
0.94 1580 1,485.20 1 0.83 %
0.96 1000 960.00 1 0.54 %
0.97 2700 2,619.00 1 1.46 %
1.06 1500 1,590.00 1 0.89 %
1.11 333 369.63 1 0.21 %
1.39 1194 1,659.66 1 0.93 %
1.50 5924 8,886.00 1 4.96 %

Handel zamiera, do tego coraz mniej chętnych na sprzedaż. Spółce wolno chociaż systematycznie wzrasta sprzedaż. Kurs kroczek za kroczkiem podąża za tą sprzedażą. Nuuuudyyyy....

Agro, super wynik, tylko pozazdrościć!
Masz jeszcze milenium w portfelu? Sytuacja na bankach robi się słodko\gorzka. Z jednej strony idzie w stronę załatwienia sprawy frankowiczów z drugiej koszt będzie ogromny.

Z powodu braku edycji oraz nowych danych przedstawiam nowe stanowisko. Dotychczas dziennikarze podawali w wątpliwość skuteczność szczepień gdyż zestawiali je z rosnącą liczbą zakażeń. Okazuje się że jest to błędne podejście. Jak teraz na to patrzę to jest to nie tyle błędne co głupie, bo nie ma oparcia w konkretnych liczbach.

Dziś wieczorem ukazały się informacje że tylko 0,01% ludzi po obu dawkach ulega zakażeniu. Oczywiście trzeba dodać do tego wpływ lockdownu, ale jednak wynik zapowiada się dobrze.

Link

edit: w sumie to pokusiłbym się jutro o jakąś pozytywną reakcję na "grajdole" Think

Dużo osób spodziewa się korekty, za dużo. Na stronach giełdowych również straszą korektą. Spadki są, ale systematyczne, nie gwałtowne. Wig20 ciągle spada ale aż tak mocno od ostatniego szczytu też się nie oddalił. Mój komentarz: giełdy wyczekują rozwoju sytuacji w Izraelu. Na razie skala zakażeń nie jest optymistyczna. Sądzę że za wcześnie na ocenę, odporność pełna jest po drugiej dawce szczepionki. Trzeba czekać.

@krewa, sugerujesz że mamy bańkę na tej...części rynku? blackeye

Są pierwsze, podkreślam powierzchowne dane, dotyczące skuteczności szczepień w praktyce.

Link

Wg mojej oceny, jest światełko w tunelu do drogi ku wytłumieniu zarażeń, ale pełne wyeliminowanie choroby jest nie możliwe.

Chcą zdjąć spółkę z giełdy. Niestety to jest ogromna strata dla GPW, bo jest to spółka stabilna, z konkretnym biznesem, do tego trwałym i pewnym. Płacąca dywidendę. Takich spółek brakuje na GPW d'oh! d'oh! d'oh!

Bo kto nie zna ich produktów jak olej kujawski lub margaryna palma?

Mamy korektę którą masa osób wyglądała. Samo to że tyle ludzi jej wyczekuje czyni ją nie do końca prawdopodobną. Scenariusz podpowiada że przyjdzie ale w późniejszym momencie. Dzisiejsze spadki są pokłosiem zderzenia się z sufitem (w ujęciu wykresowym) z którego spadliśmy w lutym i marcu. Wskaźniki typu MACD i STS na interwałach tygodniowych również chciałyby odpocząć niżej.

To co teraz należy obserwować to postęp szczepień i ich rezultat - reszta przyjdzie sama. Ludzie są wystarczająco wyposzczeni, chcą wrócić do normalności. Szczególnie tyczy się to handlu i turystyki!


Tutaj prawie nikt nie zagląda, sam też stronie od tych pseudo tworów finansowych.
Chciałem tylko uczynić wpis, że taksówkarze zaczynają rozmawiać o bitcoinach...także ...ostrożnie....Speak to the hand

Aussie napisał(a):
....Nagonka jakiej dawno nie widziałem..


To nie jest żadna nagonka tylko psuedo nowoczesny biznes naszych czasów. Zorientowali się że można poprzez pozwy kasę zarobić na czyimś grzbiecie to to robią.

Osobną kwestią jest postawa samych akcjonariuszy którzy stoją za tymi pozwami. Patrząc na temat szerzej nie trudno zauważyć, że działają na niekorzyść spółki poprzeć wyszarpywanie pieniędzy z niej, czyli wpływają na dalsze spadki kursu. No ale kto tam zrozumie pseudo nowoczesny biznes blackeye

Mamy początek korekty, test 2000pkt na WIG20 jest oczywisty. Czy zjedzie głębiej - to już pytanie do wróżki, albo do epidemiologów i twórców szczepionki. Chociaż ocena skuteczności szczepionki wydaje się być w zasięgi widzenia Angel

Na wykresie dziennym już w zeszłym tygodniu pachniało korektą (MACD dywergencja z kursem). Na wykresach tygodniowych nie widać tego. Wg mnie korekta jest potrzebna dla powzięcia większego rozpędu do przebicia 2100pkt.

PPK ruszy bo zarządzający mają czym się pochwalić za rok 2020. To powinno pchnąć akcje wyżej, co wynika z zapisu składu/budowy PPK.

Mam nieodparte wrażenie że wszystko kręci się dookoła poslkiego złotego
Słaba waluta prowokuje do zakupu przez zagranicę naszych akcji, a zwyżki są bardzo teraz na rękę rządowi bo:
a) OFE trzeba spieniężyć
b) PPK pokaże ładne wyniki

Do tego dodać smród unoszący się nad amerykańską gospodarką co może poskutkować osłabieniem dolara. Jak dodać to to siebie = przyczyna wzrostów. O ile te ostatnie dadzą dalej kontynuować wzrost bo opór na WIG20 jest nie w kij dmuchał. Koniec spadków na dolarze może zwiastować korektę na GPW.

Zgodnie z zapowiedziami dobijamy do poziomu WIG20 gdzie wylał się wodospad w lutym 21 dnia jego. Czyli jesteśmy już wysoko, bo gospodarka wcale z kopyta nie ruszyła - choć tutaj co branża to urodzaj. Pewności co do szczepionek nie ma. Zadziałają lub nie. Jako że giełdy nie mają zwyczaju się mylić (nie mylić z kursami pojedynczych spółek) rok 2021r zapowiada się sympatycznie i bez covidowo.
Spodziewam się co najmniej dwukrotnego podejścia do poziomu wierzchołka wodospadu - tak mówią wskaźniki na dziennym interwale. A co mówi interwał miesięczny? Raczej chce do nieba....

@januszwBył już taki jedne co zginął 100 lat temu w Europie i potem się kraje "trochę" szarpały ze sobą, ale w tym przypadku nie spodziewałbym się eskalacji. To tylko zadymiarze Boo hoo!

konris napisał(a):
Nie oceniaj całości po fragmencie - wbrew pozorom w CAŁEJ rozmowie było bardzo dużo konkretów (faktów, dat, liczb, nazwisk itp.). Jeśli ci się uda, może obejrzyj całość?

Nie bronię LC i oczywiście masz prawo do własnej opinii o nim i jego biznesach, ale na jakiej podstawie czujesz się upoważniony do napisania "CAŁY SEKTOR BANKOWY tak uważa."?

...


Wejdę Wam w słowo. Przytaczanie "faktów" z "Faktów" to jest parada kpiny. Tak samo nie odróżnianie rzetelnej oceny od opinii. Z moich obserwacji widzę że im bliżej ktoś zna temat tym bardziej krytycznie wypowiada się o bankach LC, a im mniej ma wiedzy za to więcej "opinii" i tym bardziej krytykuje restrukturyzację.

Na "Fakty24" Link do wypowiedzi wypowiadał się pewien jegomość o PEKAO, że w tym roku jego akcje spadły bo jest źle zarządzany, a jakby był dobrze zarządzany to w ostatnim roku czyli 2020 powinien być wzrost akcji o kilkadziesiąt procent. Nie mają czym się bronić to bredniami atakują PEKAO.

Edit: wypowiedź należy do Kazimierza Krupy - link nie wstawia się wprost do jego wypowiedzi

Wahadło sentymentu do tego banku wychyla się w stronę poparcia dla przeprowadzonej procedury. Zarówno prezesi kilku innych banków (artykuł prasowe) jak i osoby mało znające się na rynkach (z własnej ankiety) wypowiadają się nieprzychylnie lub z podejrzliwością o tym banku i właścicielu. Z chęcią obejrzę dziś fakty o 19:00, oni tam lubią bronić spraw z góry przegranych.

Powtarzana jest też informacja, że wyczekano z ruszeniem procedury do momentu spłaty większości obligacji które mieli w rękach drobni. Małe ziarenko dla odbudowy zaufania do systemu nadzorczego.


Nie podałem uzasadnienia wyboru spółki - FAMUR.
1. spółka cykliczna, wg mnie koronowirus przyśpieszył cykliczną dekoniunkturę w tym roku gospodarki ruszą z kopyta. Bez względu na to czy szczepionki zadziałają czy nie. Państwa nie mają pieniędzy na dalsze rozdawanie.
2. spółka próbuje wejść kolejną gałąź przemysłu, a mowa tu o OZE na które robi się popyt
3. wykres w interwale miesięcznym i nawet kwartalnym mówi: kup mnie i trzymaj. MACD oraz STS tworzą sygnały kupna. Sytuacja podobna do tej z 2016r.

Powinno wystarczyć thumbright

kokospl napisał(a):
Dla mnie to info jednoznacznie negatywne info i rezygnacje wiceprezesow mnie tylko w tym utwierdzaja
To wlasciwie przekresla szanse na dywidende


W grę wchodzą pozwy skierowane personalnie. Wnioski wyciągnij sam.

Joker napisał(a):


Druga kwestia to można się domyślać, że BFG z tym zwlekał aby konsekwencji dla detalu popakowanego obligacjach w momencie resolution nie było, albo był jak najmniejszy.


Mi to też przyszło do głowy. Może to moje pozytywne zapatrywanie że tak się stało. Zastanawia mnie skąd tak zaciekłe tvn broni LC. Nie omieszkali pokrytykowac tego ruchu w sylwestrowych faktach. Bronią sprawy przegranej... Akt desperacji? Nie mam pojęcia, nie rozumiem tego.

Biological Manifold napisał(a):
....
To całkowity precedens, najbardziej zbliżona sytuacja z punktu akcjonariuszy, to chyba na cedc była.


Znana jest Ci sytuacja banku spółdzielczego w Sanoku? ;)

Po tej akcji robili przygotowania do kolejnego przejęcia.

PEO dostało klientów razem z ich pieniędzmi. Część się wyniesie ale obstawiam że nie duża część bo ludzie mają zwykle jedno konto, na to wpada wypłata itd. Przenoszenie wszystkich zobowiązań jest problematyczne.

Z minusów dla PEO na pewno jest to że w Idea banku są/były pozakładane lokaty na stosunkowo wysoki procent - PEO będzie musiał się z tego wywiązać. Chyba że BFG pokryje ale wątpię - to jest pytanie do biegłych w bankowości.

BearHand napisał(a):

Ciekaw jestem jak ten deal wygląda po stronie Insignisa - 100% stopy zwrotu, zakładając że nie robili mniejszych transakcji po drodze Think


433 Insignis FIZ IDEABANK PLIDEAB00013 0,82 2019-02-12
434 Insignis FIZ IDEABANK PLIDEAB00013 0,78 2020-10-20

RKS

To asekuracyjne też się tu wpiszę: Famur - uzasadnienie w nowym wątku.

Bicie piany na tym wątku i nic więcej. W prawie polskim stoi jak wół że towar sprzedawany ma być zgodny z tym co sprzedawca obiecuje. Jeśli spółka napisała że można używać gry na starej konsoli ale w rzeczywistości nie działa to jest to towar niezgodny z umową. Kupujący może towar zwrócić.
Nie wiem jak jest w innych krajach na całym świecie ale podejrzewam że ta zasada lub podobna również obowiązuje.

@Joker, zatem odłożone zyski z lat ubiegłych posłużą na spłatę grzeszków z lat jeszcze wcześniejszych. Nie nazywalbym ludzi z hipotekami w złotych frajerami. Rządzący zdają sobie sprawę z tego że zrzucenie całej winy na banki odbije się wrzawą że strony złotówkowych.
Pozostaje przyglądać się bankom które nie ubabraly się w kredyty frankowe.

Jeśli ktoś śledzi sytuację na spółce nie będzie dla niego zaskoczeniem że spółka spogląda w stronę branży OZE. Obecny rynek im się kurczy, z powodu awersji do węgla.

Bankier link

@Bankrucik, czy przewidujesz w najbliższym czasie zakup spółek cyklicznych?

Vox napisał(a):
COVID 20" ???

Cytat:
Nowy szczep wirusa "wymknął się spod kontroli". Pilne spotkanie państw Unii Europejskiej


www.polsatnews.pl/wiadomosc/20...


Vox... spokojnie.

Wstępne informacje, choć jeszcze nie potwierdzone na 100% mówią że szczepionka jest skuteczna na nową "odmianę" wirusa. Jeśli info się potwierdzi to mamy dziś okazję zakupową, co poniekąd zgadzałoby się patrząc na obrót.

Niespełna 5k nowych zakażeń:

Polsat info

Ostra przecena, mały, okołoświąteczny obrót pomaga spadać. Z WIG20ścia jest z czego schodzić, doczekaliśmy się korekty. Możliwe że znajdą się jednostki które będą chciały rozłożyć podatek od zysku na lata więc część teraz sprzedają itd
Trochę straszy na WIG20 świeca miesięczna, oby ją pod koniec grudnia podciągnęli blackeye

@Joker, czyli jedziemy zgodnie z planem. Bardziej pozytyw niż negatyw ta kwarantanna. Zresztą, mało ludzi między świętami łazi po sklepach.

Kakarotto napisał(a):
...

Słowem jeszcze o WIG20 - wyjście ponad 2000pkt raczej się dziś nie uda, o ile nie pojawi się większy kapitał. .....


Jak to mówią "nie wywołuj wilka z lasu"

Mamy narodową kwarantannę:
bankier.pl

edit: w okrojonym zakresie

Vox napisał(a):

....
Da się bo przy dużej inflacji nominalnie rosnący dług realnie spada.
....


Coś tu pokręciłeś chyba że to skrót myślowy. To zdanie miałoby sens: gdyby nie powstawałby nowy dług to po pierwsze. Po drugie dług musiałby być stały a inflacja nawet nie tyle rosnąć co po prostu być.

Do przyczyn wzrostów należy dodać inflację. Nie mówię o hiperinflacji, ale o takiej zwykłej. Wartość cen akcji dziś a 10 lat temu to na "oko" można przyjąć że są o te -20% mniej warte z uwagi na utratę wartości pieniądza. To jest kwestia często pomijana, ale istotna na przestrzeni lat i dekad. Stąd np (to jest moja własna teoria nigdzie nie przeczytana) żadne indeksy czy za granicą czy u nas nie powrócą na stare poziomy. Surowce nigdy nie schodzą poniżej poziomów z przed dekady lub dwóch. Wzrosty wieloletnie są pchane przez tą niewidzialną siłę inflacji. Przykład:
- pszenica 400$ wcześniej coś koło 220$
- kukurydza 300$ wcześniej 150$
- miedź 800$

to są takie luźne dosyć pułapy ale już poniżej tego się nie zejdzie bo zwyczajnie pieniądze robią się z czasem zbyt bezwartościowe i nikt nie odda produktu za kwoty z którymi nic nie zrobi.

Mógłbym tu dopisać jeszcze złoto mimo że jest ono specyficzną kopaliną. Ale też jest zależność - koszty wydobycia, raz że trzeba sięgać po coraz biedniejsze złoża a dwa inflacja powoduje wzrost kosztów.

Dzisiejsza sesja zaczyna się od wyjścia ponad 2000pkt na WIG20.
PZU rośnie bo ma zielone światło na wypłatę części zysku, banki dostały dla odmiany zakaz ALE tylko na pierwsze półrocze - co dalej będzie? Wg mnie w drugim półroczu dostaną zielone światło i będzie dalszy wzrost banków - przynajmniej tych zdrowych.

Nawet pomijając pandemię to gospodarka zdaje się dostosowywać do obecnych warunków. Część biznesów nadal się kręci ale na nieco innych zasadach niż w 2019r. Sądzę że dzięki temu dostosowaniu się mamy wzrosty. Szczepionka również ma swój wkład ale sądzę że stabilniejsze oparcie daje zmiana nawyków ludzkich adaptujących się do okoliczności niż losowy wpływ szczepień.

Słowem jeszcze o WIG20 - wyjście ponad 2000pkt raczej się dziś nie uda, o ile nie pojawi się większy kapitał. Wzrosty na CDprojekt nie są poparte ogromnym obrotem a spółka ta jest odpowiedzialna za ostanie zderzenie się WIG20 z oporem 2000pkt. Jakby spółka podała ładne wyniki sprzedaży to oczekiwałbym sowitej niespodzianki przed końcem roku.

Przejrzałem fora. Ludzie klną na błędy w grze, ale odbiór samej gry w tym fabuły, rozgrywki jest pozytywny. Zaczyna pojawiać się cień szansy na odbudowanie tego produktu. Whistle

Edit: z opinii przeczytanych: nie znalazłem osoby która grając na dobrym sprzęcie narzekała na grę.

W momencie jak na obrocie pękło równe pół miliarda - nastąpiło spowolnienie transakcji. Dobrze to widać na interwale 15minutowym, jak volumen systematycznie, wręcz liniowo wygasa.

Przy cenie 268zł (w momencie pisania postu) mamy kapitalizację około 27 mld.
W zeszłym, całkiem udanym półroczu mieli 147mln zysku. Daleko tu do kapitalizacji nawet jak się przez 10 lat przemnoży (taka własna metoda). Jakby tak czysto spekulacyjnie udałoby się naprawić sprawę z PS4 bo to chyba tu głównie pies jest pogrzebany, to kto wie...Think
O powrocie do 400zł mowy być nie może - co by to było jasne.

Tylu użytkowników przeglądających dany wątek na forum to jeszcze nie widziałem. blackeye

Zwróćcie uwagę, że mamy dopiero 1 godzinę handlu a już prawie pół miliarda obrotu. Rynek przetrawił już tą informację o zwrotach za PS4 i dalszego załamania kursu nie ma. Byłem negatywnie nastawiony do spółki nie mniej trochę mi jednak szkoda, że się tak wydarzenia potoczyły. angry3

Christof_martin napisał(a):
rynek zagra w shorta


On już to zrobił:

RKS

MR_MONEY napisał(a):
Problem w tym że większość tych opinii to totalny trash talk Wielu z nich nawet nie rozumie w co gra że to role play i umiejętności się rozwija i na początku gry muszą być mało ciekawe bo taka jest idea RPG .Czytam gościa który marudzi że machanika gry jest nudna jak kompletnie nie rozwinal drzewka umiejętności.... .


To pokazuje w kogo producent gry celował: we wszystkich naraz. Zrobili coś dla kasy. Jak się robi coś dla kasy bez włożenia w to serca tylko czystą kalkulację to może i jakaś kasa się pojawi ale nie będzie to epickie dzieło jak to reklamowali.
Zabrakło mi komentarza właśnie w tym moim poprzednim wpisie. Gra sprawa wrażenia że jest tam coś dla każdego ale to powoduje że osoby lubiące strzelanki będą męczy się "craftingiem" i na odwrót.

Przejrzałem rożne fora i YouTube. Sporo wątpliwości. Niestety opinie o grze w jej wielu aspektach bywają dosyć odmienne, a to zły znak. Jeśli to miałoby arcydzieło jak to reklamowali to wszyscy powinni się zachwycać, zamiast kręcić nosem na różne niby drobne sprawy. Jedynie muzyka w grze jest ok, zwyczajnie nie znalazłem informacji gdzie ktoś ją krytykuje. Jeśli gra ma być wspaniała to opinie powinny być pozytywne, tak jak w\w ścieżce dźwiękowej.

O błędach w grze pisano dużo. Drobne kwestie są do naprawy, natomiast sytuacje gdzie ktoś nie może uruchomić gry martwią.

Są narzekania na sterowanie, z naciskiem na jazdę pojazdami.
Jedni sobie chwalą walki w grze inni kręcą nosem.
Większość chwali fabułę choć znalazłem informacje, że bez względu na wybór w opcjach dialogowych wątki toczą się tak samo a to już jest brzydka sprawa...
W sumie to chwalą grafikę w grze, z tym że to też tylko osoby z dobrym sprzętem w domu. Stare konsole podobno leżą i kwiczą.

Podsumowując: gra wydaje się być dobra, ale nie jest to nic wybitnego. Kiedyś grałem trochę w gry, jeśli jakaś gra stawała się klasykiem to dlatego że nie dało się znaleźć punktu do krytyki.

Wahałem się z zapisem i los zdecydował za mnie bo zapisy były do godziny 15. Czemu zwlekałem?
Jeden powód: rowery to nie jest coś co można beztrosko kupować jak opony do auta. Rower się ogląda i przymierza. Inne rzeczy z ich oferty można kupić bez oglądania, tylko są wyjątki. Taki kask. Ryzyko niedopasowania kasku jest spore. Jestem sceptycznie nastawiony w powodzenie tego biznesu. Sądzę że mogli by ofertę rozszerzyć o jakieś ubrania sportowe z góry ustaloną wymiarkówką.

22 lipiec2020
Kakarotto napisał(a):
CD swoimi notowaniami i wagą w indeksie wig20 może pociągnąć wszystko w dół przy niesprzyjających wiatrach. Jedyna nadzieja w CD że korekta pójdzie w trend boczny.
1październik2020
Kakarotto napisał(a):
Nadal podtrzymuję zdanie powyżej. Dla amatorów kresek to polecam wykres tygodniowy. Kwestia czasu aż zacznie się przerzucanie gorącym kartoflem.


Proszę moderatora żeby drugi raz nie kasował mojego posta, a jak to robił to napisał na priv dlaczego to zrobił (chyba że poszło hurtem kilka postów z wątku z racji zamieszek się tu dziejących a mój post poleciał przypadkiem)

Podkreślałem, jak wyżej że gra na akcjach CDprojektu jest niebezpieczna. Wycena idzie o jedną grę, w przypadku jej zawalenia kurs tonie. W poniedziałek przy potężnych obrotach co bardziej zapobiegliwi stwierdzili że nie będą czekać na dzień premiery i zaczęli sprzedaż. Obroty pokazują, że wielu poszło w ślad za pierwszymi.
Już pominę starą zasadę, że kupuje się plotki a sprzedaje fakty, a wycena tej czy tamtej spółki zwykle sięga kilku miesięcy do przodu. Pod co na dziś dzień, spółka ma rosnąć? Co takiego się wydarzy za pół roku?

CD zwala właśnie WIG20. Dzieje się to czego się obawiałem. "Magią" chyba jest to że dzieje się to w kluczowym momencie, bo WIG20 musnął 2000pkt i zawraca.

WIG-energia zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami ruszył. Ma przed sobą do sforsowania poziom 2000pkt. Jeśli tego nie przebije, dalej obowiązuje trend boczny. Zapatruję się jednak na to pozytywnie, gdyż plotki o wynegocjowaniu dodatkowych mld na transformację energetyczną mogą stać za wzrostami.

Dla WIG20 wspomniany wyżej wigenergia, byłby dobrym stabilizatorem. Zbalansował by korektę indeksu banków - te chciałyby korektę.

Jednakże są to dosyć pozytywne scenariusze. Niepokój zasiewa dzisiejsza świeczka na wig20. Indeks ma brzydki zwyczaj wychodzenia nad opór na bardzo wysokich obrotach po czym schodzi płynie i rozpoczyna solidniejsze spadki.

Co do jutra to możliwe, że kwestia Weta będzie rozwiązana - bez względu na wynik - da ona stabilizację.

Wig20 nieubłaganie ciągnie do poziomu 2100. Banki i surowce urosly, została energetyka. Czy ma ona podstawy? Sądzę, że tak. Obecna przepychanka z Weto wygląda mi na zasłonę dymna. W grze może być chęć wyszarpania większej kasy na przejście na zieloną energię.

sasky napisał(a):
Typowy flash crash, czyszczenie stopów czy przeciek?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/f...


Nie taki typowy. Czyszczenie stopów co widziałem do tej pory miały miejsce na dużo mniej płynnych spółkach. Często gdzieś w początkach stycznia. To co tu się dziś odwaliło pachnie "sprzedażą faktów" z kilkudniowym wyprzedzaniem.

W dalszym ciągu uważam tą spółkę jako tę o podwyższonym ryzyku, Speak to the hand

Ing ma awarie a na giełdzie wzrosty. Jak awarie naprawia i zaczną się spadki to jeszcze okaże się że to głównie tzw. "indywidualni" sypia i zatapiają giełdęblackeye

Joker nie wiem dokładnie o których spółkach myślisz, kiedy mówisz że jest duże rozwarstwienie. To co ja widzę to odwrót od spółek covidowych. Natomiast sam coraz przychylnie patrzę na spółki typowo wytwórcze i oparte o surowce. Podzielam również optymistyczne zapatrywanie na banki. Możliwe że za rok, wielu patrząc wstecz będzie się zastanawiać gdzie mieli głowę nie kupując wielu zdrowych spółek, a będących w promocyjnych cenach.
Spoglądam też na spółki typu OZE, choć nie jestem w tym oryginalny. Trąbią wszędzie, że w tym kierunku świat, przynajmniej ten "stary" idzie. Mnie natomiast martwi czy znajdą się dostatecznie duże pokłady pieniądza, aby to OZE finansować Think

Ale cisza na wątku. Czyżby Wszyscy zajęci zakupami?
W grze jest poziom 1900. Wyżej jest 2100 i coś czuję, że indeks ciągnie tam nieubłaganie.
Dokłada się do tego że ropa zerwała się z łańcucha (trendu bocznego) i brnie do góry,
Miedź rośnie i rośnie - a Cu ma doktorat z ekonomii... Think

Spoglądam na ten wątek i taka pierwsza myśl jaka pojawia się w głowie: to rutynowo trzymać print screeny stanu kont bankowych wszelakich. Shame on you

Jest przewidywany animator stabilizujący kurs?

flesz napisał(a):
Dzisiejsze info to taka piękna bajka: Będzie wszytko - mega zyski, przejęcia, eko-inwestycje, sute dywidendy..... Świat jest nasz! hello1 hello1 hello1


W sumie to ja już na takie opowieści nie zwracam uwagi. Każdy prezes spółki, obojętnie jakiej, mówi zawsze to samo. Później raz, że nikt tego nie pamięta, a dwa to, że bajki nie są wiążące blackeye

Flesz, co masz dokładnie na myśli?

Co by nie mówić, to przynajmniej są świadomi tego, że paliwa płynne pomału odchodzą w przeszłość. Jest szansa, że nie obudzą się w ręką w nocniku za dekadę lub dwie.

Wstrętna świeczka z wczoraj zaniechana. Dziś WIG20 zatrzymał się równiutko na oporze 1860. Jest to opór nie byle jaki, bo pod nim WIG20 spędził całe wakacje. W żagle dmuchają szczepionki i chęć ludzi do wyrwania się ze stagnacji. Po takim listopadowym rajdzie trudno jest mi uwierzyć że z marszu indeks przebije opór. W teorii zniknięcie problemu wirusa byłoby niczym zerwanie łańcucha u nogi gospodarki.
Zabawne jest to że w 2019r. zapowiadano początek spowolnienia. Może się okazać że wirus zafundował nam przyśpieszony kurs bessy?

Z ciekawostek: surowce wszelakie rosną przez ostanie pół roku. Ropa dziś wyrwała się z bardzo długiego trendu bocznego. (Im dłuższy trend boczny tym dalszy ruch wychodzący.)

Banki odbiły koncertowo. Jednak wg mnie robi się już niebezpiecznie na dużych spółkach. Wczoraj to popołudniowe zejście nie wyglądało za dobrze. STS na dziennym na wielu spółkach wykręca się już ku dołowi i tęskni za korekta.
Pozostaje obserwować siłę rynku, bo ten ma fundamenty ku wzrostom. Już pomijam szczepionki ale to że ludzie chcą wrócić do normalności i to może dać siłę gospodarkom.

Jeszcze 30 minut do zamknięcia sesji, jednak ta świeczka którą rysuje WIG20 w poniedziałek wygląda co najmniej źle. Do tego malejący obrót w ciągu kilku ostatnich dni...Boo hoo!

Po co zmuszać? Ludzie sami się zgłoszą, może poza plaskoziemcami i foliarzami.

@Vox, ale wiesz że wchodzimy właśnie w korektę? blackeye

Warto obserwować skalę przeceny bo to będzie wskazówka na siłę rynku.

I kupili 40% akcji, a reszta nie miała zamiaru się rozstać z papierem.

Stooq.


Dywergencje zwiastują zmianę kierunku. Tylko że jest to wszystko palcem po wodzie pisane bo są one na interwale dziennym. Przy tak mocnym rynku może być problem.

Tak zasadniczo to nie spotkałem się z ani jedną opinią, od kogokolwiek kto by zakładał trzymanie tej spółki w portfelu na długi termin. totalnie nikogo. Czy to osoby prywatne czy to vlogerzy czy artykuły giełdowe. Boo hoo!

Też sądzę że do dołków z marca już nie dotrzemy.
Zastanawia mnie korekta, trudno się analizuje teraz wig20 bo allegro i CD równoważą pozostały skład wigu20. Jakieś dywergencje widać ale to na godzinowych. Rynek chyba wyczekuje na jakiś sygnał...

To już mamy hossę? ;)
Chyba jest już taki wątek. Jednakże wzrosty zdają się hamować, WIG20 strasznie się dziś męczy z poziomem 1800pkt. Jakaś korekta by się należała jak psu buda. Niektóre banki zrobiło od dołka....+50%!

Kurs ewidentnie ma ochotę na test 50zł.
Do tego ten wysoki wolumen, zresztą nie tylko na Orlenie.

Jak robi się ciasno na rynku szczepionkowym to nie dziwi mnie to, że insiderzy sprzedają akcje. Na tych szczepionkach może nie dać się porządnie zarobić...

Pojawił się akcjonariusz >5%

>5%

Akurat pamiętam tą transakcję z zeszłego poniedziałku - trudno było jej nie zauważyć przy totalnym braku zainteresowania spółką.

Podali też dziś wyniki za kwartał III

Raport III 2020r.

Przychody +20% kwartał do kwartału. Zysk też większy. To co mnie kłuje w oczy to że sobie podnoszą wynagrodzenia, po trochu to robią ale to się odbija potem na wyniku. Tam pracuje na stałe 5 osób - no chyba że mają jeszcze jakiś ludzi na umowy zlecenie i tego nie opisują.
Wynagrodzenia 200 000 na kwartał na 5 osób to sporo, nawet jak się odliczy składki itd. Wychodzi na rękę coś około 23k Shame on you

Mało popularna spółeczka.

Ostatnio udało im się rządowy kontrakcik wyłapać.
Kurs wyskoczył i uderzył w widły.

Link

25zł nie zostało jeszcze wybite, to się na razie czai na tym poziomie w celu obrania dalszego kursu. Wg mnie raczej pójdzie górą. Wstępnie jakaś korekta, gdzie? Nie wiadomo bo po lewej masz długi boczny trend i masę poziomów malutkich. Na razie jest to mocno wykupione na dziennym. Tygodniowy wygląda nawet ok, RSI i MACD rosną. Wolumen też rośnie. Na końcu dodam że 25zł to bardzo mocny opór. Na tym poziomie w latach poprzednich kurs miał mocne problemy (w obie strony).

Jako ciekawostkę dodam (chociaż miesiąc jeszcze się nie skończył) to tak długą białą świecę na miesięcznym, mieliśmy na tym walorze 11 lat temu blackeye

Kapitał spekulacyjny sobie poszedł. Kurs wrócił na dawne tory. W najbliższy poniedziałek raporcik thumbright

Wczoraj w wiadomościach przebąkiwali że przez wysokie tempo zarażenia możliwym stać się może że szczepionka będzie niepotrzebna. Z szacunkowy wyliczeń za kilka miesięcy połowa Polaków przejdzie chorobę, uodparniając się w jakimś tam stopniu tworząc tym samym odporność gromadna.
Kłóci mi się to że stwierdzeniem że przeciwciała utrzymują się we krwi do 3miesiecy. Ale czy te przeciwciała warunkują odporność, czy są w organizmie jeszcze jakieś inne blokery choroby to już nie wiem.

Szutnik napisał(a):

"Kupuj plotki..." to jest coś innego


Jak nie? Wcześniej pisałeś że firma nie ma jeszcze "nic". Czyli : ogłosili plotkę że już prawie mają, a prezes sprzedał fakt - tylko że jest to jakieś fakt o którym on wie a reszta nie.
Kupuj plotki.... po prostu zrobili to jednego dnia, zamiast kilku tygodni, ot różnica.

Tak czy siak, szczepionka w końcu się pojawi, Na stooq, jakoś ze dwa dni temu, była informacja że 10 firm jest w bliższym końca etapie otrzymania skutecznej szczepionki. Jak nie oni to ktoś inny.

Szutnik napisał(a):
A to jest piękne i przy okazji wystawiające super opinię tej Pfizerowskiej szczepionce i procesowi jej wdrożenia :
CEO Pfizera sprzedał 62% posiadanych akcji w dniu ogłoszenia "sukcesu" koncernu w produkcji szczepionki hello1 3some hello1
markets.businessinsider.com/ne...


Kupuj plotki sprzedawaj fakty.

pandorinium napisał(a):

Zapewnisz ludziom dojazd? Bo jak mają jechać pociągiem na szczepienie to mogą się zarazić od podróżnych i tyle z tej szczepionki.


Jeśli o mnie chodzi, to nie, nie zapewnię ludziom dojazdu blackeye

Banki ładnie rosną. Marzeniem ściętej głowy byłoby odbicie z roku 2009. Wtedy cały okrąglutki rok banki rosły.

pandorinium napisał(a):
Nie wiem jak, ale wolałbym aby podawali konkretne dane a nie że w sumie to działa, ale nie wiadomo jak i jak długo.


Przeciętnemu Kowalskiemu info ze działa wystarcz.

Co do logistyki to nie widzę problemu zeby to osoba podjechała do dużego miasta gdzie jest owa zamrażarka. A nie żeby zamrażarki krążyły po miasteczkach.

@Szutnik, mówienie że nie mają nic, nie jest prawdziwe. Mają wiedzę i doświadczenie w zakresie badań nad wirusem. Zaraz będzie to rok doświadczeń.
W momencie ukazania się publikacji naukowych na temat sukcesu szczepionki będzie już za późno na robienie "zakupów ".

O ile dopuszczam zimową pandemie 2020/2021 to w 2021/2022 temat przejdzie do historii.

flesz napisał(a):
Mnie zastanawia, dlaczego ten Pfizer jest na tym samym poziomie cenowym co w styczniu, gdy o covidzie i pracy nad szczepionką nie mogło być mowy. O ich produkt który ma uratować świat będą się zaraz rządy licytować, a wycena zmienia się kosmetycznie? Ktoś to uzasadni?


Jest już aktualnie 10innych szczepionek w końcówce swoich badań. Druga sprawa to to że próby zarobienia ostrej kasy na nieszczęściu może wywołać skandal. Innymi słowy, choć wcześniej nie brałem tego pod uwagę, otoczenie może wywrzeć nacisk na obniżenie ceny za pojedyncza dawkę szczepionki. Próby zerowania na ludziach na sprawie ogólnie znanej przyklei firmie łatkę hieny.

Czytam jakieś teorie spiskowe na temat obecnych wyborów w USA. Podobno wszystkie kartki do głosowania zostały oznaczone znakiem wodnym. Mają być teraz zliczone.Czy to prawda, nie mam pojęcia. Jest to info z przed kilku dni, choć trudno uwierzyć w to że nikt tego w trakcie wyborów nie zauważył.

orzech napisał(a):

Tylko jak się dokładnie wczytać w to info o szczepionce to jakoś mega różowo to nie wygląda...a kurs Pfizer powinien orbitować...


Owszem, też pisałem o tym wyżej. Kurs powinien być wyżej. Jednakże, z początkiem epidemii mowa była o tym że na szczepionkę poczekamy do roku 2021. Sporo czasu już minęło, tak więc kwestia miesięcy i szczepionka będzie. Zresztą, już w środę ma być podpisana umowa o zakup szczepionek.

Osobiście na taki news patrzę ostrożnie bo parę miesięcy temu ktoś ogłaszał podobną rewelację i tak jak kurs wystrzelił tak szybko potem zleciał. Pfizer - dziś ma problemy z utrzymaniem wystrzału.
To jest w sumie mało istotne, jak nie Pfizer to zarz inna firma wymyśli szczepionkę. Jak nie druga to trzecia. Sporo czasu już minęło na badania. Gra w szorty zdaje się być teraz bardziej ryzykowna. Akumulacja dobrych spółek, czy to już czas? Myślę że pomału tak.

flesz napisał(a):
Nie za wcześnie na rysowanie świeczek dziennych i ocenę wolumenu? jest 10:20


Za wcześnie, ale jej kształt i to jeszcze nad luką uruchamia mi sygnał ostrzegawczy.

Na WIG20 aktualnie 10:06 robi się bardzo, baaardzo brzydka świeca dzienna....

Jak na ogłoszenie przedwstępnego lock-downu to reakcja na giełdzie dosyć słaba. W kość dostały spółki typu CCC reszta niewzruszona. Think

Joker napisał(a):
Tak jak zauwazyl CNN to z malych miasteczek glosy pospllywaly, a w duzych aglomeracjach nadal sa liczone a w nich Biden zazwyczaj mial przewage, wiec jeszcze nie jest to przesadzone.


Czy przypadkiem już takie proporcje gdzieś nie widzieliśmy? blackeye

WARRIOR MET COAL - na tygodniowym powstaje coś na kształt 3 białych żołnierzy. W teorii jest to formacja odwrócenia trendu. JSW idzie zgodnie z tym kierunkiem.

W ostatnich wyborach w USA Trump miał przegrać z kretesem wg sondaży. Tak, że: relax, take your time.

Zabawa w Eski jest obarczone dodatkowym ryzykiem w postaci ostrych szarpnięć: wybory w stanach, a u nas pinpong na wsparciach.

PZU faktycznie korci ale też mogą wyrzucać Ci co kupili przy wsparciu 20,4zł i okolice. Niestety całość rynku wygląda tak jak próba dotarcia do miejsca gdzie się podłoga zerwała puke_l

Edit do mojego poprzedniego wpisu. Tam miało być "wszystko na wsparciach" nie na "oporach" rzecz jasna. blackeye

Jesteśmy w połowie sesji więc generalnie wsparcia zadziałały. Dobrze jest teraz czekać na wyniki wyborów w USA. Najgorszy scenariusz to wygrana jednego (obojętnie którego) kandydata "o włos" - mogą zacząć skakać sobie do gardeł.

Joker napisał(a):
Wow. Ksenony, alufelgi, przyciemniane szyby. Niesamowite.
Powaznie to sa argumenty? Karetki zadnej Panstwo w tym roku nie sfinansuje?
Rozumiem, ze brak pomocy przedsiebiorcom jest zla, pomoc im tez jest zla?

W glowach sie juz poprzewracalo spoleczenstwu.


Takie newsy mają uderzyć w osoby najmniej zarabiające. XXI wiek wypadałoby pomału oduczać się dziadowania, chociażby w urzędach.

Tyle co ludzie dostali kasy od obecnego rządu to szkoda gadać, ale ciągle mało i mało. Zaślepieni, nie widzą że na zachodzie kraje się zamykają, a drą dzioby że u nas cmentarze zamknięto.

Wig20, mWig, sWig - wszystko na oporach. Sytuacja patowa. Otoczenie wygląda bardzo źle. Najlepiej wyczekiwać na kolejny cios - możliwe że wyniki wyborów w USA pogrążą rynek.


dividend_loco napisał(a):


A teraz mały APEL na wszystkich...

Na razie to forum pokazuje mi się ze strony raczej paczki wzajemnej adoraci...

Jeśli ktoś nie musi tu zaglądać, bo bolą go oczy, umysł i jeszcze parę innych rzeczy to nie powinien wręcz tu wchodzić.

Temat jest moim pamiętnikiem i może wejść tu każdy, ale nikt nie musi.

Jak komuś coś nie odpowiada to może przeznaczyć ten czas na cos pożytecznego, np. zrobić starszej sąsiadce zakupy, naprawić w końcu kontakt w mieszkaniu, cokolwiek...blackeye

Bardzo możliwe że stracisz kasę na spółkach skarbu państwa. Oczekujesz od nich regularnie płaconej dywidendy w czasach w których rząd szuka rozpaczliwie pieniędzy gdzie popadnie. Zapewniam Cię że nie ma na tym forum osoby która by nie przejechała się na tych spółkach. Jedyna szansa to taka że spółki oberwały mocno i jeśli, podkreślam jeśli covid odpuści na wiosnę to może być odbicie. Ale może być, czyli nie musi. Innymi słowy: ryzyko jest duże.

Swoją drogą jak chcesz mieć te 3-5% zysku to już lepiej wsadź pieniądze w obligacje skarbowe oparte o inflację. Pierwszy rok słaby ale przy tej inflacji co mamy teraz i przy tych stopach procentowych nie ma lepszej stabilnej inwestycji na termin 4 do 10 lat.

Dzisiaj padła informacja ze spółki skarbu państwa lub tam gdzie SP ma swój udział, mają się dorzucać do budowy szpitali tymczasowych. Kupowanie teraz tych spółek jest pod względem dywidendy mało racjonalne.

O CDR pisałem na wątku CDR. Oni stawiają całą (prawie całą?) wycenę akcji na tę jedną grę. Jak ona nie wypali to ciągnie indeks. Teraz doszło allegro. Debiut piękny. Jeśli pociągnie w dół do wig20 runie. Nie widzę w WIG20 ani jednej spółki która przy obecnych warunkach jest w stanie przeciwstawić się przecenie. Może ewentualnie telekomy.

Taka prośba do forumowiczów (tak Vox, do Ciebie też blackeye ) żeby nie rozgrzebywać tematu 'wojenki domowej' na tym forum. Wszędzie już o tym piszą i na mdłości już zbiera. Nie każdy ma ochotę oglądać "doświadczonych życiem" milenialsów, drących papę gdzie popadnie.
Dla osób nie w temacie: temat aborcji zawsze jest wyjmowany dla przykrycia innych tematów. 20 (albo 26?) października rządzący zrobili rozporządzenie o szczepieniach. Art 36, tam jest że w przypadku chorób zaraźliwych istnieje możliwość użycia przymusu żeby ludzi szczepić. - To jest temat do przykrycia. Może są inne. Nie znalazłem.

Maupa_w_niebieskim napisał(a):
Otóż to. "I Ty możesz być kierowcą Seicento". A póki co, jak widać po dzisiejszej sesji znaczna częśc inwestorów wzięła sobie do serca głowne hasło obecnych protestów i oddala się chyżo.


Łączysz spadki na giełdzie z protestami?

Vox napisał(a):
Mamy mocne wsparcia do pokonania.
Jednak jeżeli wjedzie stan wojenny "lub inny podobny"
możemy testować dołki marcowe.
.


Zdajesz sobie sprawę że 95% ludzi w tym kraju ma generalnie w głębokiej d..... to co kolejne rządy robią? blackeye

Tak czy siak, niech kursy akcji spadają. Zakupy na promocji to zakupy udane.

Podzielam Twoje zdanie Joker, praktycznie w całości. Gadanie o wojnie to absurd. Dzieciarnia wychowana na dobrobycie zaczęła snuć obawy o utracie swojego cukierkowego życia.
GPW leci. Cierpliwość wskazana. Potem zakupy. salute

Wypłacali co kwartał. Teraz przestali.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 8 maja 2013
Ostatnia wizyta: 28 stycznia 2021 16:52:03
Liczba wpisów: 1 021
[0,28% wszystkich postów / 0,36 postów dziennie]
Punkty respektu: 15

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 2,086 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +152,44% +30 488,92 zł 50 488,92 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d