pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kakarotto

Kakarotto

Ostatnie 10 wpisów
Rynek win rozwija się w kraju. Co roku pojawiają się artykuły w necie o zwiększonym udziale spożycia wina na tle pozostałych alkoholi (to dobry zwyczaj bo może odejdzie w niepamięć niechlubny zwyczaj upijania się w trupa na bazie alkoholi mocnych). Czego można się czepić to jakość części sprzedawanych przez spółkę produktów. To, póki co, nie ma wpływu na sprzedaż, bo standardowy polski konsument nie jest w stanie rozpoznać/odróżnić wina dobrego od złego.

Na mirbudzie i aseco masz już coś na kształt dywergencji. Ostrożność wymagana. W sumie to na mirbudzie to dosyć dobrze widać.

Z treści artykułu to nie wynika.

bankrucik napisał(a):


tutaj kilka ciekawych słów od prof. Ewy Łętowskiej..

konstytucyjny.pl/nieoczekiwane...


Bardziej żałosne niż ciekawe. Stwierdzenia typy "Zatajono przez klientelą to, co było oczywiste dla banków: że kurs PLN/CHF musi się zmienić w czasie długoterminowej umowy kredytowej." nawet nie chce mi się komentować. Trzeba mieć poważna niedobory inteligencji żeby nie powiązać walut z tym że ich kurs zmienia się w czasie.

Druga sprawa to to że ta delikwentka nie wie lub udaje że nie wie, że w czasie gdy podpisywano umowy frankowe, waluta ta była "trzymana na sztywno".

Na wtorek/czwartek zapowiadany jest wyrok w sprawie kredytów frankowych. Nie chce mi się nawet wypisywać co i jak, pełno informacji jest w necie.

Ustanowienie jakiś ram, ustabilizuje rynki. Mam jednak obawy, że będzie przynajmniej krótkotrwałe uderzenie. Na WIG-banki na dziennym widać długie dywergencje. Oby cios nie był mocny, bo utopi to trend boczny na WIG20, a ten kolejno pociągnie mniejsze spółki. Małe spółki mają z czego już schodzić więc pretekst grubszego kalibru może wywołać spadki.


Ping-Pong napisał(a):
Dzisiaj został opublikowany raport dot. wypłacalności i kondycji finansowej
biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

W tymże raporcie są podane pewne wskazówki dot. dywidendy


Str. 70. Podają dwa warianty. 3,02zł lub 4,16. Oczywiście KNF może powiedzieć "nie", a spółka uwzględnia w swojej polityce rekomendacje KNFu.

Nie tylko rynki uodparniają się na powtarzające się czynniki. Wystarczy rozejrzeć się po ulicy. Rok temu było mniej zarażeń a ludzie siedzieli zamknięci w domach. Dziś? Średnio co 10 osoba u mnie w mieście chodzi bez maski i nic sobie z tego nie robi. Bywa nawet że i w sklepie kupujący maski nie mają, a reakcji ze strony sklepu brak.
Temat covidowy robi się przestarzały. Może już jest?

Jak widać najważniejsze są głosy wyborcze a to że podatnik zapłaci to już nikogo nie obchodzi.
Pogardliwie można stwierdzić że szantazysci, odgrażając się przemocą postawili na swoim. Te praktyki stosowane przez pojedynczych ludzi na ulicy normalnie kwalifikowane są jako rozbój itp. W przypadku kopalni jest to tzw. wsłuchanie się w potrzeby strony społecznej.

Zaczęło się. Górnicy domagają się przedłużenia na następne lata tzw. gwarancji zatrudnienia. Komuna i socjalizm jak widać w niektórych miejscach w kraju nadal ma się całkiem dobrze.

Link

Czasem aż dziw bierze, że takie miejsca/zachowania jeszcze istnieją d'oh!

W moim odczuciu tu nie chodzi o fundamenty na chwilę obecną a raczej o "ogłuszenie" drobnych inwestorów. Bo to co się teraz dzieje + jsw i ceny węgla, stwarza bardzo dogodne warunki do paniki.

Kolejne info o skupie akcji. O dywidendzie można zapomnieć.

Link

Le rom co jeżeli część akcjonariuszy nie odpowie na skup akcji? Czy przypadkiem wtedy nie dojedzie do zmiany procentowej w akcjonariacie? Ano, zmiana nastąpi. blackeye

Ja Dyabeu napisał(a):
...OFE i TFI to niewiele ponad 10%, wg mnie bez znaczenia...Samo NN OFE ma 10,75% więc nie wypisuj bzdur.
Link

A tutaj mamy świństwo z punktu widzenia akcjonariuszy mniejszościowych:

https://stooq.pl/n/?f=1410843

Na skupie akcji korzystają zwykle "duzi".

Dla lubiących teorie spiskowe: jest to sprytna droga do nacjonalizacji banku.

Na tygodniowym (tak jeszcze jutro jest dzień!) rysuje się doji. Jak ktoś spojrzy w arkusz zleceń to jest on właśnie odbiciem tego doji. Na dziennym, jest coś w rodzaju formacji "zasłony ciemnej chmury". Można też uznać, że mamy swego rodzaju sprzedaż faktów. Rosło pod nadzieje, że spółka wejdzie w OZE, a to nie była żadna tajemnica.

Czy wolumen jest jakiś wielki? I tak i nie. Dziś mamy ponad 8 mln akcji. Kilka razy więcej niż zazwyczaj. Natomiast w puli spółki jest tego zdecydowanie więcej.
Tyle jeśli chodzi o technikę.

Fundamenty przemawiają mimo wszystko za wzrostami. Nawet jak się weźmie pod uwagę likwidację kopalń... o ile to faktycznie nastąpi przed tym jak się ten cały węgiel skończy.....
OZE, jako źródło energii, jest niestabilne i tyle.


Mamy oficjalny komunikat odnośnie wejścia spółki w segment OZE

famur.com/download/filedisplay...

Było to poprzedzone komunikatem z 23 grudnia o tzw."intencji"

stooq.pl/n/?f=1395828&sear...

Mijają równo 3 miesiące i z intencji rodzą się fakty.

Technicznie kurs ślizgał się na poziomie 2,50zł. Dziś z racji silniejszych spadków na szerokim rynku poziom ten padł, żeby na pół godziny przed zakończeniem sesji wystrzelić do ceny 2,84zł, przy bardzo solidnym wolumenie.

Zapewne dziś bardzo dużo SL wyleciało...

kokospl napisał(a):
Nowego akcjonariusza? O kogo Ci chodzi?
Z potencjalnego wyjscia Asseco z GPW nie ma co sie cieszyc, to bylaby kolejna spolka z potencjalem i perspektywami, ktora by odeszla, oslabiajac tym samym i tak juz bananowa gielde...


Jak to o kogo chodzi? No a gdzie pójdą akcje OFE jak część ludzi zapisze się do ZUSu zamiast do nowego IKE? blackeye

kokospl napisał(a):
Cyfrowy Polsat


No to muszą się śpieszyć, bo jeszcze chwila i będą mieli nowego akcjonariusza >5% w postaci SP blackeye

Prośba do moderatora: żeby połączyć w jedne wątek sprawy likwidacji OFE. Temat odżywa bo i prawo się do niego pojawia.

Na pewno będzie to szerzej dyskutowane, bo pojawiają się głosy o... nacjonalizacji spółek giełdowych.

NeVeS, jakiś link do tego co napisałeś?

Na 1,37 też czeka 100k sztuk papierka, ale co z tego?

Spółka jest mała i mam obawy, że ktoś może mieć chęci, aby zdjąć ją z giełdy. Żeby to zrobić wcale nie trzeba nie wiadomo jakich pieniędzy. Wszystkich akcji jest 5 720 000 sztuk, z czego na wolności lata 42,85%. Wg mnie ten procent jest mniejszy, po prostu są jakieś osoby lub podmioty które sukcesywnie zbierały papierki, czego obraz mamy z dziś.

Spółka mogła by zrobić jakąś emisję, dorzucić do tego swoje uciułane pieniądze i poszerzyć sprzedaż o hipermarkety. Chyba, że już tam sprzedają ale nie spotkałem tam ich win.

Dziś powtórka z rozrywki z przed kilku miesięcy? Możliwe, że wchodzi kolejny akcjonariusz - tak spekuluję.
Podbicie kursu było, teraz zapewne drobni wyczuli moment, żeby na wyścigi pozbyć się akcji.

Inwestowanie długoterminowe to nie jest myśl przewodnia GPW. Tutaj trzeba "już, teraz, zaraz - mając 100zł w kieszeni stać się dnia następnego milionerem" blackeye

22 marca 2021 - będzie raport roczny za cały rok ubiegły. Pewnie kolejny mały wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Ciekawość moją budzi sprawa zaległości po bankructwie Piotra i Pawła. Z serwisów wynika że zażalenie na wyrok sądu rejonowego nic nie dało. Szkoda bo 90% kasy która w tym felernym sklepie została jest już nie do odzyskania. Bardzo nie ładnie. Oby firma wyciągnęła wnioski i nie dała się już tak wpuścić w maliny.

Piotr i Paweł

Szutnik, interesujesz się tym co jest w USA. Czy te spadki obligacji w stanach nie są przypadkiem wynikiem jakieś realizacji zysków na takowych?

Z moich kresek wyszło mi, że WIG20 zdecyduje o swoim losie 19 lub 21 marca.

absmak napisał(a):
Czyżby długo oczekiwana korekta ?

Tak, przynajmniej lokalna jeśli chodzi o USA. Chociaż te ich spółki technologiczne, porosły.... jest z czego schodzić....

Co ciekawe złoto też leci ale to już raczej takie zerwanie się wodospadu mamy, więc jeśli chodzi o złoto to już bliżej końca spadków niż jego początków.

Martwić może WIG20, męczony w trendzie bocznym. Nie rósł jak inni rośli a spadać lubi w ślad za tymi właśnie innymi. Nie pokuszę się o prognozę bo za wiele sprzecznych sygnałów, za to ewidentnie widać że długo nie będziemy już czekać na rozwiązanie tego dylematu - max 2-3 tygodnie.

Joker napisał(a):
Czyli odpuszczenie sobie IPO nie było złą decyzją skoro teraz można brać poniżej 50 zł? Think


Firma która zrobiła dwie gry na których zarabia, reszta gier to margines. Gry się nudzą, te dwie też się kiedyś znudza i co wtedy? A utrzymanie pracowników kosztuje. Na tej spółce jest więcej spekulacji niż realnej inwestycji. Przecież nie wiadomo czy uda im się zrobić kolejną grę ściągająca pieniądze z dzieciaków. Spora loteria.

le rom napisał(a):
angry3 Jak wyżej - tu nie o kasę chodzi, a o lukę strat i jak ją zlikwidować w przyszłości - czas niedokonany - to tyle w tym temacie.


Jeśli nie chodzi o kasę to rozumiem że wątek powinien pojawić się na innym forum niż giełdowo-ekonomicznym? blackeye
Żeby było jasne: NBP nie jest od tego, żeby spłacać czyjeś długi. Nie wiem czemu jakaś dziwna narracje krąży po internecie, jakoby miało być inaczej.

PKO jest w dobrej sytuacji rozważając to w kontekście kredytów frankowych. Może pozwolić sobie na zabawy w ugody. Warto tu podkreślić, że ugoda jest wtedy, kiedy obie strony wyrażą na nią zgodę. Swoją drogą bank sporo spraw wygrywa więc, nie jest powiedziane, a zabawne sporo osób siedzi i kalkuluje w banku pieniądze, nie jest pewne jakiej jakości będą to ugody i chyba co najważniejsze czy będą atrakcyjne dla kredytobiorców.

Le rom nie odpowiedziałeś na moje pytanie. W tych linkach nie ma nic na temat dorzucania kasy z NBP.

Skąd bierzecie te brednie informacyjne jakoby skarb państwa miał dorzucać się do tych kredytów? Poproszę o link.

@addison papier miał wyskok na 1,4zł bo wchodził nowy akcjonariusz. W sumie nie taki nowy bo jakoś powiązany z głównym akcjonariuszem. Dla dla ciekawskich to dodam, że na innym "forum" w trakcie jak wchodził nowy akcjonariusz miał miejsce niewyobrażalny hejt na spółkę.

Z nowszych wieści to nadal trwa walka wierzycieli z nowym właścicielem po Piotrze i Pawle. Zupełnie mnie to nie dziwi, bo w przypadku Teliani jest tak, że mieli odzyskać 10%. Ten cały układ który zaproponowano był niezbyt uczciwie skalkulowany. Głosami najliczniejszych ale za to ilościowo najmniejszych wierzycieli przepchnięto to w sądzie. Zastanawia mnie co się tam w sądzie działo że to zostało przez sąd zaakceptowane?

Teliani ma tam sporo kasy do odzyskania, było tam coś 400k.

Link dla handlu

Zabawa na śmieciowych spółkach zawsze jest taka sama: dużo zabawy, dużo emocji, ale koniec końców to i tak wszystko spada, a większość na tym traci. Zabawa w te całe wyciskanie shortów jest niebezpieczna dla kieszeni, szczególnie tyczy się to nowych spekulantów, którzy to z idealną precyzją lubują się wchodzić za późno. Łapki pourywa i tyle.

Co to srebra to widać było że to nie wypali. Ze srebrem zwykle chodzi złoto w parze. Co zrobiło złoto jak srebro rosło +10%? Złoto miało wywalone i rosło coś około +1,2%.
Dziś srebro leci -9%, a złoto -1,2%. Ktoś powie: "no ale złoto nie robi takich nerwowych ruchów, jest stabilniejsze". Prawda, dlatego jest cenniejsze! blackeye

Informacja która może się przydać na poniedziałek: dzisiaj na naszym giełdowym etefie\czy tam produkcie strukturyzowanym (opartego o CDP) dochodziło do zakupu sporych ilości pod grę na krótko. Czekałem do 16:50 obserwując czy zostaną sprzedane, jednak tylko kilka z nich poszło. Cała reszta została na weekend. Zasadniczo do godziny 10:00 każda podbitka na akcjach była wykorzystywana do dokupowania etefa na krótko. Generalnie, z moich obserwacji, takie większe zakupy zwykle "sprawdzają się". Piszę to ku przestrodze jakby ktoś chciał grać w poniedziałek pod podbitkę o poziom 300/308zł.

Wielokrotnie już to było wspominane, ale napiszę raz kolejny: jest niedorzeczne, żeby tak duża spółka miała tak silne wahania w tak krótkich odstępach czasu, w dodatku mając tak ogromny wpływ na główny indeks GPW.

lesgs napisał(a):
...

Optymizm każe nam myśleć, o powrocie to tego co było, ale - czy naprawdę w to wierzymy. Że zapomnimy i będziemy istnieć tak, jakby cała ta pandemia się nie wydarzyła?
...Okeeey, to przypomnij mi co się działo przed pandemią? Pamiętasz jaka była sytuacja na giełdach? Albo przypomnij mi co się działo po 2009r?

To są przejściowe, chwilowe problemy. Rok, dwa wszystko wraca do normy.


Najczęściej spotykane stwierdzenie to: "ta banda złodziei zrobiła to tylko po to by nas okraść" lub "będzie to sam co z OFE". Z tym że zaznaczam tak wypowiadają się ludzie, którzy nie widzą co to inflacja i do czego służy.

Wg moich obliczeń najbardziej opłaca się to ludziom w wieku przedemerytalnym. Oni są w miejscu w którym zwyczajnie wyszarpią od pracodawcy i państwa parę złotych i będą to mieli za kilka lat tą kasę w ręce. blackeye

Zasadniczo można zmieniać automatyczne przypisanie do funduszu zdefiniowanej daty więc jak ktoś ma pojęcie to może się pobawić "w giełdę" na swoim PPK.

Kakarotto napisał(a):
...
Na wykresie dziennym już w zeszłym tygodniu pachniało korektą (MACD dywergencja z kursem). Na wykresach tygodniowych nie widać tego. Wg mnie korekta jest potrzebna dla powzięcia większego rozpędu do przebicia 2100pkt.


Kontynuując wgląd w szklaną kulę z dnia 11 stycznia (powyżej)...
Korekta jest, WIG20 ciągnie do okolic 1900pkt. Naiwnie sądziłem że wejście CDprojektu i Allegro do tego indeksu uczyni go przyzwoitszym. Więcej bajzlu to narobiło niż porządku wniosło. CDprojekt - typowy ogon machający psem. Start z 250zł i stuknięcie w 345zł w kilka dni i to na gigantycznym obrocie. W niczym to nie przypomina grajdołu GPW. Widać takie reguły spółki o zasięgu międzykontynentalnym blackeye

Ad rem z bliżej nieokreślonych przyczyn nie wierzę w głębokie spadki. Owszem korekta jest i będzie. Na razie mamy osuwisko, trzeba wyczekiwać oberwania. Ale nie sądzę by to zeszło poniżej okolic 1850pkt dla WIG20. Podobnie jest na mWIG. Zwyczajnie brak tam jakiś dywergencji. O ile jeszcze na interwale tygodniowym jest z czego schodzić - > wyczekiwane poziomy wsparć, o tyle na dziennych jest już parter.
Nie lubię schodzić na interwały godzinowe, jednak oczekuje po nich podbitki na koniec miesiąca. Możliwe że się totalnie mylę, bo nie biorę pod uwagę otoczenia, choćby USA. Te z kolei mnie niepokoją z racji nowych rządów i generalnie dawania ludziom kasę do łapy, ot tak.

Joker napisał(a):
Wy tu o szczepionce, a tymczasem zaczynają padać firmy grające na krótko.
Co raz mocniej zaczyna to przypominać szczyt hossy.


Mówisz o której giełdzie?

Edit:

@frostpanda - szanowny Pan przestanie opowiadać brednie thumbright

@NeVes, punkt zwrotny na giełdzie będzie przed podaniem do publicznej wiadomości informacji że Izrael pokonał epidemię. angel4

Rano znalazłem informację, że szczepionka Moderny dużo gorzej chroni na wirusa w wariancie afrykańskim. Tak, że .... wątpliwością nie ma końca...

Zapomniana spółka. Z nudów zajrzałem do arkusza sprzedaży:

Kurs Wolumen Wartość Ilość
0.94 1580 1,485.20 1 0.83 %
0.96 1000 960.00 1 0.54 %
0.97 2700 2,619.00 1 1.46 %
1.06 1500 1,590.00 1 0.89 %
1.11 333 369.63 1 0.21 %
1.39 1194 1,659.66 1 0.93 %
1.50 5924 8,886.00 1 4.96 %

Handel zamiera, do tego coraz mniej chętnych na sprzedaż. Spółce wolno chociaż systematycznie wzrasta sprzedaż. Kurs kroczek za kroczkiem podąża za tą sprzedażą. Nuuuudyyyy....

Agro, super wynik, tylko pozazdrościć!
Masz jeszcze milenium w portfelu? Sytuacja na bankach robi się słodko\gorzka. Z jednej strony idzie w stronę załatwienia sprawy frankowiczów z drugiej koszt będzie ogromny.

Z powodu braku edycji oraz nowych danych przedstawiam nowe stanowisko. Dotychczas dziennikarze podawali w wątpliwość skuteczność szczepień gdyż zestawiali je z rosnącą liczbą zakażeń. Okazuje się że jest to błędne podejście. Jak teraz na to patrzę to jest to nie tyle błędne co głupie, bo nie ma oparcia w konkretnych liczbach.

Dziś wieczorem ukazały się informacje że tylko 0,01% ludzi po obu dawkach ulega zakażeniu. Oczywiście trzeba dodać do tego wpływ lockdownu, ale jednak wynik zapowiada się dobrze.

Link

edit: w sumie to pokusiłbym się jutro o jakąś pozytywną reakcję na "grajdole" Think

Dużo osób spodziewa się korekty, za dużo. Na stronach giełdowych również straszą korektą. Spadki są, ale systematyczne, nie gwałtowne. Wig20 ciągle spada ale aż tak mocno od ostatniego szczytu też się nie oddalił. Mój komentarz: giełdy wyczekują rozwoju sytuacji w Izraelu. Na razie skala zakażeń nie jest optymistyczna. Sądzę że za wcześnie na ocenę, odporność pełna jest po drugiej dawce szczepionki. Trzeba czekać.

@krewa, sugerujesz że mamy bańkę na tej...części rynku? blackeye

Są pierwsze, podkreślam powierzchowne dane, dotyczące skuteczności szczepień w praktyce.

Link

Wg mojej oceny, jest światełko w tunelu do drogi ku wytłumieniu zarażeń, ale pełne wyeliminowanie choroby jest nie możliwe.

Chcą zdjąć spółkę z giełdy. Niestety to jest ogromna strata dla GPW, bo jest to spółka stabilna, z konkretnym biznesem, do tego trwałym i pewnym. Płacąca dywidendę. Takich spółek brakuje na GPW d'oh! d'oh! d'oh!

Bo kto nie zna ich produktów jak olej kujawski lub margaryna palma?

Mamy korektę którą masa osób wyglądała. Samo to że tyle ludzi jej wyczekuje czyni ją nie do końca prawdopodobną. Scenariusz podpowiada że przyjdzie ale w późniejszym momencie. Dzisiejsze spadki są pokłosiem zderzenia się z sufitem (w ujęciu wykresowym) z którego spadliśmy w lutym i marcu. Wskaźniki typu MACD i STS na interwałach tygodniowych również chciałyby odpocząć niżej.

To co teraz należy obserwować to postęp szczepień i ich rezultat - reszta przyjdzie sama. Ludzie są wystarczająco wyposzczeni, chcą wrócić do normalności. Szczególnie tyczy się to handlu i turystyki!


Tutaj prawie nikt nie zagląda, sam też stronie od tych pseudo tworów finansowych.
Chciałem tylko uczynić wpis, że taksówkarze zaczynają rozmawiać o bitcoinach...także ...ostrożnie....Speak to the hand

Aussie napisał(a):
....Nagonka jakiej dawno nie widziałem..


To nie jest żadna nagonka tylko psuedo nowoczesny biznes naszych czasów. Zorientowali się że można poprzez pozwy kasę zarobić na czyimś grzbiecie to to robią.

Osobną kwestią jest postawa samych akcjonariuszy którzy stoją za tymi pozwami. Patrząc na temat szerzej nie trudno zauważyć, że działają na niekorzyść spółki poprzeć wyszarpywanie pieniędzy z niej, czyli wpływają na dalsze spadki kursu. No ale kto tam zrozumie pseudo nowoczesny biznes blackeye

Mamy początek korekty, test 2000pkt na WIG20 jest oczywisty. Czy zjedzie głębiej - to już pytanie do wróżki, albo do epidemiologów i twórców szczepionki. Chociaż ocena skuteczności szczepionki wydaje się być w zasięgi widzenia Angel

Na wykresie dziennym już w zeszłym tygodniu pachniało korektą (MACD dywergencja z kursem). Na wykresach tygodniowych nie widać tego. Wg mnie korekta jest potrzebna dla powzięcia większego rozpędu do przebicia 2100pkt.

PPK ruszy bo zarządzający mają czym się pochwalić za rok 2020. To powinno pchnąć akcje wyżej, co wynika z zapisu składu/budowy PPK.

Mam nieodparte wrażenie że wszystko kręci się dookoła poslkiego złotego
Słaba waluta prowokuje do zakupu przez zagranicę naszych akcji, a zwyżki są bardzo teraz na rękę rządowi bo:
a) OFE trzeba spieniężyć
b) PPK pokaże ładne wyniki

Do tego dodać smród unoszący się nad amerykańską gospodarką co może poskutkować osłabieniem dolara. Jak dodać to to siebie = przyczyna wzrostów. O ile te ostatnie dadzą dalej kontynuować wzrost bo opór na WIG20 jest nie w kij dmuchał. Koniec spadków na dolarze może zwiastować korektę na GPW.

Zgodnie z zapowiedziami dobijamy do poziomu WIG20 gdzie wylał się wodospad w lutym 21 dnia jego. Czyli jesteśmy już wysoko, bo gospodarka wcale z kopyta nie ruszyła - choć tutaj co branża to urodzaj. Pewności co do szczepionek nie ma. Zadziałają lub nie. Jako że giełdy nie mają zwyczaju się mylić (nie mylić z kursami pojedynczych spółek) rok 2021r zapowiada się sympatycznie i bez covidowo.
Spodziewam się co najmniej dwukrotnego podejścia do poziomu wierzchołka wodospadu - tak mówią wskaźniki na dziennym interwale. A co mówi interwał miesięczny? Raczej chce do nieba....

@januszwBył już taki jedne co zginął 100 lat temu w Europie i potem się kraje "trochę" szarpały ze sobą, ale w tym przypadku nie spodziewałbym się eskalacji. To tylko zadymiarze Boo hoo!

konris napisał(a):
Nie oceniaj całości po fragmencie - wbrew pozorom w CAŁEJ rozmowie było bardzo dużo konkretów (faktów, dat, liczb, nazwisk itp.). Jeśli ci się uda, może obejrzyj całość?

Nie bronię LC i oczywiście masz prawo do własnej opinii o nim i jego biznesach, ale na jakiej podstawie czujesz się upoważniony do napisania "CAŁY SEKTOR BANKOWY tak uważa."?

...


Wejdę Wam w słowo. Przytaczanie "faktów" z "Faktów" to jest parada kpiny. Tak samo nie odróżnianie rzetelnej oceny od opinii. Z moich obserwacji widzę że im bliżej ktoś zna temat tym bardziej krytycznie wypowiada się o bankach LC, a im mniej ma wiedzy za to więcej "opinii" i tym bardziej krytykuje restrukturyzację.

Na "Fakty24" Link do wypowiedzi wypowiadał się pewien jegomość o PEKAO, że w tym roku jego akcje spadły bo jest źle zarządzany, a jakby był dobrze zarządzany to w ostatnim roku czyli 2020 powinien być wzrost akcji o kilkadziesiąt procent. Nie mają czym się bronić to bredniami atakują PEKAO.

Edit: wypowiedź należy do Kazimierza Krupy - link nie wstawia się wprost do jego wypowiedzi

Wahadło sentymentu do tego banku wychyla się w stronę poparcia dla przeprowadzonej procedury. Zarówno prezesi kilku innych banków (artykuł prasowe) jak i osoby mało znające się na rynkach (z własnej ankiety) wypowiadają się nieprzychylnie lub z podejrzliwością o tym banku i właścicielu. Z chęcią obejrzę dziś fakty o 19:00, oni tam lubią bronić spraw z góry przegranych.

Powtarzana jest też informacja, że wyczekano z ruszeniem procedury do momentu spłaty większości obligacji które mieli w rękach drobni. Małe ziarenko dla odbudowy zaufania do systemu nadzorczego.


Nie podałem uzasadnienia wyboru spółki - FAMUR.
1. spółka cykliczna, wg mnie koronowirus przyśpieszył cykliczną dekoniunkturę w tym roku gospodarki ruszą z kopyta. Bez względu na to czy szczepionki zadziałają czy nie. Państwa nie mają pieniędzy na dalsze rozdawanie.
2. spółka próbuje wejść kolejną gałąź przemysłu, a mowa tu o OZE na które robi się popyt
3. wykres w interwale miesięcznym i nawet kwartalnym mówi: kup mnie i trzymaj. MACD oraz STS tworzą sygnały kupna. Sytuacja podobna do tej z 2016r.

Powinno wystarczyć thumbright

kokospl napisał(a):
Dla mnie to info jednoznacznie negatywne info i rezygnacje wiceprezesow mnie tylko w tym utwierdzaja
To wlasciwie przekresla szanse na dywidende


W grę wchodzą pozwy skierowane personalnie. Wnioski wyciągnij sam.

Joker napisał(a):


Druga kwestia to można się domyślać, że BFG z tym zwlekał aby konsekwencji dla detalu popakowanego obligacjach w momencie resolution nie było, albo był jak najmniejszy.


Mi to też przyszło do głowy. Może to moje pozytywne zapatrywanie że tak się stało. Zastanawia mnie skąd tak zaciekłe tvn broni LC. Nie omieszkali pokrytykowac tego ruchu w sylwestrowych faktach. Bronią sprawy przegranej... Akt desperacji? Nie mam pojęcia, nie rozumiem tego.

Biological Manifold napisał(a):
....
To całkowity precedens, najbardziej zbliżona sytuacja z punktu akcjonariuszy, to chyba na cedc była.


Znana jest Ci sytuacja banku spółdzielczego w Sanoku? ;)

Po tej akcji robili przygotowania do kolejnego przejęcia.

PEO dostało klientów razem z ich pieniędzmi. Część się wyniesie ale obstawiam że nie duża część bo ludzie mają zwykle jedno konto, na to wpada wypłata itd. Przenoszenie wszystkich zobowiązań jest problematyczne.

Z minusów dla PEO na pewno jest to że w Idea banku są/były pozakładane lokaty na stosunkowo wysoki procent - PEO będzie musiał się z tego wywiązać. Chyba że BFG pokryje ale wątpię - to jest pytanie do biegłych w bankowości.

BearHand napisał(a):

Ciekaw jestem jak ten deal wygląda po stronie Insignisa - 100% stopy zwrotu, zakładając że nie robili mniejszych transakcji po drodze Think


433 Insignis FIZ IDEABANK PLIDEAB00013 0,82 2019-02-12
434 Insignis FIZ IDEABANK PLIDEAB00013 0,78 2020-10-20

RKS

To asekuracyjne też się tu wpiszę: Famur - uzasadnienie w nowym wątku.

Bicie piany na tym wątku i nic więcej. W prawie polskim stoi jak wół że towar sprzedawany ma być zgodny z tym co sprzedawca obiecuje. Jeśli spółka napisała że można używać gry na starej konsoli ale w rzeczywistości nie działa to jest to towar niezgodny z umową. Kupujący może towar zwrócić.
Nie wiem jak jest w innych krajach na całym świecie ale podejrzewam że ta zasada lub podobna również obowiązuje.

@Joker, zatem odłożone zyski z lat ubiegłych posłużą na spłatę grzeszków z lat jeszcze wcześniejszych. Nie nazywalbym ludzi z hipotekami w złotych frajerami. Rządzący zdają sobie sprawę z tego że zrzucenie całej winy na banki odbije się wrzawą że strony złotówkowych.
Pozostaje przyglądać się bankom które nie ubabraly się w kredyty frankowe.

Jeśli ktoś śledzi sytuację na spółce nie będzie dla niego zaskoczeniem że spółka spogląda w stronę branży OZE. Obecny rynek im się kurczy, z powodu awersji do węgla.

Bankier link

@Bankrucik, czy przewidujesz w najbliższym czasie zakup spółek cyklicznych?

Vox napisał(a):
COVID 20" ???

Cytat:
Nowy szczep wirusa "wymknął się spod kontroli". Pilne spotkanie państw Unii Europejskiej


www.polsatnews.pl/wiadomosc/20...


Vox... spokojnie.

Wstępne informacje, choć jeszcze nie potwierdzone na 100% mówią że szczepionka jest skuteczna na nową "odmianę" wirusa. Jeśli info się potwierdzi to mamy dziś okazję zakupową, co poniekąd zgadzałoby się patrząc na obrót.

Niespełna 5k nowych zakażeń:

Polsat info

Ostra przecena, mały, okołoświąteczny obrót pomaga spadać. Z WIG20ścia jest z czego schodzić, doczekaliśmy się korekty. Możliwe że znajdą się jednostki które będą chciały rozłożyć podatek od zysku na lata więc część teraz sprzedają itd
Trochę straszy na WIG20 świeca miesięczna, oby ją pod koniec grudnia podciągnęli blackeye

@Joker, czyli jedziemy zgodnie z planem. Bardziej pozytyw niż negatyw ta kwarantanna. Zresztą, mało ludzi między świętami łazi po sklepach.

Kakarotto napisał(a):
...

Słowem jeszcze o WIG20 - wyjście ponad 2000pkt raczej się dziś nie uda, o ile nie pojawi się większy kapitał. .....


Jak to mówią "nie wywołuj wilka z lasu"

Mamy narodową kwarantannę:
bankier.pl

edit: w okrojonym zakresie

Vox napisał(a):

....
Da się bo przy dużej inflacji nominalnie rosnący dług realnie spada.
....


Coś tu pokręciłeś chyba że to skrót myślowy. To zdanie miałoby sens: gdyby nie powstawałby nowy dług to po pierwsze. Po drugie dług musiałby być stały a inflacja nawet nie tyle rosnąć co po prostu być.

Do przyczyn wzrostów należy dodać inflację. Nie mówię o hiperinflacji, ale o takiej zwykłej. Wartość cen akcji dziś a 10 lat temu to na "oko" można przyjąć że są o te -20% mniej warte z uwagi na utratę wartości pieniądza. To jest kwestia często pomijana, ale istotna na przestrzeni lat i dekad. Stąd np (to jest moja własna teoria nigdzie nie przeczytana) żadne indeksy czy za granicą czy u nas nie powrócą na stare poziomy. Surowce nigdy nie schodzą poniżej poziomów z przed dekady lub dwóch. Wzrosty wieloletnie są pchane przez tą niewidzialną siłę inflacji. Przykład:
- pszenica 400$ wcześniej coś koło 220$
- kukurydza 300$ wcześniej 150$
- miedź 800$

to są takie luźne dosyć pułapy ale już poniżej tego się nie zejdzie bo zwyczajnie pieniądze robią się z czasem zbyt bezwartościowe i nikt nie odda produktu za kwoty z którymi nic nie zrobi.

Mógłbym tu dopisać jeszcze złoto mimo że jest ono specyficzną kopaliną. Ale też jest zależność - koszty wydobycia, raz że trzeba sięgać po coraz biedniejsze złoża a dwa inflacja powoduje wzrost kosztów.

Dzisiejsza sesja zaczyna się od wyjścia ponad 2000pkt na WIG20.
PZU rośnie bo ma zielone światło na wypłatę części zysku, banki dostały dla odmiany zakaz ALE tylko na pierwsze półrocze - co dalej będzie? Wg mnie w drugim półroczu dostaną zielone światło i będzie dalszy wzrost banków - przynajmniej tych zdrowych.

Nawet pomijając pandemię to gospodarka zdaje się dostosowywać do obecnych warunków. Część biznesów nadal się kręci ale na nieco innych zasadach niż w 2019r. Sądzę że dzięki temu dostosowaniu się mamy wzrosty. Szczepionka również ma swój wkład ale sądzę że stabilniejsze oparcie daje zmiana nawyków ludzkich adaptujących się do okoliczności niż losowy wpływ szczepień.

Słowem jeszcze o WIG20 - wyjście ponad 2000pkt raczej się dziś nie uda, o ile nie pojawi się większy kapitał. Wzrosty na CDprojekt nie są poparte ogromnym obrotem a spółka ta jest odpowiedzialna za ostanie zderzenie się WIG20 z oporem 2000pkt. Jakby spółka podała ładne wyniki sprzedaży to oczekiwałbym sowitej niespodzianki przed końcem roku.

Przejrzałem fora. Ludzie klną na błędy w grze, ale odbiór samej gry w tym fabuły, rozgrywki jest pozytywny. Zaczyna pojawiać się cień szansy na odbudowanie tego produktu. Whistle

Edit: z opinii przeczytanych: nie znalazłem osoby która grając na dobrym sprzęcie narzekała na grę.

W momencie jak na obrocie pękło równe pół miliarda - nastąpiło spowolnienie transakcji. Dobrze to widać na interwale 15minutowym, jak volumen systematycznie, wręcz liniowo wygasa.

Przy cenie 268zł (w momencie pisania postu) mamy kapitalizację około 27 mld.
W zeszłym, całkiem udanym półroczu mieli 147mln zysku. Daleko tu do kapitalizacji nawet jak się przez 10 lat przemnoży (taka własna metoda). Jakby tak czysto spekulacyjnie udałoby się naprawić sprawę z PS4 bo to chyba tu głównie pies jest pogrzebany, to kto wie...Think
O powrocie do 400zł mowy być nie może - co by to było jasne.

Tylu użytkowników przeglądających dany wątek na forum to jeszcze nie widziałem. blackeye

Zwróćcie uwagę, że mamy dopiero 1 godzinę handlu a już prawie pół miliarda obrotu. Rynek przetrawił już tą informację o zwrotach za PS4 i dalszego załamania kursu nie ma. Byłem negatywnie nastawiony do spółki nie mniej trochę mi jednak szkoda, że się tak wydarzenia potoczyły. angry3

Christof_martin napisał(a):
rynek zagra w shorta


On już to zrobił:

RKS

MR_MONEY napisał(a):
Problem w tym że większość tych opinii to totalny trash talk Wielu z nich nawet nie rozumie w co gra że to role play i umiejętności się rozwija i na początku gry muszą być mało ciekawe bo taka jest idea RPG .Czytam gościa który marudzi że machanika gry jest nudna jak kompletnie nie rozwinal drzewka umiejętności.... .


To pokazuje w kogo producent gry celował: we wszystkich naraz. Zrobili coś dla kasy. Jak się robi coś dla kasy bez włożenia w to serca tylko czystą kalkulację to może i jakaś kasa się pojawi ale nie będzie to epickie dzieło jak to reklamowali.
Zabrakło mi komentarza właśnie w tym moim poprzednim wpisie. Gra sprawa wrażenia że jest tam coś dla każdego ale to powoduje że osoby lubiące strzelanki będą męczy się "craftingiem" i na odwrót.

Przejrzałem rożne fora i YouTube. Sporo wątpliwości. Niestety opinie o grze w jej wielu aspektach bywają dosyć odmienne, a to zły znak. Jeśli to miałoby arcydzieło jak to reklamowali to wszyscy powinni się zachwycać, zamiast kręcić nosem na różne niby drobne sprawy. Jedynie muzyka w grze jest ok, zwyczajnie nie znalazłem informacji gdzie ktoś ją krytykuje. Jeśli gra ma być wspaniała to opinie powinny być pozytywne, tak jak w\w ścieżce dźwiękowej.

O błędach w grze pisano dużo. Drobne kwestie są do naprawy, natomiast sytuacje gdzie ktoś nie może uruchomić gry martwią.

Są narzekania na sterowanie, z naciskiem na jazdę pojazdami.
Jedni sobie chwalą walki w grze inni kręcą nosem.
Większość chwali fabułę choć znalazłem informacje, że bez względu na wybór w opcjach dialogowych wątki toczą się tak samo a to już jest brzydka sprawa...
W sumie to chwalą grafikę w grze, z tym że to też tylko osoby z dobrym sprzętem w domu. Stare konsole podobno leżą i kwiczą.

Podsumowując: gra wydaje się być dobra, ale nie jest to nic wybitnego. Kiedyś grałem trochę w gry, jeśli jakaś gra stawała się klasykiem to dlatego że nie dało się znaleźć punktu do krytyki.

Wahałem się z zapisem i los zdecydował za mnie bo zapisy były do godziny 15. Czemu zwlekałem?
Jeden powód: rowery to nie jest coś co można beztrosko kupować jak opony do auta. Rower się ogląda i przymierza. Inne rzeczy z ich oferty można kupić bez oglądania, tylko są wyjątki. Taki kask. Ryzyko niedopasowania kasku jest spore. Jestem sceptycznie nastawiony w powodzenie tego biznesu. Sądzę że mogli by ofertę rozszerzyć o jakieś ubrania sportowe z góry ustaloną wymiarkówką.

22 lipiec2020
Kakarotto napisał(a):
CD swoimi notowaniami i wagą w indeksie wig20 może pociągnąć wszystko w dół przy niesprzyjających wiatrach. Jedyna nadzieja w CD że korekta pójdzie w trend boczny.
1październik2020
Kakarotto napisał(a):
Nadal podtrzymuję zdanie powyżej. Dla amatorów kresek to polecam wykres tygodniowy. Kwestia czasu aż zacznie się przerzucanie gorącym kartoflem.


Proszę moderatora żeby drugi raz nie kasował mojego posta, a jak to robił to napisał na priv dlaczego to zrobił (chyba że poszło hurtem kilka postów z wątku z racji zamieszek się tu dziejących a mój post poleciał przypadkiem)

Podkreślałem, jak wyżej że gra na akcjach CDprojektu jest niebezpieczna. Wycena idzie o jedną grę, w przypadku jej zawalenia kurs tonie. W poniedziałek przy potężnych obrotach co bardziej zapobiegliwi stwierdzili że nie będą czekać na dzień premiery i zaczęli sprzedaż. Obroty pokazują, że wielu poszło w ślad za pierwszymi.
Już pominę starą zasadę, że kupuje się plotki a sprzedaje fakty, a wycena tej czy tamtej spółki zwykle sięga kilku miesięcy do przodu. Pod co na dziś dzień, spółka ma rosnąć? Co takiego się wydarzy za pół roku?

CD zwala właśnie WIG20. Dzieje się to czego się obawiałem. "Magią" chyba jest to że dzieje się to w kluczowym momencie, bo WIG20 musnął 2000pkt i zawraca.

WIG-energia zgodnie z wczorajszymi przewidywaniami ruszył. Ma przed sobą do sforsowania poziom 2000pkt. Jeśli tego nie przebije, dalej obowiązuje trend boczny. Zapatruję się jednak na to pozytywnie, gdyż plotki o wynegocjowaniu dodatkowych mld na transformację energetyczną mogą stać za wzrostami.

Dla WIG20 wspomniany wyżej wigenergia, byłby dobrym stabilizatorem. Zbalansował by korektę indeksu banków - te chciałyby korektę.

Jednakże są to dosyć pozytywne scenariusze. Niepokój zasiewa dzisiejsza świeczka na wig20. Indeks ma brzydki zwyczaj wychodzenia nad opór na bardzo wysokich obrotach po czym schodzi płynie i rozpoczyna solidniejsze spadki.

Co do jutra to możliwe, że kwestia Weta będzie rozwiązana - bez względu na wynik - da ona stabilizację.

Wig20 nieubłaganie ciągnie do poziomu 2100. Banki i surowce urosly, została energetyka. Czy ma ona podstawy? Sądzę, że tak. Obecna przepychanka z Weto wygląda mi na zasłonę dymna. W grze może być chęć wyszarpania większej kasy na przejście na zieloną energię.

sasky napisał(a):
Typowy flash crash, czyszczenie stopów czy przeciek?

www.stockwatch.pl/wiadomosci/f...


Nie taki typowy. Czyszczenie stopów co widziałem do tej pory miały miejsce na dużo mniej płynnych spółkach. Często gdzieś w początkach stycznia. To co tu się dziś odwaliło pachnie "sprzedażą faktów" z kilkudniowym wyprzedzaniem.

W dalszym ciągu uważam tą spółkę jako tę o podwyższonym ryzyku, Speak to the hand

Ing ma awarie a na giełdzie wzrosty. Jak awarie naprawia i zaczną się spadki to jeszcze okaże się że to głównie tzw. "indywidualni" sypia i zatapiają giełdęblackeye

Joker nie wiem dokładnie o których spółkach myślisz, kiedy mówisz że jest duże rozwarstwienie. To co ja widzę to odwrót od spółek covidowych. Natomiast sam coraz przychylnie patrzę na spółki typowo wytwórcze i oparte o surowce. Podzielam również optymistyczne zapatrywanie na banki. Możliwe że za rok, wielu patrząc wstecz będzie się zastanawiać gdzie mieli głowę nie kupując wielu zdrowych spółek, a będących w promocyjnych cenach.
Spoglądam też na spółki typu OZE, choć nie jestem w tym oryginalny. Trąbią wszędzie, że w tym kierunku świat, przynajmniej ten "stary" idzie. Mnie natomiast martwi czy znajdą się dostatecznie duże pokłady pieniądza, aby to OZE finansować Think

Ale cisza na wątku. Czyżby Wszyscy zajęci zakupami?
W grze jest poziom 1900. Wyżej jest 2100 i coś czuję, że indeks ciągnie tam nieubłaganie.
Dokłada się do tego że ropa zerwała się z łańcucha (trendu bocznego) i brnie do góry,
Miedź rośnie i rośnie - a Cu ma doktorat z ekonomii... Think

Spoglądam na ten wątek i taka pierwsza myśl jaka pojawia się w głowie: to rutynowo trzymać print screeny stanu kont bankowych wszelakich. Shame on you

Jest przewidywany animator stabilizujący kurs?

flesz napisał(a):
Dzisiejsze info to taka piękna bajka: Będzie wszytko - mega zyski, przejęcia, eko-inwestycje, sute dywidendy..... Świat jest nasz! hello1 hello1 hello1


W sumie to ja już na takie opowieści nie zwracam uwagi. Każdy prezes spółki, obojętnie jakiej, mówi zawsze to samo. Później raz, że nikt tego nie pamięta, a dwa to, że bajki nie są wiążące blackeye

Flesz, co masz dokładnie na myśli?

Co by nie mówić, to przynajmniej są świadomi tego, że paliwa płynne pomału odchodzą w przeszłość. Jest szansa, że nie obudzą się w ręką w nocniku za dekadę lub dwie.

Wstrętna świeczka z wczoraj zaniechana. Dziś WIG20 zatrzymał się równiutko na oporze 1860. Jest to opór nie byle jaki, bo pod nim WIG20 spędził całe wakacje. W żagle dmuchają szczepionki i chęć ludzi do wyrwania się ze stagnacji. Po takim listopadowym rajdzie trudno jest mi uwierzyć że z marszu indeks przebije opór. W teorii zniknięcie problemu wirusa byłoby niczym zerwanie łańcucha u nogi gospodarki.
Zabawne jest to że w 2019r. zapowiadano początek spowolnienia. Może się okazać że wirus zafundował nam przyśpieszony kurs bessy?

Z ciekawostek: surowce wszelakie rosną przez ostanie pół roku. Ropa dziś wyrwała się z bardzo długiego trendu bocznego. (Im dłuższy trend boczny tym dalszy ruch wychodzący.)

Banki odbiły koncertowo. Jednak wg mnie robi się już niebezpiecznie na dużych spółkach. Wczoraj to popołudniowe zejście nie wyglądało za dobrze. STS na dziennym na wielu spółkach wykręca się już ku dołowi i tęskni za korekta.
Pozostaje obserwować siłę rynku, bo ten ma fundamenty ku wzrostom. Już pomijam szczepionki ale to że ludzie chcą wrócić do normalności i to może dać siłę gospodarkom.

Jeszcze 30 minut do zamknięcia sesji, jednak ta świeczka którą rysuje WIG20 w poniedziałek wygląda co najmniej źle. Do tego malejący obrót w ciągu kilku ostatnich dni...Boo hoo!

Po co zmuszać? Ludzie sami się zgłoszą, może poza plaskoziemcami i foliarzami.

@Vox, ale wiesz że wchodzimy właśnie w korektę? blackeye

Warto obserwować skalę przeceny bo to będzie wskazówka na siłę rynku.

I kupili 40% akcji, a reszta nie miała zamiaru się rozstać z papierem.

Stooq.


Dywergencje zwiastują zmianę kierunku. Tylko że jest to wszystko palcem po wodzie pisane bo są one na interwale dziennym. Przy tak mocnym rynku może być problem.

Tak zasadniczo to nie spotkałem się z ani jedną opinią, od kogokolwiek kto by zakładał trzymanie tej spółki w portfelu na długi termin. totalnie nikogo. Czy to osoby prywatne czy to vlogerzy czy artykuły giełdowe. Boo hoo!

Też sądzę że do dołków z marca już nie dotrzemy.
Zastanawia mnie korekta, trudno się analizuje teraz wig20 bo allegro i CD równoważą pozostały skład wigu20. Jakieś dywergencje widać ale to na godzinowych. Rynek chyba wyczekuje na jakiś sygnał...

To już mamy hossę? ;)
Chyba jest już taki wątek. Jednakże wzrosty zdają się hamować, WIG20 strasznie się dziś męczy z poziomem 1800pkt. Jakaś korekta by się należała jak psu buda. Niektóre banki zrobiło od dołka....+50%!

Kurs ewidentnie ma ochotę na test 50zł.
Do tego ten wysoki wolumen, zresztą nie tylko na Orlenie.

Informacje
Stopień: Wykładowca
Dołączył: 8 maja 2013
Ostatnia wizyta: 16 kwietnia 2021 16:52:45
Liczba wpisów: 1 053
[0,28% wszystkich postów / 0,36 postów dziennie]
Punkty respektu: 21

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,193 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,06% +31 812,36 zł 51 812,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło