pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kakarotto

Kakarotto

Ostatnie 10 wpisów
Vox napisał(a):

stracić się nie straci - bo jest opcja stabilizacyjna... ale czy się zarobi?


Ile wynosi opcja stabilizacyjna? Ile szt. papierka?

Zobaczymy czy przyjdzie otrzeźwienie, bo jak na to spojrzeć na chłodno to górnicy dyktowali warunki. Skoro oni dyktują warunki to skąd wzrosty? Nadal mają gwarancję zatrudnienia, większość kopalni ma być wygaszona hen hen daleko w odległych latach. Spójrzmy na fragment tekstu z linku z bankiera
www.bankier.pl/wiadomosc/Gorni...

....W przyszłym roku miałaby kończyć działalność katowicka kopalnia Wujek, która ma być wcześniej połączona z kopalnią Murcki-Staszic. W 2023 r. wydobycie skończy rudzka kopalnia Bielszowice, zaś inna część obecnej kopalni Ruda - Halemba - miałaby działać jeszcze do 2034 roku. W 2028 r. wygaszona zostałaby kopalnia Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, a rok później gliwicka kopalnia Sośnica. W 2035 roku zakończyłaby działalność kopalnia Piast w Bieruniu, a dwa lata później kopalnia Ziemowit w Lędzinach. Kopalnia Murcki-Staszic w Katowicach byłaby wygaszona w roku 2039, a kopalnia Bobrek w Bytomiu rok później. W 2041 przestałaby wydobywać węgiel kopalnia Mysłowice-Wesoła, w 2043 r. kopalnia Rydułtowy, a w 2046 r. kopalnia Marcel w Radlinie. W 2049 wygaszone mają zostać - jako ostatnie w Polsce - dwie kopalnie rybnickie: Chwałowice i Jankowice....


W przyszłym roku jedna do wygaszenia ALE w stylu takim że połączą ją z inną. Kolejna w roku dopiero 2023 czyli w roku wyborów parlamentarnych. Kolejne daty są tak odległe, że nawet nie warto ich odnotować. Po drodze może zdażyć się wszystko. Rząd ugiął się przed garstką górników. blackeye

Cytat:
https://www.pb.pl/advent-rozwaza-sprzedaz-inpostu-1003380


Coś te private... "keszują" biznesy. Jakoś tak żółta lampa mi się zapala.

Za niespełna 3 tygodnie debiut, a tu otoczenie rynkowe się psuje. Druga żółta lampa. Jest ich więcej, jak tak policzyć to zaraz można z tego zrobić łańcuszek światełek na choinkę.

Zaskakuje mnie styl spadku w stanach. Taki laminarny....
Złoto też wymiękło, widzę że test 1750 jest jak najbardziej w zasięgu.
Na wig20 tworzy się kanał spadkowy. Na drodze stanął mu teraz poziom 1660 (okolice). To wsparcie wygląda solidnie, jednak MACD nie wygląda korzystnie, z kolei wyprzedanie jest już więc zrzucona piłeczka może się kilka razy odbić od tego wsparcia. Nie lubię takich momentów, bo kierunek jaki obierze indeks jest mocno nieprzewidywalny.

Od siebie dodam że WIG-banki dotyka wsparcia pod którym jest przepaść. WIG-Energ leci lotem swobodnym w kierunku ziemi, pierwsze solidne wsparcie jest dopiero za około 150pkt. Po drodze nie ma praktycznie nic.

Polecam przyjrzeć się Amerykanom. Tam są w ujęciu miesięcznym na przestrzeni dwóch - trzech lat dywergencje..... Anxious

@Anty_Teresa czym są negatywne aktualizacje wartości portfela? Czy to jest tak że spółka szacuje ile z wierzytelności ściągnie pieniędzy a potem stwierdza że jednak mniej uda jej się ściągnąć i to jest ta negatywna aktualizacja?

@Vox z tymi obligacjami podporządkowanymi getina to może być różnie. Na którymś tam z rzędu posiedzeniu RPP, prezes przebąkiwał że sporo indywidualnych ma te papiery. Czyli świadomość jest gdzieś tam z tyłu głowy.
Co do ryzykowności tych papierów to pełna zgoda - jest wysoka.

Informacja nie do końca zdaje się być tak "ściśle tajna" bo już od końca sierpnia kurs akcji zaczął się osuwać.

edit: może inaczej: spadał kurs cały czas ale od końca sierpnia miało miejsce przyśpieszanie lokalnego spadku.

AD1 napisał(a):
Sprawa robi się coraz bardziej gorąca Czarnecki aresztowany w związku z GetBack


https://stooq.pl/n/?f=1375475Nie wprowadzaj w błąd. Podajesz link i nawet nie chciało Ci się go przeczytać. Tam jest napisane że prokuratura chce aresztować LC, nie jest napisane że go aresztowali.

Warto zwrócić jeszcze uwagę na wygląd całego sektora. Mają ponad 150pkt do następnego wsparcia, a po drodze nie ma nic. Od powietrza to się nie odbije.
Aladyn jak masz siły i chęci to zrób kreski dla WIG-Energia. Ja jestem na to za leniwy..

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 8 maja 2013
Ostatnia wizyta: 27 września 2020 22:15:45
Liczba wpisów: 879
[0,25% wszystkich postów / 0,33 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,370 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d