pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pboro

pboro

Ostatnie 10 wpisów
Odradzam Shame on you Shame on you Shame on you przesądzanie o złamaniu prawa przez kogokolwiek, przed wyrokiem sądu.. szczególnie w sprawach powiązanych z GetBack, które wydają się coraz mocniej upolitycznione.. nie każde wyprowadzenie z firmy pieniędzy jest przestępstwem..

Transakcja opisana w bi wydaje się bardzo ciekawa bo wielowątkowa.. niższe ceny w trx poza obrotem zorganizowanym to raczej norma, szczególnie na nc, gdzie płynność jest często znikoma.. natomiast jeżeli akcje znalazły się już na książce funduszu zarządzanego przez altus, to istotne dla oceny zgodności tej transakcji z prawem jest ustalenie czy na dzień trx możliwe było sprzedanie tych akcji za cenę wyższą innemu kupującemu.. jeżeli tak, to wg mnie uczestnicy funduszu który sprzedawał akcje ponieśli stratę.. w każdym razie za mało informacje, żeby wyciągać jakiekolwiek wnioski..

Wydaje się, że przyszłość Altusa zależy teraz od postawy Rockbridge'a.. a teraźniejszość głównie od całkiem sporych kapitałów.. trudno spodziewać się, że za 3 miesiące sam Altus będzie miał czym zarządzać.. można też brać pod uwagę ewentualne odszkodowanie za niesłuszne aresztowanie P.O.. ale to raczej odległa przyszłość..

mogą wypłacić tylko dywidendę z zysku bieżącego i niepodzielonego.. resztę kapitału według procedury podobnej do skupu akcji, którą przeprowadzili z niewykorzystanego kapitału pozyskanego na zakup TFI w ofercie pierwotnej.. jakiś rok trwała procedura..

Mi się kojarzy z pacjentem na OIOMie po zderzeniu czołowym z ciężarówką.. rokowania słabe.. nawet jak przeżyje to z poważnym kalectwem.. i prawem do odszkodowania od kierowcy TIRa..

grzechu216 napisał(a):
czyli likwidacja funduszy = wyprzedaż akcji = niższe wyceny jednostek uczestnictwa ale taki uczestnik nie może odkupić jednostek uczestnictwa tylko może biernie czekać i patrzeć jak kapitał mu topnieje?


W sytuacji bardzo dużej ilości umorzeń jednostek tych funduszy, decyzja o likwidacji funduszu jest korzystna dla właścicieli jednostek.. likwidator ma więcej czasu na sprzedaż aktywów, może więc uzyskać wyższą cenę..


www.analizy.pl/fundusze/wiadom...

"Zarząd Altus TFI podjął uchwałę o otwarciu likwidacji 6 z 10 subfunduszy parasola Altus FIO Parasolowy. Przesłanką są „uwarunkowania rynkowe”.

Zarzuty KNF odnośnie braku nadzoru Altusa nad działaniami Getback w jego funduszach również bardzo na wyrost.. O ile dobrze wiem, Getback pojawił się w funduszach Altusa po kupnie EGB.. więc od sierpnia 2017.. Altus nie miał dużo czasu żeby się wykazać jako nadzorca..

Cytat:

"Sprawa może być bardziej złożona. Altus mógł potrzebować pieniędzy, np. na dywidendy albo sypały się jakieś fundy. Dogadali się z Getbackiem, który miał do dyspozycji gotówkę i sprzedali im tego trupa ale umowa mogła obejmować np. zarządzanie funduszami i inne benefity od Altusa, rozłożone na kilka lat - stąd wartość firmy zapewne miała być amortyzowana przez dłuższy czas. Taka sobie zwyczajna kreatywna księgowość"

- Altus nie potrzebował pieniędzy na dywidendy - gotówka z działalności operacyjnej jest od kilku lat wystarczająca.. a poza tym sprzedawcą EGB nie był Altus tylko fundusze zarządzane przez Altus więc one otrzymały kasę..

- Z analizy raportów EGB trudno odnieść wrażenie, że to był trup (zysk netto za 2016 10,6 mln, kapitały własne na koniec 2016 r - 75,1 mln ).. i bardzo rentowna obsługa wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych Altusa..

- Umowa obejmowała zarządzanie wierzytelnościami funduszy sekurytyzacyjnych Altusa w przyszłości - to przecież normalna praktyka biznesowa, kiedy sprzedaje się spółkę, która generuje większość zysków ze współpracy z 1 podmiotem..

- Transakcja zaksięgowana w sposób zupełnie banalny.. mało kreatywny..

-

Nie jestem prawnikiem, ale obecnie zarzuty postawione mają osoby byłych członków zarządu, a nie spółka, więc ewentualna kara chyba obciąży te osoby..

Informacje
Stopień: Oswojony
Dołączył: 15 kwietnia 2014
Ostatnia wizyta: 9 maja 2019 11:02:12
Liczba wpisów: 38
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,726 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d