StockWatch.pl

Prokuratura przedstawi nowy zarzut Konradowi K. oraz jednemu z byłych członków zarządu GetBack

Omawiane walory: ,

Piątkowe zatrzymania poszerzają wiedzę śledczych na temat afery GetBack. Prokuratura Rejonowa w Warszawie zapowiedziała, że jeszcze dzisiaj postawi nowy zarzut byłemu prezesowi GetBack i jednemu z byłych członków zarządu spółki.

Jak informuje Prokuratura Regionalna w Warszawie, nowe zatrzymane osoby to były członek zarządu Altus TFI i osoba związana z władzami giełdowego funduszu. Obu prokuratura zarzuca wyrządzenie spółce GetBack w okresie od października 2016 roku do początku sierpnia 2017 roku szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, szacowanej obecnie na kwotę co najmniej 160 mln zł.

– Ujawnione przestępstwo ma związek ze sprzedażą przedsiębiorstwa spółce GetBack SA w imieniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez określone Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych za kwotę ponad 207 mln zł, którego rzeczywista wartość według ustaleń postępowania przygotowawczego nie przekraczała 47 mln zł. Śledztwo wykazało, że przy transakcji związanej ze sprzedażą przedsiębiorstwa, mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz mieli świadomość jego faktycznej wartości. – informuje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Jeszcze dzisiaj prokuratura przedstawi zatrzymanym zarzuty oraz przesłucha ich w charakterze podejrzanych. Po wykonaniu czynności procesowych i analizie złożonych wyjaśnień, śledczy zdecydują o podjęciu środków zapobiegawczych. Za zarzucane czyny byłym członkom zarządu Altusa grozi kara od roku do 10 lat więzienia. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom GetBack

Prokuratura wydała także postanowienia o uzupełnieniu zarzutów stawianych dotychczas byłemu prezesowi GetBack i jednemu z byłych członków zarządu spółki, który był dyrektorem zarządzającym.

– Uzupełnione postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczą wyrządzenia spółce GetBack SA szkody majątkowej szacowanej obecnie na kwotę nie niższą niż 160 mln zł w związku z doprowadzeniem do zakupu od zarządzanych przez określone Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA przedsiębiorstwa za kwotę ponad 207 mln zł, którego rzeczywista wartość wynosiła nie więcej niż 47 mln zł. Obaj podejrzani byli zobowiązani do zajmowania się sprawami majątkowymi i działalnością gospodarczą GetBack SA z siedzibą we Wrocławiu na podstawie przepisów ustawy z dnia 15 września 2000 roku Kodeks spółek handlowych, której w wyniku podjętych działań wyrządzili szkodę majątkową w wielkich rozmiarach. – informuje prokuratura.

Jeszcze w czerwcu śledczy zatrzymali Konrada K. i postawili mu zarzuty. Byłego prezesa Getback oskarżono o usiłowanie oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju, wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach w obrocie gospodarczym na szkodę spółki GetBack oraz o przestępstwa dotyczące manipulacji instrumentami finansowymi i podawania nieprawdy do publicznej wiadomości o działaniach spółki.

Dotychczas w śledztwie przedstawiono zarzuty 10 osobom, z których 7 przebywa w aresztach w związku z tymczasowym aresztowaniem. Wobec 3 osób (Bożeny S., Dariusza S. i Marka P.) stosowane są środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji, a także zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ALTUSTFI, getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR