pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

amasny

amasny

Ostatnie 10 wpisów
Tytan napisał(a):
W związku z tym iż zapanowała cisza po ostatniej huśtawce na papierach" KOV pozwolę sobie na chwilę refleksji, która też ma związek bezpośrednio z ceną akcji, a która może wiele wyjaśnić. Otóż byłem byłem biernym uczestnikiem konferencji naukowej w Kazimierzu Dolnym poświęconej (skrótowo) etyce w biznesie. Początek konferencji zaszczycił ks.kardynał J. Glemp, oraz było obecnych wiele autorytetów polskiej nauki naszych czołowych uniwersytetów i uczelni. Poruszono między innymi problem toksycznych papierów wartościowych. .................................

spam1

Może nie do końca zrozumiałem Twoje przesłanie, ale moim zdaniem wybrałeś zły wątek na takie rozważania. Przecież spółka za pieniądze pozyskane od inwestorów dużo robi - wykonuje konkretne prace, regularnie podaje postęp w raportach na stronie internetowej. Do tego jeszcze przedstawiciel na tym forum się wypowiada. Moim zdaniem określenie "toksyczny" jest całkowicie nie na miejscu.

santa

Myślę, że wielu potencjalnym nabywcom przydałaby się opinia kogoś Elokwentnego (jeśli taka jest możliwa) :

Czy można jakoś przewidzieć wynik (w znaczeniu sukcesu) tej emisji w porównaniu z Enea i PGE ?
Jakieś konkretne dane, porównania, na podstawie których można czegoś się spodziewać.

dontknow

irfy napisał(a):
Zastanowię się. Ale chyba jednak nie, a przynajmniej nie w ramach zapisów. Z wklejonej przez nocnego tabeli wynika, że spółka, choć niewątpliwie mniej dziadowska od Oila, nie może na razie pochwalić się niczym znaczącym. Oczywiście, właśnie dlatego potrzebują funduszy "na rozruch", tyle tylko, że rozruch ten może trwać co najmniej tyle samo, co w przypadku Oila. A tam akcje z początkowych 745 bardzo szybko zleciały o połowę. Oczywiście, tutaj nie ma "Rycha", ale jest za to taka sama niewiadoma jak i na tamtej spółce. Czyli - znajdą więcej, albo i nie znajdą. Natomiast ryzyko nieudanego debiutu spore - niebawem debiutuje też PZU przecież - tam wielka nagonka trwa już od jakiegoś czasu, a portfele wszelkiej maści inwestorów nie są wszak bez dna. Więc prawdopodobnie poczekam. Chociaż z drugiej strony - można by się zabawić czysto "loteryjnie" - zapisać się po te 2,33, postawić stopa na 2.10 - 2.15 i liczyć na łut szczęścia. Jednak jako inwestycji długoterminowej na pewno bym tego nie traktował :)

Hmmmmm,
Chyba tego typu działalność to tylko na inwestycję długoterminową .....
Tak piszą przynajmniej.

Duże ryzyko, ale i bardzo dobra ewentualna zapłata.
Poza tym J.K. to jednak spory autorytet - kto się zna lepiej na biznesie w tym kraju niż on ?

Not talking

WatchDog napisał(a):
Witaj na forum i... witaj na giełdzie. Tylko najtwardsi przetrwają dłużej niż 2-3 lata.

Na jakim systemie składasz zlecenia? (mogą być troszkę inne nazwy).

Wydaje mi się, że twój problem to... niska płynność papieru, a więc duże wahania przy niewielkich ruchach kapitału. Stop loss na takim papierze może Cię "wyleszczyć" i wrócić sobie na swoje poziomy.
Ale nie na długo. Jak podpowiada moje doświadczenie, takie spadające noże to zapowiedź dalszych spadków w kolejnych dniach czy tygodniach. Nic się nie dzieje bez przyczyny. I także nic nie pozostaje bez echa.
Pegasa już nie masz, ale nadal go obserwuj, aby potwierdzić lub zaprzeczyć słuszności tego stop'a.

Na dłuższą metę, jeszcze nigdy nie żałowałem wyskoku na stop lossie. Ale wiele razy żałowałem, że go nie ustawiłem.

Dzięki Dapi. Dzięki WatchDog.

No własnie ....... czy mozecie mi podać jakis system do inwestowania ? Jakieś linki (na StockWatch oczywiście także).
Nie znaczy to, ze ten papier wybrałem kompletnie "NA PAŁĘ".
Obejrzałem na stockwatch wskaźniki i wydały mi się niezłe. Obejrzałem gdzieś Cena/Zysk i też wydały mi się niezłe.
Profil spółki jest : produkowanie "dóbr powszechnego użytku" - chemia (nie banki, nie surowce).
No i (hmmmm...., czy to ma sens ? czy to kompletna amatorka ?) ten papier zjechał od szczytu kilkaset procent.
No i jeszcze rekomendacje tez raczej ma dobre.
Tym się zasugerowałem.

Pozdrawiam hary

Dapi napisał(a):
To zrobiłeś tak jak człowiek któremu dano młotek jako narzędzie a nie powiedziano jak wbija się gwożdzie...:blackeye:

W przypadku stopu lub innego narzędzia którego się używa na giełdzie trzeba stosować je zgodnie z podstawowymi zasadami logiki.
Napisz dlaczego w tym miejscu go ustawiłeś bo nie chciałbym się domyślać...a chciałbym pozanać praprzyczynę aby podać swoje sugerowane miejsca

Kupiłem za 29. Zanim postawiłem zlecenie stop, straciłem juz. Uwzględniłem od kwoty kupna założenie straty -10% no i takie postawiłem (w momencie ustanowienia zlecenia sprzedarzy to było -5% od aktualnej ceny). :binky:

Cześć,

Jestem początkujacym na giełdzie. Przeczytałem w pewnej ksiązce, ze dla ograniczania strat nalezy stosować zlecenia typu STOP.
Tak tez zrobiłem, a konkretnie na papierze Pegas dałem limit normalny i limit typu STOP (obydwa na tym samym poziomie : -5%).
No i dzisiaj ten papier w któryms momencie walnął o te 5% lub wiecej, a więc moje zlecenie sie zrealizowało.
Papier później wrócił do góry i skonczył dzien na -1,45%.
Jak tak dalej będę inwestował to z pewnoscią stanę się rekinem. angry6

Co zrobiłem źle ?
Jak należy to robić ?

Pozdrawiam Hary

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 17 grudnia 2010 19:00:04
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,426 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d