Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

magda86

magda86

Ostatnie 10 wpisów
Pracuje już w finansach od kilku lat, teraz chciałabym podnieść trochę swoje kwalifikacje i zdobyć certyfikat CFA. Szkolenia CFA prowadzi Akademia Biznesu: www.academyofbusiness.pl/pl/sz... i tam bym chciała się zapisać. Zajęcia zaczynają się dopiero na początku grudnia więc mam jeszcze trochę czasu do zastanowienia się. Potrzebuje porady i opinii na temat samego szkolenia. Czy warto robić certyfikat CFA? A może skupić się na czym innym. Czy mając kilkuletnie doświadczenie jako doradca finansowy poradzę sobie podczas zajęć? Czy dużo czasu trzeba poświęcić w domu na przygotowywanie? Jeśli ktoś brał udział w takim szkoleniu to bardzo proszę o jakieś sugestię.
żeby uzyskać tytuł trzeba zdać egzamin na trzech poziomach. Jaka może być przerwa pomiędzy tymi poziomami?

chociaż jak ktoś jest bardzo dobry w tym co robi to zawsze znajdzie pracę i klientów

przypadkowymakler napisał(a):
Mam licencję maklera od 2008. Pracowałem w DM przy obsłudze klientów instytucjonalnych.

Szczerze mówiąc szkoda na to czasu. Jeśli chcesz analizować spółki i inwestować to lepiej startować na doradcę inwestycyjnego. Dużo trudniej zdać ale jest to możliwe jeśli myślisz o tym poważnie. Buy-side ma dużo lepszą pozycję niż sell-side.

Generalnie nie jest to bardzo ciekawa praca. Zarobki zależne od koniunktury. Żniwa były w latach 2006-2008. Później nie było już tak kolorowo. Znam maklerów, którzy przechodzili do banków, żeby sprzedawać kredyty hipoteczne lub do firm konsultingowych.

Podobne jeśli nie lepsze pieniądze zarobisz w Warszawie jako programista. Obecnie jest przesyt maklerów na rynku. Porównajcie sobie oferty pracy na pracuj.pl.

zgadzam się. Wydaje mi się, że stanowisko doradcy inwestycyjnego może przynieść lepsze zarobki. Każdy sam musi rozważyć w jakim zawodzie chce pracować.

planuje wybrać się na te studia za rok albo dwa jak zbiorę odpowiednie fundusze.
Napisz za jakiś czas swoje wrażenia o tych studiach? czy warto się na nie wybrać?

Moze poprostu to najczęściej kobiety muszą dbać o dom, więc nie stać ich na ryzyko związane z pozbawieniem bezpieczeństwa finansowego rodziny

Oszczędzanie na tzw III filar nie jest taki trudne czy kosztowne. Mam razem z mężem wykupione IKE w PKO BP.
IKE to indywidualne konto emerytalne, które możesz założyć w banku, towarzystwie funduszy inwestycyjnych, firmie ubezpieczeniowej lub biurze maklerskim. Możesz na nim odkładać dodatkowo pieniądze na przyszłość. Jeśli osiągniesz od nich zyski, nie zapłacisz podatku Belki (przy wypłacie po ukończeniu 60 roku życia). Indywidualne konto emerytalne może mieć każdy, kto skończył 16 lat. Nie ma górnego limitu wieku.
Indywidualne konta emerytalne to dobrowolna forma oszczędzania. W razie kłopotów finansowych można bez konsekwencji zawiesić wpłaty. Ważne jest natomiast, aby dokonać wpłat na IKE w co najmniej 5 latach kalendarzowych. Jest to (obok osiągnięcia wieku 60 lat) warunek zwolnienia zysków z podatku Belki.
Można wskazać osobę uposażoną, która otrzyma środki z IKE w przypadku śmierci właściciela.

Informacje
Stopień: Ostrożny
Ostatnia wizyta: 24 sierpnia 2018 15:17:39
Liczba wpisów: 6
[0,00% wszystkich postów / 0,00 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,398 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d