pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

legolas

legolas

Ostatnie 10 wpisów
limakslimak napisał(a):
Legolas:

Bardzo ciekawe, widać ,że masz systematyczne podejście do czytanych dokumentów. Ja tego nie zauważałem. Czy można założyć ,że dostarczyli im wiarygodny dowód na to ,że mają odbiorców na nową emisje?


Zakładać można różne scenariusze, a w przypadku tej spółki najróżniejsze.
Fakt jest jednak taki, że jeżeli wierzyć temu co jest napisane w ratingu, spółka chcąc być może uniknąć dalszej paniki musiała przedłozyć jakieś zapewnienia Euroratingowi.

Być może były to jakieś dane finansowe z rocznego sprawozdania ? Tego nie wiemy.

Co do zamieszania z NN, to chcę zaznaczyć, że oni zeszli poniżej 5%.
Czy są aktualnie w akcjonariacie czy ich nie ma na tem moment tak naprawde nie wiemy.
Obserwując jednak ruchy fundów, jeżeli jest tak źle dlaczego zatem JP Morgan jest nadal w akcjonariacie i dlaczego NN wiedząc co się dzieje od dobrych kilku tygodni nagle teraz przed emisją ucieka poniżej progu ?

Osobiście mam nadzieję, że jeszcze przed WZA ujawni się ktoś w akcjonariacie lub spółka opublikuje jakiś pozytywny komunikat hamujący te spadki.
Dalsza niepewność do wtorku lub co gorsza kolejne przełożenie WZA spodowoduje tu totalny wodospad.

Czytając pełne uzasadnienie do ratingu nadanego dla spółki natrafiłem na ciekawy fragment:

Cytat:
Oceniany podmiot został pierwotnie poinformowany, że przeprowadzona weryfikacja nadanego mu ratingu skutkowała obniżeniem
ratingu o jeden stopień do poziomu BB- z perspektywą stabilną. W oparciu o dostarczone przez oceniany podmiot dodatkowe
informacje merytoryczne, oraz na podstawie nowych informacji rynkowych, wcześniejsza decyzja Komitetu Ratingowego została
zmieniona i rating został ostatecznie utrzymany na dotychczasowym poziomie BB z perspektywą stabilną.


www.eurorating.com/files/40270...

win1248 napisał(a):
Getback zrezygnował z publicznych emisji w Rumuni.To kolejna informacja po przełożeniu podpisania umowy na zakup świadcząca o tym, że zaciągają hamulec.

obligacje.pl/pl/a/getback-zrez...


Cytat:
We wtorek informowaliśmy o umorzeniu na wniosek GetBacku postępowania prospektowego przed Komisją Nadzoru Finansowego. Spółka, jak zapewnia, nie rezygnuje z obligacji na rynku rumuńskim, ale zamierza przejść procedury formalne przed tamtejszym odpowiednikiem naszej KNF.

Wniosek o zatwierdzenie prospektu miałby trafić do rumuńskiego nadzorcy po publikacji sprawozdania rocznego, oczekiwanego 30 kwietnia.

Spółka zaznacza jednak, że postepowanie prospektowe będzie dotyczyło dopuszczenia do obrotu, nie zaś samych emisji obligacji. Te bowiem prowadzone będą w trybie oferty prywatnej i w kwocie zgodnej z dotychczas planowaną, czyli 100 mln RON, będącej równowartością około 90 mln zł. Na tej samej zasadzie, jak informuje spółka, prowadzone miało być postępowanie prospektowe przed KNF, które we wtorek umorzono. Na łamach Obligacje.pl informowaliśmy dotychczas, że miał to być program publicznych emisji obligacji, na co wskazywał tytułu komunikatu giełdowego GetBacku z 18 stycznia (w oficjalnym kanale ESPI mowa o publicznym programie, ale już w raportach bieżących na stronie spółki słowo „publiczny” się nie pojawia).

Na Catalyst notowanych jest 26 serii obligacji GetBacku. Większość z nich notowana jest istotnie poniżej nominału, a najpłynniejsza – GBK0520 – oferuje obecnie 23 proc. rentowności brutto.


obligacje.pl/pl/a/getback-zloz...Pytanie jest jedno w co tak naprawdę gra teraz Pan Buczek ? Think

Oczywistym tu było, że spółka nie przyjmie jego pomysłu z otwartymi rękoma, bo to by oznaczało totalną kompromitację obecnego zarządu.
Pan Kąkolewski odbił piłeczkę ze zwiększoną siłą, zresztą słusznie.

Zastanawiające jest jednak w jakim celu Pan Buczek nagle przed walnym robi takie zamieszanie, poniekąd lekko podcinając gałąź na której sam siedzi ?
Czy ma wiedzę, której nie mają pozostali, że jest aż tak źle i trzeba natychmiast reagować ?

Tak czytam sobie te wypowiedzi, z niektórymi teoriami się zgadzam z niektórymi nie, m.in. bardzo dużą merytoryczną wartość wniosł nam do tematu @Elderion, jednak na ten moment uważam, że jest zbyt dużo nieznanych nam zmiennych, aby móc cokolwiek wyrokować w tej sprawie i dyskusja staje się powoli trochę jałowa.

Każdy przedstawia tu swoje teorie, rozkłada spółkę na czynniki pierwsze, szuka przyczyn itd., problem jest tylko jeden: wszyscy bazują na starych danych.

Nie zamierzam absolutnie bronić gbk,, bo jasne jest, że coś się dzieje, ale na dzień dzisiejszy jestem absolutnie daleki od wskazywania co...

Prawda jest też taka, że od samego początku na tej spółce była tzw. "emocjonalna spekuła" i spora grupa ludzi szukających szybkiego zarobku i bujająca kursem.
Odnosząc się do możliwych scenariuszy, chyba każdy przypomina sobie jakie dziwne teorie były tworzone, gdy spółka "ociągała się" z rejestracją PDA.

Jakkolwiek może to brzmi w tym momencie już śmiesznie, ale powtórzyłbym słowa prezesa z ostatnich tygodni o cierpliwości i wstrzymałbym się z wyrokami do końca WZA i raportu rocznego.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, aby dokładnie doczytać całość komunikatu, bo niektórzy moga za chwilę zacząć się "gotować".

"W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 153/2017, Zarząd Getback S.A. ("GetBack") informuje, że umowy, o których mowa w ww. raporcie, których podpisanie planowane było na dzień dzisiejszy, nie zostaną podpisane w wyżej wymienionym terminie. Jednocześnie pomiędzy podmiotami, o których mowa w ww. raporcie, prowadzone są rozmowy, które mają na celu doprowadzenie do zawarcia umów nabycia portfeli wierzytelności w innym, wspólnie uzgodnionym terminie. O dalszych istotnych zdarzeniach związanym z transakcjami, GetBack będzie informował w osobnych raportach. "

Jeżeli są pewne problemy (a zakładamy, że są), to powyższa decyzja zarządu jest jak najbardziej zasadna.
Przesuwamy zakupy do czasu finalnego otrzymania środków z emisji.

Gdy tak zbieram sobie informacje nt. spółki, prezesa w internecie i poruszam dyskusje między samymi inwestorami stwierdzam, że poziom sceptyzymu, strachu a także powszechnej niechęci do GBK osiągnął już naprawdę wyjątkowo wysokie poziomy.

Moim zdaniem czas zastosować tu podejście kontrariańskie Shhh ...

Jelen napisał(a):
Mam wrażenie ze cena dąży do ceny kupna DNLD czyli okolice 10. Druga sprawa to widać ze DNLD chce chyba skrócić swoją pozycje bo tak nie zachowuje się akcjonariusz większościowy, totalnie biernie, gdyby chciał dokapitalizować spółkę już dawno by to zrobił a nie doprowadzał do takiego patu w jakim znalazła się spółka. Nowy inwestor to widzi i nie da więcej niż DNLD dał rok temu. Tak myśle.


Naprawdę nie wiem co musiałoby się zadziać od III kw. w bilansie spółki, żeby po niecałym roku (ciagłego rozwoju) od IPO zaoferować te akcje 40% taniej...

Niewielu może zdaje sobie również sprawę i należy o tym pamiętać, że kurs nie musi z automatu równać nam do ceny z ogłoszonej emisji.
Moim zdaniem kluczowe będą tutaj wyniki roczne.

Fakt jest jednak taki, że od kilku tygodni wzrok inwestorów został przekierowany na wydarzenia nie związane bezpośrednio z rozwojem czysto biznesowym Getbacka. Przypomnę, że ostatnia informacja nt. nabytego pakietu miała miejsce równo 2 msc temu.

Kolego nie ma już czegoś takiego jak "typowo".
Dziś wszystkie spółki grają tak jak oczekuje tego rynek, a rynek dziś oczekuje dywidendy dającej według rynku poczucie "stabilność" i odpowiedzialności przed akcjonariuszami.

Jeżeli chodzi o spółki windykacyjne uważam, że możliwie najlepszą pasującą do tej branży politykę dywidendową ma obecnie VINDEXUS.

W poszukiwaniu aktualnych informacji nt. sytuacji w spółce, nie zniżajmy się do poziomu for internetowych dla pracowników/kandydatów do pracy.

Dla mnie wiarygodność tego rodzaju wpisów jest bliska wpisom o upadłości/bankructwie spółki na forum bankiera.
Bądźmy poważni.
Na temat każdego pracodawcy znajdzie się podobne oczerniające go komentarze.

Polecam mimo wszystko nie szukać taniej sensacji, lecz obserwować rozwój wydarzeń z boku, czekając na finalne rozdanie na spółce.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 29 stycznia 2018
Ostatnia wizyta: 13 kwietnia 2018 23:18:00
Liczba wpisów: 22
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,770 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,67% +21 333,36 zł 41 333,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d