Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bukos4

bukos4

Ostatnie 10 wpisów
Szanowni Państwo,
chciałbym poinformować, że RB nadal nie zwołał posiedzenia RW (3 miesiące i 5 dni), Regulamin mówi o max 2 miesiącach...i 1 tyg od złożenia uchwały...
RB całą swoją aktywność w ramach RW skierował obecnie na utrudnianie członkom RW dostępu do informacji. Na zadawane przez nas Dłużnikowi pytania, prawie zawsze odpowiada RB i nie są to odpowiedzi merytoryczne. Właściwie sens odpowiedzi jest taki, że nie możemy pytać.
Na plus wrażenie sprawia Wiceprezes Magdalena Nawłoka, ponieważ jest bardzo konkretna i informacji udziela dość szybko. Reszcie idzie to bardzo opornie...

maciej_61 napisał(a):
Cytat:
Wyłącznie jeśli byłoby uzasadnione przypuszczenie, że zgłoszony wierzyciel nie będzie pełnił należycie obowiązków członka RW,


To jest pojęcie tak pojemne jak Serce Naszego Przywódcy. Zawsze można stwierdzić iż istnieje "uzasadnione przypuszczenie".

tak, tylko jeśli Sąd uważałby, że p. Dziduszko jako zgłoszony wierzyciel nie będzie pełnił należycie obowiązków członka RW, Sąd musiałby wezwać Kuratora Obligatariuszy do wskazania innego kandydata. A Kurator w obliczu przeprowadzonych wyborów nawet nie mógłby zgłosić WAM...

wokół afery Getback ze świecą szukać działań zgodnych z prawem...
pierwsze z brzegu: uchwałę w przedmiocie braku konwersji podjęło 4 członków przy wymaganej liczbie 5 głosujących

W związku z brakiem komunikatów ze strony Rady Wierzycieli chciałbym Państwa poinformować, że:
1) Posiedzenie nadal nie zostało zwołane, 12 września będzie to już 3 miesiące jak Rada de facto nie pracuje.
2) W ostatnim czasie nowe wnioski o zwołanie posiedzenia złożyli p. Joanna Bucholc, p. Olaf Gembarzewski i Marcin Bukowski.
3) Agmet oficjalnie poparł zwołanie posiedzenia.
4) Radosław Barczyński oraz Q1FIZ nie złożyli ostatnio żadnego wniosku o zwołanie posiedzenia.
5) Q1FIZ zapytany dwukrotnie czy popiera zwołanie posiedzenia Rady Wierzycieli, czy też jest za dalszym łamaniem Regulaminu przez Przewodniczącego i jego pełnomocnika nie udzielił do dnia dzisiejszego żadnej odpowiedzi.

tak

teleshow.wp.pl/anna-sorokin-sa...

nasz kondzio to taka anna sorokin…
tylko ze tam pieniądze ostatecznie trafiają do pokrzywdzonych.
Son of Sam law (prawo Syna Sama) to tylko 1 z przykladow jak za oceanem rozwiazuja takie rzeczy…

INFORMACJA
Co do różnorakich spekulacji na forum "bankier", to chciałbym poinformować, że wbrew insynuacjom nie dokonuję wpisów na tym forum. Użytkownik NOE to nie ja...
Generalnie z wieloma wpisami tego użytkownika się zgadzam, jestem krytyczny wobec obecnych władz Spółki, więc gdybym to był ja to bez problemu bym o tym napisał, jednak to nie jest mój sposób pisania i ten profil nie należy do mnie...

widziałem też na forum bankiera, że niektórzy zastanawiają się nad środkami karnymi...

Art. 296 Kodeksu Karnego

§ 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 1 a. Jeżeli sprawca, o którym mowa w § 1 przez nadużycie udzielnonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca przestępstwa okreslonego w §1 lub 1a działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 2 wyrządza szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 3 działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 4 a. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1a następuje na wniosek pokrzywdzonego.

§ 5. Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie naprawił w całości wyrządzoną szkodę.

krewa napisał(a):
Ok, i co, zamierzacie pogodzić się z takim stanem rzeczy? Wyjścia są dwa - biernie przyglądać się lub opracować strategię skutecznej kontry. W tym celu jednak konieczne są konsultacje z fachowcami.
Obserwuję wątek od dłuższego czasu - od wylewania żalów i rzucania haseł "to się nadaje do prokuratury" sytuacja nie poprawi się. Owszem, Bukos coś tam próbuje poczynić, ale druga strona bez problemów odbija piłeczkę.


chodzi o to, że ani ustawa pr. restr. ani regulamin RW nie przewiduja sankcji dla przewodniczacego za niewykonywanie swoich obowiazkow. przypomnijmy ze wg prawa musi zwolac RW na tydzien od wniosku, a takze co najmniej raz na 2 miesiace. ale on tego nie robi, a prawo nie przewiduje co sie dzieje jesli on tego nie robi.
pomoc moglby sedzia komisarz albo kurator. na biezaco informujemy sedziego o sytuacji, pisma tworzymy we wspolpracy z zaprzyjaznionymi prawnikami.

dlaczego kurator nie sklada wniosku o odwolanie? mysle ze dlatego ze barczynski wzial udzial w wyborach i glosowalo na niego 10 osob (kilka funduszy i rodzina) co dalo mu 85 mln; podejrzewam, ze wnioski o jego odwolanie zlozylo ok. 80 mln., to jest 5 mln na plusie, co caly czas daje mu trzecie miejsce (przed czwartym kandydatem - Bryska)

krewa napisał(a):
Cytat:
Sztab prawników wynajęty za nasze pieniądze przeciwko nam wyszukuje takie rzeczy, żeby cały czas przeszkadzać i nie zajmować się meritum.

Bukos,
a nie rozważaliście możliwości zwrócenia się do członków stowarzyszenia o dobrowolne składki w celu zapewnienia opieki prawnej?

nie przelicytujemy getbacku w dostępie do kancelarii prawnych...

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 19 maja 2018
Ostatnia wizyta: 20 września 2019 09:21:25
Liczba wpisów: 609
[0,18% wszystkich postów / 1,24 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,586 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d