Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

bukos4

bukos4

Ostatnie 10 wpisów
wszędzie prosimy o pomoc, zgłaszamy...Kurator zarządził sobie nowe wybory...większość tłumaczy się sezonem urlopowym...
wystarczyłoby, żeby Sąd odwołał mBank, powołał drugiego zastępcę i zwołał jak najszybciej posiedzenie, na którym odwołalibyśmy Pana Barczyńskiego z funkcji Przewodniczącego. I wtedy RW mogłaby działać

Wygląda to tak:
- z funkcji Przewodniczącego może odwołać Rada, byłby wtedy zwykłym członkiem
- z funkcji członka RW odwołuje Sąd (może być na wniosek Kuratora, nie musi)

Dlaczego to drugie do tej pory się nie stało - nie wiem...
Dlaczego to pierwsze się nie stało, postaram się wyjaśnić:
Po tym jak obligatariusze niezabezpieczeni, dzięki spłacie BGŻ i mBanku i ich rezygnacji uzyskali większość w Radzie, złożyliśmy projekty 8 uchwał, m.in. o odwołaniu Barczyńskiego z funkcji Przewodniczącego. Od niemal miesiąca nie zwołał on posiedzenia w przedmiocie głosowania tych uchwał. Posiedzenie może zwołać tylko Przewodniczący lub Sędzia. Poprosiliśmy więc Sąd o interwencję. Ale Barczyński wraz pełnomocnikiem nagle wczoraj wymyślili, że przegłosują wnioski w głosowaniu elektronicznym. W takim głosowaniu nie mogą brać udziału członkowie - zastępcy. A z racji tego, że Sąd mimo upływu miesiąca i złożeniu rezygnacji przez mBank nie odwołał go z RW, mBank nadal jest członkiem ale już nie uczestnicy w pracach RW. Na zwykłym posiedzeniu lub telekonferecji mógłby głosować za mBank zastępca, natomiast nie w głosowaniu elektronicznym. Jest to wszystko ukierunkowane na to, żeby uchwały nie zostały podjęte. I ta zabawa trwa od kwietnia. Najpierw nie mieliśmy większości, a teraz jak już mamy większość Pan Barczyński utrudnia podejmowanie uchwał...

ktokolwiek widział? ktokolwiek wie?
Proszę o informację, czy ktoś wie co się dzieje z Panem Radosławem Barczyńskim? Prace Rady Wierzycieli są obecnie sparaliżowane, ponieważ Pan Barczyński jakby zapadł się pod ziemię. Mimo złożonych 9 czerwca wniosków, nie zwołuje posiedzeń. Nie możemy uzyskać żadnych informacji ze Spółki, a sami widzicie ile się dzieje. Środki się rozchodzą. Najpierw miały być systemy informatyczne, później zwolnienia grupowe, teraz jest Globus. A w tym wszystkim Pan Barczynski nieobecny...

nigdy nie prosiliśmy państwa, żeby coś dokładało do gbk. chodzi raczej o model, w którym państwo przejmie kontrolę i dopilnuje realizacji układu.a jeszcze precyzyjniej to dopilnuje, żeby to co zostało w GBK nie rozeszło się na dziwne Globusy... W mojej ocenie GBK nigdy nie stanie na nogi...

Ad. 1. trwają prace w ministerstwie nad konkretnym projektem, stowarzyszenia złożyły swoje propozycje
Ad. 2. nigdy nie mieliśmy się łączyć z Artiomem, ale współpraca jak najbardziej się odbywa. Wspomniany projekt jest trudniejszy do zrealizowania niż fundusz, bo wymaga zmiany ordynacji podatkowej. tu widzę mniejsze szanse...ale próbować warto...
Ad. 3.ja cały czas mam nadzieję, że władze nie zostawią nas z tą aferą samych. Zasygnalizowaliśmy problem i możliwe rozwiązania. Niestety nie mam wiedzy czy i jakie podejmowane są kroki na najwyższych szczeblach władzy

Z bieżących spraw:

1) Pracujemy z Komisją Finansów Publicznych.
2) Pracujemy z Podkomisją ds/ getback.
3) Pracujemy z Ministerstwem Finansów nad Funduszem „z kar”.
4) Pracujemy z Ministerstwem Sprawiedliwości ws. Klauzul.
5) Pracujemy wraz z Artiomem z BFG.
6) Postępują zmiany w składzie Rady Wierzycieli.
7) Postępują zmiany w Regulaminie RW.
8) Spółka zleciła mnóstwo audytów, raportów, analiz. Walczymy o dostęp do nich. Priorytetem są „rolki” i audytor.

krewa napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem, że "ten Pan" to LC? A jeżeli tak, to z jakiej racji mieliby go przesłuchiwać na obecnym etapie?

jako Przewodniczącego RN? Chyba coś tam wie na ten temat...

voyager747 napisał(a):
Na forum bankiera piszą, że kasa z tego funduszu trafi do akcjonariuszy.

pewnie by tak chcieli, ale nie przewidujemy takiej mozliwosci; ministerstwo tez nic nie wspominalo

ninia napisał(a):
Z wygenerowanej straty podatkowej przy obecnych przepisach skorzysta tylko garstka z nas. W większości nie jesteśmy inwestorami a i część z tych co są po aferze GBK zrezygnuje. Dlatego abyśmy rozliczyli stratę konieczna jest możliwość rozliczenia jej z innymi źródłami np. pracą, działalnością gospodarczą. Aktualnie takiej możliwości nie ma, konieczna byłaby nowelizacja przepisów podatkowych. Oglądając komisję finansów publicznych i widząc jak politycy chcą nam pomóc, być może wystarczy obywatelski projekt zmiany ustawy i sprawa będzie załatwiona.
Jak nie teraz (przed jesiennymi wyborami) to kiedy? A jeżeli się nie uda to przynajmniej będziemy wiedzieli ile warte są ich obietnice i słowa o wsparciu i empatii. Dlatego proszę aby zarząd nowo powstałego stowarzyszenie rozważyło możliwość takich działań.

Jesteśmy w miłym kontakcie z Ministerstwem Finansów od czasu ostatniej komisji fin. pub.14 maja. wczoraj odbylo sie spotkanie robocze w ministerstwie. Jestesmy tez we wspolpracy w tej sprawie z Artiomem.
Pierwszy krok to fundusz, do którego trafiałyby kary na rzecz poszkodowanych a nie do budżetu panstwa
zmiany ordynacji podatkowej to wiekszy problem, ale bedzie poruszany

Ale ja już jestem w RW, to trzeba bezposrednio pytać kandydatów. pamiętam, że ja coś tam pisałem krótkiego...

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 7 lipca 2019 00:52:46
Liczba wpisów: 583
[0,18% wszystkich postów / 1,35 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,399 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d