pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

xmarcinx

xmarcinx

Ostatnie 10 wpisów
Za późno, mleko się rozlało, miauuuuu;) Antyszczepionkowcy, nwo i inne h2o będą niebawem na Żoli. Brawo za wyciągnięcie ustawy. Widać na przykładzie jak można w stosunkowo łatwy sposób manipulować określonymi środowiskami i postawami. Trzeba mieć na uwadze, jak ktoś wrzuca jakiś 'mocny' tekst to warto poszukać źródła.thumbright

Łendi napisał(a):
Miałem już tu nie pisać, ale mam nadziej, ze sami liczyliście i nie słuchaliście ekspertów typu Anty_teresa.

Polecam trzymać, bo to dopiero początek tego, co będzie się działo przez najbliższe kilka kwartałów.

Gratuluje tym, co zarobili i dalej trzymają.
Wszystkiego dobrego!
salute salute salute

Taka delikatna złośliwość Łendi, ale miałeś się nie pojawiać tutaj;) Do tego się oberwało Antyteresie (jakby był jakimś żółtodziobem). Zawsze przy takich wzrostach pojawiają się emocje i na nich jest również budowany kurs. A jeszcze jak jest to poparte we względnie krótkim terminie kilku miesięcy dobrymi wynikami to hoho. Kwestia jakie kto ma podejście odnośnie fundamentów i przyszłości spółki. Ja nie wierzę w utrzymanie takich i prawdopodobnie wyższych wycen na dłuższą metę
Moderator:
usunięto fragment wpisu niezgodny z regulaminem

W żadnym z podlinkowanych artykułów nie znalazłem odniesienia jakoby Astra miała się wycofać na 'kilka miesięcy'. Jeśli coś przeoczyłem lub gdzieś jest źródło to proszę mnie sprostować.

Jeśli ktoś chciałby dodać do swoich szacunków procent produkcji latex/nitryl u Top Glove to proszę bardzo - około 45/55, info z początku roku. www.thestar.com.my/business/bu...

Atakuję zatem słowo klucz: Niedługo. W tej spółce wszystko jest niedługo, tak jak za niedługo były wyniki patrząc na początek lipca, niedługo będą wyniki za 3kw, być może niedługo mądre głowy (mam nadzieję) podejmą decyzję co zrobić z nadwyżką kasy. Niedługo będzie koniec roku, przecież on niedawno się zaczął. Czas tak leci...

Od siebie dodam, że rynek wycenił XTB krótko po debiucie na ok 13 pln, mając do wiadomości wyniki 141 mln za 2015 i 86mln za 2014. W 2016 zdarzyły się gorsze kwartały, które moim zdaniem nadały negatywnego sentymentu na giełdzie. Do tego dołożyło się wyjście z Turcji i interwencja produktowa.
Obecnie uważam, że mamy tutaj zmianę sentymentu z wyceną c/zo 10 lub nieco powyżej - na fali koronahossy. Kurs już to zdyskontował co dobitnie było widać od 20 lipca. Pragnę zauważyć, że 20 (lub 21) lipca Robinhood ogłosił, że wycofuje się z wejścia na rynek UK na 'nieokreślony czas', wiadomość nie bez znaczenia dla wzmacniania wyników za kolejne kwartały. W powietrzu wisi również wiadomość o wejściu na dwa nowe rynki, prezes miał nadzieję, że uda się załatwić sprawę do końca lipca - zobaczymy. Tak czy siak będzie jeszcze ciekawie.

Kolejna zacna umowa, spodziewałem się , ale szybko to nastąpiło. Co do kwestii rozwiązania, to zakładając dostawy do marca (31?) i 90 dniowy okres wypowiedzenia to aby skrócić tą umowę o znaczący okres, zakładam, dwóch miesięcy, to wypowiedzenie musiałoby nastąpić do końca października. Szanse na to każdy musi kalkulować sam.

Hej obsługo Stock, coś wam się dzisiajesza świeca rozciągnęła na wykresie. Mam nadzieję, ze to szybko zniknie, bo jeszcze ktoś z szarganymi nerwami dostanie zawału jak to zobaczy. *Wpis może być do usunięcia po załatwieniu:)

Coś mi nie gra, chyba się zawiesił kurs Mercatoraangry3 Taki żarcik. Co za emocje, to się będzie długo wspominało.wave

No i jest oficjalne potwierdzenie, że CP będzie kompatybilny z nowymi konsolami, co więcej późniejszy upgrade 'wykorzystujący możliwości nowych konsol' będzie wydany za free. Czyli od startu sprzedają grę na dwie generacje. Bystrzaki. Mi się wydaje, że te obsuwy to była wyrachowana gra, żeby zrobić taki myk. Za niecały tydzień (25go) będzie już dość dobrze wiadomo na czym stoimy...

Życie... a przecieki z Amazona podają, ze premiera ps5 20 listopada. Ale wbrew pozorom to dobra wiadomość, kupujesz nową konsolkę i grasz w CP w 60 klatkach w 4k, jeśli będziesz miał za co żyć w tym czasie...

Czy wielką różnicę robi 2-4 pln przy obecnym kursie... zawsze robi, szczególnie przy dużych kwotach. PKO nie jest w złej sytuacji, ma trochę frankowców, ale umówmy się, proporcjonalnie nie jest to aż taki problem jak w paru innych bankach. Szukanie dna w okolicach roku'09 jest możliwe tylko w sytuacji wymknięcia się sytuacji wirusowej spod kontroli. Póki co widzę światełko w tunelu i chyba nie jest to pociąg:|

Porównywanie gamingu do surowcówek itp jest mocno chybione w obecnych warunkach. Mówienie ,że CDR będzie po 1000 też jest mocno chybione. Sugeruję odrobienie pracy domowej, analizę gamingu z USA, siłę złotego, analizę tego co wydarzyło się na wykresie dotychczas, siłę wyrobionej już marki. Cena może wydawać się wysoka, ale to też znak, że jest zainteresowanie na świecie. Ot taka specyfika, trochę to wszystko na kredyt? Tak może to wyglądać, każdy musi jak najlepiej przeanalizować czy brać ten kredyt. Jeśli kogoś bulwersuje 300 i wyżej , C/Z, i potencjalna zwiększona zmienność to powinien trzymać się z daleka.

CD nie jednemu popsuł nerwy. A najlepsze i tym samym najgorsze, że nadal to będzie robił.

A to w tym roku bez konferencji wynikowej? I weź to zinterpretuj człowieku.

Obstawiać, czy wydawać się i inne gusła to sobie można gdzie indziej. Nawet rozumiem emocje gdy się jest zaangażowanym, ale plz nie przesadzajmy.

Czyli pewnych ograniczeń sprzętowych zapewne nie da się przeskoczyć i na zwykłym XOne gra pewnie nie będzie powalała płynnością, lub wyglądem, coś za coś. Takie rozwiązanie to jakieś wyjście z twarzą.

Trudno aby rosło (długotrwale) w obliczu wydarzeń w Chinach. Poprzedni Sars pojawił się pod koniec 2002 i zaczął być opanowywany w połowie 2003. Będzie powtórka z rozrywki? Dobre i to, tylko obecnie zagrożenia w łańcuchach dostaw i ogromne długi korporacyjne stawiają sprawę w gorszym świetle. Ci co kupili po 25 - 20 i tak jeszcze tu zarobią , tylko perspektywa odbicia może się wydłużyć.

No żesz, żarło, żarło i zdechło <kaszle>. A może nie do końca. C/Z 275 to dużo? a co powiecie na c/z...440? Przy prognozowanej sprzedaży CP ta liczba się podzieli przez 10(mało) a nawet 15. Może forsa zza oceanu ma dobre info, że gra rozwali system. Może. Równie dobrze mogą hodować banię i to w niepewnym otoczeniu gospodarczym. Rzecz jasna bardzo istotną sprawą jest w tej chwili kwestia Virusa z koroną. Jak długo jeszcze będzie hamował chińczyków. Jeśli ten czas się będzie wydłużał to pierwszy klocek gospodarczego domina może się przewrócić. Jest więc dynamicznie blackeye

Nah, nie zgadzam się z przemyśleniami. Nie lada osiągnięciem jest to, że udaje się (żeby nie powiedzieć udało się) dotrzymać pierwotnej daty premiery CP. Powodzenie filmu i zapowiedź następnych sezonów (lub przynajmniej sezonu) jest wymarzoną promocją dla ewentualnych przyszłych produkcji wiedźmińskich. Wartość IP siłą rzeczy wzrasta. Jest dobrze king

No to Bloober wypuścił. Brawa za historię i wykonanie artystyczne, niestety kwestie techniczne w chwili obecnej kładą się cieniem na tą produkcję. Opinie i oceny na wersję na xboxa są sporo lepsze, bo w znacznej mierze pozbawione bolączek technicznych, chociaż i tu zdarzają się bugi mające negatywny wpływ na oceny. W jednym z komentarzy dewelopera na negatywny komentarz na Steam było napisane, że non stop pracują nad kolejnym patchem. Z punktu widzenia przyszłych graczy to niewątpliwie dobre info. Niestety na -teraz- mamy całkiem ładnego małego klopsa, szczególnie w wersji na pc. Co przyniesie przyszłość? Oprócz doraźnych poprawek, też wersję na ps4, miejmy nadzieję załataną.Think

Ciekawe, na początku marca na kanale Playstation na Youtube pojawił się filmik zakończony stwierdzeniem, że prace na CP są dalekie od ukończenia. Teraz jest info, że prace są bardzo zaawansowane. Jak to uzasadnić? ano nie ma co uzasadniać, to tylko różne punkty widzenia na to samo zagadnienie... Shame on you phi

Dziękuję moderatorowi za zwrócenie uwagi, trochę trzeba przytemperować emocje.
No tak, znajomy zapytał mnie niedawno, a może by tak kupić CDP i zostawić na kilka lat? skoro tak 'fajnie'... Zdecydowanie odradziłem, nie ma żadnej gwarancji że na czymś takim zarobi. Jak się ma ten papier to najlepiej być mocno na bieżąco, sporo się tu dzieje.

Witajcie.
Moderator:
Sz.P. Moderacja zachęca do zapoznania się z regulaminem forum

Chciałbym się podzielić z Wami kilkoma przemyśleniami, może sprowokuję to refleksji tych którzy są w podobnej sytuacji. Chodzi o domniemaną datę premiery CP. Poszukałem danych historycznych i to co udało się znaleźć:
- Wiedźmin 2. Trailer pojawił się w sieci 23.03.2010, premiera nastąpiła 17.05.2011. Czyli około 14 miesięcy, więcej na: www.gram.pl/news/2010/03/25/wi... , może jeszcze info o odchodzącym Tomaszu Gopie www.komputerswiat.pl/gamezilla...

- Wiedźmin 3. Pierwsza zajawka z wstawkami z gameplayu pojawiła się 10.06.2013. Kinowy trailer pojawił się 14.08 2013, ale ‘właściwy’ trailer z gameplayu i datą premiery pojawił się na E3 05.06.2014. Finalnie premiera miała miejsce 19.05.2015, daje to niemal rok. W tak zwanym międzyczasie pojawiło się info, że grę da się już przejść 14.01.2014 www.gram.pl/news/2014/01/27/wi... oraz info o odejściu ważnych osób pracujących nad rozgrywką 06.02.2014 www.cdaction.pl/news-36807/klu...

- Gwint. Info o odejściu głównego projektanta 08.11.2016. www.gry-online.pl/S013.asp?ID=... Publicznie dostępna beta pojawia się 24.05.2017, czyli około 7 miesięcy.

- CP2077. 10.06.2018 wychodzi trailer z gameplayu. 23.08.2018 info, że grę można już przejść od początku do końca: www.eurogamer.pl/articles/2018... . Dyrektor kreatywny odchodzi 23.01.2019, Zapewne pewien etap został zakończony, zostały kwestie techniczne. Ile to zajmie czasu przy 400 osobowym zespole, niekoniecznie pół roku ale perspektywy są dobre.
Pozostaje kwestia promocji gry, oczywiście na to będzie potrzeba trochę czasu, ale nie oszukujmy się, spora część promocji w tym przypadku robi się sama, dlatego czas potrzebny na nią może być stosunkowo krótki (być może intensywny).

Chcę poruszyć jeszcze temat nadchodzących konsol, PS5 i Xbox Two. Czy zobaczymy je w tym roku? wątpliwe. Czy w przyszłym? Jest to bardzo prawdopodobne, szczególnie Xbox. Wydawać by się mogło zatem, że CDP jest pod wielką presją czasu. Rzecz w tym aby wydać CP na obecną generację i zgarnąć ile się tylko da, natomiast gdy nowe konsole już wejdą na rynek, to wówczas prędzej czy później (zapewne prędzej) CP zostanie wydany po raz drugi. Luźna dywagacja czy naturalna kolej rzeczy, co Wy na to? to oczywiste, sytuacja identyczna jak przy GTA5. Duży tytuł zamykający starą generację i otwierający nową, takie okazje nie zdarzają się często. Jakie jest prawdopodobieństwo, że niebawem usłyszymy konkretne info o CP? Wg mnie spore, to widać po kursie, szkoda, że wizje ciągłych korekt mnie tak zamroczyły. Co do korekt, to jasne, i na nie przyjdzie czas, będzie co korygować, właściwie to już od długiego czasu jest, ale to osobny temat, wielokrotnie wałkowany...

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 22 stycznia 2021 17:06:52
Liczba wpisów: 26
[0,01% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,523 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +149,55% +29 910,11 zł 49 910,11 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d